2024, 03 19, 04:45:51

Szerző Téma: iPhone általános beszélgetés  (Megtekintve 135633 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető hanee

  • Hozzászólások: 10
  • dr. nyuci
    • Ovizsákok, vízhatlan lepedők
  • PDA: nincs
  • PDA ROM: nincs
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #50 Dátum: 2009, 08 22, 07:31:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na én használok így 40 fokban is.  :D Amugy szerintem megéri, ha jó helyen veszed, eléggé megbízható, pontos cucc. ha neked szükséged van arra, hogy mérje a távolságot, meg tippeket adjon a futáshoz, esetleg online versenyezni akarsz a többiek ellen, bátran ajánlom.  :)
Szia!

Köszi, hogy megosztottad velem a tapasztalatodat :)
Volt időszak, amikor én is elég őrült voltam ehhez, hogy 40 fokban betont tapossam, sőt még versenyre is elmentem a rakpartra, ahol 50 fok volt  :P De hát az ember lánya öregszik  :D És lustul... :D

Nekem főleg azért kellene, mert bár van itt egy jól bejáratott útvonalam, szívesen fedeznék fel új útvonalakat is, amikről nem tudom, hogy hány méter/hány km az útszakasz, utólag pedig valószínűleg kevéssé emlékeznék rá, hogy hol fordultam be éppen. Igazából nekem a megtett táv miatt fontos. Lassúúúúú vagyok én ahhoz, hogy versenyezzek másokkal  :D

hanee

"Most women complain that there are no single, straight men left. I'd just like to meet one that's human"

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #51 Dátum: 2009, 08 22, 12:27:46 »
@hanee: csak egy meglátás, az idézett szöveg után írd a válaszod, így látható, mire válaszolsz. Köszi :)
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #52 Dátum: 2009, 08 22, 13:30:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
@hanee: csak egy meglátás, az idézett szöveg után írd a válaszod, így látható, mire válaszolsz. Köszi :)

Ezek iTunes Office témakörök, Patinak lesz mit átpakolni.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #53 Dátum: 2009, 08 22, 13:34:32 »
Estére megnyitom az iTunes Office topikit ahol részetesen le lesz írva a szinkronizálások menete.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #54 Dátum: 2009, 08 22, 14:16:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor kezdjük

Ez egy konvertáló program iPhone-hoz HandBrake kötelező darab.

You are not allowed to view links. Register or Login
Ez meg a zenék videók kezelése topikot érintik (oda való) köszi.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #55 Dátum: 2009, 08 22, 19:25:18 »
Lehet valahol kapni független előfizetés nélküli 3GS-t?

Nem elérhető hanee

  • Hozzászólások: 10
  • dr. nyuci
    • Ovizsákok, vízhatlan lepedők
  • PDA: nincs
  • PDA ROM: nincs
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #56 Dátum: 2009, 08 22, 20:25:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet valahol kapni független előfizetés nélküli 3GS-t?

Szia!
 
 Ha biztosra akarsz menni, akkor a T-Mobile-nál tudsz venni: Domino kártyával megveszed és függetlenítteted, azt hiszem 20 ezer Ft-ért. Ekkor használhatod Vodafone és Pannon hálózatban is.
 
 hanee

UI: Most alá írtam :) Csak még szokni kell..
"Most women complain that there are no single, straight men left. I'd just like to meet one that's human"

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #57 Dátum: 2009, 08 22, 20:32:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
 
 Ha biztosra akarsz menni, akkor a T-Mobile-nál tudsz venni: Domino kártyával megveszed és függetlenítteted, azt hiszem 20 ezer Ft-ért. Ekkor használhatod Vodafone és Pannon hálózatban is.
 
 hanee

UI: Most alá írtam :) Csak még szokni kell..

Ez a biztosra? Hogy utólag függetleníttetem? Akkor azzal a garancia is ugrik vagy ez hivatalos függetlenítés? Na és hogy érted azt, hogy ha biztosra akarok menni?

Nem elérhető hanee

  • Hozzászólások: 10
  • dr. nyuci
    • Ovizsákok, vízhatlan lepedők
  • PDA: nincs
  • PDA ROM: nincs
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #58 Dátum: 2009, 08 22, 21:07:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a biztosra? Hogy utólag függetleníttetem? Akkor azzal a garancia is ugrik vagy ez hivatalos függetlenítés? Na és hogy érted azt, hogy ha biztosra akarok menni?

Szia!

Ez A hivatalos függetleníttetés. Mivel a T-Mobile a kizárólagos forgalmazója az iPhone 3G/3GS-nek kishazánkban.

Úgy értettem, hogy ha biztosra akarsz menni, hogy nem létezik igazából független iPhone. Minden országban úgy árulják, hogy valamelyik szolgáltatóhoz kötődik. Van néhány ország, ahol az ottani törvények ezt nem teszik teljesen lehetővé, pl. Olaszország (tehát kötelező úgy értékesíteniük hogy független legyen a többi szolgáltató felé is), de ez sem jelent hálózatfüggetlenséget, csak országon belüli függetlenséget és ha hazahozod, könnyen ütközhetsz abba a problémába, hogy lezár a telefon szépen..
Bár állítólag van rá megoldás, azaz "okosban" meg lehet oldani, hogy használhasd itthoni SIM kártyával lezárás nélkül, de hát egy ilyen drága készüléknél szerintem nem érdemes ezzel szórakozni és ügyeskedni, jobban jársz a Domino + függetlenítés dologgal, mert az hivatalos és tuti.

hanee
"Most women complain that there are no single, straight men left. I'd just like to meet one that's human"

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #59 Dátum: 2009, 08 22, 22:12:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Ez A hivatalos függetleníttetés. Mivel a T-Mobile a kizárólagos forgalmazója az iPhone 3G/3GS-nek kishazánkban.

Úgy értettem, hogy ha biztosra akarsz menni, hogy nem létezik igazából független iPhone. Minden országban úgy árulják, hogy valamelyik szolgáltatóhoz kötődik. Van néhány ország, ahol az ottani törvények ezt nem teszik teljesen lehetővé, pl. Olaszország (tehát kötelező úgy értékesíteniük hogy független legyen a többi szolgáltató felé is), de ez sem jelent hálózatfüggetlenséget, csak országon belüli függetlenséget és ha hazahozod, könnyen ütközhetsz abba a problémába, hogy lezár a telefon szépen..
Bár állítólag van rá megoldás, azaz "okosban" meg lehet oldani, hogy használhasd itthoni SIM kártyával lezárás nélkül, de hát egy ilyen drága készüléknél szerintem nem érdemes ezzel szórakozni és ügyeskedni, jobban jársz a Domino + függetlenítés dologgal, mert az hivatalos és tuti.

hanee

Ahha, így már értem, köszönöm az információkat. Ez a hivatalos függetlenítés a T-Mobile-nál kérhető?

irmes

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #60 Dátum: 2009, 08 22, 22:35:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ahha, így már értem, köszönöm az információkat. Ez a hivatalos függetlenítés a T-Mobile-nál kérhető?
Igen, csak ott. ;)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #61 Dátum: 2009, 08 22, 22:42:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, csak ott. ;)
Rendben. Tisztul a kép. :)Azt lehet tudni, hogy alapból mikre képes a készülék szoftveresen, illetve hogy mik hiányoznak róla vagy csak részben használhatók (olyan program, ami tudhatna többet is)?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #62 Dátum: 2009, 08 22, 23:08:35 »
Ékezetes karakterek a billentyűzeten hogy állnak?Az itthon kapható készülékek magyar nyelvvel rendelkeznek-e?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #63 Dátum: 2009, 08 22, 23:20:22 »
Az Appstore-ban levő programok vásárlás előtt kipróbálhatók vagy csak vásárlás után derül ki, hogy pontosan mit is tud?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #64 Dátum: 2009, 08 22, 23:44:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az Appstore-ban levő programok vásárlás előtt kipróbálhatók vagy csak vásárlás után derül ki, hogy pontosan mit is tud?

A kártyád alapján beállítja az orientáciot, ezek után "magyar szavakkat" kínál fel írás közben, (kikapcsolható). Ékezetes betűk az én általam ismert megoldások közül a legegyszerűbb, és leggyorsabb. Pl. "o" betün rajta hagyod az újjad, amig feldobja a "öóő" betüket is, ilyenkor nem felemelni az újjat, hanem elcsusztatni az aktuális betüig. Tehát a teljes magyar ABC elérhető. Magyar menü egyelőre nincs.

App Storban az alkalmazások leírásából kiderül mit tud, és lehet figyelni hanyas osztályzatott kapott.

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #65 Dátum: 2009, 08 22, 23:47:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ékezetes karakterek a billentyűzeten hogy állnak?Az itthon kapható készülékek magyar nyelvvel rendelkeznek-e?

A magyarítás a cydia-ból feltehető. Az ékezetekre is találsz ott jó megoldást! A szifon.com -os source-ból.

irmes

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #66 Dátum: 2009, 08 22, 23:50:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A magyarítás a cydia-ból feltehető. Az ékezetekre is találsz ott jó megoldást! A szifon.com -os source-ból.

Biker, neked most omnia II.-d van, vagy szifonod? :D

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #67 Dátum: 2009, 08 22, 23:54:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A magyarítás a cydia-ból feltehető. Az ékezetekre is találsz ott jó megoldást! A szifon.com -os source-ból.

JB után, ezt tedd hozzá ;)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #68 Dátum: 2009, 08 22, 23:54:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A magyarítás a cydia-ból feltehető. Az ékezetekre is találsz ott jó megoldást! A szifon.com -os source-ból.
Láttam már ezt a cydia-t. Pontosan mi is ez?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #69 Dátum: 2009, 08 22, 23:55:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
JB után, ezt tedd hozzá ;)
Ez meg a készülék felszabadítása... :) Egyébként ez nem "rontja el" a készüléket? Tehát nem csinálhat semmi gebaszt a háttérben?Tényleg a netes adatforgalmat lehet valahol kontrolálni illetve szabályozni?
Lehet a készüléken beállítani különböző telefonos profilokat (mikor kapcsoljon ki, halkuljon, stb.)?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #70 Dátum: 2009, 08 23, 00:07:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez meg a készülék felszabadítása... :) Egyébként ez nem "rontja el" a készüléket? Tehát nem csinálhat semmi gebaszt a háttérben?Tényleg a netes adatforgalmat lehet valahol kontrolálni illetve szabályozni?
Lehet a készüléken beállítani különböző telefonos profilokat (mikor kapcsoljon ki, halkuljon, stb.)?

Ez két táborra ossza az iPhonosokat, tény hogy sokkal olcsóbban kijössz ha megcsinálod de ha valamit el....l instabillá teszi a rendszert, de ha biztos vagy magadban akkor rajta. Egy előnye van, egy restore után vissza lehet állítani mindent nem lesz belőle papírnehezék.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #71 Dátum: 2009, 08 23, 00:13:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez két táborra ossza az iPhonosokat, tény hogy sokkal olcsóbban kijössz ha megcsinálod de ha valamit el....l instabillá teszi a rendszert, de ha biztos vagy magadban akkor rajta. Egy előnye van, egy restore után vissza lehet állítani mindent nem lesz belőle papírnehezék.
Na majd ha lesz készülékem, akkor értekezünk... :)

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #72 Dátum: 2009, 08 23, 00:40:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na majd ha lesz készülékem, akkor értekezünk... :)

Csak a 3GS-t tudom ajánlani, 3G-be akkor se ugorj bele ha holnap már meglehetne. ;)

Nem elérhető Shinai

  • Hozzászólások: 21
  • Navigáció / Navigation: Asus A636N, i900
  • PDA: Iphone 3GS 16 Gb.
  • PDA ROM: OS 3.1.2
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #73 Dátum: 2009, 08 23, 01:57:42 »
Sziasztok!

Kellene 1 kis info. Nekem omniám van, de a kis ördög itt bujkál a fejemben hogy lecseréljem 3g s-re. De a fórumot olvasva, meginogtam. Nem lehet kikapcsolni hogy ne lépjen fel a netre Jb-nélkül? Ez azért gáz nálam mert én hétközben Magyar-Román közt ingázom és amikor külföldön vagyok akkor a samin letiltom a no data progival a netet és a határon kapcsolom ki, amikor megint a tré hálon vagyok. Igy nem ér meglepetés hogy felmászik a netre mert előforult hogy magától felment de magyar hálon az 1 gb-ba belefér. Viszont külföldön gyorsan lehetne magas telefonszámlát csinálni ha román hálón lógna. Ha nem lehet akkor aki külföldön tartozkodik sokat, az gyorsan feltuningolhatja a telefon számláját csak gyözze fizetni.  >:(

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iPhone általános beszélgetés
« Reply #74 Dátum: 2009, 08 23, 02:23:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Kellene 1 kis info. Nekem omniám van, de a kis ördög itt bujkál a fejemben hogy lecseréljem 3g s-re. De a fórumot olvasva, meginogtam. Nem lehet kikapcsolni hogy ne lépjen fel a netre Jb-nélkül? Ez azért gáz nálam mert én hétközben Magyar-Román közt ingázom és amikor külföldön vagyok akkor a samin letiltom a no data progival a netet és a határon kapcsolom ki, amikor megint a tré hálon vagyok. Igy nem ér meglepetés hogy felmászik a netre mert előforult hogy magától felment de magyar hálon az 1 gb-ba belefér. Viszont külföldön gyorsan lehetne magas telefonszámlát csinálni ha román hálón lógna. Ha nem lehet akkor aki külföldön tartozkodik sokat, az gyorsan feltuningolhatja a telefon számláját csak gyözze fizetni.  >:(

De akkor nem ezen a fórumon olvastad :D
Ha nem akarod, hogy használja a netet ha átléped a határt, lagyen kikapcsolva a roming data
Settings-General-Network-Data Roaming-Off
Ha egyáltalán nem akarod, hogy csatlakozzon, írjál be egy kamu APN-t