2024, 03 29, 10:40:12

Szerző Téma: Rom frissítés Win7 alatt.  (Megtekintve 107163 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ZΛGΣ

  • ALAPÍTÓ TAG
  • *****
  • Hozzászólások: 1880
  • Nem: Férfi
    • Elitnet
  • PDA: Galaxy S III
  • PDA ROM: crDroid
  • Skype: zagezage
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #25 Dátum: 2009, 09 20, 13:29:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Siasztok...sikerült win 7 alatt a szerviz rom felrakása, igaz, nem teljesen a leírás szerint, de megvan és vidáman fut a Samin...köszi Anzo

Kérlek írd le a frissítést részletesen, hogy másoknak is segíts a tapasztalatoddal! Köszi!
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető atika

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: samsung i900
  • PDA ROM: i900DXHK3
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #26 Dátum: 2009, 09 20, 21:10:30 »
Idézem a fórumos kollégát: A vista és a Win7 alatt nem működik az exe telepítő.
Ezért a kiadott csomagot szét kell bontani az ExeCutor-ral. You are not allowed to view links. Register or Login
A feltöltéshez a Grand Prix-t fogjuk használni.
You are not allowed to view links. Register or Login
Figyelem, a vista verzió kell!
Letöltjük a szükséges rom verziókat.
Ajánlott először felrakni a DXHK3 szerviz romot, és utána azt, amelyet véglegesnek szeretnénk.

Azt gondolom, hogy akinek Win7 van a gépén, annak megvan az a feltétel, hogy USB2 csatlakozóval ellátott géppel álljunk csak neki.

Ha mindent letöltöttünk, a PDA fel van töltve, akkor vágjunk bele.

A letöltött romot csomagoljuk ki úgy, hogy egy exe kiterjesztésű fájlt kapjunk! Ezt vagy a WinRar-ral, vagy egyszerűen a Total Commanderrel tudjuk elvégezni.
A kapott fájlt betallózzuk az executorba.

Rányomunk a GO gombra, ekkor szétszedi elemeire a telepítő fájlt.
Egy új könyvtárunk lesz, amiben ezek az összetevők szerepelnek:
eboot.bin
Pda.bin
Phone.bin (ez nem mindegyik verzióban van, mert a phone rész ritkán frissül)
Customer.csc

Ha ezzel végeztünk, akkor jöhet a driver felkészítése.

Csatlakoztassuk a PDA-t a gépre, hagyjuk, hogy a Mobile Device Center megtalálja, és a kapcsolat felálljon (nem muszáj szinkronizálni).
Nos, nekem ennél a résznél volt 2 órás szórakozás, mert a nemtelót nem akarta felismerni a win7. Volt laptop újraindítás, meg driver uninstall, átállítottam telefonra, azzal sem ismerte fel, majd pda-ra is, de azzal sem ment. Volt uninstall, majd install, de nem egyszer...már ott tartottam, hogy abbahagyom, aztán a nagyon sokadik próbálkozásra összejott.
A PDA Windows mappájában megkeressük a Dataconnection.exe-t, és elindítjuk.
Átállítjuk Phone-ra, és OK. Ekkor meg fog szakadni a kapcsolat a géppel, és egy új hardvert fog találni. Hagyjuk, hogy az Update-ről felrakja magának az összes drivert.
A GrandPrix-be tallózzuk be a szétbontott rom elemeket a megfelelő helyre. Figyelem, két bin kiterjesztésü fájlunk van! (Pda és Phone) Ezeket, ha nem figyelünk, fel tudjuk cserélni, és akkor nem leszünk sikeresek.

Kapcsoljuk ki az Omniát, és dugjuk rá a gépre kikapcsolt állapotban! A GP-ben nyomjuk meg a Detect gombot! Kapcsoljuk be a telefont, ekkor a GP megtalálja, és el kezdi a telepítést.
Ne nyúljunk semmihez egészen addig, amíg a progresszbarban meg nem jelenik a JOB DONE felirat! Ekkor már hátradőlhetünk, a nagyja megvan. :)
Amikor a PDA újra indul, várjuk meg, amíg megjelenik a Preconfiguration felirat, és újraindul a Telefon! Ekkor nyomjunk egy HR-t! Ilyenkor már lehúzhatjuk a gépről, és bezárhatjuk a GP-t.
Megvárjuk ismét a preconfiguration-t, bekalibráljuk a képernyőt, és élvezzük az új rom nyújtotta előnyöket!
 Egyébként a leírás tökéletes, csak pontosan azt kell csinálni, ami le van írva...lehet nekem csak nem volt szerencsém, de legalább nem halt be a Samu...
 Ja és tök jó ez a rom...

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #27 Dátum: 2009, 09 20, 21:15:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Idézem a fórumos kollégát: A vista és a Win7 alatt nem működik az exe telepítő.


Most akkor mi van? Mit nem csináltál ugyanúgy? Mivel az előbb azt írtad, hogy sikerült de nem minden úgyanúgy mint a leírásban most pedig azt mondod, hogy pontosan be kell tartani, most akkor mi a helyzet?

Nem elérhető atika

  • Hozzászólások: 8
  • PDA: samsung i900
  • PDA ROM: i900DXHK3
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #28 Dátum: 2009, 09 20, 22:35:05 »
A Mobile Device Center nem ismerte fel többször a Samut, bármit is csináltam...plussz miután felismerte nagy nehezen a nemtelót, utána pedig nem tudtam telefon módba tenni, mert csak pda-t engedélyezett...és végül is pda-n csinálta meg a frissítést...ennyi volt a kitérő. Azért írtam, hogy csak követni kell a leírást, mert érthetően és egyszerűen van leírva a frissítés menete, és elvileg nem lehet baj a folyamatban...viszont nekem nem 2x, hanem 3x indult újra a kalibrálásnál...
  Ennyi a tapasztalat, de hamarosan rákerül a 6.5-ös, remélem azzal nem lesz gond...

Nem elérhető joshiie

  • Hozzászólások: 107
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE BLADE
  • PDA: ZTE BLADE
  • PDA ROM: 2.2 FroYo_Alpha5_LITE
  • Skype: raczjozs
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #29 Dátum: 2009, 09 27, 22:35:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Mobile Device Center nem ismerte fel többször a Samut, bármit is csináltam...plussz miután felismerte nagy nehezen a nem[NEM TELCSI!]t, utána pedig nem tudtam telefon módba tenni, mert csak pda-t engedélyezett...és végül is pda-n csinálta meg a frissítést...ennyi volt a kitérő. Azért írtam, hogy csak követni kell a leírást, mert érthetően és egyszerűen van leírva a frissítés menete, és elvileg nem lehet baj a folyamatban...viszont nekem nem 2x, hanem 3x indult újra a kalibrálásnál...
  Ennyi a tapasztalat, de hamarosan rákerül a 6.5-ös, remélem azzal nem lesz gond...
Sziasztok!

Valaki árulja el plíz hogy a francba töltötte le neki a modem drivert a win7?
Nekem ezért nem megy a phone rész frissítés, bár már 2 hónapja "rendeltetés ellenesen" használom a samit semmi problem nélkül, de akkor is idegel ez a phone rész.
...::Joshiie::...

Nem elérhető norbx

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: samsung i900
  • PDA ROM: i900DXID1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #30 Dátum: 2009, 09 30, 16:44:33 »
hamar win7 mivan az x64 es pletformokkal mert itt hiaba allitom a dataconnectiont phonra meghal a telepites driver nem elerheto cimen....

Nem elérhető anzo

  • ROMMER
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 8009
  • Navigáció / Navigation: Google maps
  • PDA: I9100 SGS 2
  • PDA ROM: LS8 Anzo MOD
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #31 Dátum: 2009, 09 30, 16:46:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
hamar win7 mivan az x64 es pletformokkal mert itt hiaba allitom a dataconnectiont phonra meghal a telepites driver nem elerheto cimen....
Ennél már csak az lenne rosszabb ha 64-es vistád lenne :( ne kisérletezgess ezen az op rendszeren mert nem fog menni.  :'(

Nem elérhető joshiie

  • Hozzászólások: 107
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: ZTE BLADE
  • PDA: ZTE BLADE
  • PDA ROM: 2.2 FroYo_Alpha5_LITE
  • Skype: raczjozs
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #32 Dátum: 2009, 09 30, 19:22:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ennél már csak az lenne rosszabb ha 64-es vistád lenne :( ne kisérletezgess ezen az op rendszeren mert nem fog menni.  :'(
A phone rész nélküli frissítés igen-igen kivállóan működik win 7 alatt csak a fránya phone...phone..phone..
Nekem is xp-re kellett visszafanyalodnom a 1szeri updatehez.. :S :ima: :-X
...::Joshiie::...

Nem elérhető kolbaszmen

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 150
  • babyfinger
    • Kolbászmen!
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Sony Xperia Z (C6603)
  • PDA ROM: JB 4.2.2
  • Skype: kolbaszmen
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #33 Dátum: 2009, 10 04, 23:49:33 »
Nekem phone rész is ment simán miután rájöttem.

Már korábban akartam ideírni, csak lakat alatt volt a topic, s már rég jártam erre.
Még annyi, hogy nem baj ha rendszergazdaként futtatjuk a GP-t

a pda vs phone kapcsolgatás engem is megtréfált :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető zuzimo

  • Hozzászólások: 127
  • PDA: Note 4.
  • PDA ROM: SM-N910F
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #34 Dátum: 2009, 10 09, 08:59:12 »
Jó napot

Remélem tudok valami újjat mondani...most találtam a neten!!!!!! Persze nekem is segít remélem majd

Microsoft.Windows.Virtual.PC.Windows.XP.Mode.For.Windows.7


Leírást is találtam de nem próbáltam még ki mert friss!

You are not allowed to view links. Register or Login

Ekkor segíthet az XP Mode, amely gyakorlatilag egy virtualizált Windows XP SP3. Az XP Mode előnye a VMware-en vagy más hypervisoron virtualizált Windows XP-vel szemben, hogy az XPM működése központilag adminisztrálható Active Directory és csoportházirendek segítségével. Emellett az sem elhanyagolható tényező, hogy az XPM önmagában tartalmaz egy teljes értékű Windows XP SP3 licencet, így azért nem kell külön fizetni.

Windows XP Mode-ban az alkalmazást ugyan a virtualizált Windows XP-re kell telepíteni, de a gazda operációs rendszerből, azaz a Windows 7-ből ugyanúgy indítható mint bármilyen más program. Így a felhasználók egyetlen asztali környezetből futtathatják a Windows XP-t igénylő alkalmazásaikat a Windows 7-en natívan működő programokkal. A Windows XP Mode használatához hardveres virtualizációs támogatással rendelkező processzor szükséges.

A Microsoft várakozásai szerint az XP Mode megoldja a Windows 7 kapcsán felmerülő esetleges kompatibilitási problémákat és felgyorsítja a migrációt a vállalatok körében az új operációs rendszerre. A legtöbb elemzés és előrejelzés szerint egyébként is gyorsan el fog terjedni a Windows 7 a vállalati világban.

Nem elérhető zuzimo

  • Hozzászólások: 127
  • PDA: Note 4.
  • PDA ROM: SM-N910F
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #35 Dátum: 2009, 10 09, 16:38:12 »
Sajna ez bukta lesz mert elég kevés proci támogatja.....csak azt nem értem minek hozzák ki ha szinte alig van proci hozzá ami használhatja??

Nem elérhető kolbaszmen

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 150
  • babyfinger
    • Kolbászmen!
  • Navigáció / Navigation: Navigon
  • PDA: Sony Xperia Z (C6603)
  • PDA ROM: JB 4.2.2
  • Skype: kolbaszmen
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #36 Dátum: 2009, 10 09, 17:56:58 »
Hello! Ezt a virtuális winfosxp-t már régebben próbáltam, de az egész olyan bonyolult, meg bazi helyigényes, hogy ezerszer egyszerűbb win7 alatt a frissítés mint ezzel.
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Steffy105

  • Hozzászólások: 6
  • Navigáció / Navigation: iGO8
  • PDA: Samsung GT-I9505
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #37 Dátum: 2009, 10 16, 11:04:40 »
Semmi gond nem volt vele,már többször is megcsináltam win7 alatt,megy rendesen!!! :taps: :taps:

Nem elérhető J0hnny

  • DOUBLE CLUB
  • Hozzászólások: 55
  • Navigáció / Navigation: igo
  • PDA: Motorola DEFY
  • PDA ROM: Blur_Version_2.21.0. MB525.Retail.en.DE
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #38 Dátum: 2009, 10 16, 15:45:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sajna ez bukta lesz mert elég kevés proci támogatja.....csak azt nem értem minek hozzák ki ha szinte alig van proci hozzá ami használhatja??

Nem olyan kevés azért...

You are not allowed to view links. Register or Login

Ha valaki kipróbálta referáljon már az evvel való frissítésről :)

Nem elérhető powerricsi

  • Hozzászólások: 245
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: SonyEricsson Live with walkman
  • Skype: powerricsi306
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #39 Dátum: 2009, 10 16, 20:33:44 »
Én most próbáltam nem ment. Holnap megpróbálom xp-ről.

Nem elérhető cryboy

  • Hozzászólások: 31
  • Navigáció / Navigation: Omnia (IGO8)
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: DXID1/OMNIA
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #40 Dátum: 2009, 11 02, 16:20:49 »
óóójee.. Jó hírem van!! az eszköz telepítése sikerült!:) a lényeg hogy a windowson belül a problémajelentések és megoldások altt végigfuttatsz egy hibakeresést. miután ezzel megvagy a műveletközpontban Adtatok küldése a windowsnak.. ezzel ha megvagy talál egy megoldást letölti a szükséges Samsung CDMA Technologies programot felllököd a cuccot eszközkezelőben rámész a hibára és arra hogy szoftver keresése a számítógépen (mivel előzőleg erre lökted fel a CDMA-t) és kész.. kijön még 2 hibaüzenetes driver ezt is ugyan ugy(szoftver keresése a számítógépen) ezután csak röhögsz a markodba hogy ezzel is megvagyok:) enjoy!!!:) (megköszönni nem szégyen:)
Cryboy 2:-)

Nem elérhető powerricsi

  • Hozzászólások: 245
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: SonyEricsson Live with walkman
  • Skype: powerricsi306
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #41 Dátum: 2009, 11 08, 10:03:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
óóójee.. Jó hírem van!! az eszköz telepítése sikerült!:) a lényeg hogy a windowson belül a problémajelentések és megoldások altt végigfuttatsz egy hibakeresést. miután ezzel megvagy a műveletközpontban Adtatok küldése a windowsnak.. ezzel ha megvagy talál egy megoldást letölti a szükséges Samsung CDMA Technologies programot felllököd a cuccot eszközkezelőben rámész a hibára és arra hogy szoftver keresése a számítógépen (mivel előzőleg erre lökted fel a CDMA-t) és kész.. kijön még 2 hibaüzenetes driver ezt is ugyan ugy(szoftver keresése a számítógépen) ezután csak röhögsz a markodba hogy ezzel is megvagyok:) enjoy!!!:) (megköszönni nem szégyen:)
Nálam nem talál hibát! :( :)

Nem elérhető jayjay921

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Htc HD2
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #42 Dátum: 2009, 11 09, 11:17:47 »
hali!
én most vettem omniát és win 6.5 re szeretném frissíteni.
Verzió:
pda:i900XXHHC/CJHHC
tel:i900NSPRO
mit tegyek fel először h működjön?
thx előre is.

Nem elérhető patience

  • ADMIN
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 19731
  • Nem: Nő
    • i900.eoldal.hu
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Iphone 5SE
  • PDA ROM: 9.3.1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #43 Dátum: 2009, 11 09, 11:20:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
hali!
én most vettem omniát és win 6.5 re szeretném frissíteni.
Verzió:
pda:i900XXHHC/CJHHC
tel:i900NSPRO
mit tegyek fel először h működjön?
thx előre is.

DXHK3-at elsőnek, aztán amelyik 6.5-öt kiválasztottad. Jól olvasd el a Win7-es topikot, ha azzal akarsz frissíteni....
Keresem a következő szavak jelentését:  leszeret, felszeret, kiakar, leakar, beakar, lelehet, fellehet

Nem elérhető jayjay921

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Htc HD2
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #44 Dátum: 2009, 11 09, 11:24:57 »
Huhh ez gyors válasz.köszönöm szépen

Nem elérhető zpeet

  • Hozzászólások: 3
  • PDA: samsung galaxy 3
  • PDA ROM: a(n)droid
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #45 Dátum: 2009, 11 09, 16:18:48 »
Üdv mindenkinek.
Nekem az a gondom, hogy amikor ahhoz a részhez érek, hogy kikapcsolt PDA-t rádugom a gépre, majd DETECT a GP-be és visszakapcsolom, akkor a gép kírja, hogy a GP leállt, és ennyi nincs tovább.

Nem elérhető Ruckus

  • Hozzászólások: 218
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGo 8.4
  • PDA: Samsung Galaxy SII, ASUS Memopad smart 10.1
  • PDA ROM: Gyári LSJ
  • Skype: ruckusbike
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #46 Dátum: 2009, 11 10, 10:12:07 »
Hali nekem Win 7-em van és sikerült a frissítés. Vasárnap este csináltam meg. Első körben elakadt a mutatvány, mikor pda módról phone módra vált át a progi. Nem találta a modem drivert, mert még nem volt élesítve. piros szöveggel megállt. Nem kell megilyedni, mert közben élesedett  a modem driver. A frissítő progiban jobbra fenn nyomni kell egy resetet, és előlről kezdeni a folyamatot. Balra lenn detect és pda reset. Utána szépen felkúszott a szerviz és a 6.5 ös Anzo rom is.
Remélem tudtam ezzel segíteni.

Ruckus

Nem elérhető tommy074

  • Hozzászólások: 6
  • Navigáció / Navigation: Igo8
  • PDA: Samsung Omnia II GT-8000
  • PDA ROM: RAPIDNXXJJ1; I8000XXJJ1
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #47 Dátum: 2009, 11 11, 21:17:59 »
Sziasztok.

Sajnos nekem is az alábbi probléma merül fel a bekapcsolás után.

"Üdv mindenkinek.
Nekem az a gondom, hogy amikor ahhoz a részhez érek, hogy kikapcsolt PDA-t rádugom a gépre, majd DETECT a GP-be és visszakapcsolom, akkor a gép kírja, hogy a GP leállt, és ennyi nincs tovább."

Segítséget előre is köszönök!
Üdv :'(

Nem elérhető Capricorn

  • Hozzászólások: 286
  • Capricorn
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: SGN7000
  • PDA ROM: 4.4.4. DU
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #48 Dátum: 2009, 11 21, 18:26:27 »
Sziasztok!

Ma sikerült "Romi  :ima:"romot cserélnem, win7 alatt VMware Player-rel.
Nem lett tégla  :D!

Üdv.:
Capricorn

Nem elérhető ptomi2

  • Hozzászólások: 18
  • Navigáció / Navigation: Igo 8.3
  • PDA: samsung omnia 900i
  • PDA ROM: i900DXID1
  • Skype: ponicsan.tamas
Re: Rom frissítés Win7 alatt.
« Reply #49 Dátum: 2009, 11 23, 19:33:12 »
Sziasztok! Sajna nekem nem megy :'(
Vistaval próbálom a DXHK3-at felvarázsolni a modem drivereket megtalált ill. letöltötte elsőre de a Grand Prix leáll amikor a PDA-t ujra indítom és a PDA elindul mint máskor :'(
Grand Prix  ez írja PDA Device not found