2024, 09 24, 17:28:42

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1234712 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Billy971

  • Hozzászólások: 61
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: Sony Xperia Z2
  • PDA ROM: 5.0.2 Rootolt
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23175 Dátum: 2011, 04 07, 15:13:57 »
Üdv mindenkinek.Mostanában nem voltam.A drágaszág tökéletesen műkszik.
Kérdés:olyan PDF lejátszó kellene amelyiken elfordul cucc.Ha valaki tud ilyet írja már meg.
Előre is köszönöm

Nem elérhető SYMLY

  • Hozzászólások: 213
  • Nem: Férfi
  • PDA: S4 I9506
  • PDA ROM: I9506XXUCNI1 (T)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23176 Dátum: 2011, 04 07, 17:25:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv mindenkinek.Mostanában nem voltam.A drágaszág tökéletesen műkszik.
Kérdés:olyan PDF lejátszó kellene amelyiken elfordul cucc.Ha valaki tud ilyet írja már meg.
Előre is köszönöm
Mondjuk a Gyári.  ha elfordítod a képet akkor elfordítva nézheted nálam simán megy

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23177 Dátum: 2011, 04 07, 20:18:50 »
Sziasztok!
Nemrég vettem egy O2-öt
Tudom már elavult de én winmo  censored  vagyok, és mivel már nem divatos olcsón megkaptam :ok:
Nem bántam meg, nagyon jól összerakot PDA, gyors, jól használható, a winmo sajátosságai pedig nem zavarnak.

Azonban túl gyorsan lemerült.
Ez előtt MIOA702-volt, az kényelmes használat mellet 3 napig elketyegett, még IGO-val is bírt egy szűk napot. Ez meg 1 napot nem bír ki akármit csinálok. Ha sokat netezek akkor annyi hogy pár órával kevesebbet bír.
Vadi új, origi Samsung akkut vettem hozzá, de azzal ugyan az a helyzet.

Ezért kutatásba fogtam, de a tanulságokat a következő hozzászólásban írom le, az áttekinthetőség miatt...
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23178 Dátum: 2011, 04 07, 20:36:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Nemrég vettem egy O2-öt
Tudom már elavult de én winmo  censored  vagyok, és mivel már nem divatos olcsón megkaptam :ok:
Nem bántam meg, nagyon jól összerakot PDA, gyors, jól használható, a winmo sajátosságai pedig nem zavarnak.

Azonban túl gyorsan lemerült.
Ez előtt MIOA702-volt, az kényelmes használat mellet 3 napig elketyegett, még IGO-val is bírt egy szűk napot. Ez meg 1 napot nem bír ki akármit csinálok. Ha sokat netezek akkor annyi hogy pár órával kevesebbet bír.
Vadi új, origi Samsung akkut vettem hozzá, de azzal ugyan az a helyzet.

Ezért kutatásba fogtam, de a tanulságokat a következő hozzászólásban írom le, az áttekinthetőség miatt...
ROM reflash, előfordul ilyen. Vagy megvársz két-három teljes lemerülést-feltöltést, és az is helyre szokta rakni.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23179 Dátum: 2011, 04 07, 20:55:24 »
Eredetileg Orange szolgáltatói ROM volt rajta, számát nem tudom, mert kapásból töröltem  :)
Szóval a ROM JJ1 alap, JG5 csc-vel, mivel ezt dícsérték alapnak.
Próbáltam még a Pannonos ROM-ot, meg tisztán a JJ1-et, akku idő nem változott, túl nagy különbséget nem vettem észre egyiknél sem, csak a háttér változott meg a bejelentkezés.

Mivel bosszont a rossz akkuidő akku helyére becsatoltam egy labortápegységet. 3,9V-al ez egy jó közepes töltöttségnek felel meg.

1. Legnagyobb megdöbbenésembre teljesen kikapcsolt állapotban 70mA áramot vesz fel :shock:
Aki nem villanyos szaki, annak ez annyit tesz, hogy optimális esetben teljesen kikapcsolva 20 óra alatt merül le az akku, tehát alapból nem megy el egy teljes napot.
Fogalmam nincs mi marad bekapcsolva, de ez nagyon sok. 1mA alatti áramnak kéne lennie, de inkább jóval kevesebbnek.
2. Bekapcsolás, bootolás, 300-500mA között változik, a Windows bootolása alatt egy rövid időre 820mA vesz fel, ami a gyengébb akkut garantáltan letiltja, mégha a normál működést bírná is.
3. Bootolás után nyugalmi helyzetben SPB Mobile Shell 3.5-el (régebbi) 141mA, de pillanatra pár másodpercenként felugrik 160mA-re. Ez kb. 10óra működést jelent, ami elfogadható.
4. És most ugrik a majom a vízbe: készenléti állapotban működő telefonnal 70-71,2mA áramot vesz fel és néhány másodpercenként 83,3mA-re felugrik. Ha valaki nem emlékezne, teljesen kikapcsolt állapotban is ennyit vett fel, ami plusz az a 13mA-es plusz kiugrás pedig a telefon vevője okozza amikor bekapcsol hogy monitorozza az adótornyokat. Tehát nem is érdemes kikapcsolni, a bekapcsolt telefon nem okoz üzemidő csökkenést. Azaz ha csak a GSM működik akkor kényelmesen tudná a gyári paraméterben található (talán?) 500órás készenlétetm de ha nem optimális akkor is 1 hetet ki kéne bírnia a parazita áram nélkül.
5. Aztán nyomkodás közben 140-340mA között ugrál, gondolom a 340mA amikor dolgozik a proci.6. Bekapcsolt háttérvilágításnál a beállító képernyőn, nyugalmi helyzetben, teljesen sötétre állítva 140-150mA, teljesen világosra állítva pedig 183-200mA az áram, tehát kb 50mA a különbség. A készenléti állapott elött félsötét állapot 136mA körül van.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23180 Dátum: 2011, 04 07, 20:57:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ROM reflash, előfordul ilyen. Vagy megvársz két-három teljes lemerülést-feltöltést, és az is helyre szokta rakni.

Elég sokszor flasheltem már  :)
Most az újra kalibrálást (töltés kisütés) próbálom, de a parazita áramot az nem gyógyítja.
De köszönöm a tanácsokat, a flashalést is megpróbálom. Úgy is ki akartam próbálni a szöggyárit.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23181 Dátum: 2011, 04 07, 21:04:00 »
folytatás...
6. Az energia gazdálkodásnál proci fullra feltolva 180mA, minimumra levéve 165mA, ismét emlékeztetnék mindenkit hogy automatán hagyva 145mA körül van üresjáratban, és úgy gyorsabb is mint proci visszafogva. Persze lehet hogy ez is ROM függő.

Kikapcsoltam az ébresztőt, de az sem változtatott a parazita áramon.
Most a smart.exe-vel elkezdem letiltani a perifériákat, hátha kiderül mi marad bekapcsolva.
Én a GPS-re tippelek...szerintem a CIA így követ minket, sőt lehet hogy le is hallgatnak  :taps: :p ;)

Majd jelentem ha megvan a hiba forrása, mert ahogy olvasgatom másnak is van ilyen gondja.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető garesz

  • Hozzászólások: 902
  • Nem: Férfi
  • Sörivó
    • uksesakk
  • Navigáció / Navigation: ajgo
  • PDA: SGS3
  • PDA ROM: a legfrissebb független
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23182 Dátum: 2011, 04 07, 21:08:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eredetileg Orange szolgáltatói ROM volt rajta, számát nem tudom, mert kapásból töröltem  :)
Szóval a ROM JJ1 alap, JG5 csc-vel, mivel ezt dícsérték alapnak.
Próbáltam még a Pannonos ROM-ot, meg tisztán a JJ1-et, akku idő nem változott, túl nagy különbséget nem vettem észre egyiknél sem, csak a háttér változott meg a bejelentkezés.

Mivel bosszont a rossz akkuidő akku helyére becsatoltam egy labortápegységet. 3,9V-al ez egy jó közepes töltöttségnek felel meg.

1. Legnagyobb megdöbbenésembre teljesen kikapcsolt állapotban 70mA áramot vesz fel :shock:
Aki nem villanyos szaki, annak ez annyit tesz, hogy optimális esetben teljesen kikapcsolva 20 óra alatt merül le az akku, tehát alapból nem megy el egy teljes napot.
Fogalmam nincs mi marad bekapcsolva, de ez nagyon sok. 1mA alatti áramnak kéne lennie, de inkább jóval kevesebbnek.
2. Bekapcsolás, bootolás, 300-500mA között változik, a Windows bootolása alatt egy rövid időre 820mA vesz fel, ami a gyengébb akkut garantáltan letiltja, mégha a normál működést bírná is.
3. Bootolás után nyugalmi helyzetben SPB Mobile Shell 3.5-el (régebbi) 141mA, de pillanatra pár másodpercenként felugrik 160mA-re. Ez kb. 10óra működést jelent, ami elfogadható.
4. És most ugrik a majom a vízbe: készenléti állapotban működő telefonnal 70-71,2mA áramot vesz fel és néhány másodpercenként 83,3mA-re felugrik. Ha valaki nem emlékezne, teljesen kikapcsolt állapotban is ennyit vett fel, ami plusz az a 13mA-es plusz kiugrás pedig a telefon vevője okozza amikor bekapcsol hogy monitorozza az adótornyokat. Tehát nem is érdemes kikapcsolni, a bekapcsolt telefon nem okoz üzemidő csökkenést. Azaz ha csak a GSM működik akkor kényelmesen tudná a gyári paraméterben található (talán?) 500órás készenlétetm de ha nem optimális akkor is 1 hetet ki kéne bírnia a parazita áram nélkül.
5. Aztán nyomkodás közben 140-340mA között ugrál, gondolom a 340mA amikor dolgozik a proci.6. Bekapcsolt háttérvilágításnál a beállító képernyőn, nyugalmi helyzetben, teljesen sötétre állítva 140-150mA, teljesen világosra állítva pedig 183-200mA az áram, tehát kb 50mA a különbség. A készenléti állapott elött félsötét állapot 136mA körül van.
És még nem használtad a video telefont  :D

Én a 3G ki szoktam kapcsolni.
Mérd meg alaphelyzetben anélkül.beállitások-hálózati beállitások-sávválasztás-900/1800
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való!

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23183 Dátum: 2011, 04 07, 21:20:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
És még nem használtad a video telefont  :D

Én a 3G ki szoktam kapcsolni.
Mérd meg alaphelyzetben anélkül.beállitások-hálózati beállitások-sávválasztás-900/1800

A videotelefon opció soha nem vonzott, ronda vagyok  :D
Belépve a 3G-re, Operával 250mA nyugalmi 340-650mA töltés közbeni áramot mértem. Tehát 100mA az alapáram ha nem dolgozik, és 300mA ha töltögetsz is. Tehát 2-3 órát bír netezés közben.
Wifit nem tudom megmérni, mert nincs a munkahelyemen, otthon meg nincsenek labor műszerek :)
Kipróbálom a teljesen letiltott 3G-vel is mindjárt...
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető garesz

  • Hozzászólások: 902
  • Nem: Férfi
  • Sörivó
    • uksesakk
  • Navigáció / Navigation: ajgo
  • PDA: SGS3
  • PDA ROM: a legfrissebb független
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23184 Dátum: 2011, 04 07, 21:26:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A videotelefon opció soha nem vonzott, ronda vagyok  :D
Belépve a 3G-re, Operával 250mA nyugalmi 340-650mA töltés közbeni áramot mértem. Tehát 100mA az alapáram ha nem dolgozik, és 300mA ha töltögetsz is. Tehát 2-3 órát bír netezés közben.
Wifit nem tudom megmérni, mert nincs a munkahelyemen, otthon meg nincsenek labor műszerek :)
Kipróbálom a teljesen letiltott 3G-vel is mindjárt...
próbáld ki ezzel a beállitásal és alaphelyzetben ne legyen semmi progi megnyitva.
beállitások-hálózati beállitások-sávválasztás-automata
illetve
beállitások-hálózati beállitások-sávválasztás-900/1800
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való!

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23185 Dátum: 2011, 04 07, 23:21:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
próbáld ki ezzel a beállitásal és alaphelyzetben ne legyen semmi progi megnyitva.
beállitások-hálózati beállitások-sávválasztás-automata
illetve
beállitások-hálózati beállitások-sávválasztás-900/1800


A kézi sávbeállítással és kikapcsolt HSPDA-val is ugyan annyit vesz fel.
A kikapcsolt állapotban mérhető 70mA is megvan.
Kipróbáltam a fényképezőt alaphelyzetben 350mA, fényképezés közben sem vesz fel többet, kerőesőfénnyel 560mA, viszont a vaku leverte a biztosítékot  :D amit kb. 1A-re állítottam.
IGO8 meglepően kevés villanyt fogyaszt ~150-300mA. Ez 5-10óra működés ami elég jó, bár a szobában nem fogott műholdat.

Mára befejezem, elfogytak az ötleteim, a flasheléshez meg nincs itt a notebookom.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23186 Dátum: 2011, 04 08, 09:22:35 »
Az akkumlátorról: Az átlagos napi egy lemerülés-töltés, az én használatom során, szintén realitás, bár igazából én nem így használom, hanem, ha tudom, hogy egyfolytában sokat fogom használni az O2-őt, akkor eleve felrakom a töltőre, vagy az USB kábelre.Napközben sokat nyomkodom, játszok vele, kb.fél óra WiFi-zés van benne (tapasztalatom szerint messze ez a legenergiaigényesebb, ennél kevésbé, de még mindig sok a GPS) és ritkán telefonálok. A ROM csere az én esetemben semmit nem változtatott az energiagazdálkodáson, így ebben nem hiszek.Az 1500 mA/h-ás akkumlátor kapacitás mellett, 100 mA/h-ás átlag fogyasztás mellett ez csak 15 óra működésre elegendő energiát jelent!Tehát érthető, hogy ebben az esetben nem bír többet az akksi 1 napnál.Érdekes, hogy kikapcsolt állapotban is bekajál 70mA-ert.A netbookom 6500 mA/h órás akkumlátorral rendelkezik, de folyamatos WiFi-zés mellett ez is csak kb. 4 órát bír ki.A 3G-ét nem csak azért kapcsoltam ki mert nem használom, de azért is, mert ha nem elég erős a 3G-és jel a telefon részhez, akkor átkapcsol 2G-re és ezek után folyamatosan próbálkozik visszatérni a 3G-re, aminek szintén meg van az energia igénye.A navigálással kapcsolatban pedig annyi, hogy kb. 2- és egy negyed órás használat vett ki nagyjából 50% töltést az akksiból.Konkluzióként az a véleményem, hogy sajnos az energiatárolás napjainkban még messze nem fejlődött annyit, mint a technika egyéb területei, azt is mondhatnánk, hogy ma is az anno Galvani által kitalált energiatárolási elveket használjuk.

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23187 Dátum: 2011, 04 08, 09:52:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az akkumlátorról: Az átlagos napi egy lemerülés-töltés, az én használatom során, szintén realitás, bár igazából én nem így használom, hanem, ha tudom, hogy egyfolytában sokat fogom használni az O2-őt, akkor eleve felrakom a töltőre, vagy az USB kábelre.Napközben sokat nyomkodom, játszok vele, kb.fél óra WiFi-zés van benne (tapasztalatom szerint messze ez a legenergiaigényesebb, ennél kevésbé, de még mindig sok a GPS) és ritkán telefonálok. A ROM csere az én esetemben semmit nem változtatott az energiagazdálkodáson, így ebben nem hiszek.Az 1500 mA/h-ás akkumlátor kapacitás mellett, 100 mA/h-ás átlag fogyasztás mellett ez csak 15 óra működésre elegendő energiát jelent!Tehát érthető, hogy ebben az esetben nem bír többet az akksi 1 napnál.Érdekes, hogy kikapcsolt állapotban is bekajál 70mA-ert.A netbookom 6500 mA/h órás akkumlátorral rendelkezik, de folyamatos WiFi-zés mellett ez is csak kb. 4 órát bír ki.A 3G-ét nem csak azért kapcsoltam ki mert nem használom, de azért is, mert ha nem elég erős a 3G-és jel a telefon részhez, akkor átkapcsol 2G-re és ezek után folyamatosan próbálkozik visszatérni a 3G-re, aminek szintén meg van az energia igénye.A navigálással kapcsolatban pedig annyi, hogy kb. 2- és egy negyed órás használat vett ki nagyjából 50% töltést az akksiból.Konkluzióként az a véleményem, hogy sajnos az energiatárolás napjainkban még messze nem fejlődött annyit, mint a technika egyéb területei, azt is mondhatnánk, hogy ma is az anno Galvani által kitalált energiatárolási elveket használjuk.
Anno sokat volt téma az akkumulátor kérdése, kinek hogy bírja, stb. Az én tapasztalataimon már akkor is sokan csodálkoztak, de ezek szerint ez most sem lesz másként. Ahogy a kollega írta, hogy kimérte, és így úgy amúgy max ennyit bírhat ki az akksi, én elhiszem h ezeket az értékeket mérte, viszont akkor készülék és készülék között is lehet különbség. Pontosan tnap lettem figyelmes rá, hogy milyen régóta is bírja az akksim. Múlthét szombat (!) óta nem volt töltőn, ma reggel kellett felraknom rá. Szombaton sem volt 100%-ra töltve, mert sietnem kellett és levettem róla mielőtt felnyomja teljesen, majd túráztunk egyet és folyamatos ki-be kapcsolgatásokkal jó fél órát használtam a Navitel-t navigálásra. Azóta napi 5-10 perc telefonálás, néhány perc wifi minden nap, plusz óránként szinkronizálja le az e-maileket. Így jutottam el szombat délelőtt óta péntek reggelig 16%-os akksi töltöttségig. Sávválasztásnál 900/1800-on vagyok, és a legszebb az egészbe: a proci nem automatára hanem magasra van állítva. Aki nem hiszi járjon utána.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23188 Dátum: 2011, 04 08, 10:06:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Anno sokat volt téma az akkumulátor kérdése, kinek hogy bírja, stb. Az én tapasztalataimon már akkor is sokan csodálkoztak, de ezek szerint ez most sem lesz másként. Ahogy a kollega írta, hogy kimérte, és így úgy amúgy max ennyit bírhat ki az akksi, én elhiszem h ezeket az értékeket mérte, viszont akkor készülék és készülék között is lehet különbség. Pontosan tnap lettem figyelmes rá, hogy milyen régóta is bírja az akksim. Múlthét szombat (!) óta nem volt töltőn, ma reggel kellett felraknom rá. Szombaton sem volt 100%-ra töltve, mert sietnem kellett és levettem róla mielőtt felnyomja teljesen, majd túráztunk egyet és folyamatos ki-be kapcsolgatásokkal jó fél órát használtam a Navitel-t navigálásra. Azóta napi 5-10 perc telefonálás, néhány perc wifi minden nap, plusz óránként szinkronizálja le az e-maileket. Így jutottam el szombat délelőtt óta péntek reggelig 16%-os akksi töltöttségig. Sávválasztásnál 900/1800-on vagyok, és a legszebb az egészbe: a proci nem automatára hanem magasra van állítva. Aki nem hiszi járjon utána.
Nem kételkedem, benne amit leírtál, de valóban hihetetlennek tűnik. Lehet, hogy a japán Fukusima-i erőmű lett áthelyezve az akksidba?  ;) :D

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23189 Dátum: 2011, 04 08, 10:32:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Anno sokat volt téma az akkumulátor kérdése, kinek hogy bírja, stb. Az én tapasztalataimon már akkor is sokan csodálkoztak, de ezek szerint ez most sem lesz másként. Ahogy a kollega írta, hogy kimérte, és így úgy amúgy max ennyit bírhat ki az akksi, én elhiszem h ezeket az értékeket mérte, viszont akkor készülék és készülék között is lehet különbség. Pontosan tnap lettem figyelmes rá, hogy milyen régóta is bírja az akksim. Múlthét szombat (!) óta nem volt töltőn, ma reggel kellett felraknom rá. Szombaton sem volt 100%-ra töltve, mert sietnem kellett és levettem róla mielőtt felnyomja teljesen, majd túráztunk egyet és folyamatos ki-be kapcsolgatásokkal jó fél órát használtam a Navitel-t navigálásra. Azóta napi 5-10 perc telefonálás, néhány perc wifi minden nap, plusz óránként szinkronizálja le az e-maileket. Így jutottam el szombat délelőtt óta péntek reggelig 16%-os akksi töltöttségig. Sávválasztásnál 900/1800-on vagyok, és a legszebb az egészbe: a proci nem automatára hanem magasra van állítva. Aki nem hiszi járjon utána.

Éppen ezért kezdtem én is méregetni, mert sok helyen olvastam hogy van akinek egy hetet is elmegy, valakinek meg kikapcsolva is max 2 nap.
Az általad leírtak teljesen hihetőek és reálisak a méréseim alapján is, a különbség az én telóm 1 napja és a te 1 heted között az a 70mA ismeretlen áramfelvétel. Ha az nem lenne az enyém is kb. annyit bírna mint a tied.

Most állok neki különböző ROMokkal lemérni a nyugalmi áramot, ha ez nem változtat rajta akkor szétszedem és visszakövetem hogy merre szivárog el.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23190 Dátum: 2011, 04 08, 10:47:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Éppen ezért kezdtem én is méregetni, mert sok helyen olvastam hogy van akinek egy hetet is elmegy, valakinek meg kikapcsolva is max 2 nap.
Az általad leírtak teljesen hihetőek és reálisak a méréseim alapján is, a különbség az én telóm 1 napja és a te 1 heted között az a 70mA ismeretlen áramfelvétel. Ha az nem lenne az enyém is kb. annyit bírna mint a tied.

Most állok neki különböző ROMokkal lemérni a nyugalmi áramot, ha ez nem változtat rajta akkor szétszedem és visszakövetem hogy merre szivárog el.
Nem tudom, hogy lehetséges-e, de mindig is sejtettük, hogy vannak különbségek a 2 GB-s EU piacra készített (szolgáltatói) készülékek, és az őket megelőző egyéb forrásból az országba került készülékek között (8 GB). Az enyém még az elejéből származik, nem is akarom megtudni honnan, de nekem csak fél év Gsmline garancia volt rá, Samsungos gyári nem is volt rá. Hogy valóban lehet e különbség, vagy ez csak egy elmélet azt már nem tudom bizonyítani :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23191 Dátum: 2011, 04 08, 11:37:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem kételkedem, benne amit leírtál, de valóban hihetetlennek tűnik. Lehet, hogy a japán Fukusima-i erőmű lett áthelyezve az akksidba?  ;) :D
Nem kizárt  :hmm: :D Nem azt mondom, mert ha akarom 1 nap alatt én is le tudom rendezni a kütyüt, volt már rá példa amikor tényleg intenzíven használtam, de ha lájtos üzemmódban használom akkor sokáig kibírja. Viszont van még 1 másik elméletem is az akksival kapcsolatban. Hangsúlyozom nem értek hozzá ilyen szinteken, kizárólag felhasználói szinten, és csak ötletelek. De egy ezeknek az akkuknak nem befolyásolhatja az idejét az, hogy hogyan volt használva? Tudom mások a lítium akkuk mint a nikkelesek voltak, ahol ki lehetett nyírni őket elég hamar akár, de nem befolyásolhatja a kapacitásukat, hogy hogyan vannak töltve? Én szinte mindig úgy töltöm, hogy egész éjjel rajta hagyom, és reggel veszem le. Mivel írtam, hogy nekem még az első körös 8 GB-os verzióm van itt vannak az adatok az akksiról:
AB653850CU; S/N:TH1S826FS/5-B; 1500 mAh; 3,7 V; 5,55Wh. Csak kíváncsiság képpen, gondolom az elején amiket írtam vmiféle típusszámok. Másoknál is ugyanezen adatok vannak? Persze ez nem magyarázza mitől zabálhat kikapcsolt állapotban is...
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23192 Dátum: 2011, 04 08, 12:17:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem kizárt  :hmm: :D Nem azt mondom, mert ha akarom 1 nap alatt én is le tudom rendezni a kütyüt, volt már rá példa amikor tényleg intenzíven használtam, de ha lájtos üzemmódban használom akkor sokáig kibírja. Viszont van még 1 másik elméletem is az akksival kapcsolatban. Hangsúlyozom nem értek hozzá ilyen szinteken, kizárólag felhasználói szinten, és csak ötletelek. De egy ezeknek az akkuknak nem befolyásolhatja az idejét az, hogy hogyan volt használva? Tudom mások a lítium akkuk mint a nikkelesek voltak, ahol ki lehetett nyírni őket elég hamar akár, de nem befolyásolhatja a kapacitásukat, hogy hogyan vannak töltve? Én szinte mindig úgy töltöm, hogy egész éjjel rajta hagyom, és reggel veszem le. Mivel írtam, hogy nekem még az első körös 8 GB-os verzióm van itt vannak az adatok az akksiról:
AB653850CU; S/N:TH1S826FS/5-B; 1500 mAh; 3,7 V; 5,55Wh. Csak kíváncsiság képpen, gondolom az elején amiket írtam vmiféle típusszámok. Másoknál is ugyanezen adatok vannak? Persze ez nem magyarázza mitől zabálhat kikapcsolt állapotban is...
Nem tudom én sem, de az akkumlátorokkal kapcsolatban eléggé eltérő véleményeket olvastam, még szakértői szinten is.Mellesleg az én O2-őm független 8Gb-os, lassan másfél éves és az elejétől fogva a mostanihoz hasonló akku időkkel rendelkezem.Lehetséges az is, hogy az idők folyamán nem egyforma akkukat raktak a készülékekbe, de én inkább Keril kollégával értenék egyet, mert amíg alapjáratban is ilyen energia igénye van a készüléknek, addig matematikailag és fizikailag is lehetetlen jobb időket elérni.A Te esetedben lehet, hogy nem folynak el ilyen áramok alapból, ezért bírja ilyen sokáig.Most már csak azt kéne kideríteni valóban, hogy a legtöbb felhasználó esetében vajon mi generálja ezt a fogyasztást.

Nem elérhető garesz

  • Hozzászólások: 902
  • Nem: Férfi
  • Sörivó
    • uksesakk
  • Navigáció / Navigation: ajgo
  • PDA: SGS3
  • PDA ROM: a legfrissebb független
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23193 Dátum: 2011, 04 08, 14:20:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudom én sem, de az akkumlátorokkal kapcsolatban eléggé eltérő véleményeket olvastam, még szakértői szinten is.Mellesleg az én O2-őm független 8Gb-os, lassan másfél éves és az elejétől fogva a mostanihoz hasonló akku időkkel rendelkezem.Lehetséges az is, hogy az idők folyamán nem egyforma akkukat raktak a készülékekbe, de én inkább Keril kollégával értenék egyet, mert amíg alapjáratban is ilyen energia igénye van a készüléknek, addig matematikailag és fizikailag is lehetetlen jobb időket elérni.A Te esetedben lehet, hogy nem folynak el ilyen áramok alapból, ezért bírja ilyen sokáig.Most már csak azt kéne kideríteni valóban, hogy a legtöbb felhasználó esetében vajon mi generálja ezt a fogyasztást.
Az aksi fogyásnál az sem mindegy ki milyen felületett használ.
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való!

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23194 Dátum: 2011, 04 08, 15:56:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az aksi fogyásnál az sem mindegy ki milyen felületett használ.

Nekem jelenleg 8. napja megy töltés nélkül. Ebben a pillanatban 35%-on áll az akku. Saját 29017es JI1-es van fönn, NeoMix Dark Titanium skinnel. Napi kb. 1 óra beszélgetés, 1-2 SMS, kb 10-20 perc wifizgetés, meg 1-2 óra Teeterezés benne van pedig. :D
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető garesz

  • Hozzászólások: 902
  • Nem: Férfi
  • Sörivó
    • uksesakk
  • Navigáció / Navigation: ajgo
  • PDA: SGS3
  • PDA ROM: a legfrissebb független
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23195 Dátum: 2011, 04 08, 16:30:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem jelenleg 8. napja megy töltés nélkül. Ebben a pillanatban 35%-on áll az akku. Saját 29017es JI1-es van fönn, NeoMix Dark Titanium skinnel. Napi kb. 1 óra beszélgetés, 1-2 SMS, kb 10-20 perc wifizgetés, meg 1-2 óra Teeterezés benne van pedig. :D
Az nem gyenge.
A Titanium skinél tapasztaltam én is legisebb aku fogyást.
Az spb-nél a legtöbbet.
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való!

Nem elérhető silverline

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • Elvetemült Fórumozó
  • PDA: Iphone 4 16GB Black
  • PDA ROM: iOS 4.1
  • Skype: devidboy14
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23196 Dátum: 2011, 04 08, 16:33:11 »
Nekem 3 napot bír úgy, hogy egész nap nyomogatom. :D
Tudtad-e, hogy a dohányzás megrövidíti a............cigarettád?

Mindig arra vágytam, hogy a számítógépemet ugyanolyan könnyű legyen kezelni, mint a telefonomat. Mostanra valóra vált az álmom. Immár a telefonomat se tudom kezelni.

Nem elérhető i8000

  • Hozzászólások: 12
  • PDA: GT i-8000
  • PDA ROM: rapidnxxjj1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23197 Dátum: 2011, 04 09, 05:57:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
már feltettem egy gyári 6.1-et, de a kijelző kalibrálásnál elakadok...nem enged tovább....csak kergetem a kereszteket és semmi nem történik...

nem találtam arra vonatkozó üzenetet hogy sikerült-e .
így kérdezek   :D
sikerült a végen kalibrálni ?

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23198 Dátum: 2011, 04 09, 07:39:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem kizárt  :hmm: :D Nem azt mondom, mert ha akarom 1 nap alatt én is le tudom rendezni a kütyüt, volt már rá példa amikor tényleg intenzíven használtam, de ha lájtos üzemmódban használom akkor sokáig kibírja. Viszont van még 1 másik elméletem is az akksival kapcsolatban. Hangsúlyozom nem értek hozzá ilyen szinteken, kizárólag felhasználói szinten, és csak ötletelek. De egy ezeknek az akkuknak nem befolyásolhatja az idejét az, hogy hogyan volt használva? Tudom mások a lítium akkuk mint a nikkelesek voltak, ahol ki lehetett nyírni őket elég hamar akár, de nem befolyásolhatja a kapacitásukat, hogy hogyan vannak töltve? Én szinte mindig úgy töltöm, hogy egész éjjel rajta hagyom, és reggel veszem le. Mivel írtam, hogy nekem még az első körös 8 GB-os verzióm van itt vannak az adatok az akksiról:
AB653850CU; S/N:TH1S826FS/5-B; 1500 mAh; 3,7 V; 5,55Wh. Csak kíváncsiság képpen, gondolom az elején amiket írtam vmiféle típusszámok. Másoknál is ugyanezen adatok vannak? Persze ez nem magyarázza mitől zabálhat kikapcsolt állapotban is...

Én meg elektroműszerész vagyok, szóval értek hozzá  :D
Ki lehet nyírni ezeket az akkukat is természetesen. Jóval érzékenyebbek mint a nikkelesek, de a legtöbb felhasználói hülyeséget kivédi a töltő elektronika. Így viszont sokkal tartósabb és megbízhatóbb már.
Egyetlen művelet amivel gyorsan ki lehet nyírni, ha csontra lemeríted és nem töltöd fel hónapokig.

Esetemben azonban egyrészt vadonat új gyári Samsung aksiról van szó, másrészt a méréseimet ezért végeztem külső labor tápegységről.
Közérthető módon: Van egy vödröm. Teli töltöm vízzel. Ha használni akarom akkor fogom és elkezdem kiönteni belőle. Természetes hogy a használt mennyiség függvényében adott idő alatt kiürül a vödör, de ha nem használom akkor elvárható hogy a víz benne maradjon. Esetleg elpárolog néhány hét alatt, de esetünkben konkrétan luk van a vödör alján és ha nem használom akkor is folyik ki belőle.

Én ezt az elfolyást mértem meg ami 70mA.
Mivel a "vödör" kapacitása 1440mA egy óra alatt ezért kiszámolható, hogy 1440mA/70mA=20.57Óra alatt fogy ki a félrerakott, nem használt "vödör"

Természetesen a valóságban ennél kevesebb, mert az akkuk teljes kapacitását nem lehet kihasználni károsodás nélkül, de azért jól mutatja hogy még kikapcsolt állapotban sem bír ki egy teljes napot, tehát nem a használattól függ.

Egyébként pont ilyen akkum van nekem is mint neked.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."

Nem elérhető Keril

  • Hozzászólások: 24
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Omnia GT-I8000
  • PDA ROM: JJ1/JG5/JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23199 Dátum: 2011, 04 09, 07:50:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az nem gyenge.
A Titanium skinél tapasztaltam én is legisebb aku fogyást.
Az spb-nél a legtöbbet.

Az a baj, hogy ezt nem tudom megmérni, mert ha nem piszkálom akkor mindegyik kb. azonosan fogyaszt, kb. 150mA-t
A különbségek a processzor használatból fakadnak, amikor dolgozik felugrik mindegyiknél 300-340mA-re, de nem mindegy milyen hosszú időre.
...lehet hogy előszedem a tároló szkópot, azon látszik egy grafikonon az áram időbeni változása is.

Na majd vasárnap ez lesz a móka tárgya.
"Az élet olyan mint a motorkerékpár. Ahhoz hogy menjen, néha be kell rúgni."