2024, 04 19, 12:29:04

Szerző Téma: LG G4 - Custom romok, kernelek  (Megtekintve 74959 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: LG G4 - Custom romok, kernelek
« Reply #400 Dátum: 2017, 03 29, 20:00:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ezt a forrasztás dolgot benéztem... Visszatérve akkor mindkét romot patchelni kell? Vagy ha szeretnék egy másodlagos romot telepíteni akkor elég a másodlagost patchelni?Mert ugye az elsődleges az már fel van telepítve. Olvastam a leírást,de ez nem derül ki számomra minden kétséget kizáróan.
Mindkettőt, sőt a programban ki is kell választani melyik a primary melyik a másodlagos, stb...
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető koczee

  • Hozzászólások: 62
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: wayteq x995bt
  • PDA: Lg G4
  • PDA ROM: Resurrection Remix 5.8.2 [09.04.2017]
  • Skype: nincs
Re: LG G4 - Custom romok, kernelek
« Reply #401 Dátum: 2017, 03 30, 10:05:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Mindkettőt, sőt a programban ki is kell választani melyik a primary melyik a másodlagos, stb...
Sikerült megcsinálnom. Az éppen aktuális romot, amire feltelepítjük a dual patchert nem kell patchelni. Azt primarynek kell kiválasztani. A másodlagos romot a data slotra kell telepíteni. Mindkét romra külön kell telepíteni a dualboot patcher apk-t, így könnyen lehet váltogatni a kettő közt. Tökéletesen működik, de a viber, whattsapp  romváltáskor a 0ról indul. Újra kell hitelesíteni. Arra gondoltam, ezt az okozza, hogy amikor a második romot telepítettem és a végén megkérdezte akarom-e megtartani az eddigi android id-t akkor lecseréltem. Gondolom most romváltáskor úgy érzékeli mintha egy teljesen új készülékről jelentkeznék be. Ezért hisztizik. Arról viszont fogalmam nincs ezt hol tudnám megváltoztatni, azon kívül hogy újratelepítem!? Másodlagos romként egy 7.1es R. Remixet tettem fel. Nagyon gyors rengeteg testreszabási lehetőséggel, csak a kamera és az egyéb LG-s alkalmazások hiányoznak. Ha vki okosabb tud ötletet a problémára, írjon!
I'll be back!

Nem elérhető koczee

  • Hozzászólások: 62
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: wayteq x995bt
  • PDA: Lg G4
  • PDA ROM: Resurrection Remix 5.8.2 [09.04.2017]
  • Skype: nincs
Re: LG G4 - Custom romok, kernelek
« Reply #402 Dátum: 2017, 03 30, 15:56:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sikerült megcsinálnom. Az éppen aktuális romot, amire feltelepítjük a dual patchert nem kell patchelni. Azt primarynek kell kiválasztani. A másodlagos romot a data slotra kell telepíteni. Mindkét romra külön kell telepíteni a dualboot patcher apk-t, így könnyen lehet váltogatni a kettő közt. Tökéletesen működik, de a viber, whattsapp  romváltáskor a 0ról indul. Újra kell hitelesíteni. Arra gondoltam, ezt az okozza, hogy amikor a második romot telepítettem és a végén megkérdezte akarom-e megtartani az eddigi android id-t akkor lecseréltem. Gondolom most romváltáskor úgy érzékeli mintha egy teljesen új készülékről jelentkeznék be. Ezért hisztizik. Arról viszont fogalmam nincs ezt hol tudnám megváltoztatni, azon kívül hogy újratelepítem!? Másodlagos romként egy 7.1es R. Remixet tettem fel. Nagyon gyors rengeteg testreszabási lehetőséggel, csak a kamera és az egyéb LG-s alkalmazások hiányoznak. Ha vki okosabb tud ötletet a problémára, írjon!
Megoldódott. Az egyik romon a titanium backuppal csináltam egy mentést. Bebootoltam a másik romon és csak a viber adatait helyreállítottam.Lás csodát már csipogott is hogy jött üzenet...
I'll be back!

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: LG G4 - Custom romok, kernelek
« Reply #403 Dátum: 2017, 04 10, 09:42:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Megoldódott. Az egyik romon a titanium backuppal csináltam egy mentést. Bebootoltam a másik romon és csak a viber adatait helyreállítottam.Lás csodát már csipogott is hogy jött üzenet...
Ez jó megoldás :o)   :ok:
Én viszont a Gapps-al kínlódok, nem tette fel a másodlagos romhoz és a twrp meg hibával dobja vissza, pedig az XDA-s ajánlás szerint töltöttem le a megfelelőt.... Még küzdök.... :(
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető koczee

  • Hozzászólások: 62
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: wayteq x995bt
  • PDA: Lg G4
  • PDA ROM: Resurrection Remix 5.8.2 [09.04.2017]
  • Skype: nincs
Re: LG G4 - Custom romok, kernelek
« Reply #404 Dátum: 2017, 04 10, 15:24:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez jó megoldás :o)   :ok:
Én viszont a Gapps-al kínlódok, nem tette fel a másodlagos romhoz és a twrp meg hibával dobja vissza, pedig az XDA-s ajánlás szerint töltöttem le a megfelelőt.... Még küzdök.... :(
Érdekes a Gapps-al még sohase volt problémám. Arra kell csak figyelni, hogy a megfelelő verzió legyen arm64 és 7.1es a rommal együtt flasheld először a romot utána a gapps és a supersu-t. Nekem néha romváltáskor bootloopocska van. Azért mondom kicsinyítő képzővel mert hard reset után mégiscsak elindul. Illetve a viber hajlamos "elfelejteni" az üzeneteket romváltáskor, ezért mindig a titaniumal lementem az adatokat mielőtt váltok. Érdekességképpen: próbáltam egy imperiumot és egy genisys romot egymás mellé feltenni orbitális fagyás lett az eredmény! A különböző CM alapú romok rengeteget fejlődtek az elmúlt évben. már nem fapadosak, iszonyú gyorsak, rengeteg beállítási személyreszabási lehetőség van bennük mindenféle xposed meg tweaksbox nélkül. A nagy gyengeség a kamera app, amiben verhetetlen a gyári.
I'll be back!

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: LG G4 - Custom romok, kernelek
« Reply #405 Dátum: 2017, 04 10, 15:50:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Érdekes a Gapps-al még sohase volt problémám. Arra kell csak figyelni, hogy a megfelelő verzió legyen arm64 és 7.1es a rommal együtt flasheld először a romot utána a gapps és a supersu-t. Nekem néha romváltáskor bootloopocska van. Azért mondom kicsinyítő képzővel mert hard reset után mégiscsak elindul. Illetve a viber hajlamos "elfelejteni" az üzeneteket romváltáskor, ezért mindig a titaniumal lementem az adatokat mielőtt váltok. Érdekességképpen: próbáltam egy imperiumot és egy genisys romot egymás mellé feltenni orbitális fagyás lett az eredmény! A különböző CM alapú romok rengeteget fejlődtek az elmúlt évben. már nem fapadosak, iszonyú gyorsak, rengeteg beállítási személyreszabási lehetőség van bennük mindenféle xposed meg tweaksbox nélkül. A nagy gyengeség a kamera app, amiben verhetetlen a gyári.
Úgy tettem, elvileg tökéletes volt a verzió is, de most megszívatott a kis drága...
Nekem normálisan indul mindkét rom és az AICP meg bazi gyors, mint a "villa, ami az enyém"...
Úgyhogy lehet újra nekifutok a teljes telepítésnek, mert bosszant a gapps és jó volna használni a 7.1-est...
Próbáltam, hogy apk-val telepítem a play-t, de mikor felteszi, utána el sem indul, vagy rögtön kilép villanásszerűen... :(
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető csehi

  • Hozzászólások: 441
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG G4
  • PDA ROM: H81520B
Re: LG G4 - Custom romok, kernelek
« Reply #406 Dátum: 2017, 09 25, 14:58:35 »
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, nyitnám a telefonom, de...
Sehogy sem sikerül az LG DEV oldalán belépnem. Ez most valami rendszer update miatt vagy már megszűnt ez a lehetőség, vagy csak egyszerűen én vagyok béna?

Aki annak idején regisztrált megtenné, hogy ellenőrzi, hogy be tud-e lépni?

Nagyon köszönöm!