2024, 09 25, 01:16:39

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1234727 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23000 Dátum: 2011, 03 20, 10:13:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok!
Lenne egy újabb problémám: Tegnap rádugtam a fülhallgatót a telefonomra és azóta ha le is húzom a telóról akkor is a fülhallgatós módban marad,vagyis csak fülhallgatóval tudok telefonálni és csak abban szól a hang.És ha ujraindítom a tel.-t akkor mindig előugrik az a menü ahol választani kell ,h.-fülhallgató, -fülhallgató mikrofonnal vagy -TV kimenet. >:(
Tudna nekem ebben valaki segíteni?
Tipikus mechanikus hiba, a jack aljzatban beragadt a kapcsoló lamella.Próbáld meg megjáratni a dugóval egy párszor, hátha visszabillen.Ha nem, akkor kukucskálj bele, hátha valami szennyeződés gátolja a mozgását, amit ki lehetne fúvatni-piszkálni!

Nem elérhető Lacoo88

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: garmin
  • PDA: SAMSUNG Omnia II
  • PDA ROM: RAPIDNXXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23001 Dátum: 2011, 03 20, 11:11:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tipikus mechanikus hiba, a jack aljzatban beragadt a kapcsoló lamella.Próbáld meg megjáratni a dugóval egy párszor, hátha visszabillen.Ha nem, akkor kukucskálj bele, hátha valami szennyeződés gátolja a mozgását, amit ki lehetne fúvatni-piszkálni!
Köszi szépen a segítséget! Sikerült,bejárattam kicsit és működik!  :D :taps:

Nem elérhető Lacoo88

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: garmin
  • PDA: SAMSUNG Omnia II
  • PDA ROM: RAPIDNXXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23002 Dátum: 2011, 03 20, 11:20:39 »
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban,hogy hogyan lehet Rapid JJ1 ROM-ját magyarra varázsolni?Próbáltam az XEHJG5 CSC-vel,de nem sikerült.A ROM cserénél angolul telepített,és a tel.ben tudtam csak átállítani a nyelvet, utána magyar lett,csak az vele a gond hogy nem a rapid ROM lett magyar hanem ami előtte volt rajta.Ez mitől lehet?
Köszi előre is!

Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23003 Dátum: 2011, 03 20, 11:41:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban,hogy hogyan lehet Rapid JJ1 ROM-ját magyarra varázsolni?Próbáltam az XEHJG5 CSC-vel,de nem sikerült.A ROM cserénél angolul telepített,és a tel.ben tudtam csak átállítani a nyelvet, utána magyar lett,csak az vele a gond hogy nem a rapid ROM lett magyar hanem ami előtte volt rajta.Ez mitől lehet?
Köszi előre is!

Miii ??? ez egy kicsit zavaros...ha XEHJG5 CSC-vel tetted föl, magyar kell hogy legyen,és ha már frissítve van JJ1-re,akkor most hogy van fönt mégis az előző ???
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23004 Dátum: 2011, 03 20, 11:45:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban,hogy hogyan lehet Rapid JJ1 ROM-ját magyarra varázsolni?Próbáltam az XEHJG5 CSC-vel,de nem sikerült.A ROM cserénél angolul telepített,és a tel.ben tudtam csak átállítani a nyelvet, utána magyar lett,csak az vele a gond hogy nem a rapid ROM lett magyar hanem ami előtte volt rajta.Ez mitől lehet?
Köszi előre is!
Amennyiben valóban a XEHJG5.CSC-vel flashelted akkor annak magyarra kellett hogy varázsolja a kütyüd, persze csak akkor ha alapértelmezettként hagytad a magyar nyelvet a kiválasztásnál.
Flashelés után még angolul indul a telefon viszont amikor újraindítod a kütyüd akkor magyar lesz.

A másik dolog ha te egy főzött ROM-nál nyelvet váltasz akkor ott igen csak galibát fogsz okozni, szal utána az sem biztos hogy feláll neked a rendszered.
Mellesleg én még azt is megkockáztatnám, hogy fel sem flashelted rendesen a telefonodat és még mindig a gyári ROM van rajta...

Menj a Beállításokba -> Rendszer -> Verzió -> Eszköz és írd le mi szerepelt a PDA, CSC és a Telefonnál.

Nem elérhető Lacoo88

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: garmin
  • PDA: SAMSUNG Omnia II
  • PDA ROM: RAPIDNXXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23005 Dátum: 2011, 03 20, 11:54:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amennyiben valóban a XEHJG5.CSC-vel flashelted akkor annak magyarra kellett hogy varázsolja a kütyüd, persze csak akkor ha alapértelmezettként hagytad a magyar nyelvet a kiválasztásnál.
Flashelés után még angolul indul a telefon viszont amikor újraindítod a kütyüd akkor magyar lesz.

A másik dolog ha te egy főzött ROM-nál nyelvet váltasz akkor ott igen csak galibát fogsz okozni, szal utána az sem biztos hogy feláll neked a rendszered.
Mellesleg én még azt is megkockáztatnám, hogy fel sem flashelted rendesen a telefonodat és még mindig a gyári ROM van rajta...

Menj a Beállításokba -> Rendszer -> Verzió -> Eszköz és írd le mi szerepelt a PDA, CSC és a Telefonnál.
PDA: RAPIDNXXJJ1 , CSCI8000XEHJG5 , I8000XXJJ1
OCTANS Downloader v2.0-ezzel flasheltem.
Van esetleg valami jobb módszer a flashelésre?Mert még eléggé új vagyok ebben.

Nem elérhető Lacoo88

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: garmin
  • PDA: SAMSUNG Omnia II
  • PDA ROM: RAPIDNXXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23006 Dátum: 2011, 03 20, 12:50:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amennyiben valóban a XEHJG5.CSC-vel flashelted akkor annak magyarra kellett hogy varázsolja a kütyüd, persze csak akkor ha alapértelmezettként hagytad a magyar nyelvet a kiválasztásnál.
Flashelés után még angolul indul a telefon viszont amikor újraindítod a kütyüd akkor magyar lesz.

A másik dolog ha te egy főzött ROM-nál nyelvet váltasz akkor ott igen csak galibát fogsz okozni, szal utána az sem biztos hogy feláll neked a rendszered.
Mellesleg én még azt is megkockáztatnám, hogy fel sem flashelted rendesen a telefonodat és még mindig a gyári ROM van rajta...

Menj a Beállításokba -> Rendszer -> Verzió -> Eszköz és írd le mi szerepelt a PDA, CSC és a Telefonnál.
Már sikerült.az octans 2.0-val volt a gond.az octans 2.14-el sikerült.
Köszi a segítséget!

Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23007 Dátum: 2011, 03 20, 12:53:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Már sikerült.az octans 2.0-val volt a gond.az octans 2.14-el sikerült.
Köszi a segítséget!

Örülök  ;)  :ok:
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető Serenity

  • Hozzászólások: 677
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: iPhone 6
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23008 Dátum: 2011, 03 20, 13:50:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi szépen a segítséget! Sikerült,bejárattam kicsit és működik!  :D :taps:

Legközelebb kicsit lassabban és óvatosabban húzd-dugd be az jackdugót az aljzatba és nem lesz gond!
Ha hirtelen kirántod vagy túl gyorsan dugod be akkor azért bolondul meg benne a lamella, vagy a szöszöktől vagy más szennyeződésektől ahogy azt már sbalu is írta! ;) :ok:

Nem elérhető Lacoo88

  • Hozzászólások: 27
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: garmin
  • PDA: SAMSUNG Omnia II
  • PDA ROM: RAPIDNXXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23009 Dátum: 2011, 03 20, 14:03:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Legközelebb kicsit lassabban és óvatosabban húzd-dugd be az jackdugót az aljzatba és nem lesz gond!
Ha hirtelen kirántod vagy túl gyorsan dugod be akkor azért bolondul meg benne a lamella, vagy a szöszöktől vagy más szennyeződésektől ahogy azt már sbalu is írta! ;) :ok:
oké!köszi :)

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23010 Dátum: 2011, 03 20, 18:13:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Legközelebb kicsit lassabban és óvatosabban húzd-dugd be az jackdugót az aljzatba és nem lesz gond!
Ha hirtelen kirántod vagy túl gyorsan dugod be akkor azért bolondul meg benne a lamella, vagy a szöszöktől vagy más szennyeződésektől ahogy azt már sbalu is írta! ;) :ok:
A lassú ki-be húzogatás igazából a szoftveres 'észleléshez' jó. Mivel nyitott a jack dugó, zsebben vagy bárhol pillanatok alatt belemegy egy kis por vagy szösz, ami elég ahhoz, hogy beakassza azt a kis cuccot. Nekem kb 4 hónap után előjött ez a probléma, akkor egy fogpiszkálóval belenyúltam, megmozgattam kicsit, és helyre is jött. Azóta is fordult már velem elő ilyen többször is.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető Sly189

  • Hozzászólások: 62
  • PDA: i9000 gyári 2.3.4
  • PDA ROM: i9000
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23011 Dátum: 2011, 03 20, 21:10:06 »
Valaki segítsen, SMS eket szeretném kimenteni az O2 m ből, mert eladósorba került, de úgy, hogypl egy symbianos nokiára rá tudjam tölteni őket, <vissza>  Ötlet? kb 200db

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23012 Dátum: 2011, 03 20, 21:40:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valaki segítsen, SMS eket szeretném kimenteni az O2 m ből, mert eladósorba került, de úgy, hogypl egy symbianos nokiára rá tudjam tölteni őket, <vissza>  Ötlet? kb 200db
Van olyan winmos progi, hogy sms backup, de hogy symbianos rendszerre erről vissza tudnád állítani, azt nem hiszem.Azt hiszem, hogy különböző oprendszerek programjai nem kompatibilisek egymással.





Nem elérhető dugobert

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: Igo 8
  • PDA: Samsung omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23013 Dátum: 2011, 03 20, 22:21:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Esetleg ezt próbáltad-e: hangerő gomb fel, középen koppint, és néz. Lehet ott vagy 0-ra levéve.

5-ösön van minden megnéztem! szóval nem ott van a problem.

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23014 Dátum: 2011, 03 20, 23:01:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
5-ösön van minden megnéztem! szóval nem ott van a problem.
Sosem rezeg, vagy csak hívásnál? Lehet tudod, de azért írom, hogy hanghívás beállításainál külön kell beállítani, hogy ne csak csengjen, hanem cseng és rezeg. Sms érkezésekor is asszem alapból nincs benne a rezgés. Egy ideje nem rezeg, vagy sosem rezgett? Ha semmi sehogy nem jön össze, azt mondom le kell menteni mindent és Hard Reset. Személy szerint még sosem hallottam olyat, hogy valakinek hardware-esen ment volna tönkre a vibra.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető Sly189

  • Hozzászólások: 62
  • PDA: i9000 gyári 2.3.4
  • PDA ROM: i9000
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23015 Dátum: 2011, 03 21, 08:18:09 »
SMS ekkel kapcsolatban, amiket a TELÓN mentett el, azt hogyan lehet áttenni a SIM re?

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23016 Dátum: 2011, 03 21, 08:32:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
SMS ekkel kapcsolatban, amiket a TELÓN mentett el, azt hogyan lehet áttenni a SIM re?
A Samsungos Messanging-al megnyitod az SMS-est, majd a menü-ben megtalálod, hogy copy to sim és kész.Csak az a baj vele, hogy nincs összefogása az SMS-eknek, teheát egyszerre nem tudod így átmásolni az összeset, így elég fárasztó nagyobb számú tételt egyenként átmásolni.

Nem elérhető Sly189

  • Hozzászólások: 62
  • PDA: i9000 gyári 2.3.4
  • PDA ROM: i9000
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23017 Dátum: 2011, 03 21, 11:05:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Samsungos Messanging-al megnyitod az SMS-est, majd a menü-ben megtalálod, hogy copy to sim és kész.Csak az a baj vele, hogy nincs összefogása az SMS-eknek, teheát egyszerre nem tudod így átmásolni az összeset, így elég fárasztó nagyobb számú tételt egyenként átmásolni.

Ú tényleg, ott még nem is néztem, csak egy pára darabot kell :) köszönöm a segítséget ! :olvass:

Nem elérhető zack13

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: iGO 8.3.2.
  • PDA: Samsung i-8000
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23018 Dátum: 2011, 03 21, 12:27:25 »
Keresgéltem a fórumon de nem találtam, hogy miként lehet lecserélni az ikonokat a menüben.Leszedtem az IPhone-like ikonokat és szeretném használni.
Tudnátok segíteni?

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23019 Dátum: 2011, 03 21, 12:56:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Keresgéltem a fórumon de nem találtam, hogy miként lehet lecserélni az ikonokat a menüben.Leszedtem az IPhone-like ikonokat és szeretném használni.
Tudnátok segíteni?
Ha a start menüben lévőkre gondolsz akkor azokat a windows mappában találod és mind Start_Icon_.....png-vel szerepelnek ha jól tudom :)
Bemásolod a pda-don lévő Resco Explorer-el vagy Total Commander-el és felülírod a régieket, majd nyomsz egy újraindítást a kütyüdnek.

Ha minden igaz akkor lecserélődik

Nem elérhető zack13

  • Hozzászólások: 5
  • Navigáció / Navigation: iGO 8.3.2.
  • PDA: Samsung i-8000
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23020 Dátum: 2011, 03 22, 00:02:17 »
Köszi sikerült :ok:
Még azt szeretném tudni, hogy animált háttérképet lehet beállítani?
Mert nekem az se sikerült.Pedig próbálkoztam kitartóan...az indítási animációt is próbáltam ki cserélni de az se sikerült...bár csak a háttér lenne lényeges :)

Nem elérhető mio180

  • Hozzászólások: 110
  • Nem: Férfi
  • PDA: O2Droid | CM6 β1
  • PDA ROM: RapidAIJH1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23021 Dátum: 2011, 03 22, 00:34:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
HR után próbálod? Előzőt leszedve, majd telepítve nekem is ez jön be. Valamit a korábbi telepítés ott hagy. :)
HR kellene hozzá? Ejha, biztos én vagyok tapasztalatlan, de ez meglep... akkor inkább hagyom. Egyelőre.


MÁS: Újraraktam a Win7 X64-et és itt szívatom magam már egy ideje a WMDC-vel. Agymosásom lehetett szeptember óta, mert semmiféle nehézségre nem emlékszem. Most meg a Device Manager-ben ott virít mint Other device/Unknown device sárga felkiáltójellel és a Windows Mobile Device Center meg csak "...connecting", aztán error, persze jogosan, de hogy mászok ki ebből?
Ja, én töltöttem le az MS oldaláról a WMDC-t (drvupdate-amd64) meg küszködök driverekkel. Régebben meg úgy rémlik, hogy csak rádugtam az O2-t és a gép intézett ;) mindent - gondolom Win Updaten keresztül.
Keresztül-kasul gugliztam, de csak nem jutok előbbre :(

O2Droid CM6 β1 | RapidAIJH1 | JJ1 | XEHJG5
ZTE Blade | Mio180 | ZT-180

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23022 Dátum: 2011, 03 22, 08:57:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van olyan winmos progi, hogy sms backup, de hogy symbianos rendszerre erről vissza tudnád állítani, azt nem hiszem.Azt hiszem, hogy különböző oprendszerek programjai nem kompatibilisek egymással.
Magamat cáfolandó, találtam egy olyan programot, amely azt állítja magáról, hogy platform független.A neve MyBackup Pro és a telefon fontos adatait tudja kimenteni.Azt mondja, hogy pl. lementi egy Blacberry-ről az adatokat és vissza tudja állítani egy Android-osra.Még nem próbáltam, de ígéretesnek tűnik.  :ok:

Nem elérhető devilg

  • Hozzászólások: 99
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: samsung Galaxy S8
  • PDA ROM: G950F
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23023 Dátum: 2011, 03 22, 09:52:11 »
Üdv mindenkinek!Olyan kérdésem lenne hogy I8000-ben meglehet-e oldani hogy a készülék hangok csipogás stb ne legyen de viszont  sms-hang meg legyen!  ??????????

Nem elérhető cusing

  • Hozzászólások: 201
  • Navigáció / Navigation: sync aura és XXX
  • PDA: samsung galaxy s 2
  • PDA ROM: I9100XXLSJ
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #23024 Dátum: 2011, 03 22, 09:56:42 »
hy.A gyári Wm tárcsázót,hogy lehet visszaálitani?? >:(