2024, 10 01, 11:30:29

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1235489 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19825 Dátum: 2010, 10 25, 23:03:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Két gép is megy erről a wifiről, mind a kettőnek van külön IP címe, meg most belementem a router beállításaiba is, nem oszt le egyebet a DHCP-s IP-n kívül, sőt csináltam egy static DHCP címet is amihez ez a kis okosság mindig csatlakozott, valószínüleg akkor valamit nagyon elrontok, a a két notebook megy amúgy probléma nélkül. Szerinted a beállításokkal lehetnek a gondok, vagy a router nem enged nekem valamit. (ez van, ha az ember nem ért a dolgokhoz,csak próbál valamit kiokoskodni) :D Mit csinálok rosszul szerinted? Köszönöm előre is a segítségedet!
Ezek szerint jól van konfigurálva a hálózat. Ami még gond lehet a kódolás (WPA), esetleg a sebesség (B/G).
A T-Mobile-os ROM kábé egy hétig volt a telefonomon, utána frissítettem, így passzolom, de ha másutt sem megy a kapcsolódás (free wifi kávézó) akkor ott lesz a hiba.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető gabornic

  • Hozzászólások: 16
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19826 Dátum: 2010, 10 25, 23:49:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezek szerint jól van konfigurálva a hálózat. Ami még gond lehet a kódolás (WPA), esetleg a sebesség (B/G).
A T-Mobile-os ROM kábé egy hétig volt a telefonomon, utána frissítettem, így passzolom, de ha másutt sem megy a kapcsolódás (free wifi kávézó) akkor ott lesz a hiba.

Kipróbálok holnap valami free wifis helyet, remélem összejön, és akkor már előrébb leszek, hogy az itthoni hálózattal van-e a baj, vagy a telefonnal, esetleg a ROM-mal. Amúgy a kódolással nem lehet baj, mivel nyitott és nincs levédve, direkt kivettem belőle mindent. Azért köszönöm a segítségedet!

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19827 Dátum: 2010, 10 26, 09:05:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kipróbálok holnap valami free wifis helyet, remélem összejön, és akkor már előrébb leszek, hogy az itthoni hálózattal van-e a baj, vagy a telefonnal, esetleg a ROM-mal. Amúgy a kódolással nem lehet baj, mivel nyitott és nincs levédve, direkt kivettem belőle mindent. Azért köszönöm a segítségedet!
Csak egy tipp.Én megpróbálnám titkosítva is és mac cím szerinti készülék szűrés beállításával is.Nálam így remekűl működik.

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19828 Dátum: 2010, 10 26, 09:16:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Komolyan mondom el vagyok keseredve! Egyszerűen nem tudok csatlakozni wifivel a netre. Látszólag minden ok, azonban folyamatosan hibát ír ki, már mindent kipróbáltam, megnéztem a számítógép beállításainál a kapcsolat beállításokat, kikapcsoltam mindent, tűzfalat vírusirtót, újraindítottam a modemet, routert, ami nincs titkosítva, úgy kéne száguldania mint egy sportkocsinak, de semmi! A kiszolgálótól kapott IP címet használja, semmi sincs babrálva, de semmi :( Kezdek nagyon csalódni benne...
Ja és ne keseredj el, ne add fel!A legtöbben mi sem vagyunk spílerek, csak próbálközunk és tanulunk a hibákból.

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19829 Dátum: 2010, 10 26, 09:42:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kipróbálok holnap valami free wifis helyet, remélem összejön, és akkor már előrébb leszek, hogy az itthoni hálózattal van-e a baj, vagy a telefonnal, esetleg a ROM-mal. Amúgy a kódolással nem lehet baj, mivel nyitott és nincs levédve, direkt kivettem belőle mindent. Azért köszönöm a segítségedet!
Esetleg a channelekkel is játszhatsz. Talán a 6-os volt eddig mindegyik routernél a legstabilabb a pdakhoz.
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető Tuzsi88

  • Hozzászólások: 94
  • PDA: Samsung Galaxy S 4
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19830 Dátum: 2010, 10 26, 10:07:42 »
Sziasztok!
Hol találom azt a programot amivel napfényben is jól látom az időt és nem csak olyan halvány az egész?Lock v.mi a neve.Láttam is egy két hete csak nem találom.Tudna v.ki segíteni?

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19831 Dátum: 2010, 10 26, 10:32:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Hol találom azt a programot amivel napfényben is jól látom az időt és nem csak olyan halvány az egész?Lock v.mi a neve.Láttam is egy két hete csak nem találom.Tudna v.ki segíteni?
You are not allowed to view links. Register or Login

De ha olvasgatod kicsit a FAQ-ot megtaláltad volna Te is  :hmm: ;)

Nem elérhető Tuzsi88

  • Hozzászólások: 94
  • PDA: Samsung Galaxy S 4
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19832 Dátum: 2010, 10 26, 10:49:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

De ha olvasgatod kicsit a FAQ-ot megtaláltad volna Te is  :hmm: ;)

Köszönöm szépen!

Nem elérhető Swenk

  • Hozzászólások: 850
  • Nem: Férfi
  • PDA: I9070 Advance
  • PDA ROM: KITKAT Carbon rom
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19833 Dátum: 2010, 10 26, 14:06:56 »
Sziasztok! Na, most kerültem nagyon közel az eszköz földhöz vágásához.....pedig nem Ő a hibás!
Segítsetek: mit kell még állítanom, hogy ismét nézhessem a MOBILTV-t, ha már van. Rapid AIJH1_Naked a rom, benne Opera 10 és explorer böngészők. Az Opera T-Mobile NET GPRS-sel csatlakozik a hálózathoz, de ezzel csak a csatorna listáig lehet eljutni, ezt már tudom. Innen.Dehogy miért??????
Az explorer meg T-mobile WAP GPRS_sel megy föl a hálóra, látom is a csatorna listát, de az eddigiekkel ellentétben pl az m1-re kattintva, meg a többinél is "unaviable" az üzenet. Mi a baj??? Utólag tettem a romhoz a streaming playert, ami "internet"-re van állítva. :'(

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19834 Dátum: 2010, 10 26, 14:11:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok! Na, most kerültem nagyon közel az eszköz földhöz vágásához.....pedig nem Ő a hibás!
Segítsetek: mit kell még állítanom, hogy ismét nézhessem a MOBILTV-t, ha már van. Rapid AIJH1_Naked a rom, benne Opera 10 és explorer böngészők. Az Opera T-Mobile NET GPRS-sel csatlakozik a hálózathoz, de ezzel csak a csatorna listáig lehet eljutni, ezt már tudom. Innen.Dehogy miért??????
Az explorer meg T-mobile WAP GPRS_sel megy föl a hálóra, látom is a csatorna listát, de az eddigiekkel ellentétben pl az m1-re kattintva, meg a többinél is "unaviable" az üzenet. Mi a baj??? Utólag tettem a romhoz a streaming playert, ami "internet"-re van állítva. :'(
Van a mobil tv-nek témája, azt már nézted? : You are not allowed to view links. Register or Login
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető Swenk

  • Hozzászólások: 850
  • Nem: Férfi
  • PDA: I9070 Advance
  • PDA ROM: KITKAT Carbon rom
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19835 Dátum: 2010, 10 26, 15:59:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Van a mobil tv-nek témája, azt már nézted? : You are not allowed to view links. Register or Login

Igen, már többször jártam ott, dehát :'(

Nem elérhető csabics

  • Hozzászólások: 135
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S5
  • Skype: tsaba75
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19836 Dátum: 2010, 10 26, 16:16:59 »
Mit csináljak,hogy ne az explorer legyen az alapért.böngésző?
Köszi.

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19837 Dátum: 2010, 10 26, 16:25:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mit csináljak,hogy ne az explorer legyen az alapért.böngésző?
Köszi.
Állítsd az Operát alapértelmezettnek  ;)

Nem elérhető Swenk

  • Hozzászólások: 850
  • Nem: Férfi
  • PDA: I9070 Advance
  • PDA ROM: KITKAT Carbon rom
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19838 Dátum: 2010, 10 26, 16:43:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Állítsd az Operát alapértelmezettnek  ;)
Én úgy tudom, hogy az Opera 10-et csak reg buherával lehet alapértelmezetté tenni.

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19839 Dátum: 2010, 10 26, 16:58:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én úgy tudom, hogy az Opera 10-et csak reg buherával lehet alapértelmezetté tenni.
Az AJH-ban a 9.xxx van, ahogy átállította hogy az explorer legyen úgy vissza is tudja  ;)
Főzött romokban van még csak a 10-es, ezen csodálkoztam én is mikor feltettem a gyári romot Rapid-é után.  :hmm:

Nem elérhető jenoke

  • Hozzászólások: 219
  • PDA: Redmi 3 Pro
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19840 Dátum: 2010, 10 26, 17:05:26 »
Sziasztok! Tudnátok nekem valami konkrét magyarnyelvű leírást ajánlani az FpseCE progihoz, mert nem tudom előcsalogatni a képernyőn a gombokat.

Nem elérhető garesz

  • Hozzászólások: 902
  • Nem: Férfi
  • Sörivó
    • uksesakk
  • Navigáció / Navigation: ajgo
  • PDA: SGS3
  • PDA ROM: a legfrissebb független
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19841 Dátum: 2010, 10 26, 18:07:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én úgy tudom, hogy az Opera 10-et csak reg buherával lehet alapértelmezetté tenni.
HKLM/Software/Microsoft/Shell/Rai/:DEFBROWSER
0 = Opera Browser
1 ="\Program Files\Opera Mobile 10\Opera10-armv4i.exe"
2 = 1
3 = 0

You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való!

Nem elérhető gabornic

  • Hozzászólások: 16
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19842 Dátum: 2010, 10 26, 18:18:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezek szerint jól van konfigurálva a hálózat. Ami még gond lehet a kódolás (WPA), esetleg a sebesség (B/G).
A T-Mobile-os ROM kábé egy hétig volt a telefonomon, utána frissítettem, így passzolom, de ha másutt sem megy a kapcsolódás (free wifi kávézó) akkor ott lesz a hiba.

A titokra fény derült, nem a telefonjaimmal van a baj, mivel mind az omnia II, mind a blackberry csak úgy száguldott a nyílt wifin az egyik kávézóban. Utána kipróbáltam még máshol is, és ugyanúgy működött. Azonban itthon már nem olyan fényes a helyzet. Megtalálja, beállítja alapértelmezettnek, látszólag csatlakozik is, azonban utána már oldalakat nem hoz be egyik sem. Csak számomra az a fura, hogy a fenébe működnek rajra a notebookok, az egyiken 64 bites windows 7 van, a másikon meg xp, tűzfal is ki van már lőve, vírusírtó is leállítva. Szerintetek hogyan állítsam be a routert, hogy végre működjön ez a csodaszép kis készülék is! Amúgy most minden titkosítást levettem róla, teljesen nyílttá tettem, de semmi, vagy úgy ahogy van dobjam ki a routert az ablakon (D-Link Di524) és cseréljem le? Csak van valami ami rosszul van beállítva, esetleg ha valaki leírná, hogy a saját routere hogy van beállítva, úgy hogy az omniája is tudjon rá csatlakozni, az nagy segítség lenne szerintem...
Köszönöm előre is a segítségeteket!

Nem elérhető garesz

  • Hozzászólások: 902
  • Nem: Férfi
  • Sörivó
    • uksesakk
  • Navigáció / Navigation: ajgo
  • PDA: SGS3
  • PDA ROM: a legfrissebb független
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19843 Dátum: 2010, 10 26, 18:19:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
HKLM/Software/Microsoft/Shell/Rai/:DEFBROWSER
0 = Opera Browser
1 ="\Program Files\Opera Mobile 10\Opera10-armv4i.exe"
2 = 1
3 = 0
Vagy ha nincs a program Filesben:
0 = Opera Browser
1 ="\Windows\Opera10-armv4i.exe"
2 = 1
3 = 0
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való!

Nem elérhető marci

  • Hozzászólások: 12
  • Navigáció / Navigation: Nav N Go iGO 8
  • PDA: Samsung i8000
  • PDA ROM: PDA: RAPIDNXXJH1 CSC: I8000XEHJG5 Phone: I8000XXJF1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19844 Dátum: 2010, 10 26, 18:52:57 »
Sziasztok

Van már megoldás a 6.5.3-as romoknál arra hogy nincs hangja a bejövő smsnek?
Vagy esetleg van olyan amiben nincs ilyen probléma?

Nem elérhető diablo77

  • Hozzászólások: 140
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: NXXJG5-XEHJG5-XXJF1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19845 Dátum: 2010, 10 26, 20:21:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A titokra fény derült, nem a telefonjaimmal van a baj, mivel mind az omnia II, mind a blackberry csak úgy száguldott a nyílt wifin az egyik kávézóban. Utána kipróbáltam még máshol is, és ugyanúgy működött. Azonban itthon már nem olyan fényes a helyzet. Megtalálja, beállítja alapértelmezettnek, látszólag csatlakozik is, azonban utána már oldalakat nem hoz be egyik sem. Csak számomra az a fura, hogy a fenébe működnek rajra a notebookok, az egyiken 64 bites windows 7 van, a másikon meg xp, tűzfal is ki van már lőve, vírusírtó is leállítva. Szerintetek hogyan állítsam be a routert, hogy végre működjön ez a csodaszép kis készülék is! Amúgy most minden titkosítást levettem róla, teljesen nyílttá tettem, de semmi, vagy úgy ahogy van dobjam ki a routert az ablakon (D-Link Di524) és cseréljem le? Csak van valami ami rosszul van beállítva, esetleg ha valaki leírná, hogy a saját routere hogy van beállítva, úgy hogy az omniája is tudjon rá csatlakozni, az nagy segítség lenne szerintem...
Köszönöm előre is a segítségeteket!
Nekem semmi különös nincs beállítva a routeren, még a tűzfal se fut, viszont WPA2 titkosítást állítottam be. Először csatlakoztattam az Omniát, kérte a kulcsot és ment rendesen rajta a net wifi-n keresztül.(Edimax router)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető tusa

  • Hozzászólások: 430
  • Nem: Férfi
  • Turi Sándor
  • PDA: Nexus 5x
  • PDA ROM: Android 8.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19846 Dátum: 2010, 10 26, 20:38:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok

Van már megoldás a 6.5.3-as romoknál arra hogy nincs hangja a bejövő smsnek?
Vagy esetleg van olyan amiben nincs ilyen probléma?
You are not allowed to view links. Register or LoginNekem 6.5.3-on remekül bevált.

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19847 Dátum: 2010, 10 26, 21:02:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginNekem 6.5.3-on remekül bevált.
Bejövő. Nem kimenő. ;)
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető tusa

  • Hozzászólások: 430
  • Nem: Férfi
  • Turi Sándor
  • PDA: Nexus 5x
  • PDA ROM: Android 8.1.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19848 Dátum: 2010, 10 26, 21:06:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bejövő. Nem kimenő. ;)
Igaz. Figyelmetlenül olvastam a kérdést.  :D

Nem elérhető tekes

  • Hozzászólások: 339
  • PDA: Xiaomi Redmi Note3 Pro
  • PDA ROM: CM13
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19849 Dátum: 2010, 10 26, 22:38:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha csak a *99#-et tárcsáztatod vele, a default 3G/GPRS kapcsolat épül fel, a sok csillag utáni szám ugyanis egy profil sorszáma, ha nincs ilyen, vagy hülyeség van a profil alatt tárolva a telefonban, nem lesz net.
Szeretném feleleveníteni ezt a régi témát hátha van még kedve valakinek foglalkozni vele.  :)
Csináltam néhány képet, hogy jobban érthető legyen.
You are not allowed to view links. Register or Login
Az 1-9 kezdetűeken látszik, hogyan működik üzemszerűen a K320-szal, az o kezdetűeken pedig, hogy Omnniával hogyan nem.
Természetesen a korábbi javaslatokat, pl. a fenti telefonszámot kipróbáltam, nem oldja meg a problémát.
Azért lenne jó, ha az Omnia bt modemként tudna netet adni az FC-200-nak, mert hosszabb műszakokban előfordul, hogy a K320 lemerül, ilyenkor sokat segítene, ha azt az egy-lét hátralévő félórát át tudnám hidalni vele.