LG G3 teszt (külcsín) – fém hátlap, ami műanyag

Szerző:

kiskepAz LG csúcsragadozója, a G3 két példányban villantotta meg karmait szerkesztőségünknek , így a külcsín teszt után hamarosan a teljes körű tesztet is olvashatjátok. A hagyományoktól eltérő „gombolással”, erős felbontással, és kellemes megjelenésével hódít a piacon. Nézzük meg közelebbről a készülékházat és a kijelzőt, valóban annyira jó-e, mint amilyennek a gyártó hirdeti?

Az LG igyekszik megújulni, ezen törekvésük megmutatkozik a G3-ban is, amely valóban megfelel, sőt bizonyos tekintetben túl is mutat a ma gyártott felsőkategóriás telefonokon. Már a G2-nek is megvoltak az erősségei: a minőségi, nagy felbontású kijelző, jelentős akku üzemidő, egyedi, csak a cégre jellemző sajátosság pl. a hátulra szerelt vezérlő gombok. Ennek ellenére két alapvető hibát elkövettek megalkotásakor,a cserélhetetlen akkumulátort és a memóriabővítés hiányát. Mindezen problémák ellenére is sikeres lett a termék, az eladási mutatók jelezték, hogy jó úton halad a fejlesztés. Az utód megalkotásakor odafigyeltek a vásárlók igényeire, a fentebb említett hiányosságokat kijavították, ami előrelátó gondolkodásmódra vall.

 

A készülékház:

Az LG nyilatkozatai alapján,az anyagválasztásnál fontos szempont volt a versenyképes ár,ezért a készülékház teljes egészében műanyag alapokra épült.Az alumínium keret, és a fém hátlap már nem fért bele a költségvetésbe.Mindezek ellenére minden feladatot kiválóan megoldottak a műanyagokkal,és legalább olyan mesterien használták fel, mint a Samsung mérnökei, viszont áraik jóval alatta maradtak a vetélytársénak. Az LG alacsonyabb haszonkulccsal is tudja hozni a példás minőséget. Először forgassuk meg az LG G3-at az egér segítségével.

Készítettem egy rövidke videót a külsejéről.

A telefon hátlapjának íve tökéletesen illeszkedik tenyerünkbe, kifejezetten kényelmes a fogása. A ma divatos, kissé szögletes keretekhez képest felüdülés egy ilyen jól kialakított készülékházat kézben tartani.

hajlitotott

Hátlapja szépen utánozza a szálcsiszolt fémet, a fehér változatnál nem annyira látható ez, ám a többi szín kiválóan példázza a minőségi textúrát.

harman_hatlap

A hátlap polikarbonátból készült, amelyet fémszállal erősítettek meg, ez merevséget kölcsönöz az anyagának, és előrevetíti az időtállóságot is. Sokkal erősebb, mint a Samsung készülékek hátlapja, a Note3 0,726, az LG G3 pedig 1,548 milliméteres vastagságú. A merev anyag miatt viszont, nagyon nehéz lefejteni az LGG3-ról hátlapját. A masszív hátsó borító tartalmazza az NFC –t és a QI vezeték nélküli töltéshez szükséges alkatrészeket is. Dicséret jár érte az LG-nek, mivel más gyártóknál e két szolgáltatás együttes beépítése nem túl gyakori.

nfc

Az LG ragaszkodott a hátlapra szerelt gombokhoz, a G3esetében is. Az LG Flexnél már ráállt az ujjam az újszerű gombelhelyezésre, így ennél a telefonnál már gond nélkül tapintottam ki a szükséges funkciókat. A G2-höz képeset kerekítettek a hátlapi gombokon, így tapintásuk kellemesebb az elődénél.

hatlap_gomb

A G3-at felébreszthetjük kijelző-koppintással, amely tulajdonságot megszerettem az LG Flexnél is. Örömmel venném, ha más gyártók is alkalmaznák ezt a praktikus szolgáltatást. Nézzük meg mikroszkóppal az apróbb részleteket a készülékház felületén, a szürke körökre kattintva.

Az LG gyakorta hívja fel a nagyérdemű figyelmét telefonjaik kávájának extrém vékonyságára, ezért ennek az állításnak utánajártam néhány méréssel.

kava_kep

A káva szélessége 3,427 mm lett, amellyel sikerült lenyomnia még az eddig vezető márkatársát az LG G Flexet is. A következő táblázat segítségével összehasonlíthatjuk mit is tudnak a többiek.

kava_tablazat

Minden dobogós helyre LG telefon állhatott, a cég számára valóban fontos a készülékház jelentős csökkentése.A következő táblázatban a készülékház előlapjának, és kijelzőjének egymáshoz viszonyított százalékos arányát láthatjuk.

kijelz_keszulekhaz

Kis híján itt is az első helyre került a LG G3, csak a ConCorde 6500 tudta megverni 0,3 százalékkal.A következő táblázat segítségével összehasonlíthatjuk a méreteit néhány vetélytárséval.

kulmeret

A HTC M8 méreteivel összevetve, kiderül mennyire kihasználták az LG mérnökei a rendelkezésükre álló 97,13 köbcentimétert. Az LG G3-nak majdnem egy hüvelykkel nagyobb a kijelzője, készülékházának térfogata mégis kisebb, minta HTC zászlóshajójának.A következő képre kattintva összehasonlítható kézben tartva az LG G3 és a Samsung GalaxyNote 3.

A Note 3-nál jóval kompaktabb lett az LG G3 készülékháza, pedig kijelzőjük nagysága közel azonos.A következő képsorozaton mellé raktam néhány Samsungos készüléket (SGS1 Plus, Note 3).

keszülekek_szembekeszülekek_vege

Az LG G3 készülékháza rendben van, műanyagokból a csúcsot képviseli. Felületének textúrái harmonikusan lettek összeválogatva, és hátlapjának merev felépítménye is javít a minőségén.

 

A kijelző:

 

A következő táblázatban összevethetjük néhány készülékkel az LG G3 felbontását, képernyő méretét, kijelző-technológiáját.

ppi_tablazat

Ebben az összehasonlításban is sikerült az élre törnie tesztalanyomnak hihetetlen (QuadHD2560X1440) felbontásával, és 534 pixel/inch-es képpont sűrűségével. Az LG idén tavasszal jelentette be új, AH-IPS kijelzőjének megjelenését, amelynek vastagsága csak 1,2 mm, a kijelzőt körülölelő fekete keret pedig 1,15 mm lett.

panel_ipsAz IPS technológia lényegét már több cikkemben is összefoglaltam, azok kedvéért, akik még nem olvasták ide bemásoltam, aki már túl van rajta, nyugodtan ugorjon a következő bekezdésre.

A hagyományos TFT paneleknél vezérlés hatására a kristályok átengedik a fényt. Az IPS kijelző molekulái pontosan fordítva működnek, vezérlés nélkül merőleges irányba állnak, és tökéletesen eltakarják a háttérvilágítást, így erős fekete színhez jutunk. Amint rákapcsoljuk a vezérlést, a molekulák egymáshoz képest párhuzamosan, 90 fokkal elfordulnak, s szabadon áramolhat át mellettük a háttérvilágítás fénye. Ezzel a módszerrel jelentősen jobb betekintési szögekhez juthatunk, mint a TFT esetében, mert ott a molekulák rendezetlen alakzatot vesznek fel, mint újonc katonák a kiképzésen. Az alábbi ábra jól szemlélteti a különbséget.

tn-ips

Az AH-IPS-nél a hagyományos IPS kijelzőhöz képest, tudták növelni a fényerőt,a sebességet, csökkentették a fogyasztást, valamint javítottak a lapos betekintési szögekből látható fényerő romlásán és a színtorzításon is.

A következő illusztráción összehasonlíthatjuk három telefon pixeleinek nagyított képét.

pentile

Az LG G3 mindhárom (RGB) alpixellel rendelkezik, ellentétben a Samsung GalaxyNote 3-mal, amelynél csak a zöld képpontok mennyisége teljes, a többi szín esetében a pentile-mátrix elrendezés trükközi oda. A fenti képen látható HTC OneSuper LCD-je egyértelműen egy IPS variáns, még az alpixelek hullámos elrendezése is hasonlít az LG G3-éra. A következő képre kattintva fokozatos nagyítással láthatjuk a Note 3 és a G3 kijelzőjét.

A következő videón összehasonlíthatjuk a Note 3 és a G3 kijelzőjét tesztprogram segítségével is.

Sajnos a háttér megvilágítással rendelkező kijelzőknek (pl. IPS) megvan az a hátránya, hogy a zárt folyadékkristályok mellett is átszivárog a fény, így nem képesek tökéletesen megjeleníteni a feketét. Ez akkor ütközik ki igazán, amikor LED-es technológiájú kijelzőt teszünk mellé.

Fekete

A Note 3 szinte eltűnik a képről mélyfeketéjével, az LG G3 viszont „szivárgó” fényei miatt inkább szürkének látszik. A lapos szögből való kijelző-megfigyelés megmutatja, hogy mindkét készüléknek vannak e téren hiányosságai. Az egyiken (Note 3) narancsosra a másikon (G3) pedig ciklámenesre változik a piros tulipán színe.

tulipan

Az LG G3 kijelzőjének érdekes tulajdonsága, hogy átlós nézetből fehér„fátyol” borítja a megjelenített képet.

fatyolA fekete szín megjelenítését leszámítva, közel azonosan teljesített a kétféle kijelző technológia. A QHD kijelző ilyen kis méretben nem tud igazán érvényesülni, nem érezni azt, hogy a FullHD-nál 1,8-szor nagyobb felbontású. A következő kép is mutatja, hogy még viszonylag közelről nézve sincs releváns különbség a két felbontás között. Még színviláguk is egyforma, ha a Note 3 kijelzőjét a film képernyőmódra állítjuk, ami nem túlszaturált. A képre kattintva nagyítva is megtekinthető.

varos

 

Összegzés:

Az LG G3 szépen kidolgozott okostelefon, készülékháza elegáns, nyomógombjainak egyedi elrendezése kuriózum, kijelzője pedig prémium minőségű. A felsőkategóriás telefonok között az ára,ennek ellenére sem jár a csillagok magasságában, mert az LG megtalálta az ár és minőség egyensúlyát.

 

Szeretnék köszönetet mondani Dkamasz fórumtársunknak, aki nélkülözte készülékét a teszt idejére.

 

 

Végezetül egy kis meglepetés videót szeretnék átnyújtani az LG G3 Magyarországi bemutatójáról, amelyből sok hasznos információt szerezhettek a telefonról.

 

 

 

Vélemény, hozzászólás?