2024, 04 19, 11:11:08

Szerző Téma: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.02.23.  (Megtekintve 71829 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login


A követelmények:

- Minimum 4.1.2-es JellyBean futtatása, legalább XXLQG!, de inkább XXLQL!!!
- Rootolt telefon, helyes (!!!) EFS mappa mentése,
- ClockWordMod recovery megléte, és nem az ideiglenes hanem a telepített!

Nem szorul semmilyen magyarázatra, Android 4.4.2-es KITKAT-ot telepítesz, kellenek és kész... Ha ezek közül egy is nem stimmel, neki se állj! Ha valakinek elkerülte volna a figyelmét van két darab FAQ-unk, ha valamit nem tudsz vagy nem vagy biztos benne, hajrá. Nem unalmamba gépeltem, az ilyen "hogy állítsam vissza" meg hasonló dolgokat előbb tudd, majd tedd fel ezt a romot... Meg ugye nem árt egy EFS mappa mentése sem...

You are not allowed to view links. Register or Login - You are not allowed to view links. Register or Login


Egy dolgot jó ha a fejünkbe tartunk: Egy custom rom felrakása haladó szintű dolog, nem kezdőknek való!!

Azt remélem szintúgy feleslegesen írom le, hogy így garancia vesztés. Ha ebben az állapotban, ezzel a rommal viszed a telefonod a szervizbe, azonnali megvonás!!! A Te garancia vesztésedért Te felelsz!!!


Egy kis rizsa:

Indítottam szavazást milyen rom legyen a következő főzelék, többen a Cyanogen főztjére voksoltatok, volt aki üzenetben - hozzáteszem nem tudom miért, mikor ott a jelölő négyzet.... mindegy, köszi a visszajelzést mindenkinek.
Jó eséllyel sokan felfigyeltek már az XDA developers fantasztik munkájára, a CyanogenMod 11-es (Android 4.4) verzióra, volt/van itt nálunk és máshol is aki ki is próbálta. Egy kicsit megoszlik róla a vélemény, nem mindenki akkora ficsört kapott a telefonjára mint amit várt. Egyet jó ha leszögezünk, szoftvert cserélsz a telefonodon, nem a telefont...
Én messze nem vagyok rommer és romszakértő sem, de nem vártam különösebb hullócsillagos megújulást, csak egy frankón jól működő OS -t (Operating System) , ami legalább annyira bivaly ütős mint az eddigi jól kiforott CyanogenMod 10.1 - azaz Android 4.2.2 mert különben nincs csere...
Na ez itt most nekem megjött... nem is kicsit. Egy kicsit lehet elfogult vagyok az AOSP felé, de ez tényleg iszonyatosan jó, elképesztő...  :ok:
XDA-n a rom készítő Úriember csak köszönetet mond a résztvevőknek, figyelemmel követtem eddig is, így ez nekem annál többet sejtet.
Nevezetesen, egy pár kiemelkedő név és támogatói csapat:

- Flo0008
- Team Canjica
- Team Janice
- Macław-Team
- theHacka1
- Carbon Rom Team
- assassins0408
- shut_down
- PolishVodka
- KINGbabasula
- dagger
- Tesla-Mada
l    - együttes munkával megalkottak egy AOSP alapú Android 4.4.2-es KITKAT-ot futtató portolt romot a telefonunkra, ami szerintem óriási lett... Ezúton is nagyon köszönjük Nekik!!!  :taps: :taps: :ok: :ok:
Az óriási fejlesztői munkához csak annyit teszek hozzá, megjelenést követő napon már a 3. !!! build látott napvilágot! Volt aki jelzett, hogy ez vagy az nem műxik, azonnal javították és töltötték az új build-et. Parádés, példaértékű hozzá állás!  :ok: És a fejlesztés is folyamatos.  ;)

You are not allowed to view links. Register or Login

Van aki már ismeri a Carbon rom-ot, vagy innen (ugye van egy 4.2.2-es verzája) vagy éppen más modellről. Annak ezt nem kell bemutatni. AOSP rom, tehát inkább a stock Android rendszerhez közeli (az...), mintsem a vizelő ingeres buggyogó sárga Samsung rettenethez.

Android 4.4 és a KITKAT:
Sok pletyit hallani, mi is ez, miért jó, dalvik, art, stb., Van aki tudja van aki nem, hála a szerkesztők remek gondolatának a HWSW Informatikai Hírmagazin és az Android Police írtak egy-egy remek cikket erről az egészről, olvasd el, ha érted érted, ha nem nem, az se baj. A többi nem ide tartozik, max rom specifikusan kérdezz...

You are not allowed to view links. Register or Login - You are not allowed to view links. Register or Login

Ennyit a rizsáról, jöjjön a romunk. Én a telepítés utáni első bootnál átállítottam ART környezetre, azóta azon van, kifogástalan működést produkál. Nincs döcögés, nincs gondolkodás. Egyszerre 8 apk is nyitva lehet, tettem screenshootot róla, amit ott láttok, azok között úgy váltogat a telefon mint a telefonkönyvben a nevek közt, és nem újra töltéssel...  ;) A "gyári" Launcher3-at cseréltem Novára, egyrészt nekem nem jön be a 4.4-es, másrészt a Nova szerintem ebben a romban parádés működést produkál.
Mint van írva XXLQG vagy XXLQL. Ezeken próbáltam, nincs gond, nem kell a Data (mobilinternet forgalom) megléte és a térerő miatt szenvedni, azokért .....

Carbon rom ficsöröket itt tudtok elérni, aki érti az angolt tegye meg, vagy fordítsd le: You are not allowed to view links. Register or Login

Készülék specifikusan a mi telefonunkra tudnék írni egy csomót, átlátszó értesítési sáv a főképernyőn, gyors mint a villám, droid 4.4-et futtat ART környezetben, közel 3500-as quadrant eredmény. Nem sorolom, majd kitapasztalod, vagy elolvasod a forrás linken.  ;) :)

Bug:

- Auto fényerőt nem lehet állítani csak manuálisan a csuszkát,
- egy két helyen még angol nyelv van,
- PC-vel való csatlakozáskor krixkraxokat lehet látni és a belső SD az a külső, de csak a felirat szerint. Így néz ki:

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Engem nem zavar...  :)
Ha egyebet tapasztalsz írd le a fórumban.



Telepítés:

Remélem feleslegesen írom le:  custom romosok csak backuppal a tarsolyukban álljanak neki, gyári romosok pedig vegyék számításba az Odinnal való gyalulást is, ha esetleg valami nem sikerül!
Ha netán bármilyen CM romod van, akkor szanaszét wipe-olod és vagy sikerül a telepítés vagy nem. Vagy előbb válts egy gyárira, rakd fel a CoCore kernelt ( a fix CWM miatt ) és utána telepítsd ezt!

Ugye letöltjük az aktuális romot, jelenleg ma a Build3 az, plusz a Slim Gapps csomagot, és egy rootot is hozzá. Ezek az SD-n, majd recoveryből:

Wipe data / factory reset
wipe cache partition
install zip from sd card / choose zip from sd card

telepítjük a romot, majd a Gapps-ot, és a rootot, a végén mindenféle wipe nélkül,
reboot system now

Ha itt nem bootol be (csak bootlop-nál! nem 1 perc a boot!!!) , akkor akksi ki, belépsz a recoverybe (figyelj változott!!!)

wipe cache
wipe dalvik cache
reboot system now


Ha még mindig nem bootol be (bootlop) , akkor megint recovery:

Wipe data / factory reset
wipe cache partition
wipe dalvik cache
reboot system now


Ha most sem bootol be, akkor valamit nem jól csináltál... Odin.

Frissítés menete:

Ha már van egy korábbi Build a telefonodon:
- akkor factory reset nélkül telepítsd az aktuálisat, plusz a Gapps-ot, és a root-ot is. A Gapps és a root azért kell, mert minden egyes Build tartalmazza az első telepítéshez szükséges fájlokat, így darál minden eddigi system-en tett nem felhasználói (nem data) beavatkozást, így vissza állítja alap helyzetbe. A system oldalt, nem a beállításaidat, még mielőtt valaki megkérdezné.
Tehát, update + Gapps + Root zip, a végén wipe cache + dalvik cache majd reboot.

Ha nincs korábbi verziód:
- akkor mehet a fő leírás az aktuális build-el, nem kell a legelsővel kezdeni.




Az első boot után mikor megadod az alap adatokat, és a telefon használatra kész, lépj a recoverybe és factory reset. Ha ez megvan, belépsz a Beállítások / Performance / CPU Governor -hoz és kiválasztod fejlesztői javaslatra az ABYSSPLUG beállítást. (Set on boot-hoz is pipa) Nálam sio I/O scheduler-el remek.  ;)

Dalvik és ART környezetre váltás:

Beállítások / A telefonról / Build száma - erre 7-szer koppintasz és lesz egy Fejlesztői Lehetőségek menüpontod a Beállításokon belül. Itt találod a váltást, képernyőkép lent. Váltáskor rebootol, nem lesz 2 perc nyugi, sokáig tart.

Ettől csak a saját felelősségre térj el, én nem egyszer raktam fel, így a jó...  ;)


Letöltési linkek:

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login


2014.01.03.

You are not allowed to view links. Register or Login


2014.01.05.

You are not allowed to view links. Register or Login

Természetesen az XDA Developers engedélyével van visszatöltve saját tárhelyre, és megosztva a helyesen módosított .zip csomag. Telepítés és frissítés megegyezik a fenti leírással. Nagyon köszönjük! :ok:


2014.01.06.

You are not allowed to view links. Register or Login


2014.01.12.

Nem tudom más hogy van vele, nekem hiányzott a gugli fiókos könyvjelző sync, eddig...  ;)

You are not allowed to view links. Register or Login


2014.01.22.

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login


2014.02.15.

Egy elméletileg stable verzió, amivel a forrás topikot zárták.

You are not allowed to view links. Register or Login

Csak hogy egyértelmű legyen mindenkinek:
Az eredeti Carbon rom topikja le lett zárva. A rom portolását végző fejlesztő srác ugyanezen a néven indított egy topikot, nem portolt rommal. Innentől fogva, mivel a rom és a fejlesztő is ugyanaz, folytatjuk azzal. Telepítés és frissítés megegyezik a fentiekkel.

A topikot itt találjátok: You are not allowed to view links. Register or Login

Changelog megtekinthető: You are not allowed to view links. Register or Login

Ki is adta az új topik első Build-et:

You are not allowed to view links. Register or Login


2014.02.20.

You are not allowed to view links. Register or Login


2014.02.22.

You are not allowed to view links. Register or Login


2014.02.23

You are not allowed to view links. Register or Login



Figyelem! Semmilyen felelősséget nem vállalok, ha valamilyen oknál fogva a telefont károsodás éri! A felelősség Téged terhel, csak akkor kezdj neki, ha biztos vagy benne mit csinálsz! Ne felejts el biztonsági másolatot készíteni az összes fontos fájlról! Fontos!

A képre kattintva az eredeti méret:

visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Loginvisitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #1 Dátum: 2014, 01 02, 21:07:19 »
Téma nyitva, remélem nem hagytam ki semmit.  :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető csezoli21

  • Hozzászólások: 102
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: galaxy s advance
  • PDA ROM: 4.1
Re: Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #2 Dátum: 2014, 01 02, 21:11:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Téma nyitva, remélem nem hagytam ki semmit.  :)

Na ennek örülök, épp akartam írni hogy viszonylag minden müködik ezen a romon, nyúzom mióta kiadták,és nem gyözöm frissiteni már a 3. Verzánál vannak igen, hát tökéletes meg vagyok vele elégedve! ;-)

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9070-el


Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #3 Dátum: 2014, 01 02, 21:14:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Na ennek örülök, épp akartam írni hogy viszonylag minden müködik ezen a romon, nyúzom mióta kiadták,és nem gyözöm frissiteni már a 3. Verzánál vannak igen, hát tökéletes meg vagyok vele elégedve! ;-)

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9070-el
Szerintem is igen jó lett. Mondtam én látod, egy jó 4.4-es alap és csinálnak egy izom romot...  ;)
Nyúzom én is, de nem adja meg magát, pedig nem kímélem... És még szép is.  :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #4 Dátum: 2014, 01 02, 23:18:00 »
Egyet vettem észre, ha manuálisan kapcsolom ki majd be a wifit, csak rebootal kapcsolódik újra. No nem baj, így megy tovább napokon belül javítják. :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető golf2gt

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 627
  • Nem: Férfi
    • 4.1.2 Light JB v1.2 Rom Modding
  • PDA: LG G2
  • PDA ROM: D80230A
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #5 Dátum: 2014, 01 03, 07:41:35 »
Ígéretesnek tűnik  :)
Küldve a Dzsí túmról.

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #6 Dátum: 2014, 01 03, 08:44:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ígéretesnek tűnik  :)
Érezni a csökkent memóriaigényt? Én is gondolkozom rajta, h feltegyem. NAgyon bugos? Hétköznapi használatra jó?

Köszi

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #7 Dátum: 2014, 01 03, 09:19:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Érezni a csökkent memóriaigényt? Én is gondolkozom rajta, h feltegyem. NAgyon bugos? Hétköznapi használatra jó?

Köszi
Gyorsan javulnak a hibák. Nemsokára PC közelben leszek, írok is egy két javítás tippet.
Nem nagyon bugos, sőt én rosszabra számitottam. 4.4 és ugye van olyan app a Playen amivel a fejlesztője elmaradt így nem kompatibilis. Nálam a Titanium Pro és a PortTV appok ilyenek. De csak ART módban. Dalvikban minden ok.
Memória az alkalmazás kezelő szerint sokkal több van, érezhető is. Szépen lehet váltogatni közöttük.
Wifi gond megoldva, pc-n leszek frissitem az indítót.
Nekem a böngésző amit le kell nyelnem, mindig is ezt az Android browsert használtam, itt vhogy nem az igazi. De du keresek egy jót csak este már nem volt időm. Performance beállítások még kísérlet alatt, az akkut azért harapdálja rendesen. :)
Gondolom erre gondolsz:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető mqmeszi

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 9139
    • mqmeszi blogja
  • PDA: Huawei p9 lite, Asus Transformer TF700t
  • PDA ROM: 7.0+EMUI 5.0-VNS-L21C432B381; 7.1.2
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #8 Dátum: 2014, 01 03, 09:34:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Gyorsan javulnak a hibák. Nemsokára PC közelben leszek, írok is egy két javítás tippet.
Nem nagyon bugos, sőt én rosszabra számitottam. 4.4 és ugye van olyan app a Playen amivel a fejlesztője elmaradt így nem kompatibilis. Nálam a Titanium Pro és a PortTV appok ilyenek. De csak ART módban. Dalvikban minden ok.
Memória az alkalmazás kezelő szerint sokkal több van, érezhető is. Szépen lehet váltogatni közöttük.
Wifi gond megoldva, pc-n leszek frissitem az indítót.
Nekem a böngésző amit le kell nyelnem, mindig is ezt az Android browsert használtam, itt vhogy nem az igazi. De du keresek egy jót csak este már nem volt időm. Performance beállítások még kísérlet alatt, az akkut azért harapdálja rendesen. :)
Gondolom erre gondolsz:
köszi  :ok:

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #9 Dátum: 2014, 01 03, 13:08:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
köszi  :ok:
Szerintem nem kell írnom semmilyen hibajavítást...

Idézet
Build 4 is coming soon, Is uploaded now
Nem tökölnek...  :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Swenk

  • Hozzászólások: 850
  • Nem: Férfi
  • PDA: I9070 Advance
  • PDA ROM: KITKAT Carbon rom
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #10 Dátum: 2014, 01 03, 13:31:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Szerintem nem kell írnom semmilyen hibajavítást...
Nem tökölnek...  :ok:

Nem bizony! Nálam már ez van fent és eddig REMEK :taps: :taps: :taps:

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #11 Dátum: 2014, 01 03, 13:54:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nem bizony! Nálam már ez van fent és eddig REMEK :taps: :taps: :taps:
:ok:
Frissítettem az indítót, bent a Build4.  ;)

Nekem most csurog, mit vettél észre? Elméletileg a DSP manager is javítva van, Apollo MusicPlayer hozzáadva, egyéb kisebb tuning. Nálad?  :)

Szerk.: Nálam is fent, igen jó! A wifi kapcsoló még mindig nem az igazi... Ha kikapcsolom majd később be, csak rebootal kapcsol be. Látom írtak vmi hókuszpókolást a systemben, hazaérek megpróbálom.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető golf2gt

  • TOPIKGAZDA
  • ****
  • Hozzászólások: 627
  • Nem: Férfi
    • 4.1.2 Light JB v1.2 Rom Modding
  • PDA: LG G2
  • PDA ROM: D80230A
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #12 Dátum: 2014, 01 03, 14:31:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
:ok:
Frissítettem az indítót, bent a Build4.  ;)

Nekem most csurog, mit vettél észre? Elméletileg a DSP manager is javítva van, Apollo MusicPlayer hozzáadva, egyéb kisebb tuning. Nálad?  :)

Szerk.: Nálam is fent, igen jó! A wifi kapcsoló még mindig nem az igazi... Ha kikapcsolom majd később be, csak rebootal kapcsol be. Látom írtak vmi hókuszpókolást a systemben, hazaérek megpróbálom.

Én még szemmel követem az eseményeket 1-2hétig amíg kiforr egy daily use verzsön , de úgy látom nem lesz kérdés hogy felteszem-e. Egy antutut lősz majd? Csak kíváncsi vagyok.
Küldve a Dzsí túmról.

Nem elérhető csezoli21

  • Hozzászólások: 102
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: galaxy s advance
  • PDA ROM: 4.1
Re: Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #13 Dátum: 2014, 01 03, 14:48:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én még szemmel követem az eseményeket 1-2hétig amíg kiforr egy daily use verzsön , de úgy látom nem lesz kérdés hogy felteszem-e. Egy antutut lősz majd? Csak kíváncsi vagyok.

Mai frissítéssel sebesség még javult nálam, antutu pegasusq/sio beállítással nem volt még 10000 alatt ezzel a rommal! Én ajánlom hozzáértőknek, mert tényleg jó! Nagyon pörög vele a kicsike!

Tapatalk-kal küldve az én GT-I9070-el


Nem elérhető ato1981

  • Hozzászólások: 384
  • Nem: Férfi
  • PFC Fan
  • PDA: Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
  • PDA ROM: 10.0.0.220(C432E7R1P5)
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.01.03.
« Reply #14 Dátum: 2014, 01 03, 15:14:55 »
Sziasztok Kérdezném Cm10.2 re lehet rakni ezt a romot?Meg Először a build-3 mat és utána a build-4 est vagy mehet egyből a 4 es?

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.01.03.
« Reply #15 Dátum: 2014, 01 03, 15:47:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Sziasztok Kérdezném Cm10.2 re lehet rakni ezt a romot?Meg Először a build-3 mat és utána a build-4 est vagy mehet egyből a 4 es?
Ato!
A kérdés első felére az indítóban megtalálod a választ, nem fogom még egyszer leírni. 

A másik:
Mehet a Build4 elsőre, tartalmaz minden szükséges fájlt, így nem kell semmilyen elő telepítés!  :ok:

Szerk.: De jó hogy kérdezted, beraktam ezt is az indítóba.  ;) :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Portolt Carbon rom
« Reply #16 Dátum: 2014, 01 03, 16:18:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Én még szemmel követem az eseményeket 1-2hétig amíg kiforr egy daily use verzsön , de úgy látom nem lesz kérdés hogy felteszem-e. Egy antutut lősz majd? Csak kíváncsi vagyok.
Du csak leszedtem meg frissítettem, most értem haza. Full wipe-al raktam, mert megpróbáltam más csinadrattát is. Így semennyire nincs belakva, minden beállítás, CPU + minden full eredeti, semmihez nem nyúltam. Egyedül a gugli fiókot adtam hozzá a mail-ek miatt, meg hagytam hogy agyon syncelje magát. ART-ban van:


Feljebb ugye tettem Quadrantos képet is, az már nagyjából finomhangolva volt. Majdnem 3500 volt, ami már érezhető is... Ilyen 1-2 százas akármennyire nem kell adni, a használat a lényeg... Elmondom, ha 2000 lenne, akkor is ez maradna fent...  ;)
Üti az eddigieket mint vak a poharat... (már bocsánat)   :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető papi54

  • Hozzászólások: 82
  • Nem: Férfi
  • Papi
    • Android fórum
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo 2.4
  • PDA: Galaxy S8 (G950F)
  • PDA ROM: 8.0 Oreo
  • Skype: joci54
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.01.03.
« Reply #17 Dátum: 2014, 01 03, 17:58:45 »
Attila!
Először is gratula a témanyitó hsz-ért!! Nagyon korrekt! Ha valaki ebből nem érti meg a teendőket, az jobb ha elfelejti a romolást!!

Ma feltettem a build4 frissitést és az a tapasztalatom, hogy ajánlatos minden update-nél pontról -pontra végig csinálni az előirt telepitést.
Miért is?
Én megprőbáltam minden wipe data és egyebek nélkül feltenni csak a frissitést, ezzel nem is volt semmi gond, csak eltüntek a gapps alkalmazások, eltüntek az általam előzőleg rendszer alkalmazássá konvertált appok, valamint a frissités után NEM VOLT ROOT!!!.
Ujra telepiteni kellett a javitáshoz az SU frissitését. Letölthetitek innen:
You are not allowed to view links. Register or Login

Egyébként valóban hatalmasat alkottak az XDA-s fiuk!
Ez a rom CSÚCS!!!!
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.01.03.
« Reply #18 Dátum: 2014, 01 03, 18:18:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Attila!
Először is gratula a témanyitó hsz-ért!! Nagyon korrekt! Ha valaki ebből nem érti meg a teendőket, az jobb ha elfelejti a romolást!!

Ma feltettem a build4 frissitést és az a tapasztalatom, hogy ajánlatos minden update-nél pontról -pontra végig csinálni az előirt telepitést.
Miért is?
Én megprőbáltam minden wipe data és egyebek nélkül feltenni csak a frissitést, ezzel nem is volt semmi gond, csak eltüntek a gapps alkalmazások, eltüntek az általam előzőleg rendszer alkalmazássá konvertált appok, valamint a frissités után NEM VOLT ROOT!!!.
Ujra telepiteni kellett a javitáshoz az SU frissitését. Letölthetitek innen:
You are not allowed to view links. Register or Login

Egyébként valóban hatalmasat alkottak az XDA-s fiuk!
Ez a rom CSÚCS!!!!
Szia!
Köszi, igen remélem világos mindenki másnak is.  :ok:

Igen a frissítéses mizériát én is írtam, tudom. Írtam hogy a frissítés folyamata darál minden eddigi system-en tett nem felhasználói (nem data) beavatkozást, így vissza állítja alap helyzetbe. Nem kell szét wipe-olni minden frissítéskor, csak ugyanazokat kell még egyszer flashelni, factory nélkül. Így a data érintetlen marad, nem kell újra belakni. Persze hogy nem volt rootod, hiszen nem a rom rootolt, hanem Te tetted utólag.  ;) Ez jó hogy így van, így bárki kezdheti a holnapután megjelenő xy verzióval. A SU nekem működik az eredeti, de köszönjük a linket! :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Swenk

  • Hozzászólások: 850
  • Nem: Férfi
  • PDA: I9070 Advance
  • PDA ROM: KITKAT Carbon rom
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.01.03.
« Reply #19 Dátum: 2014, 01 03, 18:20:53 »
Ugye a wifi kapcsolási bugra még nincs megoldás? build4-ben még megvan.

Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.01.03.
« Reply #20 Dátum: 2014, 01 03, 18:30:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ugye a wifi kapcsolási bugra még nincs megoldás? build4-ben még megvan.
Na, megvan a jó topik...?  :D :D :ok:

Igen megvan még a gond, nevezetesen:  Ha kikapcsolom majd újra be akkor kell egy reboot, különben nem csatlakozik. Olvasom, hogy van aki a systemben turkált valamit aztán jó lett neki. Van aki azt írja ne piszkálj ott semmit... Megpróbáltam én is, az első rebootig lett jó, utána padló, újra kellett raknom az egészet... kivárjuk.  ;)
Megbarátkoztam vele, ha ilyen ütemben dolgoznak napokon belül javítva lesz. Leírtam, képekkel illusztrálva megmutattam én is a rom készítőnek, rajta vannak.  ;) :)
Azon kívül szerintem igen össze van pakolva...  :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Capricorn

  • Hozzászólások: 286
  • Capricorn
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: SGN7000
  • PDA ROM: 4.4.4. DU
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.01.03.
« Reply #21 Dátum: 2014, 01 03, 20:15:17 »
Üdv!

Haveromnak felraktam a Carbon_4.4.2-KK_TEAM-P8_20140103_Build-4-es romot...eddig nem volt vele gond .
Nekem is nagyon tetszett . Halo 2.0-át hiányoltam belőle.
FM rádiót hiányolja a barátom, de ha jól tudom akkor nem igazán van ezekhez a romokhoz...Nem foglalkoztam a témával.
Csak ajánlani tudom a romot... :ok:


Nem elérhető attika79

  • FÓRUMGAZDA
  • Örökös tag
  • *****
  • Hozzászólások: 5475
  • Nem: Férfi
  • Navigáció / Navigation: Google Earth / Google Maps
  • PDA: Samsung Galaxy S21
  • PDA ROM: Official
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.01.03.
« Reply #22 Dátum: 2014, 01 03, 20:32:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv!

Haveromnak felraktam a Carbon_4.4.2-KK_TEAM-P8_20140103_Build-4-es romot...eddig nem volt vele gond .
Nekem is nagyon tetszett . Halo 2.0-át hiányoltam belőle.
FM rádiót hiányolja a barátom, de ha jól tudom akkor nem igazán van ezekhez a romokhoz...Nem foglalkoztam a témával.
Csak ajánlani tudom a romot... :ok:
Üdv!
Hmm, tényleg egy Paranoidos Halo jó lett volna! :ok: De van Play-en is asszem. Rádióra nincs tippem, Tune In Pro -t használok. :)
Szintúgy, igen jól sikerült. :ok:
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login You are not allowed to view links. Register or Login  You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető papi54

  • Hozzászólások: 82
  • Nem: Férfi
  • Papi
    • Android fórum
  • Navigáció / Navigation: IGO Primo 2.4
  • PDA: Galaxy S8 (G950F)
  • PDA ROM: 8.0 Oreo
  • Skype: joci54
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.01.03.
« Reply #23 Dátum: 2014, 01 03, 20:33:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Üdv!

Haveromnak felraktam a Carbon_4.4.2-KK_TEAM-P8_20140103_Build-4-es romot...eddig nem volt vele gond .
Nekem is nagyon tetszett . Halo 2.0-át hiányoltam belőle.
FM rádiót hiányolja a barátom, de ha jól tudom akkor nem igazán van ezekhez a romokhoz...Nem foglalkoztam a témával.
Csak ajánlani tudom a romot... :ok:

De van hozzá. És ez nem stream!!

Moderator Comment Mi csak ezt a You are not allowed to view links. You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login -ot ismerjük, illegális tartalmat és arra utaló linket nem!

Én is ezt használom és tökéletesen müködik, csak ajánlani tudom!!!
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
visitors can't see pics , please You are not allowed to view links. Register or Login or You are not allowed to view links. Register or Login

Nem elérhető Capricorn

  • Hozzászólások: 286
  • Capricorn
  • Navigáció / Navigation: Sygic
  • PDA: SGN7000
  • PDA ROM: 4.4.4. DU
Re: Android 4.4.2 KITKAT UNOFFICIAL Carbon rom Frissítve-2014.01.03.
« Reply #24 Dátum: 2014, 01 03, 20:40:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
De van hozzá. És ez nem stream!!

---------------------------------

Én is ezt használom és tökéletesen müködik, csak ajánlani tudom!!!

Köszi! :ok:
Kipróbáljuk!