2024, 10 19, 02:55:06

Szerző Téma: LG G2 - Custom romok, kernelek - Frissítve - 2015.01.04.  (Megtekintve 225429 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető sastojas

  • Hozzászólások: 944
  • Nem: Férfi
    • nk-photography.hu
  • PDA: 6S
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #500 Dátum: 2014, 07 15, 08:55:34 »
Elmentünk kirándulni feltettem a MIUI-t ha már olyan jó a kamera. Erre nem indul el, állandóan kilép. Még jó hogy volt backup! :(

Nem elérhető perna

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2128
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
    • G+
Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #501 Dátum: 2014, 07 15, 09:01:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elmentünk kirándulni feltettem a MIUI-t ha már olyan jó a kamera. Erre nem indul el, állandóan kilép. Még jó hogy volt backup! :(
Most megyünk 4 napra pihenni.
MIUI_multi lang. Ezen mostanra  kijavították a kamerát.Van biztonsági mentésem, egy másik recoveryvel, de, a világért sem raknám vissza... :D

Tapatalk-kal küldve az én hűen szolgáló LG G2-mről

You are not allowed to view links. Register or Login
A privát üzenetnek tartalmazni kell az alábbi karaktersorozatok legtöbbjét: Aprilia Dorsoduro 1200, majrécsík, lóerők éjszakája, körmös csülökpörkölt, 80C-100D, Johnnie Walker, nálad, nálam. Ellenkező esetben itt a fórum...

Nem elérhető sastojas

  • Hozzászólások: 944
  • Nem: Férfi
    • nk-photography.hu
  • PDA: 6S
Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #502 Dátum: 2014, 07 15, 12:55:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Most megyünk 4 napra pihenni.
MIUI_multi lang. Ezen mostanra  kijavították a kamerát.Van biztonsági mentésem, egy másik recoveryvel, de, a világért sem raknám vissza... :D

Pontosan melyiket tetted fel?

Nem elérhető perna

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2128
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
    • G+
Re: Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #503 Dátum: 2014, 07 15, 13:48:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pontosan melyiket tetted fel?
Azt amit privátban belinkeltem. (Xiaomi.eu) És,úgy rakd fel,ahogy írtam. Az a biztos... ;-)

Tapatalk-kal küldve az én hűen szolgáló LG G2-mről

You are not allowed to view links. Register or Login
A privát üzenetnek tartalmazni kell az alábbi karaktersorozatok legtöbbjét: Aprilia Dorsoduro 1200, majrécsík, lóerők éjszakája, körmös csülökpörkölt, 80C-100D, Johnnie Walker, nálad, nálam. Ellenkező esetben itt a fórum...

Nem elérhető Swy00

  • Hozzászólások: 908
  • PFC Fan
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #504 Dátum: 2014, 07 15, 13:57:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Koszi, ez jobb megoldas. Ez az xposed installer okoz valamit esetleg cloudystockon? Csak mert lehet h fenthagyom. Probalgatnam vele az amazonos appstore-t is, hatha...
Na ost hiaba tettem fel a dpi fuggetlen play-t, megint visszaallt es nem tudok letolteni programokat. Az xposeddal meg az a baj h nem tamogatja az ART futtatást, így most pislogok, hogy mit csináljak. Leszedem és aztán visszaállítom a dpi-t.l, de ez így eleg gagyi megoldás. Az ART-ot meg nem kivánom mellőzni.

Nem elérhető sastojas

  • Hozzászólások: 944
  • Nem: Férfi
    • nk-photography.hu
  • PDA: 6S
Re: Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #505 Dátum: 2014, 07 15, 14:14:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azt amit privátban belinkeltem. (Xiaomi.eu) És,úgy rakd fel,ahogy írtam. Az a biztos... ;-)

Tapatalk-kal küldve az én hűen szolgáló LG G2-mről
Rendben és köszi! A privát cuccot is! ☺

Nem elérhető drmotto

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 6348
  • Nem: Férfi
  • Márklár
  • Navigáció / Navigation: Waze
  • PDA: LG G4 / Tab2 7.0 (2x)
  • PDA ROM: Stock V10e / Stock 4.1.2
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #506 Dátum: 2014, 07 15, 15:30:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na ost hiaba tettem fel a dpi fuggetlen play-t, megint visszaallt es nem tudok letolteni programokat. Az xposeddal meg az a baj h nem tamogatja az ART futtatást, így most pislogok, hogy mit csináljak. Leszedem és aztán visszaállítom a dpi-t.l, de ez így eleg gagyi megoldás. Az ART-ot meg nem kivánom mellőzni.

ART-ról eddig nem volt szó. :-D
Valszeg a RR3 nem ART kompatibilis. Tedd vissza a dalvikot, hátha.

G2T4

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."
"Csak a Puffin ad neked erőt, és mindent lebíró akaratot!"

Nem elérhető Gorbeee

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG G2 d802
  • PDA ROM: CyanogenMod
  • Skype: gorbeee.
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #507 Dátum: 2014, 07 15, 22:11:32 »
Sziasztok,

Egy kis megerősítést szeretnék kérni. :)

CM11 + TWRP van jelenleg a gyárilag független magyar régiós készülékemen. Úgy döntöttem, hogy vissza teszem a gyári LG ROM-ot és visszaállítok mindent az eredeti állapotba. Főleg kíváncsiság miatt tettem fel a CM-et, de a gyári LG garancia miatt szeretném visszaállítani.


Az első kérdésem az lenne, hogy a You are not allowed to view links. Register or Login linken gondolom a HUNGARY_OPEN_16G opciót kell választanom. Ott mindegy hogy melyiket szedem le? Vajon melyik a legfrissebb? Én a "192 6HU/HUNGARY_OPEN_16G   V20F   LGD802   1.63 GiB   466"ra tippelek.

A második kérdésem az az lenne, hogy ha jól értem a fórumon olvasottakat akkor a LG Flash Tool 2014 programmal Download módban csak feltelepítem a letöltött szoftvert?!

Köszönöm szépen a segítséget.

Szép estét.

Udv. Gorbeee

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #508 Dátum: 2014, 07 15, 22:45:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok,

Egy kis megerősítést szeretnék kérni. :)

CM11 + TWRP van jelenleg a gyárilag független magyar régiós készülékemen. Úgy döntöttem, hogy vissza teszem a gyári LG ROM-ot és visszaállítok mindent az eredeti állapotba. Főleg kíváncsiság miatt tettem fel a CM-et, de a gyári LG garancia miatt szeretném visszaállítani.


Az első kérdésem az lenne, hogy a You are not allowed to view links. Register or Login linken gondolom a HUNGARY_OPEN_16G opciót kell választanom. Ott mindegy hogy melyiket szedem le? Vajon melyik a legfrissebb? Én a "192 6HU/HUNGARY_OPEN_16G   V20F   LGD802   1.63 GiB   466"ra tippelek.

A második kérdésem az az lenne, hogy ha jól értem a fórumon olvasottakat akkor a LG Flash Tool 2014 programmal Download módban csak feltelepítem a letöltött szoftvert?!

Köszönöm szépen a segítséget.

Szép estét.

Udv. Gorbeee
Szia!

A tudástárban van link az open 20F romhoz (D802) amit, igen a Flastool 2014-el kell felraknod. CM-ről ajánlott a CSE flash,  azaz a teljes törléssel való kdz. A belső sd-t törli!

Üdv. :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Gorbeee

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG G2 d802
  • PDA ROM: CyanogenMod
  • Skype: gorbeee.
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #509 Dátum: 2014, 07 15, 22:50:47 »
Köszönöm szépen a gyors választ. :)

Egy kérdésem lenne még. :) Mi a különbség a v10b v10e v20b v20f között? :)

Udv. Gorbeee

You are not allowed to view links. Register or Login
Szia!

A tudástárban van link az open 20F romhoz (D802) amit, igen a Flastool 2014-el kell felraknod. CM-ről ajánlott a CSE flash,  azaz a teljes törléssel való kdz. A belső sd-t törli!

Üdv. :)

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #510 Dátum: 2014, 07 15, 22:54:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm szépen a gyors választ. :)

Egy kérdésem lenne még. :) Mi a különbség a v10b v10e v20b v20f között? :)

Udv. Gorbeee
Ami 10-el kezdődik az 4.2.2-es JellyBean, ami 20-al, az 4.4.2-es KitKat rom. A végén a betű jel, a kiadott verziók  időbeli frissességét jelöli, tehát a mostani legfrissebb a V20F verzió.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Gorbeee

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG G2 d802
  • PDA ROM: CyanogenMod
  • Skype: gorbeee.
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #511 Dátum: 2014, 07 15, 22:56:52 »
Nincs több kérdésem. :)
Köszönöm a segítséged. :)

Szép estét.

Udv. Gorbeee

You are not allowed to view links. Register or Login
Ami 10-el kezdődik az 4.2.2-es JellyBean, ami 20-al, az 4.4.2-es KitKat rom. A végén a betű jel, a kiadott verziók  időbeli frissességét jelöli, tehát a mostani legfrissebb a V20F verzió.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #512 Dátum: 2014, 07 15, 23:01:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nincs több kérdésem. :)
Köszönöm a segítséged. :)

Szép estét.

Udv. Gorbeee
Szívesen!

Köszi viszont. :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Swy00

  • Hozzászólások: 908
  • PFC Fan
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #513 Dátum: 2014, 07 15, 23:38:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ART-ról eddig nem volt szó. :-D
Valszeg a RR3 nem ART kompatibilis. Tedd vissza a dalvikot, hátha.

G2T4
Na kipróbálgattam és kiderült, h ART-tal működik szoval csak a dpi-vel lehet problémája. Ha valami kell, akkor átállítom a dpi-t. Nem tudok jobbat. Állandó megoldás lehetne az appsetting nodul de akkor az art veszik el. Most fut az rr3, mert még normál dpi-n szedtem le, viszont most kisebbre vettem es meg art-ot is rakukdtem. Fut szepen.

Nem elérhető Gorbeee

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG G2 d802
  • PDA ROM: CyanogenMod
  • Skype: gorbeee.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #514 Dátum: 2014, 07 16, 00:02:37 »
Elkezdtem a folyamatot. Amikor bedugom a gépbe a telefont CDC Serial illesztőprogramot telepít a végtelenségig és amikor elindítom a folyamatot akkor Phone Read Informationt ír ki. Olyan mintha nem ismerné fel a program a készüléket, de a drivert pedig telepítettem. :(

Van esetleg valami jótanácsotok? :)

UP1:

Sikerült elindítanom a folyamatot, de a laptopon kiírt valami hibát, hogy a szerverhez nem tud csatlakozni de közben már a telefonon elindult a telepítés és meg is állt 19%nál at install. Úgy látom, hogy nem is fog tovább menni és most nem merem lehúzni a gépről. :(

You are not allowed to view links. Register or Login
Na kipróbálgattam és kiderült, h ART-tal működik szoval csak a dpi-vel lehet problémája. Ha valami kell, akkor átállítom a dpi-t. Nem tudok jobbat. Állandó megoldás lehetne az appsetting nodul de akkor az art veszik el. Most fut az rr3, mert még normál dpi-n szedtem le, viszont most kisebbre vettem es meg art-ot is rakukdtem. Fut szepen.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #515 Dátum: 2014, 07 16, 05:10:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elkezdtem a folyamatot. Amikor bedugom a gépbe a telefont CDC Serial illesztőprogramot telepít a végtelenségig és amikor elindítom a folyamatot akkor Phone Read Informationt ír ki. Olyan mintha nem ismerné fel a program a készüléket, de a drivert pedig telepítettem. :(

Van esetleg valami jótanácsotok? :)

UP1:

Sikerült elindítanom a folyamatot, de a laptopon kiírt valami hibát, hogy a szerverhez nem tud csatlakozni de közben már a telefonon elindult a telepítés és meg is állt 19%nál at install. Úgy látom, hogy nem is fog tovább menni és most nem merem lehúzni a gépről. :(
Az driver install hiba lesz. Remélem azóta sikerült.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető perna

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2128
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
    • G+
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #516 Dátum: 2014, 07 16, 08:52:18 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Elkezdtem a folyamatot. Amikor bedugom a gépbe a telefont CDC Serial illesztőprogramot telepít a végtelenségig és amikor elindítom a folyamatot akkor Phone Read Informationt ír ki. Olyan mintha nem ismerné fel a program a készüléket, de a drivert pedig telepítettem. :(

Van esetleg valami jótanácsotok? :)

UP1:

Sikerült elindítanom a folyamatot, de a laptopon kiírt valami hibát, hogy a szerverhez nem tud csatlakozni de közben már a telefonon elindult a telepítés és meg is állt 19%nál at install. Úgy látom, hogy nem is fog tovább menni és most nem merem lehúzni a gépről. :(
A CDC serialra én nem tálaltam megoldást, sehol az interneten, viszont, ha emergency módban csinálod végig kell mennie. Kap egy új .com portot a készülék, a win nem vizsgálgat semmit, csak tolja rá a szoftvert. Erre a szitura ez a megoldás. Én a 8.1 -es,első kiadású drivert használom a mai napig, azzal feltelepül 2 másik driver is.

Tapatalk-kal küldve az én hűen szolgáló LG G2-mről

You are not allowed to view links. Register or Login
A privát üzenetnek tartalmazni kell az alábbi karaktersorozatok legtöbbjét: Aprilia Dorsoduro 1200, majrécsík, lóerők éjszakája, körmös csülökpörkölt, 80C-100D, Johnnie Walker, nálad, nálam. Ellenkező esetben itt a fórum...

Nem elérhető Gorbeee

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG G2 d802
  • PDA ROM: CyanogenMod
  • Skype: gorbeee.
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #517 Dátum: 2014, 07 16, 20:02:51 »
Köszönöm a segítséget. :)

Minden rendben van. :)

Udv. Gorbeee

Tapatalk @ LG G2


Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #518 Dátum: 2014, 07 16, 20:06:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Köszönöm a segítséget. :)

Minden rendben van. :)

Udv. Gorbeee

Tapatalk @ LG G2
Nadejó.  :ok:

Mi volt a bibi?
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Gorbeee

  • Hozzászólások: 13
  • Nem: Férfi
  • PDA: LG G2 d802
  • PDA ROM: CyanogenMod
  • Skype: gorbeee.
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #519 Dátum: 2014, 07 16, 20:10:39 »
Miután lefagyott telepítés közben nem mertem lehúzni a kábelt és kíváncsiságból elindítottam újra a telepítést a gépen. Amikor a számítógép kiírta a hibát és hogy lépjek ki a programból újra nem léptem ki hanem vártam amíg befejezi a telepítést a telefon.
A driver hiba nem oldódott meg közben szóval hogy mi történt azt akkor sem és most sem értem de az a lényeg hogy sikerült. :)

Udv.  Gorbeee

Tapatalk @ LG G2


Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #520 Dátum: 2014, 07 16, 20:12:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Miután lefagyott telepítés közben nem mertem lehúzni a kábelt és kíváncsiságból elindítottam újra a telepítést a gépen. Amikor a számítógép kiírta a hibát és hogy lépjek ki a programból újra nem léptem ki hanem vártam amíg befejezi a telepítést a telefon.
A driver hiba nem oldódott meg közben szóval hogy mi történt azt akkor sem és most sem értem de az a lényeg hogy sikerült. :)

Udv.  Gorbeee

Tapatalk @ LG G2
A lényeg.   :ok:

Üdv.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető sastojas

  • Hozzászólások: 944
  • Nem: Férfi
    • nk-photography.hu
  • PDA: 6S
Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #521 Dátum: 2014, 07 17, 10:22:52 »
Szép is jó is a MIUI de hát mégis......dupla koppintásra nem ébred fel, beállítom aztán szépen elfelejti. De a fő probléma hogy a gps nem igazán müxik! :(

Nem elérhető perna

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2128
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
    • G+
Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #522 Dátum: 2014, 07 17, 10:44:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szép is jó is a MIUI de hát mégis......dupla koppintásra nem ébred fel, beállítom aztán szépen elfelejti. De a fő probléma hogy a gps nem igazán müxik! :(
A dupla kattintáshoz build.prop módosítás kell. A gps kiváló. Sygic-kel, és guglival is. Bejártam pest, és heves megyét. Az időjárás végig követte a helyszínt. Csak először kell 2-3perc, amíg összeszedi magát. Én is leszedtem, de én nem ezek miatt.

Tapatalk-kal küldve az én hűen szolgáló Lg G2-mről...

You are not allowed to view links. Register or Login
A privát üzenetnek tartalmazni kell az alábbi karaktersorozatok legtöbbjét: Aprilia Dorsoduro 1200, majrécsík, lóerők éjszakája, körmös csülökpörkölt, 80C-100D, Johnnie Walker, nálad, nálam. Ellenkező esetben itt a fórum...

Nem elérhető sastojas

  • Hozzászólások: 944
  • Nem: Férfi
    • nk-photography.hu
  • PDA: 6S
Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #523 Dátum: 2014, 07 17, 10:48:29 »
You are not allowed to view links. Register or Login
A dupla kattintáshoz build.prop módosítás kell. A gps kiváló. Sygic-kel, és guglival is. Bejártam pest, és heves megyét. Az időjárás végig követte a helyszínt. Csak először kell 2-3perc, amíg összeszedi magát. Én is leszedtem, de én nem ezek miatt.

Tapatalk-kal küldve az én hűen szolgáló Lg G2-mről...

Ok, akkor a gps-t még próbálgatom, de kicsit bővebben ha lehetne a build.prop módosításról! Köszi! :)

Nem elérhető perna

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2128
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
    • G+
Re: Re: Re: LG G2 - Custom romok, kernelek.
« Reply #524 Dátum: 2014, 07 17, 12:20:07 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ok, akkor a gps-t még próbálgatom, de kicsit bővebben ha lehetne a build.prop módosításról! Köszi! :)
Gps: Legpontosabbra állít,időjárás alkalmazás elindít,bal fent,aktuális helyszín. 1-2perc,amíg összeszedi magát. Utána már megy GPS -ről is simán.
Build.prop este gépről.

Tapatalk-kal küldve az én hűen szolgáló Lg G2-mről...

You are not allowed to view links. Register or Login
A privát üzenetnek tartalmazni kell az alábbi karaktersorozatok legtöbbjét: Aprilia Dorsoduro 1200, majrécsík, lóerők éjszakája, körmös csülökpörkölt, 80C-100D, Johnnie Walker, nálad, nálam. Ellenkező esetben itt a fórum...