2024, 03 28, 19:38:09

Szerző Téma: Fülhallgatók  (Megtekintve 44485 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

irmes

  • Vendég
Fülhallgatók
« Dátum: 2009, 02 10, 20:22:41 »
Szerintem hasznos lenne egy fülhallgató topik, ahol mindenki elmondhatná véleményét saját fülhallgatójáról. ;)

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fülhallgatók
« Reply #1 Dátum: 2009, 02 10, 20:47:55 »
Én most SOS jó fejhallgatót keresek. Ne fogyasszon sokat, ne legyen túl nagy, mégse nyomja a fülem, és legyen viszonylag jó minőségű. Emellett nem adnék többet 10-12e Ft-nál, ha nem muszáj.
Van jó BT sztereó fülesem (Plantronics Pulsar 590), de repülőn azt nem használhatom, és manapság már leginkább ott használnám.
Mit ajánlotok? Fülbe- és agybadugós nem érdekel, nem bírom elviselni 10 percen túl.
Eddig ő a befutó:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Vagy You are not allowed to view links. Register or Login.

Nem elérhető sdavid

  • Hozzászólások: 16
  • Navigáció / Navigation: Samsung i900 Omnia
  • PDA: Samsung i900 Omnia
  • PDA ROM: i900XXHH9/CJHH9
Re: Fülhallgatók
« Reply #2 Dátum: 2009, 02 10, 21:13:42 »
Itt van egy összehasonlító teszt 3 olyasmi fülhallgatóról, mint amit írtál előttem.

You are not allowed to view links. Register or Login

Én pedig kérdezném, hogy Nektek sikerül berakni a fületekbe a gyári Omnia fülhallgatót? Én akárhogy próbálkozom nem megy bele, pedig nem tündér füleim vannak vagy valami más földönkívüli style :D

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fülhallgatók
« Reply #3 Dátum: 2009, 02 10, 21:16:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
kérdezném, hogy Nektek sikerül berakni a fületekbe a gyári Omnia fülhallgatót? Én akárhogy próbálkozom nem megy bele, pedig nem tündér füleim vannak vagy valami más földönkívüli style :D
Hobbit lehetsz. :D
Komolyra fordítva a szót: sose próbáltam, nem foglalkozok agybadugós megoldásokkal.

Nem elérhető powerricsi

  • Hozzászólások: 245
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: SonyEricsson Live with walkman
  • Skype: powerricsi306
Re: Fülhallgatók
« Reply #4 Dátum: 2009, 02 10, 21:20:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én most SOS jó fejhallgatót keresek. Ne fogyasszon sokat, ne legyen túl nagy, mégse nyomja a fülem, és legyen viszonylag jó minőségű. Emellett nem adnék többet 10-12e Ft-nál, ha nem muszáj.
Van jó BT sztereó fülesem (Plantronics Pulsar 590), de repülőn azt nem használhatom, és manapság már leginkább ott használnám.
Mit ajánlotok? Fülbe- és agybadugós nem érdekel, nem bírom elviselni 10 percen túl.
Eddig ő a befutó:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Vagy You are not allowed to view links. Register or Login.
Ez egy jó márka,de ehhez leszállási engedélyt is kell kérned! :D

Nem elérhető szeszo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1460
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: HTC Ameo (IGO)
  • PDA: Samsung Galaxy Note 8
Re: Fülhallgatók
« Reply #5 Dátum: 2009, 02 10, 21:35:41 »
Sennheiser CX-400

Ezt a fülhallgatót ajánlom bárkinek (kivéve akik nem bírják az agybadugósat), nagyon bevált.

-A hangminősége tökéletes.
-Jól szűri a külső zajokat (közlekedési eszközökön tökéletes)
- A fülhallgatónak rövid zsinórja van (kb. 0.6m), így a Samsungos hosszabbítóval együtt sem lesz kábeldob.
-Tartozék hozzá egy hosszabbító kábel (kb. 1m).
-A füldugóból három féle méret van, bárki megtalálja a saját lyukméretét. Tartós anyagból készült.

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Paraméterek:

 •  Kialakítás: dinamikus, nyitott
•  Frekvencia átvitel: 17-21,000 Hz
•  Ellenállás: 16 ohm
•  Torzítás: 0,2%
•  Hangnyomás: 113dB
•  Csatlakozó: 1m rézkábel, 3,5mm sztereó jack
•  Egyéb: szimmetrikus kábel elosztás, fülgumi szett, + 1 méter bővítőkábel

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fülhallgatók
« Reply #6 Dátum: 2009, 02 10, 21:55:24 »
Hoppá, megvan az überbrutál, de annyit nem adok érte:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Talán megteszi egy AKG K430-as is. Ha valaki megvenné a Sennheiser BT headsetemet, talán a 450-est is bevállalnám. :)

Nem elérhető Atthead

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 335
  • PDA: iPhone 3GS, i900, Palm T5, Asus n639
  • PDA ROM: DXID1, 6.5
Re: Fülhallgatók
« Reply #7 Dátum: 2009, 02 10, 23:48:32 »
Ha zenehallgató topic lenne, azt érteném, hogy zenehallgatásról van szó, ide nagyon kíváncsian jöttem, kik azok, akik füleket hallgatnak... :D

Nos, nekem telefonálásra alkalmas bluetooth mikrofonos fülesre lenne szükségem, ami kényelmes is, egyfüles is, sokáig is bírja és a minősége, kezelhetősége is jó, tudtok ilyet esetleg?

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fülhallgatók
« Reply #8 Dátum: 2009, 02 11, 09:24:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nekem telefonálásra alkalmas bluetooth mikrofonos fülesre lenne szükségem, ami kényelmes is, egyfüles is, sokáig is bírja és a minősége, kezelhetősége is jó, tudtok ilyet esetleg?
Plantronics Discovery 665. Ha indokokat is szeretnél, szólj, bár semmi nem fogható hozzá. Ráadásul You are not allowed to view links. Register or Login.

Nem elérhető Atthead

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 335
  • PDA: iPhone 3GS, i900, Palm T5, Asus n639
  • PDA ROM: DXID1, 6.5
Re: Fülhallgatók
« Reply #9 Dátum: 2009, 02 11, 11:36:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Plantronics Discovery 665. Ha indokokat is szeretnél, szólj, bár semmi nem fogható hozzá. Ráadásul You are not allowed to view links. Register or Login.
És ezt "agyba dugva" is elviselhető fülben tartani, mondjuk kocsiban ülve?

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fülhallgatók
« Reply #10 Dátum: 2009, 02 11, 11:55:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És egy "agyba dugva" is elviselhető fülben tartani, mondjuk kocsiban ülve?
Akár 4-5 órás autóutat is gond nélkül ki lehet velük bírni. Valami hőre lágyuló gumiból vannak a dugók (3 méret), amit ad hozzá a Plantronics, ez az első 1-2 perc után teljesen hozzáidomul a fülhöz.
Ami hatalmas előny még, az a bölcső, ami egyben tartó és töltő is. Egyszerűen egy ingzsebre csíptethető, mint egy toll. Ha hívásod van, és kiveszed a bölcsőből, automatikusan felveszi 2-3 mp után (mire a füledbe teszed). Ennél a típusnál nem tudom biztosra, de korábbiaknál vibramotor is van a bölcsőben. Egyes Discovery típusokhoz egy időben adtak néhány adapter gyűrűt, amin keresztül többféle mobil töltőjével is lehetett táplálni, sőt, némelyikhez egy hengert is kaptak a szerencsések, amibe egy AAA-s elemet/akksit lehet tenni, és ez kétszer fel tudja tölteni a fülest!
Más gyártmányoknál óriási probléma, hogy hová tedd a headsetet, ha nem akarod folyton a füledben tartani. Nekem a Samsung WEP-500-as pl. rendszeresen benyomódik a zsebemben (egyébként kiváló headset), a Sennheiseremről pedig leesik a kampó (ő egyébként se passzol a lapát fülembe).
Ha most vennék BT headsetet, biztosan a Discovery szériából választanék (újra, mert még megvan két régebbi típus), az aktív zajcsökkentés miatt elsősorban a 665-öst. Hosszú távú beruházás.

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Fülhallgatók
« Reply #11 Dátum: 2009, 02 11, 14:23:52 »
Én Jabra BT 5020-ast használok. Ez fül mögött kanyarodik, nem nehezedik a fülbe... És multipointos - kezeli egyszerre a céges mobilt és az Omniát. Nekem ez volt a lényeg. Egy hátrány: nincs gumi a hangszóró körül, csak műanyag. Ha rosszul van bent, nyomhat egy idő után.
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fülhallgatók
« Reply #12 Dátum: 2009, 02 11, 14:44:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én Jabra BT 5020-ast használok. Ez fül mögött kanyarodik, nem nehezedik a fülbe... És multipointos - kezeli egyszerre a céges mobilt és az Omniát. Nekem ez volt a lényeg. Egy hátrány: nincs gumi a hangszóró körül, csak műanyag. Ha rosszul van bent, nyomhat egy idő után.
Az általam ajánlott Plantronics-ok (és a WEP-500-s is) max. 9 g-ot nyomnak, nem "nehezednek a fülbe".
A legtöbb gyártó a tárolást nem oldja meg, nincs hová tenni a fülest, ha nem akarod folyton a füledben tartani. :(

Nem elérhető Ismo

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 2653
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus 4 | Nexus 10
  • PDA ROM: 4.2.2 - Xylon | 4.2.2 - CM
Re: Fülhallgatók
« Reply #13 Dátum: 2009, 02 11, 15:54:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az általam ajánlott Plantronics-ok (és a WEP-500-s is) max. 9 g-ot nyomnak, nem "nehezednek a fülbe".
A legtöbb gyártó a tárolást nem oldja meg, nincs hová tenni a fülest, ha nem akarod folyton a füledben tartani. :(
A fülbe nehezedést úgy értettem, hogy nem a belső résznek kell tartania, hanem ránehezedik a fülkagylóra... Én a munkánál használom, ahol mindig van egy kis zseb rajtam, ott van benne. Ha nem dolgozom, akkor az Omnia van csak nálam, akkor meg szerintem gáz, ha valaki séta közben "magában" beszél. A kocsiban meg egy mozdulattal feltapasztom a nanopadra az Omniát, és kihangosítom. De munka közben mind a két kezemre szükségem van. Sokszor fenthagyom a fülemen, mert alig látszik. Ugyanis a mikrofon nem az arc előttre nyúlik, hanem a fülkagyló mögött kanyarodik le.
Szokták kérdezni néha: mi az a füledben? Hallókészülék?
Mondom: Aha! Halló! Halló! :)
Rágd meg a szót, mielőtt kiköpöd!

Nem elérhető BaziJoe

  • Hozzászólások: 69
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/6.1.4
  • Skype: BaziJoe73
Re: Fülhallgatók
« Reply #14 Dátum: 2009, 02 11, 16:09:00 »
Hamár nyitottatok egy ilyen forumot akkor megkérdezném, hogy bármilyen fülesről bármilyen progival müködik a hang hívás???

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fülhallgatók
« Reply #15 Dátum: 2009, 02 11, 16:42:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hamár nyitottatok egy ilyen forumot akkor megkérdezném, hogy bármilyen fülesről bármilyen progival müködik a hang hívás???
Csak mono BT profilt támogató BT headsettel nem működik. Legalábbis egyelőre, de már félő, hogy nem is fog. :'(

Egyébként végül egy You are not allowed to view links. Register or Login rendeltem. Még ez is fölötte van az eredetileg elképzelt keretnek, de ha lett volna a You are not allowed to view links. Register or Login készlet, azt rendeltem volna.
Hiába no, ha elkap a kütyüs gépszíj... :D

irmes

  • Vendég
Re: Fülhallgatók
« Reply #16 Dátum: 2009, 02 11, 16:48:58 »
Sziasztok! Látom jó volt ez a fülhallgató ötlet 15 hozzászólás 1 nap alatt!  :D

irmes

  • Vendég
Re: Fülhallgatók
« Reply #17 Dátum: 2009, 02 11, 16:57:48 »
Mellesleg tudtok ajánlani olyan jó minőségű BT Stereo fülhallgatót ami nem "agybadugós" (elvileg az sokkal jobban károsítja a hallást)?

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fülhallgatók
« Reply #18 Dátum: 2009, 02 11, 17:04:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mellesleg tudtok ajánlani olyan jó minőségű BT Stereo fülhallgatót ami nem "agybadugós" (elvileg az sokkal jobban károsítja a hallást)?
Attól függ, mennyit száőnsz a dologra. Plantronics Pulsar 590-es, vagy kittel BT headsetté is alakítható AKG K 450-es. Utóbbi a kittel együtt 40 körül van, míg előbbi az asztali egység nélkül max. ennek a fele.

Nem elérhető BaziJoe

  • Hozzászólások: 69
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/6.1.4
  • Skype: BaziJoe73
Re: Fülhallgatók
« Reply #19 Dátum: 2009, 02 11, 17:12:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak mono BT profilt támogató BT headsettel nem működik. Legalábbis egyelőre, de már félő, hogy nem is fog. :'(

Egyébként végül egy You are not allowed to view links. Register or Login rendeltem. Még ez is fölötte van az eredetileg elképzelt keretnek, de ha lett volna a You are not allowed to view links. Register or Login készlet, azt rendeltem volna.
Hiába no, ha elkap a kütyüs gépszíj... :D

Ok akkor létezik olyan Mono headset ami támogat Sztereo profilt??? Azért kéne mert sokat vezetek???

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Fülhallgatók
« Reply #20 Dátum: 2009, 02 11, 17:21:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mellesleg tudtok ajánlani olyan jó minőségű BT Stereo fülhallgatót ami nem "agybadugós" (elvileg az sokkal jobban károsítja a hallást)?

Érdekesek ezek a cikkek. Szerintem csak a merev fülbedugósokkal hallgatjuk hangosabban a zenét, mert az tényleg nem zárja ki a külső zajt, mivel nem passzol pontosan. A gumis bedugósak idomulnak a fülhöz, nem nyomják szét. 
A Sennheiseremmel egy mukkot nem hallok kintről, és nem bőgetem a zenét  :shock:
Kár, hogy ezekben a cikkekben ez a kétféle bedugós nincs elkülönítve.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fülhallgatók
« Reply #21 Dátum: 2009, 02 11, 19:09:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ok akkor létezik olyan Mono headset ami támogat Sztereo profilt??? Azért kéne mert sokat vezetek???
Létezik, de nem tudok példákat. Ami biztos, van olyan sztereó BT headset, amit ketté lehet venni, és használható külön: Plantronics Voyager 855. Elméletileg a fele ugyanaz, mint a Voyager 815, de nem biztos.

irmes

  • Vendég
Re: Fülhallgatók
« Reply #22 Dátum: 2009, 02 12, 07:11:21 »
Nincs valakinek esetleg eladó Nokia BH-503-as fülhallgatója?


Nem elérhető Atthead

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 335
  • PDA: iPhone 3GS, i900, Palm T5, Asus n639
  • PDA ROM: DXID1, 6.5
Re: Fülhallgatók
« Reply #23 Dátum: 2009, 02 12, 11:11:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs valakinek esetleg eladó Nokia BH-503-as fülhallgatója?
Ez nem az adok-veszek szekcióba illene inkább? Nem lennék ott végre egyedül :)

Nem elérhető erdoke

  • ALAPÍTÓ TAG
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5513
  • Nem: Férfi
  • Hádé Tádé
    • Tweets
  • Navigáció / Navigation: iGO primo & Sygic
  • PDA: iPhone 6/128, iPad Air2/64
  • PDA ROM: iOS latest
  • Skype: erdoke
Re: Fülhallgatók
« Reply #24 Dátum: 2009, 02 12, 17:52:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez nem az adok-veszek szekcióba illene inkább? Nem lennék ott végre egyedül :)
Majd meghirdetem a You are not allowed to view links. Register or Login BT headsetemet, ha lesz rá egy kis időm, és akkor nem leszel egyedül. ;)