2024, 03 19, 05:45:22

Szerző Téma: iTunes office  (Megtekintve 21186 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sárkányölő

  • Vendég
iTunes office
« Dátum: 2009, 08 20, 12:42:26 »
Itt az irodai dolgokat, üzleti felhasználói megoldásokat beszéjük át.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes office
« Reply #1 Dátum: 2009, 08 21, 21:41:30 »
Sziasztok!

Lenne két kérdésem.
1. Lehet pc-vel is szinkronizálni a kontaktokat, naptárbejegyzéseket, teendőket, dokumentumokat?
2. Lehet-e xls doksikat szerkeszteni?
Gondolom a pdf-ek megtekintése nem probléma.

Nem elérhető hanee

  • Hozzászólások: 10
  • dr. nyuci
    • Ovizsákok, vízhatlan lepedők
  • PDA: nincs
  • PDA ROM: nincs
Re: iTunes office
« Reply #2 Dátum: 2009, 08 22, 07:27:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Lenne két kérdésem.
1. Lehet pc-vel is szinkronizálni a kontaktokat, naptárbejegyzéseket, teendőket, dokumentumokat?
2. Lehet-e xls doksikat szerkeszteni?
Gondolom a pdf-ek megtekintése nem probléma.
Szia!

A kontaktokat és naptárbejegyzéseket is valahogy lehet szinkronizálni (a kontaktokat Outlook-kal is azt tudom), de ez engem is érdekelne, mert nem tudom melyiket hogy kell.

Xls doksik szerkesztésére létezik többféle megoldás is. Én kipróbáltam igazából több fajta programot is, a legtöbb sajnos azonban fizetős, ha teljes verziót szeretnél. A QuickOffice állítólag nagyon jó ilyenekre (is), és már ismeri az xlsx/docx formátumokat legújabban. Saját tapasztalatot nem tudok még mondani róla, de kacérkodom a vásárlás gondolatával  :D
Én végül is az olcsó és egyszerű megoldásnál maradtam egyelőre: google docs. Ha van gmail fiókod, akkor ott van valahol egy olyan link hogy Documents / vagy Google docs vagy ilyesmi. Oda fel tudsz tölteni doc-ot, xls-t és tudod is szerkeszteni benne, böngészőből. Eddig én ezt találtam a leghasználhatóbb megoldásnak, én rendeléseket vezetek benne. Mondjuk az is tény, hogy én ritkán írok hozzá telefonról, mert van itthon is számítógép, meg az irodában is van számítógép, és akkor már inkább feljelentkezek a gmail fiókommal és beleírom a gépen (azért mégiscsak gyorsabb). Viszont nézegetni szoktam Safarival is  O->-

A pdf-ek megtekintéséhez is vannak megfelelő programok, mondjuk ez attól is függ mi az a pdf, mert ha például e-book, akkor ott a Stanza, rászinkronizálod és átkonvertálja (még borítót is tudsz hozzáadni).
Ha csak simán pdf, akkor keress az AppStore-ban valami pdf reader programot, van belőle párszáz, de nekem nincs bennük tapasztalatom, majd hátha valaki más is válaszol  :ok:
De amúgy a google docs a pdf-et is beolvassa, nekem sikerült rátennem a teljes Magyar Posta díjszabást  :taps:

hanee

"Most women complain that there are no single, straight men left. I'd just like to meet one that's human"

Nem elérhető thebiker

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1832
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: térkép
  • PDA: OPPO Find 7
  • PDA ROM: 5.0.2
Re: iTunes office
« Reply #3 Dátum: 2009, 08 22, 16:53:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Lenne két kérdésem.
1. Lehet pc-vel is szinkronizálni a kontaktokat, naptárbejegyzéseket, teendőket, dokumentumokat?

Persze, hogy lehet! Legyen outlook fent és az Itunes felismeri és tudod szinkkelni simán!!! Névejgyek, levelek, minden úgy mint egy WinMo-n.

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes office
« Reply #4 Dátum: 2009, 08 22, 19:06:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
... keress az AppStore-ban valami pdf reader programot, van belőle párszáz, de nekem nincs bennük tapasztalatom, majd hátha valaki más is válaszol  :ok:
De amúgy a google docs a pdf-et is beolvassa, nekem sikerült rátennem a teljes Magyar Posta díjszabást  :taps:

hanee

Még nem keresek sehol sem, csak érdeklődök. Ugyanis készülékem nincs, de gondoltam már rá... Viszont legjobb lenne kölcsön kapni egyet tesztelésre...
xls-t én mindig a helyszínen szerkesztem, abban vezetem a készülékek szervizkönyvét. Szóval nekem egy egyszerű táblázatkezelőre van szükségem, ami kezeli  az xls-t, hogy pc-n ne legyen vele problémám és azért kezeljen alap függvényeket, lehessen színezni, stb.
A szervizmanuálok vannak pdf formátumban, van amelyik rendelkezik könyvjelzőkkel, van amelyik nem.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes office
« Reply #5 Dátum: 2009, 08 22, 23:20:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még nem keresek sehol sem, csak érdeklődök. Ugyanis készülékem nincs, de gondoltam már rá... Viszont legjobb lenne kölcsön kapni egyet tesztelésre...
xls-t én mindig a helyszínen szerkesztem, abban vezetem a készülékek szervizkönyvét. Szóval nekem egy egyszerű táblázatkezelőre van szükségem, ami kezeli  az xls-t, hogy pc-n ne legyen vele problémám és azért kezeljen alap függvényeket, lehessen színezni, stb.
A szervizmanuálok vannak pdf formátumban, van amelyik rendelkezik könyvjelzőkkel, van amelyik nem.

Ez jó lesz?

Betűformázás, matematikai műveletek, pénzügyi szöveges és statisztikai fügvények állnak rendelkezésre. Celle formázás, saját vágólap, emailben küldhető. A gyártó a Softalk, megyvásárolhato az iTunson keresztűl az Apple online boltjában, Spreadsheet néven. Vagy itt You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes office
« Reply #6 Dátum: 2009, 08 22, 23:23:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez jó lesz?

Betűformázás, matematikai műveletek, pénzügyi szöveges és statisztikai fügvények állnak rendelkezésre. Celle formázás, saját vágólap, emailben küldhető. A gyártó a Softalk, megyvásárolhato az iTunson keresztűl az Apple online boltjában, Spreadsheet néven.
Korrekt.  :ok:  Tehát alap esetben nem tud ilyet vagy hasonlót az iPhone. Ha a dokumentumban állítod a nagyítás-kicsinyítést, akkor megjegyzi azt minden fájlnál?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes office
« Reply #7 Dátum: 2009, 08 22, 23:32:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Korrekt.  :ok:  Tehát alap esetben nem tud ilyet vagy hasonlót az iPhone. Ha a dokumentumban állítod a nagyítás-kicsinyítést, akkor megjegyzi azt minden fájlnál?

Alapból csak megnyitja nézegetni tudod ha pl. emailben jönne egy xls. Megjegyzi-e a beállításokat, nagyítás, kicsinités, nem tudom, de ne feled kétújjas nagyításról  van szó, tehát két újjal 1gy másudperc alatt olyan méretre állítod amire akarod (rögtön reagál a képernyő)

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes office
« Reply #8 Dátum: 2009, 08 22, 23:36:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Alapból csak megnyitja nézegetni tudod ha pl. emailben jöne egy xls. Megjegyzi-e a beállításokat, nagyítás, kicsinités, nem tudom, de ne feled kétújjas nagyításról  van szó, tehát két újjal 1gy másudperc alatt olyan méretre állítod amire akarod (rögtön reagál a képernyő)
Az számomra nem tűnik valami kényelmesnek, mert egy kézzel tartva a készüléket két ujjal igencsak nehéz lehet nagyítani. Gondolom azért lehet menüből is nagyítani-kicsinyíteni fix értékekkel...

Nem elérhető Sharp

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8400
  • Nem: Férfi
    • SchmidtShop portál
  • PDA: Samsung Galaxy S9+
Re: iTunes office
« Reply #9 Dátum: 2009, 08 22, 23:53:11 »
Gondolom a készülék kikapcsolt (azaz készenléti) üzemmódból is tud ébreszteni. Egyébként mennyi ébresztést lehet beállítani rajta és milyen formátumú hangokkal?A teendőknél van lehetőség kategóriákat létrehozni illetve aszerint rendezni?

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes office
« Reply #10 Dátum: 2009, 08 22, 23:59:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az számomra nem tűnik valami kényelmesnek, mert egy kézzel tartva a készüléket két ujjal igencsak nehéz lehet nagyítani. Gondolom azért lehet menüből is nagyítani-kicsinyíteni fix értékekkel...

A legegyszerúbb módszert mondtam, ezen kívűl ha kétszer rákoppintasz, a képernyőre igazit, és a szoftveren elvileg van +- kapcsoló.

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes office
« Reply #11 Dátum: 2009, 08 25, 00:08:59 »
                                                                   Szinkronizálás


                            Az iTunes-ből az INFÓ fülön az Outlook-kal szinkronizálás

1. telefonszámok
2. email címek
3. naptár
4. jegyzetek
5. könyvjelzők

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes office
« Reply #12 Dátum: 2009, 09 03, 22:00:00 »
Alapból ez egy kínai gyógyszer, alapértelmezet nyelve, pálcika, pálcika, házikó, angolosítani a telepítés után lehet.
1. file tartalmazó mappa megnyitása
2. LangPack megynítása
3. Nyelveket kitörőlni, csak az angol (en-US.lang) maradjon.
Az akció közben nem futhat a program, ajánlatos a PC újrainditása.


Látható, hogy többet tud mint a symbian, vagy a WinMo PC Suit

FIGYELEM TESZTELÉS ALATT

Klikk a képre

Sárkányölő

  • Vendég
Re: iTunes office
« Reply #13 Dátum: 2009, 09 05, 19:47:33 »
irmes

OLVASD VÉGIG ELŐSZÖR

You are not allowed to view links. Register or Login

Vistára ezt töltöttem le, exe file, simán települt a PC-n, de az én iPhonom nem JB-s így nem akart kommunikálni. Itt egy hozzászólás ahol problémás volt, de nem tudom eldönteni, hogy a programmal van gond, vagy rosszul csinált valamit az illető.
„segítsetek nagy a gond!
felraktam ezt az iphone pc suitot. leakartam szedni telora rakott vmi daemont azt is leszedtem telefonról. azóta nem kapcsol be. fekete a képernyő... dfu-ba beraktam itunes felismeri restore végén 1601 hiba. egyszerűen nem tudok mit csinálni vele.”
Az is lehet, hogy nem is ezt töltötte le, meg ki tudja mit törőlt.
Ezek után, ha összeereszted az iPhonnal, le is írhatnád a véleményedet, hogy működik, miket tud, egy teszt formájában, és akkor ki is tesszük, a linkeket ahonnan le lehet tölteni. iPhone PC Suite formáció elég sok van, de ez tud a legtöbbet, örülnék neki ha rendesen működne is, de haza ne vágd az iPhonet.
1601-es hibakód = ismeretlen hiba, visszaállítás nem lehetséges.(restore)
További infó itt
You are not allowed to view links. Register or Login

irmes

  • Vendég
Re: iTunes office
« Reply #14 Dátum: 2009, 09 05, 20:25:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
irmes

OLVASD VÉGIG ELŐSZÖR

You are not allowed to view links. Register or Login

Vistára ezt töltöttem le, exe file, simán települt a PC-n, de az én iPhonom nem JB-s így nem akart kommunikálni. Itt egy hozzászólás ahol problémás volt, de nem tudom eldönteni, hogy a programmal van gond, vagy rosszul csinált valamit az illető.
„segítsetek nagy a gond!
felraktam ezt az iphone pc suitot. leakartam szedni [NEM TELCSI!]ra rakott vmi daemont azt is leszedtem telefonról. azóta nem kapcsol be. fekete a képernyő... dfu-ba beraktam itunes felismeri restore végén 1601 hiba. egyszerűen nem tudok mit csinálni vele.”
Az is lehet, hogy nem is ezt töltötte le, meg ki tudja mit törőlt.
Ezek után, ha összeereszted az iPhonnal, le is írhatnád a véleményedet, hogy működik, miket tud, egy teszt formájában, és akkor ki is tesszük, a linkeket ahonnan le lehet tölteni. iPhone PC Suite formáció elég sok van, de ez tud a legtöbbet, örülnék neki ha rendesen működne is, de haza ne vágd az iPhonet.
1601-es hibakód = ismeretlen hiba, visszaállítás nem lehetséges.(restore)
További infó itt
You are not allowed to view links. Register or Login

Fúúú, na ettől megijedtem, szerintem amig valaki nem mond róla biztosat, hogy működik tökéletesn, addig nem rakom fel.  :hmm: