2024, 03 29, 00:39:19

Szerző Téma: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)  (Megtekintve 106213 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető lasse001

  • Hozzászólások: 729
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Waze - Sygic
  • PDA: Samsung Galaxy S10+ Prism Black ; HUAWEI MediaPad M3 8.4
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #325 Dátum: 2017, 06 23, 18:26:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok

Galaxy s6  gyári 7.0-ás verzióval azzal a problémával küzdök, hogy a telefonon időnként elmegy a hang, ilyenkor nem csörög nem ébreszt, médiát nem tudok lejátszani, még youtube-ról sem.
Eddig csak az újraindítás oldotta meg ideiglenesen.
Csináltam már többször FR-t, volt wipe partion is, de a probléma még mindig nem oldódott meg.
Előző androidon nem jelentkezett ez a probléma, alkalmazásokból is csak azokat használom amit eddig is.
Független telefon, német média marktban vásároltam úgy egy éve.
Valakinem van ötlete mit tudnék  csinálni vele ?

Model: SM920F
AP:920FXXU5EQDF
CP:920FXXU5EQCD
CSC:920FDBT5EQD1
szerviz?

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről


Nem elérhető grimm2

  • Hozzászólások: 7
  • PFC Fan
  • PDA: galaxy s6
  • PDA ROM: G920FXXU5EQDF
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #326 Dátum: 2017, 06 23, 21:54:03 »
Másik fórumon találkoztam még 2 másik emberrel, akik ugyan így jártak szintén s6, egyikük küldte szervizbe is, ott FR után visszaküldték hogy kipróbálták és nincs baja, de nem oldódott meg a gondja mert újra előjött.
Így oda csak végső esetben szeretném küldeni.

Hátha van olyan akinek volt ilyen gondja és sikerült megoldani.

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #327 Dátum: 2017, 06 24, 13:35:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Másik fórumon találkoztam még 2 másik emberrel, akik ugyan így jártak szintén s6, egyikük küldte szervizbe is, ott FR után visszaküldték hogy kipróbálták és nincs baja, de nem oldódott meg a gondja mert újra előjött.
Így oda csak végső esetben szeretném küldeni.

Hátha van olyan akinek volt ilyen gondja és sikerült megoldani.

Régebben a fb messenger okozott hasonló problémákat. Ha van messengered ki kéne próbálni, hogy ha leszeded akkor is csinálja-e? Ha nem hardveres a bibi akkor egy hr is segíthet, ahogy a szervizben csinálták és csak egyenként visszatenni a telepített alkalmazásokat és kiszürni melyik csinálja.
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető grimm2

  • Hozzászólások: 7
  • PFC Fan
  • PDA: galaxy s6
  • PDA ROM: G920FXXU5EQDF
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #328 Dátum: 2017, 06 24, 15:07:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Régebben a fb messenger okozott hasonló problémákat. Ha van messengered ki kéne próbálni, hogy ha leszeded akkor is csinálja-e? Ha nem hardveres a bibi akkor egy hr is segíthet, ahogy a szervizben csinálták és csak egyenként visszatenni a telepített alkalmazásokat és kiszürni melyik csinálja.

Rendben megnézem, most letöröltem a messengert és megnézem előjön-e a hiba megint.
Remélem megoldja a gondot, bár eléggé sokat használom azt az alkalmazást :(
Mit jelent a hr kifejezés mert nem vagyok annyira jártas a témában?

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #329 Dátum: 2017, 06 24, 15:09:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Rendben megnézem, most letöröltem a messengert és megnézem előjön-e a hiba megint.
Remélem megoldja a gondot, bár eléggé sokat használom azt az alkalmazást :(
Mit jelent a hr kifejezés mert nem vagyok annyira jártas a témában?

HR= hard reset = gyári visszaállítás :D
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető grimm2

  • Hozzászólások: 7
  • PFC Fan
  • PDA: galaxy s6
  • PDA ROM: G920FXXU5EQDF
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #330 Dátum: 2017, 06 24, 15:59:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
HR= hard reset = gyári visszaállítás :D

Így már értem :)

Azt is próbáltam már többször is, úgyhogy gondolom valami alkalmazás akad össze valamivel.
Vagy az lehetséges, hogy a rendszer frissítés közben ment valami félre kicsit ?

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #331 Dátum: 2017, 06 24, 16:39:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Így már értem :)

Azt is próbáltam már többször is, úgyhogy gondolom valami alkalmazás akad össze valamivel.
Vagy az lehetséges, hogy a rendszer frissítés közben ment valami félre kicsit ?

Azt azért nem hinném, mert elég sok mindenki panaszkodott és nem csak az s6-ok hanem az s7-ek közt is volt ilyen "hangbaj" :D  és ott jöttek rá, hogy valószínű a messenger okozza. Állítólag azóta már jött frissítés a messengerre és utána már kevesebb baj volt vele. Próbáld ki, hogy egyelőre kapcsold ki. Aztán ha nem áll helyre a  hang akkor lehet másfelé kutakodni. :D
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető grimm2

  • Hozzászólások: 7
  • PFC Fan
  • PDA: galaxy s6
  • PDA ROM: G920FXXU5EQDF
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #332 Dátum: 2017, 06 24, 16:48:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azt azért nem hinném, mert elég sok mindenki panaszkodott és nem csak az s6-ok hanem az s7-ek közt is volt ilyen "hangbaj" :D  és ott jöttek rá, hogy valószínű a messenger okozza. Állítólag azóta már jött frissítés a messengerre és utána már kevesebb baj volt vele. Próbáld ki, hogy egyelőre kapcsold ki. Aztán ha nem áll helyre a  hang akkor lehet másfelé kutakodni. :D

Oké, most letöröltem, de olyan van, hogy 2 ugyan olyan teló ugyan onnan vásárolva nem egyformán viselkedik ?
Mert húgom készüléke semmilyen problémát nem produkált pedig neki is 7.0-van fent és használja a messengert is ?

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #333 Dátum: 2017, 06 24, 18:11:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Oké, most letöröltem, de olyan van, hogy 2 ugyan olyan teló ugyan onnan vásárolva nem egyformán viselkedik ?
Mert húgom készüléke semmilyen problémát nem produkált pedig neki is 7.0-van fent és használja a messengert is ?
Van igen. Ne kérdezd hogyan... és miért de volt rá példa már nem is egy... Hasonló telefon, hasonló rendszer..
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető toroktibi

  • Hozzászólások: 33
  • PDA: Samsung i900
  • PDA ROM: i900DXID1
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #334 Dátum: 2017, 07 15, 07:27:48 »
Sziasztok!

S.O.S segítséget szeretnék kérni tőletek! Van egy S6-osom, gyári független. Rootolva volt. Gondoltam a supersu-ban a teljes unroot-ra rányomok mert nincs szükségem rá. Újraindult de azóta csak a bootkép viilog. MI a megoldás? Odin látja de ugye most a telefont nem tudom használni.

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #335 Dátum: 2017, 07 15, 14:01:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

S.O.S segítséget szeretnék kérni tőletek! Van egy S6-osom, gyári független. Rootolva volt. Gondoltam a supersu-ban a teljes unroot-ra rányomok mert nincs szükségem rá. Újraindult de azóta csak a bootkép viilog. MI a megoldás? Odin látja de ugye most a telefont nem tudom használni.

Szia! Ha még nem sikerült életre keltened akkor talán egy három gombos hard reset segít. Kapcsold ki a telót aztán egyszerre nyomd a hangerő fel+menü+bekapcsoló gombot. Okézd le ha megkérdezi, hogy resetelni akarsz-e és utána ha minden igaz el fog indulni a telefonod, de minden törlődik róla. Képek, zenék, alkalmazások beállítások..
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető copre

  • Hozzászólások: 2
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: primo
  • PDA: ZTE Grand X In
  • PDA ROM: GXI_THUV1.0.0B06
  • Skype: -
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #336 Dátum: 2017, 08 16, 18:43:05 »
Sziasztok!Nem rég csatlakoztam a fórumhoz hogy minél többet megtudjak a rootolásról.Na mármost nemrégiben hozzájuttam egy s6 edge rootolt készülékhez.Nem rootoltam   még illetve nem is unrootoltam.Az a gondom a telefonnal hogy folyamatosan biztonsági tájékoztatás jön értesítésbe jogosulatlan műveletek észlelve címmel. Illetve egyes appokat nem tudok telepíteni pl.facebook. de viszont a facebook lite az simán feltelepíthető.Abban szeretnék valakit megkérni hogy leszeretném venni róla a rootot és hogy mit töltsek le vagy mit ne...jah és a teló nem tudom hogy a root miatt független-e t-mobilos a teló a bejelentkező logó alapján de én most telenor kártyával használom.Lehet hogy valaki kifüggetleníttte de lehet hogy a root miatt.

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #337 Dátum: 2017, 08 17, 10:11:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!Nem rég csatlakoztam a fórumhoz hogy minél többet megtudjak a rootolásról.Na mármost nemrégiben hozzájuttam egy s6 edge rootolt készülékhez.Nem rootoltam   még illetve nem is unrootoltam.Az a gondom a telefonnal hogy folyamatosan biztonsági tájékoztatás jön értesítésbe jogosulatlan műveletek észlelve címmel. Illetve egyes appokat nem tudok telepíteni pl.facebook. de viszont a facebook lite az simán feltelepíthető.Abban szeretnék valakit megkérni hogy leszeretném venni róla a rootot és hogy mit töltsek le vagy mit ne...jah és a teló nem tudom hogy a root miatt független-e t-mobilos a teló a bejelentkező logó alapján de én most telenor kártyával használom.Lehet hogy valaki kifüggetleníttte de lehet hogy a root miatt.

A root eltüntetése: töltsd le az odint és a telefonodhoz tartozó utolsó gyári szoftvert. Segítség a topic elején..
A szoftvert leggyorsabban a "samfirm" nevű aprócska programmal tudod letölteni. Ha bepipálod "binary nature" kis jelölő négyzetet akkor a négyfájlos romot tudod letölteni. Értelem szerűen az odinban mindent odatallózol ahova való. Segítség ebben is a topic elején..

Az pedig, hogy root-olva lett a telefon nem fogja függetlenné tenni. A gyári független telefonra is lehet T-mobilos romot tenni. A telefon hálózat-függetlenítése egészen más tészta. A te készüléked esetében nem fogod tudni megállapítani, hogy házilag avagy gyárilag lett függetlenítve, illetve eleve az volt-e.

A független rom betűjele a XEH ilyet keress.
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető astra19

  • Hozzászólások: 1
  • PFC Fan
  • PDA: samsung
  • PDA ROM: 4.4.2
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #338 Dátum: 2017, 11 05, 18:48:09 »
Sziasztok!
Van egy Samsung Galaxy S6 (SM-G920W8) USA verziós telefonom, tudnátok abban segíteni, hogy hogyan tudnék rá felrakni egy Európai romot, vagy Magyar nyelvet. Előre is köszönöm!  :)

Nem elérhető gerő

  • Hozzászólások: 31
  • PFC Fan
  • PDA: S6 Active
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #339 Dátum: 2017, 11 27, 21:06:57 »
Nekem is államokból van egy s6 active,amire jó lenne a magyar nyelvet feltenni.Rootolni nem akarom.
Model szám SM-G890A,  android : 6.0.1
Baseband : G890AUCU5CPK3
Visszaolvastam,de nem találtam megoldást root nélkül.
Üdv mindenkinek.

Nem elérhető hooker

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2301
  • Nem: Férfi
  • PDA: Caterpillar S41
  • PDA ROM: Gyári
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #340 Dátum: 2017, 11 28, 14:32:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nekem is államokból van egy s6 active,amire jó lenne a magyar nyelvet feltenni.Rootolni nem akarom.
Model szám SM-G890A,  android : 6.0.1
Baseband : G890AUCU5CPK3
Visszaolvastam,de nem találtam megoldást root nélkül.
Üdv mindenkinek.
Azt nézd meg, hogy az unióban hol forgalmazták. Az uniós romokban van magyar nyelv.
Annak az országnak megfelelő romot tegyél fel odinnal.
A tipusszámnak stimmelnie kell!

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről

A stressz akkor alakul ki, amikor az agy megtiltja, hogy valakit pofán vágj. Pedig megérdemelné.

Nem elérhető gerő

  • Hozzászólások: 31
  • PFC Fan
  • PDA: S6 Active
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #341 Dátum: 2017, 11 29, 20:23:28 »
SAjnos csak az usa ban forgalmazzák úgy néz ki,mert csak azt az egy romot találtam hozzá. De kezdek hozzászokni az angol nyelvhez.
Viszont a gyorsindítósávból,(értesítési vagy hogy hívják) amit felülről kell lehúzni,eltünt a mobiladat bekapcsoló.Csak a menüből elérhető.És nem tudom hogy lehet visszavarázsolni.Csak a sorrendet tudom változtatni.
Köszönöm a választ!

Nem elérhető hzoli4

  • Hozzászólások: 1166
  • PDA: htc hd2, Samsung galaxy S5
  • PDA ROM: Htc hd2 NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9-HWA V2.9 [NativeSD] Samsung galaxy S6 5.1.1
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #342 Dátum: 2017, 12 02, 14:54:37 »
Nem hittem volna , hogy 8.0-át megkapja s6 , de hírek alapján úgy néz ki mégis.

Nem elérhető gerő

  • Hozzászólások: 31
  • PFC Fan
  • PDA: S6 Active
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #343 Dátum: 2018, 01 02, 22:57:29 »
Valaki segítsen már,mert nem találok megoldást.Az előbbi leírt hiba már nem érdekel,nincs megoldás.
Most meg az ujabb hibája : hívás befejezésekor ha leveszem a fülemről a telefont,sötét marad a képernyő.Nem tudom lerakni,csak ha megnyomom a bekapcsoló gombot,akkor jön vissza a képernyőkép.
Kvára idegesítő ilyen kategóriájú készüléktől.

Nem elérhető eriklili

  • Hozzászólások: 1824
  • Nem: Nő
  • Anna
  • PDA ROM: S7 Edge G935F,10.1.tablet 4.4.2 gyári,Xiaomi MI 5s+
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #344 Dátum: 2018, 01 07, 08:45:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Valaki segítsen már,mert nem találok megoldást.Az előbbi leírt hiba már nem érdekel,nincs megoldás.
Most meg az ujabb hibája : hívás befejezésekor ha leveszem a fülemről a telefont,sötét marad a képernyő.Nem tudom lerakni,csak ha megnyomom a bekapcsoló gombot,akkor jön vissza a képernyőkép.
Kvára idegesítő ilyen kategóriájú készüléktől.
Szia!Miért nem teszel fel egy 3+1fájlos európai romot.Mindegyikben van magyar nyelv.Sammobilon kiválasztod,samfirm-el letöltöd. Odinnal felteszed. Örülsz. Irj pu-t,ha segítsek!

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #345 Dátum: 2018, 01 07, 14:12:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!Miért nem teszel fel egy 3+1fájlos európai romot.Mindegyikben van magyar nyelv.Sammobilon kiválasztod,samfirm-el letöltöd. Odinnal felteszed. Örülsz. Irj pu-t,ha segítsek!

Az USA-ban forgalmazott telefonra nem tanácsos európai romot feltenni. De! A saját romját felteheted egy teljes HR után hátha...
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető eriklili

  • Hozzászólások: 1824
  • Nem: Nő
  • Anna
  • PDA ROM: S7 Edge G935F,10.1.tablet 4.4.2 gyári,Xiaomi MI 5s+
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #346 Dátum: 2018, 01 07, 14:19:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az USA-ban forgalmazott telefonra nem tanácsos európai romot feltenni. De! A saját romját felteheted egy teljes HR után hátha...
Bocsánat figyelmetlen voltam nem láttam,hogy USA-ból származik!

Nem elérhető gerő

  • Hozzászólások: 31
  • PFC Fan
  • PDA: S6 Active
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #347 Dátum: 2018, 01 07, 22:38:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az USA-ban forgalmazott telefonra nem tanácsos európai romot feltenni. De! A saját romját felteheted egy teljes HR után hátha...
Bocs a hülye kérdésért,de miért nem lehet eu-s romot feltenni az usa-ban forgalmazott telóra? Hiszen a hardver talán ugyanaz,bár az S6 active nem került eus piacra. Amúgy érdekesség: kettő activ telefonom van.Az egyik meghalt alaplapilag,és rendeltem kínábol hozzá. Na ezen már minden nyelv választható,és minden úgy múködik ahogyan kell.

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #348 Dátum: 2018, 01 08, 13:23:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bocs a hülye kérdésért,de miért nem lehet eu-s romot feltenni az usa-ban forgalmazott telóra? Hiszen a hardver talán ugyanaz,bár az S6 active nem került eus piacra. Amúgy érdekesség: kettő activ telefonom van.Az egyik meghalt alaplapilag,és rendeltem kínábol hozzá. Na ezen már minden nyelv választható,és minden úgy múködik ahogyan kell.

Az Európába szánt Samsung telók betűjele a tipusszám után a nagy F betű.  De általában az USA-ban forgalmazott Samsungok  (azért ezt írom, mert nem tudom, hogy más telefonnál is így van-e) nem F betűjelűek és ezért akár téglásíthatja is a telót. Én biztos, hogy nem reszkíroznék. Ki lehet próbálni, de ha valaki nem profi mint ahogy én sem vagyok az, és nem tudja helyrehozni, ha valami gubanc van akkor ezért inkább nem mondok olyat ami esetleg kárt okozhat.
..és a hardver sem ugyanaz. Az amerikai Samsungokban van fm rádió pl.
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető gerő

  • Hozzászólások: 31
  • PFC Fan
  • PDA: S6 Active
Re: Samsung Galaxy S6 rom (gyári)
« Reply #349 Dátum: 2018, 01 09, 19:34:35 »
Az enyémben sincs fm rádió. Nem is értem miért,mivel ez egy igazi túrázó mobil.Ezért is vettem.De amennyi bajom volt már vele,hát elszomorító.Épp most raktam össze,mikrofont cseréltem,mert egyre többen jelezték hogy rosszul hallanak.Még nem teszteltem le,ha jó lesz akkor ragasztom hermetikusan vissza az lcd-t,most csak kétoldalúval raktam vissza.
Nem tudom mi fog még elromlani.Sok telóm volt már,de ami még mindig jól működik,az egy htc sensation.Na azzal nem volt semmi bajom soha.
Üdv.