2024, 03 19, 08:18:34

Szerző Téma: iPhone általános beszélgetés  (Megtekintve 135634 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #25 Dátum: 2009, 08 19, 11:09:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sárkányölő, neked játsza akadozás nélkül a dvix vedeókat?  :)

Szinte mindent át konvertál a saját (Apple) formátumára. Még filmet nem tettem rá, de fogok. Egyszer nézegettem ebből a szempontból is, és nekem xdivix, meg két féle MPEG rémlik. Nem olyan egyszerú kiismerni az iTunes-t, meg csak pár napja van meg, de akkor ezt is beleveszem a cikkbe. Egyébként létezik egy super convertáló progi iPhonehoz PC-re ingyé azt is bemutatom. Most is BT-n kereszül a Tethering progival internetezek és mondhatom hogy atom stabil, nem dobálja a hálózatot. :ok:

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #26 Dátum: 2009, 08 19, 13:18:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sárkányölő, neked játsza akadozás nélkül a dvix vedeókat?  :)

Hali,

Én teszteltem. Nekem lejátssza natívan is! Majd megnézem, hogy divx vagy xvid. Feliratot nem kezel az tuti :) Nem beépített lejátszót próbáltam. Ha érdekel este el tudom küldeni. Free volt a cydiáról szedtem le.

irmes

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #27 Dátum: 2009, 08 19, 16:05:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali,

Én teszteltem. Nekem lejátssza natívan is! Majd megnézem, hogy divx vagy xvid. Feliratot nem kezel az tuti :) Nem beépített lejátszót próbáltam. Ha érdekel este el tudom küldeni. Free volt a cydiáról szedtem le.

Na az elküldés az jó lenne, meg esetleg, a jailbreak-be ha kaphatnék egy kis segítséget azt megköszönném.  ;)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #28 Dátum: 2009, 08 19, 17:22:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na az elküldés az jó lenne, meg esetleg, a jailbreak-be ha kaphatnék egy kis segítséget azt megköszönném.  ;)
Most vettem csak észre :shock: Gratulálok a váltáshoz :ok:

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #29 Dátum: 2009, 08 19, 20:39:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na az elküldés az jó lenne, meg esetleg, a jailbreak-be ha kaphatnék egy kis segítséget azt megköszönném.  ;)

mplayer. Ezt tedd majd fel a cydia-ból.  A jailbreakról olvass el mindent a szifon.com -on.

You are not allowed to view links. Register or Login

Itt a progi. De csak 3.0-+ig frissítsd!!! A jailbreak folyamata videón itt található:

You are not allowed to view links. Register or Login

Neked nem kell feltenni a bootloadert de az t nem is fogja kérni. Ha ez már megvan akkor szólj és a többit megbeszéljük :)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #30 Dátum: 2009, 08 19, 21:07:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mplayer. Ezt tedd majd fel a cydia-ból.  A jailbreakról olvass el mindent a szifon.com -on.

You are not allowed to view links. Register or Login

Itt a progi. De csak 3.0-+ig frissítsd!!! A jailbreak folyamata videón itt található:

You are not allowed to view links. Register or Login

Neked nem kell feltenni a bootloadert de az t nem is fogja kérni. Ha ez már megvan akkor szólj és a többit megbeszéljük :)

Azt hiszem eldöntötted a kérdést. :taps: :taps: :taps: ;)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #31 Dátum: 2009, 08 19, 21:15:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mplayer. Ezt tedd majd fel a cydia-ból.  A jailbreakról olvass el mindent a szifon.com -on.

You are not allowed to view links. Register or Login

Itt a progi. De csak 3.0-+ig frissítsd!!! A jailbreak folyamata videón itt található:

You are not allowed to view links. Register or Login

Neked nem kell feltenni a bootloadert de az t nem is fogja kérni. Ha ez már megvan akkor szólj és a többit megbeszéljük :)

De annak ellenére, hogy nagyon jó dolog, ha az eszemre hallgatok akkor sajna :warez:

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #32 Dátum: 2009, 08 19, 21:17:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De annak ellenére, hogy nagyon jó dolog, ha az eszemre hallgatok akkor sajna :warez:

Abban maradtunk , hogy ez nem  :warez:. A Cydiából a legtöbb app ingyenes, free. Témák és egyéb cuccok. A komolyabb progikért ott is fizetni kell.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #33 Dátum: 2009, 08 19, 21:48:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Abban maradtunk , hogy ez nem  :warez:. A Cydiából a legtöbb app ingyenes, free. Témák és egyéb cuccok. A komolyabb progikért ott is fizetni kell.

Jóóó most nehogy megsértődj, ez csak az Én véleményem. Amíg valami úgy kezdődik, hogy tőrjük fel… virágnyelven „kiszabadítjuk az Apple fogságából”…  A legtöbb helyen tiltva van. Mobilarénán is először engedték, de most már tilos ott is. Valaki nagyon okost kellene ez ügyben megkérdezni. Nem hiszem, hogy ez szavazás kérdése lenne, de ne legyen igazam.
Kössünk kompromisszumot, legyen egy JB-s, és egy OS JB nélküli fórum. Tapasztalat, hogy a 10. kérdés válasz cserénél derül ki, hogy azért nem megy valami, mert még nincs rajta JB.

Nem elérhető hanee

  • Hozzászólások: 10
  • dr. nyuci
    • Ovizsákok, vízhatlan lepedők
  • PDA: nincs
  • PDA ROM: nincs
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #34 Dátum: 2009, 08 19, 22:44:47 »
Sziasztok!

Most regisztráltam ide, Sárkányölő köszönöm a meghívást!

Rögtön hozzá is szólnék a Jailbreak témához..

Azt látom, hogy elég nagy kavar van a warez - nem warez kérdéssel kapcsolatban a fejekben.

Önmagában a jailbreak nem jogellenes dolog, hiszen ha megvásárolsz egy kütyüt, akár sk. is írhatsz rá saját oprendszert és programokat és ez nem törvényellenes.

A jailbreak (elviekben) garanciavesztéssel jár, de ennél nem többel. Nyilvánvalóan sérti az Apple érdekeit, de ezt valószínűtlen hogy pénzszerűsítve bizonyítani tudná bárki is, sőt megkockáztatom a jailbreak létezése által még nyernek is (hiszen sokan úgy vásárolják meg a készüléket, hogy tudják előre, nekik szükségük van erre).
Ezért senki sem büntethet meg, csak be kell nyelni, hogy esetleg elvész a garancia, ha ebből kifolyólag meghibásodik a készülék (vagy ha észreveszik).

Szóval véleményem szerint a jailbreak, ha például azért történik, hogy lehessen magyarítani a készüléket, nem ütközik semmilyen jogszabályba.

A dolog jogilag akkor problémás, amikor a jailbreakelt készüléket arra használja valaki, hogy olyan programokat töltsön le ingyen, amiket az AppStore-ban egyébként csak pénzért vásárolhatna meg. Itt sem a jailbreak-kel van a probléma, hanem a fizetős programok ingyenes letöltésével, ami egyöntetűen jogellenes számítógépen és más eszközön is!

Tehát ha valaki nem tesz ilyet, nem követ el jogsértést.  :ok:

A jailbreaket egyébként nem nevezném olyan eszköznek sem, amit kifejezetten warezolásra fejlesztettek ki, úgyhogy szerintem még jóindulattal sem lehetne ráhúzni ilyen jogi kategóriákat.

Egyébként én nem csináltam jailbreak-et a telefonomra, meg vagyok vele elégedve így is :)

Üdvözlök minden iPhone tulajt!  O->-

hanee
"Most women complain that there are no single, straight men left. I'd just like to meet one that's human"

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #35 Dátum: 2009, 08 19, 22:49:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jóóó most nehogy megsértődj, ez csak az Én véleményem. Amíg valami úgy kezdődik, hogy tőrjük fel… virágnyelven „kiszabadítjuk az Apple fogságából”…  A legtöbb helyen tiltva van. Mobilarénán is először engedték, de most már tilos ott is. Valaki nagyon okost kellene ez ügyben megkérdezni. Nem hiszem, hogy ez szavazás kérdése lenne, de ne legyen igazam.
Kössünk kompromisszumot, legyen egy JB-s, és egy OS JB nélküli fórum. Tapasztalat, hogy a 10. kérdés válasz cserénél derül ki, hogy azért nem megy valami, mert még nincs rajta JB.

Szerintem JB-vel vállik használhatóvá az iphone. Addig pont olyan mint egy átlagos telefon symbian oprendszerrel. Nem veszélyes megcsinálni én is már 3x csináltam.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #36 Dátum: 2009, 08 19, 23:13:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!


Egyébként én nem csináltam jailbreak-et a telefonomra, meg vagyok vele elégedve így is :)

Üdvözlök minden iPhone tulajt!  O->-

hanee

Szia, Kedves Hanee

Sok szeretettel üdvözöllek az oldalon.

Ezután a teljes jogi magyarázat után fejet hajtok.  Azt hiszem, történelmet írunk, innentől szabad utat engedhetünk az érdekesebbnél –érdekesebb megoldásoknak.
Még egyszer nagyon köszönöm mindenki nevében ezt a megnyugtató magyarázatot, és remélem máskor is eljössz. O->- O->- O->-

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #37 Dátum: 2009, 08 19, 23:48:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez után a teljes jogi magyarázat után fejet hajtok.
Ez egy hivatalos törvénymagyarázat, vagy egy ember értelmezése? Csak mert a ROM-ok körüli kérdés is érdekes. Nekem is ezt a fajta megközelítést venné be a gyomrom, de az más kérdés.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

irmes

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #38 Dátum: 2009, 08 19, 23:49:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most vettem csak észre :shock: Gratulálok a váltáshoz :ok:
Hát gondolkodtam, hogy omnia II vagy iPhone 3G S, de végülis mint látod, a szifonra estt a választás.  :) Te amugy meg vagy vele elégedve?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #39 Dátum: 2009, 08 20, 00:00:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez egy hivatalos törvénymagyarázat, vagy egy ember értelmezése? Csak mert a ROM-ok körüli kérdés is érdekes. Nekem is ezt a fajta megközelítést venné be a gyomrom, de az más kérdés.

A hölgy jogász, úgy hogy lehet tanulmányozni az írását  :)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #40 Dátum: 2009, 08 20, 00:04:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát gondolkodtam, hogy omnia II vagy iPhone 3G S, de végülis mint látod, a szifonra estt a választás.  :) Te amugy meg vagy vele elégedve?

Egy teljesen más világ. Csak pár napja van meg, még a szinte csak alap dolgokat állítottam be rajta, kontaktok, email fiókok stb, de iszonyú gyors, akár hogy terhelem egyből reagál. :)

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #41 Dátum: 2009, 08 20, 00:06:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A hölgy jogász, úgy hogy lehet tanulmányozni az írását  :)
Na végre! Aktív jogász? Már úgy vártunk valakit, aki a paragrafusok felől közelíti meg a dolgokat. Akkor felmerül a ROM-frissítés kérdéskör is. Azzal mi a helyzet?
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #42 Dátum: 2009, 08 20, 00:16:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na végre! Aktív jogász? Már úgy vártunk valakit, aki a paragrafusok felől közelíti meg a dolgokat. Akkor felmerül a ROM-frissítés kérdéskör is. Azzal mi a helyzet?

Ezt Hanee-től kellene megkérdezni, ha holnap benéz. Ma is 14órát dolgozott, csoda hogy ilyen későn még nekünk is segített.

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #43 Dátum: 2009, 08 20, 00:19:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor kezdjük

Ez egy konvertáló program iPhone-hoz kötelező darab.

You are not allowed to view links. Register or Login
Már az elején szólok, ne ömlesztve mindent! Köszi. Ha kitaláltok rá egy megfelelő rendszert, nem túlbonyolítva, megköszönöm.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #44 Dátum: 2009, 08 20, 00:27:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már az elején szólok, ne ömlesztve mindent! Köszi. Ha kitaláltok rá egy megfelelő rendszert, nem túlbonyolítva, megköszönöm.
 :)

 

:ok:Patival megbeszélem.

irmes

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #45 Dátum: 2009, 08 20, 01:43:10 »
Szerintem jöhetne egy külön jailbreak téma...  ;)

Nem elérhető protekcio

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 13
  • Navigáció / Navigation: iGO my way 2009
  • PDA: Trinity, iPhone3G,3GS, SiemensLoox N520
  • PDA ROM: Akeo ultimate
  • Skype: zsigmond_csaba
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #46 Dátum: 2009, 08 20, 08:51:53 »
Betettem az Isti hangját az iGO-ba, a jogosultságokat is úgy állitottam mint a többi hangnál, sőt levágtam az "anyukázása" részt az esmént újratervezésből, mert idegesitett az anyázása ;) Innen letölthető: You are not allowed to view links. Register or Login
Egy kicsit furcsán, dobozszerüen szól, esetleg ha valamit kellene rajta még optimalizálni tegyétek meg. :ok:

Nem elérhető hanee

  • Hozzászólások: 10
  • dr. nyuci
    • Ovizsákok, vízhatlan lepedők
  • PDA: nincs
  • PDA ROM: nincs
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #47 Dátum: 2009, 08 20, 09:49:31 »
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek ezt a kedves fogadtatást!

Ismo: Kérlek írd le nekem, hogy pontosan hogy is néz ki ez a ROM-frissítés dolog? Sajnos nekem nincs PDA-m, csak iPhone-om, így technikailag nem vagyok képben ezzel kapcsolatban. Írhatod privátban is, és akkor utána válaszolok ide ezzel kapcsolatban is szívesen.

Egyébként még csak kezdő jogász vagyok, de azért igyekszem segíteni ha valakinek kérdése van bármivel kapcsolatban  :ok:

Valaki használ Nike+ kitet iPhone-hoz? Ezzel kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat gyűjteni, hogy megéri-e vajon az árát, mert gondolkozom egy ilyenen, főleg ősztől, amikor nem negyven fok lesz kint és lesz erőm futni járni  :taps:

hanee
"Most women complain that there are no single, straight men left. I'd just like to meet one that's human"

irmes

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #48 Dátum: 2009, 08 20, 10:19:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valaki használ Nike+ kitet iPhone-hoz? Ezzel kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat gyűjteni, hogy megéri-e vajon az árát, mert gondolkozom egy ilyenen, főleg ősztől, amikor nem negyven fok lesz kint és lesz erőm futni járni  :taps:

hanee

Na én használok így 40 fokban is.  :D Amugy szerintem megéri, ha jó helyen veszed, eléggé megbízható, pontos cucc. ha neked szükséged van arra, hogy mérje a távolságot, meg tippeket adjon a futáshoz, esetleg online versenyezni akarsz a többiek ellen, bátran ajánlom.  :)

Nem elérhető protekcio

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 13
  • Navigáció / Navigation: iGO my way 2009
  • PDA: Trinity, iPhone3G,3GS, SiemensLoox N520
  • PDA ROM: Akeo ultimate
  • Skype: zsigmond_csaba
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #49 Dátum: 2009, 08 20, 20:27:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na én használok így 40 fokban is.  :D Amugy szerintem megéri, ha jó helyen veszed, eléggé megbízható, pontos cucc. ha neked szükséged van arra, hogy mérje a távolságot, meg tippeket adjon a futáshoz, esetleg online versenyezni akarsz a többiek ellen, bátran ajánlom.  :)
Kell valamilyen szoftot felinstallálni még, vagy elég hozzá a 3GS szifonon beállitani, és egy futó cipő?