2024, 03 28, 09:55:46

Szerző Téma: IOS vagy Android? Melyiket?  (Megtekintve 137687 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
IOS vagy Android? Melyiket?
« Dátum: 2010, 05 13, 10:51:35 »
"Hogy ezek miért veszik személyes sértésnek, ha az ájfónnál valami jobban teljesít?"

Én nem veszem, csak mosolygok azon, hogy 5-6 gyártó 8-10 féle készüléke úgy tudja beérni az 1 gyártó 1 készülékét, hogy az azt vásárlók kivárnak az új készülék megjelenése előtt.
Ez nem az Android érdeme és nem kicsit szánalmas is.

"Talán mert a piacon a legdrágább készülék az övék"

Ez botorság, a megjelenésekor a Desire drágább volt és még most is pár ezer forinttal olcsóbb csak, ha veszel bele ugyanakkor és hasonlóan gyors memóriakártyát, mint amekkora és amilyen flash a legkisebb iPhone-ban van.
Másrészt ha azt vesszük, hogy én anno a 3GS 25 eFt-ért vettem, a Desire-t meg 117-ért, akkor a Desire  censored  drága és túlárazott cucc.

"az androidnak köszönhetően a csúcs ár mellé már csak közép-felső kategóriás készülékük van? "

Ez vicces, mert éppen költözöm vissza a 3GS-re mert a Desire messze nem üti meg azt a szintet, amit egy iPhone után elvár az ember.
Valahogy nem kötnek le a C64 szintű alkalmazások és az sem, tölt el örömmel, hogy 4 év után ismét van olyan készülékem, ami képes álló helyzetben a zsebemben csontra lefagyni, ami néha elfelejt ébreszteni, vagy egész egyszerűen fel kell azért is törni, hogy alkalmazásokat telepíthessek rá, mert a röhejes méretű belső tárba szinte semmi nem fér el.

Nem rossz rendszer az Android, de kell még neki 1-2 év, hogy beérje az iPhone OS-t stabilitásban, gyorsaságban és tudásban. Az alkalmazásoknak meg még több idő kell, hogy felfejlődjenek arra a szintre, mint az App Store-ban megtalálható cuccok.

WinMo és Symbian után sokaknak nagyszerű élményt nyújt ez a rendszer, de nekem súlyos visszalépés volt iPhone után.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Android - Általános
« Reply #1 Dátum: 2010, 05 13, 11:03:41 »
"Hogy ezek miért veszik személyes sértésnek, ha az ájfónnál valami jobban teljesít?"

Én nem veszem, csak mosolygok azon, hogy 5-6 gyártó 8-10 féle készüléke úgy tudja beérni az 1 gyártó 1 készülékét, hogy az azt vásárlók kivárnak az új készülék megjelenése előtt.
Ez nem az Android érdeme és nem kicsit szánalmas is.

Hanem kié? Horn Gyuláé?  :D

"Talán mert a piacon a legdrágább készülék az övék"

Ez botorság, a megjelenésekor a Desire drágább volt és még most is pár ezer forinttal olcsóbb csak, ha veszel bele ugyanakkor és hasonlóan gyors memóriakártyát, mint amekkora és amilyen flash a legkisebb iPhone-ban van.
Másrészt ha azt vesszük, hogy én anno a 3GS 25 eFt-ért vettem, a Desire-t meg 117-ért, akkor a Desire  censored  drága és túlárazott cucc.
 
Én nem láttam 180.000 HUF-os Desire-t, a nexus induló ára is 150.000 volt

"az androidnak köszönhetően a csúcs ár mellé már csak közép-felső kategóriás készülékük van? "

Ez vicces, mert éppen költözöm vissza a 3GS-re mert a Desire messze nem üti meg azt a szintet, amit egy iPhone után elvár az ember.
Valahogy nem kötnek le a C64 szintű alkalmazások és az sem, tölt el örömmel, hogy 4 év után ismét van olyan készülékem, ami képes álló helyzetben a zsebemben csontra lefagyni, ami néha elfelejt ébreszteni, vagy egész egyszerűen fel kell azért is törni, hogy alkalmazásokat telepíthessek rá, mert a röhejes méretű belső tárba szinte semmi nem fér el.
 
Stimmel, az iphone today-e is sokkal jobban testre szabható. Menjünk tovább?  ;). Az ájfónosok azért maradnek meg többnyire az ájfónnál, mert az egyezrű nekik

Nem rossz rendszer az Android, de kell még neki 1-2 év, hogy beérje az iPhone OS-t stabilitásban, gyorsaságban és tudásban. Az alkalmazásoknak meg még több idő kell, hogy felfejlődjenek arra a szintre, mint az App Store-ban megtalálható cuccok.

WinMo és Symbian után sokaknak nagyszerű élményt nyújt ez a rendszer, de nekem súlyos visszalépés volt iPhone után.
 
Nekem előrelépés. az Iphone nekem túl buta volt. Bár sok mindenre képes volt JB-zve, de eléggé erőltetetten ment csak ez nekik. Kollégámnak 3gs-e van, de 1 perc nexus nyomkodás után hasra esett, annyira le volt nyűgözve.
 
Ha valamelyik ájfónos ócsárolja a nexust, a nexus tulaj jót nevet és nem érdekli a dolog. Fordítva ez nem igaz. Lsd most:) Bizonyít, mint BMW-s a Ferrarisnak, hogy a BMW jobb.


Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android - Általános
« Reply #2 Dátum: 2010, 05 13, 11:05:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Hogy ezek miért veszik személyes sértésnek, ha az ájfónnál valami jobban teljesít?"

Én nem veszem, csak mosolygok azon, hogy 5-6 gyártó 8-10 féle készüléke úgy tudja beérni az 1 gyártó 1 készülékét, hogy az azt vásárlók kivárnak az új készülék megjelenése előtt.
Ez nem az Android érdeme és nem kicsit szánalmas is.

"Talán mert a piacon a legdrágább készülék az övék"

Ez botorság, a megjelenésekor a Desire drágább volt és még most is pár ezer forinttal olcsóbb csak, ha veszel bele ugyanakkor és hasonlóan gyors memóriakártyát, mint amekkora és amilyen flash a legkisebb iPhone-ban van.
Másrészt ha azt vesszük, hogy én anno a 3GS 25 eFt-ért vettem, a Desire-t meg 117-ért, akkor a Desire  censored  drága és túlárazott cucc.

"az androidnak köszönhetően a csúcs ár mellé már csak közép-felső kategóriás készülékük van? "

Ez vicces, mert éppen költözöm vissza a 3GS-re mert a Desire messze nem üti meg azt a szintet, amit egy iPhone után elvár az ember.
Valahogy nem kötnek le a C64 szintű alkalmazások és az sem, tölt el örömmel, hogy 4 év után ismét van olyan készülékem, ami képes álló helyzetben a zsebemben csontra lefagyni, ami néha elfelejt ébreszteni, vagy egész egyszerűen fel kell azért is törni, hogy alkalmazásokat telepíthessek rá, mert a röhejes méretű belső tárba szinte semmi nem fér el.

Nem rossz rendszer az Android, de kell még neki 1-2 év, hogy beérje az iPhone OS-t stabilitásban, gyorsaságban és tudásban. Az alkalmazásoknak meg még több idő kell, hogy felfejlődjenek arra a szintre, mint az App Store-ban megtalálható cuccok.

WinMo és Symbian után sokaknak nagyszerű élményt nyújt ez a rendszer, de nekem súlyos visszalépés volt iPhone után.
valóban meg lehet veni 25ért az iphone-t, ha aláírsz egy havi15-20 ezres előfizetést a szolgáltatónál. 5 hóap után máris drágábban jött ki, mint 117ért a desire, vagy 80-90ért egy acer s100.

iphone-t talán nem kell jailbrakelni, ha nem akarsz vagyonokat otthagyni az appstoreban olyan alkalmazásokért, amik más készülékekre, többek közt androidra is ingyenesek? tehát nem helytálló az a megállapításod, hogy fel kell törni a rendszert telepítéshez, mert ez pont az iphonra igaz.

androidot sem sokáig kell törni, mivel jön a frissített 2.2es rendszer, ami támogatja az sd kártyára való telepítést. én meg már felraktam vagy 40 programot az androidra, és még mindig van rajta rengeteg hely, nem telt be, pedig nem az sd-n van.

mellesleg nekünk legalább becsületesen működik a bluetooth, az mms, válogathatunk navigációk közül jaibrake nélkül is, van multitasking, ami nagy előny iphoneal szemben, és rengeteg olyan program megtalálható a marketban, ami van iphone-ra is, mellesleg INGYEN. ;) :D

ja és mamég nektek jailbrake-el elveszik a gari, nekünk root után emgmarad, mert 3 gombnyomásból visszakapcsoljuk, ha kell ;)

mindezektől függelenül nem rossz az iphone, és mérföldkő volt anno, de én azért maradok itt
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Android - Általános
« Reply #3 Dátum: 2010, 05 13, 11:07:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
valóban meg lehet veni 25ért az iphone-t, ha aláírsz egy havi15-20 ezres előfizetést a szolgáltatónál. 5 hóap után máris drágábban jött ki, mint 117ért a desire, vagy 80-90ért egy acer s100.

iphone-t talán nem kell jailbrakelni, ha nem akarsz vagyonokat otthagyni az appstoreban olyan alkalmazásokért, amik más készülékekre, többek közt androidra is ingyenesek? tehát nem helytálló az a megállapításod, hogy fel kell törni a rendszert telepítéshez, mert ez pont az iphonra igaz.

androidot sem sokáig kell törni, mivel jön a frissített 2.2es rendszer, ami támogatja az sd kártyára való telepítést. én meg már felraktam vagy 40 programot az androidra, és még mindig van rajta rengeteg hely, nem telt be, pedig nem az sd-n van.

mellesleg nekünk legalább becsületesen működik a bluetooth, az mms, válogathatunk navigációk közül jaibrake nélkül is, van multitasking, ami nagy előny iphoneal szemben, és rengeteg olyan program megtalálható a marketban, ami van iphone-ra is, mellesleg INGYEN. ;) :D
Felhívnám a figyelmet, hogy Mordon kollégának életfeltétele, hogy veszekedést szítson. Itt is és más fórumokon is vadászik az emberkékre és végeláthatatlan, üres vitákba hívja az embereket. Majd csak figyelj. Ha mi nem hagyjuk abba, akkor ez a vita is addig megy, amíg az egyikünk meghal  :D Úgyhogy javaslom továbbiakban csak mosolyogjunk:) Úgy látszik az ájfón nem tudja lekötni eléggé  ;)

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android - Általános
« Reply #4 Dátum: 2010, 05 13, 11:09:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Felhívnám a figyelmet, hogy Mordon kollégának életfeltétele, hogy veszekedést szítson. Itt is és más fórumokon is vadászik az emberkékre és végeláthatatlan, üres vitákba hívja az embereket. Majd csak figyelj. Ha mi nem hagyjuk abba, akkor ez a vita is addig megy, amíg az egyikünk meghal  :D Úgyhogy javaslom továbbiakban csak mosojogjunk:) Úgy látszik az ájfón nem tudja lekötni eléggé  ;)
most is bebizonyosodott, h az iphone csak presztizstelefon. nem is hagyja nyugodni a hír, h usankában le lett körözve:)
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Android vs Iphone
« Reply #5 Dátum: 2010, 05 13, 11:38:44 »
"Hanem kié? Horn Gyuláé?  :D "

Írtam, annak köszönhető, hogy pillanatnyilag a legtöbb iPhone-t vásárolni szándékozó kivár júniusig, az új készülék megjelenéséig. Szokás szerint majd akkor egy hétvége alatt eladnak megint iPhone-ból annyit, mint Droid-ból egy negyedév alatt.

"Én nem láttam 180.000 HUF-os Desire-t, a nexus induló ára is 150.000 volt"

A Desire induló ára 149.900 Ft volt, ha ehhez veszel még egy Class6-os 16 GB-os kártyát, akkor máris 175-180 eFt-nál tartasz.

"Stimmel, az iphone today-e is sokkal jobban testre szabható. Menjünk tovább?  ;). Az ájfónosok azért maradnek meg többnyire az ájfónnál, mert az egyezrű nekik"

Olyan Today-t rakok ki, amilyet akarok, akár Android-os Sense-t is. Ez nem akadály (bár sok Android usernek ez túl bonyolult feladat lenne?).

You are not allowed to view links. Register or Login


"Nekem előrelépés. az Iphone nekem túl buta volt. Bár sok mindenre képes volt JB-zve, de eléggé erőltetetten ment csak ez nekik. Kollégámnak 3gs-e van, de 1 perc nexus nyomkodás után hasra esett, annyira le volt nyűgözve."

Én meg sírni tudnék az Android alkalmazások butaságán. Mérföldekkel el van maradva.
Persze, a villámló widget mindenkinek tetszik, lehet vele vakítani, csak pár nap után már unalmas és ha vakításon kívül másra is szeretnéd használni, akkor szembesülsz a ténnyel, hogy az elérhető alkalmazások olyan fapadosak, hogy az már fájdalmas.
Nagy ívben t0j0k a testre szabhatóságra, meg widgetekre, ha nincs egy épkézláb Office alkalmazás, ha a levelező megoldások annyira ostobák és lassúak, hogy néha legszívesebben megtaposnád a készüléket, ha a naptár figyelmeztetését nem tudod elfogadni, mert nem jelenik meg a státuszbáron, de 5 percenként azért biztos ami biztos alapon prüttyög amíg újra nem indítod, ha a böngésződ félpercenként kilép, mire rájössz, hogy az idióta flash plugint ki kell kapcsolnod, mert az adott oldal amiatt crash-el, ha reggel arra ébredsz, hogy már fél órája úton kéne lenned, mert ez a hulladék megint nem ébresztett, ha a kollégád telefonján hívnak, mert te nem vagy elérhető, mert a csoda Desire befagyott a zsebedben, ha délután 6-kor már a töltőért sipákol, pedig alig használtad valamire stb.
Ha villogni kell akkor biztos jó az Android, napi komoly munkára nem igazán.
 
Ha valamelyik ájfónos ócsárolja a nexust, a nexus tulaj jót nevet és nem érdekli a dolog. Fordítva ez nem igaz. Lsd most:) Bizonyít, mint BMW-s a Ferrarisnak, hogy a BMW jobb.

Az Android maximum Trabant, Ferrari kasztnival, vakítani jó, de száguldani már nem tudsz vele.

Nem elérhető aracco

  • Hozzászólások: 606
  • PDA: Samsung Galaxy S II
  • PDA ROM: XXKE7
Re: Android - Általános
« Reply #6 Dátum: 2010, 05 13, 13:00:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Hanem kié? Horn Gyuláé?  :D "

Írtam, annak köszönhető, hogy pillanatnyilag a legtöbb iPhone-t vásárolni szándékozó kivár júniusig, az új készülék megjelenéséig. Szokás szerint majd akkor egy hétvége alatt eladnak megint iPhone-ból annyit, mint Droid-ból egy negyedév alatt.

"Én nem láttam 180.000 HUF-os Desire-t, a nexus induló ára is 150.000 volt"

A Desire induló ára 149.900 Ft volt, ha ehhez veszel még egy Class6-os 16 GB-os kártyát, akkor máris 175-180 eFt-nál tartasz.

"Stimmel, az iphone today-e is sokkal jobban testre szabható. Menjünk tovább?  ;). Az ájfónosok azért maradnek meg többnyire az ájfónnál, mert az egyezrű nekik"

Olyan Today-t rakok ki, amilyet akarok, akár Android-os Sense-t is. Ez nem akadály (bár sok Android usernek ez túl bonyolult feladat lenne?).



"Nekem előrelépés. az Iphone nekem túl buta volt. Bár sok mindenre képes volt JB-zve, de eléggé erőltetetten ment csak ez nekik. Kollégámnak 3gs-e van, de 1 perc nexus nyomkodás után hasra esett, annyira le volt nyűgözve."

Én meg sírni tudnék az Android alkalmazások butaságán. Mérföldekkel el van maradva.
Persze, a villámló widget mindenkinek tetszik, lehet vele vakítani, csak pár nap után már unalmas és ha vakításon kívül másra is szeretnéd használni, akkor szembesülsz a ténnyel, hogy az elérhető alkalmazások olyan fapadosak, hogy az már fájdalmas.
Nagy ívben t0j0k a testre szabhatóságra, meg widgetekre, ha nincs egy épkézláb Office alkalmazás, ha a levelező megoldások annyira ostobák és lassúak, hogy néha legszívesebben megtaposnád a készüléket, ha a naptár figyelmeztetését nem tudod elfogadni, mert nem jelenik meg a státuszbáron, de 5 percenként azért biztos ami biztos alapon prüttyög amíg újra nem indítod, ha a böngésződ félpercenként kilép, mire rájössz, hogy az idióta flash plugint ki kell kapcsolnod, mert az adott oldal amiatt crash-el, ha reggel arra ébredsz, hogy már fél órája úton kéne lenned, mert ez a hulladék megint nem ébresztett, ha a kollégád telefonján hívnak, mert te nem vagy elérhető, mert a csoda Desire befagyott a zsebedben, ha délután 6-kor már a töltőért sipákol, pedig alig használtad valamire stb.
Ha villogni kell akkor biztos jó az Android, napi komoly munkára nem igazán.
 
Ha valamelyik ájfónos ócsárolja a nexust, a nexus tulaj jót nevet és nem érdekli a dolog. Fordítva ez nem igaz. Lsd most:) Bizonyít, mint BMW-s a Ferrarisnak, hogy a BMW jobb.

Az Android maximum Trabant, Ferrari kasztnival, vakítani jó, de száguldani már nem tudsz vele.
:D :D :D
Egyéb éleseszű hozzászólás???
Szerintem mindenki maradhatna a saját topicjában, jól el vagyunk itt veszekedés nélkül is!
Nokia 6630 - HTC Tytn - Nokia E61i - Samsung i900 - Nokia 5800 XpressMusic - HTC HD2 - HTC Desire - Samsung Galaxy S - ZTE Blade - Samsung Galaxy S II

Nem elérhető aracco

  • Hozzászólások: 606
  • PDA: Samsung Galaxy S II
  • PDA ROM: XXKE7
Re: Android - Általános
« Reply #7 Dátum: 2010, 05 13, 13:09:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
valóban meg lehet veni 25ért az iphone-t, ha aláírsz egy havi15-20 ezres előfizetést a szolgáltatónál. 5 hóap után máris drágábban jött ki, mint 117ért a desire, vagy 80-90ért egy acer s100.

Itt a nagy pont!!!
Az iPhone -os kolegának úgy látom nem igazán megy a matek de sebaj, legközelebb csak használja majd a csodaketyeréjében lévő számológépet. Akkor talán nem fog ekkora szamarat csinálni magából mint most! :D :D :D
Amúgy az iPhone tényleg szuper gép, nekem is mindig tetszett, de azért nincs akkora színvonalbeli különbség hogy így leszóljuk a másikat!!!
Nokia 6630 - HTC Tytn - Nokia E61i - Samsung i900 - Nokia 5800 XpressMusic - HTC HD2 - HTC Desire - Samsung Galaxy S - ZTE Blade - Samsung Galaxy S II

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android vs Iphone
« Reply #8 Dátum: 2010, 05 13, 13:18:44 »
Írtam, annak köszönhető, hogy pillanatnyilag a legtöbb iPhone-t vásárolni szándékozó kivár júniusig, az új készülék megjelenéséig. Szokás szerint majd akkor egy hétvége alatt eladnak megint iPhone-ból annyit, mint Droid-ból egy negyedév alatt.

És majd megint írják a rengeteg panaszos levelet, mint az ipad esetében, amikor a fele dolgok nem működtek rajta:)

A Desire induló ára 149.900 Ft volt, ha ehhez veszel még egy Class6-os 16 GB-os kártyát, akkor máris 175-180 eFt-nál tartasz.

25ezerért veszel class 16gb class6os kártyát? hát csak gratulálni tudok akkor:) én ugyanezt megveszem 16-17 körül, és 2 év garis desire-el, teljes eus navival megvagyok 145 körül, és semmilyen hűségnyilatkozatot nem kell aláírnom, és nem lesz hatalmas havi számlám mellette.


Olyan Today-t rakok ki, amilyet akarok, akár Android-os Sense-t is. Ez nem akadály (bár sok Android usernek ez túl bonyolult feladat lenne?).

kár, h pl az androidos felület még elég gyéren működik iphone-on, amit a tesztelők is beismertek. lényegesen jobban testreszabható az android, de még a winmo is a megfelelő todayprogramokkal.



Én meg sírni tudnék az Android alkalmazások butaságán. Mérföldekkel el van maradva.
Persze, a villámló widget mindenkinek tetszik, lehet vele vakítani, csak pár nap után már unalmas és ha vakításon kívül másra is szeretnéd használni, akkor szembesülsz a ténnyel, hogy az elérhető alkalmazások olyan fapadosak, hogy az már fájdalmas.
Nagy ívben t0j0k a testre szabhatóságra, meg widgetekre, ha nincs egy épkézláb Office alkalmazás, ha a levelező megoldások annyira ostobák és lassúak, hogy néha legszívesebben megtaposnád a készüléket, ha a naptár figyelmeztetését nem tudod elfogadni, mert nem jelenik meg a státuszbáron, de 5 percenként azért biztos ami biztos alapon prüttyög amíg újra nem indítod, ha a böngésződ félpercenként kilép, mire rájössz, hogy az idióta flash plugint ki kell kapcsolnod, mert az adott oldal amiatt crash-el, ha reggel arra ébredsz, hogy már fél órája úton kéne lenned, mert ez a hulladék megint nem ébresztett, ha a kollégád telefonján hívnak, mert te nem vagy elérhető, mert a csoda Desire befagyott a zsebedben, ha délután 6-kor már a töltőért sipákol, pedig alig használtad valamire stb.
Ha villogni kell akkor biztos jó az Android, napi komoly munkára nem igazán.

a documents to go érdekes módon nálam teljes értékű irodai csomag. csinál mindent. ráadásul kb 15x gyorsabban nyitja meg a fájlokat, mint a winmo-s office 2010 (iphoneról itt kivételesen nem tudok, ott nem próbáltam office-t, nem tudom milyen)
nekem a böngésző tökéletesen működik. nagyon gyors, megjelenít mindent. ha valamelyik flashel meg nem tud mit kezdeni, kirakja a kis ikonocskát, amit az iphone-od is. de skyfire ezt is orvosolja. ott szépen látom amit kell. 2.2-n pedig ugyebár már lesz hozzá támogatás, simán megy majd minden flash....
nekem mindig ébreszt, midnig elérnek. azt alátámasztom, hogy nekem (acer liquidem van) ha éjszakára töltőn hagyom, és wifi is be van kapcsolva, akkor néha előfordul, h befagy. de nem kell éjszakára bekapcsolva hagyni a wifit. úgyis alszom, nem netezek. de ezt csak az új liquidem csinálja, az eklőző, amit sajna elloptak, nem csinált ilyet, tehát lehet ez készülékhiba.
desire nem tudom hogy van ezzel.

 


Az Android maximum Trabant, Ferrari kasztnival, vakítani jó, de száguldani már nem tudsz vele.

legyen trabant. de legalább nem igaz rá ez a kép ;)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Android - Általános
« Reply #9 Dátum: 2010, 05 13, 13:25:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Itt a nagy pont!!!
Az iPhone -os kolegának úgy látom nem igazán megy a matek de sebaj, legközelebb csak használja majd a csodaketyeréjében lévő számológépet. Akkor talán nem fog ekkora szamarat csinálni magából mint most! :D :D :D
Amúgy az iPhone tényleg szuper gép, nekem is mindig tetszett, de azért nincs akkora színvonalbeli különbség hogy így leszóljuk a másikat!!!
Mint mqmeszi is írta a kollégának ez lételeme és nem tud aludni ha nem ócsárolhat mindent ami nem apple!!
Vajon miért van az hogy mi nem akarjuk senkinek bebizonyítani,hogy hú de jó az android?
Mordon kolléga annyi fáradságot sem vett az évek során,hogy rendesen kipróbáljon egy másik készüléket mert félt hogy bebizonyosodik,hogy jobb mint a dédelgetett ketyeréje! Saját bevallása szerint minden más készülék a fiókban végezte nála max. egy hét után!

Szóval csak jókat mosolyogni hölgyeim és uraim, elvégre aki itt ócsároja az androidot, nem is ismeri igazán és nem is akarja! Ha érdemi összehasonlítást szeretnétek inkább mqmeszit kérdezzétek, ő mindhárom rendszert használta elég sokáig!

Ez van! :)
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android - Általános
« Reply #10 Dátum: 2010, 05 13, 13:28:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mint mqmeszi is írta a kollégának ez lételeme és nem tud aludni ha nem ócsárolhat mindent ami nem apple!!
Vajon miért van az hogy mi nem akarjuk senkinek bebizonyítani,hogy hú de jó az android?
Mordon kolléga annyi fáradságot sem vett az évek során,hogy rendesen kipróbáljon egy másik készüléket mert félt hogy bebizonyosodik,hogy jobb mint a dédelgetett ketyeréje! Saját bevallása szerint minden más készülék a fiókban végezte nála max. egy hét után!

Szóval csak jókat mosolyogni hölgyeim és uraim, elvégre aki itt ócsároja az androidot, nem is ismeri igazán és nem is akarja! Ha érdemi összehasonlítást szeretnétek inkább mqmeszit kérdezzétek, ő mindhárom rendszert használta elég sokáig!

Ez van! :)
én jókat mosolygok, élvezem:)
mindezektől eltekintve ha adnának nekem egy 3gs-t szívesen használnám azt is az android mellett, de cserélni nem cserélnék ;)
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Android - Általános
« Reply #11 Dátum: 2010, 05 13, 13:33:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
én jókat mosolygok, élvezem:)
mindezektől eltekintve ha adnának nekem egy 3gs-t szívesen használnám azt is az android mellett, de cserélni nem cserélnék ;)
Semmi baj a 3gs-el, a baj azzal van, hogy van aki nem bírja ki hogy van az övénél jobb készülék is a piacon!
Kérdezd nem a kollégát tud-e frissíteni PC nélkül, megmaradnak-e az adatai, kell-e egy factory reset után megint JB-zni.....! Gondolom sosem látta nexuson az asphalt 5-t, vagy a hockey nations-t.... ugyan!  :D
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Gyufus

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 1440
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus S
  • PDA ROM: CYAN
Re: Android vs Iphone
« Reply #12 Dátum: 2010, 05 13, 13:35:59 »
Csak egy kérdés:
Miért akarják a szifonon futtatni az androidot?
Miért nem akarnak a Desirén Iphon OS-t?
Kettő lett  ;)
Ha nem vagy biztos benne mit csinálsz, inkabb szólj valakinek aki ért hozzá!

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android - Általános
« Reply #13 Dátum: 2010, 05 13, 13:36:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Semmi baj a 3gs-el, a baj azzal van, hogy van aki nem bírja ki hogy van az övénél jobb készülék is a piacon!
Kérdezd nem a kollégát tud-e frissíteni PC nélkül, megmaradnak-e az adatai, kell-e egy factory reset után megint JB-zni.....! Gondolom sosem látta nexuson az asphalt 5-t, vagy a hockey nations-t.... ugyan!  :D
de legalább van fénykardos meg shutgunos baromsága:)
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android vs Iphone
« Reply #14 Dátum: 2010, 05 13, 13:36:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak egy kérdés:
Miért akarják a szifonon futtatni az androidot?
Miért nem akarnak a Desirén Iphon OS-t?
Kettő lett  ;)
:taps: :taps: :taps:
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android - Általános
« Reply #15 Dátum: 2010, 05 13, 13:43:56 »
"Az iPhone -os kolegának úgy látom nem igazán megy a matek de sebaj"

Vagy Androiddal ti ingyen telefonáltok, de hát a ferdítésnek is vannak határai :D
Persze csak annak éri meg nagyobb Ikon csomagot vásárolni, aki azt ki is használja, de ha valakinek amúgy is ekkora a telefonszámlája, akkor nem tudom mivel fogod megmagyarázni, hogy inkább Androidot vegyen 5x drágábban :D

"Amúgy az iPhone tényleg szuper gép, nekem is mindig tetszett, de azért nincs akkora színvonalbeli különbség hogy így leszóljuk a másikat!!"

Akkor mutass a Quick Office Connect-hez hasonló irodai csomagot, működő Skype klienst, normális nem ZX Spectrum szintű játékokat, ötletet a stabil rendszerműködésre, az ébresztő stabil működtetésére stb.


Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Android - Általános
« Reply #16 Dátum: 2010, 05 13, 13:50:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Az iPhone -os kolegának úgy látom nem igazán megy a matek de sebaj"

Vagy Androiddal ti ingyen telefonáltok, de hát a ferdítésnek is vannak határai :D
Persze csak annak éri meg nagyobb Ikon csomagot vásárolni, aki azt ki is használja, de ha valakinek amúgy is ekkora a telefonszámlája, akkor nem tudom mivel fogod megmagyarázni, hogy inkább Androidot vegyen 5x drágábban :D

"Amúgy az iPhone tényleg szuper gép, nekem is mindig tetszett, de azért nincs akkora színvonalbeli különbség hogy így leszóljuk a másikat!!"

Akkor mutass a Quick Office Connect-hez hasonló irodai csomagot, működő Skype klienst, normális nem ZX Spectrum szintű játékokat, ötletet a stabil rendszerműködésre, az ébresztő stabil működtetésére stb.
Lassan körbe érünk! Most még jön pár eladási statisztika, és kezdheted előröl!  ;) :D :D  (vagy az már volt? :hmm: )
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android - Általános
« Reply #17 Dátum: 2010, 05 13, 13:53:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Az iPhone -os kolegának úgy látom nem igazán megy a matek de sebaj"

Vagy Androiddal ti ingyen telefonáltok, de hát a ferdítésnek is vannak határai :D
Persze csak annak éri meg nagyobb Ikon csomagot vásárolni, aki azt ki is használja, de ha valakinek amúgy is ekkora a telefonszámlája, akkor nem tudom mivel fogod megmagyarázni, hogy inkább Androidot vegyen 5x drágábban :D

"Amúgy az iPhone tényleg szuper gép, nekem is mindig tetszett, de azért nincs akkora színvonalbeli különbség hogy így leszóljuk a másikat!!"

Akkor mutass a Quick Office Connect-hez hasonló irodai csomagot, működő Skype klienst, normális nem ZX Spectrum szintű játékokat, ötletet a stabil rendszerműködésre, az ébresztő stabil működtetésére stb.
hirtelen 4 játék, ami igen jól fut androidon, és normális színvonalú: homerun battle (iphona-ra is van) aphalt 5, hockey nations, tossit (én csípem nagyon)
ennél többet nem is nagyon próbáltam, emrt nem vagyok egy nagy gamer, de ezek azért nem elmaradott grafikájú játékok.
office-t mint mondottam vala, nem tudom milyen az iphone-on. majd megnézem ismerősömnél, akinek ilyen készüléke van (habár amikor találkozunk, mindig a liquidemet nyomkodja)
nem telefonálunk ingyen az androiddal, de pl ami 20ezres előfizu a t-nél és mellé 30 körül a készülék, addig én megvettem a liquidet 75ért, és havi7900et fizetek 300 percért, 100 smsért és 500 megáért. ebből az smsnél és néha az adatforgalomnál is marad felhasználható keretem.
marketból meg ingyen megszerzek mindent, amikért te meg fizetsz az app storeon. ha esetleg valami fizetős lenne, megkeresem ingyen googleben (keresném de persze nem teszek olyat ;) :D) letöltöm, és telepítem jailbrake nélkül, mert nálunk elég csak egy pipa a beállításokban egy helyen, és máris telepíthetsz bármit.
skypeot nem használok, de kliensek vannak hozzá androidra is.
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android vs Iphone
« Reply #18 Dátum: 2010, 05 13, 13:53:42 »
"És majd megint írják a rengeteg panaszos levelet, mint az ipad esetében, amikor a fele dolgok nem működtek rajta:)"

Én nem igen tudok ilyen levelekről sőt, mivel használok iPad-et ilyen dolgokról sem tudok..
Tudod én úgy véleményezem a Desire-t, hogy itt van a kezemben, te akár csak láttál már közelről iPad-ot? :D

"25ezerért veszel class 16gb class6os kártyát? hát csak gratulálni tudok akkor:) én ugyanezt megveszem 16-17 körül"

Hol?????

"és nem lesz hatalmas havi számlám mellette."

Miért, a Desire-t dísznek vetted? Nem használsz mobilnetet, nem beszélsz rajta? Akkor minek vetted meg???

"kár, h pl az androidos felület még elég gyéren működik iphone-on, amit a tesztelők is beismertek."

Mert a Sense olyan fényesen működik ugye? :D

"lényegesen jobban testreszabható az android"

Igen, kirakhatok felesleges widgeteket a desktopra, így az alkalmazásokat hosszabb idő alatt érem el és a lényegi információkhoz amúgy is azokat kell elindítanom, de igen, legalább szállnak a felhők és villámlik... No komment, valakinek ez fontos, valakinek meg inkább a stabil működés és a hasznos jól működő alkalmazások a fontosabbak.


"a documents to go érdekes módon nálam teljes értékű irodai csomag. csinál mindent."

Egy csomó doksit hibásan mutat meg, ráadásul tetű lassú.

"ha valamelyik flashel meg nem tud mit kezdeni, kirakja a kis ikonocskát, amit az iphone-od is."

Nem az a baj, ha nem tud vele mit kezdeni, hanem amikor azt hiszi, hogy tud, de belefagy, vagy ami még jobb rosszul mutatja, vagy nem használhatóvá teszi az oldalt. Pl. próbálj a Pannon oldalán a fő oldalon a menükben navigálni...

"nekem mindig ébreszt, midnig elérnek."

Jó neked, sajna sokaknál nem így működik, nem egyedi eset az enyém itt is és más fórumokon is panaszkodnak erre.

"azt alátámasztom, hogy nekem (acer liquidem van) ha éjszakára töltőn hagyom, és wifi is be van kapcsolva, akkor néha előfordul, h befagy. de nem kell éjszakára bekapcsolva hagyni a wifit."

:D :D :D :D

"desire nem tudom hogy van ezzel"

Ő csak random szokott lefagyni, szerintem hívásfogadásnál.
 

"Legyen trabant. de legalább nem igaz rá ez a kép ;)"

Az iPhone-ra sem igaz...

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android - Általános
« Reply #19 Dátum: 2010, 05 13, 13:54:51 »
"Mordon kolléga annyi fáradságot sem vett az évek során,hogy rendesen kipróbáljon egy másik készüléket"

Lassan 1 hónapja használom a Desire-t, ennyi idő szerintem bőven sok volt belőle...

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android - Általános
« Reply #20 Dátum: 2010, 05 13, 14:03:15 »
"Kérdezd nem a kollégát tud-e frissíteni PC nélkül"

Miért, a Desire tud?
Eddig én csak PC-ről tudtam rátölteni firmware-t, vagy Recovery módban (ahova csak PC-vel lehet bejuttatni) SD kártyáról.

"megmaradnak-e az adatai"

iPhone-on minden adatom visszatöltésre kerül egy Restore után, itt nem igazán, max backupolhatsz bőszen és visszaállítás után a drága törli a teljes névjegyzékedet még a Google-ról is. (Még jó, hogy iPhone-ról vissza tudtam állítani.)

"kell-e egy factory reset után megint JB-zni"

Nem kell, ellenben kell-e factory reset után root-olni, ha nem elég neked az a 8-10 alkalmazás ami a belső tárban elfér?

"Gondolom sosem látta nexuson az asphalt 5-t"

Láttam. Borzalmas. Grafikailag gyengébb.... no meg akadozik ezerrel.
(Nem véletlen, hogy iPhone-on 210 mega, Androidon meg 8.)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rt8FdbapNWw[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uTID47fy9q4[/youtube]

Nem elérhető Mordon

  • Hozzászólások: 1162
  • PDA: Galaxy Note 3, iPad 3
  • PDA ROM: 4.4.2 (ENB4)
Re: Android vs Iphone
« Reply #21 Dátum: 2010, 05 13, 14:04:14 »
"Miért akarják a szifonon futtatni az androidot?"

Mert megtehetik.

"Miért nem akarnak a Desirén Iphon OS-t?"

Mert nem tehetik meg. :)

Nem elérhető nabis

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4159
  • PDA: HTC M8, iPad Mini
  • PDA ROM: Revolution HD 53.1, 6.12.401.4-es build
Re: Android vs Iphone
« Reply #22 Dátum: 2010, 05 13, 14:04:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"És majd megint írják a rengeteg panaszos levelet, mint az ipad esetében, amikor a fele dolgok nem működtek rajta:)"

Én nem igen tudok ilyen levelekről sőt, mivel használok iPad-et ilyen dolgokról sem tudok..
Tudod én úgy véleményezem a Desire-t, hogy itt van a kezemben, te akár csak láttál már közelről iPad-ot? :D...
nem használom, nincsen nekem, csk olvasgattam a külföldi fórumokat meg ezt azt a megjelenés után, és igen sokan panaszkodtak pl a wifijére...

16-17 körül kártya---> google

használok mobilnetet, sokat, mint írtam az előző hsz-ben. olvass figyelmesebben...

sense nem tudom hogy fut, nekem nem is tetszik a sense felület :), mint írtam, nem desire van nekem.

felesleges widgeteket nem rakok ki, cska amiket használok napi szinten, programok inditó ikonjai időjárás, naptár, email, stb

sajnálom h neked tetű lassú volt a documents to go. mint írtam, nálam kb 15x gyorsabb, mint a winmo-n volt a hivatalos microsoft office. azonnal emgnyitja. hibát eddig nem észleltem benne.


vodás vagyok, de a kedvedért most felmentem sima edge sebességgel a pannon oldalára. tökéletesen működik a gyári böngészővel nekem. éppen a kiemelt szolgáltatásokat vizslatom rajta. kb 5 mp alatt behozott mindent...

örülök, h kuncogsz h néha befagy ha tölt és wifizik 8 órn át együtt, de olvasd el amit utnna írtam, h csak a mostani liquidem csinálja, az se mindig. az előző sose csinált ilyet, tehát lehet h csak valami hardveres hiba ebben a készülékben, nem általánosság.


dehogynem igaz a kép az iphone-ra:)
DROPBOX HASZNÁLATI LEÍRÁS (HOGY NE KELLJEN KÉTNAPONTA TÖBB EZER FÁJLT VISSZAÁLLÍTANUNK)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Android - Általános
« Reply #23 Dátum: 2010, 05 13, 14:05:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"Mordon kolléga annyi fáradságot sem vett az évek során,hogy rendesen kipróbáljon egy másik készüléket"

Lassan 1 hónapja használom a Desire-t, ennyi idő szerintem bőven sok volt belőle...
El tudom képzelni azt a "használom"-ot ahogy szépen áll a dobozában és várja hogy megvegyék!  :D
Szóval ezt nem csak én nem hiszem el! ;)
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Gyufus

  • Örökös Tag
  • *
  • Hozzászólások: 1440
  • Nem: Férfi
  • PDA: Nexus S
  • PDA ROM: CYAN
Re: Android - Általános
« Reply #24 Dátum: 2010, 05 13, 14:07:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
"
(Nem véletlen, hogy iPhone-on 210 mega, Androidon meg 8.)


Miután sikerült elindítanod a programot igazán megnézhetnéd az a 8 megát mennyi is valójában.
Ha nem vagy biztos benne mit csinálsz, inkabb szólj valakinek aki ért hozzá!