2024, 09 27, 17:24:28

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1235097 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21975 Dátum: 2011, 01 26, 23:10:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért sírnak fel, mert olyan alkalmazásokat futtatnak, amelyek lezabálják szinte teljesen. Ezekből az appokból pedig van bőven. Egyébként neked is alapból egy ROM frissítést ajánlanék...sőt kötelezővé tenném
Kollégának június óta van, szidta mint a bokrot,hogy belassul,meg lefagy,meg hogy manuálisan lövi ki a programokat az egyre fogyó RAM-ból. Nekem soha nem volt eddig okostelefonom,úgyhogy el kezdtem olvasgatni. Aztán rájöttem,hogy kedves kollégánál az X gomb,csak lecsukja a programot. Hát így egy 4 magos processzort, 5 giga rammal is le lehet fagyasztani,ha az embernek kellő idő áll rendelkezésre :)
Nekem amúgy semmi gondom(még a memóriával, alapból 50mega körül van, aztán lefogy 40-45 re. Ha éjszakára kikapcsolom, akkor visszaáll 60 fölé...

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21976 Dátum: 2011, 01 27, 08:17:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kollégának június óta van, szidta mint a bokrot,hogy belassul,meg lefagy,meg hogy manuálisan lövi ki a programokat az egyre fogyó RAM-ból. Nekem soha nem volt eddig okostelefonom,úgyhogy el kezdtem olvasgatni. Aztán rájöttem,hogy kedves kollégánál az X gomb,csak lecsukja a programot. Hát így egy 4 magos processzort, 5 giga rammal is le lehet fagyasztani,ha az embernek kellő idő áll rendelkezésre :)
Nekem amúgy semmi gondom(még a memóriával, alapból 50mega körül van, aztán lefogy 40-45 re. Ha éjszakára kikapcsolom, akkor visszaáll 60 fölé...
Javaslom, hogy cseréld le a Start Menut Quick Menure, további 10 Mb körüli plusz memóriát lehet nyerni vele!

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21977 Dátum: 2011, 01 27, 08:21:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Javaslom, hogy cseréld le a Start Menut Quick Menure, további 10 Mb körüli plusz memóriát lehet nyerni vele!
...köszönöm az ötletet... De ezt hogy? :) buta vagyok én még ehhez  :D

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21978 Dátum: 2011, 01 27, 08:30:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...köszönöm az ötletet... De ezt hogy? :) buta vagyok én még ehhez  :D
Annyira buta azért nem lehetsz, hogy ne tudd használni a fórum keresőjét jobbra fennt.  ;) Egyébként a Utility/Finomhangolás topikban részletes leírást találsz a Quick Menu telepítéséről, használatáról.

Nem elérhető Kulicsga

  • Hozzászólások: 177
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung I9000
  • PDA ROM: C-Rom 4.3.1 V9.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21979 Dátum: 2011, 01 27, 10:23:46 »

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Valahogy sikerült eltüntetnem azt a lehetőséget, hogy ha rányomok a képernyőn a felső menüre, nem tudom kiválasztani az akksit, hogy megnézzem milyen a töltöttség. A 4 lehetőség küzöl egyszerűen nem teszi ki az ikont.

Mit csináltam? Hogy tudom visszaállítani?

Köszi

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21980 Dátum: 2011, 01 27, 10:33:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Valahogy sikerült eltüntetnem azt a lehetőséget, hogy ha rányomok a képernyőn a felső menüre, nem tudom kiválasztani az akksit, hogy megnézzem milyen a töltöttség. A 4 lehetőség küzöl egyszerűen nem teszi ki az ikont.

Mit csináltam? Hogy tudom visszaállítani?

Köszi
Talán -> Programokból Órára katt -> Világóra fül -> Kattintasz a beállított időzónádra -> Óra megjelenítése a programok címsorából pipa ki

Nem elérhető slevai

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2089
  • Nem: Férfi
  • PDA: ASUS Zenfone 4, 5, Apple iPad Air
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21981 Dátum: 2011, 01 27, 10:42:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Talán -> Programokból Órára katt -> Világóra fül -> Kattintasz a beállított időzónádra -> Óra megjelenítése a programok címsorából pipa ki
Amúgy poén, hogy szerintem a kezdő O2 tulajok 90%-a még az első héten eltünteti az akksit így, és pánikba esik, hogy hova lett?!  :-X :D Én is így jártam anno  :taps:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login                                                Sötétben a fehér tehenek is feketék!

Nem elérhető Kulicsga

  • Hozzászólások: 177
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung I9000
  • PDA ROM: C-Rom 4.3.1 V9.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21982 Dátum: 2011, 01 27, 10:55:10 »

Sütemény!

Köszi a tippet, sikerült visszahozni.

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21983 Dátum: 2011, 01 27, 11:02:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amúgy poén, hogy szerintem a kezdő O2 tulajok 90%-a még az első héten eltünteti az akksit így, és pánikba esik, hogy hova lett?!  :-X :D Én is így jártam anno  :taps:
De legalább itt informálhatjuk őket a hibákról :), nem mellesleg még működött is a dolog :p
Ha van időm én örömmel írkászolok ide és segítek :ok:

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21984 Dátum: 2011, 01 27, 16:44:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Javaslom, hogy cseréld le a Start Menut Quick Menure, további 10 Mb körüli plusz memóriát lehet nyerni vele!
StartMenuRemover+QuickMenu.cab linkje,amit itt a fórumon találtam, már nem él :)
Kereső meg mást nem talál. Örök hálám üldözné azt,aki szolgálna egy működő letöltési linkkel :)

Nem elérhető Rolix

  • Hozzászólások: 57
  • PDA: iPhone 4S
  • PDA ROM: iOS 5.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21985 Dátum: 2011, 01 27, 17:34:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
StartMenuRemover+QuickMenu.cab linkje,amit itt a fórumon találtam, már nem él :)
Kereső meg mást nem talál. Örök hálám üldözné azt,aki szolgálna egy működő letöltési linkkel :)

Szerintem ez az :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Serenity

  • Hozzászólások: 677
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: iPhone 6
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21986 Dátum: 2011, 01 27, 17:44:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
StartMenuRemover+QuickMenu.cab linkje,amit itt a fórumon találtam, már nem él :)
Kereső meg mást nem talál. Örök hálám üldözné azt,aki szolgálna egy működő letöltési linkkel :)

Ezt még Reiben linkelte nem olyan régen: You are not allowed to view links. Register or Login   :ok:

Ez elvileg magyar! ;)

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21987 Dátum: 2011, 01 27, 23:05:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt még Reiben linkelte nem olyan régen: You are not allowed to view links. Register or Login   :ok:

Ez elvileg magyar! ;)
Nagyon szépen köszönöma segítséget. Ez működik...Mármint a letöltés. Majd ha feltettem a telefonra, megírom,hogy hogy sikerült :)
Elvileg(sőt gyakorlatilag:)) semmi jelentősége nincs annak,hogy magyar e vagy sem. Feltéve persze ha nem szlovák,pl  :taps:

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21988 Dátum: 2011, 01 27, 23:07:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem ez az :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Éééés Neked is köszönöm  :ok:

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21989 Dátum: 2011, 01 27, 23:37:06 »
Kérdés: érdemes víruskeresővel terhelni kedves O2-nket? vagy sem? Vagy elvileg ha PC-ről töltöm át az átvizsgált fájlt,és neten kizárólag biztonságos oldalakat látogatok, akkor fölösleges....?

Nem elérhető sz.roland76

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 4365
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 6S
  • PDA ROM: iOS10
  • Skype: szrol76
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21990 Dátum: 2011, 01 28, 05:40:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kérdés: érdemes víruskeresővel terhelni kedves O2-nket? vagy sem? Vagy elvileg ha PC-ről töltöm át az átvizsgált fájlt,és neten kizárólag biztonságos oldalakat látogatok, akkor fölösleges....?

Szerintem az !!
„Ha sokáig nézel a szakadékba, a szakadék visszanéz beléd.” (Nietzsche).

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21991 Dátum: 2011, 01 28, 07:24:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem az !!
Kösz. Gondoltam,azért rákérdezek :)

Nem elérhető dionaea

  • Hozzászólások: 50
  • Nem: Férfi
  • PDA: SGA
  • PDA ROM: FROYO.xwkb1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21992 Dátum: 2011, 01 28, 08:35:06 »
Tudtok esetleg olyan prgramot ami változtatja a csengetési hangerőt attól függően hogy bluetoothon csatlakoztatva van a készülék. egy mbw-150 ről volna szó. Ha csatlakoztatva van halk lenne ha nincs akkor meg hangosan csörögne.

Felraktam az active sync killert de a programot nem tudom megnyitni illetve az active sync ugyanúgy elindul.

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21993 Dátum: 2011, 01 28, 12:22:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Értem nekem így leminimalizálja... de volt nekem is hogy nem nézd meg az MP-ben a beállitásokat és itt nekem a "Lejátszás folytatása telefon hívás után" bevan pipálva, a "Lejátszás szüneteltetése amíg másik program használja" nincs bepipálva! ezeket próbáld meg mennie kell! :ok: ;)


Van a beállításokban egy lehetőség, miszerint az x-szel nem lép ki a progiból, csak minimalizálja. Igaz, ezzel minden progira ezt lövöd, és zárogathatod be őket (kilépéssel vagy a feladatkezelőben), de nem fog kilépni tutira.
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21994 Dátum: 2011, 01 28, 16:04:23 »
Microsoft Reader-ebook olvasó...

Ha valakit érintene,és rákeresne :) Van Omnia II-re MS Reader. A *.lit kiterjesztésű fájlokat használja. Találtam egy oldalt, ahol ingyen bérmentve feltöltesz odt,ods,pdf,rtf, doc, docx, txt, xps, xls formátumú szöveg fájlt  , átkonvertálja a szöveges fájlodat fél perc alatt lit(ez az MS Reader formátum),doc,sxw,pdf, html, xhtml, zip , epub , fb2 ,vagy mobi formátumra.
Van videó konvertáló is, meg egyéb is. Én csak az rtf-lit variációt próbáltam. És az MS Reader gyönyörűen olvassa az O2-n.

Nem elérhető Serenity

  • Hozzászólások: 677
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: iPhone 6
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21995 Dátum: 2011, 01 28, 17:45:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nagyon szépen köszönöma segítséget. Ez működik...Mármint a letöltés. Majd ha feltettem a telefonra, megírom,hogy hogy sikerült :)
Elvileg(sőt gyakorlatilag:)) semmi jelentősége nincs annak,hogy magyar e vagy sem. Feltéve persze ha nem szlovák,pl  :taps:

Nagyon szívesen örülök hogy sikerült! Sztem nagyon hasznos.. eleve több a memód.. nekem elötte indulásnál 50mb volt.. feltettem és most 80ról indul! :D ;)
Meg a futó alkalmazásokat is be lehet vele zárni és még van benne legutóbb használt alkalmazásokat menü is! :taps: ;)

You are not allowed to view links. Register or Login

Van a beállításokban egy lehetőség, miszerint az x-szel nem lép ki a progiból, csak minimalizálja. Igaz, ezzel minden progira ezt lövöd, és zárogathatod be őket (kilépéssel vagy a feladatkezelőben), de nem fog kilépni tutira.

Így van ahogy leírtad.. az x-et ha átállítod akkor minden programot lelimitál! :) Ha elfelejtjük egyesével bezárogatni akkor meg pislog az ember mint hal a zacskóban hogy hol a RAM!!? :p :D

Amit a legutóbb amit leírtam azt a megoldást hellfire is jelezte, hogy működik!! Volt h nekem is bevolt pipálva a "Lejátszás szüneteltetése amíg másik program használja" és akkor nekem sem minimalizálta le de ha kivettem akkor háttérbe lehet tenni a letevő gombbal és a vissza gombbal is ami a kamera gomb mellett van! :taps: :ok:

Nem elérhető keneseig

  • Hozzászólások: 26
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21996 Dátum: 2011, 01 28, 18:43:53 »
Sziasztok!

Van egy olyan problémám,hogy a kameránál nem tudom állítani jobb oldalt a vakubeállítás-t,autófókusz-beállítás,és a fényerő beállítást,mert sötétszürke a 3 gomb.A másik gondom pedig a fényképező beállításoknál van,mivel ott meg a Fehér-egyensúly,effektus,ISO,hangolás,Mérés,Stabilizátor,WDR-t egyáltalán nem tudom változtatni,mivel azok meg szürkék,és nem kékek.Valaki tudna segíteni?

Köszönöm

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21997 Dátum: 2011, 01 28, 22:59:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Microsoft Reader- e-book olvasó...

Ha valakit érintene,és rákeresne :) Van Omnia II-re MS Reader. A *.lit kiterjesztésű fájlokat használja. Találtam egy oldalt, ahol ingyen bérmentve feltöltesz odt,ods,pdf,rtf, doc, docx, txt, xps, xls formátumú szöveg fájlt  , átkonvertálja a szöveges fájlodat fél perc alatt lit(ez az MS Reader formátum),doc,sxw,pdf, html, xhtml, zip , epub , fb2 ,vagy mobi formátumra,utána meg letöltöd.Pillanatok műve az egész.
Van videó konvertáló is, meg egyéb is. Én csak az rtf-lit variációt próbáltam. És az MS Reader gyönyörűen olvassa az O2-n.
mna itt a link is,mert lemaradt... utána meg befagyott a fórum...

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21998 Dátum: 2011, 01 28, 23:04:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nagyon szívesen örülök hogy sikerült! Sztem nagyon hasznos.. eleve több a memód.. nekem elötte indulásnál 50mb volt.. feltettem és most 80ról indul! :D ;)
Meg a futó alkalmazásokat is be lehet vele zárni és még van benne legutóbb használt alkalmazásokat menü is! :taps: ;)

Így van ahogy leírtad.. az x-et ha átállítod akkor minden programot lelimitál! :) Ha elfelejtjük egyesével bezárogatni akkor meg pislog az ember mint hal a zacskóban hogy hol a RAM!!? :p :D

Amit a legutóbb amit leírtam azt a megoldást hellfire is jelezte, hogy működik!! Volt h nekem is bevolt pipálva a "Lejátszás szüneteltetése amíg másik program használja" és akkor nekem sem minimalizálta le de ha kivettem akkor háttérbe lehet tenni a letevő gombbal és a vissza gombbal is ami a kamera gomb mellett van! :taps: :ok:

kérdésem még az lenne: van a Reiben(?) által adott instalálási leírásban olyan,hogy "ha az eredeti beállítások nincsenek bekapcsolva,akkor kapcsold be: HKML...mittudoménmi....=0... Szóval registry-t kéne buherálni,ehhez telepíteni még egy reg editort... És ez akkor kötelező érvényű? ha csak simán felteszem, reg buhera nélkül, akkor mi van? Gondolom valami nem működik...

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21999 Dátum: 2011, 01 29, 00:16:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nagyon szépen köszönöma segítséget. Ez működik...Mármint a letöltés. Majd ha feltettem a telefonra, megírom,hogy hogy sikerült :)
Elvileg(sőt gyakorlatilag:)) semmi jelentősége nincs annak,hogy magyar e vagy sem. Feltéve persze ha nem szlovák,pl  :taps:
Feltettem  :) Tényleg hirtelen kb 8-9 megával lett több a memóriám. Az install infóban Reiben által írt régi beállítások opció bekapcsolását(? még nem csináltam meg. De egyelőre látszólag nincs jelentősége. Vagy már amúgy is be volt kapcsolva  :D
Tény,hogy megvan a plusz mem  :taps: :ok:
Kösz again