2024, 10 08, 00:27:08

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1236278 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető sonka107

  • Hozzászólások: 193
  • Navigáció / Navigation: Igo 8.X
  • PDA: Samsung Omnia II i8000
  • PDA ROM: WM6.5.3_NXXJH2 >> CSC_I8000NXXJF4
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15975 Dátum: 2010, 06 30, 18:12:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mármint a PC-s Windows Live Mail-ben megjelenjenek az Elküldött Elemek, amik a telefonodon vannak? Szerezz egy olyan email címet, amihez IMAP postafiók jár.
Kicsit nyakatekerten fogalmaztam meg, a PDA mon elküldött üzenetek megjelennek PC-n és a netes fiókban. De a PDA-n nem jelenik meg egy elküldött üzenet sem... a lényeg hogy azt is ugyanúgy sync. amit elküldtem...

Nem elérhető iScream^

  • Hozzászólások: 541
  • Navigáció / Navigation: Motonav
  • PDA: GT-i9000 Galaxy S 8GB
  • PDA ROM: XXJPK PDA+XXJPK Phone+OXXJPK CSC+root+OCLF
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15976 Dátum: 2010, 06 30, 18:14:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Különben? :D
Rosszul fejeztem ki magam. Tehát felrakom még egyszer. Illetve felraktam, már repül is le, megy a helyére egy semilite JE3. csak nem tudom, hogy a kettő közül melyik legyen...

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15977 Dátum: 2010, 06 30, 18:16:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kicsit nyakatekerten fogalmaztam meg, a PDA mon elküldött üzenetek megjelennek PC-n és a netes fiókban. De a PDA-n nem jelenik meg egy elküldött üzenet sem... a lényeg hogy azt is ugyanúgy sync. amit elküldtem...
Tehát nem a pár hsz-el ezelőtt emlegetett Outlook sync van, hanem felvettél egy postafiókot, megadtad az IMAP és SMTP címeket, és azt használod a PDA-n és PC-n egyaránt, pl. egy gmail fiók? És ha elküldöd a levelet a PDA-ról, akkor azon megmarad, de a PC-n nem látod?
Ebben az esetben ellenőrizd, hogy a kimenő üzenetek vagy a sent items mappába kerül-e a pda-n, és hogy az felszinkronizálódik-e a szerverre, ahol a postafiókod van, illetve onnan leszinkronizálja-e pc-re a W Mail.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető dandu

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 1173
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4 + Naunce
  • PDA: SM-N910F
  • PDA ROM: Kyubi Rom Note 5 port
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15978 Dátum: 2010, 06 30, 19:25:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kösz, értem.

Ok, hülyén fogalmaztam. Mobil eszközközpont tényleg, és nincs a csatlakozással gond. tudok rajta keresztül telepíteni, elávolítani file-okat másolni, stb. Csak amikor szinkronizálni akarom a pc-vel akkor van baj. Akkor van hiba.
Telepítsd a PC-re a Samsung Kies programját és nem lesznek ilyen gondjaid
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető sonka107

  • Hozzászólások: 193
  • Navigáció / Navigation: Igo 8.X
  • PDA: Samsung Omnia II i8000
  • PDA ROM: WM6.5.3_NXXJH2 >> CSC_I8000NXXJF4
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15979 Dátum: 2010, 06 30, 19:26:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tehát nem a pár hsz-el ezelőtt emlegetett Outlook sync van, hanem felvettél egy postafiókot, megadtad az IMAP és SMTP címeket, és azt használod a PDA-n és PC-n egyaránt, pl. egy gmail fiók? És ha elküldöd a levelet a PDA-ról, akkor azon megmarad, de a PC-n nem látod?
Ebben az esetben ellenőrizd, hogy a kimenő üzenetek vagy a sent items mappába kerül-e a pda-n, és hogy az felszinkronizálódik-e a szerverre, ahol a postafiókod van, illetve onnan leszinkronizálja-e pc-re a W Mail.

Fordítva, a PDA-n nem marad meg a kimenő üzenet. Vagyis a PC-n megmarad. A cél az hogy a PDA-n mentse a kimenő üzeneteket valamint amit PC-n küldök azt is sync a PDA...

Nem elérhető iScream^

  • Hozzászólások: 541
  • Navigáció / Navigation: Motonav
  • PDA: GT-i9000 Galaxy S 8GB
  • PDA ROM: XXJPK PDA+XXJPK Phone+OXXJPK CSC+root+OCLF
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15980 Dátum: 2010, 06 30, 20:23:49 »
Milyen JAVA emut használjak? Jó lenne, ha menne normálisan virtuális billekkel a játék, és esetleg még ki is nyújthatná a 2:3-as képarányt teljes kijelzőre.

Nem elérhető barman

  • Hozzászólások: 19
  • Navigáció / Navigation: nav n go igo 8
  • PDA: samsung I8000
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15981 Dátum: 2010, 06 30, 20:57:37 »
Üdvözlet!
Kérem szépen tudna-e valaki segíteni?
Le telepítettem az spb menüt de nem aktív a képernyőn semmi.Pedig a my divecre telepítettem.A menübe vannak spb ikonok mind windowsos ikonnal de ha rájuk bökök semmi reakció.

Nem elérhető nylacika

  • Hozzászólások: 1270
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S8+ & Samsung Galaxy S9+ Dual Sim Black
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15982 Dátum: 2010, 06 30, 21:15:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdvözlet!
Kérem szépen tudna-e valaki segíteni?
Le telepítettem az spb menüt de nem aktív a képernyőn semmi.Pedig a my divecre telepítettem.A menübe vannak spb ikonok mind windowsos ikonnal de ha rájuk bökök semmi reakció.
Restart megvolt?

barbara

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15983 Dátum: 2010, 06 30, 21:17:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kissé kapkodósnak tűnsz, azért tisztázzuk, előtte nem volt activesync 4.5 telepítve, ugye? :)
Mobileszközpontot próbáld meg újratelepíteni, illetve nézd meg a Windows tűzfalat, hogy a Windows Mobile szolgáltatásokat átengedi-e.

Bocs, a munkahelyemről írtam, a főnököm nem örült.
Nem volt előtte activesync telepítve.
Holnap kipróbálom ezeket amiket írtál, és mindenkinek köszönöm a segítséget.

Nem elérhető luxusbatar

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: HP Ipaq 314
  • PDA: Samsung Galaxy S4
  • PDA ROM: I9505 PAN BMF1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15984 Dátum: 2010, 06 30, 21:39:40 »
Hát muszáj volt vagy nem, de előbb utóbb túl kellettem esnem a Hard Reseten. Mindent faxán beállítottam, egy valami hibázik. WIFI-n keresztül nem tudok se netezni, se xtra adatot lehívni, se semmilyen olyan programot használni, ami használná a netet. Kezelőben ott van, hogy csatlakoztatva, de adatok nem jönnek át rajta. GPRS-el minden oké. A kapcsolatok fül alatt a Böngésző kapcsolatai automatikusra van állítva. Valami ötlet?

Nem elérhető westwall

  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung GT I-8000
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
  • Skype: vasalci
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15985 Dátum: 2010, 06 30, 21:41:31 »
Sziasztok sajnos nekem egy egyszerű de mégis nagyon bosszantó kérdésem lenne.
Sikeresen átalítottam a beviteli módot kézírás felismerőre de mivel  csak angol szavakat ismer fel már nagyon szabadulnék tőle! DE NEM tudom vissza alítani az eredeti samsungos billentyűzet, hiába alítom át másra a beálitások\rendszer\beviteli módszerek\ más változatra nem ál át :-(
Kérlek segítsetek.

Nem elérhető fekacsicsi

  • Hozzászólások: 189
  • Navigáció / Navigation: igo8
  • PDA: samsung omnia2
  • PDA ROM: i800THMIHL3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15986 Dátum: 2010, 06 30, 22:57:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok sajnos nekem egy egyszerű de mégis nagyon bosszantó kérdésem lenne.
Sikeresen átalítottam a beviteli módot kézírás felismerőre de mivel  csak angol szavakat ismer fel már nagyon szabadulnék tőle! DE NEM tudom vissza alítani az eredeti samsungos billentyűzet, hiába alítom át másra a beálitások\rendszer\beviteli módszerek\ más változatra nem ál át :-(
Kérlek segítsetek.
fent  nyomj rá egy OKét és max indítsd úrja a pda-t ... ha így nem megy akkor para van

Nem elérhető samlltiger

  • Hozzászólások: 13
  • PDA: I8000 omnia 2
  • PDA ROM: XXJF5/XEHJF4/XXJF1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15987 Dátum: 2010, 07 01, 06:27:59 »
Sziasztok s.o.s. segítséget szeretnék kérni! 3 napja vásároltam független o2 készüléket az extreme digitalban. imádom! 1 bajom viszont van zene hallgatás közben lefagy vagy durván belassul a készülék és csak újraindítani tudom a kikapcsoló gombbal. Eddig media playerrel próbáltam meg windows mediaval mindkettőnél szintén jelentkezik de nem azonnal! van hogy 1-2 szám után vagy van hogy 1-2 óra után a zene elkezd szaggatni és akadozni.Más programmal még nem próbáltam.
 Az előző JB3-as szoftverrel is ezt csinálta abban reménykedtem hogy a szoftver frissítés megoldja a gondot de ma JD6-al is jelentkezett. Eléggé bosszantó a dolog mert pont ez a funkció amire legtöbbet használnám.
Minden más hibátlanul megy(gps, telefonálás, winmo)

semmibe nem nyúltam bele mármint a registry-ben. programok meg csak az o2compass van fent meg az sskin a többi minden gyári.


 kérlek titeket ha tudtok segítsetek mert ha úgy alakul ma még lenne lehetőségem a 3 napos garanciális cserére amit csak végső esetben tennék meg mert nagyon a szívemhez nőtt.

Nem elérhető luxusbatar

  • Hozzászólások: 56
  • Navigáció / Navigation: HP Ipaq 314
  • PDA: Samsung Galaxy S4
  • PDA ROM: I9505 PAN BMF1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15988 Dátum: 2010, 07 01, 08:07:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok s.o.s. segítséget szeretnék kérni! 3 napja vásároltam független o2 készüléket az extreme digitalban. imádom! 1 bajom viszont van zene hallgatás közben lefagy vagy durván belassul a készülék és csak újraindítani tudom a kikapcsoló gombbal. Eddig media playerrel próbáltam meg windows mediaval mindkettőnél szintén jelentkezik de nem azonnal! van hogy 1-2 szám után vagy van hogy 1-2 óra után a zene elkezd szaggatni és akadozni.Más programmal még nem próbáltam.
 Az előző JB3-as szoftverrel is ezt csinálta abban reménykedtem hogy a szoftver frissítés megoldja a gondot de ma JD6-al is jelentkezett. Eléggé bosszantó a dolog mert pont ez a funkció amire legtöbbet használnám.
Minden más hibátlanul megy(gps, telefonálás, winmo)

semmibe nem nyúltam bele mármint a registry-ben. programok meg csak az o2compass van fent meg az sskin a többi minden gyári.


 kérlek titeket ha tudtok segítsetek mert ha úgy alakul ma még lenne lehetőségem a 3 napos garanciális cserére amit csak végső esetben tennék meg mert nagyon a szívemhez nőtt.

You are not allowed to view links. Register or Login

Még csak nem is 3 nap az. Ha jól értelmezem, akkor a kézhezvétel után 8 napon belül, indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Erre való hivatkozással kellene szerintem cserét kérned. És ha van lehetőséged, akkor kipróbálni a másik készüléket.

Nem elérhető dandu

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 1173
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo 2.4 + Naunce
  • PDA: SM-N910F
  • PDA ROM: Kyubi Rom Note 5 port
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15989 Dátum: 2010, 07 01, 08:11:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok s.o.s. segítséget szeretnék kérni! 3 napja vásároltam független o2 készüléket az extreme digitalban. imádom! 1 bajom viszont van zene hallgatás közben lefagy vagy durván belassul a készülék és csak újraindítani tudom a kikapcsoló gombbal. Eddig media playerrel próbáltam meg windows mediaval mindkettőnél szintén jelentkezik de nem azonnal! van hogy 1-2 szám után vagy van hogy 1-2 óra után a zene elkezd szaggatni és akadozni.Más programmal még nem próbáltam.
 Az előző JB3-as szoftverrel is ezt csinálta abban reménykedtem hogy a szoftver frissítés megoldja a gondot de ma JD6-al is jelentkezett. Eléggé bosszantó a dolog mert pont ez a funkció amire legtöbbet használnám.
Minden más hibátlanul megy(gps, telefonálás, winmo)

semmibe nem nyúltam bele mármint a registry-ben. programok meg csak az o2compass van fent meg az sskin a többi minden gyári.


 kérlek titeket ha tudtok segítsetek mert ha úgy alakul ma még lenne lehetőségem a 3 napos garanciális cserére amit csak végső esetben tennék meg mert nagyon a szívemhez nőtt.
Nagy valószínűséggel valami felzabálja a memóriát, rakd fel a JE3 gyári romot és nem lesz gond: You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető westwall

  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Igo
  • PDA: Samsung GT I-8000
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
  • Skype: vasalci
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15990 Dátum: 2010, 07 01, 09:17:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
fent  nyomj rá egy OKét és max indítsd úrja a pda-t ... ha így nem megy akkor para van

Sajnos ezt már számtalanszor eljátszotam, de nem változik meg :-(
Semmi ötletm nincs hogy mit csináljak:-(

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15991 Dátum: 2010, 07 01, 11:09:52 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok s.o.s. segítséget szeretnék kérni! 3 napja vásároltam független o2 készüléket az extreme digitalban. imádom! 1 bajom viszont van zene hallgatás közben lefagy vagy durván belassul a készülék és csak újraindítani tudom a kikapcsoló gombbal. Eddig media playerrel próbáltam meg windows mediaval mindkettőnél szintén jelentkezik de nem azonnal! van hogy 1-2 szám után vagy van hogy 1-2 óra után a zene elkezd szaggatni és akadozni.Más programmal még nem próbáltam.
 Az előző JB3-as szoftverrel is ezt csinálta abban reménykedtem hogy a szoftver frissítés megoldja a gondot de ma JD6-al is jelentkezett. Eléggé bosszantó a dolog mert pont ez a funkció amire legtöbbet használnám.
Minden más hibátlanul megy(gps, telefonálás, winmo)

semmibe nem nyúltam bele mármint a registry-ben. programok meg csak az o2compass van fent meg az sskin a többi minden gyári.


 kérlek titeket ha tudtok segítsetek mert ha úgy alakul ma még lenne lehetőségem a 3 napos garanciális cserére amit csak végső esetben tennék meg mert nagyon a szívemhez nőtt.
EDigital meglátja, hogy szoftvert frissítettél, és már ugrott is a garid, szóval ezt ne reklámozd. :)
Min vannak a zenéid, SD kártyán? Mekkora? Scandisk/Defrag megvolt?
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15992 Dátum: 2010, 07 01, 11:11:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok sajnos nekem egy egyszerű de mégis nagyon bosszantó kérdésem lenne.
Sikeresen átalítottam a beviteli módot kézírás felismerőre de mivel  csak angol szavakat ismer fel már nagyon szabadulnék tőle! DE NEM tudom vissza alítani az eredeti samsungos billentyűzet, hiába alítom át másra a beálitások\rendszer\beviteli módszerek\ más változatra nem ál át :-(
Kérlek segítsetek.
Ha bemész egy SMS írásba, és hosszabban nyomod a billentyűzet naracs/fehér/kék ikonját, át tudod állítani. De elvileg a Samus beállításokban is volt még a T-s ROM-ban valami "Bevitel" opció.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15993 Dátum: 2010, 07 01, 11:12:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát muszáj volt vagy nem, de előbb utóbb túl kellettem esnem a Hard Reseten. Mindent faxán beállítottam, egy valami hibázik. WIFI-n keresztül nem tudok se netezni, se xtra adatot lehívni, se semmilyen olyan programot használni, ami használná a netet. Kezelőben ott van, hogy csatlakoztatva, de adatok nem jönnek át rajta. GPRS-el minden oké. A kapcsolatok fül alatt a Böngésző kapcsolatai automatikusra van állítva. Valami ötlet?
Talán be kéne kapcsolni a WIFI-t... ;)
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15994 Dátum: 2010, 07 01, 11:14:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Fordítva, a PDA-n nem marad meg a kimenő üzenet. Vagyis a PC-n megmarad. A cél az hogy a PDA-n mentse a kimenő üzeneteket valamint amit PC-n küldök azt is sync a PDA...
Bemész a levelezésbe, Menu - Tool - Options. Válasz a Message fület fent, és pipld be, hogy Keep copies of sent items...
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető tamahawk

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Samsung gt-i8000
  • PDA ROM: i8000nxxil3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15995 Dátum: 2010, 07 01, 11:22:22 »
Sziasztok!

Kellene egy kis szakmai segítség.
Az Omnia 2-esem egy ideje nem akarja venni a töltést, ill. usb-n sem kommunikál a pc-vel bekapcsolt állapotban. Ha kikapcsolom akkor lehet tölteni.
Hard reset után sem tért jobb belátásra a masina.
Mi lehet a gond?

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15996 Dátum: 2010, 07 01, 11:25:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Kellene egy kis szakmai segítség.
Az Omnia 2-esem egy ideje nem akarja venni a töltést, ill. usb-n sem kommunikál a pc-vel bekapcsolt állapotban. Ha kikapcsolom akkor lehet tölteni.
Hard reset után sem tért jobb belátásra a masina.
Mi lehet a gond?
Sem active sync, sem háttértár módban nem kommunikál?
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető samlltiger

  • Hozzászólások: 13
  • PDA: I8000 omnia 2
  • PDA ROM: XXJF5/XEHJF4/XXJF1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15997 Dátum: 2010, 07 01, 11:27:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
EDigital meglátja, hogy szoftvert frissítettél, és már ugrott is a garid, szóval ezt ne reklámozd. :)
Min vannak a zenéid, SD kártyán? Mekkora? Scandisk/Defrag megvolt?


Hello


my storageba tettem fel a zenéket.
de úgy döntöttem nem szenvedek vele cseréltetek.
most akkor vissza kellene tennem a jb3-as romot?
a edigital nem irt fel semmit evvel kapcsolatban úgyhogy szerintem fogalmuk nincs melyik szoftver volt rajta. vagy mégis?

Nem elérhető tamahawk

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Samsung gt-i8000
  • PDA ROM: i8000nxxil3
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15998 Dátum: 2010, 07 01, 11:33:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sem active sync, sem háttértár módban nem kommunikál?

Nem. Egyikben sem.

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #15999 Dátum: 2010, 07 01, 11:38:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Hello


my storageba tettem fel a zenéket.
de úgy döntöttem nem szenvedek vele cseréltetek.
most akkor vissza kellene tennem a jb3-as romot?
a edigital nem irt fel semmit evvel kapcsolatban úgyhogy szerintem fogalmuk nincs melyik szoftver volt rajta. vagy mégis?
A JB3 a jelenlegi független magyar ROM, szerintem just to be sure, flash vissza (legalább a cuccokat is törli a telefonról) és vidd vissza, egyébként My Storage háttértáként csatlakoztatva ugyanúgy scandisk/defrag/format-olható.
Ha 16GB-os, akkor szabadulj tőle, azok hajlamosak elfelejeteni az Internal Storage-ot.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)