2024, 03 28, 11:13:00

Szerző Téma: Barkácsolt tartozékok  (Megtekintve 13368 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Barkácsolt tartozékok
« Dátum: 2009, 01 27, 21:19:07 »
CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE KÉSZÍTS EL BÁRMIT AZ ITT LÁTHATÓ DOLGOKBÓL, SZAKTUDÁS HIÁNYÁBAN KÖNNYEN TÖNKRE TEHETED KÉSZÜLÉKED!!!


Bőrtok ceruza tartóval: Kevesen akasztják rá a stylus-t a készülékre. Akkor hová tegyük a „cerkát”? Az egyik megoldás, egyedi bőrtok készíttetése. A bőrtokot előre megterveztem, a két végére varrattam kis tartókat, ahol elfér egymás mellett egy pendrive és a ceruza. Ennek a tartozéknak az elkészítése nem veszélyezteti a készülékedet :D.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Hordozható akkutöltő 4 db tölthető ceruzaelemmel: Vettem egy (vacak csak vétel után derült ki) autóstöltőt ami nem bírt csak 500mAh-t, így használhatatlan volt. Ekkor kezdtem törni a fejem mire lehetne felhasználni ha már van. Egy régen olvasott cikk alapján készítettem belőle egy hordozható akkus töltőt. Egy ismerősöm megkértem készítsen hozzá mini bőrtokot így övre is felfűzhető. Azóta már nem morgolódok a kevés "nafta" miatt, bárhol újra tölthetem a készüléket.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


Töltés USB-s külső akkumulátorról:You are not allowed to view links. Register or Login


Készítsünk TV-OUT kábelt (töltés és hangkimenet): You are not allowed to view links. Register or Login


Stylus "tokkal" ellátott Omnia hátlap:
Eme jó kis "sufni tuning" módszer is öregbíti Magyarország hírnevét. Egy kis reszeléssel (tűreszelő), és kisebb stylus megvásárlása után akár mi is lepipálhatjuk  Omniánk tervezőit :taps:.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Gyufus

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 1440
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus S
  • PDA ROM: CYAN
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #1 Dátum: 2009, 01 27, 21:24:51 »
nagyon jó a tok, nem akarod szabadalmaztatni?
Ha nem vagy biztos benne mit csinálsz, inkabb szólj valakinek aki ért hozzá!

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #2 Dátum: 2009, 01 27, 21:29:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nagyon jó a tok, nem akarod szabadalmaztatni?
Ez eszembe sem jutott, ideje lenne meggazdagodnom ;).  A nem látható felén is van egy kis tartó oda egy Kingstone (mini) kártyaolvasó passzol. Így felvértezve már bármilyen PC-vel megküzdhetek :taps:. El is felejtettem, a képen nem tudom látszik-e, de karabinerrel oda is van kötve a stylus a tokhoz. Full extra.

Nem elérhető Gyufus

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 1440
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus S
  • PDA ROM: CYAN
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #3 Dátum: 2009, 01 27, 21:30:51 »
én azért még hordok magammal egy Eee-t, nagyon sokszor jól jön
Ha nem vagy biztos benne mit csinálsz, inkabb szólj valakinek aki ért hozzá!

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #4 Dátum: 2009, 01 27, 21:33:48 »

You are not allowed to view links. Register or Login
én azért még hordok magammal egy Eee-t, nagyon sokszor jól jön
Az is jó cucc.   Könnyű megtervezni, csak az olcsón és szépen dolgozó bőrdíszművest nehéz megtalálni.

Nem elérhető Gyufus

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 1440
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus S
  • PDA ROM: CYAN
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #5 Dátum: 2009, 01 27, 21:36:41 »
a szépen dolgozó valóban nagy kérdőjel, mert az ember még meg is tudja bocsájtani a drágább munkát ha valóban olyan is
Ha nem vagy biztos benne mit csinálsz, inkabb szólj valakinek aki ért hozzá!

Nem elérhető puvika

  • Hozzászólások: 94
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Nokia Lumia 520 WP 8,1
  • Skype: csopi159
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #6 Dátum: 2009, 02 03, 19:03:03 »
Szia Szeszo! A kis stylus-t te készítetted vagy vásárolt darab? Ha igen akkor elárulod, hogy milyen típus? már csak, a helyszűke miatt? ( Nagyon zsír ötleteid vannak, adhatnál még pár tippet.)  Üdv Puvika
Ne igyál vezetés közben, mert könnyen magadra öntheted!

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #7 Dátum: 2009, 02 03, 20:32:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia Szeszo! A kis stylus-t te készítetted vagy vásárolt darab? Ha igen akkor elárulod, hogy milyen típus? már csak, a helyszűke miatt? ( Nagyon zsír ötleteid vannak, adhatnál még pár tippet.)  Üdv Puvika
A stylus bolti, a speed shop-ban kapható, ezt nem én készítettem csak találtam az infót. Az hiszem valami olyasmit írt, hogy egy olcsó teleszkópos stylust szétszedett és az alsó részt használta fel. Az aljára feltette a hegyet a tetejére a kis záró műanyag elemet (ezt egy kicsit megrövidítette). Innen már sajna a kreativitásod kell, hogy segítsen és egy tűreszelő :D.

Nem elérhető appia

  • Hozzászólások: 258
  • Navigáció / Navigation: WAYTEQ X950
  • PDA: Galaxy S-i9000
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #8 Dátum: 2009, 02 20, 15:59:46 »
Sziasztok
Megtudnátok e mondani a usb csatlakozó láb és /szinkiosztását/ ha van.
vagy hol találok rá irodalmat ,sajna én nemtalálom pedig valahol láttam.
A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret  téged saját magánál.

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #9 Dátum: 2009, 02 20, 16:56:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok
Megtudnátok e mondani a usb csatlakozó láb és /szinkiosztását/ ha van.
vagy hol találok rá irodalmat ,sajna én nemtalálom pedig valahol láttam.
Itt minden infót megtalálsz amire szükséged lehet:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető appia

  • Hozzászólások: 258
  • Navigáció / Navigation: WAYTEQ X950
  • PDA: Galaxy S-i9000
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #10 Dátum: 2009, 02 20, 19:35:45 »
Kösszi az infot  :ok:
A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret  téged saját magánál.

Nem elérhető appia

  • Hozzászólások: 258
  • Navigáció / Navigation: WAYTEQ X950
  • PDA: Galaxy S-i9000
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #11 Dátum: 2009, 03 24, 15:44:17 »
Sziasztok

 a szeszo 5lete alapján én is csinálta egy  Hordozható akkutöltő 4 db tölthető ceruzaakkuval.Nagyon jól mükxik, és  használom gyakran.
Amit hozzáfüznék ha valaki csinál magának akkor az aksik min 1800-2200mA legyen,és egy diodát tegyen be a + ágba.
A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret  téged saját magánál.

irmes

  • Vendég
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #12 Dátum: 2009, 03 24, 17:40:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok

 a szeszo 5lete alapján én is csinálta egy  Hordozható akkutöltő 4 db tölthető ceruzaakkuval.Nagyon jól mükxik, és  használom gyakran.
Amit hozzáfüznék ha valaki csinál magának akkor az aksik min 1800-2200mA legyen,és egy diodát tegyen be a + ágba.

Képet kérhetünk?   ;)   Mellesleg nincs kedved gyártani eladásra?   :D :taps:

Nem elérhető appia

  • Hozzászólások: 258
  • Navigáció / Navigation: WAYTEQ X950
  • PDA: Galaxy S-i9000
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #13 Dátum: 2009, 03 24, 18:48:03 »
A kért kép.

 A dioda az aksitartoba van épitve ,tok, doboz még nincs.
A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret  téged saját magánál.

Nem elérhető Gabissimo

  • Hozzászólások: 44
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung I900 Omnia
  • PDA ROM: i900BSHI1/BSHI1
  • Skype: ggabor75
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #14 Dátum: 2009, 03 26, 21:56:03 »


[

Stylus "tokkal" ellátott Omnia hátlap Eme jó kis "sufni tuning" módszer is öregbíti Magyarország hírnevét. Egy kis reszeléssel (tűreszelő), és kisebb stylus megvásárlása után akár mi is lepipálhatjuk  Omniánk tervezőit
[/quote]

Helló! Küldhetnél képet PÜ-ben az omniáról! Nagyon zsír, megcsinálnám én is ezt a ceruzatartót! Engem kifejezetten idegesít ez a "lógás" az Omnia oldalán! HA megoldható, akkor szétszedett állapotban is küldj képet! Előre is köszönöm! :)

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #15 Dátum: 2009, 03 26, 22:29:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login

[

Stylus "tokkal" ellátott Omnia hátlap Eme jó kis "sufni tuning" módszer is öregbíti Magyarország hírnevét. Egy kis reszeléssel (tűreszelő), és kisebb stylus megvásárlása után akár mi is lepipálhatjuk  Omniánk tervezőit


Helló! Küldhetnél képet PÜ-ben az omniáról! Nagyon zsír, megcsinálnám én is ezt a ceruzatartót! Engem kifejezetten idegesít ez a "lógás" az Omnia oldalán! HA megoldható, akkor szétszedett állapotban is küldj képet! Előre is köszönöm! :)
Ha jól tudom, nem jár ide hozzánk az a fiatalember, aki ezt alkotta.
Nekem már úton van 2 db ilyen: You are not allowed to view links. Register or Login Remélem holnap megkapom. Thebiker pedig már használja is  :ok:
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető Gabissimo

  • Hozzászólások: 44
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung I900 Omnia
  • PDA ROM: i900BSHI1/BSHI1
  • Skype: ggabor75
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #16 Dátum: 2009, 03 27, 06:28:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha jól tudom, nem jár ide hozzánk az a fiatalember, aki ezt alkotta.
Nekem már úton van 2 db ilyen: You are not allowed to view links. Register or Login Remélem holnap megkapom. Thebiker pedig már használja is  :ok:

Ez gumi, vagy műanyag? Nem nagyon tudom kivenni... Ceruzával együtt ennyi? Nem rossz! :)

Nem elérhető hozsonz

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 145
  • Navigáció / Navigation: IGO 8.3.4.1 Dimkaspecter
  • PDA: Galaxy Tab2 10.1 Gt-P5100; Galaxy W
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #17 Dátum: 2009, 03 27, 10:11:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login


Bőrtok ceruza tartóval: Kevesen akasztják rá a stylus-t a készülékre. Akkor hová tegyük a „cerkát”? Az egyik megoldás, egyedi bőrtok készíttetése. A bőrtokot előre megterveztem, a két végére varrattam kis tartókat, ahol elfér egymás mellett egy pendrive és a ceruza. Ennek a tartozéknak az elkészítése nem veszélyezteti a készülékedet :D.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


Szia Szeszo,

Nekem nagyon tetszik a bortok stylust tartoval. Mibe kerul ez a "remekmu"? Rajtad keresztul lehetne ilyet intezni? Magyarul tudsz meg ilyet venni, csinaltatni? Barmilyen megoldas erdekel.
koszonom

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #18 Dátum: 2009, 03 27, 18:41:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez gumi, vagy műanyag? Nem nagyon tudom kivenni... Ceruzával együtt ennyi? Nem rossz! :)
Megkaptam :)
Olyan, amilyennek képzeltem: nem védi teljesen a krómozott részt, és fél cm-rel hosszabb mint a Samika. Elég nehéz kihámozni belőle, ha esetleg szükséges lenne, mondjuk akkucserénél. Maga a tok műanyag, de a külseje tapintásra szilikonos, tehát nem annyira csúszós mintha sima műanyag lenne. A cerka korrekt, stabilan a helyén marad. A gombok működnek könnyedén, a kivágások teljesen jó helyeken vannak. Az összeillesztéseknél nekem a töltő nyílásánál kicsit szétnyílik, de ez lehet az első, második és harmadik beleerőszakolástól is  :oops: (Ilyenkor kell megkérni egy férfit, ő nem nyomja, húzza, erőlteti, hanem átgondolja a hogyant...  :oops: )
Fehér csuklópántot kapott, és marad a tok rajta, mert tetszik  :ok:
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #19 Dátum: 2009, 03 27, 19:17:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia Szeszo,

Nekem nagyon tetszik a bortok stylust tartoval. Mibe kerul ez a "remekmu"? Rajtad keresztul lehetne ilyet intezni? Magyarul tudsz meg ilyet venni, csinaltatni? Barmilyen megoldas erdekel.
koszonom
Néhány éve a munkahelyemen dolgozott egy bőrdíszműves és vele csináltattam (sajnos tőlünk átnyergelt és tűzoltó lett valahol, így sajna nem tudom elérni). Igazából ez egy ETEN G500-as PDA-hoz készült, csak beleraktam egy belső bélést, így pont jó lett.  Annak idején 2500-ba került.

Bőrdíszművest bárhol találsz, nagyon sokan készítenek egyedi méretre táskákat. Papírlapok és ragasztó segítségével elkészíted a modellt és simán megcsinálja bármelyik. Az ár más kérdés, ma nem tudom mit kérnek érte ;).

Nem elérhető bigct

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: Sygic McGuider
  • PDA: Omnia,Nokia 5800
  • PDA ROM: DXIA5
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #20 Dátum: 2009, 03 27, 23:36:55 »
Én ilyen tokot szoktam csináltatni miden [NEM [NEM TELCSI!]!]mhoz:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Gabissimo

  • Hozzászólások: 44
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung I900 Omnia
  • PDA ROM: i900BSHI1/BSHI1
  • Skype: ggabor75
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #21 Dátum: 2009, 03 28, 06:28:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megkaptam :)
Olyan, amilyennek képzeltem: nem védi teljesen a krómozott részt, és fél cm-rel hosszabb mint a Samika. Elég nehéz kihámozni belőle, ha esetleg szükséges lenne, mondjuk akkucserénél. Maga a tok műanyag, de a külseje tapintásra szilikonos, tehát nem annyira csúszós mintha sima műanyag lenne. A cerka korrekt, stabilan a helyén marad. A gombok működnek könnyedén, a kivágások teljesen jó helyeken vannak. Az összeillesztéseknél nekem a töltő nyílásánál kicsit szétnyílik, de ez lehet az első, második és harmadik beleerőszakolástól is  :oops: (Ilyenkor kell megkérni egy férfit, ő nem nyomja, húzza, erőlteti, hanem átgondolja a hogyant...  :oops: )
Fehér csuklópántot kapott, és marad a tok rajta, mert tetszik  :ok:

Szia! Gondolkozom rajta, elég erősen.... :) Az a bajom, hogy az autós tartót adhatom el, ugyanígy a tokot is, mert azok pont passzentosak... Azért irigyellek egy picit... :)  ;)


Nem elérhető hozsonz

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 145
  • Navigáció / Navigation: IGO 8.3.4.1 Dimkaspecter
  • PDA: Galaxy Tab2 10.1 Gt-P5100; Galaxy W
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #22 Dátum: 2009, 03 29, 19:57:25 »

You are not allowed to view links. Register or Login
Néhány éve a munkahelyemen dolgozott egy bőrdíszműves és vele csináltattam (sajnos tőlünk átnyergelt és tűzoltó lett valahol, így sajna nem tudom elérni). Igazából ez egy ETEN G500-as PDA-hoz készült, csak beleraktam egy belső bélést, így pont jó lett.  Annak idején 2500-ba került.

Bőrdíszművest bárhol találsz, nagyon sokan készítenek egyedi méretre táskákat. Papírlapok és ragasztó segítségével elkészíted a modellt és simán megcsinálja bármelyik. Az ár más kérdés, ma nem tudom mit kérnek érte ;).
Jo koszonom,

De akkor most mehetek ki minden tuzesethez, es kerdezoskodjek hogy ki az aki ilyet tud varrni?  :) :D

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #23 Dátum: 2009, 03 29, 21:35:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jo koszonom,

De akkor most mehetek ki minden tuzesethez, es kerdezoskodjek hogy ki az aki ilyet tud varrni?  :) :D
Lehet, hogy nála lesz a varrógép :D

Nem elérhető Romovics

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1293
  • Navigáció / Navigation: Nokia N900 Sygic 10
  • PDA: Nokia N900 / SGS2
  • PDA ROM: Kubuntu
Re: Barkácsolt tartozékok
« Reply #24 Dátum: 2009, 05 25, 07:27:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A kért kép.

 A dioda az aksitartoba van épitve ,tok, doboz még nincs.

Milyen dióda? az minek? Nekem simán USB kábellel 5V (500mA) tölti gépról az omniát, kikapsolt állapotban is. Nincs benne dióda. Kéne? Mi az a dióda?  :D