2024, 09 20, 06:23:46

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1233856 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25650 Dátum: 2012, 06 19, 23:36:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:D :D
Egy Skate lett a választott,a trénél oly ajánlatot adtak, amit kár lett volna kihagyni:-))
Szerettem a samukámat,de a droidozás nagyon megfogott,minden tiszteletem a fejlesztőknek és utólagos hála is nekik,mert így ismertem meg a droid világát  :taps: :taps:
A samuka pedig,ami igen jó állapotban volt,két éves kora ellenére,szinte percek alatt elkelt.

Profilodból tudtam már,hogy skate :) újrafogalmazom: mennyire vagy megelégedve az új telefonnal? érdemes megvenni a skate-t?

Nem elérhető SzGabo78

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: iGo 8
  • PDA: Samsung Omnia 2 I8000NXXJB3
  • PDA ROM: i8000XEHJA1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25651 Dátum: 2012, 06 21, 08:14:27 »
Üdv Mindenkinek !

Lehet-e számkijelzést letiltani az Omnia2-n?
Valamint lehet-e komplett lemezképet csinálni a gyári állapotról (úgy értem főzött rom feltétele előtt egy jelenlegi teljes mentést a 8Gb-os memóriakártyáról) ? Az Igo-ról lehet azt már próbáltam.
De mostanában nagyon lassú (kb 10-15 perc mire csatlakozik műholdhoz).
Mielőtt kísérleteznék bármivel, szeretnék biztosra menni, hogy "legrosszabb" esetben még ez az állapot bármikor visszaállítható.

Előre is köszönöm !

Gábor

Nem elérhető marci3

  • Hozzászólások: 55
  • Nem: Férfi
  • PDA: I8000 használatban I900 magyar kártyával
  • PDA ROM: wm 6.1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25652 Dátum: 2012, 06 21, 12:21:26 »
Sziasztok!
Hogyan lehet hálózatfüggetleníteni egy omnia2-t?
Köszönöm

Nem elérhető yau

  • Hozzászólások: 69
  • PDA: galaxy s8
  • PDA ROM: Nexus 7-5.1 elválló kijelzővel
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25653 Dátum: 2012, 06 22, 09:55:46 »
Sziasztok!

Cseréltem digitizert és sajna nem jó.
Nem jut túl a kalibráción, feltettem az sd-re az üres not fájlt így továbblép, de pontatlan.
Nagyon összevissza érzékel. Sajna még tavaly vettem, de most érett meg a cserére nagyon karcos volt már (munkaeszköz).
Kérdésem romfrissítés megoldaná vagy sem? Maradnék, ennél a romnál csak újra raknám. Van valami trükk? Kalibrációnál, ha a keresztek fölé koppintok egy picivel, akkor elfogadja és a közepén elfogathatóan megy, de alul és felül semmit nem érzékel.
Valami azt súgja másikat kell vennem

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25654 Dátum: 2012, 06 22, 16:10:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Cseréltem digitizert és sajna nem jó.
Nem jut túl a kalibráción, feltettem az sd-re az üres not fájlt így továbblép, de pontatlan.
Nagyon összevissza érzékel. Sajna még tavaly vettem, de most érett meg a cserére nagyon karcos volt már (munkaeszköz).
Kérdésem romfrissítés megoldaná vagy sem? Maradnék, ennél a romnál csak újra raknám. Van valami trükk? Kalibrációnál, ha a keresztek fölé koppintok egy picivel, akkor elfogadja és a közepén elfogathatóan megy, de alul és felül semmit nem érzékel.
Valami azt súgja másikat kell vennem
Jól sejted, a leírásod alapján ez hardware-es hiba, nem pedig software-es, ezért romcsere és semmilyen trükközés sajnos nemigen fog segíteni rajta.Csak a digi csere segíthet rajta, többektől hallottam, hogy ezek a netről olcsón beszerezhető digitalizálók általában nem jó minőségűek.

Nem elérhető luxusbatar

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: HP Ipaq 314
  • PDA: Samsung Galaxy S4
  • PDA ROM: I9505 PAN BMF1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25655 Dátum: 2012, 06 25, 15:42:46 »
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Az egyik ismerősöm azt mondja, hogy a telefon nyelvét átállította magyarról németre, és eltűntek az SMS-ei, a híváslistája, a beállított csengőhangjai stb. Lehetséges ez? Én is tulaj voltam régebben, de már nincs meg a telefonom, nem tudok utánanázni, és ilyet nem csináltam, hogy nyelvet váltsak.
Köszi!
T.

Nem elérhető alabama20

  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 11 Pro SpaceGrey 256GB
  • PDA ROM: Gyári 8.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25656 Dátum: 2012, 06 26, 20:07:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Az egyik ismerősöm azt mondja, hogy a telefon nyelvét átállította magyarról németre, és eltűntek az SMS-ei, a híváslistája, a beállított csengőhangjai stb. Lehetséges ez? Én is tulaj voltam régebben, de már nincs meg a telefonom, nem tudok utánanázni, és ilyet nem csináltam, hogy nyelvet váltsak.
Köszi!
T.

Lehetséges, mivel ha nyelvet váltasz olyan mintha hard reset-et csinálnál. Szóval azt már fújhatja sajnos.
Előző telefonok(időrendi sorrendben): Nokia 3310 < Siemens MC60 < Nokia 5500 Sport < Samsung GT-I8000 < OnePlus X < Honor 9

Nem elérhető rockpit

  • Hozzászólások: 102
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S10
  • PDA ROM: Android 10
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25657 Dátum: 2012, 06 29, 08:24:22 »
Sziasztok!

Melyik ROM most a leggyorsabb, és a legstabilabb? (Régen cseréltem már ROM-ot!) Magyar verzió érdekelne!
PDA:?
CSC:?
Telefon:?

Előre is köszönöm!

Nem elérhető szentes

  • Hozzászólások: 117
  • Nem: Férfi
  • zseniális matematikus
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Sony XPERIA Z , htc One X, Samsung i900 Omnia
  • PDA ROM: full stock/ 4.1.x
  • Skype: szentespeter
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25658 Dátum: 2012, 06 29, 13:55:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Melyik ROM most a leggyorsabb, és a legstabilabb? (Régen cseréltem már ROM-ot!) Magyar verzió érdekelne!
PDA:?
CSC:?
Telefon:?

Előre is köszönöm!
.JJ1- es rom a legjobb, legstabilabb
Don't trust me, i will be a doctor

Nem elérhető bszg

  • Hozzászólások: 28
  • PDA: samsung gt i8000
  • PDA ROM: PFCJI129020, CSC: XEUJI1, PHONE: XXJF1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25659 Dátum: 2012, 07 02, 17:45:52 »
Sziasztok,
hogyan adhatom meg, hogy a telefonkönyvben egy kontaktnál az e-mail címre kattintva melyik account nyíljon meg? Még jobb lenne, ha választani lehetne.

Nem elérhető jeepatti

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: OMNIA II
  • PDA: OMNIA II
  • PDA ROM: 5
  • Skype: v
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25660 Dátum: 2012, 07 06, 20:19:36 »
Akku merülés jelzésre nem tud valaki véletlen megoldást omnia II re?

WIN 6.5 re kellene opciót nem találok rá sajnos, így meg akkor veszi észre az ember ha már kikapcsol a telefon.


Nem elérhető jeepatti

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: OMNIA II
  • PDA: OMNIA II
  • PDA ROM: 5
  • Skype: v
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25661 Dátum: 2012, 07 06, 20:24:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fél napig próbáltam de annyira lassú azt irta ki 9 nap van hátra.

Én itt találtam egyet ez megy win 6.5 alatt  ha tudsz jobbat légyszi jelezz!  ez pl nem agyar és nem tud kamerát meg a hátsó hangszórón szól minden más ok.

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25662 Dátum: 2012, 07 07, 14:26:20 »
Hejhó!

Az alábbi problémám akadt a kis drágámmal. Tegnap napközben kezdte, megmondom hogy estek a dolgok.

Elment a térerő, ennyi, kikapcs, bekapcs, visszajött, jóvan, volt már ilyen máskor is, aztán az asztalnál ülök, mellettem kis eszközöm, ami egyszer csak elkezd világítani, bejövő hívás "Ismeretlen" és nincs hangja. PEdig volt amúgy, nyomkodok bármit, reakció semmi. Ok. Soft reset. Nem egyből siker, mégegy soft reset. Aztán feláll, és működik délutánig. Amikor is, ismét felvillant valamiért, de ekkor csak tippem volt, hogy esetleg lett volna valami. (igen, kerestek délutáni, meg sms-t is próbáltak küldeni, de semmi) Megint pár soft reset, és helyreállt. Általában már csak úgy tettem hogy lebontva hagytam, amíg nem működött, amikor összeraktam, sose állt fel. Aztán éjjel elkezdtem netezni, és közben behomályosult  a kép. Még el lehettt olvasni, de homályos lett. Megint pár soft reset de nem akart felállni. Pontosabban,a míg jött a windows négy zöldpiroskéksárgapöttye, addig valami, majd eltűnt és semmi. Nyomkodom nyomkodom, míg egyszer csak a kilépő képernyő jelent meg. TEhát valószínű minden alkalommal be volt kapcsolódva , de nem volt a kijelzőn semmi. Majd gondoltam, haagyom picit, és kap pár perc múlva egy soft resetet, amikor észreveszem, hogy tök forró a kicsike, gyorsan szétkap, akku kiemel. izzik. lehűlt pár perc alatt, összerakom, soft reset. Megy. Azóta kip-kop, megy.


Jól érzem, hogy komolyabb a baj, mint amit egy Rom-frissítés megoldhatna?

Köszi a tippeket, segítséget!
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25663 Dátum: 2012, 07 07, 15:12:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hejhó!

Az alábbi problémám akadt a kis drágámmal. Tegnap napközben kezdte, megmondom hogy estek a dolgok.

Elment a térerő, ennyi, kikapcs, bekapcs, visszajött, jóvan, volt már ilyen máskor is, aztán az asztalnál ülök, mellettem kis eszközöm, ami egyszer csak elkezd világítani, bejövő hívás "Ismeretlen" és nincs hangja. PEdig volt amúgy, nyomkodok bármit, reakció semmi. Ok. Soft reset. Nem egyből siker, mégegy soft reset. Aztán feláll, és működik délutánig. Amikor is, ismét felvillant valamiért, de ekkor csak tippem volt, hogy esetleg lett volna valami. (igen, kerestek délutáni, meg sms-t is próbáltak küldeni, de semmi) Megint pár soft reset, és helyreállt. Általában már csak úgy tettem hogy lebontva hagytam, amíg nem működött, amikor összeraktam, sose állt fel. Aztán éjjel elkezdtem netezni, és közben behomályosult  a kép. Még el lehettt olvasni, de homályos lett. Megint pár soft reset de nem akart felállni. Pontosabban,a míg jött a windows négy zöldpiroskéksárgapöttye, addig valami, majd eltűnt és semmi. Nyomkodom nyomkodom, míg egyszer csak a kilépő képernyő jelent meg. TEhát valószínű minden alkalommal be volt kapcsolódva , de nem volt a kijelzőn semmi. Majd gondoltam, haagyom picit, és kap pár perc múlva egy soft resetet, amikor észreveszem, hogy tök forró a kicsike, gyorsan szétkap, akku kiemel. izzik. lehűlt pár perc alatt, összerakom, soft reset. Megy. Azóta kip-kop, megy.


Jól érzem, hogy komolyabb a baj, mint amit egy Rom-frissítés megoldhatna?

Köszi a tippeket, segítséget!
Legjobb esetben, az általad leírtak esetleg erre utalnak, az akksi kezd tönkre menni.

Nem elérhető Joci111

  • Hozzászólások: 51
  • Navigáció / Navigation: I8000
  • PDA: I8000
  • PDA ROM: NXXJE3/XEHJE5/XXJD1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25664 Dátum: 2012, 07 08, 20:07:00 »
Üdv tudna nekem valaki  választ adni arra a kérdésemre mit tegyek ha a elkezdett halkan és recsegve szólni a samum??
Köszi :'(

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25665 Dátum: 2012, 07 08, 20:39:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Legjobb esetben, az általad leírtak esetleg erre utalnak, az akksi kezd tönkre menni.

Köszi! Nem jó hír, bár jobb, mint aki szerint az alaplap kezd haldokolni...
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető Agnate

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: Samsung Omnia 2 i8000
  • PDA ROM: NXXIK5/XSOIJ2/DXIJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25666 Dátum: 2012, 07 09, 10:00:00 »
Sziasztok!
Volna egy remélhetőleg kis problémám a két és fél éves Omniámmal.
Vasárnap reggel kezdődött a dolog, lényegében teljes mértékben belassult a készülék. Egy sms megnyitása 10 sec, csak maga a képernyőzár feloldása is több másodpercig tart. De ez még a kisebbik probléma. Lényegében a programok fele el sem indul. Nem tudok albumot nézni, de még csak az ébresztőt sem tudom átállítani, mert csak pörög a gondolkodást jelző köröcske, de 5 perc alatt sem jut semmire.
Gondoltam rádugom a telefont a számítógépre, átmentem a dolgokat aztán csinálok egy hard resetet, úgy sincs rajta sok progi. A probléma tovább folytatódik, ugyanis a gép nem látja a telefont, bekapcsolt és kikapcsolt állapotban sem.
Hívást fogadni és indítani tudok, mondjuk a szokásosnál lényegesen tovább tart a tárcsázás, de legalább ez megy.
Nem tudom mi üthetett a készülékbe. Amire én gyanakodok, az hogy vasárnap reggel a facebook felajánlotta, hogy felrak valami új frissítést, mert egy igen régi kliens volt a mobilomon. Feltelepítettem sajnos, és azóta csinálja ezt. Lehet hogy nincs összefüggés a két eset között de azért elég logikus lenne ha igen.

Remélem tudtok segíteni benne mert elég sok kép és ezaz van a telón amit mindenképpen meg szeretnék menteni.
Az ötleteket előre is köszönöm!

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25667 Dátum: 2012, 07 09, 11:22:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Volna egy remélhetőleg kis problémám a két és fél éves Omniámmal.
Vasárnap reggel kezdődött a dolog, lényegében teljes mértékben belassult a készülék. Egy sms megnyitása 10 sec, csak maga a képernyőzár feloldása is több másodpercig tart. De ez még a kisebbik probléma. Lényegében a programok fele el sem indul. Nem tudok albumot nézni, de még csak az ébresztőt sem tudom átállítani, mert csak pörög a gondolkodást jelző köröcske, de 5 perc alatt sem jut semmire.
Gondoltam rádugom a telefont a számítógépre, átmentem a dolgokat aztán csinálok egy hard resetet, úgy sincs rajta sok progi. A probléma tovább folytatódik, ugyanis a gép nem látja a telefont, bekapcsolt és kikapcsolt állapotban sem.
Hívást fogadni és indítani tudok, mondjuk a szokásosnál lényegesen tovább tart a tárcsázás, de legalább ez megy.
Nem tudom mi üthetett a készülékbe. Amire én gyanakodok, az hogy vasárnap reggel a facebook felajánlotta, hogy felrak valami új frissítést, mert egy igen régi kliens volt a mobilomon. Feltelepítettem sajnos, és azóta csinálja ezt. Lehet hogy nincs összefüggés a két eset között de azért elég logikus lenne ha igen.

Remélem tudtok segíteni benne mert elég sok kép és ezaz van a telón amit mindenképpen meg szeretnék menteni.
Az ötleteket előre is köszönöm!
Ha a Facebookra gyanakszól, akkor távolítsd el azt, hogy kiderűljön, hogy tényleg az-e a ludas!

Nem elérhető Agnate

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: Samsung Omnia 2 i8000
  • PDA ROM: NXXIK5/XSOIJ2/DXIJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25668 Dátum: 2012, 07 09, 16:36:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha a Facebookra gyanakszól, akkor távolítsd el azt, hogy kiderűljön, hogy tényleg az-e a ludas!

Köszi az ötletet. Letöröltem minden progit amit csak lehetett, köztük nem volt facebookos dolog. Fogalmam nincs hova rakhatta.
Mindenesetre azóta sikerült a mikroSD-re áthúzni a képeket (300Mb-ot 1,5 óráig másolt...), úgyhogy igazából már a hard-reset sem nagy probléma, de furdal a dolog, kíváncsi lennék mi okozhatja ezt a lassulást.

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25669 Dátum: 2012, 07 10, 20:57:10 »
A pár hsz-szel ezelőtti problémához társult még egy. Sikerült elejtenem a drágát, és a hangszóró zúgós lett. Van valakinek valami megbízható szerelője, aki szét is szedi, meg is nézi, össze is rakja, és működni fog továbbra is minimum így? Lassan felrobbannok ettől. :( Még másfél évig nem akartam telefont venni. :(
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető alabama20

  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 11 Pro SpaceGrey 256GB
  • PDA ROM: Gyári 8.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25670 Dátum: 2012, 07 11, 16:35:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A pár hsz-szel ezelőtti problémához társult még egy. Sikerült elejtenem a drágát, és a hangszóró zúgós lett. Van valakinek valami megbízható szerelője, aki szét is szedi, meg is nézi, össze is rakja, és működni fog továbbra is minimum így? Lassan felrobbannok ettől. :( Még másfél évig nem akartam telefont venni. :(

Az gáz :) Én még remélem kibír 2-2,5 évet és csak utána cserélem. Már nekem is esett le párszor betonra, csempére sőt még aludtam is rajta 2x és nem vagyok 2 kiló :D Én sem szeretnék tőle megválni remélem sikerül megjavíttatnod a kicsikét ;)
Előző telefonok(időrendi sorrendben): Nokia 3310 < Siemens MC60 < Nokia 5500 Sport < Samsung GT-I8000 < OnePlus X < Honor 9

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25671 Dátum: 2012, 07 11, 16:37:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az gáz :) Én még remélem kibír 2-2,5 évet és csak utána cserélem. Már nekem is esett le párszor betonra, csempére sőt még aludtam is rajta 2x és nem vagyok 2 kiló :D Én sem szeretnék tőle megválni remélem sikerül megjavíttatnod a kicsikét ;)

Ő is repült sokat, és hát most itt tartok vele. Most jött ki a sok zuhanás. :(
A lényeg, remélem ajánl valaki, valami megbízható nem drága embert. Nem szeretnék visszatérni a butatelefonokhoz. :(
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25672 Dátum: 2012, 07 11, 18:19:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ő is repült sokat, és hát most itt tartok vele. Most jött ki a sok zuhanás. :(
A lényeg, remélem ajánl valaki, valami megbízható nem drága embert. Nem szeretnék visszatérni a butatelefonokhoz. :(
Az én gépem is jártas a repülés tudományában, de eddig megúsztam ezeket a szárnypróbálgatásokat, talán azért mert fémtokban tartom a kicsikét.

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25673 Dátum: 2012, 07 11, 20:08:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az én gépem is jártas a repülés tudományában, de eddig megúsztam ezeket a szárnypróbálgatásokat, talán azért mert fémtokban tartom a kicsikét.

Nekem csak Brando bordóban van. De most, hogy nyomta ezt aproblémát, levettem róla, nehogy túlmelegedjen... NA, sikerült is eldobnom.Kétszer. :(
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25674 Dátum: 2012, 07 11, 21:13:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem csak Brando bordóban van. De most, hogy nyomta ezt aproblémát, levettem róla, nehogy túlmelegedjen... NA, sikerült is eldobnom.Kétszer. :(
Szerintem most már ne tartsd vissza magadat, töltsd ki a dühödet rajta!  ;)  :)