2024, 04 19, 12:50:47

Szerző Téma: Tippek trükkök  (Megtekintve 12536 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető rstwingo

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 683
  • Nem: Férfi
  • Androidos Bubus
  • Navigáció / Navigation: sygic
  • PDA: SM-N910C + SM-N960F/DS
  • PDA ROM: stock 6.0.1 + stock 8.1
  • Skype: rstwingo
Tippek trükkök
« Dátum: 2018, 10 22, 10:38:06 »
Az xda-n már az S8 óta meg egy unistall lehetőség, ami a nem rootolt telefonokon meglehet csinálni.
Kipróbálva és müködik az eljárás.
Nem végleges unistall, mert factory vagy wipenél ,minden visszakerül, de mig ezek nem kerülnek elvégzésre , addig nincs jelen a telefonon az alkalmazás

ami kell hozzá:

adb : mondjuk innen  You are not allowed to view links. Register or Login

letölt >kicsomagol > mappa megnyit
mappán belül > shiftgomb nyomni és jobb egérgomb > parancsablak nyitása itt sort választani

telefonon fejlesztöi menüben az usb hibakeresést bekapcsolni > usb-re csatlakoztatni > kijelzőn emgedélyezni a PC hozzáférést

a cmd ablakba beirni adb devices > azonositó számot kell látni > beirni adb shell > crownlte:/ $ ha ezt látod akkor lehet beirni a parancsokat
ami a következő : pm uninstall -k --user 0  xxx.xxxxxx.xxxxx  pl.: pm uninstall -k --user 0 com.facebook.appmanager > enter és ezt látod  succes
és igy tovább
Én a törölni kivánt alkalmazások neveit a package disabler pro alkalmasással olvastam ki de jó az App Inspector alkalmazás is

Az általam letörölt 114 alkalmazás nevei itt vannak You are not allowed to view links. Register or Login, ugy irtam meg, hogy már a parancsal, igy elég bemásolni a cmd ablakba és már csinálja is
átlehet nézni is akár és amit nem akartok törölni azt a sort ki lehet venni és utána a maradékot akár egyszerre is be lehet másolni és szépen megcsinálja egymás után, nem kell egyesével beirkálni

Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Tippek trükkök
« Reply #1 Dátum: 2018, 10 23, 06:48:33 »
Szuper!  :ok:
És mi van a havi OTA biztonsági frissítésekkel? Azok néha telepítenek app frissítést is. Nem gond?
Nekem a Note8-at az októberi patch IMS service leállt hibával tette kvázi használhatatlanná. Talán egy SABS alatt letilott rendszeralkalmazás miatt. Vagy ki tudja.
Valószínű a Home CSC sem fogja megoldani, csak újrarakni  FR vagy 4 fájlos után.

Nem elérhető rstwingo

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 683
  • Nem: Férfi
  • Androidos Bubus
  • Navigáció / Navigation: sygic
  • PDA: SM-N910C + SM-N960F/DS
  • PDA ROM: stock 6.0.1 + stock 8.1
  • Skype: rstwingo
Re: Tippek trükkök
« Reply #2 Dátum: 2018, 10 23, 08:28:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szuper!  :ok:
És mi van a havi OTA biztonsági frissítésekkel? Azok néha telepítenek app frissítést is. Nem gond?
Nekem a Note8-at az októberi patch IMS service leállt hibával tette kvázi használhatatlanná. Talán egy SABS alatt letilott rendszeralkalmazás miatt. Vagy ki tudja.
Valószínű a Home CSC sem fogja megoldani, csak újrarakni  FR vagy 4 fájlos után.

Nem tudom,még nem volt részem benne  :D

Azt tudom, hogy az odinos 4 fájlos telepités az visszaállítja eredetibe, pedig nem volt CSC betéve direkt csak AP,BL,CP és mégis mindent letakaritott és lehetett belakni ujra a telefont ,meg persze törölni

Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Tippek trükkök
« Reply #3 Dátum: 2018, 10 23, 11:14:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azt tudom, hogy az odinos 4 fájlos telepités az visszaállítja eredetibe, pedig nem volt CSC betéve direkt csak AP,BL,CP és mégis mindent letakaritott és lehetett belakni ujra a telefont ,meg persze törölni

Pont ez a bajom, nem akarnám a nulláról kezdve újra belakni. Már csak az elpazarolt idő miatt sem, plusz valami beállítás vagy egyéb óhatatlanul kimarad.
A HOME CSC meghagyna mindent, csak gyanús, hogy a problémát viszont nem oldja meg. Majd kiderül.
Sajnos már a SABS-hoz való kulcs is lejárt, így visszaállítani sem tudok a letiltottakból, ha ez a hiba oka, vagy megnézni legalább.

Nem elérhető rstwingo

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 683
  • Nem: Férfi
  • Androidos Bubus
  • Navigáció / Navigation: sygic
  • PDA: SM-N910C + SM-N960F/DS
  • PDA ROM: stock 6.0.1 + stock 8.1
  • Skype: rstwingo
Re: Tippek trükkök
« Reply #4 Dátum: 2018, 10 24, 07:08:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pont ez a bajom, nem akarnám a nulláról kezdve újra belakni. Már csak az elpazarolt idő miatt sem, plusz valami beállítás vagy egyéb óhatatlanul kimarad.
A HOME CSC meghagyna mindent, csak gyanús, hogy a problémát viszont nem oldja meg. Majd kiderül.
Sajnos már a SABS-hoz való kulcs is lejárt, így visszaállítani sem tudok a letiltottakból, ha ez a hiba oka, vagy megnézni legalább.

Ha van mentésed nemsokáig tart, nekem is cirka 45 perc alatt vissza belaktam a telefont
A home.csc-t hiába teszed be akkor is lefogja nullázni
A sabs helyet itt a megoldás You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Tippek trükkök
« Reply #5 Dátum: 2018, 10 25, 06:57:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha van mentésed nemsokáig tart, nekem is cirka 45 perc alatt vissza belaktam a telefont
A home.csc-t hiába teszed be akkor is lefogja nullázni
A sabs helyet itt a megoldás You are not allowed to view links. Register or Login

Én úgy tudom, hogy a Home CSC az az OTA frissítésnek felel meg, így nem töröl.
A másik tipped közelebb vitt, bár először a Bixby bxActions tűnt csak fel.
A Package Disablerrel viszont látom, hogy korábban egy hülye lendülettől vezérelve tényleg letiltottam az IMS Service-t a SABS alkalmazással, amikor az még működött.  >:(
Megörültem, hogy akkor most visszaállítom a Package Disablerrel a szolgáltatást, de nem tudom, nem sikerül. Hiába veszem ki a pipát, mindig visszarakja. Még a teló újraindítása előtt is. De azt sem látom, hogy esetleg kellene még valahol okézni a változtatást.
Ennyiből érik minimum egy FR, mert a Home CSC így tényleg nem fogja megoldani.  :(
A SABS-ba kellene életet lehelni egy működő Knox Enterprise kulccsal.
Letiltásban egyébként ez a Package Disabler jobbnak tűnik, de a SABS-ot nem váltja ki, mert azt elsősorban az ingyenes appok reklámjai ellen használtam. Jó volt, mert nem kellett a helyi VPN indításos megoldásokat alkalmazni, amelyek kikapcsolhatatlan jelzést tettek az értesítési sávba, pláne lehúzva azt.

Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Tippek trükkök
« Reply #6 Dátum: 2018, 10 25, 22:23:36 »
Végül sikerült megoldani a prolémát a SABS aktiválásával.  :D Többször kellett nekifutni, de bejött.
A Package Disabler mutatta ugyan a letiltottakat, de visszakapcsolni csak a saját maga által tiltottakat tudja.
Valahol érthető.

Nem elérhető TODI1111

  • Hozzászólások: 157
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G4
  • PDA ROM: V10e + root + xposed
Re: Tippek trükkök
« Reply #7 Dátum: 2018, 11 22, 06:43:37 »
Sziasztok. Akit esetleg érdekel pár hasznos alkalmazás azok kipróbálhatják ezeket. Én használom őket és mindegyik jól működik:
Adhell 3 (reklámblokkoló)You are not allowed to view links. Register or Login
Badlock (good lock 2018)  You are not allowed to view links. Register or Login
Swift installer (témázó) You are not allowed to view links. Register or Login
Minimalistic UI (szerintem az egyik legjobb sötét téma)You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető krixfon

  • Hozzászólások: 573
  • PFC Fan
  • PDA: SM-N960F....Duos...Note 9....
Re: Tippek trükkök
« Reply #8 Dátum: 2019, 03 26, 00:57:36 »
Sziasztok
Talàn jò helyen kèrdezem bocsàssàtok meg nekem ha nem....
 Ìr feketelistàs note 9 es hasznàlhatò e màs orszàgban ?
A telefon el lett hagyva teljesen tiszta de rendőrsègen le lett jelentve ès szolgàltatò àltal le is lett tiltva....
Azòta nem lett bekapcsolva...volt rajta biztosìtàs ugyhogy a tulaja kapott egy ùj kèszülèket...
Amùgy simfree ès be van repedve a kèpernyő üvege ès egy kb fèl milis csik lett a screenen felül is elèg jò helyen alig zavarò...
Lehet ezt mèg hasznàlni?
Koszi  :ima:

Nem elérhető rstwingo

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 683
  • Nem: Férfi
  • Androidos Bubus
  • Navigáció / Navigation: sygic
  • PDA: SM-N910C + SM-N960F/DS
  • PDA ROM: stock 6.0.1 + stock 8.1
  • Skype: rstwingo
Re: Tippek trükkök
« Reply #9 Dátum: 2019, 03 26, 06:05:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok
Talàn jò helyen kèrdezem bocsàssàtok meg nekem ha nem....
 Ìr feketelistàs note 9 es hasznàlhatò e màs orszàgban ?
A telefon el lett hagyva teljesen tiszta de rendőrsègen le lett jelentve ès szolgàltatò àltal le is lett tiltva....
Azòta nem lett bekapcsolva...volt rajta biztosìtàs ugyhogy a tulaja kapott egy ùj kèszülèket...
Amùgy simfree ès be van repedve a kèpernyő üvege ès egy kb fèl milis csik lett a screenen felül is elèg jò helyen alig zavarò...
Lehet ezt mèg hasznàlni?
Koszi  :ima:

Ha új IMEI számot is kapot a készülék , akkor lehet használni, ha a régi eredeti IMEI számmal kapta az új készüléket , akkor csak kipróbálva lehet megmondani
Elméletileg a szolgáltatók egymásközt leadják a tiltott készülékek IMEI számát

ha telefonálásra nem is , de szórakoztató elektronikának,fényképezőnek és navigációnak lehet még használni
Wifis helyen , meg még beszélgetésre is  pl.:Viber

Nem elérhető krixfon

  • Hozzászólások: 573
  • PFC Fan
  • PDA: SM-N960F....Duos...Note 9....
Re: Tippek trükkök
« Reply #10 Dátum: 2019, 03 27, 00:08:00 »
Koszi
Informàlodtam kicsit a szolgàltatònàl....
Csak irorazàgban nem lehet hasznàlni mert csak ott feketelistàs ....irorszàgon mivűl teljes èrtèkü a kèszülèk...
Az imei szàm szerintem teljesen mas mivel az ùj kèszülèk dupla kàrtyàs  ;) nem simpla mint az elhagyott"
A kèrdès màr csak az hogy megèri e teljes kèpernyőt cserèlni....merthogy akkor hibàtlan lenne majdnem mindenhol....legalàbbis annak aki nem jàr az emlitett szigeten....
Ha esetleg valakit èrdekelne akkor elèrhető .... :ok:

Nem elérhető krixfon

  • Hozzászólások: 573
  • PFC Fan
  • PDA: SM-N960F....Duos...Note 9....
Re: Tippek trükkök
« Reply #11 Dátum: 2019, 03 27, 00:22:30 »
Kozben kiderült teljesen más imei...

Hàt tulajdonkèp egy dex madzaggal szàmìtògèp

Nem elérhető rstwingo

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 683
  • Nem: Férfi
  • Androidos Bubus
  • Navigáció / Navigation: sygic
  • PDA: SM-N910C + SM-N960F/DS
  • PDA ROM: stock 6.0.1 + stock 8.1
  • Skype: rstwingo
Re: Tippek trükkök
« Reply #12 Dátum: 2019, 03 29, 06:24:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Koszi
Informàlodtam kicsit a szolgàltatònàl....
Csak irorazàgban nem lehet hasznàlni mert csak ott feketelistàs ....irorszàgon mivűl teljes èrtèkü a kèszülèk...
Az imei szàm szerintem teljesen mas mivel az ùj kèszülèk dupla kàrtyàs  ;) nem simpla mint az elhagyott"
A kèrdès màr csak az hogy megèri e teljes kèpernyőt cserèlni....merthogy akkor hibàtlan lenne majdnem mindenhol....legalàbbis annak aki nem jàr az emlitett szigeten....
Ha esetleg valakit èrdekelne akkor elèrhető .... :ok:

Ha csak ott a tiltott, akkor mindenképp megéri megjavíttatni, azért túl új a készülék

Nem elérhető misike01

  • Hozzászólások: 58
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: IGO
  • PDA: Galaxy Note9
  • PDA ROM: N960FXXS3CSFC
Re: Tippek trükkök
« Reply #13 Dátum: 2019, 08 14, 12:56:37 »
Üdv mindenkinek! Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnám mind a két simet és az sd kártyát is egyszerre használni?  Igen tudom, hogy lehet mókolni, pld leveszem az egyik simről a fém részt és rá ragasztom az sdre, vagy létezik duál sim adapter is ami kilóg a telóból. Csak az a baj, hogy a samsung állítólag letiltotta az oreoban és ettől fölfelé ezt a lehetőséget. Esetleg valaki tud működő képes megoldást erre??? Köszönném a segítséget!!!!