2024, 04 20, 04:57:40
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés  (Megtekintve 109645 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető freddirty

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: -
  • PDA ROM: -
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #25 Dátum: 2012, 09 12, 15:46:26 »
Hm, most olvasom hogy ntfs helyett jó az exfat. Azt már tudja kezelni minden varázslás nélkül az Android. Bár nem teljesen értem mi ez az ntfs mizéria 2012-ben. Az ezredforduló tájékán még OK volt linuxon, hogy csak readonly ntfs driverekkel mókoltunk, de könyörgöm az 10+ éve volt...

Nem elérhető freddirty

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: -
  • PDA ROM: -
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #26 Dátum: 2012, 09 12, 21:25:42 »
Na ki olvasta a zindex cikkét? A cikkíró a végén gyakorlatilag az összes 10 colos tabletet lehúzta hogy túl nagyok és túl drágák. Értem. De hogy a p*csbe tudott az apple akkor eladni 50 millió ipadet? :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N8010-ről

Nem elérhető whpgab

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 778
  • Nem: Férfi
    • Macro Nature
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA ROM: XXS1DPE6 (6.0.1)
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #27 Dátum: 2012, 09 13, 03:30:05 »
Én próbáltam benne az exFat kártyát, de nem olvasta. Az S3 esetén is a samsung buherált meg valamit és ott se mindegyik kernel kezeli az exfat-ot. Viszont NTFS-el elboldogul a megfelelő program után.

You are not allowed to view links. Register or Login
Hm, most olvasom hogy ntfs helyett jó az exfat. Azt már tudja kezelni minden varázslás nélkül az Android. Bár nem teljesen értem mi ez az ntfs mizéria 2012-ben. Az ezredforduló tájékán még OK volt linuxon, hogy csak readonly ntfs driverekkel mókoltunk, de könyörgöm az 10+ éve volt...
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető whpgab

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 778
  • Nem: Férfi
    • Macro Nature
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA ROM: XXS1DPE6 (6.0.1)
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #28 Dátum: 2012, 09 13, 03:31:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na ki olvasta a zindex cikkét? A cikkíró a végén gyakorlatilag az összes 10 colos tabletet lehúzta hogy túl nagyok és túl drágák. Értem. De hogy a p*csbe tudott az apple akkor eladni 50 millió ipadet? :)

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N8010-ről

Én is jobban örültem volna egy kisebbnek. Mondjuk 7 col. A samsung 7.7 tetszett, de nem volt hozzá toll.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #29 Dátum: 2012, 09 13, 06:54:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is jobban örültem volna egy kisebbnek. Mondjuk 7 col. A samsung 7.7 tetszett, de nem volt hozzá toll.

Nem is kell, de lehet, hogy lesz majd egy olyan készülék is. :)

Tapatalk2-vel írtam a GT-P6800-ról

Nem elérhető freddirty

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: -
  • PDA ROM: -
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #30 Dátum: 2012, 09 13, 07:11:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én is jobban örültem volna egy kisebbnek. Mondjuk 7 col. A samsung 7.7 tetszett, de nem volt hozzá toll.

én 7 colról váltottam. 7 col játékokra, hírolvasásra és könyvolvasásra elegendő de másra nem. desktopot vagy notebookot komolyabban kiváltani szerintem alkalmatlan. A 7.7-es nekem is célpont volt, de csak az amoled képernyője miatt. Sokat olvasok (inkább este)és az s2 amoled képernyője erre pont megfelelő de kicsi. Most a 10 colal nagyon elégedett vagyok, ezzel már netezni és fórumozni is kényelmes ill. a filmezésre/tévézésre is ez a jó méret.

Ettől jobb már csak egy 10-es amoledes képernyős gép lehetne :) Olvasni pedig majd egy háttérvilágításos kindle lesz a jó (feltéve ha inverzbe lehet éjjelre kapcsolni).

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #31 Dátum: 2012, 09 13, 09:06:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
én 7 colról váltottam. 7 col játékokra, hírolvasásra és könyvolvasásra elegendő de másra nem. desktopot vagy notebookot komolyabban kiváltani szerintem alkalmatlan. A 7.7-es nekem is célpont volt, de csak az amoled képernyője miatt. Sokat olvasok (inkább este)és az s2 amoled képernyője erre pont megfelelő de kicsi. Most a 10 colal nagyon elégedett vagyok, ezzel már netezni és fórumozni is kényelmes ill. a filmezésre/tévézésre is ez a jó méret.

Ettől jobb már csak egy 10-es amoledes képernyős gép lehetne :) Olvasni pedig majd egy háttérvilágításos kindle lesz a jó (feltéve ha inverzbe lehet éjjelre kapcsolni).

Kinek a pap... Nekem sokkal kényelmesebb a 7.7-es. A 10 col kényelmetlen, nehéz tartani. Az Asus dokkolható változata már jó megoldás erre a problémára.

Tapatalk2-vel írtam a GT-P6800-ról

Nem elérhető kuszi

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #32 Dátum: 2012, 09 16, 15:33:36 »
Sziasztok. Sikeresen gazdàja lettem èn is egy ilyen masinànak. Nagyon tetszik eddig minden szempontból. Èrdeklődnèk ki milyen okot haszná l hozzà. Én találtam egy szerintem jót az ebayen. És érdekelne kell e esetleg másnak is ilyen mert akkor olcsóbb is lenne meg talán segítünk is egymáson. A link:
You are not allowed to view links. Register or Login

Bocsi de nem tudom hogy kell direkt linket betenni a szövegbe. Ha valaki kisegít abban is akkor legközelebb nem fogok ilyen hosszan linkelgetni.
     Kuszi

Nem elérhető kuszi

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #33 Dátum: 2012, 09 17, 17:34:00 »
Illetve még egy olyan kérdésem lenne hogy ti honnan szereztetek be usb otg kábelt. Ebay vagy lehet esetleg emberi áron itthon is kapni?

Nem elérhető whpgab

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 778
  • Nem: Férfi
    • Macro Nature
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA ROM: XXS1DPE6 (6.0.1)
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #34 Dátum: 2012, 09 17, 21:26:27 »
Ebay. Nekem sikerült egy olyat beszerezni, amin van USB és SD kártya olvasó is. Igaz, mindig csak az egyik működik, van rajta ugyanis egy kapcsoló.

You are not allowed to view links. Register or Login

Sajnos az USB elosztót nem tudja meghajtani elég árammal...

You are not allowed to view links. Register or Login
Illetve még egy olyan kérdésem lenne hogy ti honnan szereztetek be usb otg kábelt. Ebay vagy lehet esetleg emberi áron itthon is kapni?
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető whpgab

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 778
  • Nem: Férfi
    • Macro Nature
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA ROM: XXS1DPE6 (6.0.1)
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #35 Dátum: 2012, 09 17, 21:29:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok. Sikeresen gazdàja lettem èn is egy ilyen masinànak. Nagyon tetszik eddig minden szempontból. Èrdeklődnèk ki milyen okot haszná l hozzà. Én találtam egy szerintem jót az ebayen. És érdekelne kell e esetleg másnak is ilyen mert akkor olcsóbb is lenne meg talán segítünk is egymáson. A link:
You are not allowed to view links. Register or Login

Bocsi de nem tudom hogy kell direkt linket betenni a szövegbe. Ha valaki kisegít abban is akkor legközelebb nem fogok ilyen hosszan linkelgetni.
     Kuszi

Én várom még a tokomat. Ilyen lesz:
You are not allowed to view links. Register or Login

De tetszik az is, amit te néztél ki. A tok mellég még egy Brando matt fóliát is rendeltem. Majd meglátjuk, mennyire lesz jó hozzá.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető freddirty

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: -
  • PDA ROM: -
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #36 Dátum: 2012, 09 18, 10:10:48 »
Részemről az állandó tokokat nem kedvelem mert szeretem, hogy ilyen vékony a gép és minden más csak vastagítana rajta. Szóval becsámpáztam egy Samsung boltba és vettem egy becsúsztatós Samsung bőrtokot.
noname USB OTG+SD olvasót múlt héten én is megrendeltem, de még nem érkezett meg. Illetve Amazonról a napokban meg kell jönnie egy 64GB micro SDXC kártyának is. Na meg ez is jön még:

You are not allowed to view links. Register or Login

Talán még egy plusz töltő+kábel jó lenne hozzá de ennyi, más cucc szerintem nem is kell.

Nem elérhető freddirty

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: -
  • PDA ROM: -
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #37 Dátum: 2012, 09 18, 10:14:29 »
Ki milyen launcher-t használ?
A gyári ha rendesen megpakolom akkor belassul. Apex az S2-re meg volt véve és használtam amíg ICS-en voltam, ott jó volt de tableten teli képernyővel receg lapozásnál, úgy mint a gyári. A nova-t próbálgatom most, az free-ben is minden-t tud ami kell és idáig teljesen jól működik mindegy mennyi widget van fenn.

Nem elérhető szinaikrisztian

  • Hozzászólások: 93
  • Navigáció / Navigation: SAMSUNG Galaxy Note 10.1 2014 edition
  • PDA: SAMSUNG Galaxy S8
  • PDA ROM: Gyári
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #38 Dátum: 2012, 09 21, 10:07:23 »
Sziasztok a kerdesem hogy miert nem tolt az autos tolto ami a galaxy tab 10.1 et siman toltotte itt csak egy piros x jelenik meg az aksin?

Nem elérhető Macika

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4690
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus 6
  • PDA ROM: OxygenOS 5.1.8
  • Skype: macika_mobil
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #39 Dátum: 2012, 09 21, 13:08:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok a kerdesem hogy miert nem tolt az autos tolto ami a galaxy tab 10.1 et siman toltotte itt csak egy piros x jelenik meg az aksin?
Tölt az, csak nagyon lassan. Annyira lassan, hogy ha használod töltés közben, akkor is merülni fog, csak lassabban. Legalább 2A-es töltési áram kell neki, ezt az utángyártott autós töltő nem tudja leadni. Ezért jelez piros X-et.
"A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."
Sir Winston Churchill

Nem elérhető whpgab

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 778
  • Nem: Férfi
    • Macro Nature
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA ROM: XXS1DPE6 (6.0.1)
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #40 Dátum: 2012, 09 21, 13:11:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ki milyen launcher-t használ?
A gyári ha rendesen megpakolom akkor belassul. Apex az S2-re meg volt véve és használtam amíg ICS-en voltam, ott jó volt de tableten teli képernyővel receg lapozásnál, úgy mint a gyári. A nova-t próbálgatom most, az free-ben is minden-t tud ami kell és idáig teljesen jól működik mindegy mennyi widget van fenn.

Én még a gyárit.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető szinaikrisztian

  • Hozzászólások: 93
  • Navigáció / Navigation: SAMSUNG Galaxy Note 10.1 2014 edition
  • PDA: SAMSUNG Galaxy S8
  • PDA ROM: Gyári
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #41 Dátum: 2012, 09 22, 08:19:39 »
hat most vagy en vagyok bena vagy valami az en gepemen nem olyan mint a tobbin. harom dolog. a billentyuzeten nincs keziras lehetoseg sem hangbevitel gomb, az s jegyzetben meg megjelenik a laphoz valszthato tobbi hater de csak az alap kockas papir van masra nem tudom attenni. talalkozott mar valaki hasonlokkal?

Nem elérhető kuszi

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #42 Dátum: 2012, 09 22, 17:22:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
hat most vagy en vagyok bena vagy valami az en gepemen nem olyan mint a tobbin. harom dolog. a billentyuzeten nincs keziras lehetoseg sem hangbevitel gomb, az s jegyzetben meg megjelenik a laphoz valszthato tobbi hater de csak az alap kockas papir van masra nem tudom attenni. talalkozott mar valaki hasonlokkal?

Amikor gepelsz lenn a menu savban az ora mellett megjelenik egy billentyuzet ikon arra rakantitva ki tudod valasztani a hangbevitel reszet a bevitelnek. A tobbire igy hirtelen nem tudok valaszolni

Nem elérhető kuszi

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #43 Dátum: 2012, 09 28, 14:37:23 »

azt meg lehet kérdezni hogy igy az kamatokról rendelve mennyibe került végül az sd kártya? Meg hogyan küldik ill kb mennyi időbe telt bele? Ja meg a brit kamatokról rendeltek?
 Előre is köszi


You are not allowed to view links. Register or Login
Részemről az állandó tokokat nem kedvelem mert szeretem, hogy ilyen vékony a gép és minden más csak vastagítana rajta. Szóval becsámpáztam egy Samsung boltba és vettem egy becsúsztatós Samsung bőrtokot.
noname USB OTG+SD olvasót múlt héten én is megrendeltem, de még nem érkezett meg. Illetve Amazonról a napokban meg kell jönnie egy 64GB micro SDXC kártyának is. Na meg ez is jön még:

You are not allowed to view links. Register or Login

Talán még egy plusz töltő+kábel jó lenne hozzá de ennyi, más cucc szerintem nem is kell.

Nem elérhető kuszi

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #44 Dátum: 2012, 09 28, 18:24:01 »
bocs amazon akart lenni csak a t9 kicsit felrevitt.

You are not allowed to view links. Register or Login
azt meg lehet kérdezni hogy igy az kamatokról rendelve mennyibe került végül az sd kártya? Meg hogyan küldik ill kb mennyi időbe telt bele? Ja meg a brit kamatokról rendeltek?
 Előre is köszi

Nem elérhető freddirty

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: -
  • PDA ROM: -
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #45 Dátum: 2012, 09 28, 21:47:17 »
Hát ja a word prediction az első amit ki szoktam kapcsolni :)
Cirka 15k volt, de már nem érdemes kintről rendelni, 16ért van a hardverkerben is raktáron!!:
You are not allowed to view links. Register or Login

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N8010-ről

Nem elérhető kuszi

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #46 Dátum: 2012, 09 29, 13:53:48 »
Egy olyan kerdesem lenne hogy kell valamit allitani a tabon hogy megtalalja a 64gb sd kartyat? Vagy le kell formaznom valamilyen formatumra? Vagy van egy app ami kell hozza hogy rendesen mukodjon.


You are not allowed to view links. Register or Login
Hát ja a word prediction az első amit ki szoktam kapcsolni :)
Cirka 15k volt, de már nem érdemes kintről rendelni, 16ért van a hardverkerben is raktáron!!:
You are not allowed to view links. Register or Login

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-N8010-ről

Nem elérhető whpgab

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 778
  • Nem: Férfi
    • Macro Nature
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA ROM: XXS1DPE6 (6.0.1)
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #47 Dátum: 2012, 09 29, 15:10:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy olyan kerdesem lenne hogy kell valamit allitani a tabon hogy megtalalja a 64gb sd kartyat? Vagy le kell formaznom valamilyen formatumra? Vagy van egy app ami kell hozza hogy rendesen mukodjon.

Miért, mit ír ki, mikor beteszed?
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető kuszi

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 4.0.3
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #48 Dátum: 2012, 09 29, 16:12:04 »

You are not allowed to view links. Register or Login
Miért, mit ír ki, mikor beteszed?

Hogy most mar eltavolithatom biztonsagosan az sd kartyat.

Nem elérhető whpgab

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 778
  • Nem: Férfi
    • Macro Nature
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA: Samsung Galaxy Note 4 N910F
  • PDA ROM: XXS1DPE6 (6.0.1)
Re: Galaxy Note 10.1 (N8000) - Általános beszélgetés
« Reply #49 Dátum: 2012, 09 29, 17:46:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hogy most mar eltavolithatom biztonsagosan az sd kartyat.

Számítógépen nézd meg, hogy mire van leformázva. Lehet fat32, exfat, ntfs.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login