2024, 09 28, 14:10:59

Szerző Téma: LG G2 általános beszélgetés  (Megtekintve 361019 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető poolbig

  • Hozzászólások: 487
  • Navigáció / Navigation: OSMAnd, Waze
  • PDA: LG G6
  • PDA ROM: 7.0
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6525 Dátum: 2015, 08 02, 19:33:22 »
Igen, ioroot-tal rootoltam, és igen, ezek szerint autorec-ezni :) kell, hogy legyen twrp-m, hogy aztán dori-zhassak. :)
Vágom?  :D
Csak azért gondoltam hátha, mert a rootolásnál belép a telefon egy recoverybe, gondolom a stock recoverybe (lásd. Gyík) és ott van ilyen, hogy "update from external sdcard". De ezek szerint ezzel nem működik.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6526 Dátum: 2015, 08 04, 09:20:27 »
Nálam 20H - n is akku killer volt az xposed, uninstall. Látványosan kevesebbet bírt, pedig csak négy modul volt fent, és egyik sem színezősdi.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető TaRsY

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 3251
  • Nem: Férfi
  • Early Adopter
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Oneplus 7
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6527 Dátum: 2015, 08 04, 09:28:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nálam 20H - n is akku killer volt az xposed, uninstall. Látványosan kevesebbet bírt, pedig csak négy modul volt fent, és egyik sem színezősdi.

Akkor mehet fel a slimsaber.
Tegnap zg85 temasek buildjével 50%-ra 3óra11p kijelzővel sikerült eljutnom. Azért volt fent mert tesztelni akartam valamit és látni temasek mit tud és milyen a slimsaberhez képest. A SlimSaber gördülékenyebb, pedig a teamsek sem lassú. (főleg nem kk meg lp stockhoz képest)
Akkuirdőben sokat számít a wifi...

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6528 Dátum: 2015, 08 04, 09:39:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor mehet fel a slimsaber.
Tegnap zg85 temasek buildjével 50%-ra 3óra11p kijelzővel sikerült eljutnom. Azért volt fent mert tesztelni akartam valamit és látni temasek mit tud és milyen a slimsaberhez képest. A SlimSaber gördülékenyebb, pedig a teamsek sem lassú. (főleg nem kk meg lp stockhoz képest)
Akkuirdőben sokat számít a wifi...
Más romokon lehet, csak KK stock-on annyira nem venni észre. Itthon wifivel 3 óra sot = 50% , LTE-n 2,5 óra. Ez azért nagyon nem mindegy, ezt azért nem sok adja.
Egyébként vicces, de nekem semmi okom a panaszra, kipucolva ez sem nagyon szüttyög, persze nyilván nem megy úgy mint egy jó slim. Lesz időm, backup, próba. :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6529 Dátum: 2015, 08 04, 10:06:43 »
Egy kis érdekesség. Nyilván a készülék, gyártó supportja is közrejátszik benne, de az andoidos kütyük többségén 4.4.x fut.

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető balahu

  • Hozzászólások: 401
  • PDA: Samsung S8
  • PDA ROM: ALAP
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6530 Dátum: 2015, 08 04, 10:30:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nálam 20H - n is akku killer volt az xposed, uninstall. Látványosan kevesebbet bírt, pedig csak négy modul volt fent, és egyik sem színezősdi.
Akkor én is kipróbálom e nélkül. De egyelőre az tuti, hogy a lolli Akku ideje fasorban sincs a 20h hoz (+ az előbb említett dori ketnel)  melegedésről meg nem is beszélve

Nem elérhető balahu

  • Hozzászólások: 401
  • PDA: Samsung S8
  • PDA ROM: ALAP
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6531 Dátum: 2015, 08 07, 07:02:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor én is kipróbálom e nélkül. De egyelőre az tuti, hogy a lolli Akku ideje fasorban sincs a 20h hoz (+ az előbb említett dori ketnel)  melegedésről meg nem is beszélve
Nos xposed nélkül megy pár napja, de sok különbséget nem veszek észre akkuidőben.

Nem elérhető SD. EJC.

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G2 D802
  • PDA ROM: Android 5.0.2 V30b-216-30
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6532 Dátum: 2015, 08 09, 14:25:46 »
SD. EJC.
Idézet
    Még egy kérdés merült fel bennem: Ha rootolom, akkor utána le kell mondanom az OTA gyári frissítésről, és nekem kell manuálisan elvégeznem? Mert ha jól tudom, várható még az 5.1.1, meg az LG új kezelőfelülete is a G2-re. Ezt a manuális frissítést pedig a tudástár topik LG G2 Firmware frissítés részében leírtak szerint kellene megcsinálnom?
    Illetve nem tudom, mennyire off, de van néhány gyári zene, és videó a készülékemen, amiket mindig kitörlök, de ha újraindítom, utána mindig újra létrejönnek. Rootolással ha törlöm, akkor azok is fixen törölve lesznek?

perna
Idézet
Még egy kérdés... :D

1. Olvasás!!! Jelen esetben a tudastár, és a fórum kereső használata. ;)
2. A root nem bántja az OTA-t, de a custom tecovery-vel ne próbáld meg.
5.1.1 OTA az még odébb van, bár a mostani mms-es biztonsági rés talán munkára fogja a mérnököket, a rendszeres frissítésekre.
Egyébként, egy szénné hackelt romon, nem tudom mennyire jó csak OTA-t rakni...Szerintem, semennyire.
3. Custom recovery esetén, android verziók közti ugrálásnál, rendrakási célzattal, bootloader hack után, manuális frissítés a tudástárban leírtak alapján.
4. Root-tal zene, videó, és szinte minden mehet a levesbe, úgyhogy körültekintés!
Amennyiben raksz custom recoveryt, az első a recoverybe belépés után a teljes rendszermentés. :)

Ja, és ez nem off téma.

Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI MT7-L09-el

Sziasztok, az Off topicból jöttem át ide, és csak az érthetőség miatt csatoltam az előző kettő hozzászólást.

A recovery-m a gyári, szóval csak simán rootolnám a készüléket. Mást nem módosítgatnék. Egyelőre ott tartok, hogy csak a hely felszabadítása miatt törölném róla, amiket nem használok, a Lollipop amúgy tökéletesen megfelel a számomra. :)


Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6533 Dátum: 2015, 08 09, 16:06:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
SD. EJC.
perna
Sziasztok, az Off topicból jöttem át ide, és csak az érthetőség miatt csatoltam az előző kettő hozzászólást.

A recovery-m a gyári, szóval csak simán rootolnám a készüléket. Mást nem módosítgatnék. Egyelőre ott tartok, hogy csak a hely felszabadítása miatt törölném róla, amiket nem használok, a Lollipop amúgy tökéletesen megfelel a számomra. :)
Akkor nincs más hátra mint előre. Nem ketten rootoltuk a FAQ-ban lévő leírás alapján, gázt neki. A lényeget már leírták a kollégák, egy kis plusz.:

1. Ha rootoltad, utána Neked kell manuálisan frissíteni, mert a rendszer már nem gyári, és ha ráengedsz egy OTA frissítést, összegabajodhatnak a dolgok. Elméletileg csak root esetén nem, de ez csak a 4.4.2 idejében volt igaz, most nem tudjuk. Magyarul ha rootolsz, onnantól Neked kell frissíteni a FAQ-ban található FlashTool leírással. Így leszel biztonságban. Miután rootoltál, a Frissítő központban szépen kapcsold ki az automatikus frissítést, hogy még véletlenül sem.. Nem utolsó sorban a root jog garantált eltüntetése: FlashTool-al történik, így jobb lesz azt is át tanulmányozni.

2. 5.1.1 a G2-re még nincs, ha minden igaz gyártói teszt alatt van, amit az 5.0.2 hasonló vihara miatt most hétpecsétes titokként őriznek. Ha lesz, megjelenik, tudni fogsz róla, írni fogunk róla, természetesen download link kíséretében.

3. Root utáni törlésre első körben szerintem használj erre speciel készített appot, ugyanis ha valamit elrontasz, ezzel helyre tudod hozni. Van Lomtár / visszaállítás - funkció.
Természetesen nem a rom gyökér tárhelyről törli, hanem az installált appok közül. Ezzel már részleges helyet szabadítasz fel, viszont ha totál végleg akarsz törölni valamit, root jogú fájlkezelő, pl Root Explorer. A romban lévő appok a system/app mappában, a felhasználói appok a data/app könyvtárban vannak.
Én elsőre a lomtárral rendelkezőt javaslom, ha majd megy töviről hegyire a FlashTool, akkor állj neki a system-ben turkálni.

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető SD. EJC.

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G2 D802
  • PDA ROM: Android 5.0.2 V30b-216-30
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6534 Dátum: 2015, 08 09, 16:52:25 »
Köszönöm. Átnéztem a flasheléses írást, és ott az van, hogy mindenképp ajánlott a hard reset. Az írásban viszont komplett rom kerül fel a telefonra, nem pedig frissítés. Ezek után akkor ha majd a sima frissítést töltöm le, és kezdem el a flashelést a leírás alapján, akkor is kelleni fog a hard reset?
Továbbá Win 10-en futnak ezek a programok?

You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor nincs más hátra mint előre. Nem ketten rootoltuk a FAQ-ban lévő leírás alapján, gázt neki. A lényeget már leírták a kollégák, egy kis plusz.:

1. Ha rootoltad, utána Neked kell manuálisan frissíteni, mert a rendszer már nem gyári, és ha ráengedsz egy OTA frissítést, összegabajodhatnak a dolgok. Elméletileg csak root esetén nem, de ez csak a 4.4.2 idejében volt igaz, most nem tudjuk. Magyarul ha rootolsz, onnantól Neked kell frissíteni a FAQ-ban található FlashTool leírással. Így leszel biztonságban. Miután rootoltál, a Frissítő központban szépen kapcsold ki az automatikus frissítést, hogy még véletlenül sem.. Nem utolsó sorban a root jog garantált eltüntetése: FlashTool-al történik, így jobb lesz azt is át tanulmányozni.

2. 5.1.1 a G2-re még nincs, ha minden igaz gyártói teszt alatt van, amit az 5.0.2 hasonló vihara miatt most hétpecsétes titokként őriznek. Ha lesz, megjelenik, tudni fogsz róla, írni fogunk róla, természetesen download link kíséretében.

3. Root utáni törlésre első körben szerintem használj erre speciel készített appot, ugyanis ha valamit elrontasz, ezzel helyre tudod hozni. Van Lomtár / visszaállítás - funkció.
Természetesen nem a rom gyökér tárhelyről törli, hanem az installált appok közül. Ezzel már részleges helyet szabadítasz fel, viszont ha totál végleg akarsz törölni valamit, root jogú fájlkezelő, pl Root Explorer. A romban lévő appok a system/app mappában, a felhasználói appok a data/app könyvtárban vannak.
Én elsőre a lomtárral rendelkezőt javaslom, ha majd megy töviről hegyire a FlashTool, akkor állj neki a system-ben turkálni.

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6535 Dátum: 2015, 08 09, 17:02:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm. Átnéztem a flasheléses írást, és ott az van, hogy mindenképp ajánlott a hard reset. Az írásban viszont komplett rom kerül fel a telefonra, nem pedig frissítés. Ezek után akkor ha majd a sima frissítést töltöm le, és kezdem el a flashelést a leírás alapján, akkor is kelleni fog a hard reset?
Továbbá Win 10-en futnak ezek a programok?
Ha a flash leírás szerint mész, és CSE flash - t nyomsz az = Hard Reset. Semmi mást nem kell külön csinálni.
Külön "sima" frissítést nem tudsz letölteni, ezek mind komplett eredeti gyári romok, az LG firmware oldalról közvetlen download linkel. Az hogy egy frissítés "sima"  vagy nem, az attól függ mit nyomsz a FlashTool - ban. A normál flash = sima, CSE flash = frissítés + a végén Hard Reset. Ezt majd a progi megcsinálja helyetted, csak szóról szóra kövesd a leírást.

A win 10 jó kérdés, én is frissítettem, de még nem próbáltam. Elvileg igen, gyakorlatilag még nem tudom. Drivereket mindenképp telepítsd, ahogy láttam ez nem erőssége az új Windowsnak... Ha a telefon download módban van, és úgy az eszközkezelőben nincs meg a LGE android phone, ne állj neki semminek.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető SD. EJC.

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G2 D802
  • PDA ROM: Android 5.0.2 V30b-216-30
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6536 Dátum: 2015, 08 09, 17:13:52 »
A "simát" úgy értettem, mintha az OTA frissítést szedném le. Ott ugye nem kell hard resetet csinálni. Legalábbis, amikor lollipopra frissítettem, nem rémlik, hogy  elveszett volna minden adatom, pedig az OTA volt, de nem rémlik, szóval ha amit írtam, lehetetlen, akkor biztos, hogy úgy van, ahogy mondod, és ott is kellett.

De a lényeg, ha rootolom, és kijön az 5.1.1 valamikor, akkor azt külön kell majd a leírás alapján megcsinálnom, és érdemes a CSE flash-re nyomni. A frissítés elvégzéséhez szükséges lesz custom recovery-re, vagy az maradhat a jelenlegi gyári? Illetve, ha jól értem, akkor utána eltűnik a root jog, vagyis csinálhatom újra, igaz?

Ne haragudj a sok kérdésért, szeretném megcsinálni, de előtte szeretnék mindent tudni, főleg, hogy kicsit idegen terület ez nekem.

You are not allowed to view links. Register or Login
Ha a flash leírás szerint mész, és CSE flash - t nyomsz az = Hard Reset. Semmi mást nem kell külön csinálni.
Külön "sima" frissítést nem tudsz letölteni, ezek mind komplett eredeti gyári romok, az LG firmware oldalról közvetlen download linkel. Az hogy egy frissítés "sima"  vagy nem, az attól függ mit nyomsz a FlashTool - ban. A normál flash = sima, CSE flash = frissítés + a végén Hard Reset. Ezt majd a progi megcsinálja helyetted, csak szóról szóra kövesd a leírást.

A win 10 jó kérdés, én is frissítettem, de még nem próbáltam. Elvileg igen, gyakorlatilag még nem tudom. Drivereket mindenképp telepítsd, ahogy láttam ez nem erőssége az új Windowsnak... Ha a telefon download módban van, és úgy az eszközkezelőben nincs meg a LGE android phone, ne állj neki semminek.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6537 Dátum: 2015, 08 09, 17:21:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A "simát" úgy értettem, mintha az OTA frissítést szedném le. Ott ugye nem kell hard resetet csinálni. Legalábbis, amikor lollipopra frissítettem, nem rémlik, hogy  elveszett volna minden adatom, pedig az OTA volt, de nem rémlik, szóval ha amit írtam, lehetetlen, akkor biztos, hogy úgy van, ahogy mondod, és ott is kellett.

De a lényeg, ha rootolom, és kijön az 5.1.1 valamikor, akkor azt külön kell majd a leírás alapján megcsinálnom, és érdemes a CSE flash-re nyomni. A frissítés elvégzéséhez szükséges lesz custom recovery-re, vagy az maradhat a jelenlegi gyári? Illetve, ha jól értem, akkor utána eltűnik a root jog, vagyis csinálhatom újra, igaz?

Ne haragudj a sok kérdésért, szeretném megcsinálni, de előtte szeretnék mindent tudni, főleg, hogy kicsit idegen terület ez nekem.
Ha idegen terület, akkor ne akarj egyből mindent tudni, mert sok lesz az infó. Csak arra amit csinálsz. ;)

Ha úgy érzed megy a FlashTool, és download mód állapotban van LGE android phone az eszközkezelőben, akkor frissíts egyet gyakorlás képpen, majd root.

Ha nem megy, nem akarsz belevágni (érthető módon) , NE frissíts, csak rootold, és a lomtár segédlettel ellátott appal takarítsd ki.

Mire elérhető lesz az 5.1, arra mi majd frissítjük a FAQ - ot, win 10 kiegészítéssel.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető SD. EJC.

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G2 D802
  • PDA ROM: Android 5.0.2 V30b-216-30
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6538 Dátum: 2015, 08 10, 18:40:50 »
Akkor maradok egyelőre csak a rootnal.  ;) Ha megcsináltam, szólok.

You are not allowed to view links. Register or Login
Ha idegen terület, akkor ne akarj egyből mindent tudni, mert sok lesz az infó. Csak arra amit csinálsz. ;)

Ha úgy érzed megy a FlashTool, és download mód állapotban van LGE android phone az eszközkezelőben, akkor frissíts egyet gyakorlás képpen, majd root.

Ha nem megy, nem akarsz belevágni (érthető módon) , NE frissíts, csak rootold, és a lomtár segédlettel ellátott appal takarítsd ki.

Mire elérhető lesz az 5.1, arra mi majd frissítjük a FAQ - ot, win 10 kiegészítéssel.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6539 Dátum: 2015, 08 10, 18:50:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor maradok egyelőre csak a rootnal.  ;) Ha megcsináltam, szólok.
Good lock, figyelj mindenre.  :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető SD. EJC.

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G2 D802
  • PDA ROM: Android 5.0.2 V30b-216-30
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6540 Dátum: 2015, 08 11, 07:12:54 »
Köszi. Még egy: Tegnap download modban csatlakoztattam a telefont, de nem jelent meg a sajatgepben. Irtad, hogy akkor is meg kell jelennie. Mivel rootolas kozben is be fog lepni a download modba, nem lesz ettol baja, hogy nem latja?

You are not allowed to view links. Register or Login
Good lock, figyelj mindenre.  :ok:

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6541 Dátum: 2015, 08 11, 07:34:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi. Még egy: Tegnap download modban csatlakoztattam a telefont, de nem jelent meg a sajatgepben. Irtad, hogy akkor is meg kell jelennie. Mivel rootolas kozben is be fog lepni a download modba, nem lesz ettol baja, hogy nem latja?

Meg kellene, sőt a win új eszközként érzékeli és telepíti a drivert hozzá.
Az LG driver rendben van?
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető SD. EJC.

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G2 D802
  • PDA ROM: Android 5.0.2 V30b-216-30
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6542 Dátum: 2015, 08 12, 14:22:56 »
Próbálkoztam, de download módban nem jelenik meg a sajátgépben.
Minden  korábbi LG-s szoftvert töröltem, beleértve az LG drivert is. Feltettem a "LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3" nevűt, mert ez van a leírásban, az rendben fel is ment. Amikor összekapcsolom a telefont a géppel (kábellel), akkor ugye alap esetben tölt, ekkor nem látja a telefont a gép, ha MTP, vagy PTP-re állítom a csatlakozást a telefonban, akkor látja, és működik rendesen is. Viszont  ha visszateszem töltésre, telefon kikapcs, usb széthúz, majd download mód indít, és utána usb-vel megint összedug, a gépen nem jelenik meg a készülék. Azt is próbáltam, hogy kikapcsolt állapotban van összekötve, és úgy belépni a download módba, de úgy nem tudtam.

Viszont konkrétan tényleg az eszközkezelőben is megnéztem (eddig sajátgépet próbáltam) és ott a képen látható dolgok fogadtak. Mielőtt download módba tettem a telefont, MTP-re állítottam az usb-s kapcsolatot, úgy kapcsoltam ki. Utána széthúz, majd miközben nyomom a hangerő fel gombot, rádugtam az usb-re. Ekkor viszont a tényleges eszközkezelőben megjelent a telefon, a sajátgépben persze nem.
Jobbklikkeltem a telefonra, és a tulajdonásokban lefuttattam egy driver frissítés keresést. Az lefutott, és kiírta, hogy a jelenlegi a legfrissebb. Szóval, ha eszközkezelő alatt én valamiért a sajátgépet értettem, és ezért is kerestem ott.
Csatolom a képet is:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
Meg kellene, sőt a win új eszközként érzékeli és telepíti a drivert hozzá.
Az LG driver rendben van?

Nem elérhető Monszun

  • Hozzászólások: 3
  • PFC Fan
  • PDA: LG G2
  • PDA ROM: V30b-220-03
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6543 Dátum: 2015, 08 12, 23:41:49 »
Sziasztok!
Van egy "kis" gondom a G2-mmel. Egy ideje nem akart tölteni, meg néha nem kapcsolt be, és elvittem a szervizbe, ott viszont azt mondták, hogy valószínűleg a chipje hibás és csak úgy lehetne megcsinálni, ha alap lapot cserélnének rajta  :'( (Garim nincs) És most nem tudom mit tegyek. Megérné-e nekem kicseréltetni vagy rögtön kuka. Új telefont nem szeretnék venni, és most nem tudom mi lenne a legjobb amit tehetek vele. Ezért kérdezlek titeket, hátha tudtok valami tippet adni.
Előre is köszi!

Nem elérhető TaRsY

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 3251
  • Nem: Férfi
  • Early Adopter
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Oneplus 7
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6544 Dátum: 2015, 08 13, 01:37:51 »


You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Van egy "kis" gondom a G2-mmel. Egy ideje nem akart tölteni, meg néha nem kapcsolt be, és elvittem a szervizbe, ott viszont azt mondták, hogy valószínűleg a chipje hibás és csak úgy lehetne megcsinálni, ha alap lapot cserélnének rajta  :'( (Garim nincs) És most nem tudom mit tegyek. Megérné-e nekem kicseréltetni vagy rögtön kuka. Új telefont nem szeretnék venni, és most nem tudom mi lenne a legjobb amit tehetek vele. Ezért kérdezlek titeket, hátha tudtok valami tippet adni.
Előre is köszi!

Szia
Vagy keresnek egy használt torott kijelzoset es abba atraknam a sajatod kijelzojet,  vagy eladnam a tiedet alkatresznek (kikelzo,  akku,  hátlap)  es vennék egy működő használtat.

Tapatalk-kal küldve az én LG-D802-el


Nem elérhető Monszun

  • Hozzászólások: 3
  • PFC Fan
  • PDA: LG G2
  • PDA ROM: V30b-220-03
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6545 Dátum: 2015, 08 13, 15:25:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Szia
Vagy keresnek egy használt torott kijelzoset es abba atraknam a sajatod kijelzojet,  vagy eladnam a tiedet alkatresznek (kikelzo,  akku,  hátlap)  es vennék egy működő használtat.


Honnan tudnék olyan törött kijelzőset szerezni? És azt nekem kéne kicserélnem? Meg, ha el akarnám adni alkatrésznek, akkor azt hol tudnám? Bocsi, hogy sokat kérdezek, de nem nagyon csináltam még ilyet.


Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6546 Dátum: 2015, 08 13, 18:07:22 »
Kipróbálva több módon, a FlashTool folyamat, Windows 10 Pro 64 bit-en gyönyörűen megy. (legalábbis remélem lefut, 50%-on vagyok..)
A kulcs ahogy nézem az, hogy ebben az ablakban NE nyomd meg az okét, mert bármennyi százaléknál tart a folyamat, megakad!!!
A részleteket, ha be is bootolt a teló... :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6547 Dátum: 2015, 08 13, 18:24:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kipróbálva több módon, a FlashTool folyamat, Windows 10 Pro 64 bit-en gyönyörűen megy. (legalábbis remélem lefut, 50%-on vagyok..)
A kulcs ahogy nézem az, hogy ebben az ablakban NE nyomd meg az okét, mert bármennyi százaléknál tart a folyamat, megakad!!!
A részleteket, ha be is bootolt a teló... :)
Be is bootolt, a folyamat sikeres volt. A lényeg mint írtam, a fenti ablakban nem szabad az OK-ra nyomni, különben a folyamatnak kampec. Maga a FlashTool közel hasonló sebességgel dolgozik, de sokkal gyorsabban indul, így mikor a fenti ablakot megjelenik, a telefonod már 2-3%-nál tart. Ezért nem szabad leokézni, mert magát a FlashTool-t zárod vele.
Ha véletlenül még is így tettél, a telefonodat NEM SZABAD lehúzni, SE NEM BÁNTANI, SEM KILÉPNI DOWNLOAD MÓDBÓL, hanem újra indítod a folyamatot a PC-n, és ha nem nagyon sikerült mellényúlni, a folyamat újraindul 0%-tól. Közben ha a Connenct szerver képet félrehúzod, látod ott is megy a folyamat, ami %-ban kicsit le van maradva a telefonon lévőhöz képest, és a végén dob egy ForceClose-t, de a win ablak 90%-nál, a telefonod már régen újraindult.

Win 10 Pro 64bit, a képen szereplő driverrel, 20H rommal. Az első képet azért tettem be: remélem logikus, amíg ezt látja valaki, eszébe ne jusson semmit az égvilágon indítani.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6548 Dátum: 2015, 08 13, 18:36:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Próbálkoztam, de download módban nem jelenik meg a sajátgépben.
Minden  korábbi LG-s szoftvert töröltem, beleértve az LG drivert is. Feltettem a "LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3" nevűt, mert ez van a leírásban, az rendben fel is ment. Amikor összekapcsolom a telefont a géppel (kábellel), akkor ugye alap esetben tölt, ekkor nem látja a telefont a gép, ha MTP, vagy PTP-re állítom a csatlakozást a telefonban, akkor látja, és működik rendesen is. Viszont  ha visszateszem töltésre, telefon kikapcs, usb széthúz, majd download mód indít, és utána usb-vel megint összedug, a gépen nem jelenik meg a készülék. Azt is próbáltam, hogy kikapcsolt állapotban van összekötve, és úgy belépni a download módba, de úgy nem tudtam.

Viszont konkrétan tényleg az eszközkezelőben is megnéztem (eddig sajátgépet próbáltam) és ott a képen látható dolgok fogadtak. Mielőtt download módba tettem a telefont, MTP-re állítottam az usb-s kapcsolatot, úgy kapcsoltam ki. Utána széthúz, majd miközben nyomom a hangerő fel gombot, rádugtam az usb-re. Ekkor viszont a tényleges eszközkezelőben megjelent a telefon, a sajátgépben persze nem.
Jobbklikkeltem a telefonra, és a tulajdonásokban lefuttattam egy driver frissítés keresést. Az lefutott, és kiírta, hogy a jelenlegi a legfrissebb. Szóval, ha eszközkezelő alatt én valamiért a sajátgépet értettem, és ezért is kerestem ott.
Csatolom a képet is:

Mondjuk kicsit nem értem miért bonyolítod, konkrétan mi a kérdés?
Szemmel láthatóan jó a fent lévő driver, az eszközkezelőben ott a teló. Download módban hogy akarod elérni a fájlrendszert? Sehogy nem fogod, ugyanis download módban egy olyan partíciója kapcsolódik a telefonnak a PC-hez amin keresztül nincs fájlelérés.
Szóval download módban : szoftvert frissítünk, bekapcsolt állapotban : a fájlrendszerben turkálunk. Nálad mindkettőre alkalmas a fent lévő driver. ;)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető SD. EJC.

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G2 D802
  • PDA ROM: Android 5.0.2 V30b-216-30
Re: LG G2 általános beszélgetés
« Reply #6549 Dátum: 2015, 08 14, 16:58:25 »
Igen, jogos, túlbonyolítottam.
A lényeg, hogy azt hiszem sikerült. A tapasztalataim:
Elősször MTP-ben probálkoztam, majd amikor kiírta, hogy ha 1 percen belül nincs válasz, akkor a root failed, ott megakapdt a sztori, és nem írta ki 2-3 perc múlva sem. Szóval failed.
Akkor PTP-ben próbálkoztam leírás szerint, ott közölte a program, hogy manuálisan tegyem download módba, és dugjam össze újból az usb-vel. Megtettem, megint elérkeztünk az 1 perchez, vártam 3-4-et biztos ami biztos, aztán akkor sem akarta a további sorokat kiírni, szóval megint failed.
Utoljára megint MTP-ben megpróbáltam, persze megint megakadt az 1 perces mondatnál, ennek ellenére 3-4 percet megint tovább vártam, aztán lehúz, elindít, és ott van a SuperSU app. Letöltöttem a rootcheckert, ő közölte, hogy rootolva van, elkezdtem az ajánlott lomtáras appal törölni a gyári appokat, azt engedte, kitöröltem azt a cirka 250 mb-nyi videót, hangot, ami úgyszintén nem kellett, és azok a média fájlok azóta sem kerültek vissza, pedig volt már néhányszor újraindítva.
Szóval a PC-s progi azt mutatta, hogy nem futott le, de a telefon meg mégis rootolva lett.

---
A system/apps/bootup mappában vannak app mappák, bennük apk kiterjesztésű fájlok. Ráadásul pont azok, amik akkor voltak fent a telón, amikor új volt.  A nagyja pont most lett letörölve. Ezeket a telepítő fájlokat is minden gond nélkül törölhetem a mappájukkal (amiben benne vannak az apk-k) együtt?
Illetve ugyanez lenne a kérdésem a system/app mappa tartalmára is.

You are not allowed to view links. Register or Login
Mondjuk kicsit nem értem miért bonyolítod, konkrétan mi a kérdés?
Szemmel láthatóan jó a fent lévő driver, az eszközkezelőben ott a teló. Download módban hogy akarod elérni a fájlrendszert? Sehogy nem fogod, ugyanis download módban egy olyan partíciója kapcsolódik a telefonnak a PC-hez amin keresztül nincs fájlelérés.
Szóval download módban : szoftvert frissítünk, bekapcsolt állapotban : a fájlrendszerben turkálunk. Nálad mindkettőre alkalmas a fent lévő driver. ;)