2024, 04 27, 00:37:42

Szerző Téma: Samsung Galaxy S5 - Általános beszélgetés  (Megtekintve 267274 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető rtitusz

  • Hozzászólások: 2562
  • Nem: Férfi
  • PDA: OnePlus One
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #650 Dátum: 2014, 08 21, 15:26:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy bajom van antutuval , hogy 2 teszt között akár 1-2 ezer pont különbség is lehet.

Vágd be a hűtőbe a teszt idejére, és akkor nem lesz thermal throttling, azaz nem vesz vissza a teljesítményből melegedés miatt. :)

▇ ▅ █ ▅ ▇ ▂ ▃ ▁ ▁ ▅ ▃ ▅ ▅ ▄ ▅ ▇

Motorola MicroTAC 5200 -> Mitsubishi Trium Astral -> Ericsson A1018s -> Siemens C25 -> Siemens ST60 -> Motorola V3 -> Samsung Galaxy Spica -> Samsung Galaxy S -> HTC One X -> Google Nexus 5 -> OnePlus One

Nem elérhető lacicsabi

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: i900DXHI2/DXHI2
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #651 Dátum: 2014, 08 21, 23:07:39 »
Sziasztok!

Most szeretnék venni telefont és vacilálok az S5 és a Note3 között. Sokmindent olvastam már erről is, arról is, de olyan embertől szeretnék tapasztalatot hallani, aki mind a 2 készüléket használta. Tisztába vagyok a készülékek közötti hardware-es különbségekről. Inkább a kezelhetőség, hibák, pozitívumok érdekelnének. Majd még a méretkülönbségre vagyok kíváncsi, de bemegyek egy Samu boltba és megnézem mindkettőt.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Nem elérhető hzoli4

  • Hozzászólások: 1166
  • PDA: htc hd2, Samsung galaxy S5
  • PDA ROM: Htc hd2 NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9-HWA V2.9 [NativeSD] Samsung galaxy S6 5.1.1
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #652 Dátum: 2014, 08 21, 23:59:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok!

Most szeretnék venni telefont és vacilálok az S5 és a Note3 között. Sokmindent olvastam már erről is, arról is, de olyan embertől szeretnék tapasztalatot hallani, aki mind a 2 készüléket használta. Tisztába vagyok a készülékek közötti hardware-es különbségekről. Inkább a kezelhetőség, hibák, pozitívumok érdekelnének. Majd még a méretkülönbségre vagyok kíváncsi, de bemegyek egy Samu boltba és megnézem mindkettőt.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Ha note-ba gondolkodsz miért nem várod meg a 4-est

Nem elérhető lacicsabi

  • Hozzászólások: 4
  • PDA: Samsung Omnia i900
  • PDA ROM: i900DXHI2/DXHI2
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #653 Dátum: 2014, 08 22, 00:05:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ha note-ba gondolkodsz miért nem várod meg a 4-est

Azért mert arra nem szeretnék több, mint 200.000Ft-ot kiadni, amikor a Note 3-at 120-ért meg tudom venni

Nem elérhető hzoli4

  • Hozzászólások: 1166
  • PDA: htc hd2, Samsung galaxy S5
  • PDA ROM: Htc hd2 NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9-HWA V2.9 [NativeSD] Samsung galaxy S6 5.1.1
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #654 Dátum: 2014, 08 22, 09:51:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Azért mert arra nem szeretnék több, mint 200.000Ft-ot kiadni, amikor a Note 3-at 120-ért meg tudom venni

Csak azért kérdeztem , mert s5-öt is írtad és szerintem nem sok különbség lesz közte árban.

Nem elérhető Piec

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 4013
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy s6 Edge gold 32gb
  • PDA ROM: 5.1.1
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #655 Dátum: 2014, 08 22, 12:33:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Csak azért kérdeztem , mert s5-öt is írtad és szerintem nem sok különbség lesz közte árban.
Note 3 rendes garanciaval nem sufni es xxl gsm meg hasonlokkal kb egy 20sal olcsobb.. nekem sokat nyoma  gari a lantba .. igy asszem a note-t 140 150 kozott adjak s5 meg 170 korul van ... note 4 meg karacsonyra is 170 korul lesz... sztem erdemesebb inkabb varni 4 honapot... mint most venni ha noteban gondolkozol.. meret kulonbseg lehet inkabb a nagyobb meggyozo ero ;) azt nezd meg kenyelmes es hasznalhato e szamodra ugy a note... nem csak kezileg.. tarolasra .. fugg attol milyen nadragokban jarsz vagy hogy hordod... zsebmeretek amiket manapsag adnak a "divat" nadragokhoz elegge gyerek a lz okos telefonokhoz.. nem is ertem a ruha keszitoket latjak mekkora tepsik ma a menok.. a nadragra meg akkora zsebet varnak hogy meg a hatso zsebbol is kilog a fele.. bar lehet a zsebtolvajokkal kotottek uzletet es nem a telefon gyartokkal :DDD

Tapatalk 2-vel küldve az én SM-G900F-ről


Nem elérhető hzoli4

  • Hozzászólások: 1166
  • PDA: htc hd2, Samsung galaxy S5
  • PDA ROM: Htc hd2 NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9-HWA V2.9 [NativeSD] Samsung galaxy S6 5.1.1
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #656 Dátum: 2014, 08 22, 12:58:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Note 3 rendes garanciaval nem sufni es xxl gsm meg hasonlokkal kb egy 20sal olcsobb.. nekem sokat nyoma  gari a lantba .. igy asszem a note-t 140 150 kozott adjak s5 meg 170 korul van ... note 4 meg karacsonyra is 170 korul lesz... sztem erdemesebb inkabb varni 4 honapot... mint most venni ha noteban gondolkozol.. meret kulonbseg lehet inkabb a nagyobb meggyozo ero ;) azt nezd meg kenyelmes es hasznalhato e szamodra ugy a note... nem csak kezileg.. tarolasra .. fugg attol milyen nadragokban jarsz vagy hogy hordod... zsebmeretek amiket manapsag adnak a "divat" nadragokhoz elegge gyerek a lz okos telefonokhoz.. nem is ertem a ruha keszitoket latjak mekkora tepsik ma a menok.. a nadragra meg akkora zsebet varnak hogy meg a hatso zsebbol is kilog a fele.. bar lehet a zsebtolvajokkal kotottek uzletet es nem a telefon gyartokkal :DDD

Tapatalk 2-vel küldve az én SM-G900F-ről

Na én ilyenek miatt nem rakom zsebbe, meg attól is félek ha farzsebbe lenne és lendületből leülnék még a telefon is ketté törne.

Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #657 Dátum: 2014, 08 22, 14:11:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na én ilyenek miatt nem rakom zsebbe, meg attól is félek ha farzsebbe lenne és lendületből leülnék még a telefon is ketté törne.

Farzsebbe én sem tenném, még ha beleférne sem. A Note 3 nekem belefér a bal első nadrágzsebbe. (S View flip)
Szerintem a méret elég hasonló az S5-tel, csak annak a kijelzőmérete kicsit kisebb.
Hogy ki melyiket válassza, az nüanszok kérdése pro és kontra. Szerintem most már ki kellene várni azt a pár hetet, míg hivatalosan kijön a Note 4, és utána eldöteni, hogy akkor S5, Note 3, vagy november-december körül Note 4. Valószínűleg én az utóbbira szavaznék, de ugye még a pontos paraméterek nem ismertek.

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #658 Dátum: 2014, 08 22, 15:38:54 »
root ,megvan,knox még 0,0,de viszket a tenyerem,nem ehhez vagyok én hozzászokva. :D ez a rom meg fenemod bejön, censored  knox,vaj meddig birom? :D

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #659 Dátum: 2014, 08 22, 16:04:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
root ,megvan,knox még 0,0,de viszket a tenyerem,nem ehhez vagyok én hozzászokva. :D ez a rom meg fenemod bejön, censored  knox,vaj meddig birom? :D

You are not allowed to view links. Register or Login

Egy percig sem gondolkoznék, hogy ugrik a KNOX, ha találnék olyan romot amelyikben a felhasználói felület a menü stb háttere fehér. Most egyelőre 0x0. Root nekem is van, xposed is... de a rom az gyári :D Már akkor is ugrasztanám a KNOX-ot ha csak valami jófajta mod lenne hozzá ami kifehérít nekem mindent :D Az s4-re és az s3-ra is volt ilyen :D
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #660 Dátum: 2014, 08 22, 16:11:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy percig sem gondolkoznék, hogy ugrik a KNOX, ha találnék olyan romot amelyikben a felhasználói felület a menü stb háttere fehér. Most egyelőre 0x0. Root nekem is van, xposed is... de a rom az gyári :D Már akkor is ugrasztanám a KNOX-ot ha csak valami jófajta mod lenne hozzá ami kifehérít nekem mindent :D Az s4-re és az s3-ra is volt ilyen :D
ilyenre gondolsz?bár én fehérrel nem vagyok kibékülve,aksit is jobban eszi. :D

You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #661 Dátum: 2014, 08 22, 16:27:39 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ilyenre gondolsz?bár én fehérrel nem vagyok kibékülve,aksit is jobban eszi. :D

You are not allowed to view links. Register or Login

Én szintén ki nem állom a fehéret, amit lehet átállítok feketére, sötétre. És még az akkunak is jobb, nem csak a szememnek.

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #662 Dátum: 2014, 08 22, 16:32:41 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ilyenre gondolsz?bár én fehérrel nem vagyok kibékülve,aksit is jobban eszi. :D

You are not allowed to view links. Register or Login
Pontosan ilyenre, de s5-re :D Csak sajna olyat nem találok sehol! :D Még ha romot kéne cserélni sem bánnám :D
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #663 Dátum: 2014, 08 22, 16:33:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én szintén ki nem állom a fehéret, amit lehet átállítok feketére, sötétre. És még az akkunak is jobb, nem csak a szememnek.

én se szeressem fehér,aksit meg kitünöen lehet nézni,ha világos,fehér bármit állitasz be háttérnek,vagy sötétet,feketét,látszik a különbség :D sötét a nyerő aksi szempontbol,de ha neki az tetszik,ő tudja.

Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #664 Dátum: 2014, 08 22, 16:36:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Pontosan ilyenre, de s5-re :D Csak sajna olyat nem találok sehol! :D Még ha romot kéne cserélni sem bánnám :D
[DN3 4RC2] s5 Themed White Dialer + Contacts + Message app replacing video call
 de ez s5 re van :D azért linköltem,ott van felül.

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #665 Dátum: 2014, 08 22, 16:39:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
én se szeressem fehér,aksit meg kitünöen lehet nézni,ha világos,fehér bármit állitasz be háttérnek,vagy sötétet,feketét,látszik a különbség :D sötét a nyerő aksi szempontbol,de ha neki az tetszik,ő tudja.
Igen az tetszik! Sőt! Eljátszottam már a gondolattal, hogy ha valaki portolná az LG3 romját az s5-re az lenne csak az igazi :D Az s5 és az lg3 keveréke :D Utópia :D
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #666 Dátum: 2014, 08 22, 16:41:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
[DN3 4RC2] s5 Themed White Dialer + Contacts + Message app replacing video call
 de ez s5 re van :D azért linköltem,ott van felül.
Vaooo! :D Te egy angyal vagy! :D Nah, megvan az esti szórakozásom! Bye bye KNOX 0x0 :D
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)

Nem elérhető Piec

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 4013
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy s6 Edge gold 32gb
  • PDA ROM: 5.1.1
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #667 Dátum: 2014, 08 22, 17:18:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Egy percig sem gondolkoznék, hogy ugrik a KNOX, ha találnék olyan romot amelyikben a felhasználói felület a menü stb háttere fehér. Most egyelőre 0x0. Root nekem is van, xposed is... de a rom az gyári :D Már akkor is ugrasztanám a KNOX-ot ha csak valami jófajta mod lenne hozzá ami kifehérít nekem mindent :D Az s4-re és az s3-ra is volt ilyen :D
xposeddel ki lehet feheriteni pedig...

Tapatalk 2-vel küldve az én SM-G900F-ről


Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #668 Dátum: 2014, 08 22, 17:22:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
xposeddel ki lehet feheriteni pedig...

Tapatalk 2-vel küldve az én SM-G900F-ről
xposed,modosit valamit?mert azt olvastam igen.nekem is hiányzik,

Nem elérhető Piec

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 4013
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy s6 Edge gold 32gb
  • PDA ROM: 5.1.1
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #669 Dátum: 2014, 08 22, 17:34:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
xposed,modosit valamit?mert azt olvastam igen.nekem is hiányzik,
vannak beepulo modulok benne amik letolthetok magaval az xposddel ezekkel lehet szimezni meg mindenfelet csinalni.. mar gondokodtam ha fellehet rakni knox ugras nelkul felrakom

Tapatalk 2-vel küldve az én SM-G900F-ről


Nem elérhető limahl

  • Support-ER
  • Örökös tag
  • ***
  • Hozzászólások: 8859
  • Nem: Férfi
  • PDA: Samsung note 10 +
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #670 Dátum: 2014, 08 22, 17:37:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
vannak beepulo modulok benne amik letolthetok magaval az xposddel ezekkel lehet szimezni meg mindenfelet csinalni.. mar gondokodtam ha fellehet rakni knox ugras nelkul felrakom

Tapatalk 2-vel küldve az én SM-G900F-ről
ismerem xposedet,csak azt olvastam átirogat valamit,nem office ez meg az ,még nem kinlodnék vele,a nem muszáj,bár ugy se sokáig birom,mert ez igy nem élet,éljenek a knox feltalálói, :ok:

Nem elérhető Piec

  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 4013
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy s6 Edge gold 32gb
  • PDA ROM: 5.1.1
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #671 Dátum: 2014, 08 22, 17:58:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ismerem xposedet,csak azt olvastam átirogat valamit,nem office ez meg az ,még nem kinlodnék vele,a nem muszáj,bár ugy se sokáig birom,mert ez igy nem élet,éljenek a knox feltalálói, :ok:
Jo multkor volt valami cikk talan mobilarenan hogy van vmi per a samsung ellen emiatt;) es a google is "ellene" lepett fel emiatt...:)

Tapatalk 2-vel küldve az én SM-G900F-ről


Nem elérhető hooker

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 2301
  • Nem: Férfi
  • PDA: Caterpillar S41
  • PDA ROM: Gyári
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #672 Dátum: 2014, 08 22, 18:11:45 »
Ezt ismeritek? Ma találtam.
"Kopogtatós" lock.

You are not allowed to view links. Register or Login

Tapatalk 2-vel küldve az én SM-G900F-ről

A stressz akkor alakul ki, amikor az agy megtiltja, hogy valakit pofán vágj. Pedig megérdemelné.

Nem elérhető Time

  • Hozzászólások: 1374
  • Nem: Férfi
  • PDA: Galaxy Note8
  • PDA ROM: Gyári 8.0.0
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #673 Dátum: 2014, 08 22, 18:40:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
ismerem xposedet,csak azt olvastam átirogat valamit,nem office ez meg az ,még nem kinlodnék vele,a nem muszáj,bár ugy se sokáig birom,mert ez igy nem élet,éljenek a knox feltalálói, :ok:

Az Xposed a Knoxot nem ugrajtja. Annyi lesz, hogy download módban a system officialról customra vált. A másik marad official.
Na most ha ne adj isten vissza kellene valamiért állítani, amikor a rootot is el kell tüntetni, akkor rátolsz egy gyári ROM-ot Odinnal és official minden. A Knox 0x0 meg úgysem volt birizgálva.
Ha csak uninstallálod az Xposedet, akkor nem áll vissza magától customról officialra a státusz, de ha most a gyári recoveryt bootolod, ott a cache törlés után már a státusz is visszaáll officialra.
Nekem rajta van már az Xposed, bár végül nemigen használom semmi különösebbre. Csak 2 modulom van aktiválva, egyik a Greenify, de mivel nem fizetős verzióm van, ezzel nem sokra megyek azt hiszem. A másik a Wanam Xposed, de azzal se piszkálgattam végül semmit.  ;D

Nem elérhető laczine

  • Hozzászólások: 955
  • Nem: Nő
  • Mrs.
  • PDA: Samsung Galaxy s9+, Huawei p20,
  • PDA ROM: Android 8, Android 8.
Re: Galaxy S5-ről általában
« Reply #674 Dátum: 2014, 08 22, 19:11:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az Xposed a Knoxot nem ugrajtja. Annyi lesz, hogy download módban a system officialról customra vált. A másik marad official.
Na most ha ne adj isten vissza kellene valamiért állítani, amikor a rootot is el kell tüntetni, akkor rátolsz egy gyári ROM-ot Odinnal és official minden. A Knox 0x0 meg úgysem volt birizgálva.
Ha csak uninstallálod az Xposedet, akkor nem áll vissza magától customról officialra a státusz, de ha most a gyári recoveryt bootolod, ott a cache törlés után már a státusz is visszaáll officialra.
Nekem rajta van már az Xposed, bár végül nemigen használom semmi különösebbre. Csak 2 modulom van aktiválva, egyik a Greenify, de mivel nem fizetős verzióm van, ezzel nem sokra megyek azt hiszem. A másik a Wanam Xposed, de azzal se piszkálgattam végül semmit.  ;D
...még annyit változtat az xposed, hogy nem műkszik a lépésszámláló a telóban, de azt is meg lehet buherálni. Én megcsináltam és az xposed is és a lépésszámláló is műkszik valamint official a státusz is. Nálam az egyáltalán nem változott!
és sajna xposed-del csak a roló színei változtathatóak és a régebbi verziókban a menüháttér, de a betűszín az nem! Volt valaha a Wanam xposed azzal lehetett módosítgatni a szineket, de az is csak főzött romokon ment. Tehát mindenképpen knox ugrás lenne.
Azzal amit linkeltél Limahl egy gond van, csak a névjegyeket és a tárcsázót fehéríti ki, az sms progi helyett viszont beteszi a videohívást, ami nekem nem kell, jobb lenne ha maradna az üzenetek. Szóval nem igazán használható legalábbis nekem. A menühátteret nem módosítja sajna.
Láttam még jó régen az XDA-n, amikor kijött az s5 egy olyan screenshot-ot amiben minden fehér volt. Nem tudom melyik verzióra készült, és azóta sem találom. Bár az akkor csak screenshot volt, semmi link vagy egyéb.. 
"Minden műveletlen ember önmaga karikatúrája" (Schlegel)