2024, 04 24, 12:33:48

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1212774 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25975 Dátum: 2013, 11 14, 21:54:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! Régebb jártam errefele de lenne egy kérdésem. Megesett valakivel hogy a kamera elindul de nem akar képet rögzíteni?! És a legjobb az hogy a kamera gomb elindítja az alkalmazást de mikor nyomnám hogy fókuszáljon és rögzítse a képet nem működik. Mi a fene ez?!
Nem telt meg a tárhely?
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető alabama20

  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 11 Pro SpaceGrey 256GB
  • PDA ROM: Gyári 8.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25976 Dátum: 2013, 11 15, 13:53:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem telt meg a tárhely?

Nem, a belső tárhelyem szinte üres ( My Storage - ide mentetem a képeket). Amúgy egy hard reset helyrehozta de nem értem mire volt jó ez az egész neki. Még nincs kedvem lecserélni az O2-őm mert mindent elvégez amit akarok ha lassan is, bár az aksicsere már nincs messze.
Előző telefonok(időrendi sorrendben): Nokia 3310 < Siemens MC60 < Nokia 5500 Sport < Samsung GT-I8000 < OnePlus X < Honor 9

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25977 Dátum: 2013, 11 15, 15:18:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem, a belső tárhelyem szinte üres ( My Storage - ide mentetem a képeket). Amúgy egy hard reset helyrehozta de nem értem mire volt jó ez az egész neki. Még nincs kedvem lecserélni az O2-őm mert mindent elvégez amit akarok ha lassan is, bár az aksicsere már nincs messze.
Csak valami beakadt az agyába. Elvégre winfos fut rajta. Nem hiszem, hogy a készüléknek lenne baja.
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető alabama20

  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 11 Pro SpaceGrey 256GB
  • PDA ROM: Gyári 8.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25978 Dátum: 2013, 11 15, 16:05:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak valami beakadt az agyába. Elvégre winfos fut rajta. Nem hiszem, hogy a készüléknek lenne baja.

Szerintem is szoft hiba, legalább is remélem mert az O2 kamerája egész jó képeket csinál :D
Előző telefonok(időrendi sorrendben): Nokia 3310 < Siemens MC60 < Nokia 5500 Sport < Samsung GT-I8000 < OnePlus X < Honor 9

BigDini

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25979 Dátum: 2013, 12 15, 19:47:28 »
Üdvözlök Mindenkit!

Eredetileg a szofverfrissítés miatt regeltem, ami sikerült is, nagyon örülök neki, I8000NXXJI1 került rá (Vagy van még ettől újabb is, ha igen melyik? Mert akkor azt teszem fel).
Problémám, hogy most az SMS-ek érkezésére csak annyi történik, hogy csendben jelzi a tényt, de se hang, se rezgés, semmi. Hívás esetén semmi gond, csak SMS-nél (meg lehet más üzinél is, csak azt nem használom).
Ha volt valakinek ilyen problémája és megoldása, kérem, segítsen, ill. írjátok már meg a legújabb szoftvert.

Köszi!

Nem elérhető Songo

  • Hozzászólások: 36
  • Nem: Férfi
    • RenRex Kft
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Samsung Galaxy S3
  • PDA ROM: 4.3 gyári
  • Skype: farkas.songo.zoltan
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25980 Dátum: 2014, 01 17, 09:33:41 »


Sziasztok

Újra használatba vettük a jó öreg Omniat. Az lenne a kérdésem, hogy a mobil követő funkciót hogy lehet benne életre kelteni? milyen megoldások vannak?

Az S3mamat simán tudom követni a findmyphone samsung oldalán nem tudom erre is van e esetleg lehetőség valahogy?

Köszönöm szépen.

Nem elérhető FruRosee

  • Hozzászólások: 0
  • Nem: Nő
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXJB3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25981 Dátum: 2014, 01 18, 09:11:57 »
HELÓÓ

You are not allowed to view links. Register or Login


Ezzel a videóval akartam romot frissíteni. mindent megcsináltam amit mutatott... de a "Start downloading" gomb nekem nem vált át... szürke marad. most akkor mi van ilyenkor??? :O

Aki frissített már romot segítsen hogy hogy lehetne..


Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25982 Dátum: 2014, 01 18, 09:29:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
HELÓÓ



Ezzel a videóval akartam romot frissíteni. mindent megcsináltam amit mutatott... de a "Start downloading" gomb nekem nem vált át... szürke marad. most akkor mi van ilyenkor??? :O

Aki frissített már romot segítsen hogy hogy lehetne..
Esetleg samsung driverek telepítve vannak ???
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető tekes

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: Xiaomi Redmi Note3 Pro
  • PDA ROM: CM13
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25983 Dátum: 2014, 01 21, 21:00:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezzel a videóval akartam romot frissíteni. mindent megcsináltam amit mutatott... de a "Start downloading" gomb nekem nem vált át... szürke marad. most akkor mi van ilyenkor??? :O

Aki frissített már romot segítsen hogy hogy lehetne..

Esetleg 64 bites a W7-ed?

Nem elérhető alabama20

  • Hozzászólások: 538
  • Nem: Férfi
  • PDA: iPhone 11 Pro SpaceGrey 256GB
  • PDA ROM: Gyári 8.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25984 Dátum: 2014, 01 24, 19:58:50 »
Emberek ez most komoly hogy kikapcsolták a youtube alkalmazást is a winmo-n?!  >:(
Előző telefonok(időrendi sorrendben): Nokia 3310 < Siemens MC60 < Nokia 5500 Sport < Samsung GT-I8000 < OnePlus X < Honor 9

Nem elérhető jeepatti

  • Hozzászólások: 5
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: OMNIA II
  • PDA: OMNIA II
  • PDA ROM: 5
  • Skype: v
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25985 Dátum: 2014, 01 27, 19:41:04 »
USB csatit cserélt már valaki omnia II ben?

Sajnos legyűrődtek a kis érintkezők benne (ismerősömé) így cserélni kéne.


Nem elérhető elias71

  • Hozzászólások: 63
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Gt- I8000 Omnia II
  • PDA ROM: PDA:PFCJJ121916
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25986 Dátum: 2014, 02 02, 12:08:03 »
Sziasztok,widows 7 van a gépen és szeretném a telefon internetét használni rajta  hátha lemondhatom a mobil internetet. Hogyan tudom ezt megcsinálni?

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25987 Dátum: 2014, 02 02, 13:26:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,widows 7 van a gépen és szeretném a telefon internetét használni rajta  hátha lemondhatom a mobil internetet. Hogyan tudom ezt megcsinálni?
Az Internet sharinggel. A programoknál megtalálod a telefonon.
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető elias71

  • Hozzászólások: 63
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Gt- I8000 Omnia II
  • PDA ROM: PDA:PFCJJ121916
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25988 Dátum: 2014, 02 03, 10:32:24 »
Köszönöm! :) Mit össze vissza kerestem ,a startmenüs részen nem volt a másikat el is felejtettem.

Nem elérhető Erdei Ferenc

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung omnia 2
  • PDA ROM: I8000nxxil3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25989 Dátum: 2014, 02 25, 21:02:56 »
Helló sziasztok! Nemrég vásároltam az o2-t.Azt szeretném kérdezni,hogy nem tudtok-e valamilyen trükköt a térerő növelése érdekében,ugyanis otthon általában térerő hiá nnyal küzdök.pda:jb3 csc:jb3 telefon:jb1. Köszönettel:fecó

Nem elérhető IstvánO

  • Hozzászólások: 11
  • Navigáció / Navigation: 20 csatornás SIRFstar III
  • PDA: Mitac Mio A701
  • PDA ROM: R45.3.101.0210.1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25990 Dátum: 2014, 04 04, 09:37:09 »
Sziasztok!
Pár napja vettem egy Omnia II-t. Az természetes, hogy néha a képernyője nem azt csinálja amit én szeretnék? Nem reagál az érintésekre, vagy teljesen mást nyit meg mint szeretnék. Olyan mintha centiméterekkel odébb érinteném meg. Képernyő kalibrálásán már túl vagyok, nem segitett. Esetleg ilyenkor a hardreset segit?

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25991 Dátum: 2014, 04 05, 00:19:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Pár napja vettem egy Omnia II-t. Az természetes, hogy néha a képernyője nem azt csinálja amit én szeretnék? Nem reagál az érintésekre, vagy teljesen mást nyit meg mint szeretnék. Olyan mintha centiméterekkel odébb érinteném meg. Képernyő kalibrálásán már túl vagyok, nem segitett. Esetleg ilyenkor a hardreset segit?
Valószínűleg ez a digitizer hibája és a HR sem fog segíteni. Nyisd meg a jegyzetet és rajzolj a kijelzőre vízszintes és függőleges egyenes vonalakat a cerkával. Meg fogod látni, hogy mennyit téved a bevitelnél. Jó hír, hogy a digitizer olcsón beszerezhető, ha a cseréje nem is a legegyszerűbb dolog You are not allowed to view links. Register or Login
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető IstvánO

  • Hozzászólások: 11
  • Navigáció / Navigation: 20 csatornás SIRFstar III
  • PDA: Mitac Mio A701
  • PDA ROM: R45.3.101.0210.1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25992 Dátum: 2014, 04 08, 18:05:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valószínűleg ez a digitizer hibája és a HR sem fog segíteni. Nyisd meg a jegyzetet és rajzolj a kijelzőre vízszintes és függőleges egyenes vonalakat a cerkával. Meg fogod látni, hogy mennyit téved a bevitelnél. Jó hír, hogy a digitizer olcsón beszerezhető, ha a cseréje nem is a legegyszerűbb dolog You are not allowed to view links. Register or Login


Igen, olvasgatva én is gyanítom, hogy ilyesmi lesz a hiba. Azonban az zavar, hogy néha meg teljesen jól működik, ha meg rossz, akkor bárhol érak a képernyőhöz az aksi, a hangszóró és a térerők ikonjait dobja fel nagyban, mintha a felső 4-5mm-nyi sávot érinteném.
De ha biztos, hogy a gigitizer hibája, belevágok egy cserébe.

Nem elérhető kristoff97

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: Litér
  • PDA: -
  • PDA ROM: -
  • Skype: -
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25993 Dátum: 2014, 04 25, 13:13:32 »
Sziasztok! :)

Olyan kérdésem volna hogy Omnia 2 -n mennyiért cserélnek kb kijelzőt? Nem az érintkezéssel van probléma szimplán tiszta karc a képernyője..

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25994 Dátum: 2014, 04 25, 16:05:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! :)

Olyan kérdésem volna hogy Omnia 2 -n mennyiért cserélnek kb kijelzőt? Nem az érintkezéssel van probléma szimplán tiszta karc a képernyője..
Ha szervizben akarsz cseréltetni úgy nagyon drága. You are not allowed to view links. Register or Login és akár magad is ki tudod cserélni némi kézügyességgel, de egy műszerész biztosan.
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető sazarre

  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: RAPIDNXXJI1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25995 Dátum: 2014, 05 04, 19:24:36 »
Üdv ismét! Érdeklődni szeretnék, hogy  for samsung omnia 2 GT-i8000-re lehet e valamiféle más OS-t tenni, a wm6, vagy 6.5.3-mon kívül?? Ha igen, kérném szépen a referenciákat, esetleg instrukciókat! Nagyon hálás lennék, mert wm6.5 semennyire nincs támogatva! Nekem a támogatottság miatt kellene, mert nem akarom kukára tenni ezt a vasat, szinte most lett bontva, karcmentes 2GB verze. Várom a szíves válaszokat! Kellemes Napot!

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25996 Dátum: 2014, 05 05, 07:19:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv ismét! Érdeklődni szeretnék, hogy  for samsung omnia 2 GT-i8000-re lehet e valamiféle más OS-t tenni, a wm6, vagy 6.5.3-mon kívül?? Ha igen, kérném szépen a referenciákat, esetleg instrukciókat! Nagyon hálás lennék, mert wm6.5 semennyire nincs támogatva! Nekem a támogatottság miatt kellene, mert nem akarom kukára tenni ezt a vasat, szinte most lett bontva, karcmentes 2GB verze. Várom a szíves válaszokat! Kellemes Napot!
Sajnos tudomásul kell venni, hogy ez egy 5 éves típus és már nem támogatja a gyár, mint ahogy 1-2 év után semelyik készülékét sem. Ráadásul nemhogy az O2, de a WinMo támogatása is megszűnt. Létezik egy "házi készítésű" You are not allowed to view links. Register or Login, ami futtatható az O2-n, de már annak is leállt a fejlesztése.
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető sazarre

  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: RAPIDNXXJI1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25997 Dátum: 2014, 05 05, 21:30:23 »
Hát köszönöm szépen, de az O2DROID mégjobban akad, mint a wm6.5.3, és ugyanannyira nincs támogatva, az appok crashelnek rajt orrba-szájba, meg hogy nem aláírt processzortípus hibaüzik ezrei jönnek, megaztán az nem egy natív oprendszer, hanem egy klón wm alá mountolva. Neeemazigazi. Nemhiszem el, hogy az omnia2-őre nem kontárkodtak valami oprendszert, amivel ki is lehet használni a hardveres adottságait, és támogatott.

Nem elérhető sazarre

  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: RAPIDNXXJI1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25998 Dátum: 2014, 05 05, 21:33:23 »
Én valami olyasmire gondoltam, ami az alap wm-et véglegesen leirtja a gépről, lecserélve azt önmagára, mindenféle indítóparancs meg haret és társai nélkül már alapból az új rendszerrel bootolna a telefon, persze nem negyedóra alatt. Utána még laggol félórán át, mert gondolkozik a path-eken mi holvan, meg a symbolic linkeken. Nem hárásó. Egyáltalán nem.

Nem elérhető sazarre

  • Hozzászólások: 14
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: RAPIDNXXJI1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #25999 Dátum: 2014, 05 05, 21:43:29 »
Mellesleg már az O2DROID esetében bele is nyúltam a leszedett rom-ba, pl átírtam a kernelmag processidejét minimálisra amit a proci képes feldolgozni per másodperc, sőt az összes betöltendő alkalmazás prióját levettem minimálisra, és átállítottam háttérként futóra, míg a kernelmag prióját valósidejűre tettem, válaszidejét késleltetettről átírtam valós-ra, valamelyest gyorsult a boot (20-25mp), de így is harmatos kutya...a. Ez egy sima cortex procitól (még az ARM előttiektől pl fujitsu siemens pocketloox) sem volt várható, hogy egy oprendet negyedórán át bootoljon, egy sima cortexen pl a wm4 5 mp alatt bootolt, míg a mobile linux 3mp alatt. A droidika is linux maggal megy, elvileg egy 2.3-nak egy palacsintasütőn is el kellene mennie mindenféle akadás nélkül, alapesetben, legalábbis amit a hivatalos androidsite ír a hardverkövetelményeiről. Az omniába ezerszer jobb a proci, és a ram is több, sőt a gpu is jobb, mint ami a droid2.3-nak kell. Én a rom-ba telepítés előtt még a vizuális effekteket is eltűntettem nullra, így egy stabil fapados embedd formula linuxot kreháltam a feltöltött o2droidból, de az is retek mire bebootol meg még utána amennyit várni kell még észheztér. Azért sok ember előbb csapkodná a földhöz a szegény készüléket (sztenderd júzer esetén), mintsem egy ilyen vastól elnézze a folytonos fagying meg opsönt, meg a folytonos várakozást. Mert ha megnézzük, sok mostani telefon gyengébb, vagy ugyanilyen muszklival ellátott vasat rejt, mégis rohan rajt akadásmentesen a droid, ha nem is a 4, de legalább a 2.3.