2024, 10 19, 06:40:59

Szerző Téma: Samsung szerviz információk, tapasztalatok  (Megtekintve 177385 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vitko

  • Hozzászólások: 7
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: 3213654
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #525 Dátum: 2009, 07 31, 09:48:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Friss szerviztapasztalatot osztanék meg veletek.

Ma kb. 13-kor benéztem a Pólus Samsung márkaboltba, hogy érdeklődjek a halódó kijelzőm miatt. (a touch rész, csak a szokásos keresztkergetős)
Garim nem volt, kaptam egy 12 500 Ft-os ajánlatot és 2-3 napos ígéretet.
Azonnal rá is bólintottam, mivel úgy tudtam hogy csak az alkatrész kb. 14K.

Kb. 5 órával később jött az SMS, hogy kész a gép. Eddig nagyon meg voltam elégedve, csakhogy:
- Fél percig vitatkoztak hogy akksival adtam-e le (tudom, rögzíteni kellett volna)
- A fóliám használhatatlan lett, de ez benne van, elfogadom
- Végül 15K lett a számla...

Pozítivum, hogy a kijelzőm immár baromi érzékeny mivel új szériásat kaptam (már-már iPhone szint), és voltak olyan rendesek hogy olyat adtak az eredeti Vodafon felirat helyett a 8GB felirat szerepelt.

Szóval a tapasztalat vegyes. Személy szerint a gyorsaságot nagyra értékelem, a többi meg fellépés kérdése :)



Háát szerintem az a 15 rongy az nagggggyon drága volt...
Nézd meg ebay-en, lehet venni érzékelőt már 4-5 e Ft-ért is...
És igazábol csak egy kis ügyesség kell hozzá, hogy kicseréld... rengeteg videó van róla, hogy hogy kell....

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #526 Dátum: 2009, 07 31, 10:13:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Milyen aranyos vagy, hogy ezen agyalsz :) Amúgy nekem is eszembe jutott, hogy talán igo-ról van szó, csak hát "ért" a windows-hoz, ezért vetettem el :)
O ert de a baratja nem. Kivancsi leszek a vegkifejletre, remelem megtudjuk, ha megkaparintotta az Omniat :) Csak az lehet, sr utan az autorun elindul, hozza az uzit, csak nem a windowsra vonatkozik ahogy hiszi hanem az igora.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető M

  • Hozzászólások: 18
  • Navigáció / Navigation: a-gps, iGÓÓÓ8
  • PDA: Omnia i900
  • PDA ROM: 23060 Nabis M2D
  • Skype: morrrgh
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #527 Dátum: 2009, 08 03, 03:38:39 »
Nekem cseh nyelvű romom van. így adták az itteni szolgáltatónál (Orange) , feltelepítettem a magyarítás kb2óra gúglizás és utána olvasásásból azt szűretem le,  hogy nem lesz probléma(de tévessen  :ima: ), megjelent az első felirat magyar nyelven ami kb annyit mondott reXet meg is tettem, kivillan samsungos felfutó animáció, utána nagy fehérség, vagy színes pöttyök villannak fel kb 1 percen belül kikapcsol, úgy vettem észre, hogy tölteni lehet, bepróbáltam egy fw frisítést de nem ismeri fel sehogy se a PCém(XpSp3/32bit),  mellette van 1 pixel hibája és egy nehezen észrevehető halványulás a képernyőn. Garancia van rá de ilyen esetben is érvényes? Esetleg megtudnám javítani én is?

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #528 Dátum: 2009, 08 03, 06:40:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem cseh nyelvű romom van. így adták az itteni szolgáltatónál (Orange) , feltelepítettem a magyarítás kb2óra gúglizás és utána olvasásásból azt szűretem le,  hogy nem lesz probléma(de tévessen  :ima: ), megjelent az első felirat magyar nyelven ami kb annyit mondott reXet meg is tettem, kivillan samsungos felfutó animáció, utána nagy fehérség, vagy színes pöttyök villannak fel kb 1 percen belül kikapcsol, úgy vettem észre, hogy tölteni lehet, bepróbáltam egy fw frisítést de nem ismeri fel sehogy se a PCém(XpSp3/32bit),  mellette van 1 pixel hibája és egy nehezen észrevehető halványulás a képernyőn. Garancia van rá de ilyen esetben is érvényes? Esetleg megtudnám javítani én is?
magyarítást csak angol nyelvű romra lehet felrakni. Ez nem tehette tönkre a PDA -t annyira, hogy ne lehessen helyre hozni. HR volt? Mert azzal gyári állapotba rakod tehát ha a honosítás miatt van akkor ennek helyre kell állítania.

Nem elérhető Tomy1992

  • Hozzászólások: 1
  • Navigáció / Navigation: Igo 8 full európa/roma báró hangnavi val
  • PDA: Samsung I900 OMNIA
  • PDA ROM: i900xxhhc/cjhhc
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #529 Dátum: 2009, 08 03, 17:26:27 »
Hali!
Meg tudja valaki mondani ,hogy mi baja lehet az omniámnak?
A probléma a következő:
Zenét hallgatok fülesen win media playerrel kihúzom a fülest és utána nincs hang.
CJHHC rom van rajta.

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #530 Dátum: 2009, 08 03, 17:41:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!
Meg tudja valaki mondani ,hogy mi baja lehet az omniámnak?
A probléma a következő:
Zenét hallgatok fülesen win media playerrel kihúzom a fülest és utána nincs hang.
CJHHC rom van rajta.
Próbáld meg, hogy a tárcsázóban indítasz egy hívást, majd egyből lerakod (mondjuk egy amúgy is ingyenes számot, de nem kell megvárni, hogy kicsörögjön, csak indíts hívást).
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Nem elérhető M

  • Hozzászólások: 18
  • Navigáció / Navigation: a-gps, iGÓÓÓ8
  • PDA: Omnia i900
  • PDA ROM: 23060 Nabis M2D
  • Skype: morrrgh
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #531 Dátum: 2009, 08 03, 19:05:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
magyarítást csak angol nyelvű romra lehet felrakni. Ez nem tehette tönkre a PDA -t annyira, hogy ne lehessen helyre hozni. HR volt? Mert azzal gyári állapotba rakod tehát ha a honosítás miatt van akkor ennek helyre kell állítania.

HR el próbálkoztam, semmi reakció csak simán resetel a gép( be kell nyomni a res gombot és utána a két "telefronyos" gombokat) próbáltam bootolás közbe, meg miután meghal atelefon  és semmi... (remélem én vagyok a sült hal mert ha nem akkor tényleg szerviz)

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #532 Dátum: 2009, 08 03, 19:07:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
HR el próbálkoztam, semmi reakció csak simán resetel a gép( be kell nyomni a res gombot és utána a két "telefronyos" gombokat) próbáltam bootolás közbe, meg miután meghal atelefon  és semmi... (remélem én vagyok a sült hal mert ha nem akkor tényleg szerviz)
Nem egészen úgy van a HR ahogy írtad: You are not allowed to view links. Register or Login
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #533 Dátum: 2009, 08 03, 20:23:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem egészen úgy van a HR ahogy írtad: You are not allowed to view links. Register or Login

Ezt már meg is énekelték:

"Kilincsem rángatta ordítva, jól csinálta csak fordítva!" :whistle: ;D
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető Jezs

  • Hozzászólások: 1
  • PDA: Samsung Omnia
  • PDA ROM: i900xxhhc/cjhhc
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #534 Dátum: 2009, 08 04, 11:23:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv!
Nekem is kijelzőproblémám van, mint a DXIA2 ROM topikban írta valaki, oda is beírtam. Egy HR után a jobb szélén a képernyőn 2 mm-el odébb érzékeli az érintést, IVS van rajta mondjuk, de előtte ez sem zavart be, úgyhogy kizárt, hogy ez legyen.
Az a kérdésem, hogy szerintetek vidéki lévén pannon szervizbe adjam be, vagy Pestre vigyem inkább?
Mennyi időbe telik a javítás pannon szervizben és a pesti szervizben. Gondolom pannon szervizben hosszadalmas. A pesti szervizben ott kell hagyni vagy esetleg 1 napon belül javítani tudják? Köszönöm az infokat.
Hali!

Sajna nekem is hasonló a problémám...
Az egész képernyőm jobb oldala érzéketlen, ugyanakkor ha sms-t szeretnék vele írni minden betűt kb 2 mm-rel arrébb érzékeli!!
Sikerült nektek ez ügyben vmit csinálni?? Vagy csak a szerviz segít??
Ja és ha kalibrálni szeretném a képernyőt akkor megcsinálhatom százszor is a procedúrát már nem lép ki a beállításból. Kapcsolhatom ki az egészet.
PLS segítsetek, mert az ideg megöl!!! :ima: :(

Nem elérhető the_metal

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 137
  • PDA: Samsung GT-I9000 Galaxy S
  • PDA ROM: teamhacksung's ICS B12
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #535 Dátum: 2009, 08 04, 17:41:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!

Sajna nekem is hasonló a problémám...
Az egész képernyőm jobb oldala érzéketlen, ugyanakkor ha sms-t szeretnék vele írni minden betűt kb 2 mm-rel arrébb érzékeli!!
Sikerült nektek ez ügyben vmit csinálni?? Vagy csak a szerviz segít??
Ja és ha kalibrálni szeretném a képernyőt akkor megcsinálhatom százszor is a procedúrát már nem lép ki a beállításból. Kapcsolhatom ki az egészet.
PLS segítsetek, mert az ideg megöl!!! :ima: :(
Nekem is ugyanez a hibám van, csak nekem a bal oldalán. Ugyanúgy nem érzékel, és ha megnyomom akkor kb 2mm-el a közepe felé érzékel, kalibrálni meg lehetetlen. Mindenféleképp szervizelni kell, mert ezt meg nem csinálja senki, se HR-el, se romcserével. Én a Miskolci Samsung szervizbe vittem, de mivel ők még csak most nyitnak, így felküldték a Telemax-ba. Ott csütörtökön van szállítás, szal 1-2 hét az átfutási idő. (Holnapután kiderül, mert múlt héten adtam be.) Remélem hogy csütörtökre kész lesz, mert már hiányzik.  :(
Tisztelet a Gépésznek!

Nem elérhető jtankers

  • Hozzászólások: 7
  • PDA: omnia
  • PDA ROM: i900BSHI1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #536 Dátum: 2009, 08 05, 13:09:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem is ugyanez a hibám van, csak nekem a bal oldalán. Ugyanúgy nem érzékel, és ha megnyomom akkor kb 2mm-el a közepe felé érzékel, kalibrálni meg lehetetlen. Mindenféleképp szervizelni kell, mert ezt meg nem csinálja senki, se HR-el, se romcserével. Én a Miskolci Samsung szervizbe vittem, de mivel ők még csak most nyitnak, így felküldték a Telemax-ba. Ott csütörtökön van szállítás, szal 1-2 hét az átfutási idő. (Holnapután kiderül, mert múlt héten adtam be.) Remélem hogy csütörtökre kész lesz, mert már hiányzik.  :(
Nekem is hasonló gondom volt az omniával, azzal a különbséggel hogy sikeresen átment a kalibráláson, de ugyanakkor érzéketlen és pontatlan maradt. Ma vittem be a Telemax-ba, azt mondták hogy max 5 nap és mehetek érte.

Nem elérhető androaaa

  • Hozzászólások: 192
  • Navigáció / Navigation: Nav n iGO 8
  • PDA: Samsung I900 Omnia
  • PDA ROM: 28205_PFC_V4
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #537 Dátum: 2009, 08 05, 13:11:54 »
valakinek volt már olyan h szándékosan szécincálta a képernyőt? :D :( vagy legalább is úgy fogták fel a szervizben és mennyiért csinálták meg és mennyibe került? csak mert egy ilyen probléma előtt állok :S

Nem elérhető rob71

  • Hozzászólások: 111
  • Navigáció / Navigation: WayteQ
  • PDA: Samsung i9300
  • PDA ROM: i9300XXDLI4
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #538 Dátum: 2009, 08 05, 17:53:23 »
Na akkor én is leírom hogy áll a gsm boltos kijelzőhibás omniám :'(
A partneroban garis,még 1 hó gari van rá.Bevittem juli 24.én,azt mondták kb 2hét.
Párnaponta érdeklődtem,de még ma sincs kész.Kérdeztem melyik szervizben van hogy tudjak érdeklődni.Válasz :nagykerbe vittük vissza,ők 60%hogy a budaörsibe vitték.
Nagy nehezen beszéltem velük,imei szám alapján nincs ott,de kaptam még 2 számot,orion oktogon,és cirma kft.Sok telefonhivás után kiderült hogy a orionban sincs,a cirmát meg órákig hivhatod mire felveszik,mailt is irtam.Válaszoltak nincs náluk a készülék!Szóltam  a partneros srácnak hogy hivja fel a nagykert hol az omnia.Felhivta.....cirma kft.
Kérdeztem akkor miért nem mondják meg,válasz :üzleti titok.
És hogy ő megkérdezte és ott van,várjak ha kész lesz szólnak.
Mit szóltok?

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #539 Dátum: 2009, 08 05, 20:22:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
valakinek volt már olyan h szándékosan szécincálta a képernyőt?

You are not allowed to view links. Register or Login egy másik témában egy androá nevű csóka csinált ilyesmit, beszéld meg vele, mire jutott. :P :D

Nem elérhető androaaa

  • Hozzászólások: 192
  • Navigáció / Navigation: Nav n iGO 8
  • PDA: Samsung I900 Omnia
  • PDA ROM: 28205_PFC_V4
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #540 Dátum: 2009, 08 05, 22:32:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login egy másik témában egy androá nevű csóka csinált ilyesmit, beszéld meg vele, mire jutott. :P :D


írtam neki pü-t!

Nem elérhető Zsozsi073

  • Hozzászólások: 127
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy S6
  • PDA ROM: G920FXXU3COI9
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #541 Dátum: 2009, 08 06, 21:23:27 »
Sziasztok!
1 hónapos omniás vagyok, kb. kezdő. Túl vagyok egy romfrissítésen, most xdhk2 van rajta. Frissítés után csak welcome.not-tal tudtam elindítani a kijelzőt, és azóta a bal felső sarka teljesen el van halva. Ha kicsit megnyomogatom a bal felső sarkát, akkor valamennyire működik, de a today-ben már a felső kis kockákat nem tudom kijelölni, csak a kijelző mellett 2-3 millivel. Még október 16-ig garis Média Markt-os független. Szerintetek oda vigyem vissza, vagy egyből szervizbe, vagy mit csináljak vele egyáltalán?
Előre is köszi a segítséget :(

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #542 Dátum: 2009, 08 06, 21:29:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
1 hónapos omniás vagyok, kb. kezdő. Túl vagyok egy romfrissítésen, most xdhk2 van rajta. Frissítés után csak welcome.not-tal tudtam elindítani a kijelzőt, és azóta a bal felső sarka teljesen el van halva. Ha kicsit megnyomogatom a bal felső sarkát, akkor valamennyire működik, de a today-ben már a felső kis kockákat nem tudom kijelölni, csak a kijelző mellett 2-3 millivel. Még október 16-ig garis Média Markt-os független. Szerintetek oda vigyem vissza, vagy egyből szervizbe, vagy mit csináljak vele egyáltalán?
Előre is köszi a segítséget :(
A szerviz gyorsabb szokott lenni.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető Zsozsi073

  • Hozzászólások: 127
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy S6
  • PDA ROM: G920FXXU3COI9
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #543 Dátum: 2009, 08 06, 21:33:31 »
De tuti a szerviz???????? :shock:
Nem szívesen válnék meg tőle.
És a Médiás garit elfogdják, ugye??????? :'(

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #544 Dátum: 2009, 08 06, 21:56:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De tuti a szerviz???????? :shock:
Nem szívesen válnék meg tőle.
És a Médiás garit elfogdják, ugye??????? :'(
Hívd fel a szervizt  ;)
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető androaaa

  • Hozzászólások: 192
  • Navigáció / Navigation: Nav n iGO 8
  • PDA: Samsung I900 Omnia
  • PDA ROM: 28205_PFC_V4
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #545 Dátum: 2009, 08 07, 12:35:54 »
na ma vittem be egy Samsung márkaboltba a készüléket és 15 ezer lesz az egész képernyőnek a cseréje, na most én szerintem akkor elég jól kijöttem és 4-5 munkanapot mondtak rá... meglátjuk :)

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #546 Dátum: 2009, 08 07, 12:36:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
na ma vittem be egy Samsung márkaboltba a készüléket és 15 ezer lesz az egész képernyőnek a cseréje, na most én szerintem akkor elég jól kijöttem és 4-5 munkanapot mondtak rá... meglátjuk :)
Várjuk a képeket!  :ima: :ima: :ima:
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető androaaa

  • Hozzászólások: 192
  • Navigáció / Navigation: Nav n iGO 8
  • PDA: Samsung I900 Omnia
  • PDA ROM: 28205_PFC_V4
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #547 Dátum: 2009, 08 07, 13:43:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Várjuk a képeket!  :ima: :ima: :ima:


ja igen a képek... hát a digitális fényképezőgéphez nem tudom hol a kábel és így nem tudom feltölteni gépre a képet, de ha megvan mutatom, mellesleg undorító ahogy kinéz :D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #548 Dátum: 2009, 08 07, 14:32:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login


ja igen a képek... hát a digitális fényképezőgéphez nem tudom hol a kábel és így nem tudom feltölteni gépre a képet, de ha megvan mutatom, mellesleg undorító ahogy kinéz :D

Kártyaolvasóval sokkal gyorsabb. ;)

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Re: Samsung szerviz információk, tapasztalatok
« Reply #549 Dátum: 2009, 08 07, 14:38:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login


ja igen a képek... hát a digitális fényképezőgéphez nem tudom hol a kábel és így nem tudom feltölteni gépre a képet, de ha megvan mutatom, mellesleg undorító ahogy kinéz :D
Na ne csigázz már bennünket tovább mindenki olyan kíváncsi azokra a képekre....légyszi... :ima: