2024, 04 16, 19:54:27

Szerző Téma: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6  (Megtekintve 14474 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bezke

  • Vendég
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #50 Dátum: 2011, 09 07, 12:47:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gyári ODEX JVR (kigyomlálva), Semaphore 1.6 (OC, Deadline, Netfilter modul aktiválva), 1.2 GHz, Acid Tweaksv6, Acid Ext4 No Journaling And Sqlite, Loopy smoothness tweak.

Így van Kedves Mordon, kérlek oszd meg a telepítésedet lépcsőről lépcsőre ha lehet linkekkel , mert sokan kíváncsiak rá.
Kösznjük....

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #51 Dátum: 2011, 09 07, 15:42:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Így van Kedves Mordon, kérlek oszd meg a telepítésedet lépcsőről lépcsőre ha lehet linkekkel , mert sokan kíváncsiak rá.
Kösznjük....

Nincs semmi különleges benne.

- Samfirmware-es 3 fájlos JVR az alaprendszer. A számomra szükségtelen részek egy részét töröltem (Swype, Samsung Widgetek), egy részét fagyasztottam (SNS, gyári e-mail, szoftverfrissítés, MTP, Samsung Apps stb.).

- Semaphore 1.6.0-ás kernel telepítés (You are not allowed to view links. Register or Login).

- Ext4 toolsal a fájlrendszer átkonvertálva.

- Ext4 journaling kikapcsolás (You are not allowed to view links. Register or Login) visszaellenőrizni a zipből kicsomagolt tune2fs paranccsal lehet: tune2fs -l /dev/block/stl11 | grep features , ha a fájlrendszer tulajdonságainál nem sorolja fel a "has_journal"-t, akkor rendben megtörtént az átállás. (Ez némi teljesítménytöbbletet ad, de lényegesebb, hogy növeli a flash élettartamát.)

- Az itt tárgyalt patch telepítése, bár én ezt még Acid Tweakv6-ként ismertem (You are not allowed to view links. Register or Login), de 100% megegyezik a S.A.Sv6.zip-el.

- Ezen kívül én még telepítek egy plusz tweak-et, ami a prioritásokat állítgatja (You are not allowed to view links. Register or Login). Nekem a butább T1 vált be, a T2-vel voltak gondjaim. Ezzel gyorsabban tud a rendszer reagálni, bekapcsolás után a PIN kód kérésnél sincs késlekedés és a média scan is gyorsul, hívást is rögtön megnyitja, nincs fél-1 másodperces várakozás.

- OC, Deadline, Netfilter modul aktiválva. Ezek a Semaphore kernel moduljai, aktiváláshoz a /res/scripts mappából kell a szükséges scripteket átmásolni a /system/etc/init.d-be.
Az S05_enable_oc az overclockot engedélyezi 1.2 GHz-ig.
Az enable_deadline a deadline I/O scheduler modult aktiválja (gyorsabb I/O műveletek).
Az enable_netfilter a tűzfalhoz és WiFi-s, vagy USB-s internetmegosztáshoz kell.

- Kis pimpelés (CRT screen off, extended power menü, %-os akku stb) You are not allowed to view links. Register or Login




Nem elérhető Kromosome

  • Hozzászólások: 3781
  • Nem: Férfi
  • [HelpDesk] + [Editor]
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy Note;Apple iPhone 4S; Apple iPad 2 3G
  • PDA ROM: Gyári Android 2.3.3 // iOS 5.0.1 JB (9A406) // iOS 5.0.1 JB (9A405)
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #52 Dátum: 2011, 09 07, 16:47:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs semmi különleges benne.

- Samfirmware-es 3 fájlos JVR az alaprendszer. A számomra szükségtelen részek egy részét töröltem (Swype, Samsung Widgetek), egy részét fagyasztottam (SNS, gyári e-mail, szoftverfrissítés, MTP, Samsung Apps stb.).

- Semaphore 1.6.0-ás kernel telepítés (You are not allowed to view links. Register or Login).

- Ext4 toolsal a fájlrendszer átkonvertálva.

- Ext4 journaling kikapcsolás (You are not allowed to view links. Register or Login) visszaellenőrizni a zipből kicsomagolt tune2fs paranccsal lehet: tune2fs -l /dev/block/stl11 | grep features , ha a fájlrendszer tulajdonságainál nem sorolja fel a "has_journal"-t, akkor rendben megtörtént az átállás. (Ez némi teljesítménytöbbletet ad, de lényegesebb, hogy növeli a flash élettartamát.)

- Az itt tárgyalt patch telepítése, bár én ezt még Acid Tweakv6-ként ismertem (You are not allowed to view links. Register or Login), de 100% megegyezik a S.A.Sv6.zip-el.

- Ezen kívül én még telepítek egy plusz tweak-et, ami a prioritásokat állítgatja (You are not allowed to view links. Register or Login). Nekem a butább T1 vált be, a T2-vel voltak gondjaim. Ezzel gyorsabban tud a rendszer reagálni, bekapcsolás után a PIN kód kérésnél sincs késlekedés és a média scan is gyorsul, hívást is rögtön megnyitja, nincs fél-1 másodperces várakozás.

- OC, Deadline, Netfilter modul aktiválva. Ezek a Semaphore kernel moduljai, aktiváláshoz a /res/scripts mappából kell a szükséges scripteket átmásolni a /system/etc/init.d-be.
Az S05_enable_oc az overclockot engedélyezi 1.2 GHz-ig.
Az enable_deadline a deadline I/O scheduler modult aktiválja (gyorsabb I/O műveletek).
Az enable_netfilter a tűzfalhoz és WiFi-s, vagy USB-s internetmegosztáshoz kell.

- Kis pimpelés (CRT screen off, extended power menü, %-os akku stb) You are not allowed to view links. Register or Login

Ez valóban egy igen ütős összeállítás! :) S bár igaz, hogy a Quadrantban nem lehet 100%-osan megbízni az eredmény tekintetében, mert Qualcomm-os CPU-khoz optimalizálták, azért a 3000+ pontszám már mindenképpen jelent valamit.

Az akkuidő milyen? Mert engem már nagyon idegesít, hogy a CM7 úgy merül, mint egy mélytengeri búvár, úgyhogy lehet, hogy én is valami hasonló megoldás mellett fogok dönteni... egy gyári deodexes ROM-ból is könnyedén ki lehet hozni a maximumot, hiszen az ember feltesz néhány extrát meg egy témát, aztán kb. ott tart, mint egy custom FW esetében.
Changes the world... again. - iPhone 4S


Note infók: Stock 2.3.3, Superuser, busybox 1.18.4, CWM

bezke

  • Vendég
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #53 Dátum: 2011, 09 07, 16:57:59 »
Nos alakul ez, 3363 az innov v3-al.

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #54 Dátum: 2011, 09 07, 17:09:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nos alakul ez, 3363 az innov v3-al.

nálam is 2400 körül mozog v3-al, dc.31-el és nincs felhúzva 1200-re, de nem is akarom, biztos hogy sokkal jobban zabálja az aksit, nekem így is elég gyors, :D

meg nálam inkább az számit amit látok, nem amit a quadrant mér.

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #55 Dátum: 2011, 09 07, 17:13:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez valóban egy igen ütős összeállítás! :) S bár igaz, hogy a Quadrantban nem lehet 100%-osan megbízni az eredmény tekintetében, mert Qualcomm-os CPU-khoz optimalizálták, azért a 3000+ pontszám már mindenképpen jelent valamit.

Az akkuidő milyen? Mert engem már nagyon idegesít, hogy a CM7 úgy merül, mint egy mélytengeri búvár, úgyhogy lehet, hogy én is valami hasonló megoldás mellett fogok dönteni... egy gyári deodexes ROM-ból is könnyedén ki lehet hozni a maximumot, hiszen az ember feltesz néhány extrát meg egy témát, aztán kb. ott tart, mint egy custom FW esetében.

1,5-2 nap körül megy el max. felhasználástól függően.
(Wifi-t sokat használok, BT-t egyáltalán nem, 3G-t csak ha szükséges, GPS-t napi max fél órát)

Nem elérhető KölyökGSi

  • Hozzászólások: 949
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note 2 N7100
  • PDA ROM: Rooted DLL7
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #56 Dátum: 2011, 09 07, 18:59:46 »
"- Ezen kívül én még telepítek egy plusz tweak-et, ami a prioritásokat állítgatja (You are not allowed to view links. Register or Login). Nekem a butább T1 vált be, a T2-vel voltak gondjaim. Ezzel gyorsabban tud a rendszer reagálni, bekapcsolás után a PIN kód kérésnél sincs késlekedés és a média scan is gyorsul, hívást is rögtön megnyitja, nincs fél-1 másodperces várakozás."

and a kernel that supports "init.d" scripts

Ehhez a tweakhez ilyen kernel kell, de mivel az enhancerv6 is init es, ezert Dark Core kernel vajon ilyen? Nem talaltam postot arrol h mely kernelekkel jo.

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #57 Dátum: 2011, 09 07, 19:02:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"- Ezen kívül én még telepítek egy plusz tweak-et, ami a prioritásokat állítgatja (You are not allowed to view links. Register or Login). Nekem a butább T1 vált be, a T2-vel voltak gondjaim. Ezzel gyorsabban tud a rendszer reagálni, bekapcsolás után a PIN kód kérésnél sincs késlekedés és a média scan is gyorsul, hívást is rögtön megnyitja, nincs fél-1 másodperces várakozás."

and a kernel that supports "init.d" scripts

Ehhez a tweakhez ilyen kernel kell, de mivel az enhancerv6 is init es, ezert Dark Core kernel vajon ilyen? Nem talaltam postot arrol h mely kernelekkel jo.


ha az a kérdésed én már feltettem dc,vel :D

Nem elérhető KölyökGSi

  • Hozzászólások: 949
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note 2 N7100
  • PDA ROM: Rooted DLL7
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #58 Dátum: 2011, 09 07, 19:18:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login

ha az a kérdésed én már feltettem dc,vel :D

Akkor feltolom. Barmi mas? Gondolkodom az 1,2 OC-n is. Szerintem nem eszik tobb akkut, mert nem kap tobb feszkot. De ki tudja.

T1 vagy T2-t raktad fel? Es miket raktal meg fel?

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #59 Dátum: 2011, 09 07, 19:22:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor feltolom. Barmi mas? Gondolkodom az 1,2 OC-n is. Szerintem nem eszik tobb akkut, mert nem kap tobb feszkot. De ki tudja.

T1 vagy T2-t raktad fel? Es miket raktal meg fel?

t1 -et azonkivül csak a enhancer6-ot. de nekem igy is piszok gyors,a quadrantra meg sosem adtam :D

Nem elérhető KölyökGSi

  • Hozzászólások: 949
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note 2 N7100
  • PDA ROM: Rooted DLL7
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #60 Dátum: 2011, 09 07, 19:32:18 »
milyen flashra gondol azalatt, hogy noveli a flash elettartamat?

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #61 Dátum: 2011, 09 07, 19:37:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
milyen flashra gondol azalatt, hogy noveli a flash elettartamat?

A flashmemóriára.
Kevesebbet kell a rendszernek írnia rá, ha kikapcsolod a naplózást.

Nem elérhető KölyökGSi

  • Hozzászólások: 949
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note 2 N7100
  • PDA ROM: Rooted DLL7
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #62 Dátum: 2011, 09 07, 19:46:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A flashmemóriára.
Kevesebbet kell a rendszernek írnia rá, ha kikapcsolod a naplózást.

Koszi! Ezt azert DC kernelre nem rakom fel. Nem akarok jatszani ma :D

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #63 Dátum: 2011, 09 07, 19:49:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Koszi! Ezt azert DC kernelre nem rakom fel. Nem akarok jatszani ma :D

Ha később mégis felraknád egy belakott rendszerre, egy teljes mentést mindenképpen csinálj előtte.
(Egyébként bármilyen kernelhez felrakható, ami támogatja az ext4-et.)

Nem elérhető KölyökGSi

  • Hozzászólások: 949
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note 2 N7100
  • PDA ROM: Rooted DLL7
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #64 Dátum: 2011, 09 07, 19:51:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha később mégis felraknád egy belakott rendszerre, egy teljes mentést mindenképpen csinálj előtte.
(Egyébként bármilyen kernelhez felrakható, ami támogatja az ext4-et.)

Hat a Dark Core kernel konvertal ext4-re elso inditaskor. Akkor lehet az az :D

Nem elérhető krs_one

  • Hozzászólások: 350
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: Galaxy S4 white, Nexus 7 32Gb
  • PDA ROM: 4.3 MK8 stock, N7 4.4.2 stock
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #65 Dátum: 2011, 09 07, 21:44:41 »
Erről a loopy_smoothness_tweak-ről írnak mondjuk érdekességeket, engem nem győz meg egyértelműen.
Ki kéne próbálni de lusta vagyok, meg nem akarom a hibátlanul működő, belakott rendszerem el*aszni.   :hmm:

szerk.: esetleg megérne egy saját topicot nem?

Nem elérhető KölyökGSi

  • Hozzászólások: 949
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note 2 N7100
  • PDA ROM: Rooted DLL7
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #66 Dátum: 2011, 09 07, 21:54:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Erről a loopy_smoothness_tweak-ről írnak mondjuk érdekességeket, engem nem győz meg egyértelműen.
Ki kéne próbálni de lusta vagyok, meg nem akarom a hibátlanul működő, belakott rendszerem el*aszni.   :hmm:

szerk.: esetleg megérne egy saját topicot nem?

Nekem fenn van az egyes. Semmi param. Viszont az enanched tweak ota kb 48 mega a szabad ramom, es mintha tobbszor reloadolna az adw az asztalt

Nem elérhető krs_one

  • Hozzászólások: 350
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: Galaxy S4 white, Nexus 7 32Gb
  • PDA ROM: 4.3 MK8 stock, N7 4.4.2 stock
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #67 Dátum: 2011, 09 07, 22:01:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem fenn van az egyes. Semmi param. Viszont az enanched tweak ota kb 48 mega a szabad ramom, es mintha tobbszor reloadolna az adw az asztalt

Nem hiszem hogy az okozná! Nekem is fent van, most néztem 216/337 MB

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #68 Dátum: 2011, 09 08, 07:11:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem fenn van az egyes. Semmi param. Viszont az enanched tweak ota kb 48 mega a szabad ramom, es mintha tobbszor reloadolna az adw az asztalt

Biztos nem attól.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Ehhez add hozzá a Shootme 17 megáját és azt, hogy a Launcher Pro egy kevéssel több memóriát eszik, mint az ADW. :D
Vagyis indulás és memtisztítás után 210-215 MB a szabad memória, használat közben is átlag 100-115 körül szokott mocorogni 4-5 alkalmazással.

Nem elérhető KölyökGSi

  • Hozzászólások: 949
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note 2 N7100
  • PDA ROM: Rooted DLL7
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #69 Dátum: 2011, 09 08, 08:26:07 »
120 alkalmazasom van es kb 12 wisget van kirakva. ERDekes h ma mar fix 100 korul van. Tetnap valami baja lehetett

Sent from my GT-I9000

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #70 Dátum: 2011, 09 08, 08:42:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
120 alkalmazasom van es kb 12 wisget van kirakva. ERDekes h ma mar fix 100 korul van. Tetnap valami baja lehetett

Sent from my GT-I9000

A 4-5 alkalmazásnál arra gondoltam, ami fut éppen (Opera, Twitter, Facebook, Feeder stb. a widgeteket és rendszerrel induló cuccokat nem számolom ide), telepítve nálam is 100 feletti szám van :D

Nem elérhető KölyökGSi

  • Hozzászólások: 949
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note 2 N7100
  • PDA ROM: Rooted DLL7
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #71 Dátum: 2011, 09 08, 09:55:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A 4-5 alkalmazásnál arra gondoltam, ami fut éppen (Opera, Twitter, Facebook, Feeder stb. a widgeteket és rendszerrel induló cuccokat nem számolom ide), telepítve nálam is 100 feletti szám van :D

Tudom h arra gondoltal! Nekem is sok fut a hatterbe. Pl remind me, traffic controll pingchat nevnap bln  :D

Nem elérhető Cseri

  • Hozzászólások: 10
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 2.3.4 JVP
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #72 Dátum: 2011, 09 08, 12:31:24 »
sziasztok!
ez a Tweak jó ehhez: 2.3.4 JVP + Dark Core 2.7.3 JVP?
Siemens C55 --> * Motorola E398 * --> Sony W800i --> Sony W300i --> Nokia 6233 --> * Nokia 5800 *
Samsung Galaxy S 2.3.4 (JVP) + Dark Core 2.7.3 JVP

Nem elérhető Cseri

  • Hozzászólások: 10
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy S
  • PDA ROM: 2.3.4 JVP
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #73 Dátum: 2011, 09 08, 19:26:19 »
nah senki sem tudja? :O
Siemens C55 --> * Motorola E398 * --> Sony W800i --> Sony W300i --> Nokia 6233 --> * Nokia 5800 *
Samsung Galaxy S 2.3.4 (JVP) + Dark Core 2.7.3 JVP

bezke

  • Vendég
Re: [TWEAK] Gingerbread Enhancerv6
« Reply #74 Dátum: 2011, 09 08, 21:29:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok!
ez a Tweak jó ehhez: 2.3.4 JVP + Dark Core 2.7.3 JVP?

jó hát tedd fel nyugodtan.