2024, 04 18, 02:34:39
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik  (Megtekintve 106790 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #875 Dátum: 2013, 06 25, 15:28:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Hirtelen nem találom azt az xda-s cikket, ami ezt már jóval korábban kifejtette.

De megvan: You are not allowed to view links. Register or Login

Sőt, azt se tudom, miért gondolták, hogy Samu feature lenne, köztudott, hogy ARM.


Amúgy, itt az oldalon is tárgyaltuk ezt már régen.


LOL, most nézem, hogy ugyanarról van szó, kicsit késésben van a cikk... Na, mindegy, jobb későn, mint soha  :D
Sokan bedurciztak akkor, nem gondolkodván, nem felfogván, hogy a NEM BIZTOS, hogy a 2x4 alacsonyabb frekin az több, mint az 1x4 magasabb frekin, nem biztos, hogy a matek érvényesül ebben az esetben...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #876 Dátum: 2013, 06 28, 08:36:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login


Szerintem kellemes cucc és előrevetíti, hogy lesz Samunak ellenfele, ami szerintem helyes.

Veletech-en tapogattam, már akkor tetszett.

Nyilván nem a Note széria ellenfele, de ebből még az is simán kifejlődhet.

Egyelőre a Mega-t tudja szorongatni, pedig az is jóféle azért.
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #877 Dátum: 2013, 08 09, 15:00:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login



Érdekes, nem hallották, hogy semmi értelme a hajlított kijelzőnek....  :D
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető Hattori_Hanso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2074
  • Nem: Férfi
  • E25:17
  • PDA: Iphone 15 Pro Max
  • PDA ROM: 17.1(21B80)
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #878 Dátum: 2013, 08 09, 15:08:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Akkor a proxima nem is lesz? Vagy az is lesz valamikor... Mind a  kettő tetszene

You are not allowed to view links. Register or Login
Érdekes, nem hallották, hogy semmi értelme a hajlított kijelzőnek....  :D

LOL
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nfeco22

  • Hozzászólások: 125
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2
  • PDA ROM: Ditto Note 3 V3.1
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #879 Dátum: 2013, 08 09, 17:12:36 »
Hello.
Ma vettem egy samsung smart tv-t. F6400as 40"os. Mekkora vinyot tamogat es milyen fajlrendszert? Van egy 3,5"os WD 1.5TB-os kukso vinyom, 300giga fat32, a maradek meg ntfs. Van valakinek tapasztalata ilyen teren? Koszi.

Nem elérhető TpS

  • Hozzászólások: 2445
  • PDA: Huawei Medipad X2
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #880 Dátum: 2013, 08 09, 17:33:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello.
Ma vettem egy samsung smart tv-t. F6400as 40"os. Mekkora vinyot tamogat es milyen fajlrendszert? Van egy 3,5"os WD 1.5TB-os kukso vinyom, 300giga fat32, a maradek meg ntfs. Van valakinek tapasztalata ilyen teren? Koszi.
Nekem eddig volt D, C és most ES sorozat. Mind támogatta a Fat32-t és az NTFS-t. Ha jól emlékszem, de ebben már nem vagyok biztos, kezelte a partíciókat is. Az extfat-tel viszont nem boldogult. A méretet nem tudom, hogy hol a határ és van-e egyáltalán, eddig 500-as és 640-es vinyóval használtam. Sajnos az ES sorozatba egy teljesen módosított média lejátszó került, ami nekem egy szemet sem tetszik, és pont azt az előnyét vesztette el, amit korábban nagyon szerettem. (abból a filmből, amit megnéztem, vagy már belenéztem mutatott egy képet, így pl. sorozatnál tudtam, hogy honnan kell folytatni, mely részeket nem néztem még meg).

Nem elérhető nfeco22

  • Hozzászólások: 125
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2
  • PDA ROM: Ditto Note 3 V3.1
Re: Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #881 Dátum: 2013, 08 09, 23:49:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem eddig volt D, C és most ES sorozat. Mind támogatta a Fat32-t és az NTFS-t. Ha jól emlékszem, de ebben már nem vagyok biztos, kezelte a partíciókat is. Az extfat-tel viszont nem boldogult. A méretet nem tudom, hogy hol a határ és van-e egyáltalán, eddig 500-as és 640-es vinyóval használtam. Sajnos az ES sorozatba egy teljesen módosított média lejátszó került, ami nekem egy szemet sem tetszik, és pont azt az előnyét vesztette el, amit korábban nagyon szerettem. (abból a filmből, amit megnéztem, vagy már belenéztem mutatott egy képet, így pl. sorozatnál tudtam, hogy honnan kell folytatni, mely részeket nem néztem még meg).
Na leteszteltem. Van 3 usb csati rajta, van egy amin 0.5A megy, van amin 1.0A, meg amihez tv camera van irva. Eloszor vacilaltam, de aztan az megoldottam melyikbe dugjam :). Kezelte az ntfs-t, latta a fat32t. Ezen meg a regifajta medialejatszo van elvileg. Akar valamiket frissiteni, de meg nem engedtem neki. Eddig vitte mkv-t, viszont a 3d-t nem mindig eszlelte automatikusan, hogy milyen fajta. A ketfele osztottat pl kulon ki kellett valasztanom h olyan a video. De amugy nagyon tetszik, egy picit lehetne nagyobb meg, de mar igyse volt olcso, szoval a 82centis utan eleg nagy a 101centi is :)

Nem elérhető TpS

  • Hozzászólások: 2445
  • PDA: Huawei Medipad X2
Re: Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #882 Dátum: 2013, 08 10, 10:45:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na leteszteltem. Van 3 usb csati rajta, van egy amin 0.5A megy, van amin 1.0A, meg amihez tv camera van irva. Eloszor vacilaltam, de aztan az megoldottam melyikbe dugjam :). Kezelte az ntfs-t, latta a fat32t. Ezen meg a regifajta medialejatszo van elvileg. Akar valamiket frissiteni, de meg nem engedtem neki. Eddig vitte mkv-t, viszont a 3d-t nem mindig eszlelte automatikusan, hogy milyen fajta. A ketfele osztottat pl kulon ki kellett valasztanom h olyan a video. De amugy nagyon tetszik, egy picit lehetne nagyobb meg, de mar igyse volt olcso, szoval a 82centis utan eleg nagy a 101centi is :)
Ha a szemüveg be van kapcsolva, akkor elvileg magától 3d módba vált, legalábbis az enyém mind így csinálta. A smart része engem nem hat meg, pl. note2-re sok nagyságrenddel jobb játékok és alkalmazások vannak.

Nem elérhető nfeco22

  • Hozzászólások: 125
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Samsung Galaxy Note 2
  • PDA ROM: Ditto Note 3 V3.1
Re: Re: Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #883 Dátum: 2013, 08 10, 21:06:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha a szemüveg be van kapcsolva, akkor elvileg magától 3d módba vált, legalábbis az enyém mind így csinálta. A smart része engem nem hat meg, pl. note2-re sok nagyságrenddel jobb játékok és alkalmazások vannak.
Van jelenleg pvr funkcio a tvdbe? Probaltad mar? Fenn emlitett vinyora tudna szepen felvenni? Googlebe alig talalok valamit rola magyarul. Lehet hogy nem jol keresem :(

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #884 Dátum: 2013, 08 12, 18:42:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login



Érdekes, nem hallották, hogy semmi értelme a hajlított kijelzőnek....  :D
Csak nem nyugszik, ráadásul a memóriája is csapnivaló...

Azon kívül angolul sem pontos, mert flexible NEM= hajlított.

A flexibilis kijelző értelme nem az lesz, hogy hajlítható, hanem hogy nem törik össze egy esésnél.
ADDIG nincs értelme, míg az érintőpanel nem bír ugyanilyen tulajdonsággal...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #885 Dátum: 2013, 08 13, 19:36:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak nem nyugszik, ráadásul a memóriája is csapnivaló...

Azon kívül angolul sem pontos, mert flexible NEM= hajlított.

A flexibilis kijelző értelme nem az lesz, hogy hajlítható, hanem hogy nem törik össze egy esésnél.
ADDIG nincs értelme, míg az érintőpanel nem bír ugyanilyen tulajdonsággal...


Neked semmi sem életképes, amit nem te agyalsz ki, olyan meg nincs, így csakis a kötözködés megy...

A flexibilis szerinted törhetetlent jelent? Nagy a baaaaaaaj....

Egy a lényeg, okosan levetted, kinek szólt a célzás.

"Okos vagy, ülj előre!" Hofi Géza

5.1-hez hány stereo jack kell? Tudod már azt is? Akkor még előrébb is szeretnél ülni?  rotfl
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #886 Dátum: 2013, 08 13, 19:57:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Neked semmi sem életképes, amit nem te agyalsz ki, olyan meg nincs, így csakis a kötözködés megy...

A flexibilis szerinted törhetetlent jelent? Nagy a baaaaaaaj....

Egy a lényeg, okosan levetted, kinek szólt a célzás.

"Okos vagy, ülj előre!" Hofi Géza

5.1-hez hány stereo jack kell? Tudod már azt is? Akkor még előrébb is szeretnél ülni?  rotfl
Igen, a flexibilis törhetetlent (is) jelent!!!

Szánalmas, amit csinálsz, csak nem veszed észre magadat...
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

wallachi

  • Vendég
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #887 Dátum: 2013, 08 13, 20:58:17 »
flexible = rugalmas ..... ebbe aztan sokminden beletartozhat a hajithatotol a torhetetlenig, bar az inkabb unbreakable lehetne.

Ezen nem erdemes vitatkozni.
Csinaljak, probalkoznak, ha kesz lesz nekunk jo, ha nem lesz kesz ez van ... bar idovel biztos lesz mert nagyon ra vannak allva.

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #888 Dátum: 2013, 08 13, 22:58:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
flexible = rugalmas ..... ebbe aztan sokminden beletartozhat a hajithatotol a torhetetlenig, bar az inkabb unbreakable lehetne.

Ezen nem erdemes vitatkozni.
Csinaljak, probalkoznak, ha kesz lesz nekunk jo, ha nem lesz kesz ez van ... bar idovel biztos lesz mert nagyon ra vannak allva.
Tudom, megint én vagyok a hülye...

You are not allowed to view links. Register or Login


Vagy mégsem??????
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető le_vente

  • Hozzászólások: 1667
  • intoleráns robot, kukásdroid ;)
  • Navigáció / Navigation: Waze, Sygic, Navigon, iGO, iGO Primo, Be On Road
  • PDA: Note II, SGS2, Samsung Galaxy Mini 2, Samsung Tab3 WiFi, Asus A636N, Samsung Galaxy Young - All Rooted
  • PDA ROM: [4.4.2][NI1]Dr.Ketan Custom ROMV12, Agni kernel
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #889 Dátum: 2013, 08 13, 23:13:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, a flexibilis törhetetlent (is) jelent!!!

Szánalmas, amit csinálsz, csak nem veszed észre magadat...

Igen, én vagyok szánalmas és én nem veszem észre magamat, te meg nem vagy egy tudálékos...  ;)
- Azt mondják, elmebajban szenvedek.. De én nem szenvedek, élvezem minden percét...

- Adj neki tanácsot. Ha nem hallgat rád, hadd tanítsa meg a balsorsa. - japán közmondás

A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Nem elérhető TpS

  • Hozzászólások: 2445
  • PDA: Huawei Medipad X2
Re: Re: Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #890 Dátum: 2013, 08 13, 23:26:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van jelenleg pvr funkcio a tvdbe? Probaltad mar? Fenn emlitett vinyora tudna szepen felvenni? Googlebe alig talalok valamit rola magyarul. Lehet hogy nem jol keresem :(
A tv tudná, de nem tudtam kipróbálni, mert upc kábeles tv-m van set top box-szal. A digivel ellentétben az összes digitális csatorna kódolt, ha előfizetnék tv-be helyezhető upc kártyára, akkor valszeg már működne a dolog, így sajnos nem tudok róla semmit.

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 2 (N7100) - Off Topik
« Reply #891 Dátum: 2013, 08 14, 00:29:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
flexible = rugalmas ..... ebbe aztan sokminden beletartozhat a hajithatotol a torhetetlenig, bar az inkabb unbreakable lehetne.

Ezen nem erdemes vitatkozni.
Csinaljak, probalkoznak, ha kesz lesz nekunk jo, ha nem lesz kesz ez van ... bar idovel biztos lesz mert nagyon ra vannak allva.
Szóval a Samsung fejlesztése, ami a flexibilis AMOLED kijelézőre irányul, az első sorban (a vékonyság mellett) a törhetetlenségre irányul. Mivel a kézzel hajlítgatható kijelzőnek (a - kétségtelen - gizdaságon kívül) pillanatnyilag nem túl sok értelme van (nem tévesztendő össze a nem sík felületű kijelzővel!), ezért a törhetetlenség sokkal fontosabb tulajdonság.
Elég csak belegondolni, mennyibe kerül ma valakinek (ha jól tudom, 60e Ft körül), ha véletlenül leejtette a sarkára a Note2-jét.
Nos, ha egyszer TÉNYLEG kijön valamelyik modelljében a a Samsung ilyen kijelzővel, az nagyon komoly lesz.
Csak hát nem vagyok meggyőződve róla, hogy a Samsung nagyon akarja ezt. Elhintették, hogy tudják csinálni (megvan már nekik amúgy 2011 óta), nem is nagyon írtak gyártási problémákról, sem más egyébről, ami akadályozná a sorozatgyártást, de mégsem hozzák ki.

Már a Note2-re is azt jósolták sokan, hogy abban aztán ilyen kijelző lesz, aztán az S4-re is, most a Note3-ra is ezt vizionálják és szerintem így lesz ez mindegyik új modellel...
Ennek ellenére a Samsung mégsem rukkol elő ezzel a technológiával.

Az okokról nem tudni semmit.

Minden esetre, amíg meg nem tudják oldani az ugyanilyen rugalmasságú, törhetetlen érintőpanelt is, addig nem túl sok gyakorlati értelme van magának a törhetetlen kijelzőnek (lévén AMOLED-nél össze van ragasztva a kijelző és a digitizer, ha törik az utóbbi, akkor cserélendő az előbbi is).
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető dani

  • Hozzászólások: 101
  • Navigáció / Navigation: sdfasd
  • PDA: note II
OFFba
« Reply #892 Dátum: 2013, 09 10, 15:11:56 »
Jó ez a miui rom, csak az ikonok túl nagyok és ami nincs benne a csomagban azokat átméretezi és nem valami szépek. Valami olyasmi custom rom kellene amiből kivan szedve az összes fölösleges cucc. Nem érdekelnek az S pennel kapcsolatos dolgok. Mit lenne érdemes feltenni? Mondanátok pár romot?!

wallachi

  • Vendég
Re: OFFba
« Reply #893 Dátum: 2013, 09 10, 15:28:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jó ez a miui rom, csak az ikonok túl nagyok és ami nincs benne a csomagban azokat átméretezi és nem valami szépek. Valami olyasmi custom rom kellene amiből kivan szedve az összes fölösleges cucc. Nem érdekelnek az S pennel kapcsolatos dolgok. Mit lenne érdemes feltenni? Mondanátok pár romot?!

Peldaul a gyari stock rom,rootolva, feltelepitve egy root explorer,es torlod belole a felesleges dolgokat amik neked nem kellenek. Ennel jobb es egyszerubb megoldas nincs

Nem elérhető dani

  • Hozzászólások: 101
  • Navigáció / Navigation: sdfasd
  • PDA: note II
Re: OFFba
« Reply #894 Dátum: 2013, 09 10, 15:39:11 »
De a stock romon nem lehet a játékokban csalni. A régebbi telómon csak gingerbread volt azon simán ment ezek a 4.0 felettiek meg nem engedik. Szóval hátha valami custom romon lehetne. Vagy h lehet ezt orvosolni?

wallachi

  • Vendég
Re: OFFba
« Reply #895 Dátum: 2013, 09 10, 16:35:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De a stock romon nem lehet a játékokban csalni. A régebbi telómon csak gingerbread volt azon simán ment ezek a 4.0 felettiek meg nem engedik. Szóval hátha valami custom romon lehetne. Vagy h lehet ezt orvosolni?

Mondjuk legalisan jatszani ??
Amugy egy szoval sem irtad hogy neked erre kell custom rom,es nem is valoszinu hogy van ra.

Nem elérhető dani

  • Hozzászólások: 101
  • Navigáció / Navigation: sdfasd
  • PDA: note II
Re: OFFba
« Reply #896 Dátum: 2013, 09 10, 16:47:08 »
Az unalmas :-D

wallachi

  • Vendég
Re: OFFba
« Reply #897 Dátum: 2013, 09 10, 17:01:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az unalmas :-D


Oke...

Nem elérhető dani

  • Hozzászólások: 101
  • Navigáció / Navigation: sdfasd
  • PDA: note II
Re: OFFba
« Reply #898 Dátum: 2013, 09 10, 17:02:31 »
Szerintem ebbe ne menjünk bele...

wallachi

  • Vendég
Re: OFFba
« Reply #899 Dátum: 2013, 09 10, 17:18:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem ebbe ne menjünk bele...

Nem is mentem,mint ahogy mas sem ... ezert nem is kapsz itt segitseget. Valoszinuleg itt kicsit komolyabb emberek vannak a forumon, akik a telefonjukat nem jatek csalasok es egyeb ilyen haszontalan dolgok miatt vettek,es esetleg romoltak maguknak. Nem is ertem hogy egy ilyen keszuleket hogy lehet ilyenekre hasznalni.... de ez a te dolgod, csak szolok ,hogy nem valoszinu hogy itt fogsz segitseget talalni a problemadra.