2024, 09 22, 13:33:46

Szerző Téma: Nexus 5 - Általános beszélgetés  (Megtekintve 105483 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető TODI1111

  • Hozzászólások: 157
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G4
  • PDA ROM: V10e + root + xposed
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #425 Dátum: 2014, 02 17, 18:41:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miért 480? Mennyi eredetileg?
Egyébként a Wug's Nexus Root Toolkit segítségével ezt a sorrendet kell követni: Unlock, Root
Melyik custom recovery a jó az N5-re? Az Advanced Utilities alatt mehet rá a TWRP vagy a PhilZ recovery? Gondolom inkább a TWRP. Keresem a SlimKat romot...
480 az eredeti!
slimrom: [urlhttp://www.slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewcategory/1053-hammerhead][/url]

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #426 Dátum: 2014, 02 17, 18:53:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
480 az eredeti!
slimrom: [urlhttp://www.slimroms.net/index.php/downloads/dlsearch/viewcategory/1053-hammerhead][/url]

A Slimben kevesebb van?
Közben már megtaláltam, meg azt is, hogy mi a kódneve ennek a kütyünek. Sosem értettem mi a fenének van több neve egy készüléknek...

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #427 Dátum: 2014, 02 17, 19:02:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Slimben kevesebb van?
Közben már megtaláltam, meg azt is, hogy mi a kódneve ennek a kütyünek. Sosem értettem mi a fenének van több neve egy készüléknek...

Miután felraktam a full gapps-et szerintem semmi nem hiányzik belőle. :)
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #428 Dátum: 2014, 02 17, 19:06:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miután felraktam a full gapps-et szerintem semmi nem hiányzik belőle. :)

A DPI-re gondoltam...

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #429 Dátum: 2014, 02 17, 19:07:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valamilyen filekezelovel bemesz a system mappaba es megnyitod vele a build.prop filet es atirod ezen a sor vegen a szamot 480-ra: ro.sf.lcd_density=480 Majd mented es restartolsz.

Köszi, sikerült (tök jó, hogy már a TotalCommander is funkcionál root explorerként). Így már rögtön jobb. Értem én a lényegét a 370-re állított density-nek, de mivel én sokat nézem menet közben a telefont, azok a kis betűk olvashatatlanok voltak. Pedig hasznos ha több van a képernyőn, és a status és navigation bar kisebbek.
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #430 Dátum: 2014, 02 17, 19:09:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A DPI-re gondoltam...

Ja, igen át van írva 370-re, és az pont az a méret, amit nem lehet karhossz távolságról kényelmesen olvasni. A gyári lehet egyeseknek kicsit nagy, de én megszoktam, és szerintem nagyon kényelmes méret.
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #431 Dátum: 2014, 02 17, 19:12:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja, igen át van írva 370-re, és az pont az a méret, amit nem lehet karhossz távolságról kényelmesen olvasni. A gyári lehet egyeseknek kicsit nagy, de én megszoktam, és szerintem nagyon kényelmes méret.

Kinek mi a kényelmes. Ha jól tudom, akkor úgy kell beállítani a méretet és távolságot, hogy kb. másfélszeres távolságból még olvasható legyen a szöveg.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #432 Dátum: 2014, 02 17, 19:14:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kinek mi a kényelmes. Ha jól tudom, akkor úgy kell beállítani a méretet és távolságot, hogy kb. másfélszeres távolságból még olvasható legyen a szöveg.

Olvashatónak olvasható, de ha kicsit is rázkódik akkor már nehezen kivehető. (pl. utcán kezedben)
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #433 Dátum: 2014, 02 17, 19:20:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Olvashatónak olvasható, de ha kicsit is rázkódik akkor már nehezen kivehető. (pl. utcán kezedben)

A beállításokban lehet állítani a szöveg méretét. Az ezt nem oldja meg?

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #434 Dátum: 2014, 02 17, 19:25:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A beállításokban lehet állítani a szöveg méretét. Az ezt nem oldja meg?

Nem teljesen. Egy-két dolog nagyobb lesz, de attól ilyen furán csálé méretek jönnek elő. Átfogó megoldásnak nem jó.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #435 Dátum: 2014, 02 17, 20:10:08 »
A SlimKat ROM használható az amerikai készülékeken is? Azaz mindegy, hogy GSM (D821) vagy CDMA (D820)? Elvileg nekem az utóbbi lesz holnaptól, ha minden rendben vele.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #436 Dátum: 2014, 02 17, 20:16:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ja, igen át van írva 370-re, és az pont az a méret, amit nem lehet karhossz távolságról kényelmesen olvasni. A gyári lehet egyeseknek kicsit nagy, de én megszoktam, és szerintem nagyon kényelmes méret.
Slim romba a navbar merete valtoztathato fuggetlenul az LCD densitytol.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #437 Dátum: 2014, 02 17, 20:17:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Slim romba a navbar merete valtoztathato fuggetlenul az LCD densitytol.

Igen azt tudom, már megtaláltam azt az opciót.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #438 Dátum: 2014, 02 17, 22:16:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen azt tudom, már megtaláltam azt az opciót.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Vannak meg dolgok amik babralhatoak. Egyelore kozel sem annyi mint tavaly a SlimBean-ben volt. Fognak meg atkerulni belole dolgok azt irtak a G+ kozossegben, de nem mind. A kulonbozo feature-ok logikus elrendezesben vannak. Pl a forgatast a megjelenitesnel talalod. A 4 way reboot-ot (APM) a biztonsag alatt. Ezt az atlathato logikus felepitest meg anno a SlimBean-nel vezettek be.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #439 Dátum: 2014, 02 17, 22:26:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Vannak meg dolgok amik babralhatoak. Egyelore kozel sem annyi mint tavaly a SlimBean-ben volt. Fognak meg atkerulni belole dolgok azt irtak a G+ kozossegben, de nem mind. A kulonbozo feature-ok logikus elrendezesben vannak. Pl a forgatast a megjelenitesnel talalod. A 4 way reboot-ot (APM) a biztonsag alatt. Ezt az atlathato logikus felepitest meg anno a SlimBean-nel vezettek be.

Jó cucc, kb. az összes beállítását átböngésztem már. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #440 Dátum: 2014, 02 17, 22:27:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jó cucc, kb. az összes beállítását átböngésztem már. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Helyes:-)

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #441 Dátum: 2014, 02 17, 22:34:59 »
Ha valakinek nem tetszik a SlimKat boot animacioja. Akkor itt van ket masik liehetoseg: You are not allowed to view links. Register or Login
Slimroms kozosseg egyik tagja keszitette. En azt tettem fel amelyiknel a 4 szinu karikak osszeeresenel megjelenik a Slim logo a 30fps verziot. Egyszeruen recoverybol telepitheto.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #442 Dátum: 2014, 02 17, 23:26:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha valakinek nem tetszik a SlimKat boot animacioja. Akkor itt van ket masik liehetoseg: You are not allowed to view links. Register or Login
Slimroms kozosseg egyik tagja keszitette. En azt tettem fel amelyiknel a 4 szinu karikak osszeeresenel megjelenik a Slim logo a 30fps verziot. Egyszeruen recoverybol telepitheto.

Szuper már fel is raktam. Anno voltak gyűjtemények milliónyi indulóanimációval, emlékszem mikor hetente cserélgettem őket. Mondjuk instabilabb is volt a rendszer, mert most nem sok értelme lenne hetente cserélni, ha csak 2-3 hetente indítom újra, bár lehet hogy a romok miatt most már más lesz a helyzet. :)
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #443 Dátum: 2014, 02 18, 01:53:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szuper már fel is raktam. Anno voltak gyűjtemények milliónyi indulóanimációval, emlékszem mikor hetente cserélgettem őket. Mondjuk instabilabb is volt a rendszer, mert most nem sok értelme lenne hetente cserélni, ha csak 2-3 hetente indítom újra, bár lehet hogy a romok miatt most már más lesz a helyzet. :)
Kell a restart hetente legalabb ketszer. Egyreszt az adaway is restartot ker ha frissited masreszt meg minden hetfon romfrissites van:-)

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #444 Dátum: 2014, 02 18, 09:53:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kell a restart hetente legalabb ketszer. Egyreszt az adaway is restartot ker ha frissited masreszt meg minden hetfon romfrissites van:-)

:) Egyébként nagyon stabil volt a gyári rendszer. Volt, hogy ment 6 hetet egyhuzamban. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #445 Dátum: 2014, 02 18, 09:56:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van ez a Touch Controll app ami arra szolgal a Nexuson, hogy ha a kijelzon elhuzod az ujjad balrol jobbra akkor felebred, ha pedig a navbaron jobbrol balra huzod lezar. Jott tegnap uj kernel a Nexus 5-re es mar nem mukodott vele. Irtam a fejlesztonek e-mailt. 13 ora 11-kor, hogy frissitse az alkalmazast vagy a moduljait vagy ami kell, hogy menjen az uj kernellel is. 13 ora 19-kor jott a valasz e-mail, hogy dolgozik rajta. Toltsem le ujra a modulokat es menni fog. Megcsinaltam tenyleg mukodik. Egybol javitottam az ertekelest 5 csillagra a szatyorban. Irtam is vissza neki. Megkoszontem a gyors reagalast, intezkedest. Igy cselekszik egy korrekt fejleszto! Megerdemli, hogy megvettem az alkalmzasat 600 valahany ft-ert!

Ez a funkció nem a romba/kernelbe szokott lenni építve? Mármint nem emlékszem, hogy szükség lett volna külön programra.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #446 Dátum: 2014, 02 18, 11:01:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a funkció nem a romba/kernelbe szokott lenni építve? Mármint nem emlékszem, hogy szükség lett volna külön programra.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Htc-nel kernel tamogatasra volt szukseg. Nexusnal pedig erre az alkalmazasra. Itt az alkalmazas van felkeszitve arra, hogy a benne levo funkciok mukodjenek a nepszerubb kernelekkel.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #447 Dátum: 2014, 02 18, 13:01:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A SlimKat ROM használható az amerikai készülékeken is? Azaz mindegy, hogy GSM (D821) vagy CDMA (D820)? Elvileg nekem az utóbbi lesz holnaptól, ha minden rendben vele.
Termeszetesen. Csak radio freki kulonbseg van a ket vas kozott.
The D820 version of the Nexus 5 is designed for North America and will connect to 2G, 3G or LTE on AT&T, T-Mobile and Sprint. The D821 version of the Nexus 5 is set up to work with the rest of the world. European users should have no problem with a 2G, 3G or LTE connection.

North America (D820) Nexus 5 model:

GSM: 850/900/1800/1900 MHz
CDMA: Band Class: 0/1/10
WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8/19
LTE: Bands: 1/2/4/5/17/19/25/26/41

Outside North America (D821) Nexus 5 model:

GSM: 850/900/1800/1900 MHz
WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8
LTE: Bands: 1/3/5/7/8/20

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #448 Dátum: 2014, 02 18, 20:27:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Termeszetesen. Csak radio freki kulonbseg van a ket vas kozott.
The D820 version of the Nexus 5 is designed for North America and will connect to 2G, 3G or LTE on AT&T, T-Mobile and Sprint. The D821 version of the Nexus 5 is set up to work with the rest of the world. European users should have no problem with a 2G, 3G or LTE connection.

North America (D820) Nexus 5 model:

GSM: 850/900/1800/1900 MHz
CDMA: Band Class: 0/1/10
WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8/19
LTE: Bands: 1/2/4/5/17/19/25/26/41

Outside North America (D821) Nexus 5 model:

GSM: 850/900/1800/1900 MHz
WCDMA: Bands: 1/2/4/5/6/8
LTE: Bands: 1/3/5/7/8/20

Fel is raktam már a SlimKat ROM-ot, a teljes GAPPS-ot és a franco kernelt, de nincs root... Miért? A kernel bekavart?
Újra flashelem az egészet, de a kernelt kihagyom.

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Re: Nexus 5 - Általános beszélgetés
« Reply #449 Dátum: 2014, 02 18, 20:37:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fel is raktam már a SlimKat ROM-ot, a teljes GAPPS-ot és a franco kernelt, de nincs root... Miért? A kernel bekavart?
Újra flashelem az egészet, de a kernelt kihagyom.

Ez volt a problémám nekem is, aztán kiderült, hogy a fejlesztői beállítások alatt ki kell pipálni a root opciót. :)
Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One