2024, 04 19, 12:33:40

Szerző Téma: Romfrissítésről általában  (Megtekintve 177071 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ZΛGΣ

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1880
  • Nem: Férfi
    • Elitnet
  • PDA: Galaxy S III
  • PDA ROM: crDroid
  • Skype: zagezage
Romfrissítésről általában
« Dátum: 2009, 01 26, 00:09:12 »
A tapasztalatokat itt beszéljük meg
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #1 Dátum: 2009, 01 26, 00:17:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez igaz, de ha kikapcsolás előtt a BT be volt kapcsolva, akkor bekapcsolás után is be lesz.
Soha nem figyeltem rá, mi volt bekapcsolva frissítés előtt. Igazából kötve hiszem, hogy ROM frissítés utáni bekapcsoláskor aktív lenne a BT, ha kikapcsoláskor úgy hagytam. :)

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #2 Dátum: 2009, 01 26, 00:18:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Soha nem figyeltem rá, mi volt bekapcsolva frissítés előtt. Igazából kötve hiszem, hogy ROM frissítés utáni bekapcsoláskor aktív lenne a BT, ha kikapcsoláskor úgy hagytam. :)
Azt majd megnézem legközelebb, nem tartom én sem valószínűnek, hiszen új rom, új reg. Általánosságban írtam, h bekapcsoláskor marad, ha előtte úgy volt.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető Atthead

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 335
  • PDA: iPhone 3GS, i900, Palm T5, Asus n639
  • PDA ROM: DXID1, 6.5
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #3 Dátum: 2009, 01 26, 00:24:29 »
Érdekes dolgot vettem észre egy ideje: régebbi ROMok felrakása utáni HR után mindig ki kellett kapcsolnom a 3G-t a Settings/Phone-ban újra és újra, de a HL széria óta megjegyzi, hogy GSM900/1800-at preferálok, nem állítja vissza... pedig ez vmi mobil hálózati beállítás, lehet, hogy a régebbi ROMok automatikusan kérték a szolgáltatótól, hogy kapcsolja be a 3G-t, az újak meg nem?  :shock:

Nem elérhető knorbi86

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung Omnia
  • PDA ROM: i900-DXHL3-FINAL
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #4 Dátum: 2009, 01 26, 11:51:04 »
Sziasztok tegnap este felakartam tenni a i900-DXHL3-FINAL romot de a legvégén behalt a dolog az írta ki hogy download failed úgyhagytam de nemtörtént semmi újra indítottam de most indításkor sárga háromszög benne a közepén 1 telefon de elindul a pda valakinek valami ötlet hogy mit csináljak vele nagyon megköszönném a segítséget

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #5 Dátum: 2009, 01 26, 11:56:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok tegnap este felakartam tenni a i900-DXHL3-FINAL romot de a legvégén behalt a dolog az írta ki hogy download failed úgyhagytam de nemtörtént semmi újra indítottam de most indításkor sárga háromszög benne a közepén 1 telefon de elindul a pda valakinek valami ötlet hogy mit csináljak vele nagyon megköszönném a segítséget
Tedd fel a DXHK3-as  szerviz romot, majd utána a DXHL3-at újra. Nagyon körültekintően járj el, CSAK Windows XP ajánlott !!!
A sárga felkiáltójelről olvashattál volna itt is : You are not allowed to view links. Register or Login
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető knorbi86

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung Omnia
  • PDA ROM: i900-DXHL3-FINAL
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #6 Dátum: 2009, 01 26, 12:14:20 »
köszi a gyors választ remélem sikerül  ;)

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #7 Dátum: 2009, 01 26, 12:44:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tedd fel a DXHK3-as  szerviz romot, majd utána a DXHL3-at újra. Nagyon körültekintően járj el, CSAK Windows XP ajánlott !!!
A sárga felkiáltójelről olvashattál volna itt is : You are not allowed to view links. Register or Login
Csak Phone.bin frissítést nem ajánlunk? Mert neki más nem kell, illetve anélkül is működik a készüléke.
Ha belegondolok, nem biztos, hogy 1 db Phone.bin frissítése GP-vel nagyobb kockázat, mint felrakni egy komplett DXHK3-at, aztán HR, utána felrakni a Romovics-féle komplett Final HL3-ast és HR. ???
Sőt, ha első próbálkozása volt, akkor lehet, hogy a modem driver miatt csak még egyszer le kell futtatnia a HL3-at, hiszen a bootloadere már az új.

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #8 Dátum: 2009, 01 26, 12:47:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak Phone.bin frissítést nem ajánlunk? Mert neki más nem kell, illetve anélkül is működik a készüléke.
Ha belegondolok, nem biztos, hogy 1 db Phone.bin frissítése GP-vel nagyobb kockázat, mint felrakni egy komplett DXHK3-at, aztán HR, utána felrakni a Romovics-féle komplett Final HL3-ast és HR. ???
Romovics sem ajánlja a GP-t, és én is ezt tartom biztonságosabbnak.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető sztupy

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 700
    • SztupY.hu
  • Navigáció / Navigation: spirálkötésű térkép
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: mikor mi
  • Skype: sztupy2k
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #9 Dátum: 2009, 01 26, 12:50:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Romovics sem ajánlja a GP-t, és én is ezt tartom biztonságosabbnak.

Nem ismerem a GP-t, de ha tud úgy phone.bin-t felrakni, hogy nem piszkálja az eboot-ot, akkor nem lehet vele gond.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Disclaimer: Nem én vagyok itt a legokosabb, privátban csak akkor írj, ha biztos vagy benne, hogy én vagyok az egyetlenegy ember a világon aki segíteni tud neked (bár szeretném néha ezt hinni, ez általában nem igaz). MSN-en sem veszek fel ismeretlenek ismeretlenül. És skypeon sem. Mást meg nem használok.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #10 Dátum: 2009, 01 26, 12:51:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Romovics sem ajánlja a GP-t, és én is ezt tartom biztonságosabbnak.
Ha jól értettem, erre a szerviz ROM-os mókára akkor van szükség, ha először frissít főzött ROM-ra valaki, vagy az OMNIA feliratnál megáll a boot. Mivel neki csak a Phone nem ment fel a driver miatt, szvsz kockázatosabb, ha még 3 bootloader frissítésnek kitesszük, mintha egy GP-s Phone.bin-nek. Utóbbit csak szépen el kell magyarázni.
Egyébként meg se kérdeztük, hogy XP SP3 alatt frissített, vagy tovább próbálgatja más OS-sel...

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #11 Dátum: 2009, 01 26, 12:53:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem ismerem a GP-t, de ha tud úgy phone.bin-t felrakni, hogy nem piszkálja az eboot-ot, akkor nem lehet vele gond.
GP = GrandPrix. Tud bármilyen részt külön-külön felpakolni, még HR-t se kellett csinálnom, amikor csak Phone.bin-t frissítettem. Sőt, én csak így tudok ROM-ot frissíteni (Vista-s GP-vel eboot+PDA+CSC, aztán VMWare alatti XP-s GP-vel a Phone.bin :D)

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #12 Dátum: 2009, 01 26, 12:54:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem ismerem a GP-t, de ha tud úgy phone.bin-t felrakni, hogy nem piszkálja az eboot-ot, akkor nem lehet vele gond.
Csak CSC-t és komplett romot csináltam eddig GP-vel.
A feltett kérdésedre erdoke tudja a választ, mert ő szokott GP-vel Phone-t frissíteni.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #13 Dátum: 2009, 01 26, 12:56:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha jól értettem, erre a szerviz ROM-os mókára akkor van szükség, ha először frissít főzött ROM-ra valaki, vagy az OMNIA feliratnál megáll a boot. Mivel neki csak a Phone nem ment fel a driver miatt, szvsz kockázatosabb, ha még 3 bootloader frissítésnek kitesszük, mintha egy GP-s Phone.bin-nek. Utóbbit csak szépen el kell magyarázni.
Egyébként meg se kérdeztük, hogy XP SP3 alatt frissített, vagy tovább próbálgatja más OS-sel...
Linkeltem a leírást, abban benne van. Ha eddig eljutott szinte biztos az XP. Ráadásul már főzött romja volt, a profilja alapján  ;)
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #14 Dátum: 2009, 01 26, 12:59:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Linkeltem a leírást, abban benne van. Ha eddig eljutott szinte biztos az XP. Ráadásul már főzött romja volt, a profilja alapján  ;)
Vistával is pont eddig jut el, bár azt nem tudom, a főzött ROM-ok updaterei elindulnak-e egyáltalán Vista alatt. Persze a profilját nem néztem, úgyhogy neked van igazad az XP-vel. :)
GP-t neki! :taps: >:(

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #15 Dátum: 2009, 01 26, 13:05:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem ismerem a GP-t, de ha tud úgy phone.bin-t felrakni, hogy nem piszkálja az eboot-ot, akkor nem lehet vele gond.

Az a baj, hogy ha bamba vagy  (nem Te hanem általában) és bent hagyod a pipát az eboot elött és csak a phone-t akarod frissíteni akkor buktad!!!   :)

Nem elérhető knorbi86

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: Samsung Omnia
  • PDA ROM: i900-DXHL3-FINAL
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #16 Dátum: 2009, 01 26, 13:12:53 »
sikerült feltenni az i900DXHK3-as romot xp-alatt drivereket újratelepítettem telefon kikapcs rádug és újból indít majd az updater így sikerült köszi a segítséget

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #17 Dátum: 2009, 01 26, 13:14:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Utóbbit csak szépen el kell magyarázni.

A Mio A701 esetében magyar alámondásos film készült a romfrissítés menetéről, mégis sikerült jópár emberkének megölni a gépét. Van egy bevált, és szinte teljesen biztonságos módszer, én azt fogom ajánlani XP-s pc esetében. A Vistasok külön kategória, nyitni kellene egy topikot, "Romfrissítés Vista" alól  és "Romfrissítés GP-vel" címmel. Mivel nem ez a szakácsok által preferált módszer, így nem szeretném feltenni a leírást az eoldalra.  De mint alternatíváról beszélnünk kellene erről is itt.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #18 Dátum: 2009, 01 26, 13:16:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az a baj, hogy ha bamba vagy  (nem Te hanem általában) és bent hagyod a pipát az eboot elött és csak a phone-t akarod frissíteni akkor buktad!!!   :)
Ha van normális leírás egy screenshottal, akkor legalább tudja az illető, hogy csak magának köszönheti.
Ha valaki megérti, hogy egy komplett ROM 4 részből áll, amit a szerviz és a gyári updater egymás után, megkérdezés nélkül felpakol, a GP-ben pedig be kell őket tallózni ill. berakni/kivenni a pipát 1-2 helyről, de egyébként ugyanazt csinálja, akkor nincs gond. Ezen kívül annyit kell még tudni, hogy az eboot frissítése a leginkább kritikus, mert ha azzal vmi gebac van, akkor meghalt a készülék. Na meg azt, hogy a modem driver kell a telefon rész (Phone.bin) felrakásához, viszont a többihez nem. Csak a betallózgatás és kipipálás a különbség a GP és a szerviz updater között, magyarul nagyobb a mozgástér. Egyetértek, hogy alapból nem ezt kell erőltetni, de ha valakinek csak driveres gondja volt frissítés során, nemcsak a GP a legegyszerűbb javítás, hanem talán a legbiztonságosabb is.

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #19 Dátum: 2009, 01 26, 13:16:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sikerült feltenni az i900DXHK3-as romot xp-alatt drivereket újratelepítettem telefon kikapcs rádug és újból indít majd az updater így sikerült köszi a segítséget
És akkor most jön megint Romovics HL3-ja? :ima:

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #20 Dátum: 2009, 01 26, 13:20:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Mio A701 esetében magyar alámondásos film készült a romfrissítés menetéről, mégis sikerült jópár emberkének megölni a gépét. Van egy bevált, és szinte teljesen biztonságos módszer, én azt fogom ajánlani XP-s pc esetében. A Vistasok külön kategória, nyitni kellene egy topikot, "Romfrissítés Vista" alól  és "Romfrissítés GP-vel" címmel. Mivel nem ez a szakácsok által preferált módszer, így nem szeretném feltenni a leírást az eoldalra.  De mint alternatíváról beszélnünk kellene erről is itt.

Sajnos (bizonyos agyatlanul frissítéses eseteket kivéve) nem tudjuk biztosan, hogy mikor és miért nem sikerül a bootloader frissítése. Mivel ez nem GP specifikus (sőt), én nem látok alapvető biztonságossági különbséget a két módszer között.
Talán írok majd egy rövid GP tutorialt, de ahhoz kellene új vistás GP. Egyelőre csak XP-set találtam. Majd megkérdezem secanyt, hátha talál egy kallódót. :D

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #21 Dátum: 2009, 01 26, 13:21:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És akkor most jön megint Romovics HL3-ja? :ima:

Kezd úgy tűnni nekem, -mivel többeknek volt ilyen gondja egyik főzött rom-ról a másikra flashelésnél- hogy nem árt 2, főleg különböző szakács romjai között egy szerviz romot felrakni.   Figyelni fogom az ezirányú hsz-eket, de már nem ez volt az első ilyen eset. 
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #22 Dátum: 2009, 01 26, 13:22:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajnos (bizonyos agyatlanul frissítéses eseteket kivéve) nem tudjuk biztosan, hogy mikor és miért nem sikerül a bootloader frissítése. Mivel ez nem GP specifikus (sőt), én nem látok alapvető biztonságossági különbséget a két módszer között.
Talán írok majd egy rövid GP tutorialt, de ahhoz kellene új vistás GP. Egyelőre csak XP-set találtam. Majd megkérdezem secanyt, hátha talál egy kallódót. :D

A GP-hoz Ő adott egy tutoriált ewmlékeim szerint. Egy doksi volt. Jó, jó az alaján még el lehet cseszni!!! ;)

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #23 Dátum: 2009, 01 26, 13:23:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kezd úgy tűnni nekem, -mivel többeknek volt ilyen gondja egyik főzött rom-ról a másikra flashelésnél- hogy nem árt 2, főleg különböző szakács romjai között egy szerviz romot felrakni.   Figyelni fogom az ezirányú hsz-eket, de már nem ez volt az első ilyen eset.

Nekem meg azt tűnt fel, hogy Romovics romjai elött kell egy szerviz rom.   >:(

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Romfrissítésről általában
« Reply #24 Dátum: 2009, 01 26, 13:28:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A GP-hoz Ő adott egy tutoriált ewmlékeim szerint. Egy doksi volt. Jó, jó az alaján még el lehet cseszni!!! ;)
Igen, és is annak a tanulmányozásával kezdtem. Csakhogy legutóbb odavágott egy multi downloaderes GP-t a ROM csomag mellé, ráadásul csak XP-hez valót.
Annyira azért nem vagyok bátor, hogy az XP-set használjam Vista alatt, valami oka csak van a külön változatnak. ???