2024, 09 24, 17:32:42

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1234713 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23200 Dátum: 2011, 04 09, 08:01:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most állok neki különböző ROMokkal lemérni a nyugalmi áramot, ha ez nem változtat rajta akkor szétszedem és visszakövetem hogy merre szivárog el.

SZóval kipróbáltam az összes fellelhető ROM-al. Mindegyikkel megvan a 70mA-es szivárgás  :'(
Természetesen komplett cseréltem minden alkalommal és HR-el kezdtem, és volt amit 2* egymás után is flasheltem.

Sajnos gyári ROM-t olyat amit a Samsung adott ki nem találtam.
A Kies program elvileg frissíti a firmwaret de azt mondja az én telefonomra nincs frissítés akármilyen ROM is van fent  :'(

Egyértelműen szoftver kompatibilitási hiba lesz.
Angol fórumon találtam olyan bejegyzést, hogy az IJ9-es EBOOT felrakása megszüntette az akku szivárgást, de ettől kicsit fázok mert nagyon régi és bug-os ROM volt ahogy olvastam, másrészt mi köze hozzá? Inkább a Phone rész ami megjavíthatja szerintem.

Mielőtt szétszedem még megkeresem  a Samsungos haveromat.
Ő ugyan TV-kkel foglalkozik, de hátha tud gyári ROM-ot szerezni nekem.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető loituma69

  • Hozzászólások: 232
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: WayteQ X960BT HD, Wayte X-tab 50, Nexus 7,
  • PDA: HTC Incredible S-->Xperia Neo-->Xperia Arc-->LG Optimus 4X HD fehér
  • PDA ROM: Android 4.0.3 - 4.1.2
  • Skype: loituma69
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23201 Dátum: 2011, 04 09, 08:04:13 »
6.5 ös szöggyári romot használok amióta létezik, soha semmi gondom nem volt vele ezidáig!
Jobb felül ott vannak : 3g/2g, jelerősség, hangerő ikon, és a végén akkujelző, na már most egyik reggelre az akku jelző kis ikon helyett az időt mutatja! Hogyan tudom visszaállítani, hogy ne az időt hanem a töltöttséget jelezze?! Help!

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23202 Dátum: 2011, 04 09, 09:29:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
SZóval kipróbáltam az összes fellelhető ROM-al. Mindegyikkel megvan a 70mA-es szivárgás  :'(
Természetesen komplett cseréltem minden alkalommal és HR-el kezdtem, és volt amit 2* egymás után is flasheltem.

Sajnos gyári ROM-t olyat amit a Samsung adott ki nem találtam.
A Kies program elvileg frissíti a firmwaret de azt mondja az én telefonomra nincs frissítés akármilyen ROM is van fent  :'(

Egyértelműen szoftver kompatibilitási hiba lesz.
Angol fórumon találtam olyan bejegyzést, hogy az IJ9-es EBOOT felrakása megszüntette az akku szivárgást, de ettől kicsit fázok mert nagyon régi és bug-os ROM volt ahogy olvastam, másrészt mi köze hozzá? Inkább a Phone rész ami megjavíthatja szerintem.

Mielőtt szétszedem még megkeresem  a Samsungos haveromat.
Ő ugyan TV-kkel foglalkozik, de hátha tud gyári ROM-ot szerezni nekem.
Én nem régen cseréltem le az eredeti gyári I8000NXXIJ9 és i8000NXXIJ6-ből összerakott romomat.Ezek megvannak, ha kell.

Nem elérhető maffia777

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • Senpai
  • Navigáció / Navigation: Ájgó
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: Mahdi-Mako 4.4.4.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23203 Dátum: 2011, 04 09, 09:43:09 »
Sziasztok...nemrég szereztem egy O2-öt és sajna elég nehezen lehet kalibrálni a kijelzőt. Néhány oldallal feljebb már szenvedtem a frissítéssel, serenity fórumtárs segített is, így valahogyan sikerült. A kalibrálás kb. 5 percig tartott, de tartok tőle, hogy a digitalizálóm lassan megadja magát. Vagy mással is előfordult már, hogy hosszú percekig kellett kergetni a kereszteket? Első romfrissítésen vagyok túl, de ma fel szeretném rakni a végleges Rapid féle Senset. Csak tartok ismét a kalibrálástól....
Illetve előzőleg Xperia X1-em volt, a névjegyeket lementettem Pimbackup-pal, de az O2 nem akarja a névjegyeket ezzel a progival rátenni a pda-ra....tudtok rá vmi megoldást?
  Köszönöm a segítséget...
The way i am...

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23204 Dátum: 2011, 04 09, 10:35:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
....
Mielőtt szétszedem még megkeresem  a Samsungos haveromat.
Ő ugyan TV-kkel foglalkozik, de hátha tud gyári ROM-ot szerezni nekem.
You are not allowed to view links. Register or Login
A fenti link hivatalos Samsung ROM-kat tartalmaz a kezdetektől.

Mellesleg a pfc szerveren is vannak hivatalos, gyári ROM-k... :hmm:
You are not allowed to view links. Register or Login

Sőt én azt mondanám az akku problémádra, hogy én akármennyi ROM-t próbáltam ki, legyen az akár hivatalos, félhivatalos, főzött, a telefonom 4-7 napig bírta, de persze függött attól mennyire használtam és persze mit, szal egy szó mint száz tuti vmi hardveres gubanc lehet...

Nem elérhető garesz

  • Hozzászólások: 902
  • Nem: Férfi
  • Sörivó
    • uksesakk
  • Navigáció / Navigation: ajgo
  • PDA: SGS3
  • PDA ROM: a legfrissebb független
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23205 Dátum: 2011, 04 09, 11:06:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...lehet hogy előszedem a tároló szkópot, azon látszik egy grafikonon az áram időbeni változása is.

Na majd vasárnap ez lesz a móka tárgya.

Nincs barátnőd ??  rotfl
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való!

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23206 Dátum: 2011, 04 09, 12:02:56 »
Támadt egy gondolatom a kikapcsolt állapotú áramfogyasztásról.Lehet, hogy hülyeség, de arra gondoltam, hogy az O2 azon ritka kivételek közé tartozik PDA fronton, amelyik kikapcsolt állapotból is tud ébreszteni.Ennek nyilván van energiaigénye is, ami azt jelenti, hogy kikapcsolt állapotba is mennie kell bizonyos clock-időzítő részegységnek.Lehet, hogy többek között ez fogyasztja el az ominózus 70mA-ert?

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23207 Dátum: 2011, 04 09, 12:44:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Támadt egy gondolatom a kikapcsolt állapotú áramfogyasztásról.Lehet, hogy hülyeség, de arra gondoltam, hogy az O2 azon ritka kivételek közé tartozik PDA fronton, amelyik kikapcsolt állapotból is tud ébreszteni.Ennek nyilván van energiaigénye is, ami azt jelenti, hogy kikapcsolt állapotba is mennie kell bizonyos clock-időzítő részegységnek.Lehet, hogy többek között ez fogyasztja el az ominózus 70mA-ert?
Jogos lehet... Ahhoz h tudjon ébreszteni, vmilyen szinten észnél kell lennie állandóan. Érdemes lenne vmilyen módszerrel kipróbálni, hogy pl nekem, vagy másnak akinek jóval tovább megy a kütyü, szintén ennyit fogyaszt-e el...
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető spiito

  • Hozzászólások: 2
  • PDA: samsung omnia 2
  • PDA ROM: i800nxxjh1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23208 Dátum: 2011, 04 09, 19:04:31 »
Elnézést kérek mindekitől nem tudom, h hova kéne írnom ezért írom ide. Samsung omnia 2 telefonomat eladnám ha érdekel részletekért privát üzenetet küldj.

Moderator Comment Mit szólnál az You are not allowed to view links. You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login topikhoz?

Nem elérhető maffia777

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 349
  • Nem: Férfi
  • Senpai
  • Navigáció / Navigation: Ájgó
  • PDA: Nexus 5
  • PDA ROM: Mahdi-Mako 4.4.4.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23209 Dátum: 2011, 04 09, 21:53:46 »
Sziasztok
O2-m nehezen reagál az érintésre illetve nem ott reagál, ahol nyomom. Kezd behalni a kijelző vagy csak a digitalizáló? honnan tudom meg, hogy konkrétan melyik a hibás? Esetleg valaki itt a fórumon megtudja csinálni?
The way i am...

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23210 Dátum: 2011, 04 09, 23:11:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok
O2-m nehezen reagál az érintésre illetve nem ott reagál, ahol nyomom. Kezd behalni a kijelző vagy csak a digitalizáló? honnan tudom meg, hogy konkrétan melyik a hibás? Esetleg valaki itt a fórumon megtudja csinálni?
Ha garanciád nincs rá, szerintem mindenek előtt egy legfrissebb romra való frissítés nem okozhat galibát. Ha a hiba még mindig fennáll, akkor digitizer csere. E-bayről kb 1-2 ezer Ft-ért tudsz rendelni újat. Biztos h van valaki a fórumon aki pesti és csinált már ilyet.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23211 Dátum: 2011, 04 10, 11:26:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én nem régen cseréltem le az eredeti gyári I8000NXXIJ9 és i8000NXXIJ6-ből összerakott romomat.Ezek megvannak, ha kell.

Persze hogy kell, már begyűjtök mindent amit lehet :)
Honnan tudnám leszedni?
Próbáltam ezeket, de csak az eboot meg Phone részét tudtam összevadászni.
Persze nem történt változás.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23212 Dátum: 2011, 04 10, 11:40:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
A fenti link hivatalos Samsung ROM-kat tartalmaz a kezdetektől.

Mellesleg a pfc szerveren is vannak hivatalos, gyári ROM-k... :hmm:
You are not allowed to view links. Register or Login

Sőt én azt mondanám az akku problémádra, hogy én akármennyi ROM-t próbáltam ki, legyen az akár hivatalos, félhivatalos, főzött, a telefonom 4-7 napig bírta, de persze függött attól mennyire használtam és persze mit, szal egy szó mint száz tuti vmi hardveres gubanc lehet...

Az itteni ROM-okat végigpróbáltam.
A samfirmware-est még nem ismertem, köszi!
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23213 Dátum: 2011, 04 10, 11:41:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs barátnőd ??  rotfl

Rosszabb.
Feleségem van  ;)

Amúgy meg munkaidőben nem ráérek?  :D :zzz: :p
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23214 Dátum: 2011, 04 10, 11:44:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sőt én azt mondanám az akku problémádra, hogy én akármennyi ROM-t próbáltam ki, legyen az akár hivatalos, félhivatalos, főzött, a telefonom 4-7 napig bírta, de persze függött attól mennyire használtam és persze mit, szal egy szó mint száz tuti vmi hardveres gubanc lehet...

A hardware-es problémának is megvan az esélye, de azzal nem tudok mit kezdeni, így teszem azt amit lehet.
Nekem az a gyanúm, hogy valami eszköz bekapcsolva maradt a hibás szoftver miatt.
Arra alapozom a feltételezésemet, hogy volt olyan akinek megszűnt romfrissítés hatására az a probléma, hogy kikapcsolt állapotban is fogyaszt.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23215 Dátum: 2011, 04 10, 11:51:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Támadt egy gondolatom a kikapcsolt állapotú áramfogyasztásról.Lehet, hogy hülyeség, de arra gondoltam, hogy az O2 azon ritka kivételek közé tartozik PDA fronton, amelyik kikapcsolt állapotból is tud ébreszteni.Ennek nyilván van energiaigénye is, ami azt jelenti, hogy kikapcsolt állapotba is mennie kell bizonyos clock-időzítő részegységnek.Lehet, hogy többek között ez fogyasztja el az ominózus 70mA-ert?

Ezt már vizsgáltam.
Letiltottam az ébresztőnek ezt a funkcióját és az ébresztést is.
SR, HR, hiba továbbra is megvan.
GPS letiltás is megtörtént, ez sem segített...bár szeretném valahogy hidegindításra kapcsolni, mert a saját programja erre nem ad lehetőséget.
Ja a mobil nyomkövetőt is letiltottam, hátha úgyfelejtették és küldözgeti az SMS-eket az angol rendörségnek :)
De az sem segített.

Szétszedtem, lehúztam róla amit le lehetett, de továbbra is megvan a hiba.
Sajnos nem nagyon lehet hibát keresni rajta. Durván integrálva van, értem ez alatt, hogy szedtem már szét azelőtt is Iphonet, meg PDA-t, egyébb mobilt, de ez durvább.

Pozitív, hogy magnézium váz az egésznek az alapja, ami igaz hogy növeli a súlyt, de nagyon masszív és igényes dolog.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23216 Dátum: 2011, 04 10, 11:57:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jogos lehet... Ahhoz h tudjon ébreszteni, vmilyen szinten észnél kell lennie állandóan. Érdemes lenne vmilyen módszerrel kipróbálni, hogy pl nekem, vagy másnak akinek jóval tovább megy a kütyü, szintén ennyit fogyaszt-e el...

Programozgatok PIC-et, ott egy ilyen ébresztő funkciót kevesebb mint 1mA-ből meg lehet oldani, az meg elhanyagolható.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető moltam

  • Hozzászólások: 29
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung i8000
  • PDA ROM: JI1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23217 Dátum: 2011, 04 10, 13:04:08 »
Sziasztok!


Fényképeztem az O2-vel, amikor csíkos lett a kép, és kilépett. Azóta nem működik a kamerám, azt írja ki hogy Program terminates due to the abscence of camera module. HR + gyári SW kipróbálva. Mit tegyek? :S

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23218 Dátum: 2011, 04 10, 13:10:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Amúgy meg munkaidőben nem ráérek?  :D :zzz: :p
Hmmm... nincs felvétel nálatok?  :D ;) :)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23219 Dátum: 2011, 04 10, 13:47:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Persze hogy kell, már begyűjtök mindent amit lehet :)
Honnan tudnám leszedni?
Próbáltam ezeket, de csak az eboot meg Phone részét tudtam összevadászni.
Persze nem történt változás.
Ha lesz rá egy kis időm, talán holnap, akkor feltöltöm Neked valahová, majd küldök PÜ-t róla.

Nem elérhető joeypapa

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: samsung omnia i8000
  • PDA ROM: i8000nxxil3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23220 Dátum: 2011, 04 10, 18:39:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
6.5 ös szöggyári romot használok amióta létezik, soha semmi gondom nem volt vele ezidáig!
Jobb felül ott vannak : 3g/2g, jelerősség, hangerő ikon, és a végén akkujelző, na már most egyik reggelre az akku jelző kis ikon helyett az időt mutatja! Hogyan tudom visszaállítani, hogy ne az időt hanem a töltöttséget jelezze?! Help!
Szia nem tudom válaszoltak-e már neked,de ha nem akkor:óra menüt megnyitod opciók és az"óra megjelenítése a programok címsorában"mellől leszeded a zöld pöttyöt.Remélem tudtam segíteni.

Nem elérhető joeypapa

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: samsung omnia i8000
  • PDA ROM: i8000nxxil3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23221 Dátum: 2011, 04 10, 18:41:36 »
Hello.Van egy kis probléma a telefonnal,mégpedig a következő:amikor csörög a telefon és felveszem(akár gombal akár csusztatással)még csörög egyet de közbe már aki hiv az hall és beszuél is de a telefoncsörög egy végsőt.Valaki tudna segiteni a megoldásban?elöre is köszi :)

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23222 Dátum: 2011, 04 10, 21:33:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello.Van egy kis probléma a telefonnal,mégpedig a következő:amikor csörög a telefon és felveszem(akár gombal akár csusztatással)még csörög egyet de közbe már aki hiv az hall és beszuél is de a telefoncsörög egy végsőt.Valaki tudna segiteni a megoldásban?elöre is köszi :)
Igen, cseréld le a ROM-d :ok:

Nem elérhető Vince1

  • Hozzászólások: 7
  • Navigáció / Navigation: Samsung
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23223 Dátum: 2011, 04 10, 23:37:32 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Most tettem fel Rapid lite romját Sense felülettel. (JJ1, 21916)

Egyszerűen nem tudok parancsikont létrehozni. Megőrülök tőle.
Másik problémám, hogy az ébresztési hang beállítása csak egyszeri lejátszást eredményez, holott ki van pipálva az ismétlés funkció. Nem tudtok esetleg segíteni?

Előre is köszi

Vince1

Nem elérhető mio180

  • Hozzászólások: 110
  • Nem: Férfi
  • PDA: O2Droid | CM6 β1
  • PDA ROM: RapidAIJH1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23224 Dátum: 2011, 04 11, 09:28:57 »
A DLNA-t (Connectged Home) vissza tudom pakolni, ha már a főzelékből kimaradt?
Találtam egy ilyet: i8000nxxje2_dmc.cab. A "JE" nem lesz probléma, vagy nincs is újabb belőle?

Vince1!
Meghúzod fölfelé az órát/naptárat/időjárást és az alatta lévő 3 helyből/ikonból máris 9-et látsz.
Rányomsz az egyik üresre - még egy "+" is van rábiggyesztve - és hozzáadsz egy "gyorslinket".
Program/Névjegy/Könyvjelző... kiválasztod, hogy mit is szeretnél
Remélem erre gondoltál! ;)

Ha meg a dock-ot szeretnéd testreszabni, akkor jobb alul: Menü>Kezdőképernyő fülek testreszabása...
Itt 13-14 lehetőségből. Nem sok, de a semminél azért több.
[/font][/color][/font][/color]
O2Droid CM6 β1 | RapidAIJH1 | JJ1 | XEHJG5
ZTE Blade | Mio180 | ZT-180