2024, 03 28, 21:15:50

Szerző Téma: LG G4 - Általános beszélgetés  (Megtekintve 192290 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető chicano69

  • Hozzászólások: 567
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: LG G4 H815
  • PDA ROM: H81520D
LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1550 Dátum: 2017, 07 20, 12:09:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szomoru, hogy egy gyarto altal is elismert TIPUSHIBAT nem javit a szakszerviz, mert a bootloader nyitva volt. Ezek utan en biztos nem vettem volna ujra LG telefont.
Szomorú ez tény, de az LG ezt úgy megcsinálta, hogy nem volt nekem nyitva a bootloader csak le volt kérve a .bin fájl hivatalosan.
Utána következő telefonon nekem se LG lett.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1551 Dátum: 2017, 07 20, 15:18:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szomoru, hogy egy gyarto altal is elismert TIPUSHIBAT nem javit a szakszerviz, mert a bootloader nyitva volt. Ezek utan en biztos nem vettem volna ujra LG telefont.

Javít, csak nem garanciában. De ez eddig is tudott volt.
"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető Rizsi

  • TOPIKGAZDA
  • Örökös tag
  • ****
  • Hozzászólások: 9699
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Maps
  • PDA: OnePlus 11
  • PDA ROM: Stock + Magisk
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1552 Dátum: 2017, 07 20, 17:29:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Javít, csak nem garanciában. De ez eddig is tudott volt.
Ez bizony nem jo magatartas. Mivel itt gyari hibarol van szo amit az LG el is ismert. A bootloader nyitasnak ehez SEMMI koze. A Nexus 5X-eknel is elofordulhat. Ott pl alaplap hiany miatt az egesz telefont cserelik. Tehat fuggetlenul attol, hogy nyitva van e a bootloader vagy nincs MINDEN G4-et es 5X-et erint a problema elobb vagy utobb.

Szerk: A Nexus 5X-et ugy vissza tudom zarni, hogy fastboot oem device-info parancsra mindenhol false-t ir ra. Illetve ennel a vasnal nem kell lekerni semmilyen filet/kodot a gyartotol a bootloader nyitashoz. Akkor mit csinal velem az LG? Nem igazsagtalansag ez a szinten LG, de G4 tulajokkal szemben?

Elrugaszkodva egy kiscsit a tech tematol. Gondoljunk bele ha hasonlo problema adodna egy autonal es igy reagalna ra a gyarto akkor mi lenne a kovetkezmenye.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1553 Dátum: 2017, 07 20, 19:17:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ez bizony nem jo magatartas. Mivel itt gyari hibarol van szo amit az LG el is ismert. A bootloader nyitasnak ehez SEMMI koze. A Nexus 5X-eknel is elofordulhat. Ott pl alaplap hiany miatt az egesz telefont cserelik. Tehat fuggetlenul attol, hogy nyitva van e a bootloader vagy nincs MINDEN G4-et es 5X-et erint a problema elobb vagy utobb.

Szerk: A Nexus 5X-et ugy vissza tudom zarni, hogy fastboot oem device-info parancsra mindenhol false-t ir ra. Illetve ennel a vasnal nem kell lekerni semmilyen filet/kodot a gyartotol a bootloader nyitashoz. Akkor mit csinal velem az LG? Nem igazsagtalansag ez a szinten LG, de G4 tulajokkal szemben?

Elrugaszkodva egy kiscsit a tech tematol. Gondoljunk bele ha hasonlo problema adodna egy autonal es igy reagalna ra a gyarto akkor mi lenne a kovetkezmenye.
A G5-öt is vissza lehet zárni fastboot oem lock - al, de az unlock.bin lekérése imei-hez kötött, és valószínűleg azonnal látható a központi rendszeren. Ezért tök mindegy mit mutat a fastboot getvar unlocked, aki lekérte, több mint valószínű gari bukó.
Párszor kitárgyaltuk már, genya dolog, de megvan rá a gyártó lehetősége hogy ezzel (vissza)éljen. Sajnos...

Ami ebben a helyzetben a G4-nél tudom hogy így van : aki lekérte, de nem használta fel, és bootlop hibája van, neki cserélik garanciában. Ha viszont felhasználta, szinte 99.9% hogy nem.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető koczee

  • Hozzászólások: 62
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: wayteq x995bt
  • PDA: Lg G4
  • PDA ROM: Resurrection Remix 5.8.2 [09.04.2017]
  • Skype: nincs
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1554 Dátum: 2017, 07 20, 21:11:10 »
Szerettem a G4est, ez a bootloader nyitás arr volt jó, hogy mivel a gyári supportja lehalt, mert az újabb modellekre koncentrálnak így még lehetett rá nougat alapú romokat felrakni.A V20ason biztosan nem fogom kinyitni a BL-t, habár ezzel meg az a gond, hogy mivel valamilyen elrontott marketing miatt nem forgalmazzák európában, ezért a hazai LG szintén nem fogja javítani.G6-ra azért nem váltottam mert szerintem visszalépés: se lézeres autófókusz, se cserélhető akksi, se infraport, se értesítési led...persze vízálló, de nem akarok úszni vele. Azt hogy az izzadt fejedhez teszed nyáron a megboldogult G4esem is simán bírta. Egyébbként roppant segítőkészek voltak az LGnél azt mondták ez egy elismert hiba és garancia időn túl is javítják.Csak így pénzért. A többi szervizben mindent meg tudnak csinálni ha betöröd a kamerát, beejted a vízbe, összetöröd a kijelzőt, csak alaplapot nem tudnak cserélni mert nincs hozzá csak a márkaszerviznek. Ha off voltam elnézést!
I'll be back!

Nem elérhető hetn

  • Hozzászólások: 211
  • Navigáció / Navigation: Sygic Waze
  • PDA: GT-i9300, LG G4
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1555 Dátum: 2017, 08 01, 09:02:16 »
Hűűű le sem merem ide írni de több mint 2 éve LG G4 v10c-EUR (5.1) romot használom (-mert ezt még a garanciális készüléken lehetett rootolni bootloader nyitás nélkül :) )
Felröppent a hír, hogy ősszel kiadja az LG a G4-re is a 7.XX androidot, úgy döntöttem kipróbálom. Kérdéseim:
- Ha frissítem, mi kell ahhoz hogy rootoljam? Elég ha megkérem hivatalosan a Bootloader nyitást (mert a garancia kérdése már elavult :) ) , vagy kell hozzá más is (pl: SU+egyéb okosság) ?
- Ha megvan a root jogosultság, vissza lehet-e butítani a KnockCode funkciót min 3 koppintásosra?

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1556 Dátum: 2017, 08 14, 09:42:34 »
Sziasztok....
Az lenne a kérdésem, tudtok-e olyan helyet ahol, a G4 alaplapcserét megcsinálják?!
Elmúlt 2 éves, tehát se nem garis, se nem jótállós, hiába vállalta fel az LG a szavatosságot 2 évre :(
Köszi, előre is!  :hmm:
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető koczee

  • Hozzászólások: 62
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • Navigáció / Navigation: wayteq x995bt
  • PDA: Lg G4
  • PDA ROM: Resurrection Remix 5.8.2 [09.04.2017]
  • Skype: nincs
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1557 Dátum: 2017, 08 14, 11:49:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok....
Az lenne a kérdésem, tudtok-e olyan helyet ahol, a G4 alaplapcserét megcsinálják?!
Elmúlt 2 éves, tehát se nem garis, se nem jótállós, hiába vállalta fel az LG a szavatosságot 2 évre :(
Köszi, előre is!  :hmm:
Én felhívtam egy pár szerviz, mindenhol azt mondták hogy alaplapot csak a márkaszerviz tud cserélni, mert azt nem tudnak szerezni. Egyszerűen nem árulja az LG. Amúgy bármit ki tudnak cserélni. Felhívtam az LG ügyfélszolgálatot, ahol egy nagyon kedves hölgy tájékoztatott, hogy ez egy elismert hiba, ha megvan a számla jótállási időn kívül is javítják. De mivel nyitva van a loader file ezért mehetek kapálni... 60ezer. Kb. 45ért rendelhetsz az Kínából zsír újat!
I'll be back!

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1558 Dátum: 2017, 08 14, 14:05:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én felhívtam egy pár szerviz, mindenhol azt mondták hogy alaplapot csak a márkaszerviz tud cserélni, mert azt nem tudnak szerezni. Egyszerűen nem árulja az LG. Amúgy bármit ki tudnak cserélni. Felhívtam az LG ügyfélszolgálatot, ahol egy nagyon kedves hölgy tájékoztatott, hogy ez egy elismert hiba, ha megvan a számla jótállási időn kívül is javítják. De mivel nyitva van a loader file ezért mehetek kapálni... 60ezer. Kb. 45ért rendelhetsz az Kínából zsír újat!
Igazából számla, gari, minden megvan...  most próbálunk a céges üzletkötőnknél segítséget kérni, hátha sikerül a "vásárlás helyén" kérni a szervizet ... nem bízom benne... :(
Mivel már fel sem veszi a töltést, be sem kapcsol, hogy derül ki a root?
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1559 Dátum: 2017, 08 14, 20:28:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Igazából számla, gari, minden megvan...  most próbálunk a céges üzletkötőnknél segítséget kérni, hátha sikerül a "vásárlás helyén" kérni a szervizet ... nem bízom benne... :(
Mivel már fel sem veszi a töltést, be sem kapcsol, hogy derül ki a root?
2 évesen az akksi is elfáradhatott, főleg ha most meg kapott egy pofont is.
Hogy? Beleraknak egy új akksit, és megnyomják a power gombot, vagy ráteszik egy LG Octupus-ra, és halott állapotban is látszik, hogy a recovery patríción twrp img van, nem a gyári. ;)
De no para, általában nem genyáznak ennyire, csak ha olyan napjuk van. Jobb esetben ha totál élettelen, nem néznek semmit csak kicserélik.
Nekem inkább a két éven túli idővel vannak fenntartásaim. Olvasni olvastam, de hallani nem hallottam hogy ez így is lenne...
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1560 Dátum: 2017, 08 14, 23:19:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
2 évesen az akksi is elfáradhatott, főleg ha most meg kapott egy pofont is.
Hogy? Beleraknak egy új akksit, és megnyomják a power gombot, vagy ráteszik egy LG Octupus-ra, és halott állapotban is látszik, hogy a recovery patríción twrp img van, nem a gyári. ;)
De no para, általában nem genyáznak ennyire, csak ha olyan napjuk van. Jobb esetben ha totál élettelen, nem néznek semmit csak kicserélik.
Nekem inkább a két éven túli idővel vannak fenntartásaim. Olvasni olvastam, de hallani nem hallottam hogy ez így is lenne...
Meglástyuk... azért még adok neki egy esélyt... én is azt gondolom, hogy minden szavatosságon túl vagyok, nincsenek illúzióim, csak gondoltam mégse legyen kuka egy 170eFt-os csoda.... mert anno az volt, ez vitathatatlan... :angyal:
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető andreas49

  • Hozzászólások: 525
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, iGO sz.n. HERE
  • PDA: LG G4 32 Gb - H815
  • PDA ROM: V10g-EUR
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1561 Dátum: 2017, 08 15, 10:36:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Meglástyuk... azért még adok neki egy esélyt... én is azt gondolom, hogy minden szavatosságon túl vagyok, nincsenek illúzióim, csak gondoltam mégse legyen kuka egy 170eFt-os csoda.... mert anno az volt, ez vitathatatlan... :angyal:
Nem tudok róluk semmit, csak egy másik helyen láttam a felhívásukat:
LG G2 G3 G4 G5 BOOTLOOP ÚJRAINDULÁS LOGÓNÁL MEGÁLL KÉKHALÁL JAVÍTÁS BG
0630-2751-493
REA GSM Budapest Rákóczi út 74-76

1 telefont megérhet.

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1562 Dátum: 2017, 08 15, 13:44:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem tudok róluk semmit, csak egy másik helyen láttam a felhívásukat:
LG G2 G3 G4 G5 BOOTLOOP ÚJRAINDULÁS LOGÓNÁL MEGÁLL KÉKHALÁL JAVÍTÁS BG
0630-2751-493
REA GSM Budapest Rákóczi út 74-76

1 telefont megérhet.
Kösziii, megpróbálkozom  O->- O->- O->-
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető andreas49

  • Hozzászólások: 525
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, iGO sz.n. HERE
  • PDA: LG G4 32 Gb - H815
  • PDA ROM: V10g-EUR
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1563 Dátum: 2017, 08 15, 16:46:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kösziii, megpróbálkozom  O->- O->- O->-
Ha lesz róluk tapasztalatod, akkor írj ide légyszi

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1564 Dátum: 2017, 08 15, 18:31:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha lesz róluk tapasztalatod, akkor írj ide légyszi
Persze, természetesen! Vagy ha van más út, azt is megírom...
Azt beszéltük, hogy 20-30eFt között húzzuk meg a határt és plusz próbálunk mindenfelé tájékozódni...
A felett nem nagyon éri meg talán, de én szeretném azért meggyógyítani még :angyal:
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető TiaDalma

  • Hozzászólások: 2144
  • Nem: Nő
  • PDA: Samsung S8+ / RIP LG G4 / SE XperiaMini / (RIP:Google Nexus "1." )
  • PDA ROM: Gyári / Imperium v13.0 (MM) / exMIUI 3.2.22 (4.0.4)
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1565 Dátum: 2017, 08 28, 17:55:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Persze, természetesen! Vagy ha van más út, azt is megírom...
Azt beszéltük, hogy 20-30eFt között húzzuk meg a határt és plusz próbálunk mindenfelé tájékozódni...
A felett nem nagyon éri meg talán, de én szeretném azért meggyógyítani még :angyal:
Sajnos nem sikerült felvenni a kapcsolatot a fenti céggel.
A "jófogás"-on találtam egy hirdetést alaplap cserére 29e-ért (függetlenre), de ebben a pillanatban
nem érzem, hogy meg tudnék bízni a hirdetőben....És elég húzós is, tekintve, hogy esetleg az is elromlik ? :( Nem tudom mit-évő-legyek...  :( :oops:
"Legyen hát minden percnek egy kicsiny bája,
s minden napnak egy méltó folytatása..."(Nefikó)

Nem elérhető jani vagyok

  • Hozzászólások: 44
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: note 4 sm-910
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1566 Dátum: 2017, 09 07, 06:21:45 »
Sziasztok!

Vettem egy lg g4 hg815 gyári független telot a feleségemnek használtan, és az lenne vele a bajom, hogy 5.1 fut rajta. Nem talál frissítést, ill.az lg bridge is azt írja legfrissebb verzió fut.Mi lehet a baj? Hogyan tudnám frissíteni, hogy ne vesszen a gari? (2,5 év )

Nem elérhető andreas49

  • Hozzászólások: 525
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Sygic, iGO sz.n. HERE
  • PDA: LG G4 32 Gb - H815
  • PDA ROM: V10g-EUR
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1567 Dátum: 2017, 09 07, 16:14:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Vettem egy lg g4 hg815 gyári független telot a feleségemnek használtan, és az lenne vele a bajom, hogy 5.1 fut rajta. Nem talál frissítést, ill.az lg bridge is azt írja legfrissebb verzió fut.Mi lehet a baj? Hogyan tudnám frissíteni, hogy ne vesszen a gari? (2,5 év )
Több dolog pontatlan szerintem: hg815 ->H815; 2,5 év gari nem igen létezik.
Frissíteni tudod, ha ismered a telefon régióját, melyet az "LG Phone From" apk letöltésével meg tudod tenni.
Itt kapsz információt a telod egyéb adatairól is. (gyártási idő, régió, serial...). A régió ismeretében le tudod tölteni a megfelelő *.kdz file-t a You are not allowed to view links. Register or Login  oldalról, melyet LG UP segítségével felrakod a telora. A file-k közül a *10 -> 5.1, a *20 -> 6.0
Van még lehetőség az IMEI szám alapján *.kdz keresésre, de az-az oldal kissé pontatlan szerintem.

Nem elérhető jani vagyok

  • Hozzászólások: 44
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: note 4 sm-910
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1568 Dátum: 2017, 09 07, 17:06:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Több dolog pontatlan szerintem: hg815 ->H815; 2,5 év gari nem igen létezik.
Frissíteni tudod, ha ismered a telefon régióját, melyet az "LG Phone From" apk letöltésével meg tudod tenni.
Itt kapsz információt a telod egyéb adatairól is. (gyártási idő, régió, serial...). A régió ismeretében le tudod tölteni a megfelelő *.kdz file-t a You are not allowed to view links. Register or Login  oldalról, melyet LG UP segítségével felrakod a telora. A file-k közül a *10 -> 5.1, a *20 -> 6.0
Van még lehetőség az IMEI szám alapján *.kdz keresésre, de az-az oldal kissé pontatlan szerintem.

Igen h815 és 1 év teljes 2 szoftver.És így nem veszik a gari?Ezzel az lg uppal lehet tèglàzni?Bocs a hülye kérdésekért de már régen foglalkoztam ilyen dolgokkal.

Nem elérhető jani vagyok

  • Hozzászólások: 44
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: note 4 sm-910
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1569 Dátum: 2017, 09 07, 17:18:18 »
Az alkalmazás azt írja ki, hogy europe common. Ez alapján hogy válasszam ki?

Nem elérhető rosencrantz

  • Hozzászólások: 15
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG 4G
  • PDA ROM: Android 6.0
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1570 Dátum: 2018, 02 03, 14:11:08 »
Sziasztok,

túl vagyok már egy nyári alaplapi cserén a jól ismert teljes lehalás miatt, de most megint vacakol  a telefonom.

Olyan, mintha túlterhelődne, percenként 1-2szer pár másodpercre "lefagy", aztán újraéled. Vírusírtó nem mutat semmit, gyári beállítások visszaállítása után a hiba megmaradt.

Van valami tippetek, mi okozhatja ezt?

Nem elérhető rittzo

  • Hozzászólások: 47
  • PDA: Galaxy S5
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1571 Dátum: 2018, 06 21, 10:52:46 »
Sziasztok!
Látom már nem nagyon mozog ez a topik, de hátha valaki látja és érdemben hozzá tud szólni a kérdésemhez. G4-es telefon ota szoftver letöltése után frissítéskor kb 6%-nál hibával leáll. Újraindítás után is ugyan ez a helyzet. Külföldi oldalakon is írnak a hibáról, de megoldást nem találtam rá. Tudtok rá esetleg valami megoldást?

Nem elérhető 1stvan

  • Hozzászólások: 248
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google
  • PDA: i9505, LG G4 H815, LG G-pad 8.3
  • PDA ROM: Iphone 6s+; LG G4 Rooted MM 20B
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1572 Dátum: 2019, 01 20, 17:35:34 »
No itt is rég jártam :-)
Évekkel ezelőtt eladtam a G4-et, de most valamiért rákattantam újra. Persze inkább játszós telefonnak, de vettem egyet újra. Lehet hogy hiányzott a romolás :-)
Kíváncsi leszek meddig bírja :-)
Olyan telót vettem ami zárt bootloaderes volt. Szóval mindent lehetett az elejétől csinálni. Ami nehezítette a mókát, hogy régen win ről romoltam most pedig mac-en kellett megoldani.
Meglepően egyszerű volt így is köszönhetően az ADB-nek ami majdnem teljesen megegyezik a két platformon. Sőt macen egyszerűbb is, mert semmit nem kell telepíteni.
Így a nyitás után jöhetett a twrp és a custom rom.
Először feldobtam egy LineageOs oreot, de nem volt knockon és kicsit lassabb volt, pedig az alap rom kb 500Mb.
Ezért vissza mentem egy MM-ra. A Genisys 4.9-re. Ez bejön. Ha meguntam majd jöhet egy Nougat :-)

Ha valaki hasonló "retro" lázban él és van miről írnia, hajrá :-)  :taps:

Nem elérhető norbi.sz

  • Hozzászólások: 10
  • Navigáció / Navigation: iGO 8.3.4
  • PDA: Samsung Omnia I900 8GB
  • PDA ROM: i900BUHJ2/BUHJ2
Re: LG G4 - Általános beszélgetés
« Reply #1573 Dátum: 2020, 05 14, 07:46:57 »
Sziasztok!

Belefutottam egy kis problémába...
Bootloader nyitása sikeresen megtörtént, felraktam a TWRP-t, majd TWRP-ből install UPDATE-SuperSU-v2.46.zip és újraindítás után bootloop.
Kiveszem az akksit, TWRP-t el tudom indítani, de mit kellene csinálnom, hogy ne téglázzam a telót :D
KDZ-s stock újrahúzás LGUP-al, vagy mi lenne a megfelelő lépés???

Hardresetet csináltam, de ugyanúgy bootloop... (nem hardveres, mert ugye TWRP-t tudok indítani, és még gariban cserés volt az alaplap hardveres bootloop miatt).

THX