2024, 03 28, 11:35:04

Szerző Téma: Rom frissítés Win7 alatt.  (Megtekintve 107135 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Norba

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: Windows 6.5
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #475 Dátum: 2011, 08 18, 14:13:20 »
Hali! Olyan problémám akadt ennél a résznél:
 "A PDA Windows mappájában megkeressük a Dataconnection.exe-t, és elindítjuk.
Átállítjuk Phone-ra, és OK. Ekkor meg fog szakadni a kapcsolat a géppel, és egy új hardvert fog találni"
 hogy hiába állítom phone-ra a telefon vissza állítja magát PDA-ra.
Mi a teendő ilyenkor? Köszönöm a választ előre is!


Nem elérhető canny

  • Hozzászólások: 3
  • Navigáció / Navigation: -
  • PDA: samsung omnia sgh-i900
  • PDA ROM: 6.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #476 Dátum: 2011, 12 19, 00:38:40 »
mindent berakok a grandprix be ami kell az omnia i900 frissitesehez es mikor bekapcsolom az omniat akkor a grandprix azt irja ki hogy "pda device not found"..... regebb felraktam egy ryrzy verziot es azota win 7 cserekor nem megy zokkeno mentesen a windows mobile device center instalalasa .......a windows mappaban a dataconection exe inditasanal pedig hol be tudom tenni phone modba hol nem ha valaki tudja hogy tudnek vegre uj rom verziot cserelni rajta....elore is koszonom! (jah es mint a fenneb levonel nekem is visszaugrik pda modba a dataconetion exe- nel....)

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #477 Dátum: 2011, 12 24, 08:26:42 »
Jó reggelt
szeretnék érdeklődni, adott egy i900 pda, de mostanában nehezen talál térerőt, ezért gondoltam romot kellene frissíteni, találtam is de  két bin kiterjesztésü fájl van! (Pda és Phone) most ne tudom melyiket kell a granprixbe betallózni hogy a telefon is frissítve legyen, telenoros a készülék, winmobile 6.1 van rajta,
Pda:i900xxhI1/xdhI1
Tel:i900xxhh9
szeretnék egy hozzáértőtől tanácsot kérni, melyik romot tehetem fel, (kell-e szerviz rom előtte DXHK3)
vagy mehet rá egy frissebb rögtön, és melyiket ajánljátok (Magyar nyelvűt) semmi extra, csicsa nem fontos, csak újabb rom legyen rajta ami gyors, és minden normálisan működjön rajta (az eligazítást kicsit szájba rágósan kérném mert nem vagyok nagy guru)
válaszotokat köszönve.
Boldog Karácsonyi ünnepeket Kívánok.

Nem elérhető drmotto

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #478 Dátum: 2011, 12 24, 09:39:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jó reggelt
szeretnék érdeklődni, adott egy i900 pda, de mostanában nehezen talál térerőt, ezért gondoltam romot kellene frissíteni, találtam is de  két bin kiterjesztésü fájl van! (Pda és Phone) most ne tudom melyiket kell a granprixbe betallózni hogy a telefon is frissítve legyen, telenoros a készülék, winmobile 6.1 van rajta,
Pda:i900xxhI1/xdhI1
Tel:i900xxhh9
szeretnék egy hozzáértőtől tanácsot kérni, melyik romot tehetem fel, (kell-e szerviz rom előtte DXHK3)
vagy mehet rá egy frissebb rögtön, és melyiket ajánljátok (Magyar nyelvűt) semmi extra, csicsa nem fontos, csak újabb rom legyen rajta ami gyors, és minden normálisan működjön rajta (az eligazítást kicsit szájba rágósan kérném mert nem vagyok nagy guru)
válaszotokat köszönve.
Boldog Karácsonyi ünnepeket Kívánok.

Mint a neve is mutatja, a Phone a, ami a telefon gps, egyebekért felelős.

Mindenképpen ajánlott a szervizrom, bajod nem lesz tőle, és kb. 10 percet vesz el az életedből.
Friss magyar rom a nincs. Anzo csinálta, de kb. másfél éve már, hogy befejezte. Ha ilyen kell, akkor a 28227-es sorozat volt az utolsó teljesen jól működő rom. Ha jó az angol is, akkor nézz szét itt a fórumban, mert van pár, de én sem vagyok már benne, így annyira nem követem.

A romfrissítés menete pedig nagyon jól le van írva mind itt a fórumban, mind az i900.eoldal.hu címen.
Olvass el mindent, és ha van konkrét kérdés, ami nem tiszta, kérdezz bátran.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #479 Dátum: 2011, 12 24, 10:14:19 »
köszönöm szépen a gyors válaszodat, esetleg megtisztelnél egy Magyar nyelvű újabb rom linkjével akár ha jól működik az anzoé mert nem találom.(de lementettem a win könyvtárból a lang filét az jó lesz ha Angol nyelvűt teszek fel)
Köszönettel

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #480 Dátum: 2011, 12 24, 10:26:34 »
bocs meg talaáltam köszi

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #481 Dátum: 2011, 12 24, 10:37:37 »
sajnos ebben sincs phone bin. pedig legfőképpen az kellene, mert sokszor elejti a térerőt.

Nem elérhető vik

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1362
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo 8.3.5.183522 2011 v2
  • PDA: s6 edge plus
  • PDA ROM: G928F
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #482 Dátum: 2011, 12 24, 11:45:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sajnos ebben sincs phone bin. pedig legfőképpen az kellene, mert sokszor elejti a térerőt.

You are not allowed to view links. Register or Login
Az ideálom oda áll ahova én állitom .!

Nem elérhető Bogyibá

  • Hozzászólások: 3
  • Navigáció / Navigation: IGO 8
  • PDA: Samsung SGH i900 Omnia
  • PDA ROM: i900BSHI1/BSHI1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #483 Dátum: 2012, 01 09, 18:47:39 »
Hali!

Nem tudtok ajánlani vkit, aki megcsinálja a ROM frissítést az i900-on nekem? Én tök vagyok hozzá, de így szinte használhatatlan a gép. Természetesen nem kérem ingyen!

Üdv: Anti

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #484 Dátum: 2012, 01 14, 19:05:31 »
Tisztelt hozzá értők!
Nemrég Anzo féle romot tettem fel a gyerek I900 telójára, tökéletesen is működött, bár a telefon része sokszor alig találta az adót, de nem ezzel van a baj, hanem azzal hogy a gyerek feltett valami programot, (ő azt mondja hogy Magyar nyelvi filét indította el) a lényeg hogy be jön a főmenü, és sem a pda-t, sem a telefont nem lehet használni, mert ha a telefonra kattintok, csak annyit ír, hogy nincs fogadott hívás, és nem tudom kiválasztani hogy ne pda, hanem telefon legyen a kapcsolat, ezért nem látja a pc, hogy feltenném újra az Anzo féle romot.
Van e esetleg lehetőség hogy kapcsolatot találjon a készülék, akár parancssor, (talán a telefon win gyökér könyvtárába egy sys filét csinálni) vagy valamit tenni hogy feltegyem rá a romot ha a beállításra kattintok, kiírja hogy nincs elég memória, és zárjak be néhány progit, de a 158mb-ból 134 mb szabad nem tudom mit lehetne tenni.Már bekapcsolás után az ArkSwitch.exe filével cirkuszol, hogy error has occurred. Várnám meg tisztelő hozzá szólásaikat.
Köszönettel

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #485 Dátum: 2012, 01 14, 19:11:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tisztelt hozzá értők!
Nemrég Anzo féle romot tettem fel a gyerek I900 telójára, tökéletesen is működött, bár a telefon része sokszor alig találta az adót, de nem ezzel van a baj, hanem azzal hogy a gyerek feltett valami programot, (ő azt mondja hogy Magyar nyelvi filét indította el) a lényeg hogy be jön a főmenü, és sem a pda-t, sem a telefont nem lehet használni, mert ha a telefonra kattintok, csak annyit ír, hogy nincs fogadott hívás, és nem tudom kiválasztani hogy ne pda, hanem telefon legyen a kapcsolat, ezért nem látja a pc, hogy feltenném újra az Anzo féle romot.
Van e esetleg lehetőség hogy kapcsolatot találjon a készülék, akár parancssor, (talán a telefon win gyökér könyvtárába egy sys filét csinálni) vagy valamit tenni hogy feltegyem rá a romot ha a beállításra kattintok, kiírja hogy nincs elég memória, és zárjak be néhány progit, de a 158mb-ból 134 mb szabad nem tudom mit lehetne tenni.Már bekapcsolás után az ArkSwitch.exe filével cirkuszol, hogy error has occurred. Várnám meg tisztelő hozzá szólásaikat.
Köszönettel
hard resetet már próbáltál? I900.eoldal.hu
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #486 Dátum: 2012, 01 14, 19:15:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
hard resetet már próbáltál? I900.eoldal.hu

sajnos ezen túl vagyok, de az nem ért semmit.

Nem elérhető drmotto

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #487 Dátum: 2012, 01 14, 19:21:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tisztelt hozzá értők!
Nemrég Anzo féle romot tettem fel a gyerek I900 telójára, tökéletesen is működött, bár a telefon része sokszor alig találta az adót, de nem ezzel van a baj, hanem azzal hogy a gyerek feltett valami programot, (ő azt mondja hogy Magyar nyelvi filét indította el) a lényeg hogy be jön a főmenü, és sem a pda-t, sem a telefont nem lehet használni, mert ha a telefonra kattintok, csak annyit ír, hogy nincs fogadott hívás, és nem tudom kiválasztani hogy ne pda, hanem telefon legyen a kapcsolat, ezért nem látja a pc, hogy feltenném újra az Anzo féle romot.
Van e esetleg lehetőség hogy kapcsolatot találjon a készülék, akár parancssor, (talán a telefon win gyökér könyvtárába egy sys filét csinálni) vagy valamit tenni hogy feltegyem rá a romot ha a beállításra kattintok, kiírja hogy nincs elég memória, és zárjak be néhány progit, de a 158mb-ból 134 mb szabad nem tudom mit lehetne tenni.Már bekapcsolás után az ArkSwitch.exe filével cirkuszol, hogy error has occurred. Várnám meg tisztelő hozzá szólásaikat.
Köszönettel

Csinálj egy hard resetet, hátha az megoldja.
Ha nem megy a menüből,akkor a telefon fel+ telefon le gombok egyszerre lenyomva a szélén, ÉS a soft reset.
Amiről nincs mentés buktátok, de legalább talán megjavul.

Ps.: Kérlek használj írásjeleket, főleg pontot, nem véletlenül találták ki.
5x olvastam el, mire megértettem.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #488 Dátum: 2012, 01 14, 19:52:32 »
sajnos, ez sem jött be.

Nem elérhető vik

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1362
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo 8.3.5.183522 2011 v2
  • PDA: s6 edge plus
  • PDA ROM: G928F
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #489 Dátum: 2012, 01 14, 20:21:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sajnos, ez sem jött be.

tégy fell egy normális romot
Az ideálom oda áll ahova én állitom .!

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #490 Dátum: 2012, 01 14, 20:36:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
tégy fell egy normális romot

és elmondanád hogyan? Ezért kértem tanácsot
Hiszen az a probléma, nem látja a gép a telefont, ezért nem tudom feltenni a ROM-ot.
Egyébként már tudom miért utálok minden kínai szart, köztük ezt a hányadékot is, attól tartok, van még 1-2 próbálkozása, aztán úgy verem a földhöz eszt a rakás  censored t hogy millió darabra megy. Bocsánat, de ha senkinek sincs ötlete akkor inkább ne is írjon semmit

Nem elérhető drmotto

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #491 Dátum: 2012, 01 14, 20:54:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
sajnos, ez sem jött be.

Biztosan sikerült a hard reset? Sokszor nem jön össze, csak 10-15 próbára.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető vik

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1362
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo 8.3.5.183522 2011 v2
  • PDA: s6 edge plus
  • PDA ROM: G928F
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #492 Dátum: 2012, 01 14, 21:04:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
és elmondanád hogyan? Ezért kértem tanácsot
Hiszen az a probléma, nem látja a gép a telefont, ezért nem tudom feltenni a ROM-ot.
Egyébként már tudom miért utálok minden kínai szart, köztük ezt a hányadékot is, attól tartok, van még 1-2 próbálkozása, aztán úgy verem a földhöz eszt a rakás  censored t hogy millió darabra megy. Bocsánat, de ha senkinek sincs ötlete akkor inkább ne is írjon semmit

2 hozzászólással feljebb azt irtad már tettél fel romot.
ott se komunikál a cp vel ?
Az ideálom oda áll ahova én állitom .!

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #493 Dátum: 2012, 01 15, 08:26:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
2 hozzászólással feljebb azt irtad már tettél fel romot.
ott se komunikál a cp vel ?
A romot, nem most, hanem még Karácsony előtt tettem fel, és akkor látta a Pc a telefont, de mint fentebb írtam, a gyerek elindított valami programot (vagy ki tudja) rajta, és nem lehet sem a telefon, sem a PDA részt használni.
Ha a beállításokra kattintok, akkor azt írja, kevés a memória, és menjek a start/menü/ beállításokba, ahol le tudok állítani futó programokat.
De tovább nem tudok menni, és így az -(usb-t sem tudom engedélyezni, mert magától nem áll át)- ujabb romot sem tudom rá tenni, mert nincs kapcsolat a PC, és az sgh I900 között.

Nem elérhető drmotto

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #494 Dátum: 2012, 01 15, 08:32:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A romot, nem most, hanem még Karácsony előtt tettem fel, és akkor látta a Pc a telefont, de mint fentebb írtam, a gyerek elindított valami programot (vagy ki tudja) rajta, és nem lehet sem a telefon, sem a PDA részt használni.
Ha a beállításokra kattintok, akkor azt írja, kevés a memória, és menjek a start/menü/ beállításokba, ahol le tudok állítani futó programokat.
De tovább nem tudok menni, és így az -(usb-t sem tudom engedélyezni, mert magától nem áll át)- ujabb romot sem tudom rá tenni, mert nincs kapcsolat a PC, és az sgh I900 között.

Megint kérdezem, biztosan sikerül a HR a nyomógombokkal? Mert akkor nem lehetne kevés a memória.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #495 Dátum: 2012, 01 15, 10:30:43 »
nem tudom, mi mutatja hogy sikerült, vagy sem, de próbáltam, egyszerre a hangerő gomb, le fel nyilakat, és egy hegyes tűvel a resetet nyomtam. újra indult, de semmi változás.

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #496 Dátum: 2012, 01 15, 10:36:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
nem tudom, mi mutatja hogy sikerült, vagy sem, de próbáltam, egyszerre a hangerő gomb, le fel nyilakat, és egy hegyes tűvel a resetet nyomtam. újra indult, de semmi változás.
Tegnap már javasoltam az i900.eoldal.hu-t, ott videóval mutatják be hogyan kell kinéznie egy sikerült hard resetnek.
You are not allowed to view links. Register or Login
Mint látjuk, a felkiáltójelnél a telefon fel gombot kell nyomni. Nem csak újraindul és kész.  Ha sikeres a HR, utána kalibrálni kell a kijelzőt, már ha korábban nem másoltál welcome.not fájlt az sd-re. Ha már egyszer frissítettél, többé nem kell a dataconnection.exet babrálni. Egyébként a hangerő le+felt honnan vetted a HR-hez?
You are not allowed to view links. Register or Login

Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető vik

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1362
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: igo 8.3.5.183522 2011 v2
  • PDA: s6 edge plus
  • PDA ROM: G928F
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #497 Dátum: 2012, 01 15, 12:43:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Tegnap már javasoltam az i900.eoldal.hu-t, ott videóval mutatják be hogyan kell kinéznie egy sikerült hard resetnek.
You are not allowed to view links. Register or Login
Mint látjuk, a felkiáltójelnél a telefon fel gombot kell nyomni. Nem csak újraindul és kész.  Ha sikeres a HR, utána kalibrálni kell a kijelzőt, már ha korábban nem másoltál welcome.not fájlt az sd-re. Ha már egyszer frissítettél, többé nem kell a dataconnection.exet babrálni. Egyébként a hangerő le+felt honnan vetted a HR-hez?
You are not allowed to view links. Register or Login


keveti az i900 at valamelyik készülékkel.
Az ideálom oda áll ahova én állitom .!

Nem elérhető jakoo2

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: iconx g400
  • PDA ROM: 8.3.2.1.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #498 Dátum: 2012, 01 15, 12:53:24 »
köszönöm, nagy nehezen sikerült rábírni, hogy lássa a PC-t, így fel tudtam tenni az ANZO romját.
Még egyszer köszönet.

Nem elérhető skyline20

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung galaxy ace
  • PDA ROM: *#1234#
  • Skype: kondorosit
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #499 Dátum: 2012, 02 09, 23:01:16 »
sziasztok
akinek van turelme es ideje segiteni egy galaxy ace fuggetlenitesebe az legyen kedves vegyen fel msn-re es segitsen. vagy irjon egy telszamot es felhivom. surgos lenne! koszonom elore is. meghalalnam!!
msn: You are not allowed to view links. Register or Login