2024, 10 11, 08:22:39

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1236695 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14075 Dátum: 2010, 05 19, 16:17:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
tudom láttam de ez ilyen próba szerencse volt...bánhatom...vhogy a régi adatokkal vissza lehetne állítani? mert már azokra se emlékszem mik voltak...ha megtudnád mondani nagyon megköszönném. :hmm:
A HKCU\ControlPanel\SoundCategories\Ring\AttenuationCategory értékét állítsd vissza 2-re

A HKCU\ControlPanel\SoundCategories\Attenuation  alatt az 5-öst töröld
utána SR

Nem elérhető Boby001

  • Hozzászólások: 25
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: NXXJE2|XEHJE1|XXJD1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14076 Dátum: 2010, 05 19, 16:26:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A HKCU\ControlPanel\SoundCategories\Ring\AttenuationCategory értékét állítsd vissza 2-re

A HKCU\ControlPanel\SoundCategories\Attenuation  alatt az 5-öst töröld
utána SR

óhh remek :taps:  inkább legyen így mint h 2 perc múlva kezdjen el zenélni :hmm:  köszöntem szépen :D

Nem elérhető Balooo

  • Hozzászólások: 4
  • Navigáció / Navigation: Samsung OmniaII IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
  • Skype: Balooo
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14077 Dátum: 2010, 05 19, 16:59:03 »
Szeretettel üdvözlök minden kedves kitartó Omniást! Én ugyanis feladom a harcot! Ennél szarabb telefonom még az életben nem volt! NEM KELL VALAKINEK?? KOMOLYAN!! Annyi dolog bosszant benne, és annyi mindent tudnék írni, hogy ez a fórum kevés lenne hozzá! Olyan szinten csalódtam benne... Pedig próbáltam megszeretni, de komolyan! Szóval ha netán tudtok valakit akit érdekel...!
Köszönet

kova04

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14078 Dátum: 2010, 05 19, 17:02:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szeretettel üdvözlök minden kedves kitartó Omniást! Én ugyanis feladom a harcot! Ennél szarabb telefonom még az életben nem volt! NEM KELL VALAKINEK?? KOMOLYAN!! Annyi dolog bosszant benne, és annyi mindent tudnék írni, hogy ez a fórum kevés lenne hozzá! Olyan szinten csalódtam benne... Pedig próbáltam megszeretni, de komolyan! Szóval ha netán tudtok valakit akit érdekel...!
Köszönet
Hmmm... Csak címszavakban egy pár dolgot légy szíves.

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14079 Dátum: 2010, 05 19, 17:02:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szeretettel üdvözlök minden kedves kitartó Omniást! Én ugyanis feladom a harcot! Ennél szarabb telefonom még az életben nem volt! NEM KELL VALAKINEK?? KOMOLYAN!! Annyi dolog bosszant benne, és annyi mindent tudnék írni, hogy ez a fórum kevés lenne hozzá! Olyan szinten csalódtam benne... Pedig próbáltam megszeretni, de komolyan! Szóval ha netán tudtok valakit akit érdekel...!
Köszönet
Az antréd kissé merész itt... ;) :D Esetleg pár szóban vázolnád az elégedetlenséged okát?
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető vastagpeti

  • Hozzászólások: 192
  • PDA: Galaxy S3
  • PDA ROM: 4.0.4 gyári
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14080 Dátum: 2010, 05 19, 17:11:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szeretettel üdvözlök minden kedves kitartó Omniást! Én ugyanis feladom a harcot! Ennél szarabb telefonom még az életben nem volt! NEM KELL VALAKINEK?? KOMOLYAN!! Annyi dolog bosszant benne, és annyi mindent tudnék írni, hogy ez a fórum kevés lenne hozzá! Olyan szinten csalódtam benne... Pedig próbáltam megszeretni, de komolyan! Szóval ha netán tudtok valakit akit érdekel...!
Köszönet
Ment egy üzleti ajánlat privibe  :D

Nem elérhető Baszkupapa

  • Hozzászólások: 858
  • Nem: Férfi
  • Miszter Röpcsibácsi
    • Röpcsis videók
  • PDA: iPhone Xs 256
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14081 Dátum: 2010, 05 19, 17:14:16 »
Nekem eddig elég sok telefonom volt ( az első valami Motorola amibe az egész kártyát belekellett tenni nem csak a Sim-et és tényleg olyan volt mint egy féltégla, az utolsó meg egy kereskedelmi forgalomba nem kerülő Hyundai ( ha érdekel valaki képet tudok róla feltenni mert még megvan )) de ez az Omnia2 eddig mindent visz.Két hete van meg de nem adnám semmiért ( na jó, nagy duzzogva egy HTC HD2-ért odaadnám ).
Persze másnak lehet ettől eltérő véleménye, én nagyon megkedveltem az O2-t.

Nem elérhető garesz

  • Hozzászólások: 902
  • Nem: Férfi
  • Sörivó
    • uksesakk
  • Navigáció / Navigation: ajgo
  • PDA: SGS3
  • PDA ROM: a legfrissebb független
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14082 Dátum: 2010, 05 19, 17:29:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szeretettel üdvözlök minden kedves kitartó Omniást! Én ugyanis feladom a harcot! Ennél szarabb telefonom még az életben nem volt! NEM KELL VALAKINEK?? KOMOLYAN!! Annyi dolog bosszant benne, és annyi mindent tudnék írni, hogy ez a fórum kevés lenne hozzá! Olyan szinten csalódtam benne... Pedig próbáltam megszeretni, de komolyan! Szóval ha netán tudtok valakit akit érdekel...!
Köszönet
Cserélj romot és megszereted!
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való!

Nem elérhető Mad-Mann

  • Hozzászólások: 4
  • Navigáció / Navigation: Nav N Go Igo 8
  • PDA: Samsung Omnia GT i8000
  • PDA ROM: I8000NXXIK5
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14083 Dátum: 2010, 05 19, 17:35:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
    ha csak wifivel akarsz netezni, akkor tedd fel a nodata progit. ennél le lehet tiltani, hogy bármi mást használjon a wifin kívül. én ezt használom, de amúgy samuban is be lehet állítani valahol, de annál nem tudom, hogy tényleg úgy működik-e, ahogy kell.


Megpróbáltam, de még mindig nem akarja az igazságot. :S Amit tekes írt, azt is megpróbáltam, de ugyanaz.

Nem elég az, ha csupán feltelepíted a NoData-t, hanem telepítés után elindítod a progit és be kell állítani, hogy mit blokkoljom :ok:

Gondoltam, hogy nem csak fel kell rakni és blokkoltam, de feloldotta! Szerintem ebből szerviz lesz, mert 1. nem tudok csatlakozni sehogy sem a wi-fi-re, 2. nem csatlakozik a géphez, próbáltam XP-re és Win7-re is, de azt írta, hogy "hiba", 3. nem akar működni a GPS, pedig azt írja, hogy "A GPS-vevő csatlakoztatva." Én vagyok ennyire béna v. kifogtam egy rossz kiadást.

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14084 Dátum: 2010, 05 19, 17:39:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gondoltam, hogy nem csak fel kell rakni és blokkoltam, de feloldotta! Szerintem ebből szerviz lesz, mert 1. nem tudok csatlakozni sehogy sem a wi-fi-re, 2. nem csatlakozik a géphez, próbáltam XP-re és Win7-re is, de azt írta, hogy "hiba", 3. nem akar működni a GPS, pedig azt írja, hogy "A GPS-vevő csatlakoztatva." Én vagyok ennyire béna v. kifogtam egy rossz kiadást.
Mielött szervizbe szaladnál, tolj fel egy friss You are not allowed to view links. Register or Login és utána próbáld ki  ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14085 Dátum: 2010, 05 19, 17:46:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szeretettel üdvözlök minden kedves kitartó Omniást! Én ugyanis feladom a harcot! Ennél szarabb telefonom még az életben nem volt! NEM KELL VALAKINEK?? KOMOLYAN!! Annyi dolog bosszant benne, és annyi mindent tudnék írni, hogy ez a fórum kevés lenne hozzá! Olyan szinten csalódtam benne... Pedig próbáltam megszeretni, de komolyan! Szóval ha netán tudtok valakit akit érdekel...!
Köszönet
Ennél jobb PDA-ám (nem telefonom!) még az életben nem volt, pedig ez már a 4.-ik.Persze Neked lehet erről más véleményed, de ha nem írod le mi is a bajod vele, akkor kár írnod erről  itt a fórumba, szerintem.

Nem elérhető Sera26

  • Hozzászólások: 219
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One X & Samsung Galaxy Mini & Samsung Galaxy Gio
  • PDA ROM: 1.29.401.11
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14086 Dátum: 2010, 05 19, 17:49:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szeretettel üdvözlök minden kedves kitartó Omniást! Én ugyanis feladom a harcot! Ennél szarabb telefonom még az életben nem volt! NEM KELL VALAKINEK?? KOMOLYAN!! Annyi dolog bosszant benne, és annyi mindent tudnék írni, hogy ez a fórum kevés lenne hozzá! Olyan szinten csalódtam benne... Pedig próbáltam megszeretni, de komolyan! Szóval ha netán tudtok valakit akit érdekel...!
Köszönet

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye ;)

Imhotep

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14087 Dátum: 2010, 05 19, 17:53:33 »
OFF

Hagyjátok
Mindíg lesz egy ilyen ember akinek, ha valami nem jön össze elsőre és semmi türelme sincs hamar feladja és utána csak szídni tudja  :hmm:

Patinak az avatarjában van erre egy találó megjagyzés:
"A pda nem ismerete nem mentesít az olvasás, keresés és a profil rendes kitöltése alól!"

Ne offoljátok szét ezért a topikot  :ima:

Nem elérhető Sera26

  • Hozzászólások: 219
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC One X & Samsung Galaxy Mini & Samsung Galaxy Gio
  • PDA ROM: 1.29.401.11
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14088 Dátum: 2010, 05 19, 17:55:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
OFF

Hagyjátok
Mindíg lesz egy ilyen ember akinek, ha valami nem jön össze elsőre és semmi türelme sincs hamar feladja és utána csak szídni tudja  :hmm:

Ne offoljátok szét ezért a topikot  :ima:


Csak gondolj bele...Bemennél egy "teltházas" Istentiszteletre és hangosan elkezdenéd szídni a Mindenhatót ;)
Szerinted kedvelnének? ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14089 Dátum: 2010, 05 19, 17:59:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
OFF

Hagyjátok
Mindíg lesz egy ilyen ember akinek, ha valami nem jön össze elsőre és semmi türelme sincs hamar feladja és utána csak szídni tudja  :hmm:

Ne offoljátok szét ezért a topikot  :ima:
Nem csak engem az is érdekel ha valakinek nem tetszik valami, hogy miért is?Abból is lehet következtetéseket levonni.És azért szerintem nem kell lehúzni mert más a véleménye.Ezt az élet egyéb dolgaira is gondolom.Túl hamar ítélkezünk valaki felett csak azért, mert mást gondol.Ez nem helyes!

Nem elérhető Balooo

  • Hozzászólások: 4
  • Navigáció / Navigation: Samsung OmniaII IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
  • Skype: Balooo
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14090 Dátum: 2010, 05 19, 18:01:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hmmm... Csak címszavakban egy pár dolgot légy szíves.

Felhasználói szintű dolgok. Biztos van akinek bejön, de nekem egyszerűen nem. Többet vártam. Jóval többet. De csak példaként: Most például azon dolbtam el az agyam, hogy nem lehet egy mappányi mp3-at lejátszatni vele, csak ha egyenként bemásolom egy új lejátszási listára. A program-lefedettsége, meg finoman szólva is hagy kivánnivalót. Csak összehasonlításképpen: Az előző Eten G500+-omon ez pl. egy mozdulattal megoldható..., pedig nem egy mai szuperfon. Nameg az érintőkijelző... De hagyjuk is!

Nem elérhető Balooo

  • Hozzászólások: 4
  • Navigáció / Navigation: Samsung OmniaII IGO8
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXIL3
  • Skype: Balooo
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14091 Dátum: 2010, 05 19, 18:07:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
OFF

Hagyjátok
Mindíg lesz egy ilyen ember akinek, ha valami nem jön össze elsőre és semmi türelme sincs hamar feladja és utána csak szídni tudja  :hmm:

Patinak az avatarjában van erre egy találó megjagyzés:
"A pda nem ismerete nem mentesít az olvasás, keresés és a profil rendes kitöltése alól!"

Ne offoljátok szét ezért a topikot  :ima:

Pontosan azért kezdtem el utánabogarászni a dolgoknak, mert nem az volt a kiindulási alap, hogy a telefon a szar. De azért alapból lehülyézni valakit mégiscsak túlzás! Nem ma kezdtem én sem a pda-használatot, meg a ROM-frissítgetést! És pont azért írtam nektek, hogy aki szereti hadd vigye! Mint írtam többet vártam! A VM6.X piaci szoftverlefedettésge átlag 46%-os és ebből sajnos számomra sok szakmai szükséges program hiányzik, és le sem tölthető.
Ez minden. És lehet, hogy úszni nem tudok, de repülni igen ;)

Nem elérhető balazs91

  • Hozzászólások: 5
  • PDA: még nincs
  • PDA ROM: nincs még pda-m
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14092 Dátum: 2010, 05 19, 18:12:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bevált ez a 3in1. Előtte volt Nokia, Ericcson, Moto, Smasung, LG, Sony, sok fajta. Mindnek meg voltak az előnyei, hátrányai. Ennek a telefon és PDA része profi, a naviról már nem is beszélve. Fényképezőgép elmegy, de ekkora kamerától ne is várjon többet az ember.

Lenne még pár kérdésem ha nem baj.
Az akksija kb. mennyi ideig bírja normál használat melett?
Mennyire gyors a készülék?
Írtad, hogy a telefon része profi, tehát akkor semmi probléma nincs vele tökéletesen működik?
És még 1 azt írtd minden készüléknek voltak hátrányai, ennek vanak és ha igen mik azok?
Előre is köszönöm.
Üdv: Balázs

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14093 Dátum: 2010, 05 19, 18:13:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pontosan azért kezdtem el utánabogarászni a dolgoknak, mert nem az volt a kiindulási alap, hogy a telefon a szar. De azért alapból lehülyézni valakit mégiscsak túlzás! Nem ma kezdtem én sem a pda-használatot, meg a ROM-frissítgetést! És pont azért írtam nektek, hogy aki szereti hadd vigye! Mint írtam többet vártam! A VM6.X piaci szoftverlefedettésge átlag 46%-os és ebből sajnos számomra sok szakmai szükséges program hiányzik, és le sem tölthető.
Ez minden. És lehet, hogy úszni nem tudok, de repülni igen ;)
A TouchPlayer valóban nem tudja, de ezt a PC-n sem tudja a "bátyja" a WMP11, szóval erre azt tudom javasolni, miután lehiggadtál, kérdezd meg, hátha valamelyik másikkal megoldható. (pl. TCPMP). Nekem erre sosem volt erre szükségem, lévén berendezem előadó vagy más kritérium szerint, aztán gyí.
Tapiképernyő érintésérzékenysége egy registry módosítással (vagy a tocuh.cab fájlocskával, ami ezt elvégzi helyetted) jelentősen javítható, ha nem akarsz ROM-ot cserélni. (Mindössze a HKLM\System\GWE\Touch\Filter értéket tedd 0-ra)
Milyen speciális programot nem találtál?
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14094 Dátum: 2010, 05 19, 18:20:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Felhasználói szintű dolgok. Biztos van akinek bejön, de nekem egyszerűen nem. Többet vártam. Jóval többet. De csak példaként: Most például azon dolbtam el az agyam, hogy nem lehet egy mappányi mp3-at lejátszatni vele, csak ha egyenként bemásolom egy új lejátszási listára. A program-lefedettsége, meg finoman szólva is hagy kivánnivalót. Csak összehasonlításképpen: Az előző Eten G500+-omon ez pl. egy mozdulattal megoldható..., pedig nem egy mai szuperfon. Nameg az érintőkijelző... De hagyjuk is!
Amit itt a MP3-as lejátszásról írsz az nem készülék probléma, hanem software probléma.Én a Conduits Pocket Playert használom, ott minden további nélkül le lehet játszatni vele egy egész mappányi mp3-at.Épp ez a jó a winmo-os készülékekben, hogy nagyon sok programot ki lehet próbálni rajtuk és előbb-utóbb biztosan találsz rá olyat, ami Neked megfelel.

Nem elérhető Bala

  • Hozzászólások: 1693
  • Nem: Férfi
  • PDA: SM-N960F DS 512GB
  • PDA ROM: N960FXXU2ARL2
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14095 Dátum: 2010, 05 19, 18:26:19 »
Nekem TÖKÉLETES :ok: kipróbáltam szinte az összes fellelhető romot, a jelenlegivel TÖKÉLETESEN működik, az I-est csak kegyeletből hagytam meg. O2 :ok:

kova04

  • Vendég
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14096 Dátum: 2010, 05 19, 18:49:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lenne még pár kérdésem ha nem baj.
Az akksija kb. mennyi ideig bírja normál használat melett?
Mennyire gyors a készülék?
Írtad, hogy a telefon része profi, tehát akkor semmi probléma nincs vele tökéletesen működik?
És még 1 azt írtd minden készüléknek voltak hátrányai, ennek vanak és ha igen mik azok?
Előre is köszönöm.
Üdv: Balázs

Nem baj. :) Úgy gondolom ez egy általános, kávézó topik, itt mindenki szabadon elmondhatja a véleményet, ami az O2-vel kapcsolatos. Akár pozitív, akár negatív. Jól is néznénk ki, ha mindenkinek tetszene, akkor csak ez az egy telefon létezne.
Szvsz vannak "gondok" a telefonnal, pl. van amelyik berezeg, miközben már felépült a vonal. Vagy megszokod, vagy kikapcsolod a rezgést. Engem nem zavar. WM vagy Samsung hiba? Ki fog derülni, ezért van a visszajelzés. Mivel nekem is berezeg, fel is hívtam a Samsung ingyenes számát, ahol készségesen utána néztek, és már többen jelezték. Megköszönték a jelzést, és elküldik a gyártónak. Szóval bírálni könnyű (lehet), de tenni is lehet. Akksi is változó. Nekem a gyári T-s ROM-al simán elment 3-4 napot. Navigáció nélkül számolva, mert akkor töltőn volt. (mivel 500 mAh-s a kocsiban a töltő, éppen szinten tudja tartani. Ha veszel, legalább 700-ast vegyél. Rapid új ROM-jával, SPB 3.5.4 + sense-vel, nagyon gyors, de max. 2 napot bír. Van a családban ájfon, mondhatom van olyan gyors. Azért a 800-as proci ott van. Ami zavar néha, hogy lemegy a RAM memórián 40 MB körülre, pedig szűz flashelés után 98 MB volt. Elvisz SPB kb. 20-at, a lock 5-öt, na de hol a többi? :) (nem fut semmi a háttérben) Erős a gyanúm, hogy a Win miatt van. Szükségtelenül nagy hardver igény (lásd W7)

Szóval sokat lehetne még írni, javasolom a FAQ többszöri átolvasását. Sokat tanultam onnan, és sok segítőkész ember van itt. :) 

Nem elérhető moco

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4313
  • Nem: Nő
  • Navigáció / Navigation: Google maps/"állj gó"
  • PDA: Samsung S8+ duos
  • PDA ROM: Android 8
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14097 Dátum: 2010, 05 19, 19:00:50 »
nem lehet inkább az, hogy nem is az O2-t akarja szidni, hanem a windows oprendszert?

Nem elérhető Poc-OK

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 3618
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo, Sygic
  • PDA: Xiaomi Redmi Note 4G/ iPhone 5 / LG G3S / SGS / i8000 / SG3 / HTC One 7
  • Skype: Poc-OK88
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14098 Dátum: 2010, 05 19, 19:04:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nem lehet inkább az, hogy nem is az O2-t akarja szidni, hanem a windows oprendszert?

Ezen szerintem lehet vitázni, vagy hosszasan beszélgetni...
egy biztos... régen van már winmo-s vasam, de mégegyszer nem vennék... (nem azért mert nem voltam vele megelégedve, bár voltak hiányosságok)

most már hanyatlóban van ezt be kell látni... tért hódít az android (jobb erőforráskihasználás, stb...) és ugye az örökös iPhone...
"Amikor bejött az élet, én rögtön kimentem!"
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető moco

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 4313
  • Nem: Nő
  • Navigáció / Navigation: Google maps/"állj gó"
  • PDA: Samsung S8+ duos
  • PDA ROM: Android 8
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #14099 Dátum: 2010, 05 19, 19:13:34 »
hát ebben igazad van. mondjuk az iphone rész.... :D