2024, 09 29, 15:31:09

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1235261 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20850 Dátum: 2010, 12 05, 11:42:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megtaláltam total commanderrel a fájlokat de hogyan tudom áttmásolni a titanium 480x800.cpr tartalmát??
Másold ki mindkét cpr fájlt számítógépre. Szerkeszd át amit akarsz kényelmesen, majd az SPluginsosat másold vissza a PDA-ra. Szerintem nem fogod tudni felülíratni egyből, célszerű felmásolni a My Storagera, és onnan a PDA-s Total Commanderrel vagy Resco File Managerrel be a \Windows könyvtárba, felülíratni az eredetit.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető monguz1

  • Hozzászólások: 290
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 5
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20851 Dátum: 2010, 12 05, 11:50:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Másold ki mindkét cpr fájlt számítógépre. Szerkeszd át amit akarsz kényelmesen, majd az SPluginsosat másold vissza a PDA-ra. Szerintem nem fogod tudni felülíratni egyből, célszerű felmásolni a My Storagera, és onnan a PDA-s Total Commanderrel vagy Resco File Managerrel be a \Windows könyvtárba, felülíratni az eredetit.
De milyen programmal nyissam meg, mert tc-ben csak a nézőkével tudok belenézni, de ott nem tudom szerkeszteni!

Nem elérhető Takvan

  • Hozzászólások: 98
  • Navigáció / Navigation: Igo8
  • PDA: Samsung Omnia II GT-I8000
  • PDA ROM: 21916PFCJJ1|XEHJG5|XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20852 Dátum: 2010, 12 05, 11:56:40 »
Sziasztok!

A napokban tettem szert egy O2 -re. Eddig egy O1 -et használtam, amit már elég jól "belaktam".
Azon SPB MS 3.5.5, Iconsoft Phonex 2.2 volt, ami nagymértékben megkönnyítette, kényelmessé tette a kezelést, telefonálást.
PDA verziója DXID1, Phone verziója PUJA1. Ezek nekem beváltak és stabilan működtek.
Navigációnak az IGO8 -at használtam.
Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mit érdemes feltenni az O2-re. Azt már látom, hogy ezen is SPB MS lesz hamarosan. A híváskezelője, telefonos része alapból jobb mint a régi Omniáé, így az még nem dőlt el, hogy a Phonex fel kerül-e rá.
Melyik romot, phone verziót, stb ajánljátok, hogy stabil, de ne túl lassú, jól használható PDA legyen az eredmény?
Magyar nyelvűt szeretnék.
Illetve még mit érdemes feltenni rá?
Tudom, olvassak sokat!  :)
Azon vagyok  :olvass:, de rengeteg az olvasni való.
Szóval örülnék pár hasznos tanácsnak.
Előre is köszönöm.

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20853 Dátum: 2010, 12 05, 12:28:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De milyen programmal nyissam meg, mert tc-ben csak a nézőkével tudok belenézni, de ott nem tudom szerkeszteni!
Info tanárodat majd hívd be, beszélnem kell vele. Leülhecc. :P
Miután kimásoltad PC-re, NotePad-del tökéletesen szerkeszthető. PC-s TotalCommander, F4-el is az jön be.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20854 Dátum: 2010, 12 05, 12:33:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

A napokban tettem szert egy O2 -re. Eddig egy O1 -et használtam, amit már elég jól "belaktam".
Azon SPB MS 3.5.5, Iconsoft Phonex 2.2 volt, ami nagymértékben megkönnyítette, kényelmessé tette a kezelést, telefonálást.
PDA verziója DXID1, Phone verziója PUJA1. Ezek nekem beváltak és stabilan működtek.
Navigációnak az IGO8 -at használtam.
Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mit érdemes feltenni az O2-re. Azt már látom, hogy ezen is SPB MS lesz hamarosan. A híváskezelője, telefonos része alapból jobb mint a régi Omniáé, így az még nem dőlt el, hogy a Phonex fel kerül-e rá.
Melyik romot, phone verziót, stb ajánljátok, hogy stabil, de ne túl lassú, jól használható PDA legyen az eredmény?
Magyar nyelvűt szeretnék.
Illetve még mit érdemes feltenni rá?
Tudom, olvassak sokat!  :)
Azon vagyok  :olvass:, de rengeteg az olvasni való.
Szóval örülnék pár hasznos tanácsnak.
Előre is köszönöm.
Ezt gyakrabban kell majd soft resetelni, főleg SPB-vel, mert jobban csorgatja a memóriát mint a O1. Javasolnám a használhatóbb Titanium felületet, esetleg Reiben skin-el.
A legfrissebb 6.5-ös gyári ROM az NXXJH1 a legfrissebb 6.5.3-as az NXXJI1, mindkettő megtalálható itt az FTP szerveren. Ezen felül van egy rakat főzött ROM a világhálón. Itt a ROMolda topikban benne van a frissítési eljárás XP és Win7/Vista esetén is.
Nekem túl sok plusz program nincs fenn, gyári zenelejátszó, Mobipocket e-book olvasó, Opera 10 böngésző, és PocketShield képernyővédő.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Lacus_

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20855 Dátum: 2010, 12 05, 12:36:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt gyakrabban kell majd soft resetelni, főleg SPB-vel, mert jobban csorgatja a memóriát mint a O1. Javasolnám a használhatóbb Titanium felületet, esetleg Reiben skin-el.
A legfrissebb 6.5-ös gyári ROM az NXXJH1 a legfrissebb 6.5.3-as az NXXJI1, mindkettő megtalálható itt az FTP szerveren. Ezen felül van egy rakat főzött ROM a világhálón. Itt a ROMolda topikban benne van a frissítési eljárás XP és Win7/Vista esetén is.
Nekem túl sok plusz program nincs fenn, gyári zenelejátszó, Mobipocket e-book olvasó, Opera 10 böngésző, és PocketShield képernyővédő.
Tedd hozzá hogy ha ragaszkodik az SPB-hez nagyon, akkor inkább Rapid csupasz romját tegye fel és akkor jó-jobb lesz vele  ;)

Szerk.: Láttad, Bala is átcsábult a sötét oldalra  ;)

Nem elérhető monguz1

  • Hozzászólások: 290
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 5
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20856 Dátum: 2010, 12 05, 12:54:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Info tanárodat majd hívd be, beszélnem kell vele. Leülhecc. :P
Miután kimásoltad PC-re, NotePad-del tökéletesen szerkeszthető. PC-s TotalCommander, F4-el is az jön be.
:D
OK!
Ha áttszerkesztem, csak simán mentem, mert nem ugyanabban a formátumban menti.

Nem elérhető laci1117

  • Hozzászólások: 655
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Vodafone Navi
  • PDA: iPhone 4S/16Gb
  • PDA ROM: iOS 6.1.3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20857 Dátum: 2010, 12 05, 13:21:23 »
Üdv :) hú de más lett itt minden alig találtam rá hogy hogy kell írni xD :D Reiben a titaniumodba ki lehet valahogy tenni a wifinek egy gyors indító ikont? :) akár lenntre a kis taskbarba is jólenne (vagy nemtudom hogy hívják) ahova programokat lehet rakni :) előre is köszi!
Két szót ismerek mindig és soha, Fradista mindig Újpesti soha!

Nem elérhető 93andris93

  • Hozzászólások: 83
  • Navigáció / Navigation: Samsung I8000 Omnia2
  • PDA: Samsung I8000 Omnia2
  • PDA ROM: I8000NXXJB3
  • Skype: thomson9993
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20858 Dátum: 2010, 12 05, 13:50:33 »
Amikor megvettük a telefon ugye és bekapcsoltuk meg midnen akkor kértetőlünk h válasszuk ki milyen stilusu menüt és ma képernyőt akarunk változtatni na énnekem az lenne a kérdésem hollehet ezt előcsalni megint?:)és most nem arra gondolok h beállitások->kijelző->ma képernyő elemei...

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20859 Dátum: 2010, 12 05, 14:16:49 »
Megjelent az NXXJJ1. Egyelőre csak rövidhír, gondolom 6.5.3, igyekszem hamar lerántani FTP-re, de nyomi rapidshare-s link van hozzá.
Új phone rész van hozzá hosszú idő után, JJ1-es.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető laci1117

  • Hozzászólások: 655
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Vodafone Navi
  • PDA: iPhone 4S/16Gb
  • PDA ROM: iOS 6.1.3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20860 Dátum: 2010, 12 05, 14:25:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megjelent az NXXJJ1. Egyelőre csak rövidhír, gondolom 6.5.3, igyekszem hamar lerántani FTP-re, de nyomi rapidshare-s link van hozzá.
Új phone rész van hozzá hosszú idő után, JJ1-es.
Kééépet róla ha van :P :)
Két szót ismerek mindig és soha, Fradista mindig Újpesti soha!

Nem elérhető monguz1

  • Hozzászólások: 290
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 5
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20861 Dátum: 2010, 12 05, 14:32:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megjelent az NXXJJ1. Egyelőre csak rövidhír, gondolom 6.5.3, igyekszem hamar lerántani FTP-re, de nyomi rapidshare-s link van hozzá.
Új phone rész van hozzá hosszú idő után, JJ1-es.
Remélem lest 6.5 re is!

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20862 Dátum: 2010, 12 05, 14:33:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kééépet róla ha van :P :)
Majd Te csinálsz nekünk, ha felflashelted! :) Egyébként meg nem erősített hírek szerint mégsem 6.5.3, hanem 6.5, wm build 21685.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető monguz1

  • Hozzászólások: 290
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 5
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20863 Dátum: 2010, 12 05, 15:08:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:D
OK!
Ha áttszerkesztem, csak simán mentem, mert nem ugyanabban a formátumban menti.
Megcsináltam, kicseréltem az SPlugins_480x800.cpr fájlt, ki is rakta az órát, illetve csak a helyét, mert azt irja, hogy nincs hozzá társított alkalmazás... :(

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20864 Dátum: 2010, 12 05, 15:09:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megcsináltam, kicseréltem az SPlugins_480x800.cpr fájlt, ki is rakta az órát, illetve csak a helyét, mert azt irja, hogy nincs hozzá társított alkalmazás... :(
Keresd meg a MortScript.exe-t és futtasd le.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető monguz1

  • Hozzászólások: 290
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 5
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20865 Dátum: 2010, 12 05, 15:32:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Keresd meg a MortScript.exe-t és futtasd le.
Nics ilyen, pedig lefuttattam a keresővel is.

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20866 Dátum: 2010, 12 05, 15:36:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nics ilyen, pedig lefuttattam a keresővel is.
Akkor ideje telepíteni. Hiszen "nincs társított alkalmazás", Reiben skinje pedig a Mortscript-re épül.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20867 Dátum: 2010, 12 05, 15:49:10 »
Háát... nem igazán tetszik ez az új fórum felület nekem  :hmm: Mintha kisebbek lennének a betűk és az én öreg öszze-vissza monitorozott szememnek kicsit kicsik ezek az újabb betűk.Remélem az avatárok meg visszakerülnek majd.De ez csak 1 vélemény.

Nem elérhető taxi18

  • Hozzászólások: 4
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Samsung Galaxy A8
  • PDA: Samsung Galaxy SA8
  • Skype: bozai.misi
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20868 Dátum: 2010, 12 05, 15:52:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lassan ideje, hogy elindítsuk a diskurzust a Samsung heteken belül érkező új PDA-iról. Íme az Omnia II. Csatolva a hivatalos (kicsit "lájtos") specifikáció. A gyártótól már letölthető a Délkelet-ázsiai You are not allowed to view links. Register or Login.
You are not allowed to view links. Register or Login találhattok egy videót, ahol az Omniát és az utódot egymás mellé teszik, nem nagy a méretbeli különbség.
Ajánlom még szíves figyelmetekbe You are not allowed to view links. Register or Login rendszeres látogatását, ahol folyamatosan friss híreket és előzeteseket olvashattok, többek között erről a készülékről is.

Update:
A memória: 256 MB RAM és 512 MB ROM.

Nem elérhető monguz1

  • Hozzászólások: 290
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 5
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20869 Dátum: 2010, 12 05, 15:57:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor ideje telepíteni. Hiszen "nincs társított alkalmazás", Reiben skinje pedig a Mortscript-re épül.
Nos, akkor telepítsem fel először a mortscriptet, aztán a cdigiclock-t??Kipróbálom.

Nem elérhető monguz1

  • Hozzászólások: 290
  • Nem: Férfi
  • PDA: Iphone 5
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20870 Dátum: 2010, 12 05, 16:36:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nos, akkor telepítsem fel először a mortscriptet, aztán a cdigiclock-t??Kipróbálom.
Sikerült a cdigiclock-ot megcsinálnom!Viszont a chero clock sehogy sem sikerül.Igazából nem is tudom, hogy azt a cdigiclock-ra kell még telepíteni, vagy önmagában is megy.
Itt az oldal:
You are not allowed to view links. Register or Login
De nem tudtam kibogarászni belóle semmit.

Nem elérhető Takvan

  • Hozzászólások: 98
  • Navigáció / Navigation: Igo8
  • PDA: Samsung Omnia II GT-I8000
  • PDA ROM: 21916PFCJJ1|XEHJG5|XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20871 Dátum: 2010, 12 05, 17:22:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt gyakrabban kell majd soft resetelni, főleg SPB-vel, mert jobban csorgatja a memóriát mint a O1. Javasolnám a használhatóbb Titanium felületet, esetleg Reiben skin-el.
A legfrissebb 6.5-ös gyári ROM az NXXJH1 a legfrissebb 6.5.3-as az NXXJI1, mindkettő megtalálható itt az FTP szerveren. Ezen felül van egy rakat főzött ROM a világhálón. Itt a ROMolda topikban benne van a frissítési eljárás XP és Win7/Vista esetén is.
Nekem túl sok plusz program nincs fenn, gyári zenelejátszó, Mobipocket e-book olvasó, Opera 10 böngésző, és PocketShield képernyővédő.

Akkor nem ajánlod az SPB MS -t? Akkor még olvasgatok, megnézem amiket ajánlottál, aztán majd meglátom mi is legyen.
Használtan vettem és induláskor valami rapidos dolgot írt ki, lehet hogy Rapid ROM van rajta?
Mivel még nem tettem rá semmit gondoltam kipróbálom a nyelvváltást, átállítottam Magyarra.
Most a verziók:
PDA: NXXJB3
CSC: TMHIK2
Telefon: XXIJ2

Ezzel most visszaállt valami gyári dologra?

Nem elérhető laci1117

  • Hozzászólások: 655
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Vodafone Navi
  • PDA: iPhone 4S/16Gb
  • PDA ROM: iOS 6.1.3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20872 Dátum: 2010, 12 05, 17:32:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akkor nem ajánlod az SPB MS -t? Akkor még olvasgatok, megnézem amiket ajánlottál, aztán majd meglátom mi is legyen.
Használtan vettem és induláskor valami rapidos dolgot írt ki, lehet hogy Rapid ROM van rajta?
Mivel még nem tettem rá semmit gondoltam kipróbálom a nyelvváltást, átállítottam Magyarra.
Most a verziók:
PDA: NXXJB3
CSC: TMHIK2
Telefon: XXIJ2

Ezzel most visszaállt valami gyári dologra?

Úgy tudom hogy ha nyelvet váltassz akkor az fel ér egy Hard Resettel mindent vissza állít eredeti állapotra.
Két szót ismerek mindig és soha, Fradista mindig Újpesti soha!

Nem elérhető Takvan

  • Hozzászólások: 98
  • Navigáció / Navigation: Igo8
  • PDA: Samsung Omnia II GT-I8000
  • PDA ROM: 21916PFCJJ1|XEHJG5|XXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20873 Dátum: 2010, 12 05, 17:47:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Úgy tudom hogy ha nyelvet váltassz akkor az fel ér egy Hard Resettel mindent vissza állít eredeti állapotra.

Igen, ezt sejtettem ezért próbáltam ki még mindenféle beállítgatások előtt.
De gondolom ettől a ROM nem változhat. Tehát ami rom fent van az áll fel újra az alapbeállításokkal még akkor is ha nyelvet váltok, vagy nem?

Nem elérhető laci1117

  • Hozzászólások: 655
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Vodafone Navi
  • PDA: iPhone 4S/16Gb
  • PDA ROM: iOS 6.1.3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20874 Dátum: 2010, 12 05, 17:49:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen, ezt sejtettem ezért próbáltam ki még mindenféle beállítgatások előtt.
De gondolom ettől a ROM nem változhat. Tehát ami rom fent van az áll fel újra az alapbeállításokkal még akkor is ha nyelvet váltok, vagy nem?
De pontosan ígyvan :) a ROM marad, ROM-ot tudsz külön frissíteni de azt programmal kell stb..
Két szót ismerek mindig és soha, Fradista mindig Újpesti soha!