2024, 04 28, 13:48:07

Szerző Téma: Váróterem  (Megtekintve 42292 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Váróterem
« Reply #125 Dátum: 2017, 07 09, 20:12:56 »
Mielőtt téves gondolatok kapnák fel a fejűket semmi közőm a Turbadóhoz. Kétszer szervizeltettem és mind a kétszer GLS futár jött a vasért és az is hozta vissza a hivatalos HTC szerviz által kiállított javítási jegyzókönyvel. Nekem ez meggyöző ahoz, hogy töllük vásároljak. Nem úgy mint a tablet (Huawei MediaPad M3) amit szintén webáruházban vettem és sajna javításra szorul. Viszont a szervizben derült ki, hogy német régios és ami imei cserével jár azt nem csinálják meg garanciában.(pl; alaplap) Na ezek után nekem mondhat bár ki bár mit én csak a Turbadónál fogok vásárólni. Ja és a kijelző csere valóban két hét oda vissza szállítással mivel csak Romániában van HTC márkaszerviz. Kb enyi.

Tapatalkkal küldve az én HTC U Ultra eszközömről

Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Váróterem
« Reply #126 Dátum: 2017, 07 09, 20:25:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Hát azért én jobban bizom a Turbadóban, de te tudod, hogy hol veszed meg. ;)

Tapatalkkal küldve az én HTC U Ultra eszközömről
A Turbado is alapból ugyanazt a gyári garanciát nyújtja, mint pl. a Mall. A Premium csomagot megvéve jön elő a különbség, de az jelenleg kb. 21e Ft plusz. Semmit sem adnak szerelemből.

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Váróterem
« Reply #127 Dátum: 2017, 07 10, 07:55:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mielőtt téves gondolatok kapnák fel a fejűket semmi közőm a Turbadóhoz. Kétszer szervizeltettem és mind a kétszer GLS futár jött a vasért és az is hozta vissza a hivatalos HTC szerviz által kiállított javítási jegyzókönyvel. Nekem ez meggyöző ahoz, hogy töllük vásároljak. Nem úgy mint a tablet (Huawei MediaPad M3) amit szintén webáruházban vettem és sajna javításra szorul. Viszont a szervizben derült ki, hogy német régios és ami imei cserével jár azt nem csinálják meg garanciában.(pl; alaplap) Na ezek után nekem mondhat bár ki bár mit én csak a Turbadónál fogok vásárólni. Ja és a kijelző csere valóban két hét oda vissza szállítással mivel csak Romániában van HTC márkaszerviz. Kb enyi.

Tapatalkkal küldve az én HTC U Ultra eszközömről
A Huawei-es problemadra nem a webaruhazat kell okolni. A Huawei sara, hogy egy nemet regios eszkozben az itthoni HIVATALOS MARKASZERVIZ nem hajlando alaplapot cserelni.

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: Váróterem
« Reply #128 Dátum: 2017, 07 10, 08:51:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Huawei-es problemadra nem a webaruhazat kell okolni. A Huawei sara, hogy egy nemet regios eszkozben az itthoni HIVATALOS MARKASZERVIZ nem hajlando alaplapot cserelni.
Írtam is nekik ha már kértek véleményt a szolgáltatásukról. ;)
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: Váróterem
« Reply #129 Dátum: 2017, 07 10, 08:59:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Turbado is alapból ugyanazt a gyári garanciát nyújtja, mint pl. a Mall. A Premium csomagot megvéve jön elő a különbség, de az jelenleg kb. 21e Ft plusz. Semmit sem adnak szerelemből.

You are not allowed to view links. Register or Login
Fejlemény van:
Bedöglött a Home gomb...Semmire nem reagál, természetesen vele együtt az ujjlenyomat szenzor funkció sem működik. Természetesen fact.reset volt, ezzel csak annyit értem el, hogy az Ujjlenyomat beállításai almenü eltűnt a Beállításokból. Tehát a szoftver nem érzékeli a hardvert. Minden más tökéletes, a készülék használható is, de természetesen garancia lesz.
A mall.hu két opciót ajánlott fel:
-futár kijön, elviszi, szervizelik (kb.15-30 nap!) és visszaküldik a javított, vagy-ha nem javítható-cserélt készüléket
 
Ez a 8. HTC-m sosem volt hardveres hibám velük. Most belenyúltam...

Ezt te írtad. Bizony 15 munkanap kell míg elküldik Romániába meg vissza küldik neked mi ezzel a baj. A hivatalos szerviz ott van. Ehhez nem kell extra garancia. Amit ad alapból a You are not allowed to view links. Register or Login az sem gyenge.  A Mall nem tudom, hogy javíttat, de korrekt volt tőlük. Én kétszer is kivártam türelmesen a 15 munkanapot. Lehet te voltál türelmetlen? ;) Ha gyári szervizbe javítják mi azzal a baj utána? Szerintem semmi én megforgattam és észre sem lehetett venni, hogy javították. Az autót sem adod vissza ha javítani kell. :D
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: Váróterem
« Reply #130 Dátum: 2017, 07 10, 10:42:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Huawei-es problemadra nem a webaruhazat kell okolni. A Huawei sara, hogy egy nemet regios eszkozben az itthoni HIVATALOS MARKASZERVIZ nem hajlando alaplapot cserelni.
Na esetleg ha cserélni kell kíváncsi leszek a webáruházra. ;) Na de tudom ez nem ide tartozik csak mint szervizelést hoztam szóba. :-X
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Váróterem
« Reply #131 Dátum: 2017, 07 10, 14:03:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt te írtad. Bizony 15 munkanap kell míg elküldik Romániába meg vissza küldik neked mi ezzel a baj. A hivatalos szerviz ott van. Ehhez nem kell extra garancia. Amit ad alapból a You are not allowed to view links. Register or Login az sem gyenge.  A Mall nem tudom, hogy javíttat, de korrekt volt tőlük. Én kétszer is kivártam türelmesen a 15 munkanapot. Lehet te voltál türelmetlen? ;) Ha gyári szervizbe javítják mi azzal a baj utána? Szerintem semmi én megforgattam és észre sem lehetett venni, hogy javították. Az autót sem adod vissza ha javítani kell. :D
Pedig egyszerű:
Egy nem egészen 2 hetes készüléket ne javítsák, hanem cseréljék ki. Nem érdekel, hogy "gyári szaki" nyúl hozzá és cserél rajta kijelzőt.
Az autó elég rossz példa, talán nem kell magyaráznom, hogy miért.
Ja, és még valami:  nem akarok egy hónapig várni rá. (Gondolj már bele, kifizettél nem keveset, pár nap után jön a hiba és utána vársz rá 15-30 napot, hogy újra használhasd azt, amiben az a nem kevés pénz már benne van... Ez azért nem ugyanaz, mint amikor egy garanciaidő lejárta előtti készüléken meghibásodik valami és még gyorsan szervizeljük le ingyen... ).
Miután cserét nem lehetett választani, felajánlották az ár visszatérítését.
Ha megjön az újonnan rendelt, majd beszélgethetünk, hogy milyen döntést hoztam és hogy létezik-e üzletileg korrekt cég a Turbado-n kívül is...

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: Váróterem
« Reply #132 Dátum: 2017, 07 10, 14:18:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pedig egyszerű:
Egy nem egészen 2 hetes készüléket ne javítsák, hanem cseréljék ki. Nem érdekel, hogy "gyári szaki" nyúl hozzá és cserél rajta kijelzőt.
Az autó elég rossz példa, talán nem kell magyaráznom, hogy miért.
Ja, és még valami:  nem akarok egy hónapig várni rá. (Gondolj már bele, kifizettél nem keveset, pár nap után jön a hiba és utána vársz rá 15-30 napot, hogy újra használhasd azt, amiben az a nem kevés pénz már benne van... Ez azért nem ugyanaz, mint amikor egy garanciaidő lejárta előtti készüléken meghibásodik valami és még gyorsan szervizeljük le ingyen... ).
Miután cserét nem lehetett választani, felajánlották az ár visszatérítését.
Ha megjön az újonnan rendelt, majd beszélgethetünk, hogy milyen döntést hoztam és hogy létezik-e üzletileg korrekt cég a Turbado-n kívül is...
Nem igazán akarok kötöszködö lenni mi van akkor ha ezt két hónap után tette volna? A csere meghibásodásra nem szól az elállás van általában 14 napig ha jól tudom. Szerintem sehol nem cserélik ki ha két hét után elromlik. Javítják. Ha ezt Üzletben veszed akkor is 3nap amíg vissza viheted aztán szerviz. Vagy nem? Erre írtam, hogy ami elromolhat az el is romlik.
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: Váróterem
« Reply #133 Dátum: 2017, 07 10, 14:24:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pedig egyszerű:
Egy nem egészen 2 hetes készüléket ne javítsák, hanem cseréljék ki. Nem érdekel, hogy "gyári szaki" nyúl hozzá és cserél rajta kijelzőt.
Az autó elég rossz példa, talán nem kell magyaráznom, hogy miért.
Ja, és még valami:  nem akarok egy hónapig várni rá. (Gondolj már bele, kifizettél nem keveset, pár nap után jön a hiba és utána vársz rá 15-30 napot, hogy újra használhasd azt, amiben az a nem kevés pénz már benne van... Ez azért nem ugyanaz, mint amikor egy garanciaidő lejárta előtti készüléken meghibásodik valami és még gyorsan szervizeljük le ingyen... ).
Miután cserét nem lehetett választani, felajánlották az ár visszatérítését.
Ha megjön az újonnan rendelt, majd beszélgethetünk, hogy milyen döntést hoztam és hogy létezik-e üzletileg korrekt cég a Turbado-n kívül is...
Jogos. Egy 210 ezres telefon szervizelesere ne kelljen mar varni 30 napot. Foleg ne ket hettel a vasarlas utan. Ez az idoszak meg pont az elejen van a termeknek. Elvesztegetni belole ilyenkor egy honapot kb kibirhatatlan. Nem tudom amugy mi kerul 15-30 napba? Meghibasodik a keszulek ma elviszi tolem a futar holnap mar Bukarestben van a HTC szervizben. Tavaly amikor a Nexus 5X-et vettem az Expansystol feladastol szamitva 24 oran belul a kezemben volt a vas Angliabol.

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: Váróterem
« Reply #134 Dátum: 2017, 07 10, 14:29:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Jogos. Egy 210 ezres telefon szervizelesere ne kelljen mar varni 30 napot. Foleg ne ket hettel a vasarlas utan. Ez az idoszak meg pont az elejen van a termeknek. Elvesztegetni belole ilyenkor egy honapot kb kibirhatatlan. Nem tudom amugy mi kerul 15-30 napba? Meghibasodik a keszulek ma elviszi tolem a futar holnap mar Bukarestben van a HTC szervizben. Tavaly amikor a Nexus 5X-et vettem az Expansystol feladastol szamitva 24 oran belul a kezemben volt a vas Angliabol.
Azt tudom lassan már olyanok vagytok mint a gyerekek adj uram rögtön. Sajna ez nem így működik. Üdv Magyarországon. Itt ami kerek viszik és ami szögletes gurítják.  ;) És ami elég gáz, hogy a kollégám s7-es kijelzőjét két hét alatt javították. Samsung szerviz pedig van itthon. :hmm:
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Váróterem
« Reply #135 Dátum: 2017, 07 10, 14:43:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem igazán akarok kötöszködö lenni mi van akkor ha ezt két hónap után tette volna? A csere meghibásodásra nem szól az elállás van általában 14 napig ha jól tudom. Szerintem sehol nem cserélik ki ha két hét után elromlik. Javítják. Ha ezt Üzletben veszed akkor is 3nap amíg vissza viheted aztán szerviz. Vagy nem? Erre írtam, hogy ami elromolhat az el is romlik.
Ez így van, pontosan ezért intéztem a dolgot úgy, ahogy leírtam. Pénz visszajön, a futár meg holnap(!) hozza a fekete 11-et. Így jutok a leggyorsabban hozzá. Nem értem mi ebben a baj?! Te inkább vártál volna, ha van ilyen lehetőséged is????

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Váróterem
« Reply #136 Dátum: 2017, 07 10, 14:49:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azt tudom lassan már olyanok vagytok mint a gyerekek adj uram rögtön. Sajna ez nem így működik. Üdv Magyarországon. Itt ami kerek viszik és ami szögletes gurítják.  ;) És ami elég gáz, hogy a kollégám s7-es kijelzőjét két hét alatt javították. Samsung szerviz pedig van itthon. :hmm:
Nem hiszem el, hogy nem érted! :-[
Arról van mindössze szó, hogy lehetett gyorsabb utat is választani, én megkerestem és természetesen éltem vele. Kértem a Mall-t, hogy náluk vehessem az újat, ha már visszaadják a pénzt ezt pusztán adminisztratív gesztus lett volna. Azt mondták nincs és nem tudják mikor lesz. Erre rendeltem olcsóbban a SmartPhone-tól. Másnapra jött a Mall-reklám email-ként, hogy raktáron van és rendelhető. No comment...

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: Váróterem
« Reply #137 Dátum: 2017, 07 10, 14:50:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez így van, pontosan ezért intéztem a dolgot úgy, ahogy leírtam. Pénz visszajön, a futár meg holnap(!) hozza a fekete 11-et. Így jutok a leggyorsabban hozzá. Nem értem mi ebben a baj?! Te inkább vártál volna, ha van ilyen lehetőséged is????
Én már nem is tudom, hogy mi a leg jobb ebben a rohanó kapkodo világban. Amióta ekkorát fejlődött a technika azota az emberek meg vannak gárgyulva. Elnézem sok ember annyira bele van merűlve a telefonjába, hogy még az oszlopnak is neki megy azt azt sem tudja merre van arcal előre. A másik meg annyira rohan ki a metróból, hogy frontálisan neki rohan annak aki meg rohan, hogy elérje mint ha az lenne az utolsó. Teljesen nemnormális lettvez a világ. Hova a fenébe kell kapkodni rohanni.

Tapatalkkal küldve az én HTC U Ultra eszközömről
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Váróterem
« Reply #138 Dátum: 2017, 07 10, 14:55:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én már nem is tudom, hogy mi a leg jobb ebben a rohanó kapkodo világban. Amióta ekkorát fejlődött a technika azota az emberek meg vannak gárgyulva. Elnézem sok ember annyira bele van merűlve a telefonjába, hogy még az oszlopnak is neki megy azt azt sem tudja merre van arcal előre. A másik meg annyira rohan ki a metróból, hogy frontálisan neki rohan annak aki meg rohan, hogy elérje mint ha az lenne az utolsó. Teljesen nemnormális lettvez a világ. Hova a fenébe kell kapkodni rohanni.

Tapatalkkal küldve az én HTC U Ultra eszközömről
Ez mind igaz, csak tudnám, hogy jön ide... ::)

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: Váróterem
« Reply #139 Dátum: 2017, 07 10, 15:01:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem hiszem el, hogy nem érted! :-[
Arról van mindössze szó, hogy lehetett gyorsabb utat is választani, én megkerestem és természetesen éltem vele. Kértem a Mall-t, hogy náluk vehessem az újat, ha már visszaadják a pénzt ezt pusztán adminisztratív gesztus lett volna. Azt mondták nincs és nem tudják mikor lesz. Erre rendeltem olcsóbban a SmartPhone-tól. Másnapra jött a Mall-reklám email-ként, hogy raktáron van és rendelhető. No comment...
Értem én csak te nem érted az enyém majdnem egy hónapos volt és akkor már ez megengedett, hogy 15-30 napra leadd javításra?
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: Váróterem
« Reply #140 Dátum: 2017, 07 10, 15:05:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez mind igaz, csak tudnám, hogy jön ide... ::)
Azért mert ha csak a tied vagy az enyém hibásodna meg nem kéne szerviz hálózat  simán bevállalná a gyártó a cserét szerintem.
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető vassjana

  • Hozzászólások: 334
Re: Váróterem
« Reply #141 Dátum: 2017, 07 10, 15:28:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azt tudom lassan már olyanok vagytok mint a gyerekek adj uram rögtön. Sajna ez nem így működik. Üdv Magyarországon. Itt ami kerek viszik és ami szögletes gurítják.  ;) És ami elég gáz, hogy a kollégám s7-es kijelzőjét két hét alatt javították. Samsung szerviz pedig van itthon. :hmm:
Nekem kétszer cseréltek az S 7-en kijelzőt első gariba 2 nap alatt, a másik biztosítással, futárral 4 nap alatt. A note 3 mat meg 3 nap alatt javították alaplap cserével annó!
Azért van előnye ha van szerviz helyben, nem csak külföldön. Régen a Htc nek is volt Pesten hivatalos szervize. Nem kellett volna megszüntetni.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


Nem elérhető vassjana

  • Hozzászólások: 334
Váróterem
« Reply #142 Dátum: 2017, 07 10, 15:31:50 »
Ezt csak azért irtam, hogy így kéne mindig csinálni, az összes márkának. Negyed milliós készülékekről beszélünk, sőtt már ezt az összeget is átlépték.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről

Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: Váróterem
« Reply #143 Dátum: 2017, 07 10, 15:34:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt csak azért irtam, hogy így kéne mindig csinálni, az összes márkának. Negyed milliós készülékekről beszélünk, sőtt már ezt az összeget is átlépték.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről
Viszont vannak kiskapuk.
A javításra vonatkozó törvényi előírások szintén fogyasztóbarátabbak lettek az elmúlt években. Régebben mindenképpen bele kellett nyugodnunk a termék javításába, jelenleg viszont már az első meghibásodáskor is kérhetjük annak cseréjét, vagyis az új szabályok szerint "a kicserélésnek mint fogyasztói igénynek már nem feltétele a javíthatatlanság". Ennek egy akadálya lehet, ha a Ptk. 306. §-a alapján a kereskedőnek aránytalan többletköltséget jelentene a csere (például minimális idő- és anyagszükségletű javítás esetén) – ilyenkor megtagadhatja a kicserélést. És meg is fogja. Azért nem egyértelműen minket fogyasztókat védenek.
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető vassjana

  • Hozzászólások: 334
Re: Váróterem
« Reply #144 Dátum: 2017, 07 10, 16:13:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Viszont vannak kiskapuk.
A javításra vonatkozó törvényi előírások szintén fogyasztóbarátabbak lettek az elmúlt években. Régebben mindenképpen bele kellett nyugodnunk a termék javításába, jelenleg viszont már az első meghibásodáskor is kérhetjük annak cseréjét, vagyis az új szabályok szerint "a kicserélésnek mint fogyasztói igénynek már nem feltétele a javíthatatlanság". Ennek egy akadálya lehet, ha a Ptk. 306. §-a alapján a kereskedőnek aránytalan többletköltséget jelentene a csere (például minimális idő- és anyagszükségletű javítás esetén) – ilyenkor megtagadhatja a kicserélést. És meg is fogja. Azért nem egyértelműen minket fogyasztókat védenek.
így van, kérheted a cserét, amit a kereskedő megtagadhat. Ennyi. Hol itt a több jog? És nem kell két héten belül megjavítania, de törekednie kell a mi hamarabbi javításra.
Nincs itt semmilyen jogunk! :D  :D  :D

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Váróterem
« Reply #145 Dátum: 2017, 07 12, 22:29:21 »
Érdekes, hogy 5 féle verzió létezik:
htc_ocndtwl - China (Dual SIM)
htc_ocnuhl_jp - Japan (Single SIM)
htc_ocnuhl - Asia / EMEA (Single SIM for carriers and HTC direct sales)
htc_ocndugl - Asia / EMEA (Dual SIM for HTC direct sales)
htc_ocnwhl - North America (Single SIM US Unlocked, Sprint)

Nekem a mall-tól az első ocnuhl - Asia / EMEA volt (MID: 2PZC10000 ) volt. Ez tehát a szimpla SIM-es Ázsia/EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régió. Ezt adják a szolgáltatók is. Naná, majd a dupla SIM-est!
Most a SmartPhone-tól ocndugl (MID: 2PZC3000) jött. Régió ugyanaz, közvetlen HTC eladásból.
Különbség-azon kívül, hogy ez két SIM-et is elfogad-nem sok van. A SIM-tálca látszatra ugyanaz, csak az értesítési sávban van egy szolid 1-es a térerő jelző mellett, valamint a Beáll. menüben van egy Kettős hálózat kezelő menü. Tökjó... :)

Nem elérhető BIT_

  • Hozzászólások: 808
  • Nem: Férfi
  • FIAT és HTC Fan :)
  • Navigáció / Navigation: iGo Primo
  • PDA: HTC 10 / HTC One M8 / HTC ONE M7 / HTC Sensation
  • PDA ROM: Gyári / ViperOneM8 3.2.1 / ViperOne 7.0.1 / ViperS 5.1.0
  • Skype: nadgabor
Re: Váróterem
« Reply #146 Dátum: 2017, 07 13, 04:55:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Érdekes, hogy 5 féle verzió létezik:
htc_ocndtwl - China (Dual SIM)
htc_ocnuhl_jp - Japan (Single SIM)
htc_ocnuhl - Asia / EMEA (Single SIM for carriers and HTC direct sales)
htc_ocndugl - Asia / EMEA (Dual SIM for HTC direct sales)
htc_ocnwhl - North America (Single SIM US Unlocked, Sprint)

Nekem a mall-tól az első ocnuhl - Asia / EMEA volt (MID: 2PZC10000 ) volt. Ez tehát a szimpla SIM-es Ázsia/EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régió. Ezt adják a szolgáltatók is. Naná, majd a dupla SIM-est!
Most a SmartPhone-tól ocndugl (MID: 2PZC3000) jött. Régió ugyanaz, közvetlen HTC eladásból.
Különbség-azon kívül, hogy ez két SIM-et is elfogad-nem sok van. A SIM-tálca látszatra ugyanaz, csak az értesítési sávban van egy szolid 1-es a térerő jelző mellett, valamint a Beáll. menüben van egy Kettős hálózat kezelő menü. Tökjó... :)
En is a dual simesre hajtok most :)

Tapatalkkal küldve az én HTC 10 eszközömről


Nem elérhető balla62

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2473
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic / Igo
  • PDA: HTC U 12+
  • PDA ROM: Gyári 1.30.401.2
Re: Váróterem
« Reply #147 Dátum: 2017, 07 13, 07:21:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Érdekes, hogy 5 féle verzió létezik:
htc_ocndtwl - China (Dual SIM)
htc_ocnuhl_jp - Japan (Single SIM)
htc_ocnuhl - Asia / EMEA (Single SIM for carriers and HTC direct sales)
htc_ocndugl - Asia / EMEA (Dual SIM for HTC direct sales)
htc_ocnwhl - North America (Single SIM US Unlocked, Sprint)

Nekem a mall-tól az első ocnuhl - Asia / EMEA volt (MID: 2PZC10000 ) volt. Ez tehát a szimpla SIM-es Ázsia/EMEA (Európa, Közel-Kelet és Afrika) régió. Ezt adják a szolgáltatók is. Naná, majd a dupla SIM-est!
Most a SmartPhone-tól ocndugl (MID: 2PZC3000) jött. Régió ugyanaz, közvetlen HTC eladásból.
Különbség-azon kívül, hogy ez két SIM-et is elfogad-nem sok van. A SIM-tálca látszatra ugyanaz, csak az értesítési sávban van egy szolid 1-es a térerő jelző mellett, valamint a Beáll. menüben van egy Kettős hálózat kezelő menü. Tökjó... :)
A dugl a lényeg mert az a dual simes, de neked mondjam. :D
Az enyim csak simán ugl mivel egy simes, de nekem nem is kell dual sim bár a Turbado úgy hirdeti. :hmm:
Ne hagyd hát, hogy frusztrált emberek lehúzzanak a sikertelenségük mocsarába,és ne törődj a negatív emberekkel!

Nem elérhető nteeb

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 12387
  • Nem: Férfi
  • PDA: IPhone 11 Pro Max
  • PDA ROM: 13.2.3
Re: Váróterem
« Reply #148 Dátum: 2017, 07 13, 08:01:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A dugl a lényeg mert az a dual simes, de neked mondjam. :D
Az enyim csak simán ugl mivel egy simes, de nekem nem is kell dual sim bár a Turbado úgy hirdeti. :hmm:
Dehogynem. Amikor el akarod adni, akkor ez a plusz opció még jól jöhet. Ha meg nem kell, akkor teszel a helyére sd-t. A simpla kártyás SIM-tartója semmiben sem különbözik a duplásétól, csak nincs benne a szükséges hardver. Szóval, ha kell, ha nem, mindenki inkább a dupla SIM-es keresse. ;)

Nem elérhető hynar

  • Hozzászólások: 253
  • Nem: Férfi
  • PDA: HTC10
  • PDA ROM: Viper10
Re: Váróterem
« Reply #149 Dátum: 2017, 07 13, 10:17:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Dehogynem. Amikor el akarod adni, akkor ez a plusz opció még jól jöhet. Ha meg nem kell, akkor teszel a helyére sd-t. A simpla kártyás SIM-tartója semmiben sem különbözik a duplásétól, csak nincs benne a szükséges hardver. Szóval, ha kell, ha nem, mindenki inkább a dupla SIM-es keresse. ;)

Nekem is tegnap jött meg, EuroHome rendelésből. Korrektek voltak egyébként, múlt szerdai rendeléssel hétfőn szóltak hogy megjött, kedden du. utaltam, szerdán délben már a kezemben volt. Most éppen You are not allowed to view links. Register or Login náluk - én még 3e Ft-tal drágábban vettem, grrr :-) ).

Dual SIM-es, még nem laktam be úgyhogy nincsen nálam, de megnézem majd milyen régió.
Én SD-t tettem inkább bele, a másik SIM-et kb évente egyszer kapcsolom be, hogy ne veszítsem el a régi számom.

Az, hogy ennyi féle van, nem fog bekavarni később s-off / ROM  / kernel kiadások ügyében?
persze majd meglátjuk, csak költői a felvetés...  ;)