2024, 09 25, 17:19:46

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1234867 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22575 Dátum: 2011, 02 24, 10:46:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello abban tudna nekem segiteni valaki hogy mit csinaljak a telefonnal hogy normálisan ráálljon a muholdakra mert akármit csinálok vele egyszeruen nem jo,már mindent végigolvastam mindent kiprobáltam és sehogyansem jo látja a muholdakat de nem áll rá.omnia 2 igo 8 jj1 rom.Ha valaki segitene nagyon megköszönném.
Ellenőrizd a készülék beállításaid és az igo beállításait (com port, stb) és keress egy tágas teret, és várj 5 percig türelmesen.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22576 Dátum: 2011, 02 24, 10:49:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello abban tudna nekem segiteni valaki hogy mit csinaljak a telefonnal hogy normálisan ráálljon a muholdakra mert akármit csinálok vele egyszeruen nem jo,már mindent végigolvastam mindent kiprobáltam és sehogyansem jo látja a muholdakat de nem áll rá.omnia 2 igo 8 jj1 rom.Ha valaki segitene nagyon megköszönném.

Szia!Itt már volt szó hasonló dologról...frici linkelt pár dolgot...próbáld meg hátha segít. :)
You are not allowed to view links. Register or Login
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22577 Dátum: 2011, 02 24, 10:56:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello abban tudna nekem segiteni valaki hogy mit csinaljak a telefonnal hogy normálisan ráálljon a muholdakra mert akármit csinálok vele egyszeruen nem jo,már mindent végigolvastam mindent kiprobáltam és sehogyansem jo látja a muholdakat de nem áll rá.omnia 2 igo 8 jj1 rom.Ha valaki segitene nagyon megköszönném.
Nálam ez a megoldás tökéletesen bejött, úgy fogja a holdakat, ahogy az elő van írva: You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető fecike1987

  • Hozzászólások: 33
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: omnia II
  • PDA: omnia II
  • PDA ROM: i8000nxxjj1 rapid
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22578 Dátum: 2011, 02 24, 11:21:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nálam ez a megoldás tökéletesen bejött, úgy fogja a holdakat, ahogy az elő van írva: You are not allowed to view links. Register or Login

már csak ez az egy amit még nem probáltam pill hard reset és probálom

Nem elérhető fecike1987

  • Hozzászólások: 33
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: omnia II
  • PDA: omnia II
  • PDA ROM: i8000nxxjj1 rapid
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22579 Dátum: 2011, 02 24, 11:23:31 »
slevai nézem pedig még a romod is ugyanaz mint nekem ,éppen ezért sajnálnám lecserélni nekem nagyon bejött ez a rom az előzővel akku problémáim voltak nagyon leszivta de ezzel tökéletes

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22580 Dátum: 2011, 02 24, 11:29:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
slevai nézem pedig még a romod is ugyanaz mint nekem ,éppen ezért sajnálnám lecserélni nekem nagyon bejött ez a rom az előzővel akku problémáim voltak nagyon leszivta de ezzel tökéletes
Ha nem megy próbálkozni kell, próbálkozni, próbálkozni.... JA! és próbálkozni :) :D
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Lacus_

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22581 Dátum: 2011, 02 24, 11:39:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem megy próbálkozni kell, próbálkozni, próbálkozni.... JA! és próbálkozni :) :D
A kiskutya szokott próbálkozni  :D rotfl rotfl

Nem elérhető goodboy007

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Nav N Go iGO 8
  • PDA: Samsung Omnia II GT-i8000
  • PDA ROM: I8000NXXJH1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22582 Dátum: 2011, 02 24, 11:45:50 »
Hali!

Tudnátok ajánlani valamit, mivel és hogyan tudnám kitisztítani a jackcsatlakozót?

Egy ideig csinálta, aztán abbamaradt, de már 2-3 hete szinte minden nap azt csinálja a telefon, hogy egyfolytában pittyeg meg kijelzi a szöveget, hogy bedugtam a fülest és mit akarok csinálni. Egyrészt zavaró, másrészt ha telefonálás közben jön elő, akkor elnémul.
Bár azt nem értem, hogy sokszor lerakom és 5-10 perc egy helyben fekvés után kezdi el csinálni, nem egyből, pedig úgy tűnik, ha a hátulját fogom a telefonnak, akkor kezdi el csinálni.

Érdemes egyáltalán kitisztítani vagy menjen a szervizbe?
Ha gariztatnom kell és közvetlenül a Samsunghoz viszem, akkor nem kell paráznom, hogy nem a gyári T-Mobile-os ROM van rajta igaz? Vagy a biztonság kedvéért tegyem vissza az eredetit?
Az életben az a jó, hogy bármi megtörténhet és az a szar, hogy meg is történik.

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22583 Dátum: 2011, 02 24, 11:46:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A kiskutya szokott próbálkozni  :D rotfl rotfl
:D :D Csak az kicsit mással próbálkozik :D  :taps:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető fecike1987

  • Hozzászólások: 33
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: omnia II
  • PDA: omnia II
  • PDA ROM: i8000nxxjj1 rapid
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22584 Dátum: 2011, 02 24, 11:48:37 »
Nemtudom mi lehet most még a muholdakat sem látja

Lacus_

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22585 Dátum: 2011, 02 24, 11:49:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!

Tudnátok ajánlani valamit, mivel és hogyan tudnám kitisztítani a jackcsatlakozót?

Egy ideig csinálta, aztán abbamaradt, de már 2-3 hete szinte minden nap azt csinálja a telefon, hogy egyfolytában pittyeg meg kijelzi a szöveget, hogy bedugtam a fülest és mit akarok csinálni. Egyrészt zavaró, másrészt ha telefonálás közben jön elő, akkor elnémul.
Bár azt nem értem, hogy sokszor lerakom és 5-10 perc egy helyben fekvés után kezdi el csinálni, nem egyből, pedig úgy tűnik, ha a hátulját fogom a telefonnak, akkor kezdi el csinálni.

Érdemes egyáltalán kitisztítani vagy menjen a szervizbe?
Ha gariztatnom kell és közvetlenül a Samsunghoz viszem, akkor nem kell paráznom, hogy nem a gyári T-Mobile-os ROM van rajta igaz? Vagy a biztonság kedvéért tegyem vissza az eredetit?
Nézz bele nagyítóval nem-e elmozdult az egyik lamella és az csinál zárlatot vagy, sűrített levegővel fuvasd ki.
Ha nincs akivel megcsináltatnád lehet kapni sprét kivitelben számtek vagy autós boltban  ;)

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22586 Dátum: 2011, 02 24, 11:55:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nézz bele nagyítóval nem-e elmozdult az egyik lamella és az csinál zárlatot vagy, sűrített levegővel fuvasd ki.
Ha nincs akivel megcsináltatnád lehet kapni sprét kivitelben számtek vagy autós boltban  ;)
Én jártam úgy, hogy beragadt, és megnémult. Azt hittem szerviz lesz belőle, aztán egy fogpiszkálóval (az volt csak kéznél) megpiszkáltam és jó lett. Kiderült h belement a szösz és attól ragadt be.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető Serenity

  • Hozzászólások: 677
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: iPhone 6
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22587 Dátum: 2011, 02 24, 12:08:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én jártam úgy, hogy beragadt, és megnémult. Azt hittem szerviz lesz belőle, aztán egy fogpiszkálóval (az volt csak kéznél) megpiszkáltam és jó lett. Kiderült h belement a szösz és attól ragadt be.

Jaja.. de nekem is csinálta ezt és kiderült hogy csak nagyon hirtelen húztam ki meg dugtam be a fülest... próbáld meg hogy kitisztítod és lassabban dugod be meg húzod ki a fülhalgatót és akkor nem lesz baj! ;) :ok:

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22588 Dátum: 2011, 02 24, 12:22:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nemtudom mi lehet most még a muholdakat sem látja
Samsungos beállításokban gps rész alatt az automatikus kezelés be van kapcsolva? Igo-t használsz? Abban csinálj egy olyat, hogy a beállítások rész alatt gps beállítások vagy ilyesmi, ahol a portokat is állítod kerestesd meg vele te a vevőt (gps vevő automatikus keresése), és állj ki egy nyílt terepre (de tényleg, ne az ablakba vagy ilyesmi) és várj türelmesen. Ha 10-15 perc után sem fog egy holdat sem, akkor flasheld újra a telefont.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető Serenity

  • Hozzászólások: 677
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: iPhone 6
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22589 Dátum: 2011, 02 24, 12:33:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Samsungos beállításokban gps rész alatt az automatikus kezelés be van kapcsolva? Igo-t használsz? Abban csinálj egy olyat, hogy a beállítások rész alatt gps beállítások vagy ilyesmi, ahol a portokat is állítod kerestesd meg vele te a vevőt (gps vevő automatikus keresése), és állj ki egy nyílt terepre (de tényleg, ne az ablakba vagy ilyesmi) és várj türelmesen. Ha 10-15 perc után sem fog egy holdat sem, akkor flasheld újra a telefont.

Lehet hülye kérdés de komolyan nem találom sehol a választ.. ha már úgyis igos a téma akkor megkérdem..
Nem lehet automatikusra állítani azt hogy a kijelző ne kapcsoljon ki miközben navigál?
Nekem folyton kikapcsol a kijelző és manuálisan kell beállítanom hogy ne kapcsoljon ki...
Erre tud valaki megoldás? :D


Közben az igo beállításaiban megtaláltam az eszköz beállításainál a folyamatos világítást! Feltettem én is azt a modacos cucot kint a teraszon nem fix műholdat kb 5mp alatt talált és kb 2perc alatt talált fix műholdat eddig jobb, majd ha 2kor megyek az asszonyért akkor letesztelem élesben és beszámolok én is róla! ;) :ok:


Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22590 Dátum: 2011, 02 24, 12:38:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet hülye kérdés de komolyan nem találom sehol a választ.. ha már úgyis igos a téma akkor megkérdem..
Nem lehet automatikusra állítani azt hogy a kijelző ne kapcsoljon ki miközben navigál?
Nekem folyton kikapcsol a kijelző és manuálisan kell beállítanom hogy ne kapcsoljon ki...
Erre tud valaki megoldás? :D
Nincs előttem most az igo, de beállítások/eszköz talán? Háttérvilágításnál azt hiszem alapból a készülék beállításain van, ezért alszik be. Állítsd át folyamatos háttérvilágításra.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22591 Dátum: 2011, 02 24, 12:40:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet hülye kérdés de komolyan nem találom sehol a választ.. ha már úgyis igos a téma akkor megkérdem..
Nem lehet automatikusra állítani azt hogy a kijelző ne kapcsoljon ki miközben navigál?
Nekem folyton kikapcsol a kijelző és manuálisan kell beállítanom hogy ne kapcsoljon ki...
Erre tud valaki megoldás? :D
Az iGo beállításokon belül Eszközbeállítások-Energiagazdálkodás=Folyamatos háttérvilágítás.

Nem elérhető dionaea

  • Hozzászólások: 50
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGA
  • PDA ROM: FROYO.xwkb1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22592 Dátum: 2011, 02 24, 12:42:40 »
felraktam anzo titaniumot. de van vele egy kis gondom, az hogy nem tudom letörölni, elindul a törlés mintha be is fejezné, de mikor újra inditom ott van.
igazából el is férne, de nagyon zavar a startmenüben a 4 oszlopos elrendezés meg az a pár mega is jól jönne amit foglal az eszközön.

Nem elérhető Serenity

  • Hozzászólások: 677
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: iPhone 6
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22593 Dátum: 2011, 02 24, 12:44:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs előttem most az igo, de beállítások/eszköz talán? Háttérvilágításnál azt hiszem alapból a készülék beállításain van, ezért alszik be. Állítsd át folyamatos háttérvilágításra.
You are not allowed to view links. Register or Login
Az iGo beállításokon belül Eszközbeállítások-Energiagazdálkodás=Folyamatos háttérvilágítás.

Köszönöm, igen közben nyomkorásztam és rájöttem.. :huh: Módosítottam a hozzászólásomat is csak Ti gyorsabbak vagytok nálam! :D ;) ;D

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22594 Dátum: 2011, 02 24, 12:49:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
felraktam anzo titaniumot. de van vele egy kis gondom, az hogy nem tudom letörölni, elindul a törlés mintha be is fejezné, de mikor újra inditom ott van.
igazából el is férne, de nagyon zavar a startmenüben a 4 oszlopos elrendezés meg az a pár mega is jól jönne amit foglal az eszközön.
Rakd fel a Reiben féle QuickMenu-űt!Azonkívűl, hogy eltávolítja az eredeti Start Menu-űt, még megspórol vagy 10mB értékes helyet is.

Nem elérhető Hedgehog

  • Hozzászólások: 13
  • Navigáció / Navigation: Nav&Go
  • PDA: GT-I8000; GT-I9001
  • PDA ROM: I8000NXXIL3; I9001XXKPL
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22595 Dátum: 2011, 02 24, 12:58:11 »
Hello!

Kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy Omina 2-őm, és le szeretném frissíteni a romot...
Vki légyszíves írja le ennek menetét, és hogy honnan tudom beszerezni a hozzá kellő programot, ill romot...

Köszönöm

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22596 Dátum: 2011, 02 24, 13:02:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
felraktam anzo titaniumot. de van vele egy kis gondom, az hogy nem tudom letörölni, elindul a törlés mintha be is fejezné, de mikor újra inditom ott van.
igazából el is férne, de nagyon zavar a startmenüben a 4 oszlopos elrendezés meg az a pár mega is jól jönne amit foglal az eszközön.
Anzo nem i900-ra tervezte a titaniumot? A törléssel kapcsolatban, hogy kezdtél neki? A programok eltávolításánál vagy manuálisan?

A 4 oszlopos start menüt visszaállíthatod, ha talán felrakod ezt a cab-t -> You are not allowed to view links. Register or Login
(előtte készíts biztonsági másolatot a rendszeredről)

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22597 Dátum: 2011, 02 24, 13:07:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello!

Kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy Omina 2-őm, és le szeretném frissíteni a romot...
Vki légyszíves írja le ennek menetét, és hogy honnan tudom beszerezni a hozzá kellő programot, ill romot...

Köszönöm
Már le van írva régóta csak szét kell nézned egy picit ;)

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető jeriba

  • Hozzászólások: 5
  • PDA: omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIK5
  • Skype: jeribashigan
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22598 Dátum: 2011, 02 24, 13:33:32 »
Sziasztok, a következők miatt kellene egy kis segítség.
Az omnia 2-n nem működik a wifi. Korábban már előfordult, akkor egy újra indítással megoldódott.
Most megint újra indítottam, csináltam egy soft reset-et, utána hard reset-et, de semmi. Megjegyezném a műszeren fut az spb shell 3.5, elsőként annak a widgedt-jéről próbáltam indítani. Mivel ez nem ment, belementem a saját kezelőjébe, azonban a wifi indításakor 3-szor felvillan a keresés és vége.
Utána mentem a kapcsolatkezelőbe, ahol azt írja, hogy (repcsis üzemmód, telefon, és bluetooth alatt) összes adatkapcsolat bontva, azonban  semmit nem ajánl fel a menüben, hogy az adatkapcsolatokat aktiválni tudjam. Egyébként minden működik, csak a wifit deaktiválta valamiért.
Kiszáltam a Shell-ből, a hagyományos windows asztalról a bluetooth mellől eltűnt a wifi aktiválásának lehetősége. Megjegyezném a wifi utolsó használata óta 3 progit telepítettem, de szerintem egyik sem olyan, ami miatt esetleg összeakadnának a progik. Szóval a Gps2day-t, a Skype-ot, és az Elecont Weathert tettem fel. Már arra gondolok, hogy ezeket leszedem, és megnézem akkor mi lesz.

Valami ötletetek, tanács van?

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22599 Dátum: 2011, 02 24, 13:40:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok, a következők miatt kellene egy kis segítség.
Az omnia 2-n nem működik a wifi. Korábban már előfordult, akkor egy újra indítással megoldódott.
Most megint újra indítottam, csináltam egy soft reset-et, utána hard reset-et, de semmi. Megjegyezném a műszeren fut az spb shell 3.5, elsőként annak a widgedt-jéről próbáltam indítani. Mivel ez nem ment, belementem a saját kezelőjébe, azonban a wifi indításakor 3-szor felvillan a keresés és vége.
Utána mentem a kapcsolatkezelőbe, ahol azt írja, hogy (repcsis üzemmód, telefon, és bluetooth alatt) összes adatkapcsolat bontva, azonban  semmit nem ajánl fel a menüben, hogy az adatkapcsolatokat aktiválni tudjam. Egyébként minden működik, csak a wifit deaktiválta valamiért.
...
Valami ötletetek, tanács van?
A te ROM-dal kapcsolatban már nagyon sokan jelezték a fent említett problémát. Tudom, hogy sokan nem hisznek benne, de azért jöttek szinte havi rendszerességgel a ROM-k, mert "mindig" kijavítottak vmi hibát az előzőekhez képest.
A te esetedben is az első lépés lenne egy ROM frissítés és ha ismét előjön a probléma, bár nem hiszem, akkor lehetne konkrétabban a problémádról beszélni.