LG Optimus L7 – tenyérnyi szépség

Szerző:

altNemrégiben azt a megtiszteltetést kaptuk az LG-től, hogy tesztelhettük az LG Optimus L7-et, melynek személyében egy kellemes középkategóriás okostelefont ismerhettünk meg. Az L7- nek azonban főleg a szépsége adja a vázát, nem a tudása.

 

A készüléket egy kis fekete dobozban kaptuk, melynek tartalma mondhatni szokásos volt. USB kábel, töltőfej, headset, valamint egy LG NFC tag várta a dobozban, hogy közelebbről is megszemléljem. Igen, NFC. Ez a modell ugyanis kapott NFC-s képességet is, így a készülék jövőbeli tulajdonosa már erre a technológiára is fel lesz készítve. Örömteli ezt látni a csúcskategórián kívül is.

 

 

 

A dizájn letisztult,

de nem mindenkinek új

 

 

Az L szériával az LG célja az, hogy divatos és kellemes megjelenésű telefonokat adjon a vevők kezébe. Szögletes formák, szép felületek jellemzik ezen telefonjaikat. Ez azonban csak LG-s berkekben számít újnak. Akiknek mutattam a telefont mind azt hitték, hogy ez egy Samsung Galaxy SII. Ez persze nem feltétlen baj, hiszen ami jó, az követendő. Mindössze megjegyeztem. Az viszont mindenképp dicséretes, hogy ez az LG első olyan telefonja, amin már Andoid 4.0 ICS fut. A felület természetesen a korábban megszokott tendenciához igazodva nem gyári, hanem az LG mérnökei által átrajzolt, és átszabott darab. 

 
 

Egy általam kreált videó, melyen az Optimus L7 kecses idomai tekinthetőek meg
 
 
 
alt
 
 

A készülék borítása a legtöbb helyen műanyagból készült, ami szerencsére elég jó minőségű ahhoz, hogy megállja a helyét a mindennapokban. Az előlap közepén a 4,3 hüvelykes Nova technológiájú kijelző terpeszkedik, melynek felbontása 480×800 képpontra rúg. A kijelzőről azt kell tudni, hogy a fényereje hatalmas, konkrétan a piac egyik legjobbja ebben a tulajdonságban. A betekintési szöge ugyan nem veheti fel a versenyt a különböző AMOLED variánsokéval, viszont abszolút rendben van. A fehér színt nagyon szépen jeleníti meg a panel, ez sokkal közelebb áll a valós fehérhez, mint amit az AMOLED produkál. Feketében azonban nagyon gyenge ez a kijelző, hiszen a feketéi leginkább valamiféle sötétszürkére hajaznak. A színek sem elég élénkek érzésem szerint. Ezt úgy tudnám jellemezni, hogy minden szín pár árnyalattal világosabb itt, mint SAMOLED-en, ami fakó színeket eredményez. A Nova megjelenítő egyébként egy IPS LCD módosulat, ennek köszönhetően a subpixel elrendezés hagyományos RGB. A kijelző napfényben jól látható köszönhetően a magas fényerőnek.

 
 
alt
 
 

Az előlapot tovább vizsgálva a kijelző alatt a gombokat találjuk, melyek közül a középső hagyományos fizikai gomb, míg a két oldalán egy-egy kapacitív érintőgomb található. Ezek használata kellemes és pontos.

 

 

alt

 

 

A megjelenítő felett egy hangszóró, egy előlapi kamera, egy LG logó, valamint a megszokott szenzorok találhatók. Az Optimus L7 oldalán a hangerőszabályzó gombpáros, míg a tetején a ki-/bekapcsoló és kijelző záró gomb, valamint a 3,5 mm-es Jack fülhallgató csatlakozó kapott helyet. A microUSB csatlakozó a készülék aljára került, ami szerintem egy nagyon praktikus lépés volt a gyártótól. 

 
 
alt
 
 
 
alt
 
 
alt
 
 

A masinát az arcára fordítva megcsodálhatjuk a plasztik hátlapot. Szerencsére ez nem a lakkozott ujjlenyomat Kánaán, hanem egy matt anyag, ami ráadásul még recés is. Olyasmi mint a Samsung Galaxy Nexus esetében látott Hyper Skin, csak ez sokkal érdesebb. A hátlap a végletekig leegyszerűsített: csak a kamera, a LED-es villanó, egy krómozott LG logó, valamint a hangszóró található rajta. Az Optimus L7 oldalán végigfut egy szürkés fényes csík, akárcsak a Samsung Galaxy SII-nél, azonban az a személyes véleményem, hogy ez nagyon nem hiányzott ide. Gyűjti az ujjlenyomatokat, karcolódik, és nem is dobja fel a kinézetet. 

 
 
alt
 
 
 
 

A vas pont elég erre a feladatra

 

 

Az LG Optimus L7 hardveresen egyáltalán nem tartozik az élvonalba, lelke ugyanis egy Qualcomm MSM7227A SoC, ami a teljesen belépő szintű MSM7227 felturbózott változata. Tartalma egy Adreno 200-as GPU és egy 1GHz-es CPU. Ezek mellé 512 MB RAM-ot kapunk, ami így leírva nem hangzik valami fényesen. Használat közben azonban ez nem olyan vészes, mint gondolnánk, sőt. Az LG mérnökei némiképp átdolgozták a görgetési animációkat a rendszerben, így nem akad a scrollozás, viszont egy teljesen más élményt ad. A WVGA kijelzőn szerencsére elég kellemes sebességgel sikerül meghajtani a rendszert. A RAM mennyisége is elegendő egy átlagos felhasználás során, ugyanis nem futottam olyanba, hogy a rendszer bezárt vona egy olyan programot, amelyet én nem szerettem volna. Alant azt is megmutatom, hogy mit produkált az eszköz Quadrant-ban és AnTutu-ban.

 

 

altalt
 
 
 

Android 4.0 – végre itt van

 

 

Nagy érdekessége az Optimus L7-nek, hogy ez volt az első LG, ami Android 4.0-val volt gyárilag szerelve. Itt mutatkozik be tehát az LG új felülete, ami csak nagyon kis részében mutat rokonságot a korábbi verzióban megismerttel. Az ikonok és a felületek új rajzolatot kaptak, ami már egy fokkal komolyabb. Végre nem azt érezzük, hogy egy képregényt tartunk a kezünkben, ami nagyon pozitív. A mérnökök komolyan vették a Holo téma alkalmazását, ugyanis a Launchert is csak színeiben változtatták. Ennek rengetegen örülnek, ugyanis tapasztalataim szerint a felhasználók igen nagy százaléka szerint a gyári Holo UI a legletisztultabb, legszebb, legátláthatóbb.

 

 

altaltalt

 

 

A mérnökök még arra is figyeltek a tervezésnél, hogy a gyárilag fekete elemeket lehetőleg fehérre cseréljék, ami remek döntésnek bizonyul annak fényében, hogy ezzel a kijelzővel a fehér sokkal jobban mutat, mint a fekete.

 

 

altaltalt

 

 

altaltalt

 

 

 

Multimédiában

nem túl erős

 

 

A multimédiára is leginkább a hardveres terület visszafogottsága jellemző. A kamera ugyan 5 Megapixeles, azonban a felbontás nem minden. Az elkészült felvételek minősége nem túl felüdítő, ugyanis a színek messze vannak a valóstól, a vonalélesség rossz, a dinamikatartomány meglehetősen kicsi, és a fotókon mintha köd ülne. A kamera teljesen tiszta volt a felvételek készítésének idejében, így arra nem lehet fogni a minőséget.
A beállítások közt a szokásos opciókat találjuk, így itt nem adódik semmi meglepetés.

 

 

altaltalt

 

altalt

A képek kattintásra nagyíthatóak

 

A videó viszont annál nagyobb meglepetés, ugyanis a felbontása maximum VGA lehet, míg a felvétel minősége még a fényképekénél is rosszabb.

 
 

 
 
 
 

Audió fronton minden

a legnagyobb rendben

 

 

A készülék hangminőségével szerencsére nincs baj. Teljesen szokványos élményt kapunk zenehallgatás során. A külső hangszórónak még egy kisebb plusz is jár, mert kellőképp hangos, ami sok drágább készülékről sem mondható el. Ennél a résznél mély hangokat senki se keressen, mert nincsenek, de ezt nem is várhatjuk el egy ekkora hangszórótól. A feladatára viszont teljesen tökéletes.

 
 
alt
 
 
 
 

A videólejátszás egy

bonyolultabb történet

 

 

Számos fájlt próbáltam az Optimus L7-tel lejátszani, azonban ezek egy része sikerült csak. Az tiszta, hogy FullHD-t ez a hardver nem fog lejátszani, viszont néhány HD mozival már megpróbálkozott változó teljesítménnyel.

 

 

 

Internet, adatátvitel

 

 

altAki ilyen masinát vásárol, az minden bizonnyal szeretne rajta internetet is böngészni. Ez nem akadály! Az oldalakat gond nélkül tölti be a böngésző, a görgetés használható sebességű, a kétujjas nagyítás azonban már nagyobb oldalak esetében komoly fejfájást okozhat az LG üdvöskéjének. Ennek okát nem teljesen értem, hiszen még egy gyengébb ZTE Bladen is akadásmentessé lehetett varázsolni ezen műveletet (ugyan custom rommal). Reméljük ez a jövőben egy update keretében javítva lesz.

Adatátvitel terén teljesen elkényeztet minket a dél-koreia gyártó. Kapunk WIFI-t, HSDPA-t, Bluetootht, WIFI Direct-et valamint NFC-t is. Ezek közül az utóbbi a legérdekesebb, ugyanis tartozékként jár a készülékhez egy Lg NFC tag is, melynek lényege, hogy a Tag-en különböző beállításokat tárolhatunk, majd ha a készüléket a közelébe tesszük, akkor a tag elvégzi nekünk a megadott beállításokat. Ez például akkor lehet hasznos, ha az éjjeli szekrényre tesszük, és megadjuk a tag-nek, hogy némítsa a készüléket, és kapcsolja ki a WIFI-t. Így ha lefekvés előtt a taghez érintjük a telefont, biztosak lehetünk a nyugodt alvásban. Hasonló módon használhatjuk pl.: a kocsiban, vagy a munkahelyen is (bár ott nem a nyugodt alvás érdekében 🙂 )

 

 
 

Az akkumulátor a

kategória bajnoka

 

 

Elérkeztünk a készülék talán legpozitívabb részéhez. Ez az akkumulátor ugyanis ehhez az energiaszükséglethez nem hogy elég, hanem bőven elég. Átlagos használat mellett akár két napot is ki lehet húzni egyetlen feltöltéssel, ami manapság csodának számít. Ezzel nagyon elégedett voltam, ugyanis a Samsung Galaxy Nexust kb. másfélszer többször kellett töltenem, mint az Optimus L7-et.

 
 
altalt
 
Mérsékelt használattal akár ilyen sokáig is bírja!
 
 

Kinek ajánlanám?

 

Legfőképp azoknak lehet jó választás, akik egy stílusos telefont szeretnének, amivel a hétköznapi feladatok megkönnyíthetőek, azonban nem szeretnék a készüléküket minden nap végén tölteni.

 

alt

alt

alt

alt

alt

A készüléket az LG biztosította, melyet ezúton is köszönünk!

Náhó

1 hozzászólás a cikkhez

  1. […] be az L3, L5 valamint az L7 utódjait.Ahogy a telefon neve és típusszáma is mutatja, ez az LG L7 (P700) szériájának második kiadása. A termék csomagolása ill. tartozékai szokványosak. A kis […]

Vélemény, hozzászólás?