2024, 10 18, 14:22:03

Szerző Téma: Samsung szerviz információk, tapasztalatok  (Megtekintve 177363 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kicsibacsi

  • Hozzászólások: 95
  • PDA: SE X 10 mini
  • PDA ROM: Andoid 1.6
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #175 Dátum: 2009, 03 29, 17:41:00 »
Én is néztem Patience kérdését,de arra gondoltam hogy csak viccelődik.
A Hold kisebb, mint a Föld, de messzebb is van!

Nem elérhető kicsibacsi

  • Hozzászólások: 95
  • PDA: SE X 10 mini
  • PDA ROM: Andoid 1.6
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #176 Dátum: 2009, 03 29, 17:42:23 »
Ő mint új Omniás!
A Hold kisebb, mint a Föld, de messzebb is van!

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #177 Dátum: 2009, 03 29, 17:48:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is néztem Patience kérdését,de arra gondoltam hogy csak viccelődik.
Ha nincs kacsintás, meg mosolyjel, akkor komolyan vesztek? Jó tudni! :D
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető kicsibacsi

  • Hozzászólások: 95
  • PDA: SE X 10 mini
  • PDA ROM: Andoid 1.6
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #178 Dátum: 2009, 03 29, 17:54:26 »
Én csak egy-két másodpercig hittem! De jó volt!  :ok:
A Hold kisebb, mint a Föld, de messzebb is van!

Nem elérhető Maci70

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 474
  • PDA: Samsung A5+ Iphone 6
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #179 Dátum: 2009, 03 31, 10:56:55 »
Sziasztok !
A következőkről kérném a véleményeteket. Nem rég olvastam, hogy egy fórumtársunknak autós töltővel meghalt a PDA-ja. Én eddig csak próbálgattam az Omnia -val a navigációt, de a páromé beadta az unalmast így enyém kölcsön neki nekem marad az Omnia.
Baj:
Nagyon -nagyon melegszik szinte elviselhetetlen ha navigálok + még töltöm is. Tegnap kb fél óra után (töltőn+ navi) elaludt a töltő zöld ledje kb 30 %-on volt a töltöttség. Utána lehúz , visszadug de nem töltött egészen addig amíg ki nem hült.
Szerintetek mennyire erőltessem a dolgot ?? Adja meg magát (előbb-utóbb ez lesz) vagy inkább ne használjam navigációra ?? :hmm:
(2 hónapos, gari még bőven)
Életed forgatókönyvében Te játszod a főszerepet ! Nem mindig hálás a szerep, de ez van :D

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #180 Dátum: 2009, 03 31, 11:56:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok !
A következőkről kérném a véleményeteket. Nem rég olvastam, hogy egy fórumtársunknak autós töltővel meghalt a PDA-ja. Én eddig csak próbálgattam az Omnia -val a navigációt, de a páromé beadta az unalmast így enyém kölcsön neki nekem marad az Omnia.
Baj:
Nagyon -nagyon melegszik szinte elviselhetetlen ha navigálok + még töltöm is. Tegnap kb fél óra után (töltőn+ navi) elaludt a töltő zöld ledje kb 30 %-on volt a töltöttség. Utána lehúz , visszadug de nem töltött egészen addig amíg ki nem hült.
Szerintetek mennyire erőltessem a dolgot ?? Adja meg magát (előbb-utóbb ez lesz) vagy inkább ne használjam navigációra ?? :hmm:
(2 hónapos, gari még bőven)
árnyékos helyre tedd a kocsiban, akkor nem melegszik annyira. ha már fixet fogott akkor nem veszti a jelet az anyósülésen sem.
vagy külön bt-s gps vevőt kell hozzá használni, a belsőt meg le kell tiltani.
én nem használok semmihez sem szivargyujtó töltőt, mindenhez a gyári 220-ast használom (inverterrel), azt tapasztaltam, hogy azzal nem melegszik annyira. igaz csak nagy néha (amolyan unaloműzőnek, tesztelgetésre) navizok az omniával, külön eszközt használok navigációra.

Nem elérhető Maci70

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 474
  • PDA: Samsung A5+ Iphone 6
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #181 Dátum: 2009, 03 31, 12:02:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
árnyékos helyre tedd a kocsiban, akkor nem melegszik annyira. ha már fixet fogott akkor nem veszti a jelet az anyósülésen sem.
vagy külön bt-s gps vevőt kell hozzá használni, a belsőt meg le kell tiltani.
én nem használok semmihez sem szivargyujtó töltőt, mindenhez a gyári 220-ast használom (inverterrel), azt tapasztaltam, hogy azzal nem melegszik annyira. igaz csak nagy néha (amolyan unaloműzőnek, tesztelgetésre) navizok az omniával, külön eszközt használok navigációra.
Szia !
Köszi az ötleteket. Autós tartom nincs eddig és sem omniával naviztam. Jelet fog hamar és az anyósülésen volt. Ilyen invertert hol lehet beszerezni ??. Eddig én is külön eszközt használtam látod a profilomban , de az most a Mamáé :D
Vagyis Te azt mondod, hogy navigációra hosszú távon nem megoldás az omnia  :hmm:
Életed forgatókönyvében Te játszod a főszerepet ! Nem mindig hálás a szerep, de ez van :D

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #182 Dátum: 2009, 03 31, 12:09:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia !
Köszi az ötleteket. Autós tartom nincs eddig és sem omniával naviztam. Jelet fog hamar és az anyósülésen volt. Ilyen invertert hol lehet beszerezni ??. Eddig én is külön eszközt használtam látod a profilomban , de az most a Mamáé :D
Vagyis Te azt mondod, hogy navigációra hosszú távon nem megoldás az omnia  :hmm:
invertert sok helyen tudsz venni. pld a múltkor a metro-ban volt 6000-ért belkin 300w-os tuti kis cucc ilyet használok én is. elbírja egyszerre a tablet pc-met, az mda pro-t és még a holux gps-t is rá lehet tenni ha kell. de azt ritkán kell tölteni, brutális üzemideje van.  vagy akár egy flex is üzemeltethető róla ::P
nem mondom, hogy nem jó, de én alapvetően telefonnak és pda-nak használom. ki nem állhatom, mikor navizok (és ugye akkor navizik az ember amikor nem tudja merre kell menni) és közben bejön egy hívás és háttérbe megy a navigáció. jobb az ha külön van. de azért biztonságot ad, hogy van még egy navira alkalmas eszköz nálam mindig. sokszor meg még egy :D

Nem elérhető Maci70

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 474
  • PDA: Samsung A5+ Iphone 6
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #183 Dátum: 2009, 03 31, 12:16:21 »
[quote author=pimpu ...és közben bejön egy hívás és háttérbe megy a navigáció. jobb az ha külön van. de azért biztonságot ad, hogy van még egy navira alkalmas eszköz nálam mindig. sokszor meg még egy :D
[/quote]
Hát ... Az én külső BT vevőm is elmegy vagy 1 hetet :D Nálam a bejövő hívás nem lenne gond, mert autóban van kihangosító, meg érintőképernyős tárcsázó. A kettő így egymást nem zavarja ;)
Életed forgatókönyvében Te játszod a főszerepet ! Nem mindig hálás a szerep, de ez van :D

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #184 Dátum: 2009, 03 31, 12:19:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nálam a bejövő hívás nem lenne gond, mert autóban van kihangosító, meg érintőképernyős tárcsázó. A kettő így egymást nem zavarja ;)
de mikor az omnián bejön egy hívás automatikusan azt teszi elsőrendűvé, a navit meg háttérbe teszi. vagy kihangosítóval nem így működik?

Nem elérhető Maci70

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 474
  • PDA: Samsung A5+ Iphone 6
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #185 Dátum: 2009, 03 31, 12:31:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
de mikor az omnián bejön egy hívás automatikusan azt teszi elsőrendűvé, a navit meg háttérbe teszi. vagy kihangosítóval nem így működik?
Enyém nem. Ha navigál semmi köze sincs a bejövő híváshoz. én kormányon vagy érintőkijelzőn felveszek beszélek, omnia meg navigál. Ilyenkor távoli sim módban használom.
Életed forgatókönyvében Te játszod a főszerepet ! Nem mindig hálás a szerep, de ez van :D

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #186 Dátum: 2009, 03 31, 13:31:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Enyém nem. Ha navigál semmi köze sincs a bejövő híváshoz. én kormányon vagy érintőkijelzőn felveszek beszélek, omnia meg navigál. Ilyenkor távoli sim módban használom.
na ez király. de én bt-s fülest használok, nem kell kihangosító. annál meg a navi elbújik híváskor.  ugyanúgy madzagos fülesnél is (sajna bekrepált a bt az omniámban még decemberben, azóta meg nem tudtam bevinni szervizbe)

Nem elérhető Feketebárány

  • Hozzászólások: 21
  • Navigáció / Navigation: nav n go igo
  • PDA: Samsung GT-I9100
  • Skype: artatlanbarany
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #187 Dátum: 2009, 04 01, 15:44:43 »
Tegnap kikapcsoltam a samit, és ma reggel be akarom kapcsolni pin kód kérésig elmegy, erre kikapcsol, utána már bese kapcsolt...töltö rádug nem is érzékeli....
Bevittem szervizbe( de jó hogy Budaörsön lakok ;)  )Azt mondták 4-5 nap.
Már most hiányzik :'(

irmes

  • Vendég
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #188 Dátum: 2009, 04 01, 15:51:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
na ez király. de én bt-s fülest használok, nem kell kihangosító. annál meg a navi elbújik híváskor.  ugyanúgy madzagos fülesnél is (sajna bekrepált a bt az omniámban még decemberben, azóta meg nem tudtam bevinni szervizbe)

Ez a romod miatt van, a T-mobilos csinálta ezt nálam is. Lecserélni!  :D

Nem elérhető Enjoy

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 161
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo
  • PDA: iPhone 5
  • PDA ROM: iOS 6.0.2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #189 Dátum: 2009, 04 18, 00:21:04 »
Sziasztok!

Eddig kétszer volt szervizben az Omniám kijelzőhiba miatt: Pixelhiba, ill. sercegett a kijelző, aztán 1hét múlva ismét csak sercegett a kijelző, s visszaküldtem szervizbe. Most eltelt 3hét, és ismét elkezdett sercegni a kijelző.. >:(

Mi teendő legyek?
Láttok rá esélyt, hogy kicserélik a készüléket? ill. hogy kell ezt kérvényezni?
Vagy menjek fel ismét Pestre, adjam be szervizbe két hétre, és reménykedjek, hogy többször nem lesz ilyen probléma?
Fall seven times, stand up eight!

Nem elérhető fcseh

  • Hozzászólások: 602
  • Nem: Férfi
  • Rendszergizda..:)
    • Sok hasznos megoldás kis helyen!
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy N5100
  • PDA: Samsung Galaxy N5100
  • PDA ROM: Gyári 4.4.2
  • Skype: ferenc_cseh_jr
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #190 Dátum: 2009, 04 20, 09:59:56 »
Sziasztok!

Hogyan állapítható meg megbízhatóan egy i900-ról, hogy eredeti-e?
Előre is köszönöm az infókat!
Ha már nagyon unatkozol. :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető sz.roland76

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 4365
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 6S
  • PDA ROM: iOS10
  • Skype: szrol76
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #191 Dátum: 2009, 04 20, 10:06:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Hogyan állapítható meg megbízhatóan egy i900-ról, hogy eredeti-e?
Előre is köszönöm az infókat!


Mit értesz azon hogy "eredeti"???
„Ha sokáig nézel a szakadékba, a szakadék visszanéz beléd.” (Nietzsche).

Nem elérhető hAliG

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 354
  • Navigáció / Navigation: MotoNav
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: Gyári 2.3.3
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #192 Dátum: 2009, 04 20, 21:32:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Lehet,hogy rájuk borítom az asztalt most már,mert már elegem van a hitetlenságükből!!!(Telemax kft.!!!)

:(
Lehet azt kellene!!! Szerintem valami olyan dologgal állj elő (gondolom megvannak a korábbi papírok, hogy ott volt a kütyü már többször), hogy most már bemész a fogyasztóvédelemhez az összes előzménnyel és papírral, mert unalmas ez a huzavona és kártérítést is fogsz követelni, mert nem tudod rendeltetésszerűen használni a készüléket, ezért mellette más készüléket is fenn kell tartanod!
Vagy valami ilyesmi szöveg... Én tuti már rájuk borítottam volna az asztalt!  :D

"A Ptk. azt a védelmet biztosítja, hogy a kijavításkor vagy kicseréléskor nem okozhatnak jelentős kényelmetlenséget. Erre hivatkozva – ha már megelégeltük a többszöri javítást – el lehet állni a szerződéstől (vagy árleszállítást kérni).

Ha sem kijavítani, sem kicserélni nem tudják megfelelő határidőn belül, jelentős kényelmetlenség nélkül, akkor el lehet állni a szerződéstől, vagy árleszállítást kérni. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak helye nincs. Elállás esetén a termék visszaszolgáltatásával visszajár a teljes kifizetett vételár, nem lehet levonni a rendeltetésszerű használat során bekövetkezett értékcsökkenésre semmit. A vételárat kell visszafizetni, nem lehet kötelezni a vevőt, hogy levásárolja."

Nem elérhető berigazek

  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO,Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note 3 Dual Sim SN-9002
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #193 Dátum: 2009, 04 24, 21:07:53 »
,,Gyerekek"...most mit csináljak???

Nagyon elvagyok keseredve,de annyira,hogy már írni sem tudok és gondolataimat sem tudom összeszedni:(((

Ma hoztam el a Telemax szervizből a Samukámat,2 nap alatt megcsinálták (fújjj!!!)
..dehogy csinálták,volt a képükön bőr és ráírták a gari papírra,hogy főpanel csere,pedig az IMEI szám NEM változott meg(!!!!) ez furcsa nekem,de nagyon...ezek azt hiszik,hogy ennyire sápadtarcúval van dolguk???Nem baj majd a Fogyasztóvédelem TESZ róla,feljelentem őket,de annyira,hogy megemlegetik ezt az 5 utamat hozzájuk nem kevés kilométerrel!!!

Le is ragasztották az egyik csavart egy matricával és felhozták a figyelmemet,hogy nehogy megsérüljön,mert t veszitek,ha-ha-ha...mintha kezdő lennék,de lehet,hogy ŐK igen is nagyon naiv kezdők!!!

A blue továbbra sem müxik,pedig elöttük kipróbáltam 10 progival és ment a blue,tudtam fájlokat fogadni,amint hazajöttem már ,,meggondolta magát" ma samukámat és ,,álljt" mondott a blue fogadásra...most mit csináljak mondjátok meg???

Leírják megint nekem 2 oldal A4 -ben,hogy hogyan lehet az akksi erejével spórolni,már unom nagyon,ezzel megy el 2 nap nekik!!!!

Mit csináljak?Felnyomjam őket,mint a ,,kúpot"????Már nem bírom idegekkel!!:(((
,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

Nem elérhető Kalmania

  • Hozzászólások: 72
  • Navigáció / Navigation: Samsung I8000 Omnia II
  • PDA: Samsung I8000 Omnia II
  • PDA ROM: NXXIJ6/XEHIJ6/XXIJ2
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #194 Dátum: 2009, 04 24, 21:44:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
,,Gyerekek"...most mit csináljak???

Nagyon elvagyok keseredve,de annyira,hogy már írni sem tudok és gondolataimat sem tudom összeszedni:(((

Ma hoztam el a Telemax szervizből a Samukámat,2 nap alatt megcsinálták (fújjj!!!)
..dehogy csinálták,volt a képükön bőr és ráírták a gari papírra,hogy főpanel csere,pedig az IMEI szám NEM változott meg(!!!!) ez furcsa nekem,de nagyon...ezek azt hiszik,hogy ennyire sápadtarcúval van dolguk???Nem baj majd a Fogyasztóvédelem TESZ róla,feljelentem őket,de annyira,hogy megemlegetik ezt az 5 utamat hozzájuk nem kevés kilométerrel!!!

Le is ragasztották az egyik csavart egy matricával és felhozták a figyelmemet,hogy nehogy megsérüljön,mert t veszitek,ha-ha-ha...mintha kezdő lennék,de lehet,hogy ŐK igen is nagyon naiv kezdők!!!

A blue továbbra sem müxik,pedig elöttük kipróbáltam 10 progival és ment a blue,tudtam fájlokat fogadni,amint hazajöttem már ,,meggondolta magát" ma samukámat és ,,álljt" mondott a blue fogadásra...most mit csináljak mondjátok meg???

Leírják megint nekem 2 oldal A4 -ben,hogy hogyan lehet az akksi erejével spórolni,már unom nagyon,ezzel megy el 2 nap nekik!!!!

Mit csináljak?Felnyomjam őket,mint a ,,kúpot"????Már nem bírom idegekkel!!:(((
Három sikertelen javítás után csere kötelező..

Nem elérhető berigazek

  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO,Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note 3 Dual Sim SN-9002
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #195 Dátum: 2009, 04 24, 21:56:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Három sikertelen javítás után csere kötelező..

A Fogyasztóvédelem másként fogalmaz sajna...:(((

Három fődarabcsere után cseréltek eddig készüléket,de most már nem,addig javítanak ameddig csak javítható,ameddig csak akarnak (szabad kezet kaptak!!!)...:(((
,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

Nem elérhető hAliG

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 354
  • Navigáció / Navigation: MotoNav
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: Gyári 2.3.3
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #196 Dátum: 2009, 04 24, 22:18:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
,,Gyerekek"...most mit csináljak???

Mit csináljak?Felnyomjam őket,mint a ,,kúpot"????Már nem bírom idegekkel!!:(((

Fel!!!

Amúgy én egyszer idegből írtam a fogyvédelemnek, aztán kiderült, hogy a hírközlési hatósághoz tartozik a téma, ezek továbbították oda egyből és két héten belül kijött hozzám két embő' (házhoz), hogy ők bizony kezdik az eljárást (bíróság stb.), ha befizetek, nem emlékszem már mennyi Ft-ot!!
Tehát komolyan vették, nem csak duma volt!!!

Nem elérhető berigazek

  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO,Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note 3 Dual Sim SN-9002
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #197 Dátum: 2009, 04 24, 22:35:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fel!!!

Amúgy én egyszer idegből írtam a fogyvédelemnek, aztán kiderült, hogy a hírközlési hatósághoz tartozik a téma, ezek továbbították oda egyből és két héten belül kijött hozzám két embő' (házhoz), hogy ők bizony kezdik az eljárást (bíróság stb.), ha befizetek, nem emlékszem már mennyi Ft-ot!!
Tehát komolyan vették, nem csak duma volt!!!

Akkor segíts nekem kérlek,akár priviben,cím,telefon,stb.,nagyon el vagyok keseredve:(((
,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

Nem elérhető hAliG

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 354
  • Navigáció / Navigation: MotoNav
  • PDA: HTC Desire
  • PDA ROM: Gyári 2.3.3
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #198 Dátum: 2009, 04 24, 22:47:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor segíts nekem kérlek,akár priviben,cím,telefon,stb.,nagyon el vagyok keseredve:(((

Holnap utánanézek! Kitalálunk valamit! ;) Addig is:
You are not allowed to view links. Register or Login

Itt is tudnak segíteni, van egy-két szakértő, aki szokott válaszolni!

Nem elérhető berigazek

  • Hozzászólások: 661
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO,Sygic Aura
  • PDA: Samsung Galaxy Note 3 Dual Sim SN-9002
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #199 Dátum: 2009, 04 24, 22:51:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Holnap utánanézek! Kitalálunk valamit! ;) Addig is:
You are not allowed to view links. Register or Login

Itt is tudnak segíteni, van egy-két szakértő, aki szokott válaszolni!


Ott is fél éve regisztrálva vagyok,de sajna konkrétumokat nem ír senki,most jó éjt,mert hulla vagyok,holnap ezért várom a segítségedet,akár e-mailben!!
,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"