2024, 03 28, 20:18:40

Szerző Téma: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés  (Megtekintve 63605 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető gyu456

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1010
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo Nextgen
  • Skype: gyuszkoh456
Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Dátum: 2016, 12 06, 11:11:29 »
Huawei Mate 9

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login



Főbb jellemzők:

Rendszer
OS: Android™ OS 7.0, Nougat
        EMUI 5.0

Kijelző
5.9" IPS LCD (1080 x 1920, 373 ppi)


Hardver
SoC típusa: Hisilicon Kirin 960
Grafikus chip: Mali-G71 MP8
RAM mérete: 4 GB RAM

Memória
64 GB Belső tárhely
MicroSD-foglalat 2TB-ig

Adatátvitel
Bluetooth v4.2, A2DP, EDR, LE
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, WiFi Direct, hotspot
LTE cat. 12 (600Mbps/150Mpbs)
USB Type-C
NFC
IrDA
A-GPS, GLONASS, GALILEO

Multimédia
Fő kamera 20/12 MP Dual ; OIS, Leica optics, Laser AF; Dual-LED (2160p@30fps)
Másodlagos kamera 8 MP (1080p)
Ujjlenyomat-olvasó
3.5mm jack


Egyéb
4000 mAh akkumulátor (nem eltávolítható)
156.9 x 78.9 x 7.9 mm
190 g
Space Gray, Moonlight Silver, Champagne Gold, Mocha Brown, Ceramic White, Black
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Imco

  • Hozzászólások: 207
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Sygic/ Ndrive/ Igo/ Navigon
  • PDA: M 9
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #1 Dátum: 2016, 12 24, 21:40:55 »
Hi!
Végre megjött a Jézuska! Nagyon csini darab.
Sokat nem tudok még mondani róla, de ez a super töltés állat gyors.
53-66% kb 1 óra a hagyományos töltővel.
Majd átdugtam a sajátját. Kb 5-10 perc alatt 73%-on volt. :D

További kellemeset mindenkinek!



Üdv!
Imco

Nem elérhető TopGun

  • Hozzászólások: 154
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 LTE
  • PDA ROM: SM-N910F
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #2 Dátum: 2016, 12 27, 19:15:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hi!
Végre megjött a Jézuska! Nagyon csini darab.
Sokat nem tudok még mondani róla, de ez a super töltés állat gyors.
53-66% kb 1 óra a hagyományos töltővel.
Majd átdugtam a sajátját. Kb 5-10 perc alatt 73%-on volt. :D

További kellemeset mindenkinek!

Szia! Én is szemezek a készülékkel, lenne pár kérdésem: szolgáltató függő-e? ha igen tudható-e, hogy melyik szolgáltatótól van? mi a doboz tartalma? van-e benne tok és füles, ha igen milyen? esetleg  "kicsomagoló" képeket, ha tudnál feltenni a doboz tartalmáról? Tudom, hogy dual sim-es, kérdés, hogy ha csak egy sim kártyával használom, akkor kiírja-e, hogy tegyél bele még egy sim kártyát? vagy ha beleteszek egy memóriakártyát, akkor megszűnik-e a kiírás? Érintés, ill. nyomásérzékeny-e a kijelző, mint az iphone-nak? gondolom tudod hogy értem? Azt olvastam a hátsó kamera 20MP, de csak fekete-fehér képekre, a színesre csak 12MP ez igaz? mert szerintem a legnagyobb baromság ez, kb. egy pillanat alatt át lehet állítani a képeket fekete- fehérre, színesből! Azt is írták, hogy valamennyire zsír és por taszító (kvázi "oleofobikus"?) Mennyire gyors a telefon, egy töltéssel mennyit bír, ha intenzíven használod? Bocsi a sok kérdésért, de nem kevés pénzbe kerül a teló, szeretnék minél több adatot megtudni róla.

Nem elérhető zsolt160

  • Hozzászólások: 56
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Huawei P8 Lite, LG G2 Mini
  • PDA ROM: Lollipop 5.0.2
Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #3 Dátum: 2016, 12 28, 11:51:16 »
Nincs ilyen telefonom de par dolog általános.
Dual sim-es telefonok függetlenek, nem szokták kérni a másik kártyát.

Postakocsival küldve az LG G2 minimről.


Nem elérhető Pongi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: Huawei Mate 9
  • PDA ROM: MHA-L29C432B156
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #4 Dátum: 2016, 12 29, 10:02:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia! Én is szemezek a készülékkel...
Szia!
Telekomtól vettem kártyafüggetlenül.  Nem hisztizik a másik sim miatt.  Sd karit még nem tettem bele mert (még)  nincs akkora amit bele tennék. A doboz tartalma: super charge töltő, adatkábel, füles, átalakító a kábelhez (mikro usb->c tipusú). Nem nyomásérzékeny a kijelző (nem ifon). A füles nem a szilikonos agybadugós és szerintem bitang jól szól. Az akksija normál használat mellett kb 2 nap.  Ebben folyamatos adatkapcsolat,  helymeghatározás, kb 30 perc telefon, egy kis játék volt. Persze első héten 1 napot bírt csak. A kamerája nem egészen úgy dolgozik ahogy gondolod.  A két lencse összedolgozik és nagyon jó képeket csinál. Jaa igen és található tok is a dobozban.  Remélem kielégítő a válasz.  ☺️

Nem elérhető TopGun

  • Hozzászólások: 154
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 LTE
  • PDA ROM: SM-N910F
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #5 Dátum: 2016, 12 29, 23:34:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs ilyen telefonom de par dolog általános.
Dual sim-es telefonok függetlenek, nem szokták kérni a másik kártyát.

Postakocsival küldve az LG G2 minimről.

Azert irtam a dolgot a dual simmel kapcsolatban, mert van egy fuggetlen dual simes telo a csaladban es allandoan ki van irva, hogy varja a masodik sim kartyat, pedig az a telo is fuggetlen.

Nem elérhető TopGun

  • Hozzászólások: 154
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 LTE
  • PDA ROM: SM-N910F
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #6 Dátum: 2016, 12 29, 23:38:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
  A kamerája nem egészen úgy dolgozik ahogy gondolod.  A két lencse összedolgozik és nagyon jó képeket csinál. Jaa igen és található tok is a dobozban.  Remélem kielégítő a válasz.  ☺️

Szia! Azt olvastam egy teszten, hogy a kamera igazabol, ha a ket lencse ossze dolgozik, akkor mindossze 12MP-s kepet csinal szinesben, ezert kerdeztem, hogy tenyleg csak fekete feherben csinal 20MP-s kepet?

Nem elérhető Pongi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: Huawei Mate 9
  • PDA ROM: MHA-L29C432B156
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #7 Dátum: 2016, 12 30, 07:59:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia! Azt olvastam egy teszten, hogy a kamera igazabol, ha a ket lencse ossze dolgozik, akkor mindossze 12MP-s kepet csinal szinesben, ezert kerdeztem, hogy tenyleg csak fekete feherben csinal 20MP-s kepet?
Szia!
Ezt a képet 20 Mp-el csináltam:

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről


Nem elérhető Pongi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: Huawei Mate 9
  • PDA ROM: MHA-L29C432B156
Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #8 Dátum: 2017, 01 01, 14:01:51 »
Hamarosan frissités érkezik L29C432B138 formában.

Réyzlet a changelogból:

"Ez a frissítés csökkenti az energiafogyasztást és javítja az érintés érzékenységének hibáját egyes játékokban. [Optimalizációk] Csökkentett energiafogyasztás hosszabb használat mellett. Harmadik féltől származó zenelejátszók zárképernyős vezérlésének javítása. Javított készülékbiztonság a Google biztonsági frissítésekkel. [Javítások] Hiba javítva, amikor az érintés érzékenysége gyenge és a készülék lassú egyes játékok használatakor. Frissítési tudnivalók: 1. Ez a frissítés nem törli a személyes adatait, azonban javasoljuk, hogy készítsen mentést minden fontos adatról a frissítés előtt. 2. A rendszer a frissítés után újraindul. Ez nagyjából 5 percig tarthat. 3. Ha problémába ütközne a frissítés során, hívja a Huawei ügyfélszolgálatot, vagy keressen fel egy hivatalos szervizközpontot a segítségért."

Forrás:

You are not allowed to view links. Register or Login

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről


Nem elérhető TopGun

  • Hozzászólások: 154
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 LTE
  • PDA ROM: SM-N910F
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #9 Dátum: 2017, 01 03, 21:40:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Ezt a képet 20 Mp-el csináltam:

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről

Szia!
Koszi a kepet!
Lehet tudni, hogy hany MP-? ez a kep?

Nem elérhető Pongi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: Huawei Mate 9
  • PDA ROM: MHA-L29C432B156
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #10 Dátum: 2017, 01 04, 07:16:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Koszi a kepet!
Lehet tudni, hogy hany MP-? ez a kep?

Szia!

Sajnos már töröltem a telefonról, de majd csinálok egy másik képet és annak a tulajdonságait leírom.

Nem elérhető Pongi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: Huawei Mate 9
  • PDA ROM: MHA-L29C432B156
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #11 Dátum: 2017, 01 04, 13:17:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Koszi a kepet!
Lehet tudni, hogy hany MP-? ez a kep?

Ezt a képet 20 Mp-re állítva készítettem.

Parancsolj:


visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről


Nem elérhető Imco

  • Hozzászólások: 207
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Sygic/ Ndrive/ Igo/ Navigon
  • PDA: M 9
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #12 Dátum: 2017, 01 07, 17:23:23 »
Bocsi, hogy eltüntem, de aludt még nagyon a topic. :)
A kérdések javát megválaszolták. A doboz spártai: Telefon, töltő, füles, tok / 4 sarokra cuppano müa. lap/, c-micro átalakitó. Fólia rajta van.Egyébként én is olvastam azt a 20/12 fotót mely szerint csak FF képet lehet 20Mp-en készíteni. Na most engedi és fotóz is 20 MP beállítással szinesen.
Személy szerint elvből nem veszek függő telefont amíg tehetem, inkább 0% THM megoldásokat keresem.
Az a zsír és olajtaszítás  szerintem kacsa. Illetve annyira igaz amennyire az üveg és fém olaj taszító.
Töltés: Reggel 8 körül vettem le. Most 17:00 van, kb. 40-45 percet beszéltem, folyamatos wifi mellett most 83%-on van. Karácsonykor 2,5 napot elment úgy hogy akkor még  censored ztam rendesen, igaz hívás kevés volt akkor.
A fotózás valóban zabálja az áramot, mint ahogy olvastam is. Lézeresen számol, mér, rögzit, még az égre is kirajzolja! ;) Cserébe egy sötét szobában hibátlan képet csinál vaku nélkül.
A töltéshez még hozzátartozik, hogy igaz a hír, hogy 20' töltéssel egy napnyi delejjel ellátja a saját töltője!
Erről írtam az első hsz.-ben. Nagyon hasznos tulajdonság a rászorulóknak! :)
Egyébként egy letisztult, anyagában is hibátlan, gyönyörű darab. Erős, gyors.

Mivel ~6 évig samus voltam, elfogult vagyok.
Ami nem tetszik: Mióta meg van, van egy olyan érzésem, hogy ezt is jobban meg lehetett volna csinálni.
Hardveresen hibátlan. A szoftver megoldásokban érzem a fentieket. Pl. tárcsázó furán keres, nem szedi napokra a naplót stb. Majd valami külsős progi megoldja, de ebbe a kategóriába már talán joggal várok többet.
A samu indulóba többet jobbat ad szoftverben. Az már más kérdés, hogy a fele szemét ott is! :)
Irom mindezt úgy hogy egy P9+ barátom szóról szóra ezt mondta ösztönzés nélkül. Igaz ó is samus volt eddig! :D
Üdv!
Imco

Nem elérhető TopGun

  • Hozzászólások: 154
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 LTE
  • PDA ROM: SM-N910F
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #13 Dátum: 2017, 01 07, 18:00:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bocsi, hogy eltüntem, de aludt még nagyon a topic. :)
A kérdések javát megválaszolták. A doboz spártai: Telefon, töltő, füles, tok / 4 sarokra cuppano müa. lap/, c-micro átalakitó. Fólia rajta van.Egyébként én is olvastam azt a 20/12 fotót mely szerint csak FF képet lehet 20Mp-en készíteni. Na most engedi és fotóz is 20 MP beállítással szinesen.
Személy szerint elvből nem veszek függő telefont amíg tehetem, inkább 0% THM megoldásokat keresem.
Az a zsír és olajtaszítás  szerintem kacsa. Illetve annyira igaz amennyire az üveg és fém olaj taszító.
Töltés: Reggel 8 körül vettem le. Most 17:00 van, kb. 40-45 percet beszéltem, folyamatos wifi mellett most 83%-on van. Karácsonykor 2,5 napot elment úgy hogy akkor még  censored ztam rendesen, igaz hívás kevés volt akkor.
A fotózás valóban zabálja az áramot, mint ahogy olvastam is. Lézeresen számol, mér, rögzit, még az égre is kirajzolja! ;) Cserébe egy sötét szobában hibátlan képet csinál vaku nélkül.
A töltéshez még hozzátartozik, hogy igaz a hír, hogy 20' töltéssel egy napnyi delejjel ellátja a saját töltője!
Erről írtam az első hsz.-ben. Nagyon hasznos tulajdonság a rászorulóknak! :)
Egyébként egy letisztult, anyagában is hibátlan, gyönyörű darab. Erős, gyors.

Mivel ~6 évig samus voltam, elfogult vagyok.
Ami nem tetszik: Mióta meg van, van egy olyan érzésem, hogy ezt is jobban meg lehetett volna csinálni.
Hardveresen hibátlan. A szoftver megoldásokban érzem a fentieket. Pl. tárcsázó furán keres, nem szedi napokra a naplót stb. Majd valami külsős progi megoldja, de ebbe a kategóriába már talán joggal várok többet.
A samu indulóba többet jobbat ad szoftverben. Az már más kérdés, hogy a fele szemét ott is! :)
Irom mindezt úgy hogy egy P9+ barátom szóról szóra ezt mondta ösztönzés nélkül. Igaz ó is samus volt eddig! :D

Koszi a hozzaszolasod. Nekem is az a velemenyem, hogy valami hianyzik belole ami a Samsungokban megvan. Ez a 20MP fekete-feher es 12MP szines ez nagyon zavar engem, nem ertem miert volt ez jo, mire kellett? Eddig egyetlen telefonnal sem hallottam ilyet, szerintem ez nagy b**sag. Az a helyzet, hogy En vadaszom a minel nagyobb kijelzore, eddig ezt talaltam csak, tudtommal ebben a specifikacioban ez a legnagyobb, ilyen hardverrel.
Van egy altalanos kerdesem: Esetleg van akinek ilyen teloja van es van mondjuk Samsung Gear-je?

Nem elérhető tothjani

  • Hozzászólások: 101
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo Primo
  • PDA: Huawei Mate 9 & Alcor Acess Q 819M
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #14 Dátum: 2017, 01 11, 14:49:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Telekomtól vettem kártyafüggetlenül.  Nem hisztizik a másik sim miatt.  Sd karit még nem tettem bele mert (még)  nincs akkora amit bele tennék. A doboz tartalma: super charge töltő, adatkábel, füles, átalakító a kábelhez (mikro usb->c tipusú). Nem nyomásérzékeny a kijelző (nem ifon). A füles nem a szilikonos agybadugós és szerintem bitang jól szól. Az akksija normál használat mellett kb 2 nap.  Ebben folyamatos adatkapcsolat,  helymeghatározás, kb 30 perc telefon, egy kis játék volt. Persze első héten 1 napot bírt csak. A kamerája nem egészen úgy dolgozik ahogy gondolod.  A két lencse összedolgozik és nagyon jó képeket csinál. Jaa igen és található tok is a dobozban.  Remélem kielégítő a válasz.  ☺️

Üdv. Látom telekomtól vetted. Tok és fólia nem volt hozzá?

Nem elérhető Pongi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: Huawei Mate 9
  • PDA ROM: MHA-L29C432B156
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #15 Dátum: 2017, 01 11, 21:51:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv. Látom telekomtól vetted. Tok és fólia nem volt hozzá?

Szia!

Írtam is hogy tok volt hozzá, és igen fólia is van rajta gyárilag.

Nem elérhető TopGun

  • Hozzászólások: 154
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 LTE
  • PDA ROM: SM-N910F
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #16 Dátum: 2017, 01 16, 21:46:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

Írtam is hogy tok volt hozzá, és igen fólia is van rajta gyárilag.

Szia! Van meg par kerdesem:
Itt olvasom a hozzaszolasodban, hogy gyarliag van a telefonhoz folia? de ugye nem arrol a bizonyos foliarol van szo, amit azonnal letep a legtobb ember a telefonrol, miutan hazavitte, normal folia van rajta? Megtenned, hogy a tokrol es a fulesrol csinalsz par kepet a telo fenykepezojevel es azt is felteszed ide? Elore is koszi. Eddig ugy gondolom, hogy egyre kozelebb kerulok a telo megvasarlasahoz, foleg mivel a nagy vagyam, az ASUS Zenfone 3 Ultra-t nem arusitjak, ha jol tudom meg Europaban sem, pedig annak 6,8"-os a kijelzoje :(

Nem elérhető Imco

  • Hozzászólások: 207
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Sygic/ Ndrive/ Igo/ Navigon
  • PDA: M 9
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #17 Dátum: 2017, 01 16, 22:31:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia! Van meg par kerdesem:
Itt olvasom a hozzaszolasodban, hogy gyarliag van a telefonhoz folia? de ugye nem arrol a bizonyos foliarol van szo, amit azonnal letep a legtobb ember a telefonrol, miutan hazavitte, normal folia van rajta?
100%os fólia van rajta. Vagy ócska letépős, mert még mindig nem esett le karácsony óta! ;) :D
Üdv!
Imco

Nem elérhető TopGun

  • Hozzászólások: 154
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 LTE
  • PDA ROM: SM-N910F
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #18 Dátum: 2017, 02 09, 20:04:30 »
Sziasztok!
Nos februar 7-tol En is a Mate 9-esek taborat novelem, megvettem ugyanis a telot. Nem tudom kesobbiekben nem fogom-e megbanni a vasarlast, de mar az elejen par problemaba utkoztem, ugyhogy segitseget kerek!
A huawei oldalarol letoltottem azt a bizonyos telefon klonozo programot, hogy a Samsung Galaxy Note 4-rol at tegyem a dolgaim erre a telora. Kijeloltem amiket at akartam masolni erre a telora, elszuttyogott vagy 1 orat es a vegen kiirta, hogy a naptarat nem tudta atimportalni, probaljam meg maskepp megoldani, ok. de hogy es mivel?
Ugy nez ki a dolog, hogy a naptarbejegyzeseim a Samsungon, reggel 7 oratol kezdodnek a klonozo valamilyen oknal fogva csak 11 oratol importalta at a dolgaim, ami elotte van, azt nem! mit lehet tenni ilyenkor? a masik problemam, hogy szamomra ez az EMUI vagy mi, nagyon gusztustalan, En GoLauncher EX-t akarok hasznalni, csak az a baj, hogy minden egyes bekapcsolasnal a regi felulet jon elo, erre tud valaki megoldast? Esetleg, ha van itt aki Budapesti es lenne turelme, hogy megmutasson par dolgot eloben, azt nagyon megkoszonnem ha szolna, a reszleteket priviben megbeszelnenk.

Nem elérhető Imco

  • Hozzászólások: 207
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Sygic/ Ndrive/ Igo/ Navigon
  • PDA: M 9
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #19 Dátum: 2017, 02 09, 20:41:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Nos februar 7-tol En is a Mate 9-esek taborat novelem, megvettem ugyanis a telot. Nem tudom kesobbiekben nem fogom-e megbanni a vasarlast, de mar az elejen par problemaba utkoztem, ugyhogy segitseget kerek!
A huawei oldalarol letoltottem azt a bizonyos telefon klonozo programot, hogy a Samsung Galaxy Note 4-rol at tegyem a dolgaim erre a telora. Kijeloltem amiket at akartam masolni erre a telora, elszuttyogott vagy 1 orat es a vegen kiirta, hogy a naptarat nem tudta atimportalni, probaljam meg maskepp megoldani, ok. de hogy es mivel?
Ugy nez ki a dolog, hogy a naptarbejegyzeseim a Samsungon, reggel 7 oratol kezdodnek a klonozo valamilyen oknal fogva csak 11 oratol importalta at a dolgaim, ami elotte van, azt nem! mit lehet tenni ilyenkor? a masik problemam, hogy szamomra ez az EMUI vagy mi, nagyon gusztustalan, En GoLauncher EX-t akarok hasznalni, csak az a baj, hogy minden egyes bekapcsolasnal a regi felulet jon elo, erre tud valaki megoldast? Esetleg, ha van itt aki Budapesti es lenne turelme, hogy megmutasson par dolgot eloben, azt nagyon megkoszonnem ha szolna, a reszleteket priviben megbeszelnenk.
A klónozásra nem tudom a megoldást mert nem használtam.
Nova launchert megvettem decemberben akciósan. Nekem is visszakapcsol kb. minden lezárás után! :)
Mint írom feljebb, még mindig mostoha gyerek. Sok mindenre nem használom, várom a csodát, hogy esetleg 1-2 értelmes szoftver kijön hozzá.
Én kvázi Pesti vagyok, koccanhatunk  /pl. vasárnap de. vagy hétköznap 5 után/ ha akarod, bár kétségeim vannak, hogy mennyi érdekeset tudok mondani. Minden esetre szívesen segítek a 2 hónap tapasztalatával.
Üdv!
Imco

Nem elérhető perna

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2128
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
    • G+
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #20 Dátum: 2017, 02 09, 21:18:57 »


You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Nos februar 7-tol En is a Mate 9-esek taborat novelem...
...a vegen kiirta, hogy a naptarat nem tudta atimportalni, probaljam meg maskepp megoldani, ok. de hogy es mivel?
Szia!
Klónozásra egy próba:
You are not allowed to view links. Register or Login
Igaz, hogy MIUI "gyermek", de én ezzel költöztem anno a Mate8-ról, a mostani Xiaomi masinára.

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről

You are not allowed to view links. Register or Login
A privát üzenetnek tartalmazni kell az alábbi karaktersorozatok legtöbbjét: Aprilia Dorsoduro 1200, majrécsík, lóerők éjszakája, körmös csülökpörkölt, 80C-100D, Johnnie Walker, nálad, nálam. Ellenkező esetben itt a fórum...

Nem elérhető TopGun

  • Hozzászólások: 154
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 LTE
  • PDA ROM: SM-N910F
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #21 Dátum: 2017, 02 12, 13:07:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!
Klónozásra egy próba:
You are not allowed to view links. Register or Login
Igaz, hogy MIUI "gyermek", de én ezzel költöztem anno a Mate8-ról, a mostani Xiaomi masinára.

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről

Akkor szerinted ez mukodhet Samsungrol Mate 9-re is az adat kuldes? Kiprobalom koszi a tanacsot.

Nem elérhető Pongi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: Huawei Mate 9
  • PDA ROM: MHA-L29C432B156
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #22 Dátum: 2017, 02 16, 19:32:27 »
Sziasztok!

Az alábbi leírásért köszönet Muky_-nak aki egy másik fórumon megosztotta.

Manuális frissítés!

A Firmware Finder és a Firmware Finder Proxy programok kellenek.
Első lépés a Firmware Finder beállitásainál az installation via system update legyen bekapcsolva.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Frissítsük a listás (Get firmware list) majd válaszuk ki a 138-as firmware-t majd nyomjuk meg a send firmware to updater-t.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Itt leírtak szerint menjünk a Beállitások-WI-FI részhez és állitsuk be a proxy-t.(Az aktuális wifi hálózaton hosszan tapicskoljunk, és állítsuk a proxy-t kézire)

Proxy hosztnév : localhost
Port: 8080

majd mentés.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Ezután szintén a Beállitások, de itt navigáljunk el a Rendszerfrissités fülre.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Itt alapból nem fog frissítést találni ezért balra fent a három pötty és itt a Legfrissebb teljes csomag letöltése.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Keres és láss csodát máris talál frissítést

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Itt nincs más dolgunk mint a Gyors Frissítés gombra nyomni. De előtte a Proxy-t kapcsoljuk ki a WI-FI résznél, különbem nem tudja letölteni a frissitést.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Most hagyjuk magára a telefont míg letölti és elvégzi a rendszer a frissítését.
Magától újraindul és már a frissített rendszer köszön vissza.
Mindenki készítsen biztonsági mentést a művelet előtt és kihangsúlyozom ,hogy Mindenki csak saját felelösségére! csinálja'
Bocsi, hogy ilyen hosszú lett ,de próbáltam lépésről lépésre leírni a folyamatot.

Nem elérhető Imco

  • Hozzászólások: 207
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Sygic/ Ndrive/ Igo/ Navigon
  • PDA: M 9
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #23 Dátum: 2017, 02 16, 21:17:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
S

A Firmware Finder és a Firmware Finder Proxy programok kellenek.
Első lépés a Firmware Finder beállitásainál az installation via system update legyen bekapcsolva.


Hali!

A Firmware Finder Proxy honnan szerezhető be? A playen nincs ilyen. Ha a finderbe átnyomomaz install via-t akkor egyből kéri is.

Köszi!
Üdv!
Imco

Nem elérhető Pongi

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: Huawei Mate 9
  • PDA ROM: MHA-L29C432B156
Re: Huawei Mate 9 - Általános beszélgetés
« Reply #24 Dátum: 2017, 02 16, 21:20:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!

A Firmware Finder Proxy honnan szerezhető be? A playen nincs ilyen. Ha a finderbe átnyomomaz install via-t akkor egyből kéri is.

Köszi!
Töröld az alkalmazást,  majd telepítsd újra, és fel fogja ajánlani a Firmware Finder Proxy addon telepítését is.

Tapatalkkal küldve az én MHA-L29 eszközömről