2024, 09 21, 05:23:27
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm  (Megtekintve 154578 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #50 Dátum: 2012, 10 08, 19:58:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha már beszéltünk a backup-ról, találtam egy olyan programot, Online Nandroid Backup néven, amivel úgy lehet a kütyüt backup-olni, hogy nem kell kimenni recovery módba, bekapcsolt álapotban elkészíti a mentést a külső SD kártyára.Közretenném tenném, hátha valaki nem ismeri.

Ez érdekes. :)

Nem elérhető mf01

  • Hozzászólások: 165
  • PDA: Nexus 7
  • PDA ROM: PAC
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #51 Dátum: 2012, 10 09, 08:44:20 »
Ha van egy root-olt tab-om, cwm recovery-vel és a cwm recoveryt frissítem, akkor a root ugye nem vész el (és nem is alakul át)?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #52 Dátum: 2012, 10 09, 09:57:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha van egy root-olt tab-om, cwm recovery-vel és a cwm recoveryt frissítem, akkor a root ugye nem vész el (és nem is alakul át)?

Megmarad a root, a recovery frissítés nem változtat rajta.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N7000-ről


Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #53 Dátum: 2012, 10 12, 11:54:17 »
 Sziasztok!
A HCombos a beállításaiban felkínálja az ICS letöltését wifin át, mint szükséges frissítést.Csinálta már valaki ilymódon?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #54 Dátum: 2012, 10 12, 15:04:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
A HCombos a beállításaiban felkínálja az ICS letöltését wifin át, mint szükséges frissítést.Csinálta már valaki ilymódon?

Én a sammobile.com-ról töltöttem le az LQ2-es romot anno és azt telepítettem Odinból.

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #55 Dátum: 2012, 10 12, 15:29:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én a sammobile.com-ról töltöttem le az LQ2-es romot anno és azt telepítettem Odinból.
Az én gépemre egy augusztusi P6810XXLPM számú a legfrissebb ezen az oldalon.Lehet a combost is rootolni, vagy szerinted csak azután tegyem ezt csak meg, ha feltettem az ICS-ét?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #56 Dátum: 2012, 10 12, 15:49:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az én gépemre egy augusztusi P6810XXLPM számú a legfrissebb ezen az oldalon.Lehet a combost is rootolni, vagy szerinted csak azután tegyem ezt csak meg, ha feltettem az ICS-ét?

Ez jó kérdés. Az xda-n csak ICS-re látok rootot.

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #57 Dátum: 2012, 10 12, 16:10:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez jó kérdés. Az xda-n csak ICS-re látok rootot.
Ez a külső SD kártyára írási hiba azért most kissé elkeserít.Nem gondoltam volna, hogy lassan 1 éve megjelent gép még most is ilyen komoly szoftveres problémával küzd!Hogy lehet így eladni egy készüléket?Ha tényleg az ICS a gyógyír erre, akkor hamarosan meg kell lépnem, mert az egyéb netes fixálási megoldások kissé bonyolultaknak tűnnek nekem.Egy átlagos felhasználó meg szaladgálhat össze-vissza, hogy mi is van most a vadi új gépével?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #58 Dátum: 2012, 10 12, 16:25:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a külső SD kártyára írási hiba azért most kissé elkeserít.Nem gondoltam volna, hogy lassan 1 éve megjelent gép még most is ilyen komoly szoftveres problémával küzd!Hogy lehet így eladni egy készüléket?Ha tényleg az ICS a gyógyír erre, akkor hamarosan meg kell lépnem, mert az egyéb netes fixálási megoldások kissé bonyolultaknak tűnnek nekem.Egy átlagos felhasználó meg szaladgálhat össze-vissza, hogy mi is van most a vadi új gépével?

ICS-sel nálam is jól ment, nem volt ilyen problémám. HC-vel meg egy percig sem használtam a készüléket, azonnal ráraktam az ICS-t.

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #59 Dátum: 2012, 10 12, 16:55:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ICS-sel nálam is jól ment, nem volt ilyen problémám. HC-vel meg egy percig sem használtam a készüléket, azonnal ráraktam az ICS-t.
Ez jó hír, mert azt is olvasom, hogy van akinél ICS-nél, sőt volt olyan is akinek JB alatt is jelentkezett ez a probléma.Fel vagyok háborodva!Be kéne perelni ezért őket.Kár, hogy nem előbb tudtam erről, lehet, hogy meg se vettem volna emiatt a gépet!


Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #60 Dátum: 2012, 10 12, 18:28:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez jó hír, mert azt is olvasom, hogy van akinél ICS-nél, sőt volt olyan is akinek JB alatt is jelentkezett ez a probléma.Fel vagyok háborodva!Be kéne perelni ezért őket.Kár, hogy nem előbb tudtam erről, lehet, hogy meg se vettem volna emiatt a gépet!

Ahogy már írtam nálam ilyen probléma nem volt, igaz rootolva van a készülék. Különben meg csak egy apró akadály, amire van megoldás. :)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #61 Dátum: 2012, 10 12, 18:52:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ahogy már írtam nálam ilyen probléma nem volt, igaz rootolva van a készülék. Különben meg csak egy apró akadály, amire van megoldás. :)
Persze én is így gondolom, csak első mérgemben fakadtam ki.  :) :ok:

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #62 Dátum: 2012, 10 12, 18:54:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Persze én is így gondolom, csak első mérgemben fakadtam ki.  :) :ok:

Gondoltam. :)

Tapatalk2-vel írtam a GT-P6800-ról


Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #63 Dátum: 2012, 10 15, 08:51:33 »
Sziasztok, Jó reggelt!
Előkészülvén az ICS felrakására a következőket találtam ki: Letöltöttem a hivatalos hongkongi, jelenleg a gépemen levő gyári romot, hogy meglegyen, ha ne adj isten a gari miatt vissza kéne tennem.Letöltöttem a HCombos rootolásához szükséges zip filét (a mobil odinhoz állítólag kell a root) és a mobil odint.A Sammobilról meg letöltöttem a legfrisebb p6810-es ICS (svájci) romot.A mobil Odinnal tenném fel, mert akkor a flash counter állítólag nem számlál.Jó szerintetek az elgondolásom?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #64 Dátum: 2012, 10 15, 16:23:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok, Jó reggelt!
Előkészülvén az ICS felrakására a következőket találtam ki: Letöltöttem a hivatalos hongkongi, jelenleg a gépemen levő gyári romot, hogy meglegyen, ha ne adj isten a gari miatt vissza kéne tennem.Letöltöttem a HCombos rootolásához szükséges zip filét (a mobil odinhoz állítólag kell a root) és a mobil odint.A Sammobilról meg letöltöttem a legfrisebb p6810-es ICS (svájci) romot.A mobil Odinnal tenném fel, mert akkor a flash counter állítólag nem számlál.Jó szerintetek az elgondolásom?

A PC Odinnal közvetlenül nyugodtan telepítheted a gyári ICS romot a készülékre, akkor sem fog változni a számláló. :)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #65 Dátum: 2012, 10 15, 17:32:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A PC Odinnal közvetlenül nyugodtan telepítheted a gyári ICS romot a készülékre, akkor sem fog változni a számláló. :)
De egyébként szerinted jó az elgondolásom?A mobil odinnal azért is jó lenne az ICS feltétele, mert az ever root opciót bejelölve egy füst alatt az ICS rootolását is megcsinálná.Persze előtte meg a combost kell megrootolni, hogy a mobil odin működhessen... tulajdonképpen nem spórolok semmit vele, ha a PC-és Odinnal a gyári ICS-és telepítése tényleg nem ugrasztja a számlálót.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #66 Dátum: 2012, 10 15, 18:54:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De egyébként szerinted jó az elgondolásom?A mobil odinnal azért is jó lenne az ICS feltétele, mert az ever root opciót bejelölve egy füst alatt az ICS rootolását is megcsinálná.Persze előtte meg a combost kell megrootolni, hogy a mobil odin működhessen... tulajdonképpen nem spórolok semmit vele, ha a PC-és Odinnal a gyári ICS-és telepítése tényleg nem ugrasztja a számlálót.

Egyébként jól gondoltad, az az út is járható, csak kicsivel hosszabb. :)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #67 Dátum: 2012, 10 15, 18:58:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyébként jól gondoltad, az az út is járható, csak kicsivel hosszabb. :)
Rendben, eldöntöttem, a sammobile oldalán lévő hivatalos legfrissebbet teszem fel (Switzerland-2012 August-   Android 4.0.4- P6810XXLPM   P6810OXXLP1) sima Odinnal, majd utána CWM-ezek, rootolok a fórum topik első oldalán leírtak szerint.

Nem elérhető mycso

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 999
  • Nem: Férfi
  • Galaxy User
    • ez+az
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: aláírás
  • PDA ROM: aláírás
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #68 Dátum: 2012, 10 15, 20:40:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Rendben, eldöntöttem, a sammobile oldalán lévő hivatalos legfrissebbet teszem fel (Switzerland-2012 August-   Android 4.0.4- P6810XXLPM   P6810OXXLP1) sima Odinnal, majd utána CWM-ezek, rootolok a fórum topik első oldalán leírtak szerint.

Kíváncsi vagyok, hogy mit fogsz mondani a HC után. Kb. olyan lesz, mintha lenne egy új/jobb táblagéped.
Huawei P30Pro /  Huawei GT3Pro

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #69 Dátum: 2012, 10 15, 21:29:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kíváncsi vagyok, hogy mit fogsz mondani a HC után. Kb. olyan lesz, mintha lenne egy új/jobb táblagéped.
Ami ezt illeti a P1000-esemen már vot ilyen, igaz ebből nem volt gyári, időnként indokolatlanúl zabálta is az aksit, ezért is váltam meg akkor tőle.Majd referálok.

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #70 Dátum: 2012, 10 16, 09:48:22 »
Sziasztok!
Újabb kérdésem lenne, szerintetek egy gyári frissítés esetén utólag meghatározható az a tabon, hogy ez a frissítés Kiesen, a Tab saját frissítő szofrverén, avagy saját kezűleg, Odinon keresztül történt?

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #71 Dátum: 2012, 10 16, 10:58:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Újabb kérdésem lenne, szerintetek egy gyári frissítés esetén utólag meghatározható az a tabon, hogy ez a frissítés Kiesen, a Tab saját frissítő szofrverén, avagy saját kezűleg, Odinon keresztül történt?

Nem

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #72 Dátum: 2012, 10 16, 11:06:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem
Thanx!

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #73 Dátum: 2012, 10 16, 13:28:41 »
 Done!ICS fennt van, CW fennt, Root fennt van minden müxik!Az idióta külső SD kártya írás korlátozás már root nélkül se volt.Amit nem értek, már a HCombosnál is így volt, hogy nem hoz létre kötetmeghajtót usb-pc kapcsolatkor, csak valami mobileszköz mappát.Nincs valami plugin a total commanderhez, hogy normálisan lehessen file műveleteket végrehajtani benne?Megkezdem élettel feltölteni a rendszert. :ok: :)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Galaxy Tab 7.7 - rom, root, cwm
« Reply #74 Dátum: 2012, 10 16, 16:52:23 »
Azért már sikerült is kifagyasztanom a gépet!Gondoltam kipróbálom, hogy milyen a rendszer nagyobb dpi-vel, át is állítottam 240-re.Hát ez még működött főzött rommal a P1000-en, de itt úgylátszik nem.Újraindítás után meg is állt bootolás közben és hiába tudtam csinálni egy teljes wipe-ot a recovery-ben ez se segített.Újra kellett flashelnem a romot.Azért leizzadtam rendesen. :shock: