2024, 03 29, 08:48:54

Szerző Téma: Caterpillar B15 - FAQ  (Megtekintve 29732 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Caterpillar B15 - FAQ
« Dátum: 2014, 09 07, 11:42:05 »
Sziasztok!
Mivel a nagynevű gyártóknak eddig nem sikerült olyan készüléket gyártaniuk, ami számomra minden igényt kielégít (vízálló, ütésálló, dual SIM, stb...) így egy a telefongyártásban nem nagynevű gyártó készülékét voltam kénytelen beszerezni. Ez lett a Caterpillar B15-ös telefonja és egyáltalán nem bántam meg. Alább felsorolnék pár tudnivalót, például egy teljes mentés készítéséről, frissítésről, rootról és hasonlók.

Az alább leírt dolgokat mindenki kizárólag saját felelősségre végezze! Az itt leírtakból adódó semmilyen problémáért sem a szerzőt, sem ezen fórum üzemeltetőit semmilyen felelősség nem terheli!

Frissítés
A készülék gyári ROM-ja (T-Mobilenál legalábbis) az 1.041.00, aminél már van újabb (1.065.00), azonban hiába is megyünk a beállításokban a frissítésre, csak pörög és pörög, majd egy "szerver nem elérhető" hibaüzenetet kapunk. Ennek oka a Google OTA verziójában keresendő. Egyszerűen csak le kell tölteni a megfelelőt a Cat® oldaláról és telepítés után már le is lehet tölteni a ~85MB-os frissítés, ami nagyobb stabilitást és gyorsabb futást eredményez.

Részletek:
  • Correct the link url to the Catphone support site
  • Add MTK music player with DRM support
  • Scrolling "jittery" in latest Chrome version
  • Translation file update
  • Updated Tweakker app
  • B15 random crackling noise & call drops in SFR.france network

You are not allowed to view links. Register or Login

Root
Semmi extrára, meg hackelésre és csodatevésre nincs szükség. Egyszerűen csak le kell tölteni a You are not allowed to view links. Register or Login programot, feltelepíteni, majd követni a programban írt utasításokat. Letölti a szükséges drivereket is és ~30mp alatt már rootolva is van a telefon. Továbbá Unroot-ot is tud.

Full Backup - You are not allowed to view links. Register or LoginItt kezdődik a bonyolultabb rész. Ha Windows 8/8.1 fut a gépünkön, akkor szükség lesz az You are not allowed to view links. Register or LoginWindows 7 esetében: Reboot -> F8 -> Illesztőprogram digitális aláírásának megkövetelésének letiltása

Én frissítés előtt és után is csináltam egy-egy mentést, hogy ha bármi rosszul sülne el a frissítés során, akkor ne kelljen kétségbeesni.

  • Először is töltsük le a szükséges programokat, drivereket You are not allowed to view links. Register or Login.
  • Csatlakoztassuk Macskánkat® a PC-hez és várjuk meg, amíg feltelepszik az ADB driver (USB hibakeresésnek engedélyezve kell lennie a beállítások/fejlesztési lehetőségeken belül). Ha ez sikertelen, akkor frissítsük a drivert manuálisan az ADB driver mappában lévővel.
  • Ezután telepítsük a MT6577 USB VCOM drivers mappában lévő drivert. Mindenre igent kell nyomni, de ez csak akkor fog menni, ha a fentebbi módszerek egyikével engedélyeztük az aláíratlan driverek telepítését.
  • Indítsuk el az MTKdroidTools.exe-t az “Mtk_Android2.4.3\MtkDroidTools” mappából. ~20 mp-en belül fel kell ismernie a telefont. Ha nem, akkor vissza az elejére. :)
  • Amint felismerte a készüléket, nyomjunk a Block Maps-re. Készítsük egy képernyőmentést, majd nyomjunk a Create scatter file gombra. Mentsük el ezt a fájlt egy biztonságos helyre.
  • Indítsuk el a Flash_tool.exe-t az “SP_Flash_Tool_v3.1304.0.119" mappából, ahol az alábbiakat kellene látni a Download és Read Back füleken:

    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
    visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

    A Download fülön kattintsunk a Scatter-loading gombra és keressük ki az előzetesen lementett scatter fájlt. Ezután a Read Back fülön egyesével kattintsunk duplán minden sorra, majd keressük ki, hogy hová szeretnétek menteni az adott fájlokat, mert nem hinném, hogy oda ahová én. :) Valamint mindenki ellenőrizze le, hogy a megadott címek és méretek egyeznek-e a korábban csinált képernyőmentésen lévőkkel. Ha nem, akkor javítani kell!!!
  • Kapcsoljuk ki a készüléket, majd nyomjuk meg az SPFlash-ben a Read back gombot. Ezt követően tartsuk nyomva a készülék oldalán lévő mindhárom gombot és a power gombot is. Amint bármi történés lesz az SPFlash ablakában (elkezd futni a folyamatjelző) elengedhetjük és várunk. ~5-10 perc alatt meg fog történni a teljes mentés. Amikor készen van, egy zöld karika fog felugrani a számítógép képernyőjén.
  • Tömörítsük be (zip/rar/7Zip) az elkészült fájlokat és rakjuk biztonságos helyre.

Ha a készülék nem tölti le az EPO fájlokat:
Az EPO (Extended Prediction Orbit) segít a GPS-nek gyorsabban ráállni pozíciónkra, azonban az EPO szerverei nem büszkélkedhetnek a stabilitás címkével. Sokszor előfordul, hogy nem hajlandóak letölteni az EPO.DAT-ot, ami 1 hónapra előre tartalmazza a GPS műholdak pozícióit. Ez esetben használhatjuk az You are not allowed to view links. Register or Login nevű programot a Play-ról. Vagy manuálisan is letölthetjük a 2 fájlt a Mediatek oldaláról, amiket utána be kell tenni a /data/misc mappába a készüléken (csak root esetében lehet hozzáférni!). Lehetséges, hogy csak reboot után fogja látni a készülék. Ezt a Beállítások/Helyhozzáférés/GPS-műholdak/EPO-beállítások menün belül tudjuk ellenőrizni. Ha a letöltési idő megegyezik az új fájlok dátumával, akkor minden rendben van.  ;)

A letöltési linkek a következők:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login


Init.d támogatás
Az You are not allowed to view links. Register or Login applikáció tökéletesen megfelel a célnak. Semmilyen ügyeskedésre nincs szükség, csupán root-ra.

Szerviz menü: *#*#3646633#*#*

ROM-ok:
You are not allowed to view links. Register or Login

ROM elnevezések magyarázata:
EMEA = Europe, the Middle East and Africa
US = United States

DS = Dual SIM
SS = Single SIM

Egyelőre ennyi.  :taps:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #1 Dátum: 2014, 09 16, 21:20:58 »
CWM (ClockWorkMod) Recovery telepítése:

  • Az USB hibakeresésnek engedélyezve kell lennie!
  • Root szükséges!
  • MTK VCOM Drivers-nek telepítve kell lennie!
  • Le kell tölteni az legújabb MtkDroidTools-t You are not allowed to view links. Register or Login.
  • Csatlakoztassuk Macs®kánkat a PC-hez.
  • Indítsuk el az MtkDroidTools-t és várjuk meg míg felismeri a készüléket.
  • Katt jobbra lent a ROOT gombra.
  • Majd a root, backup, recovery fülre.
  • A Backup gomb megnyomásával készítsünk teljes mentést a Macsek®ról! Ha bármi balul sül el, akkor legalább legyen hová nyúlni. ;)
  • Kattintsunk a "To use boot from phone"-ra, majd nyomjuk meg a Recovery and Boot gombot.
  • A "To make CWM recovery automatically?" kérdésre válaszoljunk Igennel.
  • Az "If phone isn't loaded, it is necessary to flash this file through FlasTool! Install patched boot to phone?" feliratú felugró ablaknál a helyes válasz a Nem!
  • Majd az "Install created recovery to phone?" kérdésre pedig válaszoljunk Igennel!
  • EZ VÁLASZHATÓ! A "To reload phone in recovery?" kérdésre ha igent nyomunk, akkor a készülék újraindul és betölti az imént felrakott CWM Recovery-t, amivel egyúttal ki is derül, hogy sikeres volt-e az akciónk. :)
  • Innentől fogva szabad az út a Nandroid backupok, update.zip-ek és egyedi ROM-ok előtt!  :taps:
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető pezus

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: i8000NXXJH1
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #2 Dátum: 2014, 10 30, 08:34:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
CWM (ClockWorkMod) Recovery telepítése:

  • Az USB hibakeresésnek engedélyezve kell lennie!
  • Root szükséges!
  • MTK VCOM Drivers-nek telepítve kell lennie!
  • Le kell tölteni az legújabb MtkDroidTools-t You are not allowed to view links. Register or Login.
  • Csatlakoztassuk Macs®kánkat a PC-hez.
  • Indítsuk el az MtkDroidTools-t és várjuk meg míg felismeri a készüléket.
  • Katt jobbra lent a ROOT gombra.
  • Majd a root, backup, recovery fülre.
  • A Backup gomb megnyomásával készítsünk teljes mentést a Macsek®ról! Ha bármi balul sül el, akkor legalább legyen hová nyúlni. ;)
  • Kattintsunk a "To use boot from phone"-ra, majd nyomjuk meg a Recovery and Boot gombot.
  • A "To make CWM recovery automatically?" kérdésre válaszoljunk Igennel.
  • Az "If phone isn't loaded, it is necessary to flash this file through FlasTool! Install patched boot to phone?" feliratú felugró ablaknál a helyes válasz a Nem!
  • Majd az "Install created recovery to phone?" kérdésre pedig válaszoljunk Igennel!
  • EZ VÁLASZHATÓ! A "To reload phone in recovery?" kérdésre ha igent nyomunk, akkor a készülék újraindul és betölti az imént felrakott CWM Recovery-t, amivel egyúttal ki is derül, hogy sikeres volt-e az akciónk. :)
  • Innentől fogva szabad az út a Nandroid backupok, update.zip-ek és egyedi ROM-ok előtt!  :taps:

Kedves Rapid!
Leírnád a mentett gyári backupod feltöltésének menetét? Próbáltam bezippelni és recoveryből telepíteni, de nem megy. Köszi

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #3 Dátum: 2014, 10 31, 07:46:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Kedves Rapid!
Leírnád a mentett gyári backupod feltöltésének menetét? Próbáltam bezippelni és recoveryből telepíteni, de nem megy. Köszi

Visszatöltés menete a következő:
Az MtkDroidTools-ban a "root, backup, recovery" fülön a "To prepare blocks for FlashTool" gombra kell kattintani, majd az előzőleg elkészített mentés mappájából be kell tallózni a .md5 fájlt. Ekkor a MtkDroidTools dolgozik egy kicsit, majd kiírja, hogy "copying is complete".

Ekkor el kell indítani az SP Flash Tool-t, ahol a "Scatter-loading" gombra kattintva be kell tallózni az előzőleg használt mentés mappájában létrejött "!Files_to_FlashTool" mappából a scatter txt fájlt.

Ezt követően ki kell választani, vagyis be kell pipálni, hogy konkrétan mit szeretnél visszatölteni. Ha a CWM Recovery nem jött össze, akkor elég csak a RECOVERY partíciót visszatölteni. A rendszer az ANDROID (system.img) alatt rejtőzik. Ha az egészet, akkor minden maradhat, ahogy van és mehet a teljes visszatöltés a "Firmware -> Upgrade" gombbal.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető pezus

  • Hozzászólások: 10
  • PDA: Omnia 2
  • PDA ROM: i8000NXXJH1
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #4 Dátum: 2014, 11 01, 07:18:55 »
Köszönöm a segítséget, csak az a baj, hogy már annyira összehullott a rendszer rajta, hogy nem bírom  bekapcsolni az adb-t sem, illetve recoveryből sem csinálja meg a wipe-ot. Látszólag végigfut, de ha úrjaindítom utána ugyan olyan rossz és semmi nincs kitörölve belőle. Szóval szerintem itt már csak az upate.zip segítene recoveryből, de azt meg nem tudok csinálni. Erre van ötleted? Vagy esetleg van ennek valahogy fastbootja? Mert akkor onnan lehetne még próbálkozni a -w paranccsal...

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #5 Dátum: 2014, 11 04, 08:11:31 »
Ha már van egy mentés, akkor nem kell adb. Az SPFlashTool anélkül is fel kell ismerje.
Nekem van gyári mentésem EMEA_DS változathoz. Azt fel tudom tölteni valahová.
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Vancsodi

  • Hozzászólások: 3
  • PFC Fan
  • PDA: b15
  • PDA ROM: 4.1
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #6 Dátum: 2015, 01 26, 21:38:56 »
Sziasztok,

Úgy jártam hogy egyszer csak fogta magát öcsém telója(b15) és állandóan alkalmazás sajnos leállt hiba üzenettel bombáz. Másodpercenként egy csináltam már más telón visszaállítást recoverybe lépek megcsinálja és semmi nem változik. Nemtudok rájönni mit kéne tennem próbálkozok flashtoolal de nem nagyon értek hozzá. Lenne valakinek valami ötlete. Például: gyári romot hogyan bírom visszaállítani vagy hasonló.

Előre is köszi.

Nem elérhető Rapid

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2659
  • Nem: Férfi
  • Kütyüológus
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: Honor 7
  • PDA ROM: PLK-L01C432B380
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #7 Dátum: 2015, 01 27, 07:57:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,

Úgy jártam hogy egyszer csak fogta magát öcsém telója(b15) és állandóan alkalmazás sajnos leállt hiba üzenettel bombáz. Másodpercenként egy csináltam már más telón visszaállítást recoverybe lépek megcsinálja és semmi nem változik. Nemtudok rájönni mit kéne tennem próbálkozok flashtoolal de nem nagyon értek hozzá. Lenne valakinek valami ötlete. Például: gyári romot hogyan bírom visszaállítani vagy hasonló.

Előre is köszi.

Melyik alkalmazás áll le folyamatosan?
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Vancsodi

  • Hozzászólások: 3
  • PFC Fan
  • PDA: b15
  • PDA ROM: 4.1
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #8 Dátum: 2015, 01 27, 08:03:30 »
Nagyából az összeset felsorolja böngészőtöl az alap andoid folyamatokig.

Nem elérhető gamerz

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PDA: Apple iPhone 6
  • PDA ROM: iOS 8.1.2
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #9 Dátum: 2015, 02 23, 23:42:24 »
Szia, nem tudom aktuális-e még vagy hogy tudsz mondani rá valamit! Van nekem egy ilyen készülékem és egyszerűen összedőlt a szoftver a telefonon, most usbn fel-le csatlakoztatja és mtk-ként felismeri... FlashTool van, firmware van hozzá, de az a scatter... sehol se vagy ami van a neten hozzá azokra mind invalid-ot mond a tool.. Tudsz esetleg valamit ?

Köszönöm

Nem elérhető Vancsodi

  • Hozzászólások: 3
  • PFC Fan
  • PDA: b15
  • PDA ROM: 4.1
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #10 Dátum: 2015, 02 25, 18:28:01 »
Üdv,

Nem tudok segíteni én 3 nap próbálkozás után feladtam mert ugyanis garis volt a készülék és mondtam öcsémnek vigye vissza, ami nem is baj mert valami alkatrész halt meg ami miatt nem engedte visszaállítani gyárira. Picit furcsáltam de öcsémet ezzel a szöveggel fogadták. Végül is most jó a teló az a lényeg. Remélem neked nagyobb szerencséd lesz.

Nem elérhető atex27

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: cat b15
  • PDA ROM: 4.1.2
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #11 Dátum: 2015, 10 10, 13:51:10 »
Sziasztot! Az itt
található gyári romot akartam felrakni de nincs benne MD5 file, be lehet valahonan szerezni?

Köszi Attila

Nem elérhető Lukács Endre

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: caterpillar B15
  • PDA ROM: 3.4.0
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #12 Dátum: 2016, 05 16, 18:46:04 »
sziasztok az lenne a kérdésem hogy olyan esetben mir lehet csinálni ha   alkalmazást akartam törölni hogy több legyen a memoriám mármint a rendszeralkalmazás törlésével  ezért lerotool tam és véletlenül kitöröltem egy olyant hogy a beállitás varázsló az miután visszaakartam állitani a gyáribeállitásokra a telefont a  megjelent egy hibaüzenet az Üdvözöljük felirat után hogy  Beállitás Varázsló sajnos leállt  és nem mennt tovább na én most lereseteltem az egészet  csináltam system resetet minden nulla nincs rajta semmi  recoveri menübe betudok lépni de nem találok értelmes romot sem értelmes választ létszives valaki irjon

Nem elérhető bvili45

  • Hozzászólások: 1
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: caterpillar b15q
  • PDA ROM: caterpillar b15q
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #13 Dátum: 2016, 12 12, 21:01:15 »
Szia.
Egy munkatársam, imádja ezt a telót (b15q) és úgy gondolta jó ötlet a tengereben videózni vele. Garanciát  bukta
mert sos vízre nincs garancia. Tönkrement a kijelző , kicseréltem ,rá egy hétre megállt az alsó 3 gomb a kijelzőn (hom , vissza stb. ) A Touch panel auto teszt hibát jelez (  Fail CH_B[1]=3  )
Tudsz segíteni, mert így használhatatlan.
Köszönüm

Nem elérhető hooker

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2301
  • Nem: Férfi
  • PDA: Caterpillar S41
  • PDA ROM: Gyári
Re: Caterpillar B15 - FAQ
« Reply #14 Dátum: 2017, 06 18, 13:41:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia.
Egy munkatársam, imádja ezt a telót (b15q) és úgy gondolta jó ötlet a tengereben videózni vele. Garanciát  bukta
mert sos vízre nincs garancia. Tönkrement a kijelző , kicseréltem ,rá egy hétre megállt az alsó 3 gomb a kijelzőn (hom , vissza stb. ) A Touch panel auto teszt hibát jelez (  Fail CH_B[1]=3  )
Tudsz segíteni, mert így használhatatlan.
Köszönüm
Sziasztok.
Vettem egy S60 as telót. Órákig simán bírja a fűrdőgatyám zsebében a Balcsiban.

Tapatalkkal küldve, CAT S60 telómról.

A stressz akkor alakul ki, amikor az agy megtiltja, hogy valakit pofán vágj. Pedig megérdemelné.