2024, 03 28, 20:33:53

Szerző Téma: Bevált alkalmazások, hasznos programok  (Megtekintve 50153 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető arden

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: WM6.5 Prof / CE OS 5.2.21840 (Build 21840.5.0.60)
Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Dátum: 2010, 05 26, 21:28:52 »
Ebben a topikben írhattok arról, hogy milyen programok váltak be, lehetőleg linkkel vagy tipekkel - és természetesen hogy mire jó, hogy használjátok.   :ok:

Példák (GPS témában):

GPS Test 1.04 - ingyen program, mutatja hogy miként működk a GPS miket talált stb. Kicsi (47kb), tesztelni tökéletes. Mellékletként csatoltam, el ne tűnjön. (Nekem épületben nem, csak nyílt színen fog jelet a GPS)

iGO 8.3.4.117940 - én ezt használom navigálásra, működik szépen :) Nem kellett semmi különösebb beállítás.

Endomondo Tracker - Windows Marketplace-ről letölthető ingyenes program, elvileg arra jó h mérheted GPS-el és neten gyűtheted, közzéteheted a posrtolási tevékenység (futás, biciklizés stb.) - GPS írja a sebességet, megtett távot... annyira nem hasznos, de kipróbáltam

Nem elérhető ctibor

  • Hozzászólások: 56
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/DXID1 (phone: DXID1)
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #1 Dátum: 2010, 05 26, 23:25:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ebben a topikben írhattok arról, hogy milyen programok váltak be, lehetőleg linkkel vagy tipekkel - és természetesen hogy mire jó, hogy használjátok.   :ok:

Példák (GPS témában):

GPS Test 1.04 - ingyen program, mutatja hogy miként működk a GPS miket talált stb. Kicsi (47kb), tesztelni tökéletes. Mellékletként csatoltam, el ne tűnjön. (Nekem épületben nem, csak nyílt színen fog jelet a GPS)


GPS tesztprogihoz nem kell letölteni semmit, mert van benne! Keressétek elő a Windows könyvtárból a 'MiniGPS.exe'-t, csináljatok hozzá egy linket a \Windows\Start Menu\Programs mappába és láss csudát!  :)

Beállítod a helyes COM portot: COM4, megnyitod a portot és már keresi is a műholdakat serényen. A jelenlegi pozíciódat és a pontos GPS időt ki fogja jelezni - mást nem tud.

Nem elérhető ctibor

  • Hozzászólások: 56
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/DXID1 (phone: DXID1)
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #2 Dátum: 2010, 05 26, 23:52:22 »
Akkor idemásolom azt is, amit a Mobilarena fórumban már jeleztem, hátha még nem olvasta valaki:

Mivel sajnos a WM 6.5 sem zárja be az X gombbal a futó alkalmazást, én feltettem rá a HTC-kben használatos Task Managert, a v. 2.1 built 34837.5 változatot. Úgy állítottam be, hogy az X button megnyomására bezárja a futó programot.

Igenám, de van egy beépített X button progi a Gsmartban is, ami hasznos, mert egy csomó setting közvetlenül onnan állítható (képernyőforgatás, csengőhang, tel. profil, stb.).

Úgy lehet megoldani, hogy mindkettő működjön, hogy a HTC Task Managerben telepítés után a Settings-ből elérhető konfigurációs paneljében kiveszed a pipát az "Enable Quick Menu" on Today screen" beállításnál, viszont bejelölöd, hogy az X button megnyomása rögtön zárja be az adott programot. A HTC progi így láthatalan lesz, de a háttérben így is teszi a dolgát, bezárja az épp futó proramot, ha a jobb felső sakokba böksz. Hosszú megnyomásra viszont a Gsmart eredeti - egyébként szintén Qick menünek nevezett - progija jön elő.

Megpróbálom feltölteni a HTC progit.

A HTC Task Manager mellett az SDKCerts cab-ot is telepíteni kell, majd soft reset. Utána a fent jelzett beállításokkal jól működik ez a kombináció.

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #3 Dátum: 2010, 05 27, 09:52:07 »
Az SPB keyboard alternatívája ként tudom ajánlani a Cliquick nevű progit, ez a klasszikus egy gombon 3 karakter nagyon jól használható cerka nélkül, google : ppcwarez cliquick

Nem elérhető Narven

  • Hozzászólások: 5
  • PDA: Gigabyte S1205
  • PDA ROM: winmo 6.5 prof
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #4 Dátum: 2010, 05 27, 14:55:12 »
Sziasztok!  :)

Anno a régi készülékeimben megszoktam a hívóazonosítást (egyedi csengőhanggal, csoportokban szűrve, megjegyzésekkel, stb.), itt azonban erre alapból nincs lehetőség (már ami az egyedi csengőhangokat jelenti). Ennek kiküszöbölésére én az Inesoft Phone programját választottam. Tökéletes választás annak, aki hasonlóra vágyik. Tobzódni lehet a lehetőségekben, és a progihoz mellékelnek egy frankó kis pdf-et is, hogy eligazodjunk a számtalan variációban (You are not allowed to view links. Register or Login). Bátran ajánlom mindenkinek! :)

Nem elérhető ctibor

  • Hozzászólások: 56
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/DXID1 (phone: DXID1)
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #5 Dátum: 2010, 05 28, 17:14:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!  :)

Anno a régi készülékeimben megszoktam a hívóazonosítást (egyedi csengőhanggal, csoportokban szűrve, megjegyzésekkel, stb.), itt azonban erre alapból nincs lehetőség (már ami az egyedi csengőhangokat jelenti).

Bocs., azért pontosítsunk: egyedi csengőhangot bármely kontaktodhoz rendelhetsz, ugyanúgy, mint bármelyik WinMo telefonban (asszem a 6.0-ás verzió óta). A kontakt szerkesztő paneljében rögtön a mobilszám alatt szerepel a listában a csengőhang megadásának lehetősége. Amit valóban nem tud alapból, az a hívócsoportokhoz rendelhető hang vagy kép.

Nem elérhető arden

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA: Gigabyte GSmart S1205
  • PDA ROM: WM6.5 Prof / CE OS 5.2.21840 (Build 21840.5.0.60)
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #6 Dátum: 2010, 05 29, 18:32:58 »
Bömgészőnek mit használtok? IE nálam fagyogat... Opera? Vagy mi van még?

Nem elérhető ctibor

  • Hozzászólások: 56
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/DXID1 (phone: DXID1)
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #7 Dátum: 2010, 05 29, 23:14:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bömgészőnek mit használtok? IE nálam fagyogat... Opera? Vagy mi van még?

Az Opera 10-est töltöttem rá. Kipróbáltam, megy. De sokat még nem használtam, Edge-el nem túl gyors a netezés...  :(

Nem elérhető Narven

  • Hozzászólások: 5
  • PDA: Gigabyte S1205
  • PDA ROM: winmo 6.5 prof
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #8 Dátum: 2010, 05 30, 20:47:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bocs., azért pontosítsunk: egyedi csengőhangot bármely kontaktodhoz rendelhetsz, ugyanúgy, mint bármelyik WinMo telefonban (asszem a 6.0-ás verzió óta). A kontakt szerkesztő paneljében rögtön a mobilszám alatt szerepel a listában a csengőhang megadásának lehetősége. Amit valóban nem tud alapból, az a hívócsoportokhoz rendelhető hang vagy kép.

Igen, igazad van. :) Az Outlook contacts opció választásakor tudok egyedi csengőhangot (és még rengeteg más mindent) hozzá rendelni a számaimhoz. Nekem viszont - most még - a SIM-ről olvassa a kontaktokat, amiket így nem lehet szerkeszteni. Szóval az én "készülékemben" van a "hiba".  :) Mindjárt utána nézek, hogy a számaimat hogyan tudom outlook contact-á varázsolni.

thx :)

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #9 Dátum: 2010, 05 31, 11:18:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor idemásolom azt is, amit a Mobilarena fórumban már jeleztem, hátha még nem olvasta valaki:

Mivel sajnos a WM 6.5 sem zárja be az X gombbal a futó alkalmazást, én feltettem rá a HTC-kben használatos Task Managert, a v. 2.1 built 34837.5 változatot. Úgy állítottam be, hogy az X button megnyomására bezárja a futó programot.

Igenám, de van egy beépített X button progi a Gsmartban is, ami hasznos, mert egy csomó setting közvetlenül onnan állítható (képernyőforgatás, csengőhang, tel. profil, stb.).

Úgy lehet megoldani, hogy mindkettő működjön, hogy a HTC Task Managerben telepítés után a Settings-ből elérhető konfigurációs paneljében kiveszed a pipát az "Enable Quick Menu" on Today screen" beállításnál, viszont bejelölöd, hogy az X button megnyomása rögtön zárja be az adott programot. A HTC progi így láthatalan lesz, de a háttérben így is teszi a dolgát, bezárja az épp futó proramot, ha a jobb felső sakokba böksz. Hosszú megnyomásra viszont a Gsmart eredeti - egyébként szintén Qick menünek nevezett - progija jön elő.

Megpróbálom feltölteni a HTC progit.

A HTC Task Manager mellett az SDKCerts cab-ot is telepíteni kell, majd soft reset. Utána a fent jelzett beállításokkal jól működik ez a kombináció.


ez tényleg nagyon kell, ajánlom mindenkinek

Nem elérhető bpeter

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: Blue Angel, Gigabyte S1205
  • PDA ROM: 6.5
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #10 Dátum: 2010, 06 03, 13:46:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
GPS tesztprogihoz nem kell letölteni semmit, mert van benne! Keressétek elő a Windows könyvtárból a 'MiniGPS.exe'-t, csináljatok hozzá egy linket a \Windows\Start Menu\Programs mappába és láss csudát!  :)

Beállítod a helyes COM portot: COM4, megnyitod a portot és már keresi is a műholdakat serényen. A jelenlegi pozíciódat és a pontos GPS időt ki fogja jelezni - mást nem tud.

Köszi, jó tipp tényleg ott van :taps:.
Más eldugott dolgot is találtál ami hasznos lehet?


A GPS időt miért nem a helyeset mutatja? Nem tudja a nyári időszámítást?


Nem elérhető ctibor

  • Hozzászólások: 56
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/DXID1 (phone: DXID1)
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #11 Dátum: 2010, 06 03, 14:45:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Más eldugott dolgot is találtál ami hasznos lehet?


Háát, ami azt illeti, igen! De én nem vagyok szakember, így könnyen lehet, hogy hülyeség, amit most ideírok:

Lehet, hogy rejtett funkcióként, a jelenlegi ROM-verzióban nem aktiválva, de van benne mozgásérzékelő? A Windows könyvtárban ugyanis vannak érdekes driverek, pl. 'gsensor_service.dll, gsensor_drv.dll'. Ugyanezekre van hivatkozás a Registry-ben is!

De mielőtt még nagyon örülnénk, azért tudnunk kell:

1. lehet, hogy a hardware tényleg hiányzik és csak "hanyagságból" szerepelnek ezek a driverek, mert egy másik típusra (pl. S1200) készült ROM-ot adaptáltak az S1205-re, de ezt nem szedték ki belőle;

2. Ha esetleg benne is van a giroszkóp, gőzöm sincs, hogyan lehetne aktiválni;

3. tegyük fel, hogy egy nagytudású fórumtárs kitalálja, és működőképessé teszi a hardware-t. Akkor is kérdés, hogy ezzel a ROM-mal érdemes-e használni! Pl. a flash-alapú Today felület (a hulló esővel és bőgő tehenekkel) biztosan csak portrait módban fut, ha ladscape módba teszem a készüléket, majd visszaváltok a 'Live Nature' today felületre, rögtön visszaugrik portrait-ba.

Hát, egyelőre ennyi.

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #12 Dátum: 2010, 06 07, 16:22:46 »
Alternatívák a hívásátirányításra:

ha ugye az egyik simen beszélünk akkor a másik kikapcsoltat jelez....ha átirányítjuk a másik simre akkor tökéletesen jelzi hívás közben hogy keresnek, de ha  felvesszük akkor az nekünk is kb 30-40 ft/perc, a hangposta nem az igazi......sztem a legjobb ha átirányítjuk a +36309876543-ra, és akkor kapunk ingyen sms-t hogy ki mikor keresett.....

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #13 Dátum: 2010, 06 08, 14:27:46 »
még egy kis érdekesség:

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető bpeter

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: Blue Angel, Gigabyte S1205
  • PDA ROM: 6.5
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #14 Dátum: 2010, 06 09, 11:16:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
egy kicsit nagyobb és szebb start menu

(telepítés után start menu/settings/personal vagy system/large start menu enabled)

telepíteni kell mind a 3at a DroidExplorer-Showtime7.zip utoljára és soft reset

Meg akartam nézni ez mit csinál, de nem tudom mit nem jól csináltam, de nálam nem történt az ég világon semmi.

Nem elérhető er2es

  • Hozzászólások: 22
  • Navigáció / Navigation: iGO 8
  • PDA: Gigabyte s1205
  • PDA ROM: win. mo. 6.5 prof
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #15 Dátum: 2010, 06 09, 15:45:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Meg akartam nézni ez mit csinál, de nem tudom mit nem jól csináltam, de nálam nem történt az ég világon semmi.

bocs ezt nem ide akartam postolni

Nem elérhető pimpu

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 419
  • Nem: Férfi
  • PDA: sl4+j720+note3
  • Skype: pimpu01
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #16 Dátum: 2010, 06 10, 12:41:27 »
tegnap vettem én is egyet, ismerkedünk, egyelőre tetszik  :)

Nem elérhető bpeter

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: Blue Angel, Gigabyte S1205
  • PDA ROM: 6.5
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #17 Dátum: 2010, 06 10, 13:22:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
bocs ezt nem ide akartam postolni

A lényegen nem változtat. Nem müxik.

Nem elérhető ZΛGΣ

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1880
  • Nem: Férfi
    • Elitnet
  • PDA: Galaxy S III
  • PDA ROM: crDroid
  • Skype: zagezage
Re: Alkalmazások, hasznos programok
« Reply #18 Dátum: 2010, 07 05, 13:08:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ebben a topikben írhattok arról, hogy milyen programok váltak be, lehetőleg linkkel vagy tipekkel - és természetesen hogy mire jó, hogy használjátok.   :ok:

Példák (GPS témában):

GPS Test 1.04 - ingyen program, mutatja hogy miként működk a GPS miket talált stb. Kicsi (47kb), tesztelni tökéletes. Mellékletként csatoltam, el ne tűnjön. (Nekem épületben nem, csak nyílt színen fog jelet a GPS)

iGO 8.3.4.117940 - én ezt használom navigálásra, működik szépen :) Nem kellett semmi különösebb beállítás.

Endomondo Tracker - Windows Marketplace-ről letölthető ingyenes program, elvileg arra jó h mérheted GPS-el és neten gyűtheted, közzéteheted a posrtolási tevékenység (futás, biciklizés stb.) - GPS írja a sebességet, megtett távot... annyira nem hasznos, de kipróbáltam
You are not allowed to view links. Register or Login

Gunar

  • Vendég
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #19 Dátum: 2010, 07 09, 18:18:29 »
Sziasztok!
Nekem még csak gondolat ez a vas a fejemben, de a GPS-hez nem lehet használni a HTC-knél bevált  QuickGPS progi vmelyik verzioját? Csak mert ha jók az infóim, az WM és nem HTC függő, vagy tévedek?

Nem elérhető ctibor

  • Hozzászólások: 56
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/DXID1 (phone: DXID1)
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #20 Dátum: 2010, 07 17, 13:07:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Nekem még csak gondolat ez a vas a fejemben, de a GPS-hez nem lehet használni a HTC-knél bevált  QuickGPS progi vmelyik verzioját? Csak mert ha jók az infóim, az WM és nem HTC függő, vagy tévedek?

De, szerintem is lehet. Keresek egyet a neten (eddig nem volt szükségem telepíteni ilyet, mert az utóbbi három PDA-mon mindegyiken előre telepítve volt). Ha valaki előbb talál, kérem, postázza ide.

Gunar

  • Vendég
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #21 Dátum: 2010, 07 18, 16:32:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De, szerintem is lehet. Keresek egyet a neten (eddig nem volt szükségem telepíteni ilyet, mert az utóbbi három PDA-mon mindegyiken előre telepítve volt). Ha valaki előbb talál, kérem, postázza ide.
Probáld ki őket:

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

vmelyik remélem jó lesz!

Nem elérhető ctibor

  • Hozzászólások: 56
  • PDA: i900 Omnia
  • PDA ROM: i900DXID1/DXID1 (phone: DXID1)
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #22 Dátum: 2010, 07 18, 19:35:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Probáld ki őket:

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

vmelyik remélem jó lesz!

Köszönöm, megteszem és beszámolok majd az eredményről. (Bár szkeptikus vagyok: az orosz nyelvű Gsmart fórumon mintha azt olvastam volna, hogy nemigen működnek -- már ha jól értettem a google elég vicces fordításait....)

Nem elérhető isztel

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: S1205
  • PDA: S1205
  • PDA ROM: 1234
  • Skype: telek.l
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #23 Dátum: 2010, 07 26, 09:46:31 »
Egy jó kis program a Ram felszabadításra újraindítás nélkül. Töltsd le a frissítéseket is van magyar nyelv közte.
You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Ezen kívül még sok jó program.

Gunar

  • Vendég
Re: Bevált alkalmazások, hasznos programok
« Reply #24 Dátum: 2010, 08 01, 10:36:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm, megteszem és beszámolok majd az eredményről. (Bár szkeptikus vagyok: az orosz nyelvű Gsmart fórumon mintha azt olvastam volna, hogy nemigen működnek -- már ha jól értettem a google elég vicces fordításait....)
Akkor még nem próbáltad ki, vagy csak nem osztottad meg velünk?