2024, 09 29, 21:20:20

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1235282 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20700 Dátum: 2010, 11 29, 15:37:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Amennyiben sörben, csokiban leróható megoldást tudsz kidolgozni, én (is?) vevő lennék erre az off témára  :)
Kezdetnek: Ez a DynDNDS megoldás olyanná teszi a hálózatomat, mintha fix IP-m lenne? Pl. az újracsatlakozós Rapidshare, etc. letöltések lehetetlenné válnak?
 
Jajj anyám, add el a házat, oszt vegyél rajta motorbiciklit... :D
Nagy vonalakban a lényeg, hogy a router egy forgalomirányító/szeparáló eszköz. Két oldala van, egy publikus (internet) és egy belsó hálózati.
Otthoni környezetben a belső címeket (pl. 192.168.0.100 - 192.168.0.150 címtartományban) a router (más néven alapértelmezett átjáró, ez legyen 192.168.0.254) az ún. DHCP szolgáltatással automatikusan is kiosztja, míg a másik oldali, publikus IP-t (mondjuk 84.100.92.71) kapod az internetszolgáltatódtól, ez 99%-ban 24 óránként változik, ezen segít a dyndns szolgáltatás és a dyndns kompatibilis router, amelyik bejelentkezik pár percenként a dyndns accountal a dyndns profilodba, és frissíti az adott host névhez tartozó IP-t.
Ha tehát van egy valami.dyndns.com címed, a nap 24 órájában 99.9%-os biztonsággal megtalálod a net felől az otthoni routert, még akkor is, ha rapidshare miatt 5 percenként változtatod az IP-t.
Továbbmenve, a router a belülről érkező kéréseket nem nevesít a külvilág felé. Tehát ha van két gép a belső hálón, az egyik az index.hu-t kérdez a másik az origo.hu-t, akkor a két webszerver irányába úgy néz ki, mintha a router egyedül kérdezné párhuzamosan őket. Amikor a válaszok jönnek, a router tudja, hogy ki mit kérdezett (mivel a kérés belülről érkezett), és úgy dobja vissza a válaszokat, ahogy kell a két belsős gépnek. Ezzel biztosítható, hogy kívülről nem lehet belátni a router mögé. De nekünk be kell mert pont ez a cél, és mivel kívülről jövő kérés vagyunk a router kiröhög és nem foglalkozik velünk, ha csak meg nem adtuk a gépünket a belső hálózatban egy fix IP címmel (pl. 192.168.1.5) és a routernak megmondtuk, hogy a 3389-es RDP (Remote Dektop Protokoll - Távoli Asztali protokoll) port-ra* érkező kérésket továbbítsa a 192.168.1.5 kliens RDP portjára, mert az fog vele foglalkozni. Ezután nincs más dolgunk, mint beállítani a belső hálózati, asztali gépen a Távoli Asztal Elérés engedélyezését, és bekapcsolva hagyni, hogy bármikor piszkálhassuk, bárhonnan.

* - gépek úgynevezett portokon kommunikálnak egymással, így megkönnyítve a ki vagy és mia fenét akarsz tőlem jellegű kommunikációt. 80-as port pl a sima www, 21-es az FTP, 110 a POP3 levél, 3389 a távoli asztal, stb, ezek le vannak szabványosítva.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető tekes

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: Xiaomi Redmi Note3 Pro
  • PDA ROM: CM13
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20701 Dátum: 2010, 11 29, 16:04:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jajj anyám, add el a házat, oszt vegyél rajta motorbiciklit... :D
Nagy vonalakban a lényeg, hogy a router egy forgalomirányító/szeparáló eszköz.
Köszönöm szépen, azt hiszem eddig értem. Van egy kafa média playerem, megpróbálom az O2-ről elérni a transmissionját.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20702 Dátum: 2010, 11 29, 16:07:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm szépen, azt hiszem eddig értem. Van egy kafa média playerem, megpróbálom az O2-ről elérni a transmissionját.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Sorry, próbáltam nem túlmisztifikálni a dolgot, de nekem is magyarázhatnának, hogy kell dinsztelni... :)
Ha a media playered tudja a DLNA-t, akkor esélyes, hogy eléred. :)
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető Baszkupapa

  • Hozzászólások: 858
  • Nem: Férfi
  • Miszter Röpcsibácsi
    • Röpcsis videók
  • PDA: iPhone Xs 256
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20703 Dátum: 2010, 11 29, 16:13:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezért mondtam, hogy eeeevileg. :) Megnézem mindjárt én is, aztán szólok, ha jutok vele érdemlegesre.
Postán voltál már azóta? :D  ;)

Á nem. Ha nem jutok dűlőre akkor majd holnap elviszem. De azért öregem ez egy katasztrófa. Már a sz*ros 14.4-es modem is tudott faxot küldeni ez a szutyok adsl meg képtelen rá. Na meg az omnia 2 ..

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20704 Dátum: 2010, 11 29, 16:17:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Á nem. Ha nem jutok dűlőre akkor majd holnap elviszem. De azért öregem ez egy katasztrófa. Már a sz*ros 14.4-es modem is tudott faxot küldeni ez a szutyok adsl meg képtelen rá. Na meg az omnia 2 ..
ADSL - digitális. Fax - analóg. Omnia2/GSM digitális, csak emulálta az analógot.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető Baszkupapa

  • Hozzászólások: 858
  • Nem: Férfi
  • Miszter Röpcsibácsi
    • Röpcsis videók
  • PDA: iPhone Xs 256
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20705 Dátum: 2010, 11 29, 17:07:30 »
Ööö tisztában vagyok vele, hogy a dsl digitális a fax meg analóg ;) és azzal is, hogy a nemakarásnak nyögés a vége.

Nem elérhető moqs

  • Hozzászólások: 268
  • PDA: Samsung i9300
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20706 Dátum: 2010, 11 29, 17:50:52 »
Hali!
EGy olyan kérdésem lenen hogy szerintetek várható valamilyen Windows frissítés a közeljövőben?

Nem elérhető sonka107

  • Hozzászólások: 193
  • Navigáció / Navigation: Igo 8.X
  • PDA: Samsung Omnia II i8000
  • PDA ROM: WM6.5.3_NXXJH2 >> CSC_I8000NXXJF4
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20707 Dátum: 2010, 11 29, 17:54:26 »
viewdetails,

Mindent megcsináltam úgy ahogy mondtál.. a képen te is láthattad hogy a rroter bejelentkezett és a You are not allowed to view links. Register or Login -ra mi lehet még a gond?
Még valami uploadert is letöltöttem a PC re és konfiguráltam.

Amúgy a You are not allowed to view links. Register or Login -on be kell valamit állítani a regisztrációnál? Vagy kell várni amíg aktiválják? vagy mi történhetett?
Van valami ötleted még miért nem működhet a Remote desktop kliens külső IP ről?
Mint mondtam belsőről már ment. de 3g ről nem.

Már képbe vagyok Dinamic ip ügyileg.. És köszönöm a felvilágosítást de valami még mindíg nem stimmel.
Előre is köszönöm, meg eddig is a segítséget. Amúgy én is próbálkozok csak már kifogytam az ötletekből..

Nem elérhető kozon

  • Hozzászólások: 60
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Haicom Bt, Haicom cf
  • PDA: HP 4700, Omnia2, S9100
  • PDA ROM: NXXJI1, XEHJI1, XXJF1.. ms2,lsw,
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20708 Dátum: 2010, 11 29, 17:58:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Hello! Köszi a programot már régóta vadásztam ilyenre! :ok:
Csak egy a kérdésem, be lehet-e állítani valahogy hogy a headset gombjára ezt a programot?
Pl: Hosszan megnyomom a headset gombját és aktiválja a proramot...

Előre is köszi a választ! :ima: ;)

Szia!

Próbálta nekem nem sikerült.
A programozható gombok beállításánál tettem rá a "kocka" gombra hosszan nyomva indítja a progit.
mivel a felvevő és a másik gomb nem programozható, legalább is én ne tudom hol lehetne, igy nekem nem sikerült

Nem elérhető sonka107

  • Hozzászólások: 193
  • Navigáció / Navigation: Igo 8.X
  • PDA: Samsung Omnia II i8000
  • PDA ROM: WM6.5.3_NXXJH2 >> CSC_I8000NXXJF4
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20709 Dátum: 2010, 11 29, 19:04:38 »
Srácok szerintetek létezik valami olyasmi ami a következő helyzetet megoldja?
A PC men van az igo. Kábelen rákötve a PDA. A PC a PDA GPS-ét használja a navigáláshoz. De a PC-n jelenik meg minden. tehát a PC erőforrásait használja az igo...


Nem elérhető Swenk

  • Hozzászólások: 850
  • Nem: Férfi
  • PDA: I9070 Advance
  • PDA ROM: KITKAT Carbon rom
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20710 Dátum: 2010, 11 29, 20:42:08 »
Sziasztok Kedves Omniás Barátaim!

Én is elgyengültem ma, és egy Galaxy S boldog t-s résztulajdonosa lettem! / ha minden igaz 1 év múlva teljes/
Szeretném megköszönni ezt a fórumot és a sok segítséget. Ez jobb, mint egy átlagos tanfolyam, és még tandíj sincs. Rengeteget tanultam Tőletek és kicsit talán okosodtam is a témában.
Most átnézek a másik fórumra is, de még meg van az omnia 2-m, amit, Nektek nem kell magyarázni miért, még mindig szeretek.Talán nem baj, ha benézek ide is a jövőben is, mert még megvan a nemteló.
Ha nem kéne a pénz, el sem adnám.
Köszönöm szépen. Swenk

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20711 Dátum: 2010, 11 29, 20:51:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hali!
EGy olyan kérdésem lenen hogy szerintetek várható valamilyen Windows frissítés a közeljövőben?
Mégis melyik verzióra? :)
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20712 Dátum: 2010, 11 29, 20:51:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Srácok szerintetek létezik valami olyasmi ami a következő helyzetet megoldja?
A PC men van az igo. Kábelen rákötve a PDA. A PC a PDA GPS-ét használja a navigáláshoz. De a PC-n jelenik meg minden. tehát a PC erőforrásait használja az igo...
És elindul a PC-den az az igo...? ;)
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20713 Dátum: 2010, 11 29, 20:54:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
viewdetails,

Mindent megcsináltam úgy ahogy mondtál.. a képen te is láthattad hogy a rroter bejelentkezett és a You are not allowed to view links. Register or Login -ra mi lehet még a gond?
Még valami uploadert is letöltöttem a PC re és konfiguráltam.

Amúgy a You are not allowed to view links. Register or Login -on be kell valamit állítani a regisztrációnál? Vagy kell várni amíg aktiválják? vagy mi történhetett?
Van valami ötleted még miért nem működhet a Remote desktop kliens külső IP ről?
Mint mondtam belsőről már ment. de 3g ről nem.

Már képbe vagyok Dinamic ip ügyileg.. És köszönöm a felvilágosítást de valami még mindíg nem stimmel.
Előre is köszönöm, meg eddig is a segítséget. Amúgy én is próbálkozok csak már kifogytam az ötletekből..
Mondom, fix ip legyen a pc-den, a tűzfalad kikacsolva (legalább a 3389-es port), a távoli elérés legyen rajta úgy beállítva, hogy ne csak win7 hanem régebbi rendszerek is hozzáférjenek, és a router külső 3389-es portja a pc-d 3389-es portjára mutasson.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20714 Dátum: 2010, 11 29, 21:34:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok Kedves Omniás Barátaim!

Én is elgyengültem ma, és egy Galaxy S boldog t-s résztulajdonosa lettem! / ha minden igaz 1 év múlva teljes/
Szeretném megköszönni ezt a fórumot és a sok segítséget. Ez jobb, mint egy átlagos tanfolyam, és még tandíj sincs. Rengeteget tanultam Tőletek és kicsit talán okosodtam is a témában.
Most átnézek a másik fórumra is, de még meg van az omnia 2-m, amit, Nektek nem kell magyarázni miért, még mindig szeretek.Talán nem baj, ha benézek ide is a jövőben is, mert még megvan a nemteló.
Ha nem kéne a pénz, el sem adnám.
Köszönöm szépen. Swenk
Hááát mondom én, hogy 6230i-t faragtok a Galaxy-S-ből :D...

Nemtom mijé van annyira kiakadva a társadalom ezé a telójé. Fél év és azt mondjátok, jaj de kár, hogy megvettem...ráadásul még most sem körözi le hardver tekintetben mondjuk a HTC HD2-t és az sem mai gyerek...ja és még froyo is van rajta...szal nem értem azé ezt mizériát :hmm:

Amennyire szidják a WinMo-t szerintem azért annyira nem rémes és azt kell olvasnom, hogy azí fele annyira buhera barát az android, még ha értenek is hozzá...

Na off :-X :zzz:

Nem elérhető tekes

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: Xiaomi Redmi Note3 Pro
  • PDA ROM: CM13
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20715 Dátum: 2010, 11 29, 23:01:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Srácok szerintetek létezik valami olyasmi ami a következő helyzetet megoldja?
A PC men van az igo. Kábelen rákötve a PDA. A PC a PDA GPS-ét használja a navigáláshoz. De a PC-n jelenik meg minden. tehát a PC erőforrásait használja az igo...
Asszem warez, de attól még működhet.
Arra kell rávenni az omnia gps vevőjét, hogy a megfelelő nmea mondatokat
(valami ilyesmit: %%em,/dev/ser/d,/msg/nmea/GGA:1)
küldje ki egy portra. Ez nem lehetetlen.
A pc-n futó igo-nak viszont meg kell mutatni az iménti port "másik végét", hogy ott keresse a GPS-t. Ez már nyűgösebb.

De a pc-t nehéz monitorostól beszíjazni a jobb első ülésre. Megmondod, miért szertnéd inkább ezt, mint az o2-n futó i-go-t?
Annak idején laptoppal csináltam, de az is nagyon lötyögött, és vezetés közben kész életveszély a tapipad.
És én egy geodéziai vevőt használtam, aminek volt soros portja.
ActiveSync-kel nem biztos hogy lehet, esetleg bt soros porton, de azt nem tudom hogy kell.

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20716 Dátum: 2010, 11 30, 07:20:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...
De a pc-t nehéz monitorostól beszíjazni a jobb első ülésre. Megmondod, miért szertnéd inkább ezt, mint az o2-n futó i-go-t?
Annak idején laptoppal csináltam, de az is nagyon lötyögött, és vezetés közben kész életveszély a tapipad.
És én egy geodéziai vevőt használtam, aminek volt soros portja.
ActiveSync-kel nem biztos hogy lehet, esetleg bt soros porton, de azt nem tudom hogy kell.
Nem tudom miért akar egy pár ember egy telefonból számítógépet faragni. Én telefonálásra használom a készüléket és tök örülök annak, hogy szépen működik a GPS rajta. De hogy számítógépeket irányítsak vagy ezen keresztül nézzek tv-t, faxoljak meg miegymás...

Számítógép irányításra alternatíva: vezeték nélküli bill és egér
TV kukkolás: vegyél egy asus o-play-t és kösd rá a winyódat, azt nézhetsz rajta bármit.... jaaaa és távirányítóóóó is van hozzá :ok:

Nem elérhető tekes

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: Xiaomi Redmi Note3 Pro
  • PDA ROM: CM13
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20717 Dátum: 2010, 11 30, 08:45:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
telefonból számítógépet
O2 nemtelefon,  :D hanem számítógép, nem is akár milyen. Sajnos ma még sok irodában könyvelnek, leltároznak, etc olyan szgépeken, amikben gyengébb a processzor, kevesebb a memória, kisebb a képernyő felbontása...


OFF
Egyébként az a helyes megközelítés, hogy a felmerült problémákat kívánjuk a rendelkezésre álló eszközökkel megoldani.
Sokszor csak a kihívás miatt.
Pl. ha lenne fax az asztalon, nyilván nem jut a kolléga eszébe az o2-be tolni a papírt, de mert nem volt, a posta meg messze van...
Pl. a Te felületed is olyan funkciókat ad, amiket máshogy is el lehet érni. Esztétikai élményt is nyújt, de mindenki vehetne inkább egy festményt a falra... Sokan mégis hálásak, hogy rengeteg munkát beleölve megcsináltad, mert így együtt éppúgy élmény a használata, mint a faxolás fax és posta nélkül, a navigálás navigátor nélkül, két kattintás az otthoni számítógépen hazamenés nélkül, etc.

Szerintem ezek teszik igazán élménnyé az o2 használatát.

Azt hiszem senki, aki o2-t vett, nem csupán telefonálni szeretne vele, arra sokkal jobb célszerszámok vannak. No meg a faxolásra is  :D

 :-X

Nem elérhető TAYLOR78

  • Hozzászólások: 33
  • Navigáció / Navigation: Igo 8
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: I8000NXXJJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20718 Dátum: 2010, 11 30, 08:50:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!!

Találtam egy jó kis progit:  VITO VoiceDialer v4.06  You are not allowed to view links. Register or Login
hangvezérelt hívásindítás. kipróbáltam, műxik.

letölteni , tesztelni ;) innen: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.cab
lehet.

MOD: Kérlek, ne rakj ki :warez: linket!  >:(

Köszönöm megértésedet!

Ez a program tud magyarul?


Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20719 Dátum: 2010, 11 30, 10:08:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez a program tud magyarul?
Nem, de egyszerű a használata, aki nem tud angolul az is könnyen rájön.

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20720 Dátum: 2010, 11 30, 10:35:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
OFF...
Azt hiszem senki, aki o2-t vett, nem csupán telefonálni szeretne vele, arra sokkal jobb célszerszámok vannak. No meg a faxolásra is  :D

 :-X
Azt hiszem a kolléga, aki faxolni akart nem hiszem, hogy meg tudta valósítani a működését, szal amennyit el censored ölt a fórumozgatással vagy a buherával, annyi idő alatt már 5ször megjárta volna a postát :).

Az ember csupán lustaságból folyamodik ilyen eszközökre :ok:

Ja és mivel GSM modullal is rendelkezik a WinMo, így telefon és nem számítógép :ima: :zzz:

On-off :D

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20721 Dátum: 2010, 11 30, 11:12:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Ja és mivel GSM modullal is rendelkezik a WinMo, így telefon és nem számítógép :ima: :zzz:

On-off :D

Hát nekem kissé sántít ez a logika.Ezek szerint szerinted a mostanába felkapott, GSM modullal rendelkező Tablet PC-ék is telefonok?Nehezen tudom elképzelni magamnak telefonnak, de nem is szívesen telefonálnék egy ilyennel rendszeresen.Egyébként meg nekem tulajdonképpen mindegy, hogy ki minek nevezi az O2-őt.Én leginkább PDA-nak.  :)

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20722 Dátum: 2010, 11 30, 11:48:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát nekem kissé sántít ez a logika.Ezek szerint szerinted a mostanába felkapott, GSM modullal rendelkező Tablet PC-ék is telefonok?Nehezen tudom elképzelni magamnak telefonnak, de nem is szívesen telefonálnék egy ilyennel rendszeresen.Egyébként meg nekem tulajdonképpen mindegy, hogy ki minek nevezi az O2-őt.Én leginkább PDA-nak.  :)
Háát igen. Azt olvastam, hogy van az a Samsung Tab-s dolog is, de szerintem egy ízléses telefon az annyiban kimerül, hogy férjen el egy ember kezében. De az, hogy én egy 10colos akármivel rohangáljak az már szerintem abszurd. Persze ezeket már minden szir-szarral felszerelnek és nagyon jó dolgok vannak benne, hááááát ízlések és rokonok :D.

Én nekem egy HTC HD2-nél nagyobb készülék nem nagyon kéne, mert nem akarok egy táblapc-t a fejemhez kapkodni. Mellesleg szerintem elég hülyén nézne ki, ha pedig bluetoothon keresztül telefonálol, annak meg már nincs meg az a feelingje :)

Azért kíváncsi vagyok én is milyen a jövő évi telefonálás készüléke és milyen rendszer fut majd rajta.

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20723 Dátum: 2010, 11 30, 11:52:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Háát igen. Azt olvastam, hogy van az a Samsung Tab-s dolog is, de szerintem egy ízléses telefon az annyiban kimerül, hogy férjen el egy ember kezében. De az, hogy én egy 10colos akármivel rohangáljak az már szerintem abszurd. Persze ezeket már minden szir-szarral felszerelnek és nagyon jó dolgok vannak benne, hááááát ízlések és rokonok :D.

Én nekem egy HTC HD2-nél nagyobb készülék nem nagyon kéne, mert nem akarok egy táblapc-t a fejemhez kapkodni. Mellesleg szerintem elég hülyén nézne ki, ha pedig bluetoothon keresztül telefonálol, annak meg már nincs meg az a feelingje :)

Azért kíváncsi vagyok én is milyen a jövő évi telefonálás készüléke és milyen rendszer fut majd rajta.
Nem is értem, hogy mi tart még vissza Téged egy HTC-és géptől?  ;) Mellesleg nekem is tetszenek.

Nem elérhető sonka107

  • Hozzászólások: 193
  • Navigáció / Navigation: Igo 8.X
  • PDA: Samsung Omnia II i8000
  • PDA ROM: WM6.5.3_NXXJH2 >> CSC_I8000NXXJF4
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #20724 Dátum: 2010, 11 30, 13:13:30 »
Windows Mobile Remote Desktop avagy Távoli asztal kapcsolat
beállítási segédlet



Mi is az a távoli asztali kapcsolat?

Anno a Windows XP operációs rendszer egyik újdonsága volt a távoli asztali kapcsolat rendszerbe iktatása. Ennek segítségével szinte az összes Windows-os gépről be tudunk jelentkezni saját PC-nkre, melyen ellenőrizhetjük, hogy minden rendben van, vagy újabb feladatokat adhatunk a számítógépünknek, mondjuk egy újabb letöltést indíthatunk el, vagy akár másoknak megmutathatjuk fényképeinket melyeket az otthoni gépen őrzünk, de még ezer mást is, szinte teljesen úgy használhatjuk a távoli gépről számítógépünket mintha csak otthon előtte ülnénk. De még a zenéket is lejátszhatjuk úgy, hogy a hang a mi általunk vezérelt távoli gépen játszódjon le, sőt akár nyomtathatunk is szintén a mi gépünkről. Ha esetleg egy fájlra lenne szükségünk, ami a gépünkön van, az sem probléma, két kattintás és már át is másolódik a gépünkről a távoli gépre a fájl. Ugye jól hangzik?

Forrás: You are not allowed to view links. Register or Login

Tehát jelen esetben az Omniánkon láthatjuk az otthon hagyott gépünk képernyőjét és irányíthatjuk azt.

Beállítás:

1.   Legyen a PDA-don egy Remote Desktop vagy Távoli asztal program
2.   Férj hozzá a Rotteredhez és állíts be egy Port Forwardot a 3389 portra
3.   csinálj egy accuntot a You are not allowed to view links. Register or Login on (hogy ne csak a belső       hálózatról érd el a PC det.)
4.   Állíts statikus IP-t a PC-re amit irányítani akarsz
5.   Jelentkezz be és mehet is a móka



Legyen a PDA-don egy Remote Desktop vagy Távoli asztal program


A Remote desktop vagy távoli asztali program általában a ROM-okban benne van de ha nincs akkor töltsd le és telepítsd. Én Windows 6.5.3 an próbáltam Omnia i8000 –en. Tökéletesen működik.


Rooter beállítás:


1.   Find your host computer's local IP address. Find this out by going Start>Run>CMD. Then type "ipconfig". The IP4 address is what you're looking for.

2. Open a web browser, and type 192.168.1.1 to access your router. If you don't know the default username and password (usually admin/password), Google for it.

3. Enter port forwarding. Add a new entry using your local IP address, and the start/end port of 3389.

Videó:
You are not allowed to view links. Register or Login


A videó végét nem érdemes figyelembe venni. Még.


csinálj egy accuntot a You are not allowed to view links. Register or Login

csinálj egy accuntot a You are not allowed to view links. Register or Login on (hogy ne csak a belső hálózatról érd el a PC det.)
Menj a You are not allowed to view links. Register or Login ra és csinálj egy accuntot majd hozz létre egy Dynamic DNS –t ami majd így fog valahogy kinézni. xydyndns-server.com




1.   Állíts statikus IP-t a PC-re amit irányítani akarsz


You are not allowed to view links. Register or Login

Windows 7 alatt hálózati és megoldási központ. Az aktuáis hálózat, majd tulajdonságok, és TCP/IP protokol 4 ben meg lehet adni a szügségs beállításokat.



1.   Jelentkezz be és mehet is a móka


Computer: ide jön a (xydyndns-server.com)
Username: Ide a géped falszanáló neve jön. Az a felhasználónév ami a fiókod felhasználóneve. (nem a számítógép hálózati neve.
Jelszó: felhasználónév jelszava.
Domain: semmi

Sok sikert mindenkinek.

Mire keress rá a gugliban ha valami ne megy?
Static ip to my computer.
Static ip windows 7
Port forwarding (XY) rooter

Remélem tudtam valamit segíteni.