2024, 09 27, 01:16:20

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1234998 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22325 Dátum: 2011, 02 10, 09:12:13 »
Jó reggelt fiúk!
Az új romomról első blikkre: Nem érzek nagyon nagy különbségeket az öreghez képest, legalább is avval a mezitlábas today-el használva, amit én szeretek.Kicsit több a ram alapból (kb.80Mb), mintha stabilan tartaná is., a tárhely is 80Mb körüli jelenleg, de még messze nincs fenn minden amit használni szoktam.Valóban direkt használom angolul.Az a tapasztalatom a lokalizációkkal, hogy általában bugosak, de a legjobb esetben is vannak benne hülye fordítások.Spórolnak azon, hogy egy műszaki fordítónak adják ki a munkát.Az akku mintha kicsit tovább bírná.Gyorsaság  és stabilitás tekintetében is hasonló az előző romomhoz.Az eddigi újratelepítésekkel kapcsolatban két problémát nem tudtam eddig megoldani.Az egyik, hogy ha megnyitok egy ablakot, akkor a legfelső részén lévő szöveg üres lesz, egészen addig, míg meg nem mozdítom az ablakot.Ez volt az öreg romnál is, de nem jut eszembe, hogy hogyan sikerült kijavítani?Hátha Ti tudjátok.A másik, hogy a PimBackup nem állította vissza a megörzött sms-eimet.Szerencsére használok egy olyan programot, hogy Sms Backup és abból sikerült visszaállítani, bár az nem volt teljesen naprakész, így pár sms-em eltűnt.

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22326 Dátum: 2011, 02 10, 09:15:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem meg nálunk nagy cserélgetés lesz, SGS2 Dual proci, FullHD kamerafelvétel, vaku, meg még sok okosság  ;)
Olvastad ???
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem olvastam még, de ja kíváncsi leszek mennyit bír az akkuja... Részemről az nem telefon ha magammal kell cipelnem nap mint nap a töltőt, mert 1 nap alatt lemerül... És ez a szörnyű minden Droidos telefonban, mert még egy X10 miniPro sem bírja 1 napnál tovább ha használod, pedig ott aztán nem beszélhetünk kijelző méretekről... :(

Az Omniám szerintem marad egy jó darabig. Az ég világon semmi probléma vele és teljesen kielégíti az elképzeléseimet.

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22327 Dátum: 2011, 02 10, 09:36:36 »
Az sms visszaállítás megoldódott!Nem próbálkoztam eddig az SPB Backup-al, mert úgy tudtam, hogy más rom esetében nem használható az előző mentése.De úgy néz ki, hogy igen!Észrevette a lelkem, hogy más a rom, de normál beállításban csak a szöveges üzenetek visszaállításával sikerült egy tegnapi mentésből visszanyernem az eltűnt sms-eimet.  :) Sőt azt is felajánlja, hogy a régi romom mentéseit visszaállítja, úgynevezett ROM Upgrade Mode-ban.Nem tudom, hogy mi sűlne ki ebből?

Nem elérhető csabics

  • Hozzászólások: 135
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S5
  • Skype: tsaba75
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22328 Dátum: 2011, 02 10, 09:47:11 »
Hiába csinálok hard resetet a my storagen nem töröl mindent.
Hopgyan csináljam?
Négygombos módszerrel csinálom.


Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22329 Dátum: 2011, 02 10, 10:01:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hiába csinálok hard resetet a my storagen nem töröl mindent.
Hopgyan csináljam?
Négygombos módszerrel csinálom.
Töröld ki kézzel!A négygombos biztosan nem nyúl a My Storagéhez!

Nem elérhető mrmarkus

  • Hozzászólások: 2879
  • Nem: Férfi
  • Freedom of Information
    • Dobókocka
  • Navigáció / Navigation: Sygic, Google Maps
  • PDA: HTC Desire r/w s-off
  • PDA ROM: Device: HTC Desire PVT4 .:.| S-OFF |.:. HBOOT: AlphaRev STOCK 6.93.1002 Radio: 32.56.00.32U_5.17.05.23 ROM: [WIP][JB]unoffical CyanogenMod10 [15. August]
  • Skype: mrmarkus7085
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22330 Dátum: 2011, 02 10, 10:01:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hiába csinálok hard resetet a my storagen nem töröl mindent.
Hopgyan csináljam?
Négygombos módszerrel csinálom.

Miért nem törlöd PC-ről?!  ;)
Asus emachines E525 Widows 7
HTC Desire r/w s-off
Nokia 9300
Nokia E50

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22331 Dátum: 2011, 02 10, 10:36:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hiába csinálok hard resetet a my storagen nem töröl mindent.
Hopgyan csináljam?
Négygombos módszerrel csinálom.
Én tényleg nem tudom, hányszor kell még leírni, hogy a négygombos reset csak alaphelyzetbe állítja a készüléket, a WM tárcsázóból beírt kóddal lehet a gyári állapotot előidézni, így többek közt a névjegyalbumot, sms-eket, és a My Storage-ot is törölni.
*2767*3855#
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22332 Dátum: 2011, 02 10, 10:40:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az sms visszaállítás megoldódott!Nem próbálkoztam eddig az SPB Backup-al, mert úgy tudtam, hogy más rom esetében nem használható az előző mentése.De úgy néz ki, hogy igen!Észrevette a lelkem, hogy más a rom, de normál beállításban csak a szöveges üzenetek visszaállításával sikerült egy tegnapi mentésből visszanyernem az eltűnt sms-eimet.  :) Sőt azt is felajánlja, hogy a régi romom mentéseit visszaállítja, úgynevezett ROM Upgrade Mode-ban.Nem tudom, hogy mi sűlne ki ebből?
Inkább hagyd, visszarakhat/törölhet olyan registry bejegyzést is, amit nem kéne.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22333 Dátum: 2011, 02 10, 10:44:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Inkább hagyd, visszarakhat/törölhet olyan registry bejegyzést is, amit nem kéne.
Igen, én is úgy gondolom, hogy kockázatos.Erre nem tudsz valami okosságot:...ha megnyitok egy ablakot, akkor a legfelső részén lévő szöveg üres lesz, egészen addig, míg meg nem mozdítom az ablakot.Ez volt az öreg romnál is, de nem jut eszembe, hogy hogyan sikerült kijavítani?

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22334 Dátum: 2011, 02 10, 10:55:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, én is úgy gondolom, hogy kockázatos.Erre nem tudsz valami okosságot:...ha megnyitok egy ablakot, akkor a legfelső részén lévő szöveg üres lesz, egészen addig, míg meg nem mozdítom az ablakot.Ez volt az öreg romnál is, de nem jut eszembe, hogy hogyan sikerült kijavítani?
Őszinte legyek? Egy képernyőmentés erről jó lenne, mert nem értem a problémát.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22335 Dátum: 2011, 02 10, 11:12:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Őszinte legyek? Egy képernyőmentés erről jó lenne, mert nem értem a problémát.
Amíg nem nyúlok az ablakhoz és utána:a felső sor alapból mindig üres.

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22336 Dátum: 2011, 02 10, 11:18:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amíg nem nyúlok az ablakhoz és utána:a felső sor alapból mindig üres.
Ez a Total Commander a legfrisebb? És csak ezzel csinálja, vagy minden programban előjön? (Én ilyen Taskbar moddereket soha nem használtam, mint Neked van a képen, mert nem voltak velük jó tapasztalataim, ilyen is okozhatja.)
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22337 Dátum: 2011, 02 10, 11:25:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a Total Commander a legfrisebb? És csak ezzel csinálja, vagy minden programban előjön? (Én ilyen Taskbar moddereket soha nem használtam, mint Neked van a képen, mert nem voltak velük jó tapasztalataim, ilyen is okozhatja.)
Minden előreugró ablaknál ez a helyzet.Mint írtam ezt a régi romon is csinálta, de nem emlékszem, hogy mitől jött rendbe és ezeket a programokat mind használtam az előzőn is, amikor már jó volt minden.Mindegy, kösz, majd rájövök.  ;)

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22338 Dátum: 2011, 02 10, 11:33:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Minden előreugró ablaknál ez a helyzet.Mint írtam ezt a régi romon is csinálta, de nem emlékszem, hogy mitől jött rendbe és ezeket a programokat mind használtam az előzőn is, amikor már jó volt minden.Mindegy, kösz, majd rájövök.  ;)
Mondok, az ilyen kinézetmódosítókban nézz körül.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető mobilman

  • Hozzászólások: 43
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO 8.4.2.139242
  • PDA: Samsung GT-I9000 Galaxy S
  • PDA ROM: 2.3.4 I9000XXJVQ
  • Skype: bada.robert
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22339 Dátum: 2011, 02 10, 15:50:52 »
Hali.. Na ahogy tegnap kértem tanácsot itt hogy mi mellett döntseg galaxy 3 vagy i800 omnia 2..   Végülis találtam nagyon jó áron nagyon jó szép omnia 2 őt fóliás stb.. Nem bántam meg hogy ezt vettem a g3 helyett.. Eszméletlen szép képe van , minden király rajta..     Tehát köszi a segítségetek..       Omnia 2 született belőle ahogy mondtátok.. :D    Üdv: Mobilman
mobilman

Nem elérhető 7masodperc

  • Hozzászólások: 14
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: samsung i8000
  • PDA ROM: PDA:I8000NXXJJ1 CSC:I8000XEHJG5 PHONE:I8000XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22340 Dátum: 2011, 02 10, 16:27:38 »
Hali mindenki...
Még most kezdem olvasgatni ezeket a ROM-frissítéses dolgokat. A kérdésem az lenne h. nekem ezzel a rommal amim van megéri-e vagy ajánlatos ill. kötelező lenne 1 frissítést csinálnom. Kevés a memóriám lassúcska és a GPS-nek is kb 20 perc kell míg műholdat talál (ha talál egyáltalán). Milyen ROM-ot ajánlanátok h. gyorsabb legyek.
A segítséget előre is köszönöm...

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22341 Dátum: 2011, 02 10, 16:32:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali mindenki...
Még most kezdem olvasgatni ezeket a ROM-frissítéses dolgokat. A kérdésem az lenne h. nekem ezzel a rommal amim van megéri-e vagy ajánlatos ill. kötelező lenne 1 frissítést csinálnom. Kevés a memóriám lassúcska és a GPS-nek is kb 20 perc kell míg műholdat talál (ha talál egyáltalán). Milyen ROM-ot ajánlanátok h. gyorsabb legyek.
A segítséget előre is köszönöm...
Igen.
NXXJJ1.
:)
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető 7masodperc

  • Hozzászólások: 14
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: samsung i8000
  • PDA ROM: PDA:I8000NXXJJ1 CSC:I8000XEHJG5 PHONE:I8000XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22342 Dátum: 2011, 02 10, 16:40:50 »
Amit ajánlottál ROM. az miben különbözik (miben jobb) az enyémtől?
Am ami most van nekem az mikori kiadás?
Tudnál nekem linkelni h. honnan töltsem le az Új romot?
1 kis telepítési segédlet.
Bocs ha 1 kicsit értetlennek látszom csak félek 1 kicsit h. kivégzem a kicsikémet...:)

Lacus_

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22343 Dátum: 2011, 02 10, 16:51:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amit ajánlottál ROM. az miben különbözik (miben jobb) az enyémtől?
Am ami most van nekem az mikori kiadás?
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22344 Dátum: 2011, 02 10, 16:56:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amit ajánlottál ROM. az miben különbözik (miben jobb) az enyémtől?
Am ami most van nekem az mikori kiadás?
Tudnál nekem linkelni h. honnan töltsem le az Új romot?
1 kis telepítési segédlet.
Bocs ha 1 kicsit értetlennek látszom csak félek 1 kicsit h. kivégzem a kicsikémet...:)
:olvass: :google2: :olvass: :google2: :olvass: :google2:  :ok:
Attól függően, hogy Win7/Vista vagy XP van a gépeden, kattints a megfelelő topikra, és olvasd el az első hsz-t, abban minden lényeges tudnivaló le van írva:
You are not allowed to view links. Register or Login
A JB sorozat 2010 februári, a JJ (a legutolsó ismert kiadás) pedig 2010 októberi, sokat fejlődött, főleg sebességben, szabad memóriában.
Innen tudod letölteni: You are not allowed to view links. Register or Login
A CSC a nyelvi fájl, általában mindegyik tud angolul, de magyarul csak az XEH kezdetűek, így ha magyarul szeretnéd használni, akkor a fenti helyen lévő PROJJ1.CSC helyett majd ezt töltsd le: You are not allowed to view links. Register or Login
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető vastagpeti

  • Hozzászólások: 192
  • PDA: Galaxy S3
  • PDA ROM: 4.0.4 gyári
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22345 Dátum: 2011, 02 10, 17:24:20 »
Sziasztok.
A gyáti Samsung Today hátterét hogyan tudom egyszerűen megváltoztatni?

Nem elérhető Billy971

  • Hozzászólások: 61
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: Sony Xperia Z2
  • PDA ROM: 5.0.2 Rootolt
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22346 Dátum: 2011, 02 10, 21:59:24 »
Üdv mindenkinek.
Egy mások által is észrevett problémám van.
A kijelző bal alsó sarkánál porosodik.
Tudtok valamilyen házi megoldást?Esetleg egy videó a szétszerelésről és javításról?
Vagy mindenképpen szerviz?
Előre is köszönöm.

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22347 Dátum: 2011, 02 10, 22:13:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv mindenkinek.
Egy mások által is észrevett problémám van.
A kijelző bal alsó sarkánál porosodik.
Tudtok valamilyen házi megoldást?Esetleg egy videó a szétszerelésről és javításról?
Vagy mindenképpen szerviz?
Előre is köszönöm.
Üdv!
A FAQ-ban találsz linket, hogyan szerelheted szét az O2-t. (csak akkor jeleníti meg a képeket, ha regisztrálsz). Szerintem fölösleges szervizbe vinni, ott sem csinálnak vele sokkal többet, mint amit otthon tudsz. Viszont csak akkor állj neki ha biztos vagy magadban, elég aprólékos. Igazából annyit tudsz tenni vele, hogy szétszeded, kitakarítod a port és összerakod újra. Előbb utóbb ugyanolyan lesz mint volt.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető mobilman

  • Hozzászólások: 43
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO 8.4.2.139242
  • PDA: Samsung GT-I9000 Galaxy S
  • PDA ROM: 2.3.4 I9000XXJVQ
  • Skype: bada.robert
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22348 Dátum: 2011, 02 10, 22:28:54 »
Sziasztok..   Kérdezni szeretnék tőletek valamit.. Ma vettem egy samsung omnia 2 őt..     (Nagyon jó kis pda és telefon is egyben :D )   Ugye az i900 omnia mindenhol elfordult.. A menüben,...  tehát mindenhol.. És et nem tudom hogy én vettem hibás telefont vagy nem tudom,mert nekem a menüben nem fordul el de a mozgásérékelő jó mert mikor bekalibrálom a beállítások>mozgásba akkor rendesen mozog az a kis gömb mikor fordítom meg stb... Tehát ez a omnia 2 olyan hogy nem fordul el a menüben vagy valami van?? És hol fordul el a képernyő?? Melyik programban esetleg hol?? Várom válaszotokat..   Üdv: mobilman
mobilman

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22349 Dátum: 2011, 02 10, 22:43:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok..   Kérdezni szeretnék tőletek valamit.. Ma vettem egy samsung omnia 2 őt..     (Nagyon jó kis pda és telefon is egyben :D )   Ugye az i900 omnia mindenhol elfordult.. A menüben,...  tehát mindenhol.. És et nem tudom hogy én vettem hibás telefont vagy nem tudom,mert nekem a menüben nem fordul el de a mozgásérékelő jó mert mikor bekalibrálom a beállítások>mozgásba akkor rendesen mozog az a kis gömb mikor fordítom meg stb... Tehát ez a omnia 2 olyan hogy nem fordul el a menüben vagy valami van?? És hol fordul el a képernyő?? Melyik programban esetleg hol?? Várom válaszotokat..   Üdv: mobilman
Üdv! Na látom, csak az O2 mellett döntöttél :) A hiba nem a te készülékedben van, az O2 már nem fordul el mindenhol, csak egy-egy résznél. Nézz szét a faq-ban, találsz rá megoldást, hogy elforgasson mást is. Két lehetőség van, 1: létezik egy program, aminél megadhatsz programot aminél működik az elforgatás 2: másik program segítségével engedélyezed a képernyőforgatást, amit gombhoz lehet rendelni. Egyébként eleinte fura h nem forog mindig, de hamar megszokható.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!