2024, 09 27, 23:22:37

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1235113 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mikkamakka1975

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PDA: omnia2
  • PDA ROM: I8000TMHIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21825 Dátum: 2011, 01 22, 16:27:59 »
sziasztok
ugyanezen problémám van, iszonyat lassú a gépem, alig van szabad memória.... segitsetek... a 256ból van hogy csak 10 szabad :(


You are not allowed to view links. Register or Login
milyen romot javasolsz és honnét tudnám letölteni?
ha van skype-od vagy msn-ed akkor megadnám az elérhetőségemet ha nem gond, ott gyorsan leírnád és utána törölhetsz is, az sem gond.

Nem elérhető pottyos

  • Hozzászólások: 11
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Igo My Way
  • PDA: Samsung Galaxy S+
  • PDA ROM: I9001XXKQB
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21826 Dátum: 2011, 01 22, 16:32:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Találtam valami publikálásra érdemes eljárást, a probléma engem is érintett, nevezetesen, hogy az egyik ROM frissítés után a bluetooth MAC addressem átváltozott ff:ff:ff:ff:ff:ff-re, és nem kommunikált mindennel.
Itt a megoldás a problémára, a modacon jelent meg, csak saját felelősségre természetesen (nekem bevált):

1. Tárcsázóba üsd be: *#1546792*#
2. Válaszd az "Internal" menüpontot
3. Jelszónak itt add meg: *#0807#
4. Válaszd a Bluetooth MAC address-t.
5. A felugró ablakban a jelszó: 1234
6. Állítsd be a tetszőleges MacAddress-t.
7. Kattints az Execute gombra.
8. Kész.

Nem elérhető elias71

  • Hozzászólások: 63
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Gt- I8000 Omnia II
  • PDA ROM: PDA:PFCJJ121916
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21827 Dátum: 2011, 01 22, 17:48:29 »
A szöggyári tényleg nagyon jó köszönet a remek munkáért viewdetails ! :taps:
Annak aki mostanság szeretné felrakni javaslom, hogy tartsa be a sorrendet ahogy viewdetails ajánlotta először a sima JJ1 és utána szöggyári JG5 CS-vel mert így lesz tökéletes.
 :ok:

Nem elérhető Fez

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: Samsung Omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21828 Dátum: 2011, 01 22, 21:33:48 »
Sziasztok!
Olvasgattam vissza, de nem találtam konkrét választ az alábbi kérdésre:
Fél éve használom az Omnia II-t és van egy időnként visszatérő problémám. Gondol egyet és nem csatlakozik a wifi-n keresztül. Konkrétan nem aktiválja a modemet, a kapcsolatoknál fel sincs sorolva. Egyik nap még jó, másnap már nem. Aztán egyszer csak jó lesz egy ideig. Programokat nem telepítgetek, az eredeti ROM-ot használom. Még két Omniáról tudok, ami ezt csinálja.

Nem elérhető Takvan

  • Hozzászólások: 98
  • Navigáció / Navigation: Igo8
  • PDA: Samsung Omnia II GT-I8000
  • PDA ROM: 21916PFCJJ1|XEHJG5|XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21829 Dátum: 2011, 01 22, 22:29:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha file-másolásra gondolsz, akkor Pda-ról pc-re a Resco vagy a Total commander.
Fordítva is mintha lett volna valami, de arra már nem emlékszem. (vagy keverem már az androiddal  :oops: )
Közben ezt találtam, de nem erre gondoltam: You are not allowed to view links. Register or Login

Kösz Pati!
A Totál Commanderben a LAN alatt, ha beállítom a PC -t, akkor teljesen korrektül működik és látja a PC-n megosztott adatokat! A PC -ről tudok is áthúzni állományokat.
Majd megpróbálom a küldést az ajánlott progival.

Nem elérhető nyikszi

  • Hozzászólások: 96
  • Navigáció / Navigation: IGO 8
  • PDA: Samsung Omnia II 2GB
  • PDA ROM: PDA: RapidXXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21830 Dátum: 2011, 01 23, 00:27:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
milyen romot javasolsz és honnét tudnám letölteni?
ha van skype-od vagy msn-ed akkor megadnám az elérhetőségemet ha nem gond, ott gyorsan leírnád és utána törölhetsz is, az sem gond.

Bár írtam priviben is, de itt is megírom. Javasolnám a Rapid JJ1-es romját, a romoldában mindent megtaláltok, ha kérdés van vagy elakadsz akkor ott tegyétek fel!

You are not allowed to view links. Register or Login
sziasztok
ugyanezen problémám van, iszonyat lassú a gépem, alig van szabad memória.... segitsetek... a 256ból van hogy csak 10 szabad :(



Neked is ugyanezt javaslom, még annyit hozzá tennék, hogy ezt teljesen lehet magyarítani, azért is ajánlom ezt. (meg többen is)
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Olvasgattam vissza, de nem találtam konkrét választ az alábbi kérdésre:
Fél éve használom az Omnia II-t és van egy időnként visszatérő problémám. Gondol egyet és nem csatlakozik a wifi-n keresztül. Konkrétan nem aktiválja a modemet, a kapcsolatoknál fel sincs sorolva. Egyik nap még jó, másnap már nem. Aztán egyszer csak jó lesz egy ideig. Programokat nem telepítgetek, az eredeti ROM-ot használom. Még két Omniáról tudok, ami ezt csinálja.

Ha jól emlékszem pont az IK5-ről mondták, hogy wifi problémái vannak, javasolnám neked is a romcserét. Higgyétek el, hogy ezután már nem lesz gondotok a ketyerével;)

Nem elérhető Sly189

  • Hozzászólások: 62
  • PDA: i9000 gyári 2.3.4
  • PDA ROM: i9000
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21831 Dátum: 2011, 01 23, 08:38:05 »
Omnia 2 eladó :)):  2GB+16GB

You are not allowed to view links. Register or Login

Moderator Comment Ennak CSAK az adok-veszekben a helye, ahogy nagyon ügyesen be is írtad oda.

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21832 Dátum: 2011, 01 23, 11:25:29 »
Help.. :(

Az történt, hogy feltettem a Throttlelockot, majd le is szedtem. Aztán a Dezmo féle bill-t próbáltam beállítani, leszedtem, felülírtam, restart, beállít, még egy restart, és azóta azt csinálja , hogy elindul, bejön a starting windows és meghalt.

feketeség minden. akku  ki-be megoldással tudom újra meggyőzni az újraindításról mikor megint a fentebbi dolog történik.

csak romfrissítés segít? :(
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21833 Dátum: 2011, 01 23, 11:39:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Help.. :(

Az történt, hogy feltettem a Throttlelockot, majd le is szedtem. Aztán a Dezmo féle bill-t próbáltam beállítani, leszedtem, felülírtam, restart, beállít, még egy restart, és azóta azt csinálja , hogy elindul, bejön a starting windows és meghalt.

feketeség minden. akku  ki-be megoldással tudom újra meggyőzni az újraindításról mikor megint a fentebbi dolog történik.

csak romfrissítés segít? :(

már újrahúzva... csak tudnám, mi az isten baja lett..
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21834 Dátum: 2011, 01 23, 11:47:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
már újrahúzva... csak tudnám, mi az isten baja lett..

Hát,nekem volt már ilyen!sajnos  :( és csak a HR segített...pedig csak dezmo keyboard  akartam kipróbálni...és meghót... :D
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21835 Dátum: 2011, 01 23, 12:42:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát,nekem volt már ilyen!sajnos  :( és csak a HR segített...pedig csak dezmo keyboard  akartam kipróbálni...és meghót... :D

Naja. De ezek után még egyszer nem kezdek bele a billentyűzet alakításba, márpedig rohadtul zavar, hogy x rommal ezelőtt simán jó helyen volt a z meg az y. :(
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21836 Dátum: 2011, 01 23, 14:32:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Naja. De ezek után még egyszer nem kezdek bele a billentyűzet alakításba, márpedig rohadtul zavar, hogy x rommal ezelőtt simán jó helyen volt a z meg az y. :(

Pedig nem attól szált el nekem sem...azt mondták!de ennek ellenére én sem próbáltam még egyszer. :D
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető simontibi

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 196
  • Navigáció / Navigation: Galaxy SII
  • PDA: Galaxy SII
  • PDA ROM: Mindig más
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21837 Dátum: 2011, 01 23, 14:59:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát attól függ 6.5 vagy 6.5.xx.
6.5-re az, ami a profilodban is van, amit You are not allowed to view links. Register or Login találsz meg. Viszont ne a I8000PROJJ1.CSC-vel tedd fel hanem a fentebb található XEHJG5.CSC-vel.
Köszi!
Ha ezeket teszem fel nem fognak kötekedni?

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21838 Dátum: 2011, 01 23, 17:00:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pedig nem attól szált el nekem sem...azt mondták!de ennek ellenére én sem próbáltam még egyszer. :D

Ennek örömére még egyszer elszállt. Most a még újabb Naked Rapid rom ment fel. De ha még egyszer elszáll, nem is tudom, mit tegyek fel. Egyelőre a beállításoknak se kezdtem hozzá, mert még csak azoknál tartottam (disablecamerasound), és hupsz restart és hupsz semmi se történik. :(( :'(
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető Eva1021

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2892
  • Nem: Nő
  • Szöszke
  • PDA: Apple iPhone 13 Product Red
  • PDA ROM: 15.4.1 (19E258)
  • Skype: 9.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21839 Dátum: 2011, 01 23, 17:05:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ennek örömére még egyszer elszállt. Most a még újabb Naked Rapid rom ment fel. De ha még egyszer elszáll, nem is tudom, mit tegyek fel. Egyelőre a beállításoknak se kezdtem hozzá, mert még csak azoknál tartottam (disablecamerasound), és hupsz restart és hupsz semmi se történik. :(( :'(


De megint,mitől ??? mit pakolsz rá?ha így folytatod,engem is lepipálsz. :D
És hogy hogy se kép se hang??nem reagál semmire?
"Ezt a világot tulajdonképpen az ördög teremtette egy olyan pillanatban, amikor Isten éppen nem figyelt oda."

Bertrand Russell

Nem elérhető Frajti

  • Hozzászólások: 300
  • Nem: Nő
  • Romanista
  • PDA: Samsung GT-I8000
  • PDA ROM: PDA: XXJJ1 CSC: XEHJG5 Tel: XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21840 Dátum: 2011, 01 23, 17:26:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login

De megint,mitől ??? mit pakolsz rá?ha így folytatod,engem is lepipálsz. :D
És hogy hogy se kép se hang??nem reagál semmire?

Pont ez az, hogy semmi olyat, ami korábban ne lett volna rajta probléma nélkül. Most a tök tiszta rom fut, nem merek és már nincs is kedvem rápakolni, mert ha még egyszer elszáll, sírni lesz csak kedvem. Nem hiszem el, hogy eddig nem volt gond, napokig semmi, ma a keyboardos cucc elszáll, utána újrarakom és akkor az első program telepítésénél száll el?  Nem normális.
Forza AS ROMA per sempre! :)

Nem elérhető mazsó

  • Hozzászólások: 53
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung I8000NXXJJ1
  • PDA ROM: I8000XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21841 Dátum: 2011, 01 23, 17:54:14 »
Sziasztok!

Telefonomon frissítettem a rom-ot (PDA: I8000NXXJ1 , CSC:I8000XEHJG5 , Telefon: I8000XXJJ1)
Menük elég lassan jönnek be, stb... Szeretném a szöggyári jj1-re frissíteni, láttam sokan dicsérik.
Nézegettem, de ez most nem tiszta nekem. Leírná valaki a menetét, és hogy mit cseréljek le, és honnan töltsem le! Úgy mintha tök hülye lennék hozzá (vagy az is vagyok  :D
Nagyon szépen köszönöm! 

Nem elérhető zakroland

  • Hozzászólások: 9
  • PDA: i900 omnia
  • PDA ROM: DXID1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21842 Dátum: 2011, 01 23, 19:05:24 »
üdv mindenkinek!
Egy kis segítségre lenne szükségem, mégpedig:
Van egy omnia II pda-m, és függetleníteni szeretném. Anno, i900-at sikerült is leírás alapján, és valahol azt olvastam hogy az a megoldás működik i8000-en is.Erről van valakinek valami véleménye?Eljutottam odáig az i900-as leírással, hogy kiolvastam progival az imsi első 6 számjegyét, majd beírom a telefonba *7465625*638*#-ezt ,és utána a felső sorba az imsi első 6 számjegyét, az alsóba pedig hogy "12345678". Eddig minden jó, de amikor rákattintok hogy OK, akkor azt írja hogy hibásan adtam meg az mcc-t...végigpróbáltam az utolsó számjegy helyett 0-9ig, és 5számjeggyel is, de sehogy nem sikerült továbbjutnom. Tudna valaki segíteni?
Köszönöm előre is!
üdv.

Nem elérhető Fez

  • Hozzászólások: 6
  • PDA: Samsung Omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21843 Dátum: 2011, 01 23, 21:35:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha jól emlékszem pont az IK5-ről mondták, hogy wifi problémái vannak, javasolnám neked is a romcserét. Higgyétek el, hogy ezután már nem lesz gondotok a ketyerével;)

Igen IK5. Ma például teljesen jó. Tegnap meg nem működött. A wi-fi nem élet-halál kérdés, tehát a romcsere még ráér. Köszi.

Nem elérhető Rolix

  • Hozzászólások: 57
  • PDA: iPhone 4S
  • PDA ROM: iOS 5.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21844 Dátum: 2011, 01 24, 08:27:19 »
Sziasztok!
Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem.  :)

You are not allowed to view links. Register or Login

Ilyet nem tudja valaki hol lehet venni Budapesten, vagy ahonnan megrendelhetném? (Persze magyar oldalról)
Vaterán néztem, ott csak feketében van ilyen.  :(

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21845 Dátum: 2011, 01 24, 08:56:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Vannak már kicsomagolás videók bőven, és némelyiken látszik a stylus is. Hasonlót lehet boltban is kapni.

Kolléga sima golyóstollat használ stylus helyett,természetesen nem nyomja ki a hegyet,csak a műanyag borítással nyomogat. Ránézésre ugyanúgy működik. Úgyhogy szerintem fölösleges stylusra költeni.

Nem elérhető Rolix

  • Hozzászólások: 57
  • PDA: iPhone 4S
  • PDA ROM: iOS 5.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21846 Dátum: 2011, 01 24, 09:00:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kolléga sima golyóstollat használ stylus helyett,természetesen nem nyomja ki a hegyet,csak a műanyag borítással nyomogat. Ránézésre ugyanúgy működik. Úgyhogy szerintem fölösleges stylusra költeni.

Hát nem tudom... én inkább kiadok pár száz forintot egy stylus ceruzára, mint, hogy golyóstollal karcoljam össze a kijelzőt, mert nem hinném, hogy olyan jót tesz vele.

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21847 Dátum: 2011, 01 24, 09:21:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát nem tudom... én inkább kiadok pár száz forintot egy stylus ceruzára, mint, hogy golyóstollal karcoljam össze a kijelzőt, mert nem hinném, hogy olyan jót tesz vele.
Június óta van a kolléga telója(enyémet csak ma hozzák :D ) és nincs karc a képernyőn. közelről nem láttam stylust,de gondolom ugyanúgy műanyag hegye van,mint a golyóstoll borítása :)
Természetesen mindenki a saját belátása szerint cselekedjen,és akkor nem lesz kénytelen mások felmenőit szidni,ha valami történik :)

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21848 Dátum: 2011, 01 24, 09:34:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
üdv mindenkinek!
Egy kis segítségre lenne szükségem, mégpedig:
Van egy omnia II pda-m, és függetleníteni szeretném. Anno, i900-at sikerült is leírás alapján, és valahol azt olvastam hogy az a megoldás működik i8000-en is.Erről van valakinek valami véleménye?Eljutottam odáig az i900-as leírással, hogy kiolvastam progival az imsi első 6 számjegyét, majd beírom a telefonba *7465625*638*#-ezt ,és utána a felső sorba az imsi első 6 számjegyét, az alsóba pedig hogy "12345678". Eddig minden jó, de amikor rákattintok hogy OK, akkor azt írja hogy hibásan adtam meg az mcc-t...végigpróbáltam az utolsó számjegy helyett 0-9ig, és 5számjeggyel is, de sehogy nem sikerült továbbjutnom. Tudna valaki segíteni?
Köszönöm előre is!
üdv.

Előrebocsájtom: nem vagyok "prpfi" :) de...

You are not allowed to view links. Register or Login

ha nem állsz jól az angollal, azt írja,hogy vedd ki a sim kártyát,és úgy indítsd újra a telót. Utána írd be a "*7465625*638*unlock code#... és akkor már pozitív választ kellene kapnod. De előrebocsátom: ez csak netes okosság,nem próbáltam,nem garantálok érte :)

Nem elérhető Senkifia

  • Hozzászólások: 503
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Route 66+Tab 2 7.0
  • PDA: Samsung Galaxy Tab 2 7.0+Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXL3+TouchFlo3D+
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #21849 Dátum: 2011, 01 24, 10:23:49 »
az lenne a kérdésem,hogy a ROM frissítéssel elvész a garancia? mert itt mindenki dobálózik a ROM-okkal,memória,sebesség, stb problémák megoldására ajánlják. De ha jól értem, az 1-2 év garancia úszik, ha megpiszkálom otthon a telefon ROM-ját.... Vagy rosszul tudom? Mert akkor meg inkább legyen lassú :)
Illetve arról tud valaki infót,hogy szervizben kérhetsz e ROM-típust,vagy ott csak eredet ROM-ot telepítenek újra?(elég vicces lenne,ha szervizben  kérésre itteni romoldás-romot telepítenének, garanciálisan :) de végülis ki tudja? :D)