2024, 09 27, 15:19:33

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1235085 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22025 Dátum: 2011, 01 30, 08:41:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! Mi lehet annak az oka, ha lehúzom a telefonról az USB kábelt, akkor elindul az iGO8? Előre is köszönöm. Üdv!
Rossz helyen van az IGo ikon,és kihúzás közben megnyomod? :D

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22026 Dátum: 2011, 01 30, 08:46:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem ez ROM probléma... hard reset után is ezeket produkálja? vagy ezt még úgy nem próbáltad? Ha utána is szerintem ROM csere megoldja.. de ez nem 100%.. várjuk ki hátha valakinek volt már ilyen és tudd erről valami tapasztalatot írni...
Igen,valami ilyet gondoltam én is. Kollégának is szervizben cserélt ROM után kezdett megjelenni a probléma,illetve eltűnni aWIFI ,mint utóbb kiderült. Eredeti ROM-mal nem volt a jelenség. Hát eddig 2szer történt meg,mindkétszer új program telepítés után. A program eltávolítás után rendbejött...Látszólag :)

Nem elérhető Imrus

  • Hozzászólások: 187
  • Navigáció / Navigation: iGO 8.4.2
  • PDA: Motorola Defy+
  • PDA ROM: 4.0.4
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22027 Dátum: 2011, 01 30, 09:41:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! Mi lehet annak az oka, ha lehúzom a telefonról az USB kábelt, akkor elindul az iGO8? Előre is köszönöm. Üdv!

Az Igo/Beállítások/Eszköz/Automatikus indítás ki van pipálva.
(és a Storage card állásban van az usb kapcsolat az Omnián)
 ;)

Nem elérhető fecike1987

  • Hozzászólások: 33
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: omnia II
  • PDA: omnia II
  • PDA ROM: i8000nxxjj1 rapid
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22028 Dátum: 2011, 01 30, 09:47:55 »
Abban szeretném még a segitségeteket kérni ugye nekem mindig symbian oprendszeru teloim voltak abban nagyon jártas vagyok de windows mobile lal még csak most ismerekedem.Ha leinám nektek a rom verziomat tudnátok javasolni olyant ami jobb gyorsabb stabilabb lassabban merul mert nekem ngyon merul még akkor is ha nemsokmndent használok.kösz

Nem elérhető keneseig

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22029 Dátum: 2011, 01 30, 09:54:06 »
Sziasztok!

Van valami program a telefonon amivel lehet rajta fájlokat keresni?Láttam már több helyen írva valami Smartsearch-t,de azt nem találom rajt.

Köszi

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22030 Dátum: 2011, 01 30, 10:11:15 »
Valaki tudja,hogy SPB képernyő(i)re hogy lehet kitenni parancsikonokat? Úgy értem bármely program parancsikonját. Mert korlátozott lehetőségeim vannak a layout szerkesztésnél, csak ott nem jelenik meg minden program,amit szeretnék....Így meg folyton a fájlkezelővel navigálok a könyvtárakban programindításhoz  :hmm:

Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22031 Dátum: 2011, 01 30, 10:23:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Van valami program a telefonon amivel lehet rajta fájlokat keresni?Láttam már több helyen írva valami Smartsearch-t,de azt nem találom rajt.

Köszi


You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem ez vált be...
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető keneseig

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22032 Dátum: 2011, 01 30, 10:26:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem ez vált be...

Köszi szépen!

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22033 Dátum: 2011, 01 30, 10:42:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem foglalkozni vele. Okoz valami problémát Neked a futása?

Igen. :) Állandóan ki kell lőjem, mint futó progi. Legalább két "kattintás". :)

Csak az a kérdés, ennyi erővel minek az activesynckiller? azt le is szedhetem, több hely lesz a gépen, kattintgatni meg így is úgy is kell. :)
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető keneseig

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22034 Dátum: 2011, 01 30, 10:48:40 »
Végre megtaláltam a __memmap__.tmp ami elvileg +10mb helyet foglal a windowsban,de hiába töröltem a szabad ram ugyan úgy 53-56Mb volt előte,és utána is.Valami ötlet?

Nem elérhető vizslakutya

  • Hozzászólások: 76
  • Navigáció / Navigation: Primo
  • PDA: samsung omnia II + ZTE Skate
  • PDA ROM: I8000nxxjh1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22035 Dátum: 2011, 01 30, 10:51:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valaki tudja,hogy SPB képernyő(i)re hogy lehet kitenni parancsikonokat? Úgy értem bármely program parancsikonját. Mert korlátozott lehetőségeim vannak a layout szerkesztésnél, csak ott nem jelenik meg minden program,amit szeretnék....Így meg folyton a fájlkezelővel navigálok a könyvtárakban programindításhoz  :hmm:

Jómagam  így csinálom:jobb alsó sarokban kinyitod a menüt>új alkalmazás>shortcut>programok>ott kitallózod a progit amit akarsz>ráböksz>kijön az spb képernyő>ha megfelel a hely ahova rakta,bal alsóban leokézod.(ha nem jó a hely, akkor átmozgatod ahova szeretnéd)
"vizslát mindenkinek"

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22036 Dátum: 2011, 01 30, 11:23:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jómagam  így csinálom:jobb alsó sarokban kinyitod a menüt>új alkalmazás>shortcut>programok>ott kitallózod a progit amit akarsz>ráböksz>kijön az spb képernyő>ha megfelel a hely ahova rakta,bal alsóban leokézod.(ha nem jó a hely, akkor átmozgatod ahova szeretnéd)
Köszönöm szépen :)
sikerült.

Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22037 Dátum: 2011, 01 30, 11:36:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszi szépen!

Szívesen! :)
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető keneseig

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22038 Dátum: 2011, 01 30, 11:48:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Végre megtaláltam a __memmap__.tmp ami elvileg +10mb helyet foglal a windowsban,de hiába töröltem a szabad ram ugyan úgy 53-56Mb volt előte,és utána is.Valami ötlet?
Közben rájöttem,hogy ezt a 10Mb-t a ROM-ból veszi el.De akkor a szabad Ram-omat hogy tudom növelni?Hogyha pl 45 szabad ramom van akkor ne fagyjon le mondjuk az Igo8 "Out of memory" hibával mikor pl a járműtípust átállítanám.

Köszönöm

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22039 Dátum: 2011, 01 30, 11:50:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Végre megtaláltam a __memmap__.tmp ami elvileg +10mb helyet foglal a windowsban,de hiába töröltem a szabad ram ugyan úgy 53-56Mb volt előte,és utána is.Valami ötlet?
A  __memmap__.tmp filét a kamera alkalmazása hozza létre, tehát ha kitörlöd, akkor csak addig lesz +10Mb helyed, ameddig a kamerát újra el nem indítod, mert az újra létrehozza azt.

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22040 Dátum: 2011, 01 30, 11:52:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Közben rájöttem,hogy ezt a 10Mb-t a ROM-ból veszi el.De akkor a szabad Ram-omat hogy tudom növelni?Hogyha pl 45 szabad ramom van akkor ne fagyjon le mondjuk az Igo8 "Out of memory" hibával mikor pl a járműtípust átállítanám.

Köszönöm
A quick start menu felrakásával próbálkoztál már?Minimum 10Mb plusz Ramot eredményez.

Nem elérhető keneseig

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22041 Dátum: 2011, 01 30, 12:06:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A quick start menu felrakásával próbálkoztál már?Minimum 10Mb plusz Ramot eredményez.
Még nem.Tudnál küldeni 1 linket ahonnan letölthetem?Akkor meglesném milyen.

Köszönöm

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22042 Dátum: 2011, 01 30, 12:28:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Még nem.Tudnál küldeni 1 linket ahonnan letölthetem?Akkor meglesném milyen.

Köszönöm
A Utility/Finomhangolás topikban írnak róla és a  You are not allowed to view links. Register or Login vagy a You are not allowed to view links. Register or Login -ről letölthető.

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22043 Dátum: 2011, 01 30, 12:29:45 »
Mindenkinek üzenem, akik mostanában kerültek a fórumra: akik már régebben itt vagyunk, nagyon jól tudjuk, hogy a legtöbb általatok említett problémára 1 valós megoldás létezik: ROM FRISSÍTÉS! Egyéb módon ideig óráig tudjátok esetleg megoldani a problémákat. Aki a gari miatt nem meri, az szerezze be a jelenlegi romverzióját, és mehet a frissítés, gond esetén visszarakja a gyárit és no problemo. Fogadjátok el, a régebbi romverziókkal voltak gondok, nem véletlenül jönnek/jöttek ki sorban szinte havonta az újabb verziók. Vmelyik verziónál néha eldobálja a gsm hálózatot, a wifi rendszeresen eltűnik, nekem volt olyan amelyiknél a gps vevőt sem volt képes megtalálni. És a legszebb ezekben a hibákban, hogy nem mindenkinél fordulnak elő. Valakinél van ilyen, valakinél nincsen. A ram fogyásra is vmilyen szintű megoldást nyújtanak az új romok (JJ1, JI1). Korrektül le van írva minden a romoldában, ha vki nem ért valamit kérdezzen, segítünk neki szívesen, végülis ezért is vagyunk itt. 
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22044 Dátum: 2011, 01 30, 12:30:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen. :) Állandóan ki kell lőjem, mint futó progi. Legalább két "kattintás". :)

Csak az a kérdés, ennyi erővel minek az activesynckiller? azt le is szedhetem, több hely lesz a gépen, kattintgatni meg így is úgy is kell. :)
A WM-nek az ActiveSync a lényege. Feldugod a telefont kábelre, és máris látja az Outlookban a változásokat és szinkronizálja a PDA-ra és viszont. A mai trendi cloudcomputing időben kissé ódivatúnak hat, mert "felszinkronizálom gémélbe, azt kész", de az AS még oda nyúlik vissza, mikor a google egy kis kereső se volt, és a GPRS álom.
Minimális a memóriahasználata, felesleges kilődözni, egy esetben van értelme: ha gyakran töltöd gépről, de nem szinkronizálod, és MyStorage/Storage Card USB módban rakod fel, mindig bajlódni kell a leválasztással, AS módban nem, illetve letiltott AS módban szinkronizálni sem fog, csak tölt.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22045 Dátum: 2011, 01 30, 13:58:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindenkinek üzenem, akik mostanában kerültek a fórumra: akik már régebben itt vagyunk, nagyon jól tudjuk, hogy a legtöbb általatok említett problémára 1 valós megoldás létezik: ROM FRISSÍTÉS!....
Lehet, hogy én vagyok a kivétel de nekem ősrégi romom van, gyakorlatilag az amivel több mint egy éve vettem, és semmilyen problémám tulképpen nincsen vele a mai napig.Ezért nem is érzem szükségességét a cseréjének.Ami problémák előjöttek az év alatt azt csere nélkül is meg tudtam oldani.  :)

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22046 Dátum: 2011, 01 30, 14:23:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet, hogy én vagyok a kivétel de nekem ősrégi romom van, gyakorlatilag az amivel több mint egy éve vettem, és semmilyen problémám tulképpen nincsen vele a mai napig.Ezért nem is érzem szükségességét a cseréjének.Ami problémák előjöttek az év alatt azt csere nélkül is meg tudtam oldani.  :)
Most mondjam, hogy kivétel erősíti a szabályt? :) Egyébként írtam, hogy valakinek semmi gondja (általában ez a kisebb százalék) valakinek meg folyton gond van vele. Mondjuk pl én amikor megvettem a kütyüt, alapból a J6-os rom volt rajta, ami gyorsan kiderült, hogy gyárilag használhatatlan magyarul :) Idő kérdése, és megzavarodik, olyan alap funkciók nem mentek rajta, mint az sms írás  :hmm: Ilyenkor nem maradt más mint a frissítés, különben azóta is heti szintén nyomhatnék HR-t :) Egyébként lehet, hogy te is meglepődnél milyen sebességet produkál a pda a jelenlegi romokkal a te verziódhoz képest :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető vizslakutya

  • Hozzászólások: 76
  • Navigáció / Navigation: Primo
  • PDA: samsung omnia II + ZTE Skate
  • PDA ROM: I8000nxxjh1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22047 Dátum: 2011, 01 30, 14:33:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lehet, hogy én vagyok a kivétel de nekem ősrégi romom van, gyakorlatilag az amivel több mint egy éve vettem, és semmilyen problémám tulképpen nincsen vele a mai napig.Ezért nem is érzem szükségességét a cseréjének.Ami problémák előjöttek az év alatt azt csere nélkül is meg tudtam oldani.  :)
Csatlakozom "slevai " véleményéhez,azt fogod hinni egy teljesen másik telefon van a kezedben.Amikor megvettem én is nagyon óvatos voltam a frissítéssel (mivel nem értek hozzá),de aztán a családban lett egy "szagértő",s nekifogtunk.A különbséget látványosan érzékelni fogod.GO ! :taps:
"vizslát mindenkinek"

Nem elérhető Satfun

  • Hozzászólások: 107
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy Note, Note II, Galaxy S6 edge
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22048 Dátum: 2011, 01 30, 17:18:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az Igo/Beállítások/Eszköz/Automatikus indítás ki van pipálva.
(és a Storage card állásban van az usb kapcsolat az Omnián)
 ;)

Köszönöm.

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #22049 Dátum: 2011, 01 30, 18:09:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csatlakozom "slevai " véleményéhez,azt fogod hinni egy teljesen másik telefon van a kezedben.Amikor megvettem én is nagyon óvatos voltam a frissítéssel (mivel nem értek hozzá),de aztán a családban lett egy "szagértő",s nekifogtunk.A különbséget látványosan érzékelni fogod.GO ! :taps:
Ami azt illeti a sebességével sincs gondom, igaz kipróbáltam pár felületet, de mindig visszatértem a legkevésbé erőforrásigényes sima Today screen-hez.Az igaz, hogy a legelején áttértem az angol nyelvre, mert ez a rom  magyarul egy kissé bug-os, de angolul teljesen jó és nekem fekszik az angol nyelv is.Stabil minden, az induló memóriám 81Mb körüli és nem is szokott 70 alá menni alapból.A wifi hasít a GPS jó, két kezemen meg tudnám számolni hányszor kellett resetelnem, pedig elég sok programot raktam már fel, hát kell nekem ennél több?  ;)
Óvatosságból rendszeresen backupolok, ha valami balul sülne el.