2024, 03 29, 16:47:25

Szerző Téma: Toshiba Folio 100 ROOT-olás  (Megtekintve 129264 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető piszike

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Thosiba
  • PDA: Thosiba
  • PDA ROM: 2.2.5.0131
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1000 Dátum: 2015, 02 12, 16:07:12 »
Sziasztok !  Nem tud valaki egy embert aki megcsinálja a Foliót 2,2 ről 4.xx ra ! Én feladtam ! Köszi !

Nem elérhető Red John

  • Hozzászólások: 137
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: ájgó
  • PDA: samsung note8
  • PDA ROM: gyári
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1001 Dátum: 2015, 02 16, 12:59:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok !  Nem tud valaki egy embert aki megcsinálja a Foliót 2,2 ről 4.xx ra ! Én feladtam ! Köszi !
ha Debrecenbe jársz én megcsinálom.
mi az amit nem értesz, hátha tudok segíteni.
Van egy szó, mely szégyen és siralom.
ez a szó nem más, Trianon.

Nem elérhető vialpilot

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Thosiba Folio 100
  • PDA ROM: froyo
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1002 Dátum: 2015, 02 25, 14:20:24 »
Szevasztok!

Ezt feladtam, csináltam már pár ROM cserét más készülékeken, de ez nem akar sehogy, semmilyen ki-googlizott módszerrel root-olódni. Igaz Win7 64bit van, de ahogy olvasgatom ez nem lehet oka. Tudna valaki segíteni? You are not allowed to view links. Register or Login on elér. Nagyon köszönöm!!

Nem elérhető soldier017

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: toshiba folio 100
  • PDA ROM: 2.3
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1003 Dátum: 2015, 03 26, 23:47:44 »
Sziasztok valaki el tudná nekem küldeni azokat a linkeket sorrend szerint amikkel megcsinálhatom a teljes "operációt " ? Előre is nagyon szépen köszönöm , ha nem gond akkor lerást is kérnék mert most jutottam én is hozzá egy folio 100 as tablethoz , és hát az alap beállitás elég gyenge , valamint ez lesz az első rootolásom , biztonsági mentés úgy meg van oldva ha a tablet minden mappáját , rejtettet is , és fájlait is áthúzom a gépre ? :( várom a segítségeiteket az email cimemre , vagy ide  . You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1004 Dátum: 2015, 03 31, 13:59:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok valaki el tudná nekem küldeni azokat a linkeket sorrend szerint amikkel megcsinálhatom a teljes "operációt " ? Előre is nagyon szépen köszönöm , ha nem gond akkor lerást is kérnék mert most jutottam én is hozzá egy folio 100 as tablethoz , és hát az alap beállitás elég gyenge , valamint ez lesz az első rootolásom , biztonsági mentés úgy meg van oldva ha a tablet minden mappáját , rejtettet is , és fájlait is áthúzom a gépre ? :( várom a segítségeiteket az email cimemre , vagy ide  . You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Sajnos már rég nincs foliom, de ebben atopikban az első hozzászólást olvasgasd, amíg nem jön más segítség. Sajnos a linkek már nem jók, de az XDA-developers oldalon be tudod szerezni a cuccokat a megfelelő fórumban. Bocs, ennyit tudtam segíteni

Nem elérhető soldier017

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: toshiba folio 100
  • PDA ROM: 2.3
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1005 Dátum: 2015, 04 06, 22:09:34 »
Nekem is ugyanúgy szórakozik a fastboot... eljutottam odáig hogy amikor berom hogy fastboot devices akkor bead egy kérdőjelet és hogy fastboot . de utána beírom hogy fastboot erase userdata jön az hogy failed ... nem értem egyszerűen már mindent probáltam . Remélem tudtok segíteni mert ez így egy agyrém. :(

Nem elérhető soldier017

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: toshiba folio 100
  • PDA ROM: 2.3
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1006 Dátum: 2015, 04 06, 22:24:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem is ugyanúgy szórakozik a fastboot... eljutottam odáig hogy amikor berom hogy fastboot devices akkor bead egy kérdőjelet és hogy fastboot . de utána beírom hogy fastboot erase userdata jön az hogy failed ... nem értem egyszerűen már mindent probáltam . Remélem tudtok segíteni mert ez így egy agyrém. :(
Hiába keresgélek a neten , se a hsz alapján nem tudom megoldani sem pedig a neten nem találok megoldást.. egy ilyen volt már itt hogy nem engedte tovább a srácot a fastboot de utána már nem írtatok az ő számára új hozzászólást :( már néztem ezt az - S O kódolást is de úgy se enged . Valamint másik fastboot.exe-t se találok neten . egyszerűen nem tudom hogy kellene megoldani. Már bevittem szervizeshez is ő azt mondta hogy nem meri megprobálni :S

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1007 Dátum: 2015, 04 07, 06:31:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem is ugyanúgy szórakozik a fastboot... eljutottam odáig hogy amikor berom hogy fastboot devices akkor bead egy kérdőjelet és hogy fastboot . de utána beírom hogy fastboot erase userdata jön az hogy failed ... nem értem egyszerűen már mindent probáltam . Remélem tudtok segíteni mert ez így egy agyrém. :(
nekem driver gyanús. Jól fel van telepítve?

Nem elérhető soldier017

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: toshiba folio 100
  • PDA ROM: 2.3
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1008 Dátum: 2015, 04 07, 08:29:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nekem driver gyanús. Jól fel van telepítve?
Hát a leírtak alapján csináltam . android studiót letöltöttem feltelepítettem az sdk managert ebben volt kb 80 pack , miután ez megvolt kb 2 óra akkor utána belementem az usb driver mappába ott a winusb fájlt átírtam a leírtak szerint . A saját fáljlával is eljátszottam meg az xda által feltöltöttel is . Mikor kérte a drivert betalloztam fel is tette . aztán fastboot-os drivert is kért azt is betalloztam neki . Utána total commander tools-platformban van az én fastbootom , beléptem a mappába lent meg beírtam a cmd parancsot ekkor beírtam hogy fastboot devices beadta a kérdőjelet és hogy fastboot. Na és itt állt meg a tudomány mert sehogy nem megy tovább. Már néztem a fastboot help parancsot is , de semmi olyant nem találtam ami számomra hasznos lehetne. Várom ötleted hátha ki tudjuk okoskodni :)

Nem elérhető soldier017

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: toshiba folio 100
  • PDA ROM: 2.3
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1009 Dátum: 2015, 04 07, 08:42:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát a leírtak alapján csináltam . android studiót letöltöttem feltelepítettem az sdk managert ebben volt kb 80 pack , miután ez megvolt kb 2 óra akkor utána belementem az usb driver mappába ott a winusb fájlt átírtam a leírtak szerint . A saját fáljlával is eljátszottam meg az xda által feltöltöttel is . Mikor kérte a drivert betalloztam fel is tette . aztán fastboot-os drivert is kért azt is betalloztam neki . Utána total commander tools-platformban van az én fastbootom , beléptem a mappába lent meg beírtam a cmd parancsot ekkor beírtam hogy fastboot devices beadta a kérdőjelet és hogy fastboot. Na és itt állt meg a tudomány mert sehogy nem megy tovább. Már néztem a fastboot help parancsot is , de semmi olyant nem találtam ami számomra hasznos lehetne. Várom ötleted hátha ki tudjuk okoskodni :)
Még annyit kifelejtettem ,hogy win7-en is ezt csinálja , de most az xp van a gépemen azt hittem az megoldja de nem így lett.

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1010 Dátum: 2015, 04 07, 09:37:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát a leírtak alapján csináltam . android studiót letöltöttem feltelepítettem az sdk managert ebben volt kb 80 pack , miután ez megvolt kb 2 óra akkor utána belementem az usb driver mappába ott a winusb fájlt átírtam a leírtak szerint . A saját fáljlával is eljátszottam meg az xda által feltöltöttel is . Mikor kérte a drivert betalloztam fel is tette . aztán fastboot-os drivert is kért azt is betalloztam neki . Utána total commander tools-platformban van az én fastbootom , beléptem a mappába lent meg beírtam a cmd parancsot ekkor beírtam hogy fastboot devices beadta a kérdőjelet és hogy fastboot. Na és itt állt meg a tudomány mert sehogy nem megy tovább. Már néztem a fastboot help parancsot is , de semmi olyant nem találtam ami számomra hasznos lehetne. Várom ötleted hátha ki tudjuk okoskodni :)
És a Folio USB drivere rendesen fel van telepítve? Az eszközkezelőben látja a rendszer a Foliot fastboot eszközként? Sajnos nem tudok többet segíteni, mert így nehéz, h nem tudom kipróbálni

Nem elérhető soldier017

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: toshiba folio 100
  • PDA ROM: 2.3
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1011 Dátum: 2015, 04 07, 12:14:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És a Folio USB drivere rendesen fel van telepítve? Az eszközkezelőben látja a rendszer a Foliot fastboot eszközként? Sajnos nem tudok többet segíteni, mert így nehéz, h nem tudom kipróbálni
Igen lát mindent de mégse jó semmi :(

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1012 Dátum: 2015, 04 07, 12:55:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen lát mindent de mégse jó semmi :(
Úgy látom próbálgatni kell. Itt egy xda-s link, lehet, h az első hsz tud segíteni. Van feltöltve folio toolkit is

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető soldier017

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: toshiba folio 100
  • PDA ROM: 2.3
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1013 Dátum: 2015, 04 07, 13:38:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Úgy látom próbálgatni kell. Itt egy xda-s link, lehet, h az első hsz tud segíteni. Van feltöltve folio toolkit is

You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem most adb-vel is kell valamit csinálnom mert arról elötte nem volt leírás?

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1014 Dátum: 2015, 04 07, 13:43:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem most adb-vel is kell valamit csinálnom mert arról elötte nem volt leírás?
Nem tudom, asszem az adb egy másik módszer. Ennyire nem ástam bele magam. Mondom, nekem évek óta nincs foliom. Sajnos össze kell szedni mindenhonnan a "tudásbázist". Ennyit tudtam segíteni

Nem elérhető soldier017

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: toshiba folio 100
  • PDA ROM: 2.3
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1015 Dátum: 2015, 04 07, 13:46:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudom, asszem az adb egy másik módszer. Ennyire nem ástam bele magam. Mondom, nekem évek óta nincs foliom. Sajnos össze kell szedni mindenhonnan a "tudásbázist". Ennyit tudtam segíteni
Rendben annyi kérdésem lenne hogy ha össze tudnám kapcsolni a te géped az enyémmel és látnád mit ír mi hogy van akkor többet tudnál segíteni ? jelen esetben a teamviewerre gondoltam

Nem elérhető soldier017

  • Hozzászólások: 9
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: gps
  • PDA: toshiba folio 100
  • PDA ROM: 2.3
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1016 Dátum: 2015, 04 07, 15:27:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Rendben annyi kérdésem lenne hogy ha össze tudnám kapcsolni a te géped az enyémmel és látnád mit ír mi hogy van akkor többet tudnál segíteni ? jelen esetben a teamviewerre gondoltam
Na sikerült  a probléma megoldása egy másik fastboot.exe volt , ezt az xda oldalon megtaláltam és nem a platform-tools mappába helyeztem be hanem a sima tools mappába , ( az xda-s oldalon mindent beletettek nem csak a fastbootot hanem a teljes usb_driver mappát ) utána folytattam a leírás alapján a telepítést és ekkor már nem az volt írva hogy failed hanem hogy okey. Miután megcsináltam mindent beléptem recoverybe és csináltam a format.zipet utána a room majd a gaps . kiléptem , ekkor 30 perc várakozás után se ment tovább a caynogen felirat. Néztem videót és miután fel vannak téve a dolgok utána törölni kell az adatokat és jó lesz. Jelenleg a 4.1.1 est használom de hamarosan váltok :D Annyit még elfelejtettem 16gb-ból 8 at ismer fel nálam is . Köszönöm a segítségeket , mehet a gép nyúzása :D

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1017 Dátum: 2015, 04 08, 08:16:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na sikerült  a probléma megoldása egy másik fastboot.exe volt , ezt az xda oldalon megtaláltam és nem a platform-tools mappába helyeztem be hanem a sima tools mappába , ( az xda-s oldalon mindent beletettek nem csak a fastbootot hanem a teljes usb_driver mappát ) utána folytattam a leírás alapján a telepítést és ekkor már nem az volt írva hogy failed hanem hogy okey. Miután megcsináltam mindent beléptem recoverybe és csináltam a format.zipet utána a room majd a gaps . kiléptem , ekkor 30 perc várakozás után se ment tovább a caynogen felirat. Néztem videót és miután fel vannak téve a dolgok utána törölni kell az adatokat és jó lesz. Jelenleg a 4.1.1 est használom de hamarosan váltok :D Annyit még elfelejtettem 16gb-ból 8 at ismer fel nálam is . Köszönöm a segítségeket , mehet a gép nyúzása :D
:ok: :taps: (Ezért mondtam, h az xda-s linken ott a teljes foliokit  ;) )

Nem elérhető Pokol84

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: TOSHIBA_FOLIO_AND_A
  • PDA ROM: TOSHIBA_FOLIO_AND_A.5.0131
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1018 Dátum: 2018, 02 18, 11:34:51 »
hali! Van itt még valaki esetleg?

Nem elérhető mqmeszi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Toshiba Folio 100 ROOT-olás
« Reply #1019 Dátum: 2018, 02 18, 17:09:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
hali! Van itt még valaki esetleg?
Igen. De hogy segíteni tudok-e ... :)