2024, 03 28, 23:27:23
Samsung F.A.Q.

Szerző Téma: CyanogenMod 12 Lollipop (5.0.2) [EOL]  (Megtekintve 86805 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető gyu456

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1010
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo Nextgen
  • Skype: gyuszkoh456
CyanogenMod 12 Lollipop (5.0.2) [EOL]
« Dátum: 2014, 12 23, 18:19:25 »
SAMSUNG GALAXY S Plus
(GT-I9001)

Először is kell egy új You are not allowed to view links. Register or Login majd ezután:


Telepítés:
  • Telepítsd az új TWRP 2.8.1.0-t
  • Indítsd újra a TWRP-t (inside TWRP, Home -> Reboot -> Recovery)
  • Töröld az ext4 partíciót (Wipe -> Advanced Wipe -> Select Data -> Repair or Change File System -> Change File System -> EXT4 -> Swipe)
  • Wipe Dalvik Cache, Cache, System and Android Secure (inside Wipe -> Advanced Wipe)
  • Telepítsd a ROM-ot
  • Telepítsd a GAAPS-t
  • Újraindítás
  • Várj néhány percet (kb. 30 perc amíg a boot animáció fut, ez nem boot loop)
  • Élvezd a Lollipop-t

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login



Ami működik:
Audio
Receiving and making calls
GPS
Hardware sensors (Light, Orientation, Compass, Proximity, Acceleration)
Legacy sensors / Virtual sensors (Gravity, Linear acceleration, Rotation vector)
Wifi
Bluetooth
MTP storage
HW accelerated gui
HW accelerated video
Camera
Voip video calls
BLNv10
USB/Wifi tethering
VSync
Phantom key presses filtering
USB OTG (check here for the needed Y cable)
MicroSD exFAT support
zRam
F2FS support for /data partition


Ismert hibák:
Video recording at 720p quality may cause a force close of Camera app, so it's better to use 480p quality until this issue will be fixed


Ami nem működik:
Nothing at the moment...


You are not allowed to view links. Register or Login


FIGYELEM! Semmilyen felelősséget nem vállalok, ha valamilyen oknál fogva a telefont károsodás éri! A felelősség Téged terhel, csak akkor kezdj neki, ha biztos vagy benne mit csinálsz! Fontos! A telepítés előtt töltsd fel 100%-ra az akkumlátort!!!
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #1 Dátum: 2014, 12 23, 18:30:27 »
Szuper a Topik!Viszont a TWRP-vel elég csak a factory resetet megcsinálni mert átformázza alapból a meghajtókat olyanra ami a Lollipopnak kell :)
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #2 Dátum: 2014, 12 23, 19:33:23 »
Nos megemlítenék pár dolgot ami az én esetemben előfordult!Elsőként!Mielőtt nekiálltok a rom telepítésének MINDENT MENTSETEK LE A TELEFONRÓL UGYANIS FULL FORMAT LESZ AMI MINDENT TÖRÖL A KÉSZÜLÉK MINDEN MEMÓRIÁJÁBÓL!

Csak és kizárólag küldő sd-kártyáról települ a rendszer belső memóriáról NEM!(Mivel teljes memóriatörlést végez telepítés közben)

Ez a Rom már csak is ART futtatatási környezetben dolgozik!Minden általunk használt progrmot újra kell telepíteni!(kivéve ha a 4.4.x -rendszerünket ART-ban használtuk és így készítettünk biztonsági mentéseket! )
Netán ha a rom nemtetszik vagy épp nem úgy szuperál mint ahogy a leendő felhasználó azt elképzelte akkor a korábbi rendszerekre való visszatérés kizárólag ODIN-al megoldható méghozzá a REPARTITION opció bepipálásával!(Természetesen a GYÁRI-romot kell vissza flashelni! )
Nekem még nemvolt időm feltenni az 5.0.2-t tehát csak az 5.0.1-van fent :)
Telepítés után a készülékem körülbelül 20-perc után tért magához botrányosan lassú üzemben!De 5-7-perc elteltével megtáltosodott!A rendszer stabilan és gyorsan fut!A programok korrekt sebességel teszik a dolgukat!(Azért ne felejtsük el hogy nem épp egy csúcskategória már az i9001-es készülékünk! ) Összességében a rom stabil gyors és megbízható!Nekem eddig nagyon tetszik annak ellenére hogy még alpha-fázisban tartanak vele a srácok!Bízom benne hogy mivel ez még egy friss rom ezért sokat fognak még  csiszolni raja a rommágusok és idővel készítenek hozzá egy Custom kernelt is!Én bátran ajánlom napi használatra!Ami még lényeges hogy az akkuidőm szinte megegyezik a Kit-Kat alatt tapasztaltakkal!Mindenkinek sok sikert kívánok a romhoz!Netán ha elakadnátok akkor itt a topikban síivesen segítek mindenkinek!
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #3 Dátum: 2014, 12 23, 19:47:20 »
Ami lemaradt!Jelenleg az android 5.0.1-és 5.0.2 csak is FAT32 ben tudja kezelni az SD-kártyánkat Ex-Fat-ban NEM!
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető chubby2o6

  • Hozzászólások: 199
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus, SGS 4 i9505
  • PDA ROM: CM 11.0. 20140910-ION-dev-connection-team release12-ariesve, 4.4.2 gyári
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #4 Dátum: 2014, 12 24, 22:08:37 »
Feltettem.Gapps nélkül gyorsan bebootolt, aztán feltettem azt is, így már tényleg nagyon lassan áll fel a rendszer. Egyelőre optimalizálja az alkalmazásokat, de még csak 30/98-nál jár. Ha belaktam, majd nyilatkozom a működéséről, bár így elsőre nem igazán jön be a Lollipop felülete. Ezt a telót már csak "vésztelónak" fogom használni, szal efelől akár lehet rajta Lollipop is, csak működjön rendesen.

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #5 Dátum: 2014, 12 24, 22:29:56 »
A Kezelőfelület nekem sem nyerte el a tetszésemet de a tudása kárpótol benne :)
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető chubby2o6

  • Hozzászólások: 199
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus, SGS 4 i9505
  • PDA ROM: CM 11.0. 20140910-ION-dev-connection-team release12-ariesve, 4.4.2 gyári
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #6 Dátum: 2014, 12 24, 23:12:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A Kezelőfelület nekem sem nyerte el a tetszésemet de a tudása kárpótol benne :)

Vajon a CM témák kompatibilisek vele? 4.2.2-n és 4.4.4-n a Cobaltot használtam, és nagyon bejött.

Nem elérhető chubby2o6

  • Hozzászólások: 199
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus, SGS 4 i9505
  • PDA ROM: CM 11.0. 20140910-ION-dev-connection-team release12-ariesve, 4.4.2 gyári
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #7 Dátum: 2014, 12 25, 07:04:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Vajon a CM témák kompatibilisek vele? 4.2.2-n és 4.4.4-n a Cobaltot használtam, és nagyon bejött.

Nincs témaválasztási lehetőség, és az Xposed sem kompatibilis a Lollipoppal, így a CM témák sem működnek.
Az létezik, hogy a zárképernyő hátterét sem lehet megváltoztatni?

Nem elérhető chubby2o6

  • Hozzászólások: 199
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus, SGS 4 i9505
  • PDA ROM: CM 11.0. 20140910-ION-dev-connection-team release12-ariesve, 4.4.2 gyári
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #8 Dátum: 2014, 12 25, 09:30:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs témaválasztási lehetőség, és az Xposed sem kompatibilis a Lollipoppal, így a CM témák sem működnek.
Az létezik, hogy a zárképernyő hátterét sem lehet megváltoztatni?

Hát, azt kell mondjam, hogy nekem nem jön be a Lollipop. Olyan jól megszokott, és mostanra ( számomra ) alapvetővé vált dolgok hiányoznak belőle, mint pl. a gyorsbeállítások csempéi, a témaválasztó, a zárképernyő módosítási lehetőségek, Xposed modulok,stb. Az SPlus-on egyelőre marad, de az S4-en inkább maradok a KitKat romoknál.
Nagyon nem laktam be, nem pakoltam tele a megszokott appjaimmal, így a működését nem igazán teszteltem, és a különbséget sem éreztem a dalvik/art környezet között, de azokkal az appokkal, amit feltettem ( billentyűzet, fájlkezelő ), akadás nélkül futott, de ez igaz volt a 4.2.2-re is.
Egyszóval nekem nem igazán jött be, de ezt nem azért írom, hogy bárkit is lebeszéljek róla, érdemes kipróbálni, ha vki nem ragaszkodik az eddigi romokban megszokott dolgokhoz.

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #9 Dátum: 2014, 12 25, 13:54:24 »
Köszönjük hogy megosztottad a tapasztalataidat velünk :) Igen sajnos a nálad fennálló hibák nálam is megtalálhatóak!De ne feledjük hogy még csak egy Alpha-fázisban lévő Rom-ról beszélünk :)
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető chubby2o6

  • Hozzászólások: 199
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus, SGS 4 i9505
  • PDA ROM: CM 11.0. 20140910-ION-dev-connection-team release12-ariesve, 4.4.2 gyári
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #10 Dátum: 2014, 12 25, 18:34:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönjük hogy megosztottad a tapasztalataidat velünk :) Igen sajnos a nálad fennálló hibák nálam is megtalálhatóak!De ne feledjük hogy még csak egy Alpha-fázisban lévő Rom-ról beszélünk :)

Nem annyira tapasztalatok ezek, inkább csak benyomások, mint írtam, nem laktam be a telót, csak egy-két appot tettem fel.
Ja, tudom, hogy alfa, biztos hozzátesznek még ezt-azt, de ettől függetlenül nem vagyok elájulva a Lollipop-tól.

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #11 Dátum: 2014, 12 26, 13:43:00 »
Én sem!Sajnos a divatkategóriát célozták meg ezzel a kinézettel :)De sajnos a témákat még nemigen ehet ART-ban telepíteni :(
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető chubby2o6

  • Hozzászólások: 199
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus, SGS 4 i9505
  • PDA ROM: CM 11.0. 20140910-ION-dev-connection-team release12-ariesve, 4.4.2 gyári
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #12 Dátum: 2014, 12 26, 18:22:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én sem!Sajnos a divatkategóriát célozták meg ezzel a kinézettel :)De sajnos a témákat még nemigen ehet ART-ban telepíteni :(

Előbb-utóbb biztos lesznek megoldások ezekre a dolgokra, de valahogy olyan érzésem volt ezzel a rommal kapcsolatban, hogy fejlesztgették egy darabig, aztán "ááá, jóvanmáezígy" felkiáltással félbehagyták.

Nem elérhető gyu456

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1010
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo Nextgen
  • Skype: gyuszkoh456
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #13 Dátum: 2014, 12 27, 14:35:40 »
Jövőre már jön az 5.1 abban minden hiba ki lesz javítva remélhetőleg
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #14 Dátum: 2014, 12 27, 14:41:43 »
Elképzelhető :)
No de tegnap belemókoltam a rendszerbe ami sajnos egy újratelepítéssel járt :D Immáron az Android Lollipop 5.0.2-t telepítettem fel a készülékemre,de a hozzá járó GAPPS-ból kitöröltem a számomra felesleges dolgokat és így a telefon első indításkor 8pecr alatt üzemkészre felállt!Még ez a rendszer is Alpha fázisban tart de STABIL!

Amiket töröltem a GAPPS-ból:

-GoogleCalendarSyncAdapter (Naptárszinkronizációért felelős folyamat!Nekem nincs rá szükségem! )
-Hangouts                               (A google üzenetküldő alkalmazása!Szintén nem használom! )
-Maps                                      (A google beépített navigációs rendszere!Vannak ennél jobbak is!
-Music2                                    (A google féle zeneáruház! )
-PlayGames                             (A google féle játékszolgáltatások! )
-PlusOne                                  (A google +1 szolgáltatás! )
-Street                                     (A google Street Wiew szolgáltatása! )

Természetesen ezeket a szolgáltatásokat mindenki a saját felhasználásának megfelelően telepíti avayg törli!

A GAPPS-ból való programok eltávolításának a menete:

1.Megnyitod az általad letöltött GAPPS csomagot!(Lehetőleg winrarral!)
2.A megnyitott csomagban elnavigálsz a SYSTEM mappába és megnyitod!
3.A SYSTEM mappán belül elnavigálsz az APP mappába és megnyitod!
4.A felsorolt programok közül amit fölöslegesnek tartasz azt kijelölöd és törlöd a rar-ból!

Fontos hogy semmiképpen ne tömörítsd ki a GAPPS csomagot!Mindenképpen a RAR-csomagon belül dolgozz!
Amiket kitörölsz a rarból az értelem szerűen feltelepülni sem fog a készülékedre ami azért jó nekünk mert nem fog a háttérben sem futni mint telepített alkalmazás!A mi esetünkben a Samsung Galaxy S Plus-t használóknak pedig ez fontos mivel a készülékünk ugye mindössze 512 MB-rammal rendelkezik ami valljuk be nem épp a legtöbb :)
Továbbá!Ha esetleg egy olyan alkalmazást törölsz ki a GAPPS-ból amire később még is szükséged lenne azt a PLAY STOREBÓL visszatelepítheted kivéve a szinkronizálásért felelős szolgáltatásokat!

Amik feltűntek az 5.0.1-hez képest: (Már csak az 5.0.2-érhető el!)

-A felhasználó felület sokkal gördülékenyebb mint az elődjében!
-A hívás idítási idő is szinte azonnali!
-A kezdőképernyő hátterét még mindig nem lehet változtatni!
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #15 Dátum: 2014, 12 27, 15:10:59 »
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető gyu456

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1010
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo Nextgen
  • Skype: gyuszkoh456
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #16 Dátum: 2014, 12 27, 15:25:37 »
Szerintem nagyon szép lett a CM12  :)
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #17 Dátum: 2014, 12 27, 15:40:58 »
Így hogy használom így már kezd megtetszeni nekem is :)
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #18 Dátum: 2014, 12 28, 12:48:30 »
Meg van a megoldás a zárképernyő hátterére és az áttetsző statubarra az Android 5.0.2-ben!

1.Lépjünk a menübe!
2.Lépjünk a Haladó beállításokba!
3.Vegyük ki a pipát az Alacsony Ramhasználat mellől!(Újraindítást igényel!

Ha ezeket megtettünk és újra is indult a készülék mér élvezhetjük is az új design-t :)

Néhány kép a vátozásról:

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető chubby2o6

  • Hozzászólások: 199
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus, SGS 4 i9505
  • PDA ROM: CM 11.0. 20140910-ION-dev-connection-team release12-ariesve, 4.4.2 gyári
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #19 Dátum: 2014, 12 28, 18:58:38 »
Hát, ezt már nem tudom kipróbálni. Ma visszatettem a 4.2.2-s CM 10.1-t.

Nem elérhető gyu456

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 1010
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: iGO Primo Nextgen
  • Skype: gyuszkoh456
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #20 Dátum: 2014, 12 29, 10:44:28 »
Mennyivel másabb így  :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #21 Dátum: 2014, 12 29, 12:49:26 »
chubby2o6:Az általam leírt módosításokkal megéri visszatenni a cm12-t :) Jobban hasít mint a 4.2 :)
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető chubby2o6

  • Hozzászólások: 199
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S Plus, SGS 4 i9505
  • PDA ROM: CM 11.0. 20140910-ION-dev-connection-team release12-ariesve, 4.4.2 gyári
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #22 Dátum: 2014, 12 30, 17:58:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
chubby2o6:Az általam leírt módosításokkal megéri visszatenni a cm12-t :) Jobban hasít mint a 4.2 :)

Nem használom már azt a telót, megmarad szegény vésztelónak, ha esetleg az S4 egy romcserebere során megfeküdne, ne maradjak telefon nélkül.
Megmondom őszintén, nekem a Lollipop felülete "meglátni és megutálni" kategória volt, még sok időnek kell eltelni ahhoz, hogy megbarátkozzak vele. Azért tettem vissza a 10.1-s 4.2.2-t, mert az összes eddigi rom közül, ami megfordult a telómon, ez jött be a legjobban kinézetre is, meg működés szempontjából is.
Őszintén kívánom, hogy legyen sok örömetek a Lollipopban, én még maradok a KitKat-nél.

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #23 Dátum: 2014, 12 30, 19:06:27 »
Valóban a Google idáig szint csak zord és egyszerű külsővel támadott android fronton :)Igaz Samsungéknál a TouchWiz egész jól sikeredett!De most gondoltak egy merészet és belevetették magukat a színesebb életbe :) Elsőre nekem sem tetszett nagyon de így most hogy napiszinten használom így már megbarátkoztam vele :) Nekem pl a színben alkalmazkodó statusbar csík változósága nagyon tetszik :)És az apróbb feturek is tetszenek amik a használat során szépen lassan elő előbukkangatnak :)
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...

Nem elérhető idroiid

  • Hozzászólások: 180
  • Nem: Férfi
  • Samsung Maniac :)
  • PDA: Samsung Galaxy S4 mini (i9195)
  • PDA ROM: Random
Re: Lollipop (5.0.x)
« Reply #24 Dátum: 2014, 12 31, 17:42:43 »
Frissítés érkezett a romhoz!

CM 12.0 Alpha [30/12/2014]:You are not allowed to view links. Register or Login


Kód: You are not allowed to view links. Register or Login
- Lollipop 5.0.2 (LRX22G)
- Synched with latest CyanogenMod 12.0 sources
device/samsung/ariesve
- ril: Ignore call for RIL.getHardwareConfig (credits to Ian Roy)
- device: Add F2FS packages (credits to arco68)
- AriesParts: Add an option for USB-OTG charge mode (credits to tobigun)
- AriesParts: Add a switch for A2DP sink (credits to tobigun)
- AriesParts: Update German translation (credits to tobigun)
- AriesParts: Store persisted props inside /data/property (credits to Christopher83)
- AriesParts: Store A2DP sink status also inside build.prop and /data/property (credits to Christopher83)
- AriesParts: Add common methods to show error and reboot alerts (credits to Christopher83)
- AriesParts: Add a common method to check if the system is supported (credits to Christopher83)
- AriesParts: Add a switch for High-End GFX (credits to Christopher83)
- AriesParts: Update German translation (credits to Christopher83)
- AriesParts: Update Italian translation (credits to Christopher83)
- AriesParts: Add a dedicated tab for Performance options (credits to Christopher83)
build, packages/apps/Dialer, packages/apps/InCallUI
- Keep InCallUI in memory (credits to Pawit Pornkitprasan)
  Ported from CM 11.0, it allows to have a faster in-call user interface when making/receiving calls
kernel
- Kernel 3.4.105
- i2c: chips: fsa9480: Add write-permission for USB-OTG charger type (credits to tobigun)
- Staging: android: binder: More offset validation. (credits to Arve Hjonnevag)
- fs: f2fs: Initial import from [url]https://kernel.googlesource.com[/url] (credits to arco68)
- defconfig: Enable F2FS filesystem (credits to arco68)

Most fogom feltenni!Majd megírom a fel lelhető változásokat :)
Mostanában arra kelek hogy már nem alszok...