2024, 03 29, 16:17:29

Szerző Téma: Howto: 4.3 stock rom rootolva custom recoveryvel a garancia bukása nélkül  (Megtekintve 50912 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető rakast

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 26
  • Nem: Férfi
  • PDA: Google Nexus 5
  • PDA ROM: 4.4.2 Stock (root + twrp + xposed)
Üdv mindenkinek!

Ezt a kis leírást azért állítottam össze, ha esetleg rajtam kívül más is szeretné élvezni a gyári 4.3 előnyeit roottal, custom recoveryvel, illetve ezeknek minden szépségével a garancia elbukása nélkül.
Maga a topic nem tartalmazza a gyári 4.1.2-es firmware rootolását, custom recoveryt telepítését. Ezeket feltételezem, aki idetéved már tudja/megcsinálta magának (ellenkező esetben szóljatok, és készítek ahhoz is leírást).
Maga a procedúra, ha az ember csakúgy nekimegy legalább egy napnyi tömény kínszenvedés, ezért is írom le, hogy legalább másnak ne kelljen. :P

Elsőként szeretném leszögezni, hogy az itt következő leírás csak akkor működik, ha a telefon NEM lett updatelve 4.3-ra. Ha igen, akkor minden további romolgatási kísérlet a garancia elvesztésével jár.

A verzió: The Galaxy Project

Először is a 4.3-hoz frissíteni kell a meglévő recoverynket innen: You are not allowed to view links. Register or Login . Én személy szerint TWRP-t használok, csak ajánlani tudom, de ez természetesen egyéni ízlés.

Ha ezzel megvagyunk, jöhet a rom, amit itt: You are not allowed to view links. Register or Login érhetünk el. A felrakása ugyanúgy történik, mint bármelyik másik esetében, a trükk ezután következik. Miután a romot feltettük, és elindult a telefon minden szép, és minden jó kell, hogy legyen. Azaz mégsem. Maga a rendszer minden hasonlósága ellenére mégiscsak tákolmány, hiányoznak belőle a samsung és a gugli előtelepített appjai (szándékosan), illetve nem a gyári kernellel érkezik.
Az előbbieket elméletben elérhetjük az eredeti fórumtémában egy linken keresztül, gyakorlatban azonban a mappa üres. Magyarán ezt a megoldást csak annak ajánlom, aki nyugodt szívvel tud aludni az S-voice, S-planner, S-mittoménmik nélkül.
Az utóbbi egy custom kernel, név szerint boeffla. Ez arra hivatott, hogy a portolt 4.3-on is lehetővé tegye a wifi használatát (a gyárival nem megy), azonban ennek van egy hátulütője: bizonyos kameramodullal rendelkező típusoknál annak appja fc-zik, amint elindul.
Ennek a megoldásához egy kicsit kókányolni kell. Először is navigáljuk el magunkat ide: You are not allowed to view links. Register or Login majd szedjük le a romunkhoz megfelelő stock kernelt (ebben az esetben ez a Kernel-Stock_ZHUCML1.zip néven fut), majd recoveryben telepítsük fel. Ha ezzel megvagyunk, indítsuk el a rendszert. Várjuk meg amíg betölt szépen minden, majd indítsuk el a kamerát illetve lőjünk el legalább egy képet.
Ezek után szedjük le innen: You are not allowed to view links. Register or Login a legalul található Kernel-Boeffla_5.1_Beta9.zip néven futó custom kernelt. Ezt is másoljuk fel a telefonra majd recoveryben telepítsük fel. Ha minden jól ment akkor a stock kernel alatt futtatott kamera alkalmazáshoz szükséges összetevők amelyek hiányoznak a boefflából szépen bekerülnek a rendszerbe, így használhatóvá téve azt custom kernel alatt is. FONTOS!!! Ha ez után a történet után bármikor factory reseteljük a telefont, ezek a beállítások elvesznek, és a kamera megint működésképtelen lesz.

B verzió: Alliance ROM

Recovery frissítésre szintén szükség lesz ennél a JB-nél is. Használhatjuk azokat, amelyeket az „A” verzióban kilinkeltem, vagy ezen: You are not allowed to view links. Register or Login a linken leszedhetünk egy TWRP-t (ennél a romnál kifejezetten ezt ajánlja az eredeti topic is).

Szedjük le a romot innen: You are not allowed to view links. Register or Login. Fontos, hogy a zip fájl a telefon belső tárhelyére kerüljön. Ez azért szükséges, mivel magát a telepítést egy ROM Customizer fedőnéven futó alkalmazással fogjuk telepíteni, az pedig valamiért nem szereti az SD kártyát (fel lehet vele ismertetni, de egyrészt macerás, másrészt így sem mindig sikerül…jobb a biztos).
Telepítsük a rom customizert a play storeból (ingyenes a progi, nem malware, nem bloat), majd indítsuk el. Itt válasszuk ki a belső memóriából való telepítést, illetve hogy miket szeretnénk a rom mellett felrakni. Kernelből mindenképp stockot válasszunk. A telefon ezután újraindul, és automatikusan feltelepül. Innen két eset lehetséges.

1. eset:

Lefut a telepítés, a telefon újraindul. elindítjuk a kamerát, majd csináljunk vele egy képet. Ezek után menjünk be a telefon recovery-jébe, majd telepítsük fel kézzel még egyszer a romot. Újraindítás után menni fog a kamera progi, és a wifi is. A biztonság kedvéért a ROM Customizerbe belépve lőjük be, hogy a boeffla kernelt szeretnénk feltenni. Újraindulásra, illetve a fentebb leírt automatizált eseményekre ne számítsunk, a program valamiért stock kernel mellett nem futtatja le a telepítést automatikusan, csak a komponenseket állítja be.

2. eset:

A telefon újraindul, de nem indul el magától a telepítés. Ilyenkor kézzel kell telepítenünk a romot. Ha végzett a készülék, elindulás után ismét a rom customizerbe belépve állítsuk be a boeffla kernelt csak a kiválasztandóak közül. A program itt ismét megkísérli az előbbi tornamutatványt, azonban mivel a stock kernellel nem barátok, ezért ezúttal még az újraindulás is elmarad. Ilyenkor manuálisan csináljunk egy rebootot, majd szintén kézzel telepítsük fel még egyszer a romot (ezúttal a boeffla megy majd fel). A második feltelepülés után a rendszert már normálisan használhatjuk.
FONTOS!!! Factory reset esetén itt is újra meg kell csinálni a kameradriveres történetet.

Az eredeti topikokat itt: You are not allowed to view links. Register or Login és itt: You are not allowed to view links. Register or Login érhetitek el.

Az itt szereplő leírástól egyes esetekben eltérő eredményeket lehet kapni (ez készüléktől is függ). Ezért mindenkit kérek, hogy csak saját felelősségre kezdjen neki. Sem az itt kilinkelt szoftverek/programok, sem pedig az eredeti leírás nem az én szellemi tulajdonom, én csak lefordítottam magyarra, és kiegészítettem egy-két saját tapasztalattal.

Jó főzőcskézést kívánok mindenkinek.  :ok:

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
Wow. Korrekt lett! :D Nem lacafacáztál
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető hzoli4

  • Hozzászólások: 1166
  • PDA: htc hd2, Samsung galaxy S5
  • PDA ROM: Htc hd2 NexusHD2-ICS-4.0.4-CM9-HWA V2.9 [NativeSD] Samsung galaxy S6 5.1.1
na 1 ilyen alfórumra már vártak emberek 1 ideje

Nem elérhető fcsabka

  • Hozzászólások: 70
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung galaxy s3 LTE
  • PDA ROM: I9305XXBME1 + kernel 3.031-1153417 Build jz054k
A 4.3 mas rendszert hogy kell rootolni ?
csak az EFS mappa mentés miatt kérdezem, mert szeretném visszatenni a 4.1.1 es rendszert rá odinnal, csak előte kellene egy EFS mentés.

Nem elérhető Killer

  • Hozzászólások: 360
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: mikor mi
  • PDA: SE X1,S7 EDGE, stb.
  • PDA ROM: Mostanában mindig gyári
Na ez már nagyon hiányzott.  :ok:

Nem elérhető rakast

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 26
  • Nem: Férfi
  • PDA: Google Nexus 5
  • PDA ROM: 4.4.2 Stock (root + twrp + xposed)
You are not allowed to view links. Register or Login
A 4.3 mas rendszert hogy kell rootolni ?
csak az EFS mappa mentés miatt kérdezem, mert szeretném visszatenni a 4.1.1 es rendszert rá odinnal, csak előte kellene egy EFS mentés.

Húha. Elvileg, ismétlem elvileg ugyanazzal a metódussal lehet, mint anno a 4.1.2-nél, a különbség annyi, hogy itt a knox bootloader már figyel, és ugrik a gari, ha nekiesel a dolognak. Sajnos ezt az infót nem tudom megerősíteni, mivel én magam egyrészt nem próbáltam a hivatalos 4.3-al mókolni, másrészt konkrétan a neten sem találtam semmi információt. Ami volt az pedig már eleve onnan indult, hogy rootolva volt a masina (ezért gondolom, hogy a metódus változatlan)

Én anno ezek alapján dolgoztam:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Illetve létezik még a Samsung Galaxy s3 unified toolkit, de az lte verzióhoz tartozó letöltési linket valamiért eltávolították, ergó az bukta.

Hivatalos 4.3-ad van a masinán? Mert ha igen, akkor én nem ajánlanám, hogy nekimenj a downgradenek. Utánaolvasgattam anno én is, és állítólag a helyzet még rosszabb lesz, ha nekifutsz, mintha 4.3-on hagynád. A rendszer folyamatossan fagyni fog, meg fc-zik minden ami fc-zni tud.  :(

Nem elérhető fcsabka

  • Hozzászólások: 70
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung galaxy s3 LTE
  • PDA ROM: I9305XXBME1 + kernel 3.031-1153417 Build jz054k
Szia Igen 4.3 van a gépen a magyar T-mobilos, végül is én találtam egy rootolási folyamatot You are not allowed to view links. Register or Login  ezen a linken. Lehet hogy működne ?

Nem elérhető edison777

  • Hozzászólások: 161
  • PDA: samsung galaxy s
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia Igen 4.3 van a gépen a magyar T-mobilos, végül is én találtam egy rootolási folyamatot You are not allowed to view links. Register or Login  ezen a linken. Lehet hogy működne ?

Szia,

Honnan van magyar T-mobilos 4,3-ad?

Nem elérhető Scipio

  • Hozzászólások: 100
  • PDA: G930F
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia,

Honnan van magyar T-mobilos 4,3-ad?
Szerintem You are not allowed to view links. Register or Login  ;)

Nem elérhető rakast

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 26
  • Nem: Férfi
  • PDA: Google Nexus 5
  • PDA ROM: 4.4.2 Stock (root + twrp + xposed)
You are not allowed to view links. Register or Login
Szia Igen 4.3 van a gépen a magyar T-mobilos, végül is én találtam egy rootolási folyamatot You are not allowed to view links. Register or Login  ezen a linken. Lehet hogy működne ?

Ránézésre jónak tűnik, a folyamat kb. ugyanaz, mint régen, ráadásul Chainfire se nagyon adott ki még olyat a keze közül amire azt mondom, h  censored . Ennek ellenére én addig nem mernék nekimenni amíg a KNOX-ot nem ütik ki/kerülik meg, vagy bármilyen más úton hatástalanítják.

You are not allowed to view links. Register or Login
Szia,

Honnan van magyar T-mobilos 4,3-ad?

Egyrészt ahonnan Scipio linkelte, másrészt OTA-n keresztül is ezt tölti le a renccer.

Nem elérhető edison777

  • Hozzászólások: 161
  • PDA: samsung galaxy s
Köszi.

Nem elérhető fcsabka

  • Hozzászólások: 70
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung galaxy s3 LTE
  • PDA ROM: I9305XXBME1 + kernel 3.031-1153417 Build jz054k
Sziasztok, igen a hivatalos kiessel frissített rendszer van fenn.És ha csak odinnal visszatenném a 4.1.2 őt ? Az elvileg lehet sikerülhet ?

Nem elérhető rakast

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 26
  • Nem: Férfi
  • PDA: Google Nexus 5
  • PDA ROM: 4.4.2 Stock (root + twrp + xposed)
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok, igen a hivatalos kiessel frissített rendszer van fenn.És ha csak odinnal visszatenném a 4.1.2 őt ? Az elvileg lehet sikerülhet ?

XDA-n amit olvastam az alapján szerintem nem lehet, pont a KNOX miatt odavissza tekergetni a stock firmware-k között. Ha 4.1.2-t akarsz, akkor azt főzni kell. Amitől viszont állítólag bebugosodik a szoftver, mint az állat.

Nem elérhető Scipio

  • Hozzászólások: 100
  • PDA: G930F
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok, igen a hivatalos kiessel frissített rendszer van fenn.És ha csak odinnal visszatenném a 4.1.2 őt ? Az elvileg lehet sikerülhet ?
Ahogy írta rakast a 4.3-ról ha beletette a KNOX-ot már nem lehet visszatérni előző stock romra, én már próbáltam  :( :(

Samsung ezt nagyon elpuskázta mert sok márkahívőt elfog ezzel veszíteni.
Az én álláspontom is ez, ha nem erőltetné a sok felesleges appot bele a vasba hanem rábízná a felhasználóra hogy leszedi vagy sem a Samsung account-ról akkor nem buherálná annyi ember a vasat. Meg legalább a root-ot engedné hogy az értelmesebb appok amik igénylik működhessenek (Sposed és társai).

Nem elérhető rakast

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 26
  • Nem: Férfi
  • PDA: Google Nexus 5
  • PDA ROM: 4.4.2 Stock (root + twrp + xposed)
You are not allowed to view links. Register or Login
Ahogy írta rakast a 4.3-ról ha beletette a KNOX-ot már nem lehet visszatérni előző stock romra, én már próbáltam  :( :(

Samsung ezt nagyon elpuskázta mert sok márkahívőt elfog ezzel veszíteni.
Az én álláspontom is ez, ha nem erőltetné a sok felesleges appot bele a vasba hanem rábízná a felhasználóra hogy leszedi vagy sem a Samsung account-ról akkor nem buherálná annyi ember a vasat. Meg legalább a root-ot engedné hogy az értelmesebb appok amik igénylik működhessenek (Sposed és társai).

Eggen, nekem is ezzel tette be a deszkát a cég. Amint ott tartok anyagilag, megy a Samsung a levesbe. Vettem volna inkább egy telefont. :D

Nem elérhető Zagor

  • Portál szerkesztő
  • ****
  • Hozzászólások: 432
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: GMaps, Waze, Igo
  • PDA: OnePlus One A0001 Bacon
  • PDA ROM: DirtyUnicorns 8.1.0
  • Skype: zagooor
You are not allowed to view links. Register or Login
...Vettem volna inkább egy telefont. :D

 :D :D :D :D :D :D :D :D :D Ismerős valahonnan a hozzáállás...  :ok:
Phonez history: ?; siemens c45; siemens a50; ?; Sony Ericsson k200; Sony Ericsson K750i(still have), Sony Ericsson K810i(still have); Samsung Omnia; Samsung Galaxy Spica; Nokia e71; Spica(dead); Spica; Sony Ericsson Xperia X10; Motorola Defy; Motorola Xoom Wifi+3G; Motorola Milestone 1; Milestone xt720; Motorola Defy; Samsung Galaxy S; Motorola Droid Razr(BEST); Huawei Ascend P6; HTC ONE M7; OnePlus 1; Oneplus 2; Oneplus 3(DEAD); Oneplus 1

Nem elérhető edison777

  • Hozzászólások: 161
  • PDA: samsung galaxy s
Hmm
Nekem bejön ez a 4.3-m

Nem elérhető fcsabka

  • Hozzászólások: 70
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung galaxy s3 LTE
  • PDA ROM: I9305XXBME1 + kernel 3.031-1153417 Build jz054k
Köszi a hozzászólásokat, akkor ha lejár a garancia majd egy rootolást megprószálok rátenni, mert vannak programok amikhez kell a rootolt rendszer.

Nem elérhető kopasz0702

  • Hozzászólások: 7
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3 LTE
  • PDA ROM: 4.1.1
Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem a tapasztaltabbaktól.Rootoltam a telefonomat, majd utána a 4.3-at downgradeltem 4.1.1.-re. A miért nem annyira lényeges megvolt rá az okom:D szerettem volna visszafrissíteni 4.3-ra de kiírta hogy módosított készülék.Leszedtem a triangle away-t de nem nullázza ki.Továbbra sem tudom frissiteni.Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnám frissiteni? privátban is megbeszélhetjük ott egy kicsit pontossabban letudom irni mit szeretnék.Köszönöm előre is a segítséget.üdv

Nem elérhető fcsabka

  • Hozzászólások: 70
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: samsung galaxy s3 LTE
  • PDA ROM: I9305XXBME1 + kernel 3.031-1153417 Build jz054k
Odinnal lehet aszt hiszem csak feltenni megint a 4.3 mat, de még a többieket is várd meg,hátha van valakinek ötlete, a számlálót meg állítólag nem lehet visszaállítani,mert nem törték még fel a KNOX védelmet. Én is ezért nem merek hozzápiszkálni, a régebbi samumat minden oprendszerrel kipóbálgattam , de ennél kivárom amíg lemegy  a gari. Mikor visszatetted a régi rendszert nem volt bugos , meddig használtad ?

Nem elérhető kopasz0702

  • Hozzászólások: 7
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3 LTE
  • PDA ROM: 4.1.1
Semmi baja nincsen.Pár napja használom így, minden funkciója működik tökéletesen.Az nem baj ha odinnal tudom csak újra visszatenni, egy a lényeg hogy a függetlenítésem megmaradjon.Emiatt csináltam az egészet, nem volt más választásom sajnos. Gari meg házhoz jövős ott nem foglalkoznak ilyennel,2-szer szervizelték már de észre sem vették hogy rootolt. le is kopogtam :D Várok akkor még hátha valaki ad valamilyen tanácsot :)
köszönöm a válaszod!

Nem elérhető ZsDaniel

  • Support-ER
  • ***
  • Hozzászólások: 1081
  • Nem: Férfi
  • PDA ROM: Minden infó az aláírásban
You are not allowed to view links. Register or Login
Semmi baja nincsen.Pár napja használom így, minden funkciója működik tökéletesen.Az nem baj ha odinnal tudom csak újra visszatenni, egy a lényeg hogy a függetlenítésem megmaradjon.Emiatt csináltam az egészet, nem volt más választásom sajnos. Gari meg házhoz jövős ott nem foglalkoznak ilyennel,2-szer szervizelték már de észre sem vették hogy rootolt. le is kopogtam :D Várok akkor még hátha valaki ad valamilyen tanácsot :)
köszönöm a válaszod!
Hogyan függetlenítetted? Tudomásom szerint 4.3-tól minden Samsung készüléken frissült az EFS mappa felépítése, amit nem lehet függetleníteni otthon.

Apple iPhone 5 és iPad Mini [iOS 8.1.2]
Samsung Galaxy S3 (I9300) | ArchiDroid V2.X [4.4.4]
Google Chromecast
Apple iPod Nano 6G

Nem elérhető kopasz0702

  • Hozzászólások: 7
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3 LTE
  • PDA ROM: 4.1.1
You are not allowed to view links. Register or Login
Hogyan függetlenítetted? Tudomásom szerint 4.3-tól minden Samsung készüléken frissült az EFS mappa felépítése, amit nem lehet függetleníteni otthon.
Igen 4.3-at otthon nem lehet.Odinnal feltettem egy 4.1.1-es tmobile-os romot és a tárcsázóba irkálós módszerrel független lett.Tökéletesen működik is semmi baja, csak nagyon nem tetszik a 4.1.1 ezért visszatenném a 4.3-at.Külföldre költöztem ezért létfontosságú lett, hogy független is maradjon.Sammobil-on láttam 4.3-as romokat de az országhoz unknown volt irva.az mit jelent? Az független alapbol szolgáltatómentes? Gondolom ha a t-s romot felteszem odinnan akkor ugrott a függetlenitésem.

Nem elérhető Scipio

  • Hozzászólások: 100
  • PDA: G930F
You are not allowed to view links. Register or Login
Igen 4.3-at otthon nem lehet.Odinnal feltettem egy 4.1.1-es tmobile-os romot és a tárcsázóba irkálós módszerrel független lett.Tökéletesen működik is semmi baja, csak nagyon nem tetszik a 4.1.1 ezért visszatenném a 4.3-at.Külföldre költöztem ezért létfontosságú lett, hogy független is maradjon.Sammobil-on láttam 4.3-as romokat de az országhoz unknown volt irva.az mit jelent? Az független alapbol szolgáltatómentes? Gondolom ha a t-s romot felteszem odinnan akkor ugrott a függetlenitésem.
4.3-ból az utolsó független rom a Norcid XXUEMKC_I9305NEEEMK1_NEE a sammobilon megtalálod.
Vagy You are not allowed to view links. Register or Login egy másik letöltési lehetőség  ;)

Nem elérhető kopasz0702

  • Hozzászólások: 7
  • PFC Fan
  • PDA: Samsung Galaxy S3 LTE
  • PDA ROM: 4.1.1
You are not allowed to view links. Register or Login
4.3-ból az utolsó független rom a Norcid XXUEMKC_I9305NEEEMK1_NEE a sammobilon megtalálod.
Vagy You are not allowed to view links. Register or Login egy másik letöltési lehetőség  ;)

Köszönöm szépen a segítséget :) Holnap meg is csinálom majd jelentkezem az eredménnyel.Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget.kellemes hétvégét :)