2024, 10 01, 13:32:20

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1235499 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19775 Dátum: 2010, 10 24, 21:25:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az Opera Mobile kapcsolatok menüpontja alatt is az van beállítva, hogy automatikusan észlelje a beállításokat. És ezt a hibaüzenetet dobja ki, bármit akarok megnyitni, hogy "a távoli kiszolgáló nem található, ellenőrizze, hogy az internetkapcsolata aktív..." az internet amúgy persze, hogy aktív, több számítógép is erre csatlakozik itthon a routeren keresztül.

Tiltsd le a PC-n a tűzfalat, próbáld párszor a kapcsolódást egyszer csak megkapja a kiszolgáló cÍmét. Utána már visszakapcsolhatod a tűzfalat.
Nekem is csak így kapcsolódik (ESET Smart Security).

Nem elérhető laci1117

  • Hozzászólások: 655
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Vodafone Navi
  • PDA: iPhone 4S/16Gb
  • PDA ROM: iOS 6.1.3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19776 Dátum: 2010, 10 24, 21:25:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az Opera Mobile kapcsolatok menüpontja alatt is az van beállítva, hogy automatikusan észlelje a beállításokat. És ezt a hibaüzenetet dobja ki, bármit akarok megnyitni, hogy "a távoli kiszolgáló nem található, ellenőrizze, hogy az internetkapcsolata aktív..." az internet amúgy persze, hogy aktív, több számítógép is erre csatlakozik itthon a routeren keresztül.
nincs tele a hálózat? :) pl 5 gépet tudsz csatlakoztatni a routerhez, és mind az 5 csatlakoztatva van?
Két szót ismerek mindig és soha, Fradista mindig Újpesti soha!

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19777 Dátum: 2010, 10 24, 21:33:48 »
Bár nem ide tartozik,de most készítettem ezt a két widgetet.
Cross platformos, elvileg minden OS-n megy.
(Köszönet:All About Symbian)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
 :)

Nem elérhető gabornic

  • Hozzászólások: 16
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19778 Dátum: 2010, 10 24, 21:55:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nincs tele a hálózat? :) pl 5 gépet tudsz csatlakoztatni a routerhez, és mind az 5 csatlakoztatva van?

összesen 2 notebook van csatlakoztatva, de próbáltam úgy is, hogy egyik sem volt bekapcsolva, úgyhogy nem ez lehet a probléma, kikapcsoltam a tűzfalat is, és a vírusírtót is, (amúgy a tűzfalnál bent van kivételnél a windows mobile)
ha esteleg ez segít valamit, akkor leírom, hogy milyen beállítások  vannak a wifinél:
csatlakozásnál-internet, (nem rejtett hálózat), hitelesítésnél-megnyitás, titkosításnál-letiltott, és ennyi. Megtalálja, összeköti, kiírja, hogy kapcsolódva blabla IP meg minden, viszont, ha bármit meg akarok nyitni, mindenhol internetproblémát ír ki.
Ja és a router egy dlink Dl524 és fix IP címem van.

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19779 Dátum: 2010, 10 24, 22:12:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
összesen 2 notebook van csatlakoztatva, de próbáltam úgy is, hogy egyik sem volt bekapcsolva, úgyhogy nem ez lehet a probléma, kikapcsoltam a tűzfalat is, és a vírusírtót is, (amúgy a tűzfalnál bent van kivételnél a windows mobile)
ha esteleg ez segít valamit, akkor leírom, hogy milyen beállítások  vannak a wifinél:
csatlakozásnál-internet, (nem rejtett hálózat), hitelesítésnél-megnyitás, titkosításnál-letiltott, és ennyi. Megtalálja, összeköti, kiírja, hogy kapcsolódva blabla IP meg minden, viszont, ha bármit meg akarok nyitni, mindenhol internetproblémát ír ki.
Ja és a router egy dlink Dl524 és fix IP címem van.

Egyébként nekem is elég körülményes szokott lenni a csatlakozás, a "tünetek" is ugyan ezek szoktak lenni, de nekem a tűzfal kikapcsolása, és 5 perc szórakozás után aztán kap kiszolgáló címet. Sztem a PDA-d jól van beállítva...

Nem elérhető DennisX

  • Hozzászólások: 354
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo
  • PDA: Galaxy Note3 / MiniX X7 MiniPC
  • PDA ROM: KitKat 4.4.2 BobCat v4.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19780 Dátum: 2010, 10 24, 22:19:30 »
Ha esetleg van vkinek egy .exe-t vagy akár mappát "nyitó" widgete, ami szerkeszthető, azt megköszönném. egyelőre csak a web parancsikon ( .wgt) szerkesztés megy.   :geek:
(A PDA Fan Club widget is készül...  :D )

Nem elérhető gabornic

  • Hozzászólások: 16
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19781 Dátum: 2010, 10 24, 22:20:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyébként nekem is elég körülményes szokott lenni a csatlakozás, a "tünetek" is ugyan ezek szoktak lenni, de nekem a tűzfal kikapcsolása, és 5 perc szórakozás után aztán kap kiszolgáló címet. Sztem a PDA-d jól van beállítva...

Egyébként még annyi, hogyha usb-n csatlakoztatom a számítógéphez akkor meg behozza az oldalakat az opera, habár egy idő után kiírja, hogy:
pocket PC-hálózat:
Szerver által hozzárendelt IP cím nem szerezhető. Próbálkozzon később vagy adja meg IP címét a hálózati beállításokban.
De ha leveszem az usb-ről akkor meg mintha varázspálcával elvágták volna a netet... tuti, hogy nálam van a gond, csak nem jövök rá, hogy mi lehet.
De te meg azt mondod, hogy próbálgassam így, és egyszer csak csatlakozik, pedig már próbáltam azt is, hogy újraindítottam mind a modemet, mind a routert, reseteltem őket, meg ezt a kis telefont is soft reseteltem.

Nem elérhető Bamba

  • Hozzászólások: 173
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: BlackBerry Q10 - Galaxy TAB 2 7.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19782 Dátum: 2010, 10 24, 23:02:21 »
Velem a következő volt/van: Van 2 Omnia II-m, egyik szervizben az internet miatt, másikon működött. Most tegnap óta nem akar felcsatlakozni a netre, valamiért bontja a kapcsolatot. Illetve fel sem lép, de azt írja ki, hogy bontva lett a kapcsolat. Van a djuice-nak egy száma, ahova elküldöd a BEA szót, elküldi a telefonnak a beállításait, kiírja, hogy módosul is, viszont ugyanúgy nem lép fel a netre. Mi a teendő ilyenkor? Pls help me. :(

Nem elérhető fitike89

  • Hozzászólások: 26
  • Nem: Férfi
  • PDA: Jelenleg nincs :)
  • Skype: fitos.kriszitan
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19783 Dátum: 2010, 10 24, 23:19:27 »
Hello mindenkinek!  A problémám, amihez a segítségeteket kérem az, hogy fel le cserélgettem a romokat a telrfonomon (O2) és most nem tudom rárakni a sima romot, mert fent maradt az egyik romról egy-két beállitás és nincs alap samu menüm csak winmenü és alul van a start menü ami piros és egyébként fennt kellene lennie. Egy olyan megoldásra lenne szükségem, amellyel olyan állapotba tudom hozni a mobilom, mintha most vettem volna. 
 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Nem elérhető zozem

  • Hozzászólások: 21
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Nav N Go iGo8
  • PDA: iPhone 3g 16GB // Samsung i5700
  • PDA ROM: .
  • Skype: .
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19784 Dátum: 2010, 10 25, 06:51:09 »
Sziasztok. Ismét feltennék egy kérédést hogy, nekem a samsung omnia 2-ömön valahogyan van Ingyen internett. De az a "baj" hogy ezt senki se tudja hogy miért :D mivel samsung promóter vagyok így voltam a samsung közpotban is de ott sem tudtak rá választ adni, voltam bent a tmobilba ott se tudták hogy miért , van pár ismerősőm aki nagyon telefon guru de pk sem tudták hogy hogy lehet ez. A telefonomon nincs 1 ft-se jelenleg, bevan kapcsolva a netstart és talán domnino sms díjcsomagban vagyok. A telefont ha bekapcsolom kell neki egy fél óra hogy találjon 3g hálózatott és megy is az internett. Ez az ingyen nett opera mini-be és az alap explorerbe megy. Úgyanúgy tudok youtube videot nézni is meg minden weboldalt. Ez már vagy 1.5 hónapja tart :D:D csak nem tudom hogy miért... :P nem is merek rá úly szoftvert rakni mert akkor lehet elmenne az ingyen net. Valki esetleg sejti hogy mimiatt lehet ez? :D Előre is köszi a válaszokat :)

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19785 Dátum: 2010, 10 25, 06:51:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Velem a következő volt/van: Van 2 Omnia II-m, egyik szervizben az internet miatt, másikon működött. Most tegnap óta nem akar felcsatlakozni a netre, valamiért bontja a kapcsolatot. Illetve fel sem lép, de azt írja ki, hogy bontva lett a kapcsolat. Van a djuice-nak egy száma, ahova elküldöd a BEA szót, elküldi a telefonnak a beállításait, kiírja, hogy módosul is, viszont ugyanúgy nem lép fel a netre. Mi a teendő ilyenkor? Pls help me. :(
Wifin keresztül fellép, ha igen a szolgáltatóddal van a gond  :hmm:
Fentebb írta Pati hogy állítsd autómatikusra az internet kapcsolatok beállítását.

Nem elérhető reiben

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2783
  • Nem: Férfi
  • Közlegény
  • PDA: Nokia Lumia 710
  • PDA ROM: Rataplan v7.0 (Windows Phone 7.8)
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19786 Dátum: 2010, 10 25, 07:28:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hello mindenkinek!  A problémám, amihez a segítségeteket kérem az, hogy fel le cserélgettem a romokat a telrfonomon (O2) és most nem tudom rárakni a sima romot, mert fent maradt az egyik romról egy-két beállitás és nincs alap samu menüm csak winmenü és alul van a start menü ami piros és egyébként fennt kellene lennie. Egy olyan megoldásra lenne szükségem, amellyel olyan állapotba tudom hozni a mobilom, mintha most vettem volna. 
 :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Akármikor frissíted a ROM-dat az nem hagy semmiféle beállítást a készülékeden. Te attól paráztál be, hogy kipróbáltál WM6.5 ROM-t, amit felső start menüs és frissítettél WM6.5.3-sra is, ami pedig alsó start menüs, ahogy olvastam az van most.

Rakj fel egy JF5-t vagy egy AIJH1-t a WM6.5-sök közül...

Nem elérhető frici

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5570
    • pdafanclub.com
  • Navigáció / Navigation: én, mint a denevér... :)
  • PDA: Poco F1, Asus ZF2, OV Yard, SGS2, SGT7.0, SO2, HTC P3600, Palm Zire71
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19787 Dátum: 2010, 10 25, 08:05:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok. Ismét feltennék egy kérédést hogy, nekem a samsung omnia 2-ömön valahogyan van Ingyen internett. De az a "baj" hogy ezt senki se tudja hogy miért :D

Most dicsekszel vagy panaszkodsz? :D
Az élet olyan, mint a nádszál:
Ma még vidáman kacagsz,
De holnap jön Pipacs bácsi a konyhakéssel...
                                            /Rejtő Jenő/

Nem elérhető zozem

  • Hozzászólások: 21
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Nav N Go iGo8
  • PDA: iPhone 3g 16GB // Samsung i5700
  • PDA ROM: .
  • Skype: .
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19788 Dátum: 2010, 10 25, 10:35:03 »
nem :D de amugy ti sem tudjatok hogy miért lehet?

Nem elérhető gabornic

  • Hozzászólások: 16
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19789 Dátum: 2010, 10 25, 11:02:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyébként még annyi, hogyha usb-n csatlakoztatom a számítógéphez akkor meg behozza az oldalakat az opera, habár egy idő után kiírja, hogy:
pocket PC-hálózat:
Szerver által hozzárendelt IP cím nem szerezhető. Próbálkozzon később vagy adja meg IP címét a hálózati beállításokban.
De ha leveszem az usb-ről akkor meg mintha varázspálcával elvágták volna a netet... tuti, hogy nálam van a gond, csak nem jövök rá, hogy mi lehet.
De te meg azt mondod, hogy próbálgassam így, és egyszer csak csatlakozik, pedig már próbáltam azt is, hogy újraindítottam mind a modemet, mind a routert, reseteltem őket, meg ezt a kis telefont is soft reseteltem.

Szerintetek mi tévő legyek? Mutassam meg szervizben? Mert egyszerűen nem jövök rá, hogy mi baj lehet. Ha esetleg valaki kitalálja, hogy mi a fenét csináljak, hogy a wifi be is hozza az oldalakat, az a vendégem jó pár sörre!  :D

Nem elérhető Balazsin

  • Hozzászólások: 32
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: HTC Desire HD
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19790 Dátum: 2010, 10 25, 11:13:48 »
O2-re rá lehet majd ültetni a winmo7-et?

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19791 Dátum: 2010, 10 25, 11:17:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
O2-re rá lehet majd ültetni a winmo7-et?
Persze, csak rakjál alá valami puhát nehogy összetörjön a kijelző  :D :D :D

Nem elérhető fitike89

  • Hozzászólások: 26
  • Nem: Férfi
  • PDA: Jelenleg nincs :)
  • Skype: fitos.kriszitan
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19792 Dátum: 2010, 10 25, 11:20:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Akármikor frissíted a ROM-dat az nem hagy semmiféle beállítást a készülékeden. Te attól paráztál be, hogy kipróbáltál WM6.5 ROM-t, amit felső start menüs és frissítettél WM6.5.3-sra is, ami pedig alsó start menüs, ahogy olvastam az van most.

Rakj fel egy JF5-t vagy egy AIJH1-t a WM6.5-sök közül...


hello igazábol az a bajom hogy eltünt a samsung manü és minden ami azzal kapcsolatos mert a beállitásokba se a samu menü van hanem a winé de nekem nem jön be azt szeretném hogy az alap win legyen rajta és ha megnyomom a kockát akkor a samu menü jöjjön be ne a winé (amugy az is eltünt a gyorsgomboknál hogy a kockára tegyem a samu menöt csak a start menöt tudom elöl hozni vele...)
lehet hogy télleg az a baj  de ez akor jött létre mikor egy fözött romot dobtam rá és utána leszedtem mert nem jött be (rappid féle rom volt abbol a mini magyar a tf3és a sense) de eggyik se jött be mert vagy lassu volt vagy csunya (pl.: a sesébe nem tudtam egy csomo mindent beállitani( )
És már végig zongoráztam az összes romot! Lehet ,hogy nem a 6.5ös romot de a samu menünek a 6.5.3. winromonnál is elöl kéne jönni nem???
üdv fitti

Nem elérhető Balazsin

  • Hozzászólások: 32
  • Navigáció / Navigation: iGo
  • PDA: HTC Desire HD
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19793 Dátum: 2010, 10 25, 12:02:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Persze, csak rakjál alá valami puhát nehogy összetörjön a kijelző  :D :D :D

Kösz!  :ok:

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19794 Dátum: 2010, 10 25, 12:49:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintetek mi tévő legyek? Mutassam meg szervizben? Mert egyszerűen nem jövök rá, hogy mi baj lehet. Ha esetleg valaki kitalálja, hogy mi a fenét csináljak, hogy a wifi be is hozza az oldalakat, az a vendégem jó pár sörre!  :D
Ha USB kábelen (ActiveSync aka WMDC), van net, és lehúzod akkor nincs net, abban szerintem semmi varázslatos nincs...
Ha tűzfalad, vírusírtód van, tiltsd le, mert az AS is IP alapú.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19795 Dátum: 2010, 10 25, 12:50:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login

hello igazábol az a bajom hogy eltünt a samsung manü és minden ami azzal kapcsolatos mert a beállitásokba se a samu menü van hanem a winé de nekem nem jön be azt szeretném hogy az alap win legyen rajta és ha megnyomom a kockát akkor a samu menü jöjjön be ne a winé (amugy az is eltünt a gyorsgomboknál hogy a kockára tegyem a samu menöt csak a start menöt tudom elöl hozni vele...)
lehet hogy télleg az a baj  de ez akor jött létre mikor egy fözött romot dobtam rá és utána leszedtem mert nem jött be (rappid féle rom volt abbol a mini magyar a tf3és a sense) de eggyik se jött be mert vagy lassu volt vagy csunya (pl.: a sesébe nem tudtam egy csomo mindent beállitani( )
És már végig zongoráztam az összes romot! Lehet ,hogy nem a 6.5ös romot de a samu menünek a 6.5.3. winromonnál is elöl kéne jönni nem???
üdv fitti
6.5.3-asban nincs kocka hála az égnek. Tegyél fel egy olyan ROM-ot, amit reiben javasolt már korábban.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető Bamba

  • Hozzászólások: 173
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO
  • PDA: BlackBerry Q10 - Galaxy TAB 2 7.0
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19796 Dátum: 2010, 10 25, 12:52:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Wifin keresztül fellép, ha igen a szolgáltatóddal van a gond  :hmm:
Fentebb írta Pati hogy állítsd autómatikusra az internet kapcsolatok beállítását.
Szóval igen, most szerencsére megjavult(kop-kop-kop). Telefon beállításai között kértem hálozatkeresést, vagy valami ilyesmit, azóta ismét szeret netezni, nem cska wifin keresztül. :-)
Valamint Imho! Még egy kérdés. Ha az XTRA-t bekapcsolom, akkor csak olyan időnként frissít, ha lejár az a 6 nap, ugye? És ha fellép automatikusan a netre, utána bontja is?

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19797 Dátum: 2010, 10 25, 12:56:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szóval igen, most szerencsére megjavult(kop-kop-kop). Telefon beállításai között kértem hálozatkeresést, vagy valami ilyesmit, azóta ismét szeret netezni, nem cska wifin keresztül. :-)
Valamint Imho! Még egy kérdés. Ha az XTRA-t bekapcsolom, akkor csak olyan időnként frissít, ha lejár az a 6 nap, ugye? És ha fellép automatikusan a netre, utána bontja is?
Ha engedélyezve van, akkor alapból rendszeresen frissít, tehát nem várja meg, hogy lejárjon.

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19798 Dátum: 2010, 10 25, 13:25:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szóval igen, most szerencsére megjavult(kop-kop-kop). Telefon beállításai között kértem hálozatkeresést, vagy valami ilyesmit, azóta ismét szeret netezni, nem cska wifin keresztül. :-)
Valamint Imho! Még egy kérdés. Ha az XTRA-t bekapcsolom, akkor csak olyan időnként frissít, ha lejár az a 6 nap, ugye? És ha fellép automatikusan a netre, utána bontja is?
Mint mondtam nem nagyon kell frissíteni ha az iGO megy rendesen, csak akkor ha valamiért nem akar műholdat találni hamar mint mutattam.
Akkor lefrissíted és elég is, amúgy nem kell.

Nem elérhető gabornic

  • Hozzászólások: 16
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #19799 Dátum: 2010, 10 25, 13:45:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha USB kábelen (ActiveSync aka WMDC), van net, és lehúzod akkor nincs net, abban szerintem semmi varázslatos nincs...
Ha tűzfalad, vírusírtód van, tiltsd le, mert az AS is IP alapú.

De fentebb leírtam, hogy az a gond, hogy ha pedig wifivel csatlakozok az otthoni routerher akkor nem hoz be semmilyen oldalt. Kiírja, hogy csatlakoztatva, IP meg miegymás, de netre nem akar felmászni, pedig automatikusra van állítva mindenhol, szóval a beállításokkal elméletileg nem lehet gond.