2024, 10 13, 10:20:49

PFC Downloads!

Szerző Téma: Omnia II általános beszélgetés  (Megtekintve 1237069 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Nezz

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo Primo
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12875 Dátum: 2010, 04 21, 20:38:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Na én kipróbáltam. Tapasztalat:
Eljárás előtt: Estétől másnap estig kb 50%-ra esett az akkuszint.
Eljárás után: Ugyanezen időszak alatt, hasonló használat mellett most 87%-nál járok.
Szerintem jót tett. :) Remélem holnap is hasonló lesz, és akkor meg leszek elégedve az akksival.
A dolog apró érdekesége, hogy a battery monitor progi 1440 mA-t ír, ami nem éppen az 1500 mAh :)

Nem elérhető iScream^

  • Hozzászólások: 541
  • Navigáció / Navigation: Motonav
  • PDA: GT-i9000 Galaxy S 8GB
  • PDA ROM: XXJPK PDA+XXJPK Phone+OXXJPK CSC+root+OCLF
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12876 Dátum: 2010, 04 21, 20:40:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pedig biztos meg lehet oldani, csak kéne egy progi ami elirányítja a gép felé! :hmm:
wmwifirouter?
You are not allowed to view links. Register or Login
A dolog apró érdekesége, hogy a battery monitor progi 1440 mA-t ír, ami nem éppen az 1500 mAh :)
1440mAh az i900-ban és az i780-ban volt. :shock:

Nem elérhető Nezz

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo Primo
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: JJ1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12877 Dátum: 2010, 04 21, 21:52:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
wmwifirouter?1440mAh az i900-ban és az i780-ban volt. :shock:
A WMWifiRouter wifin keresztül küld ki mobilnetet, de nekem wifit kéne fognom az asztali gépemmel (amiben nincs wifi). De azért köszi :S

Végül is az O2 és az i900 aksija ugyanolyan...

Nem elérhető Kapika12

  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Igo MyWay 8.4.2
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: I9000XWJPF
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12878 Dátum: 2010, 04 21, 22:10:49 »
Heló! Azt szeretném kérdezni hogy a fömenüben hátteret hogy lehet átállitani olyanra amilyenre én szeretném? Pl fénykép stb!
Ja és h a igo nekem mindig peströl akar indulni miközbe éppen pécsen tartozkodom ezzel mit lehet kezdeni?
Kösz elöre is

Nem elérhető nylacika

  • Hozzászólások: 1270
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung Galaxy S8+ & Samsung Galaxy S9+ Dual Sim Black
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12879 Dátum: 2010, 04 21, 22:57:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Heló! Azt szeretném kérdezni hogy a fömenüben hátteret hogy lehet átállitani olyanra amilyenre én szeretném? Pl fénykép stb!
Ja és h a igo nekem mindig peströl akar indulni miközbe éppen pécsen tartozkodom ezzel mit lehet kezdeni?
Kösz elöre is
A fényképnél ki tudod választani a háttérként beállítás opciót. Az IGO meg alapból onnan indul, de ha jelet fogott, már a valós pozíciót mutatja.

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12880 Dátum: 2010, 04 22, 01:21:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!
Na én kipróbáltam. Tapasztalat:
Eljárás előtt: Estétől másnap estig kb 50%-ra esett az akkuszint.
Eljárás után: Ugyanezen időszak alatt, hasonló használat mellett most 87%-nál járok.
Szerintem jót tett. :) Remélem holnap is hasonló lesz, és akkor meg leszek elégedve az akksival.

:ok:  :taps:
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12881 Dátum: 2010, 04 22, 07:52:50 »
Jó reggelt!
Használ valaki Diamond Tv streamelő progit?Már másodszor romlik el, valami settings erőforrásra hiányára hivatkozva kidob egy hiba ablakot és el sem indul.Hiába telepítem újra, a hiba megmarad.Előzőleg is csak rendszervisszaállítással tudtam orvosolni.Lenne valakinek jobb ötlete?

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12882 Dátum: 2010, 04 22, 08:35:31 »
Egyszer írta itt valaki, hogy az elemfigyelőben lévő SOC angol szó minek a rövídítése. Rákerestem a keresőben de nem találom. Esetleg tudja valaki? Megpróbálnám én is ezt az akkus trükköt, hátha jobb lesz a kapacitása.

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12883 Dátum: 2010, 04 22, 09:02:13 »
Olvastátok, hogyha igazak az előzetes hírek, hogy milyen horror várható a Windows Phone 7 megjelenésével?You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Kapika12

  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: Igo MyWay 8.4.2
  • PDA: Samsung Galaxy S
  • PDA ROM: I9000XWJPF
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12884 Dátum: 2010, 04 22, 09:39:41 »
kösz a segítséget!de nem a hátteret hanem azt a hátteret ami a fömen mögött van tehát alapesetben 2db,és nem jöttem eddig rá hogy hogy kell v lehet e egyeltalán oda mást berakni.

Nem elérhető Sziszkaaa

  • Hozzászólások: 36
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXJH1
  • Skype: sssiszkaaa
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12885 Dátum: 2010, 04 22, 09:49:39 »
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem Omnia II-vel kapcsolatban. Még új nekem a dolog 1 hete van meg és kíváncsi lennék egy-két dologra. Lehet Nektek elég gagyi kérdések lesznek, bocsi érte.
Kérdések:
- ha kitörlök vmit pl.: telepítő file-t (egy játékét) akkor kitörli teljesen a telóról vagy még le kell törölni máshonnan is?
- 256 mb ram ebből nekem 34 szabad hogy lehetne felszabadítani többet (vagy ez hülye kérdés?)
- ha az alapmenükből kitörlök párat (az a minusz jeles cucc) amit nem használok ha vissza akarom rakni akkor az megvan még vhol és csak a menüből szedtem ki?

Előre is köszönöm és még egyszer bocsi ha hülyék a kérdések de mint írtam még elég új nekem a dolog.

Nem elérhető gabes

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5522
  • sentinel
  • Navigáció / Navigation: motonav
  • PDA: Nexus One, SGS3, Nexus7
  • PDA ROM: CM-7 Nightly / XXDLI5 (rooted)
  • Skype: Goose-WF1
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12886 Dátum: 2010, 04 22, 10:37:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A WMWifiRouter wifin keresztül küld ki mobilnetet, de nekem wifit kéne fognom az asztali gépemmel (amiben nincs wifi). De azért köszi :S

Végül is az O2 és az i900 aksija ugyanolyan...
Egy usb wifi eszköz 3500.- inkább vegyél egyet!  ;)
Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja? :hmm:

You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12887 Dátum: 2010, 04 22, 10:49:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem Omnia II-vel kapcsolatban. Még új nekem a dolog 1 hete van meg és kíváncsi lennék egy-két dologra. Lehet Nektek elég gagyi kérdések lesznek, bocsi érte.
Kérdések:
- ha kitörlök vmit pl.: telepítő file-t (egy játékét) akkor kitörli teljesen a [NEM TELÓ!]ról vagy még le kell törölni máshonnan is?
- 256 mb ram ebből nekem 34 szabad hogy lehetne felszabadítani többet (vagy ez hülye kérdés?)
- ha az alapmenükből kitörlök párat (az a minusz jeles cucc) amit nem használok ha vissza akarom rakni akkor az megvan még vhol és csak a menüből szedtem ki?

Előre is köszönöm és még egyszer bocsi ha hülyék a kérdések de mint írtam még elég új nekem a dolog.
Ha egy filét törölsz csak ki akkor az eltünik a készülékről, viszont ha egy előzőleg feltelepített programról van szó, akkor azt már uninstallálni kell, hogy eltünjön róla de esetleg szemrevételezni kell, mert az uninstall nem mindig tüntet el mindent és akkor kézzel kell törölni a maradványt.
A  szabad RAM örökös probléma mindenkinek.Azt javaslom, hogy próbálgasd a készüléket és utána döntsd el, hogy melyek azok a programok, amelyekre igazán szükséged van, a nem szükségeseket távolítsd el, talán evvel lehet a legtöbb RAM-ot felszabadítani.Ne engedj futni olyan dolgokat, amik nem kellenek!Egyébként olvasgasd a topik GYIK szekcióját, sok hasznos dolog van erről is írva ott.
Ha a menű paranicsikonjára gondolsz, hogy kitörlöd, azt utólag vissza lehet állítani a program indító exe-jéből készített parancsikonnal.

Nem elérhető Sziszkaaa

  • Hozzászólások: 36
  • PDA: Samsung Omnia II
  • PDA ROM: I8000NXXJH1
  • Skype: sssiszkaaa
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12888 Dátum: 2010, 04 22, 10:52:10 »
Köszönöm szépen a gyors válaszodat. Olvasgatom a fórumot csak elég sok minden van itt hála Istennek amiből csemegézni lehet :-) Még egyszer köszönöm  :oops:

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12889 Dátum: 2010, 04 22, 12:46:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyszer írta itt valaki, hogy az elemfigyelőben lévő SOC angol szó minek a rövídítése. Rákerestem a keresőben de nem találom. Esetleg tudja valaki? Megpróbálnám én is ezt az akkus trükköt, hátha jobb lesz a kapacitása.
Nahát, csak nem sikerült mégis beütni a 9911-et? ;) Egyébként State Of Charge kifejezést takarja a rövidítés.
Én ma reggel vettem le 8-kor a töltőről SOC Reset után, 95% telefonálással, bluetoothal, emailozással. Arra leszek kíváncsi, holnap reggel 8-kor hol tartok vele.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12890 Dátum: 2010, 04 22, 13:03:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egyszer írta itt valaki, hogy az elemfigyelőben lévő SOC angol szó minek a rövídítése. Rákerestem a keresőben de nem találom. Esetleg tudja valaki? Megpróbálnám én is ezt az akkus trükköt, hátha jobb lesz a kapacitása.

You are not allowed to view links. Register or Login ;)
vagy You are not allowed to view links. Register or Login
Egyébként ugyanaz. :D

Meg itt:
You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12891 Dátum: 2010, 04 22, 13:06:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Olvastátok, hogyha igazak az előzetes hírek, hogy milyen horror várható a Windows Phone 7 megjelenésével?You are not allowed to view links. Register or Login

Eddig is úgy voltam vele, hogy a kutyának sem fog kelleni, de most már tutibiztos, hogy igazam lesz. :D Én maradok 6.5-nél, mert a 6.5.X verziók otromba gombjai sem jönnek be. :)
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12892 Dátum: 2010, 04 22, 13:18:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Eddig is úgy voltam vele, hogy a kutyának sem fog kelleni, de most már tutibiztos, hogy igazam lesz. :D Én maradok 6.5-nél, mert a 6.5.X verziók otromba gombjai sem jönnek be. :)
Ha nem akarja a telefonszámaim Live-ba integrálni mindenáron, akkor azért megnézném. :)
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12893 Dátum: 2010, 04 22, 13:20:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha nem akarja a telefonszámaim Live-ba integrálni mindenáron, akkor azért megnézném. :)

Ahogy én a PiciPuhát ismerem... Nem is részletezném tovább. :D
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12894 Dátum: 2010, 04 22, 13:26:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nahát, csak nem sikerült mégis beütni a 9911-et? ;) Egyébként State Of Charge kifejezést takarja a rövidítés.
Én ma reggel vettem le 8-kor a töltőről SOC Reset után, 95% telefonálással, bluetoothal, emailozással. Arra leszek kíváncsi, holnap reggel 8-kor hol tartok vele.
Köszi az infót Neked és Rapidnak is.Egyébként nem az volt a baj, hogy nem tudok 4 számot plusz pár kriksz-krakszot bebillentyűzni  :), csak mint később kiderült számomra, a kódot csak a Samus billentyűzetről volt hajlandó elfogadni, nekem meg Inesoftos van fenn.Végigcsináltam az akkus procedúrát, most telt le a 4 óra töltés, nyomtam a SOC resetet, a 100 % töltésről rögtön leugrott 95-re és a SOC érték 90 valamennyiről 85-re.Ezek után kíváncsian várom, hogy az akksimmal kapcsolatban lesz-e valami változás?

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12895 Dátum: 2010, 04 22, 13:27:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ahogy én a PiciPuhát ismerem... Nem is részletezném tovább. :D
Google/Skynet 2?  :D

sbalu
Ööööö... 9x-ről 85-re?Nekem SOC 92-ről ugrott fel 97-re. Meglátjuk. :)
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12896 Dátum: 2010, 04 22, 13:28:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Google/Skynet 2?  :D

sbalu

Ööööö... 9x-ről 85-re?Nekem 92-ről ugrott fel 97-re. Meglátjuk. :)
Hát, rosszabb csak nem lesz!

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12897 Dátum: 2010, 04 22, 13:32:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát, rosszabb csak nem lesz!
Mennyi idős az akksid és hogy szoktad tölteni?
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)

Nem elérhető sbalu

  • Hozzászólások: 1839
  • Mr.
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12898 Dátum: 2010, 04 22, 13:37:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mennyi idős az akksid és hogy szoktad tölteni?
Decemberben vásároltam és elég sokat megy napközben a gép, mert sokszor használom valamire, ezért sokszor van töltőn illetve usb porton.Éjszakára kikapcs.
A Diamond TV-re nincs ötletek, vagy helyette valami hasonlóan jó minőséget hozó streaming alkalmazásra, ahol megtudom nézni az m1-2, vagy hír tv adását?

Nem elérhető viewdetails

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 2158
  • Nem: Férfi
  • Palibácsi
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Acro S
Re: Omnia II általános beszélgetés
« Reply #12899 Dátum: 2010, 04 22, 13:40:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Decemberben vásároltam és elég sokat megy napközben a gép, mert sokszor használom valamire, ezért sokszor van töltőn illetve usb porton.Éjszakára kikapcs.
A Diamond TV-re nincs ötletek, vagy helyette valami hasonlóan jó minőséget hozó streaming alkalmazásra, ahol megtudom nézni az m1-2, vagy hír tv adását?
Ugyanaz az akkufelhasználási mód nálam is. Töltőről lehúztad bekapcsoláskor?
Doamond TV passz, nem használom.
Nem használok szkájpot, emesent.
Amúgy is gyorsabb, ha a kérdéseid itt teszed fel a fórumban, mindenki okulására. ;)